Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27001) Qru válasza 3.Aragorn (#26997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teszteltem ne félj. ;) Egy Q6600-om van amit 1.5V-al küldtem 3600MHz-en Prime95 Small FFT-vel 50 percen át, a tápból egyáltalán nem forró levegő jött pedig elhiheted a hátsó házventi nem éppen hűs levegőt lökött ki a házon kívülre de a tápból nem forró levegő jött és nem is hangoskodott a tápom. Szóval marad nálam felül a táp.

#nincsbennetarcsi

(#27002) 3.Aragorn válasza Qru (#27001) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor biztos a táp nem tovább melegítette, hanem lehűtötte a levegőt :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#27003) ElVisZ


ElVisZ
tag

Hali

Melyiket válasszam? :U
Delta 400W, FSP 350-60HLC vagy FSP-350 THA-P...

thx a választ.

[ Szerkesztve ]

(#27004) Dyno válasza Hedgehog87 (#26979) üzenetére


Dyno
veterán

Ha csak egy darab 8800GTX-et akarsz járatni akkor vegyél egy Corsair CX400-at és vegyél hozzá még egy átalakítót ami PEG-re alakít sima 2 darab molexet.Másik meg te 15A-t írtál, annyit nem eszik meg a kártya, mert az 180W......

Elvisz: FSP 350-60HLC vagy a másik FSP-t.

[ Szerkesztve ]

(#27005) ElVisZ válasza Dyno (#27004) üzenetére


ElVisZ
tag

THx, megfogadom az ajánlatod... :R

(#27006) DeFranco válasza DeFranco (#26987) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erre kérnék segítséget:

FSP 350 PNF vagy PNR tápot keresek. Fontos, hogy korrekt boltban vegyem, személyes átvétellel, garanciával.

PNR-est nem találtam, PNF-es Aquában (ezt ismerem) 9500 HUF Iponnál (ezt ajánlották, de nem ismerem) 8500 HUF

Van-e ennél olcsóbb, de megbízható forrás (nem apró, új kell)?
Ezek az árak mennyire reálisak?
A két bolt között van-e lényegi különbség?
PNR-es tápot hol találok?

Előre is köszi, viszonylag sürgős lenne, ma meg kellene venni, ha lehet!

[ Szerkesztve ]

(#27007) zsolt1129 válasza DeFranco (#27006) üzenetére


zsolt1129
addikt

Itt találsz pár üzletet. IPON-nál frissitett az árlista úgyhogy 8.5k :K

(#27008) DeFranco válasza zsolt1129 (#27007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az Aliennél láttam PNR-t. :) Szuper, köszi! Az Alien egyébként mennyire megbízható bolt? Annak legalább a nevét hallottam már.

Szerk: nincs nekik, tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#27009) Qru válasza 3.Aragorn (#27002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván nem, de nem vettem észre, hogy jelentősen nagyobb terhet róna a tápra (se hőben se hangban) olyan körülmények között sem csak azért mert felül van és nem alul. Főelg, hogy elég tágas házam van (táp meg a cpu hűtő közé beférne még egy táp lazán). És így nem koszolódik annyira. No meg mióta kiteszteltem a procim 1V-on jár 1,6GHz-en, szóval a melegedés nem probléma. :D

mod: Úgy sem győzöl meg, hogy letegyem a tápot. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27010) bartucc válasza DeFranco (#26978) üzenetére


bartucc
addikt

Ha már ennyiért veszel tápot a PNF, vagy egy 460W-os Giga SuperB, sztem kicsit jobb választás, 1-2kval többért. :U

sanyiii84: csúnya volna az a 300W :DDD Még a fele se....

Qru: hát flex segítsége nélkül nehezen is férne alul:DDD, de én is a felül tápra szavazok :K

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27011) DeFranco válasza bartucc (#27010) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miben jobb?

(#27012) bartucc válasza DeFranco (#27011) üzenetére


bartucc
addikt

Hát kicsit halkabb, több a kábel rajta, nem kell később átalakító a vga-hoz, a PNF/PNR is sata-s csatival rendelkezik gyárilag. (épp ezért vettem én ilyet, nem kell sok kábel a gépbe, de ha később bővítesz, hasznos lesz :K )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27013) DeFranco válasza bartucc (#27012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úbazz, várjál. Sata-s csatival rendelkezik ez azt jelenti, hogy IDE-s vinyót rá sem tudok kötni? Mert akkor nem veszem meg, és marad az egész holnapra.

[ Szerkesztve ]

(#27014) bartucc válasza DeFranco (#27013) üzenetére


bartucc
addikt

Dehogy:D, IDE-s csati van rajta 4 vagy 5, csak sata van egy, ami problémát jelenthet ha nem akarsz sok átalakítót, na meg ha egy nagyobb vga-hoz is kell egy átalakító, máris csak két szabad molex marad a sata-s átalakítódnak meg az IDE cuccoknak.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27015) peti4


peti4
tag

Nem ide vág de az lenne a kérdésem a meglévő tápomat milyen programmal tudom tesztelni ellenőrizni (típus stb...)
köszönöm a segítséget előre is.

(#27016) 3.Aragorn válasza Qru (#27009) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha van sok hely, és nem melegedik nagyon a proci, akkor érthető. Ne is tedd le.

Nem minden vándorút céltalan...

(#27017) 3.Aragorn válasza peti4 (#27015) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs ráírva semmi?
Programokban nem szokás megbízni, inkább a külső mérőműszeres mérésekben.
Volt is szó korábban ezekről, azt hiszem ebben a topicban. Olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#27018) venember83 válasza peti4 (#27015) üzenetére


venember83
nagyúr

Tesztelni nem tudod, max a feszeket ellenőrizheted multiméterrel, hogy mennyit változnak terhelt és terheletlen állapotban. Teszteléshez oszcilloszkóp és műterhelés a minimum.

(#27019) peti4 válasza 3.Aragorn (#27017) üzenetére


peti4
tag

Köszi.
Hipro 700W most vettem csak kíváncsi lettem volna,1-2 dologra de műkszik :C ez a lényeg :DD :DD

(#27020) peti4 válasza venember83 (#27018) üzenetére


peti4
tag

Na ez nekem kínai :O

(#27021) Dyno válasza bartucc (#27014) üzenetére


Dyno
veterán

Arra is gondolj hogy plll-as gépbe kell neki, lehet hogy a lap hiányolni fogja a -5V ágat.....Bár Chaser kollégának is ment vele.

[ Szerkesztve ]

(#27022) bartucc válasza Dyno (#27021) üzenetére


bartucc
addikt

Hát sztem elvileg nem nagy jelentősége van, de konkrétan mi használ(ta) azt az ágat? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27023) DeFranco válasza bartucc (#27022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sziasztok

Koszonom mindenkinek a segitseget, vegul is egy FSP 350 PNF mellett dontottem, azon egyszeru okbol, hogy azt talaltam azonnal elerheto formaban, es 10.000es alomhatar alatt. Mast nem lehetett kapni, max a jovo heten, most ezeket, meg a 80 eres kabelt nagyon viszik.

Most mar nyugodtabb vagyok, de a problema nem oldodott meg... ugy nez ki, hogy a win szart be, nem kizart, hogy azert, mert a regi tap megkinalta a vinyot. Egy rendszervisszaallitas utan mar belepni sem tudok, mert elveszett a felh. fiokom, most WinPE vel nyomom, mentem ami mentheto, aztan install, meg ima, hogy a vinyo jo legyen.

Mindenkinek koszonom a segitseget es a turelmet. A tap eddig nagyon tetszik. Ja, a lap nem hianyol semmit, kapott egy sima nagy csatlakozot {ez a 12V ugye?} megelegszik vele.

[ Szerkesztve ]

(#27024) Dyno válasza bartucc (#27022) üzenetére


Dyno
veterán

Régi alaplapoknál még szükség volt rá....még a régi AMD-k is használták Socket 462-esek, NF2 csipszet azt hiszem már elmegyegetett nélküle.de ebben nem vagyok jártas csak tudom hogy nem mindegyik megy a -5V nélkül p3-oknál még nagyobb erre az esély.

(#27025) DeFranco válasza Dyno (#27024) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt az agat hol kell keresni? Kulon, vagy a nagy alaplapi csatlakozon belul van? Mert mashova nem tudok semmit sem dugni, nincs hely.

(#27026) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,mekkora tápot kellene vennem ehez a konfighoz

Amd 4200+ x2
Asus 4670
Samsung 320Gb vinyó
Asrock 939 dual vsta alaplap
Nec 7201s dvd író
Igazából az érdekelne mekkora lenne a legkisebb ami elviszi!
Köszönöm a válaszokat!!!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#27027) bartucc válasza DeFranco (#27025) üzenetére


bartucc
addikt

Elvileg egy a nagy 20/24-es csatin ha nem találsz az egyik lyukban kábelt, az a -5V lett volna.(remélem érthető voltam...)

keke69: egy 350-es FSP PNR is elég hozzá, kérdés mennyit szánnál rá? :U

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27028) potkem


potkem
aktív tag

Sziasztok érdeklődnék milyen tápot vegyek a cooler master cm 690-es házba. Én coolingra vagy coller master- re gondoltam.Kb. 16 ezret szánnék rá ennyiért coolingból 400w coller masterból 500w-osat kapnék. Ti melyiket javasolnátok, vagy más márka is érdekelne. Egy gigabyte alaplapom van 2,2 core 2 proci 8600 gt videó kártya 1db 250 es vinyó és 2db dvd iró, és 8db ventillátor. A videó kártya nemsoká csere valami nagyobbra. Előre is köszi. :F

(#27029) Dyno válasza DeFranco (#27025) üzenetére


Dyno
veterán

Alaplapi csatlakozó, valószínű hogy szüksége lehet ará az alaplapnak, érdemes lenne ha leírnád az alaplapod típusát hátha tud itt valaki segíteni, én csak tudom hogy lehet probléma, de nem tudok pontos dolgookat.Továbbá ha drágálod a PNF-t ne azt vegyél mert úgysem azt kapsz hanem CRG400-ast típust, ami majdnem hogy azona szinten van mint a 350-es PNR, PNR meg olcsóbb jóval itt kapható is 5,2K és itt apróhírdetéseknél is fennt van a BirdPC keresd emg és foglaltass le egyet holnapra, mert elméletileg van nekik raktáron.

(#27030) lsc válasza potkem (#27028) üzenetére


lsc
nagyúr

Corsair cx 400, az árba belefér, jó is és elég is akár egy 4850-hez is .

Az élet kegyetlen .

(#27031) DeFranco válasza Dyno (#27029) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Koszonom, mar megvettem, mert surgos volt. :) PNFes a matrica szerint, de ez persze nem szentiras. csak kivancsisagbol: meg tudom allapitani valahogy?
Egyebkent ay alaplap Riva Tomato a 694X

[ Szerkesztve ]

(#27032) keke69


keke69
őstag

köszönöm a válaszokat!!
:C

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#27033) Dyno válasza DeFranco (#27031) üzenetére


Dyno
veterán

HA PNF matricás az szuper!!!!Akkor az szentírás mert akkor az is!!!Mindenesetre probáld meg hogy megy-e vele a gép, ha nem lesz rá hepás, akkor úgyis probléma mentes lesz.Ha nem indul akkor lehet a -5V hiánya.

(#27034) Loituma69 válasza peti4 (#27015) üzenetére


Loituma69
őstag

Ha nincs ráírva semmi akkor tuti minőségi táp! :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#27035) f4lcon válasza nyunyu (#26964) üzenetére


f4lcon
őstag

a HKC tápokat maguk csinálják kínában, állítólag nincs beszállítójuk.
[link]
[link]
nem tudom kell-e regisztráció, hogy el tudd olvasni, remélem nem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#27036) DeFranco válasza Dyno (#27033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aquabol van. Orulok, ha jo, mert a vinyo valszeg tropa, 3/3 win telepites kek halallal ert veget.
Ja, es koszi meg egyszer a segitseget mindenkinek. :C

[ Szerkesztve ]

(#27037) bartucc válasza DeFranco (#27031) üzenetére


bartucc
addikt

Jó lesz nagyon, sztem gond nem lesz vele. Dyno legyen igazad, és tényleg jó legyen. :K

potkem: Corsair CX-400ra egy szavazat.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27038) potkem válasza bartucc (#27037) üzenetére


potkem
aktív tag

Köszönöm a segitséget mindenkinek corsair cx400 lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#27039) Dyno válasza DeFranco (#27036) üzenetére


Dyno
veterán

Mikor pakolod be a gépbe?Nagyon kiváncsi vagyok hogy menni fog-e....nagyon bízok benne, ezt emg jó hallani hogy az Aquaba van PNF... ;]

(#27040) Loituma69


Loituma69
őstag

Sokak tanácsára, megrendeltem az Enermax Modu82+425W tápot 20600ft, ami holnap érkezik, remélem nem úgy járok vele, mint a giga SuperB 460w táppal ami igaz hogy megbízható, de hangos! /nekem/
Választáshoz a segítséget köszönöm!

(#27041) bartucc válasza Loituma69 (#27040) üzenetére


bartucc
addikt

Ezzel ilyen gondod biztos nem lesz. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27042) _Lord_B_


_Lord_B_
tag

Keresek egy jó tápot, de lövésem sincs mekkorát válasszak a köv configba:
q6600@3000, 4xSATA Hdd, 2x ATA HDD, Nv Gtx260, DVD
elég lenne egy ~500w körüli? most egy 580w van benne, de sajnos az egyik ágon ingadozik a fesz szoval csere :(
XILENCE , GByte, esetleg Fortron Source ?

valami erősebb(?) táp kellene, hogyha fejlesztem a gépem ne keljen ismét egy ujat venni :)
elörre is köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27043) venember83 válasza _Lord_B_ (#27042) üzenetére


venember83
nagyúr

Corsair HX vagy VX bőven elégséges, hiába tudnak ezek névileg kevesebbet 580 wattnál, 12 voltos ágaik lényegesen erősebbekek, Kentsfield tuninghoz ideális választás bármelyik.

(#27044) DeFranco válasza Dyno (#27039) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már bepakoltam, tekintettel arra, hogy mivel a régi táp gyanúba keveredett, nem erőltettem, ezért is kellett sürgősen.

Megy vele rendesen, semmi nem nyavalyog. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a win telepítés kékhalállal kiszáll, de ez szerintem nem a táp hibája, alapból géphiba miatt lett tápcsere.

Aquaban 2 db volt össesen, ebből vittem el egyet tegnap. Mondjuk volt rajta 3 karc, de elhiszem, hogy új, bele is néztem, amennyire lehetett, nem tűnt használtnak.

Egyébként ezzel a táppal kb. meddig mehetek el? Ha akarok egy Core2 Duo konfigot, max. 2 ODD és max, 2 HDD-vel, azt még ez elviszi, ugye? Kb. mennyi tartalékkal, ha igen... (a videokártya miatt kérdezem, de az a legkevésbé lényeges, mert nem játszom).

(#27045) Chaser válasza DeFranco (#27044) üzenetére


Chaser
titán

Azért lehet karcos, mert a PNF nem dobozos version, még zacskóba se nagyon szokták tenni sajnos. Hogy mire elég? Egy 2 magos core2 procit szénnéhúzva 4870-nel is simán elvinne:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27046) _Lord_B_ válasza venember83 (#27043) üzenetére


_Lord_B_
tag

Köszi a gyors választ! :)
alacsonyabb árfekvésben nem is érdemes körbenézni?

[ Szerkesztve ]

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27047) DeFranco válasza Chaser (#27045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, akkor jó, olyat akartam, ami alá lehet pakolni, ha kell. Húzni nem akarom, de ha tényleg a lap vagy a proci szart be, akkor én már nem foltozom be a jó öreg PIII-ast, cserélem az egészet, és ez a felső határ. Azért kérdeztem. Mondjuk pénzem az nincs (már) rá.

Ja, amúgy isteni halk, a másik után főleg, és kb 3x olyan súlya van. Így elsőre ennyi a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#27048) bartucc válasza _Lord_B_ (#27042) üzenetére


bartucc
addikt

Egy VX450 elég lenne még, ez alatt nem is nagyon tudnék olyat mondani amit érdemes quad mellé berakni. :N

DeFranco: a halksága engem is megfogott, teljesítménye több mint elég nekem meg egy P3-asnak meg pláne;)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27049) _Lord_B_ válasza bartucc (#27048) üzenetére


_Lord_B_
tag

mit szolnátok egy OCZ GameXStream 700w? az ajánloban az első HSZben is benne van, van valakinek tapasztalata mennyire hangos ez a dög? :)

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#27050) Loituma69 válasza _Lord_B_ (#27049) üzenetére


Loituma69
őstag

Én hallottam működés közben, néma csendben műxik, egy gond van vele 35.000ft körül van az ára! Ezért maradtam az enermaxnál 13.000ft olcsóbb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.