Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) diegho válasza joi29 (#9049) üzenetére


diegho
nagyúr

kinyírják a gépedet, acorp az egész, felét se tudja ami rá van írva stb.

(#9052) diegho válasza Bini (#9050) üzenetére


diegho
nagyúr

az nem táp. a tápegységet nem így hívják. amire codegen, mercury, trust, jnc, lc power, deer, colorsit stb van írva az nem táp, az egy darab fém ami semmire nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#9053) Bini válasza diegho (#9052) üzenetére


Bini
tag

kössz a gyors választ, akkor szolok havernak h dobja ki :D

Battletag: Bincsi#2140

(#9054) Szten Márs válasza FRIZ 22 (#9034) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekes eredmény, ha mét tudsz anyagot gyűjteni hozzá szivesen vesszük :R

(#9055) mokus1


mokus1
addikt

Uj tápot szeretnék venni.mivel a régi meghibásodott és 5v helyett 62v-ot adott!Szerencsére gariban cserélik a lapot.
Egy core2esem van 1 dvd-iró 1hdd és egy satás lesz.A proci huzva van.2gb ddr2.és emellé jön majd egy 8800GT v GTS 512-es.Vagy esetleg egy 3870X2.
Milyen tápot vegyek ehez?egy FSP Saga 450W asra gondoltam.De tesztben a 400W pfc-s tudja ezt.Csak ha jól tudom zen nincs a kártyához csati.
Vagy egy 400-450W-es Chiftec jobb választás?

(#9056) Skizz válasza mokus1 (#9055) üzenetére


Skizz
addikt

ez a hsz több sebből vérzik... sebaj.
no azért jó lenne tudni, hogy 1 vagy 2 gpu lesz abban a gépben... egy vx450-et vegyél szerintem.

(#9057) mokus1 válasza Skizz (#9056) üzenetére


mokus1
addikt

1 vga a 3870X2 csak akkor lesz ha 90alatt lesz honap mulva??a vx az milyen márka??:S

(#9058) Skizz válasza mokus1 (#9057) üzenetére


Skizz
addikt

tudom hogy a hd3870 x2 egy vga, csak szerintem te nem tudsz rola hogy 2 gpu van rajta... bár nem feltétlen számit, mivel 55nm-es csíkszélességgel készült gpukról beszélünk, de azért 2 mag mégis 2 mag... vx pedig Corsair

(#9059) Superman válasza diegho (#9051) üzenetére


Superman
nagyúr

Ehhh...semmi. Meggondoltam, úgyis hiába.

[ Szerkesztve ]

(#9060) mokus1 válasza Skizz (#9058) üzenetére


mokus1
addikt

tudom h annyivan rajta ne nézz lámnak csak a tápokhoz nem értek.de ez a 330as Deer valami kegyetelnül szar mondom 5v helyett 62öt adni..Szerencse h kicserélik.
köszi a segitséget.az milyen árban van?

(#9061) Traxx válasza mokus1 (#9060) üzenetére


Traxx
őstag

[link]

Megéri az árát, nem fogsz benne csalódni :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9062) FRIZ 22 válasza Szten Márs (#9054) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Egyelőre ennyi, a német és az itteni fórumból összegyűjtve.

Ez európai support sajna lassan reagál.

(#9063) mokus1 válasza Traxx (#9061) üzenetére


mokus1
addikt

Igen.Olvastam a tesztet olcsobban nem kapom meg?:)

(#9064) Traxx válasza mokus1 (#9063) üzenetére


Traxx
őstag

Hát...boltban legritkább esetben sikeres az alkudozás, sőt, én nem igazán tartom jó ötletnek enyhén szólva...

Amúgy meg ez nagyon is jó ár érte szvsz...legjobb esetben is pár 100 ft-ot spórolhatnál, ha lelsz máshol.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9065) mokus1 válasza Traxx (#9064) üzenetére


mokus1
addikt

csak jo lenne 15vagy az alatt:)
Erre nem is gondoltam h boltb nis:D

[ Szerkesztve ]

(#9066) dik


dik
őstag

Hi!

Beszereltem az új tápomat a corsair hx520. Valóban nagyon halk, igaz még csak 2 órálya megy de eddig megy szépen! Mostmár csak olyan bajom lesz anyira meleg van a házban szinte süt az oldala! Hogy ezt hogy fogom javítani nem tom. Remélem nem fog szétégni a táp!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9067) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Sziasztok

Szeretném kikérni a véleményeteket a SuperFlower Aurora tápról. 600-700W között gondolkozom jó anyag lenne moddinghoz.
A konfig amihez kellene : E8400, 3870 X2, 2 db vinyó, 2 DvD író

[link]
[link]

Köszi a Seggítséget

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#9068) Zoli1222


Zoli1222
őstag

egy 1 éves 350W-os FSP táp milyen áron van? Tudja esetleg valaki?

(#9069) Szten Márs válasza Kucsek (#9067) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Eléggé zsákbamacska a Super Flower. Ha ilyen teljesítményű tápot akarsz, akkor egyértelműen Corsair HX620.

dik:
Szerintem azt akartad írni, hogy órája :U
Egyébként úgy tudod a házban lévő hőmérsékletet mérsékelni, hogy házhűtő ventit/ventiket szerelsz be.

(#9070) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Vettem egy egy FSP 350PNF-et a gépembe, és most nem tudom, hogy az enyémmel van valami bibi, vagy ez a normális hangereje, mindenesetre az eddigi Antec házam 300W-os, szintén 12centis ventivel szerelt tápjához képest ordít:(
Olyan, mintha nem venné le a fordulatot a hőmérséklet függvényében, hanem maxon pörögne.
A legrosszabb az egészben, hogy a boltban ez volt az utolsó darab, tehát, ha vissza kell vinnem, akkor amíg nincs cseredarab nincs gépem se:(
Valami tipp?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9071) Szten Márs válasza Mercutio_ (#9070) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jártam már én is így, meg még más is itt a topicban, és kiderült, hogy a ház rezonál be a táptól, nem a táp a hangos. Ajánlott először is a tápventin kívül minden más ventilátort lefogni/leálítani, hogy biztos legyen, hogy a táp hangos, ha igen, akkor kivenni, és a ház nélkül meghallgatni a hangját, hogy kiderüljön tényleg van-e vele bibi.

(#9072) Mercutio_ válasza Szten Márs (#9071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ventik lefogása megvolt (1 van csak, +1 cpu cooler, +1 videókártya cooler) de füllel is hallható, hogy az zajos:(
Ha a ház rezonál, azt ki lehet valamivel küszöbölni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9073) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Megjött az FSP Bluestorm II 500 W, nagyon állat lett a gép tőle, nem fagy, nem indul ujra jól meghúzott vidkarival, és finom halk!!

Köszönöm a fórumtársaknak a szakértő hozzászólásokat! :R

(#9074) tkesy


tkesy
őstag

a szokásos kérdés: :B

Az alábbi konfighoz elég a Corsair VX450-es tápja, vagy inkább a VX550-est válasszam :F Esetleg valami mást :F
- P35C-DS3R
- E6400@3.2 / idővel csere E8xxx-re /
- 4GB DDR2
- 4-5db HDD
- 8800 GTX / idővel csere 9800-ra /

Előre is kösz a választ... :R

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9075) Traxx válasza tkesy (#9074) üzenetére


Traxx
őstag

Szokásos válasz: VX 450 :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9076) dik válasza Szten Márs (#9069) üzenetére


dik
őstag

Ja ja kösz hogy kisegítettél, remélem találkozunk valahol valamikor és én is kisegíthetlek! :W :D Amúgy már tele van ventivel szóval ezért vagyok gondban, na mindegy majd megoldom valahogy. Nem veszem zokon hogy enyire amatörnek néztél. :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9077) Szten Márs válasza Mercutio_ (#9072) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ööö vannak gumiizék amivel lehet rezonanciát csökkenteni :DDD

dik:
Milyen gép ez, ami több házhűtővel is így forrong belül? (Jó hát sorry, minden eshetőségre felkészülve írtam, amit :D )

(#9078) dik válasza Szten Márs (#9077) üzenetére


dik
őstag

Ok ha felkészültél mindenre igazi kamikáze! :D
Ez egy kb. 7 éves régi midi ház benne pedig: 4000+ proci, 7950gt, an9 32x lap, 2 vinyó(160,320gb), mostmár egy corsair táp,108 dvd író, előlapi panel, dióhélyba ennyi. Az tuti a maxtor 2 vinyó embertelen hogy melegszik. De remélem meg tudom oldani anélkül hogy a táp szétégne. :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9079) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok! Nemnagyon értek a táp kérdéshez a gépek terén ezért leírnám a configot amit szeretnék megvenni a napokban és a hozzátartozó tápot aki tud légyszi szóljon hozzá vagy nézzen utána hogy elég lesz-e a táp a gép meghajtásához. A segítséget előre is köszönöm!

A ház és a táp: ATXB8KLW-BK/420 APEVIA X-Plorer Metal Case w/ Side Window-Black
Power Supply ATX 420W power supply (optional)

Power Supply Spec. AC INPUT 115V/230V - 60/50Hz
DC OUTPUT +3.3V +5V +12V -12V -5V +5VSB
420W Max
Combined
Watts 28A 40A 18A 1.0A 1.0A 3.0A
420W

Power Supply Connectors 1 x 20/24pin Main Power
1 x 12V (P4)
4 x Peripheral
2 x Floppy

Szóval egy 420W-os táp van benne!

Alaplap: Asus M3A
Processzor: AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition
Hűtő: Thermaltake CL-P0257D Blue Orb II 2in1 cooler
Memória: Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 4-4-4-12) XMS2 memória hũtőbordával
Videókártya: Sapphire Radeon HD 3870 512M GDDR4 PCI-E
Optikai meghajtó: ASUS DRW-1814BL Fekete DVD Író OEM
Merevlemez: Maxtor DiamondMax Plus 9 160GB SATA / 150 HDD (1.5Gb/s)

(#9080) Armando_19 válasza LYRI (#9079) üzenetére


Armando_19
őstag

Szerintem a táp nem feltétlen a legjobb vásztás bele.
Maga a ház táp nélkül 15900ft-ba kerül itthon, és ha veszel bele egy 400W-os chieftecet 10-ért,jobban jársz mindenképp!:
De 450-es Csifi is csak 11k körül van, szóval az a bestbuy kombó ezzel a házzal.

(#9081) LYRI válasza Armando_19 (#9080) üzenetére


LYRI
tag

A házba adják a tápot csak nemirjak ki a magyar oldalak. Emaileztem mar veluk gyártotol hozzak gyárto honlapjan ott a táp info. Szal az érdekelne hogy elfutna e a tappal vagy mindenkeppen kell csere.

(#9082) Traxx válasza LYRI (#9081) üzenetére


Traxx
őstag

"Szerintem a táp nem feltétlen a legjobb vásztás bele." :U

Azt hiszem, egyértelműen leírta a kolléga... :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9083) Skizz válasza LYRI (#9079) üzenetére


Skizz
addikt

most csak nekem nem sikerült rájönnöm hogy ez miféle márka? :)

(#9084) LYRI válasza Skizz (#9083) üzenetére


LYRI
tag

A ház Aspire vagy új nevén Apeiva.

(#9085) Skizz válasza LYRI (#9084) üzenetére


Skizz
addikt

azok tápjait nem ismerem, vagyis nemtudom milyet csomagolnak hozzá, de ár alapján tuti nem fsp, chieftec példányt..

(#9086) djtoomi válasza LYRI (#9084) üzenetére


djtoomi
addikt

A tápot ami benne van, nyugodtan felejtsd el.
Vegyél egy 400-as FSP BlueStorm 2-t, vagy egy 360-as Zalmant, bőven jó. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#9087) sklopp válasza Speed (#9015) üzenetére


sklopp
őstag

Mindenkinek, ha nincs hibátlan védőföldelés a konnektorban, saját élete és a gép védelmében semmiképp ne használjon ilyet. Életveszélyes! Tapasztalatból mondom, 40 éve erősárammal foglalkozom hivatásszerűen. Ha nem lesz halálos áramütés a vége, a számgép valamelyik egysége előbb-utóbb elhalálozik. Tessék komolyan venni!

(#9088) Csaba_20_ válasza sklopp (#9087) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A számítógép valamelyik egysége mindenképp tönkre fog menni. De ez nem függ össze azzal, hogy nincs védőföldelés.

(#9089) Alpachino


Alpachino
veterán

Szerintetek, ezek normális értékek : +3.3V 3.38V
+12V 12.59V
+5 V készenléti 5.16 V

Everest 4.20 szerint, az áláírásomban szereplő konfiggal.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9090) mokus1 válasza Alpachino (#9089) üzenetére


mokus1
addikt

biztos az nekem a +5V 62V azt kinyirta a lapom z nem volt normális.

(#9091) Skizz válasza Alpachino (#9089) üzenetére


Skizz
addikt

szoftveres mérés nem mérés. everest az ír mindent, összehord minden hülyeséget, nem egyszer kaptam már 190voltos értékeket...

(#9092) Skizz válasza mokus1 (#9090) üzenetére


Skizz
addikt

azt a 62v-ot szoftveresen mérted? mert akkor nem az ölte meg a lapodat.

(#9093) mokus1 válasza Skizz (#9092) üzenetére


mokus1
addikt

nem bios

(#9094) mokus1 válasza mokus1 (#9093) üzenetére


mokus1
addikt

suóval biosban láttam

(#9095) Skizz válasza mokus1 (#9094) üzenetére


Skizz
addikt

progik is biosbol olvassák ki az értékeket, szóval egyiknek sem szabad hinni.

(#9096) mokus1 válasza Skizz (#9095) üzenetére


mokus1
addikt

jo de akk miét füstölt el a lap és miért ir ki más tápoknál normálisaan??

(#9097) joi29 válasza Alpachino (#9089) üzenetére


joi29
őstag

Az EVEREST Home Edition nálam is kisértetiessen hasonló értékeket mutat,
pedig egészen más konfigom van.

(#9098) Skizz válasza mokus1 (#9096) üzenetére


Skizz
addikt

1.elfüstölés alatt pontosan mit értessz?
2. valszeg spontán bedilizett a szenzor, ha egyhuzamban le se veszed a szemed a bios-rol egy hétig, akkor tuti látnál néha olyan értékeket amitől kiesik a szemed

[ Szerkesztve ]

(#9099) Alpachino válasza Skizz (#9091) üzenetére


Alpachino
veterán

Lehet, hogy nincs összefüggés a kettő között, de mióta karit cseréltem ( 8800GT ) egyszer kétszer újraindulgat a gép. Azért lettem volna kíváncsi, hogy +12 V 12.59 V értéke normális-e.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9100) Skizz válasza Alpachino (#9099) üzenetére


Skizz
addikt

350-es fsp bírja a g92-őt, igy nincs köztük összefüggés, everest értékeit pedig sz@rd le nagy ívbe. nekem már 1 hónapja 12.19V-ot lát +12-n, szóval most egész normálisan viselkedik, nem mutat 190-210V-os értékeket, csak stabil 12.19-et, de ezt akkoris ha rászakadna az ég. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.