Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) JoeYi


JoeYi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdés, hogy mi jót tudtok erről a tápról. Northq Pacific. Anno a prohardver ajánlójában figyeltem fel rá.

Elméletileg ez egy félig passzív táp, amiben csak akkor kapcsol be a venti, ha 60 fok fölé megy a belső hőmérséklet. Na most én a jövőben szeretnék venni egy gépet INTEL Core2 Quad Q6600 procival, 512 megás 8800gt -vel, 3 giga rammal és 3 winyóval kiegészítve, plusz dvd író és tv kártya. Szerintetek egy ilyen konfigot képes lenne passzív módban járatni egy ilyen táp?

Egyáltalán van vkinek konkrét tapasztalata róla, mert a neten csak nagy nehezen lehet találni egy-két tesztet, és azok se túl életszerűek.

(#8802) pinnacle válasza Kombat (#8798) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Még azt felejtettem el, honnan lehet tudni azt, hogy a feszültség ingadozás a táp és nem más pl. az alaplap hibája?

(#8803) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Szerintetek a következő konfighoz elég a táp, vagy cseréljem?
MSI K9A2 CF, AMD X2 4400+, 2*1Gb Kingmax, X1950 GT, SATA 120GB Samsung, Pio 108, FSP 350PNF
A csere Chieftec GPS-450AA-101A lenne...
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#8804) Oracle


Oracle
senior tag

Ohh látom van(vagy volt) egy okostojásunk, biztos nagyon tapasztalt :U OMG!! :W

(#8805) Traxx válasza wocsok (#8803) üzenetére


Traxx
őstag

Én megtartanám a PNF-et.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8806) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Szerintetek melyik táp a leghalkabb a 600-700 wattos kategóriában a minőségi darabok (FSP, Enermax, Corsair, stb.) közül? Seasonicot még lehet kapni valahol?

Köszi! :R

(#8807) diegho válasza AirBooms (#8806) üzenetére


diegho
nagyúr

mihez is kell ekkora táp? remélem nem valami quad+8800gt-hez gondolkozol ekkora tápban mert azt egy corsair vx450 vígan viszi huggyá húzva is, ha quad+8800gt sli akkor meg vx550 lenne az embered, de mivel azok elég fosok lettek így hx520, ha nagyon agyon akarod feszelni a procit akkor talán hx620.

(#8808) AirBooms válasza diegho (#8807) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi a választ, de a kérdés nem az volt, hogy kell-e 700 watt, hanem, hogy melyik közülük a leghalkabb...
Esetleg valakinek még ötlete?

(Én úgy hallottam, hogy Corsairek bár nagyon jók, de messze nem a leghalkabbak)

(#8809) diegho válasza AirBooms (#8808) üzenetére


diegho
nagyúr

(valaki nagyon nagy baromságot beszélt neked)

(#8810) DewiL válasza AirBooms (#8808) üzenetére


DewiL
senior tag

a Zalman ZM600-HP szerintem halkabb mint a corsairek, ha nem elég a 600W akkor egészen 1000ig van tápja a zalmanak és mind csendes :)

más:
van-e még a corsair hx520on kívül másik olyan táp ami képes a 12Vos ágai között elosztani az ampert a terhelés függvényében ? (a seasonicokat kivéve)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8811) diegho válasza DewiL (#8810) üzenetére


diegho
nagyúr

(#8812) AirBooms válasza DewiL (#8810) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi a válaszokat, elhiszem neked, hogy a Corsair tényleg halk, csak többen is azt írták, hogy valamelyik sorozatnak (már nem emléxem, hogy melyiknek) bizony néha morgós hangja van. De tényleg hiszek neked, ráadásul közben én is utánanéztem, s tényleg nagyon jóknak tűnnek zajban is a Corsairek!

Thx! :R

(#8813) diegho válasza AirBooms (#8812) üzenetére


diegho
nagyúr

szerintem amit az előbb írtam mintha szerepelt volna benne egy vx550 amit szarnak említettem... ez elegendő válasznak a szar szériára? ez cwt belsős, a többi seasonic. (nemrég akasztott ki valami szerencsétlen a hülye kérdéseivel az üzletben... csak annyit róla hogy szerinte a windowsból úgy kell kilépni hogy kihúzza a gépet a konnektorból)

[ Szerkesztve ]

(#8814) DewiL válasza diegho (#8811) üzenetére


DewiL
senior tag

igen azt láttam én is de ezt is a 620 vonatkozásában

de valóban a legtöbb corsair nagyon halk
viszont ha tényleg szükség van a 600W os teljesítményre akkor tök mind1 melyik mert akkor a terhelésnél már egyik sem halk kis terhelésnél meg szinte tök mind1

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8815) diegho válasza DewiL (#8814) üzenetére


diegho
nagyúr

mérhetünk hangot 1 centiről és 1m-ről, ennyi a különbség közötte. (nagyából 2-3 dBA különbség van a hx-ek között szóval ez a 37.6 eléggé irreális, a 43.6 hihető, de a 42.8 szintén nem. ezt vagy a ház belsejében mérék vagy ordibáltak mellette.

[ Szerkesztve ]

(#8816) volvoguy válasza sklopp (#8767) üzenetére


volvoguy
addikt

akko a tápnak sem lesz, illetve van baja attól, hogy olykor olykor..persze nagyritkán a bekapcsolt gépet ott hátul a táp főkaocsolójával állitottam le?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8817) DewiL válasza diegho (#8815) üzenetére


DewiL
senior tag

Sound pressure level readings were taken 3’ in front of the PSU in an otherwise quiet room.

’ = ez fogalmamsincs micsoda :F

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8818) diegho


diegho
nagyúr

most nézem corsair-en van tápkalkulátor. érdekes, hogy ők normálisan meg tudják csinálni. quad+8800gt+2hdd tuning mellett is vx450-et ajánlja, hd2900 tuning mellett viszont már a hx520-at (gondolom a hang miatt). végre valaki egy normális kalkulátort csinált az oldalára, nem pedig azt mondja hogy vegyél hx620-at minimum a quadhoz.

(#8819) DewiL válasza DewiL (#8817) üzenetére


DewiL
senior tag

közben meg van ez ' ami ugye foot-ot jelent azaz
1 foot = 0.305 meter
szóval kb 1 méter

de mint már írtam nagy terhelésnél szvsz tök mind1 milyen táp így is úgy is hangos

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8820) diegho válasza DewiL (#8817) üzenetére


diegho
nagyúr

ha 700-as táp kell neki akkor gondolom quad proci agyon feszelve és triple sli lesz, mert máshoz ökörség lenne ekkora táp (a hatásfok miatt többet fogyasztana mint 80% terhelés körül) ott meg a hang nem értem miért számít (vga-k úgyis hangosabbak lesznek a tápnál), hx620 és kész.

(#8821) diegho válasza DewiL (#8819) üzenetére


diegho
nagyúr

okés én spcr-nek hiszek, meg a felhasználóknak, meg a fülemnek (igaz konkrétan hx620-at még nem hallottam, de spcr-en ott a hangteszt)

(#8822) DewiL válasza diegho (#8820) üzenetére


DewiL
senior tag

elég a quad mellé egy esetleg kettő 8800utra is
egyébként meg ha vízhűtést tesz a vga(k)-ra akkor nem :P

egyébként én is a hx620ra szavazok

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8823) wocsok válasza Traxx (#8805) üzenetére


wocsok
tag

Azt mondod, a pnf jobb mint a 450-e chieftec?

(#8824) Superman válasza AirBooms (#8806) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem közvetve AirBooms cimborának válaszolnék, de az ő felvetése ihlette a szösszenetemet. :D Megszokhattátok régebben, hogy én elég szkeptikusan állok hozzá a "350Wattos táp elég az SLi-s GeForce8800 Ultrás, 10db HDD-s rendszerhez is." :DDD Ez a szkepszisem fő forrása. Nem azért mondom, mert értek a tápokhoz, vagy a tápok belsejéhez, hanem azért, amiket külföldi fórumokon olvasok (guru3d, Anandtech, stb.) Ott komolyabb konfigokat 1000-1200Wattos tápokkal szoktak tesztelni. Nyilván belejátszhat ebbe a marketing is, meg az, hogy éppen mi volt kéznél, de - kötözködés on - nem hiszem, hogy ezeket a tápokat a semminek gyártanák. :DDD :D Na most én kénytelen vagyok lecserélni az FSP-met, mert ugye - ez ki lett tárgyalva - Quadra nem éppen megfelelő. De még a három HDD-m mellé beteszek egy 1 terabájtos merevlemezt és valszeg kipróbálom az SLI-t. :D Ne mondjátok, hogy egy 350Wattos táp elég hozzá, mert akkor kitépem a hajamat. :D

És hogy tovább provokáljak. :DDD Egy ilyet tervezek venni: [link]

:D :D Nem kell nagyon nekem esni, én is félig tréfásan írtam, amit írtam, viszont ez a táp van tervbe véve. :)

[ Szerkesztve ]

(#8825) Gorneck válasza Superman (#8824) üzenetére


Gorneck
titán

Ajánlok másik tápot és a fölét nekem adod?! :D

Gorneck#1239

(#8826) Superman válasza Gorneck (#8825) üzenetére


Superman
nagyúr

Ááááááááááááá...beragadt a billentyűzetem. Itt van Dodó kacsa, jaj nekem.....:DDD

(#8827) chokeee válasza Superman (#8824) üzenetére


chokeee
aktív tag

csinos ára van :D

gumiczuczli

(#8828) JoeYi válasza Superman (#8824) üzenetére


JoeYi
őstag

egyből írj levelet Paksnak, hogy igényt tartanál az egyik reaktor teljesítményére XD

Egyébként sztem ilyen táp még négykártyás konfighoz is sok

(#8829) DewiL válasza Superman (#8824) üzenetére


DewiL
senior tag

nekem egy Q6600-om van szerény 3200Mhz-en 4db HHD-m és egy X1950Pro
a tápegységem pedig egy Zalman ZM 360B APS a 12Vos ágon 312W leadására képes bőven elég a rndszeremnek

az 1000-1200 W os tápok pedig igen csak parasztvakítós kategória
pl a fentebb említett HX620 simán megbírkózik egy Quaddal és a 8800 SLI vel

de mondjuk ha sok winyód van akko jogos :D [link]

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8830) Traxx válasza wocsok (#8823) üzenetére


Traxx
őstag

Az X2 4400+ nem egy nagyétvágyú, az 1950-es vidkari se eszik 200W-ot. az egyszem vinyó se fogja a táp lelki békéjét megbolygatni :D Magyarán, a géped nem fogja lecopni Paksot, és ezért én nem cserélnék, mert nem látom értelmét...elviszi a gépet a PNF is.

Hangban egyébként szvsz jobb választás az FSP az említett Chieftectől.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8831) Silenzio


Silenzio
addikt

Hello mindenki!
Fogalmam sem volt hova írjak, ezért itt teszem fel a kérdést: Nemrég vettem egy FSP X3 Booster, 300W-os vga-tápot. Kb. egy napi aktív használat után érdekes dolgot fedeztem fel: a táp furcsa hangokat ad, afféle sípolás vagy statikus zaj, ami a hangszóróból jön pl. töltés esetén, ha integrált hangkártyád van és zavart okoz - csak persze erősebb. A táp teljesítménye nem csökkent, nem fagyogat, semmi egyéb hibát nem vettem észre, de eléggé zavaró. Csak 3d alkalmazásoknál jelentkezik, illetve mondjuk a honlapok görgetésekor böngészőben. Szagra elég furcsa, de nem mondanám hogy égett. Régi gépeknél érezni azt a furcsa, erős szagot. A kérdésem tehát: vigyem vissza a boltba? Mérjem le a megfelelő feszültségeket, illetve áramerősség-értékeket? Tudom, csak mérőműszerrel mehetek biztosra, de előtte szeretném valami szoftverrel is szemügyre venni. Mit ajánlotok? Everestnek van ilyen funkciója? És ha igen, hol? Előre is kösz!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#8832) hugoo válasza wocsok (#8823) üzenetére


hugoo
aktív tag

Azért írta, mert nem szükséges nagyobb táp a géphez, akkor meg miért cserélnéd le.
(Gondolom nem volt semmi probléma a gép stabilitásával. Esetleg a hang zavarhat, de ebben a chieftec se jobb.)

üdv

Persze megelőztek :U

u.i: Dewil, jaj ez a link :Y

[ Szerkesztve ]

(#8833) Gyuri27 válasza Superman (#8824) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link] de a külföldi fórumokon biztosan okosabb emberek írják a teszteket. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8834) volvoguy válasza Silenzio (#8831) üzenetére


volvoguy
addikt

everestben asszem az érzékelőknél találod.....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8835) Füge007 válasza Superman (#8824) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Na ez tényleg kissé túlzás :DDD . Nekem egy 4 magos renszert, 5db HDD, most épp nem, de volt már benne nagyon erős VGA-is, 2 db DVD meghajó, meg a sallang a 600 W Seasonic S12 minden erőlködés nélkül viszi. Inkább az általam és a te általad mondott táp árkülömbségéből vegyél egy szünetmenteset, és akkor még nagyobb biztonságba van a konfigod.

Füge

(#8836) Silenzio válasza volvoguy (#8834) üzenetére


Silenzio
addikt

Kösz a választ!

Közben összehasonlítottam a "mezei" tápommal, és egyedül a GPU-VRM-ben találtam eltérést, de ott valami horribiliset. A vga-táppal 70.4 A-volt, a sima tápommal 45.5 A. De most komolyan, az lehet, hogy ezek 45 A-es áramerősséggel dolgoznak? Vagy akkor az mi a franc, amit az Everest ír?

P.S.: a VRM hőmérséklete egy 2900-asban igen magas szokott lenni, nálam pont annyi mint a GPU-é, gondolom mert alulfeszelt példányról van szó (256 bites).

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#8837) skulll


skulll
tag

Sziasztok most jött a hír, hogy nem tudnak szerezni az új gépembe Bluestorm II 400W-osat.
Szerintetek helyette egy Chieftec DT450A2 aktivPFC ATX2 12cm jó lenne?

(#8838) Füge007 válasza skulll (#8837) üzenetére


Füge007
senior tag

Igen, teljesítményre hasonlóak én használtam Chieftech márkából két típust is soha nem volt gondom velük. A mai napig jól üzemelnek, pedig már több mint 3 éves.

Füge

(#8839) Szten Márs válasza Silenzio (#8836) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Idézet az első hozzászólásból:

"A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.

EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI."

Everestet ne nézegesd, sem egyéb szoftvert, ha csak nem ragaszkodsz a nagy valószínűséggel téves információk levonásához...

(#8840) diegho válasza Superman (#8824) üzenetére


diegho
nagyúr

ha ennyi eszed van... meg is érdemled a galaxy tápot. a corsair q6600 8800gt sli 5 vinyó minden fossá húzva confighoz ajánlja a tx750-et, hogy csend is legyen, pedig van 1000-es tápjuk írhatnák azt is... esetleg egy fogyasztásmérőt bepróbálhatnál a gépedhet hogy mennyit eszik és úgy vegyél tápot ne pedig a marketing szarság szerint, de ha mindenáron be akarsz dőlni a hülyeségnek... hát hajrá.

(#8841) Kombat válasza pinnacle (#8802) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, elég a 300W-s is.
Nem tudom, hogy honnan lehet tudni, de nagy valószínűséggel a táp hibája! :)

(#8842) Kombat válasza skulll (#8837) üzenetére


Kombat
őstag

Teljesítmény tekintetében jó ez is viszont hangosabb és rondább! :DDD

(#8843) Qru válasza Superman (#8824) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha többiek nem győztekvolna meg... Felsleges ekkora tápot venned. :( Corsair HX520 bőven elég vagy max HX620 de az is szvsz felesleges egyenlőre. Jövőbeni befektetésnek is, mert mindehol csökken a nm ezzel együtt a feszigény (lásd új kórók, RV670, DDR3, stb).

#nincsbennetarcsi

(#8844) jorden06


jorden06
senior tag

heló!

Ma délután elkezdtem terhelni a gépet különböző progikkal (Orthosal kezdtem) de már most kb 1 óra után a tápom (GPS-400AA-101A) baromi furcsa hangot ad ki. Olvastam, hogy vannak bizonyos tápok amik "ciripelnek" (pl FSP Zen) és tulajdonképpen ehhez is tudnám hasonlítani és valami csapágyzúgáshoz is, azonban csak kb. 5 percenként csinálja 1perc erejéig kb. Tud valaki ilyemsmiről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#8845) Szten Márs válasza diegho (#8840) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk inkább TX650. El fogja bírni, viszont a TX650 Seasonic bélre épül, a TX750 meg CWT-re, mint a VX550.

(#8846) Szten Márs válasza Superman (#8824) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyrészt lsd: eggyel efelett lévő hozzászólásom.
Másrészt egyszer már írtam neked. Azt is írtam, hogy miért nem megy igazán a mostani tápoddal a Quad tuning. Az 1000W-os Enermaxnál ugyanúgy bontott 12V-os ágak vannak, itt már volt olyan, akinél durva Quad tuningnál keményen felsült az 1000-es Enermax. Egy HX620, TX650 Corsair tovább fogja bírni, a quad tuninghoz megfelelőbb ágkiosztás miatt, de nem akarom a múltkori írásomat ismételni.

(#8847) dik válasza Qru (#8843) üzenetére


dik
őstag

De még mekkora igazad van "mindenhol csökken a nm ezzel együtt a feszigény is csökken". Maximálisan egyetértek! :R

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#8848) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. gondolom akkor az everest-ben meg más programokban mutatott fesz.értékek nem velenek meg a valóságnak..de akkor mi értelme? a biosban mutatottak sem felelnek meg a valóságnak? vagy ez egy oylan dolog, hogy van az elméleti (bios, everest) és van a gyakorlati (feszültségmérő) része a dolgoknak?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8849) Szten Márs válasza volvoguy (#8848) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A szoftveresen leolvasható feszültségmonitorozó "műszer" valamelyik mérendő feszültségről van táplálva. Azt hiszem, hogy nem kell mélyebb elektronikai ismeret, hogy belássuk, ez igencsak nevetséges ebben a formában.

(#8850) cilo9


cilo9
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném tápválasztás ügyében. Jelenleg egy Chieftech 450W-os tápot használok. Szeretném egy halkabb jószágra cserélni és viszonylag emberi áron.
Az alábbi konfighoz kellene: asus p5b, 8600gts, 2gb ram, 250-es winyó, 2dvd iró/olvasó. A lényeg, hogy megbízható darab és halk legyen (ventis hütéses, de olyan 15-20dB között).

Nézegettem már minden félét, de nem tudom megbízhatóságba melyik jó. :F Ja és szerintem bőven elég ehhez a konfighoz egy 400W-os.

Ajánljatok pár tápot légyszíves, már ha létezik ilyen jellemzőkkel.!

Üdv, Cilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.