Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!

CPU: Core 2 Q9450
RAM: 4 GB, Kingmax 4x1, vagy GeiL 2x2, 1066 MHz DDR-II CL5
VGA: 8800 GTS
Alaplap: Asus P5K Deluxe, vagy Gigabyte DQ6

Táp elvileg 550W-os Chieftec lesz, de arra azt mondták, nagyon hangos. Valami FSP-vel biztos jobban járnék... Vagy Corsair-el. De mégis hány W-os legyen??? :D :D :D

Üdv. BR4D

(#8052) Ottoka válasza Traxx (#8028) üzenetére


Ottoka
őstag

Pedig ez egy intel core 2 quad Q6400 ES proci ( Achilleus-tól) :P

Ő tesztelte be 3800 körül ment nála léggel, tőle vettem, még tavaly nyáron.

Mezőhegyes

(#8053) Kombat válasza #97544192 (#8051) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Én egy ilyen gép mellé mindenképp egy Corsair VX450-et vennék, erősebb és sokkal csendesebb mint az 550W-s Chifi!
Ha esetleg nem lenne Corsair akkor FSP Blue Storm II 400 vagy 500W, ha nagyon húzni akarod a procit!

(#8054) stol válasza Thommer (#8040) üzenetére


stol
addikt

LAzán vinni fogja...
Max kábelügyileg leszel gondba, de az is orvosolható a megfelelő átalakítókkal :K

(#8055) MoT3C


MoT3C
csendes tag

Sziasztok a következő konfighoz kéne egy táp:
E4300@3.4ghz 1.57vcore valós, 2x1gb ddr2 800@1000 2.1v, HD2900PRO @ 840/2000 1.15v, 4db hdd, 1db dvdrw, tv tuner kártya, 10/100as lan.

A tápot lehetőleg 15-17k körül kikéne hozni.

(#8056) Chaser válasza MoT3C (#8055) üzenetére


Chaser
titán

FSP 350PNF, esetleg 400-as, ha kicsit hallkabb ventit és hosszabb kanócokat akarsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8057) MoT3C válasza Chaser (#8056) üzenetére


MoT3C
csendes tag

350es FSP biztos elég? Mert a vga kártya tápcsatiján 550watos táp van írva minimumra. alapon kevesebb feszt kap meg csak 600/1600on megy. Fogyasztás mérövel 360watot mértünk egy 420as chieftechel. Én egy 550 chieftechre gondoltam de nem tudom mennyire jó ez a széria most.

(#8058) Szten Márs válasza MoT3C (#8057) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Számoljunk 80% hatásfokot a 420-as Chifinek, akkor 288W-ot kért a táptól a konfig. De ha nagyon meg akarsz nyugodni, és nagyon halk táp kell, akkor Zalman ZM460B-APS. Best buy táp. Szintén nagyon halk és erős táp még a Corsair VX450, mondjuk ha nem feltétlen muszáj, mondjuk quad tuning miatt, akkor én nem single rail tápot vennék, ezért szoktam a Zalmant favorizálni inkább.

(#8059) MoT3C válasza Szten Márs (#8058) üzenetére


MoT3C
csendes tag

Zalman és Corsair között milyen különbségek vannak? Enermax liberty 400-ról mi a véleményed?

(#8060) Szten Márs válasza MoT3C (#8059) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Teljesen jó kis táp az Enermax Liberty, viszont mind a Corsair, mind a Zalman halkabb nála és erősebb 12V-on. Ha mindenképp moduláris táp kell, akkor ajánlanám a Liberty-t.
Az ajánlott Zalman és Corsair között az a különbség, hogy a Zalmanban FSP bél van, osztott 12V-os ágakkal, míg a Corsairben osztatlan 12V-os ágú Seasonic bél. Az osztatlan ág akkor jól jön, ha igazán durva quad tuningot csinál az ember, egyébként inkább az osztottra szavazok, így a te esetedben is.

(#8061) MoT3C válasza Szten Márs (#8060) üzenetére


MoT3C
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat akkor valószínű a Zalman lesz. :R

(#8062) CséZé


CséZé
őstag

Azn gondolkodtam h nem is lehet rossz a Coolermaster 520W-os moduláris tápja. Van ez olyan mint mondjuk egy Corsair VX450 vagy akár egy HX520? Az ára nem oylan vészes, de hang, megbízhatóság stb..? Ajánlani lehet annak akinek "oclsó" moduláris táp kell? :F

(#8063) MoT3C válasza CséZé (#8062) üzenetére


MoT3C
csendes tag

Prohardver teszt szerint a Corsair VX450 erösebb a Cooler Master Real Power 550watosnál is. :)

Viszont a modulárisak közül, ami olcsó és jó az szerintem Enemax Liberty 400as 16k Gianninál.

[ Szerkesztve ]

(#8064) CséZé válasza MoT3C (#8063) üzenetére


CséZé
őstag

Az meg hangos kicsit, de ebbe a modulárisba lehet más bél van és nem olyan mint a sima RealPower-be. Az a baj h semmit nem tok róla mert még tesztet sem láttam.

(#8065) KMT


KMT
addikt

Egy 350 W-os chieftech vajon elviszi ezt?

Asus m2n-mx
AMD A64 3000+ @9*275 MHz
hd 2600pro
2*1GB ST T800
WD 250GB IDE, WD 500GB SATAII, meg néha még 2 db IDE-s vinyó raid-ben
Nec dvd író
3 házventi
wlan kártya

És elvinné egy húzott amd x2-essel?

Meg mi ez a pci-e csatlakozós dolog amiről beszéltek? A videókártyák nem a pci-e sloton keresztül kapják az áramot, hanem a tápból csatlakozóval?
(Most készülök videókártyát venni, még integrált van, ezért nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#8066) diegho válasza CséZé (#8064) üzenetére


diegho
nagyúr

olvass vissza 1 oldalt könyörgöm.

(#8067) diegho válasza KMT (#8065) üzenetére


diegho
nagyúr

táp:elviszi
pci-e:igen

(#8068) Kombat válasza KMT (#8065) üzenetére


Kombat
őstag

Az alaplapi pci-e sloton keresztül "csak" 75W-t tud felvenni a videokártya ez viszont a felső kategóriás és sok közép kategóriás VGA-nak kevés lehet ezért van rajtuk 6 vagy esetleg 8 pines tápcsatlakozó!

(#8069) trogerzsiger


trogerzsiger
csendes tag

Hali!

A eurocase tápok mennyire jók? e6300, 8600gts 1 giga ram, mostani 350-es codegenem nem elég, a eurocase jó márka?

(#8070) #97544192 válasza Kombat (#8053) üzenetére


#97544192
törölt tag

Corsair 450 erősebb, mint Chieftec 550? ^^ Az igen... Tuning nem lesz.
Köszi. Ha lesz Corsair, vagy FSP, akkor vszinű azt veszem. Köszi.

(#8071) Kombat válasza #97544192 (#8070) üzenetére


Kombat
őstag

Igen erősebb, mert az új gépek a 12V-s ágat terhelik és míg a Corsairnek egy 33A-s 12V-s ága van a Chieftecnek 3 felé van osztva a 12V-s ága, mindhárom 18A-s ,de ezek nem összeadhatóak így összességében a Corsair az erősebb (12V-s ágon)!

(#8072) Kombat válasza trogerzsiger (#8069) üzenetére


Kombat
őstag

Nem!
FSP 350 PNF-et vegyél!

(#8073) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hi
Nekem most egy 300w-os deer tápom van, amin most jelenleg egy 4000+-os proci van 30-40% tuninggal, egy 1gb ddr2, 1 dvd meg 1 hdd. Az lenne a kérdésem hogy ha vennék bele egy 2600xt-t, esetleg tuningolnám is akkor elbírná-e a táp?
Nem hallottam a deer-ről h rossz lenne, de ellenkezőleg se.
Egyébként 2004 decemeberében vettem akkor még 2.4-es cerkás konfiggal együtt.
thx

(#8074) diegho válasza Ferrarer (#8073) üzenetére


diegho
nagyúr

az a táp bármelyik pillanatban kinyírhatja az egész gépedet...

(#8075) djtoomi válasza trogerzsiger (#8069) üzenetére


djtoomi
addikt

Codegen, eurocase,hkc, deer,mercury, q-tec mind-mind sz@r!
Tápból FSP, Chifetec, Corsair, Zalman, CoolerMaster egyes sorozata, Seasonic meg nagyjából ezeket lehet emgvenni. Egy 350-es FSP jó lenne neked. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8076) mák


mák
tag

Sziasztok!

Szerintetek ehez milyen táp illik?

Gigabyte GA-X38-DQ6
E6850 vagy Q6600
2*1gb 1066 crucial
wd 320gb Raid e.
8800gt/512

Olvasgattam a topicban ezért a
VX 450W-re gondoltam.

Csak egy ÁMEN-t szeretnék kérni, ha úgy gondoljátok, hogy valóban megfelelő lenne.

Ha valki jártas a procikban, akkor azt is megírhatná, hogy hosszútávon melyik lenne jobb az általam kiválasztottak közül

mákosnudli

(#8077) Ferrarer válasza diegho (#8074) üzenetére


Ferrarer
tag

Pedig sztem jó kis táp rendben vannak a fesz értékek, csak attól féltem h a 2600xt-vel nem bírja a terhelést, de ha azt mondjátok hogy veszélyes...
Akkor veszek egy fsp-350 pnf-t. Az jó nem? Valahol 6k-ért láttam újonnan

(#8078) diegho válasza Ferrarer (#8077) üzenetére


diegho
nagyúr

jó táp? az jó táp amiben nincs semmiféle védelem? ugyanmár... ha neked jó használd egészséggel. feszeket multiméterrel mérted? mert ha szoftveresen akkor ajánlom az első hozzászólást.

(#8079) diegho válasza mák (#8076) üzenetére


diegho
nagyúr

hosszú távon 4 mag, táp jó.

(#8080) elttiL válasza Szten Márs (#8050) üzenetére


elttiL
senior tag

Rendeltem a pclandnál 350W FSP PNF-et pár nap és hozatom el Pestrűl. végre nem lfogom hallani a dög qtec kölcsön tápot vagy az azona 400w magas frekis sikítást. pedig nagyon szerttem az azonát. de hát az új gép több kakaót kívánt így gondolom megszólaltak a tekercsek.

(#8081) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Szokásos kérdés:
Új konfigomhoz kellene táp. Tulajdonképpen már össze is barátkoztam egy
FSP ATX 350-PNF táppal. Nagyjából így nézne ki a konfig:
-A64 X2 5000+ (Brisbane)
-2*1GB/800 RAM
-1db HDD
-1db DVD író
-ATI 3850 VGA...

Remélem elegendő ez a 350 wattos kicsike :U
Nem szívesen adnék több pnézt érte.
A másik dolog, h nemtom van e ezen a tápon PCI-E táp csatlakozó, ha nincs, akkor megoldható-e az átalakítás? Illetve a SATA2 tápcsati különbözik-e a normáls SATA tápcsatitól? Nem sok mindent találtam erről a tápról...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#8082) Kombat válasza commanDOS (#8081) üzenetére


Kombat
őstag

Elég a 350W. Pci-e Sajnos nincs, átalakítóval megoldható! SATA tápcsati csak egy féle van!

(#8083) commanDOS válasza Kombat (#8082) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm a gyors és kimerítő választ :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#8084) djtoomi válasza commanDOS (#8081) üzenetére


djtoomi
addikt

Vegyed megfele, nagyon jó kis táp az!
Nincsen rajta pci-e csati, de a vga-hoz adak.
Sata meg sata2-t felejtse már el mindenki semmi különbség, csak egy barom feltalálta a sata2-t ami a sata-val szemben 150 helyett 300mb sávszélet biztosítana, ha a vinyók bírnák, de még az ata 133mb-jét sem használják ki... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8085) Ferrarer


Ferrarer
tag

Ez jó táp?
FSP300-60GLC 300W PASSIVE PFC

(#8086) djtoomi válasza Ferrarer (#8085) üzenetére


djtoomi
addikt

Nagyjából, de a 350-es FSP PNF-el szvsz jobban járnál. :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8087) Szten Márs válasza Ferrarer (#8085) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ milyen géphez. 8 centis ventivel szerelt, még 3,3 és 5V-on erős tápok a GLC-k, régebbi gépekhez ajánlottak (AMD K6, K7, vagy Pentium 3) mostaniakhoz nem igazán.

(#8088) Ferrarer válasza Szten Márs (#8087) üzenetére


Ferrarer
tag

Értem. Szal ez inkább p3-hoz jobb :)

(#8089) diegho válasza Ferrarer (#8088) üzenetére


diegho
nagyúr

egyszerű... olyan laphoz amin nincs p4 csati és erős proci van benne ez a tökéletesség. pl asus a7n8x 3200+ barton.

(#8090) commanDOS válasza djtoomi (#8084) üzenetére


commanDOS
senior tag

Na, f@xa...Kössz a megerősítést :DD Biztosan jó táp, főleg ~7K-ért. Nem is pénz érte szinte.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#8091) Orc válasza mák (#8076) üzenetére


Orc
senior tag

Én ma vettem egy 520HX-et, nagyon jó! Tényleg halk(eddig passzív FSP Zenem volt), ventis tápok közül messze a leghalkabb(terheléskor is), a feszek halál stabilak. Egyszóval szuper.
Egyébként moduláris ez a táp.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#8092) anyuka74


anyuka74
tag

Sziasztok Srácok,

nos megvan. fsp - ATX-350PNF
Semmi bekötési rajz nincs hozzá. Van erről vmi foto vhol, mielőtt szétlövöm a gépet, mert vmit rossz helyre dugok?
Tudom, nem keveset kérek, de ha vkinek van hozzám türelme...
Köszönöm :B

(#8093) djtoomi válasza anyuka74 (#8092) üzenetére


djtoomi
addikt

Szia!
Nézd meg az alaplapot, arra csak 2 darab kábelt kell kötni.
A tápon van egy nagyon széles darab, 2 soros, azt rákötöd alaplapra, abba a nagy slotba, azon a sloton egyik oldal közepén van egy slot, a nagy kábel végén lévő műanyagon is van egy kapocs, az a kapocs a műanyag pöcök fele kell legyen, hogy bele akadjon, ne essen ki.
Akkor van egy négyzet alakú 4 kockás kábel is. Az általában a proci mellett fent szokott leneni, megkeresed bedugod, ezeken is van pöcök, meg pattintó. Utána keresel ilyen egysávos és 4 pines vezetéket ha ide cuccaid vanank, rákötöd őket vinyóra, dvd-re, ha sata, akkor ilyen lapos és kb 2.5cm-es vezetéket keresel, rádugod vinyóra vagy dvd-re.
Ha vga-ra is kell külön cucc, akkor keresel olyat aminek olyan a vége, hogy 6 fekete vége van, 2 sorban, azt meg rádugod első módszer szerint vga csatlakozójára.
Szóval nagyon egyszerű, mindenből ami az alaplapra kell, 1 van, ami a vinyókhoz, megnézed melyik hasonlít rá, megpróbálod beledugni, ha nem megy be, emgfordítani, hátha fordítva próbáltad, emrt nem mindegy 90fokos szélekkel rendelkezik, általában ilyen trapéz szerű a felső vége, ha nem stimmel bele, ekresel másikat ami belevaló.
Nagyjából ennyi. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8094) pasquale válasza anyuka74 (#8092) üzenetére


pasquale
tag

Milyen bekötési rajzra gondolsz?
Ha arra gondolsz mit hova kell dugni akkor van egy 20/24 pines alaplapi tápcsatlakozó, ezt az alaplap ugyanúgykinéző aljzatára kell dugni , ha p4-es gép akkor egy 4eres 12v-os a cpunak.
És a molexek(széles 4 erű) a HDD/ODD nek
Mindent oda lehet csak bedugni ahova való, persze kalapáccsal meg lehet mindent oldani :))

[ Szerkesztve ]

(#8095) pszihó válasza Orc (#8091) üzenetére


pszihó
aktív tag

Hol sikerült és 23k fölött vagy alatt? Ha nagyon indiszkrét löheted priviben is

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#8096) CséZé válasza diegho (#8066) üzenetére


CséZé
őstag

visszaolvastam 3-at is de szó nem volt róla...

(#8097) diegho válasza CséZé (#8096) üzenetére


diegho
nagyúr

[link]

[link]

a lényeg benne van.

(#8098) stol


stol
addikt

Elrettentő kép, hogy az emberi hülyeség IGENI határtalan!
KATTY

Szegénynek elpöffent a kolorshit...(Az egész géppel :Y )
Most meg kéne hatódnom? :DDD
Jajj szegény ici-pici júzerkémnek nem futotta tápra jajjj!
Azon gondolkozom, ne indítsak-e neki gyüjtést tápra :DDD

Ui.: Megérdemelte, hogy megdöglött a gépe, hogy rohadjon meg! Aki ilyen hülye, az haljon meg kérem. Pediglen felajánlottam a TÁPOT de erre az volt a választ, hogy "DRÁGA!". Az b+ drága! Quad nem drága! 8800GTS nem drága! De a 6700HUF-os FSP drága B+! :W

(#8099) djtoomi válasza stol (#8098) üzenetére


djtoomi
addikt

Na ezt itt minden topikban közzékéne tenni, és minden újoncnak be kéne tenni regisztrációs kérdésbe, hogy addig enm regizhet ameddig megnem mondja mi a hiba.... :K
Ez már télleg határtalánhülye barom lehetett...... :( :(((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#8100) gergo19


gergo19
aktív tag

Sziasztok, van egy gépem az adatlapomon olvasható és lehet bővíteném. A tápon gondolkodok. A lényeg az új videókarim kb 200W 3870 X2 enne meg magában. Erre kéne egy táp. Én kb550W-osra gondoltam. Késöbb szertnék egy Quadot is természetesen húzva. Mit ajánlotok ami tényleg jó és megbízható, hang nem számít csak teljesítmény legyen. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.