Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) Szten Márs válasza dudzsi (#9149) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nincs különbség, a DT illetve DT szerű neveket az árusok akasztották a tápokra, a Delta rövidítéseként, a táp belére utal, ami a GPS sorozatban van. A garira nem tudok választ adni sajnos.

(#9152) DeepDish válasza Szten Márs (#9124) üzenetére


DeepDish
őstag

Pedig olvastam,de 4 vinyonal stb-nal,biztos ami biztos 500w-os lesz es remelem jo csendes! :C :R

(#9153) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Akinek FSP 350PNF-je van leírná, hogy van-e a tápventinek kivezetése? (3 vagy 4 pólusú)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#9154) Kombat válasza as_Rock (#9153) üzenetére


Kombat
őstag

Nincs!

(#9155) as_Rock válasza Kombat (#9154) üzenetére


as_Rock
őstag

Uhh, jól van, már megilyedtem, hogy rosszul tudom:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#9156) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy 1,5 éves 350W CHIEFTEC táp , elegendő -e ennek a confignak a meghajtására?

Alaplap : Gigabyte MA790FX-DS4
Proci: Amd X2 4200+ EE (Windsor-512) 65W
Ram: 2*1GB Kingmax DDR1066
Video kártya : Sapphire HD3850 512MB
Merevlemez: Maxtor 250GB SataII
Optical Drive: NEC DVD író
+2 db glacialtech 8 cm venti.

THX! :R :R :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9157) Szten Márs válasza Televan74 (#9156) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elég. Pont tökéletes méretezés :)

(#9158) diegho válasza Szten Márs (#9157) üzenetére


diegho
nagyúr

netezésre inkább dual core cerka intel 945gc-s lappal, jóval olcsóbb.

(#9159) Televan74


Televan74
nagyúr

Kösz a választ!!! :R :R :R

diegho : "netezésre inkább dual core cerka intel 945gc-s lappal, jóval olcsóbb."

Már csak a videokártya miatt kérdeztem.Mert a gyártó oldalán min. 450W tápot írnak, CF -hez meg min. 500W tápot( de az CF amúgy sem érdekel).
A többi cucc már meg van.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9160) Skizz válasza Televan74 (#9159) üzenetére


Skizz
addikt

ezeknek az adatoknak nem szabad hinni... az én sapphire 1950pro-m dobozán is minimálisan 450-es tápot tüntetnek fel erős 12-es ággal, de kötve hiszem hogy egy 300-as pnf minden gond nélkül vinné egy szétfeszelt c2d társaságában... ezeknek a dolgoknak nem szabad hinni, inkább saját tapasztalatoknak. :) raktam már össze g80-at 360-as zalmi táppal, és a mai napig nem volt problema vele. ;)

(#9161) DeepDish


DeepDish
őstag

Kozben tortent 1 valtozas! 2 féle kozul valaszthatok!

FSP Ax500-A (tipusbol itelve ez is 500W) vagy FSP Bluestorm 2 500W :F

Melyik jobb es miben?

Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#9162) venember83 válasza DeepDish (#9161) üzenetére


venember83
nagyúr

Az elso tudtommal elso generacios 500as BlueStorm, passziv PFC-s, a masodik pedig nyilvanvalo. En a masodikat valasztanam, elvileg halkabb, jobb a hatasfoka, meg olcsobb is kellene legyen.

(#9163) DeepDish válasza venember83 (#9162) üzenetére


DeepDish
őstag

Hopp most láttam első HSZ-ben,hogy az Ax-500a az BlueStorm,míg a másik egyértelmű 2ik generációs,akkor az marad!! :R :R

(#9164) pitman válasza cilo9 (#9117) üzenetére


pitman
őstag

P5b-plus lappal korrektül megy a vx450, a 8 tűs csatlakozója pedig két négyesből áll (legalábbis azon, amit én láttam).

(#9165) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Üdv!

CORSAIR PSU-620HX - erről mi a véleményetek? Ebből ki lehet fogni szarabb szériát?

(#9166) Skizz válasza VinoRosso (#9165) üzenetére


Skizz
addikt

tudtommal nem, legalábbis én csak vx550-ről tudok. a táp jó minőségű, seasonic béllel szerelt (asszem). ventije halk, bármit rábíznék... egyéb kérdések?:D

(#9167) 04ahgy válasza venember83 (#9162) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Viszont az első generációs mellett meg ott van érvként a passzív PFC. Szinte elpusztíthatatlan. (Na meg néhány szünetmenteshez ugyebár jobban passzol.)
Továbbá az THN-P belű. Stol legendákat zeng róla. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9168) venember83 válasza 04ahgy (#9167) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, mit lehetne még ehhez hozzáfűzni? :DDD

(#9169) VinoRosso válasza Skizz (#9166) üzenetére


VinoRosso
veterán

egyéb nincs köszi! :R

(#9170) as_Rock válasza Kombat (#9154) üzenetére


as_Rock
őstag

Mitöbb 2 vezeték megy a ventihez, eszerint fix a fordulata? :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#9171) DewiL válasza Skizz (#9166) üzenetére


DewiL
senior tag

a VX550 pont nem Seasonic belsejű hanem CWT :U
a hx520 sokkal jobb választás

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9172) venember83 válasza DewiL (#9171) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt irta, hogy csak a VX550el fordultak elő problémák. A HX620 a "jó minőségű, seasonic béllel szerelt".

(#9173) DewiL válasza venember83 (#9172) üzenetére


DewiL
senior tag

igez egy hsz-t már nem tudtam visszaolvasni :B sorry

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9174) cilo9 válasza pitman (#9164) üzenetére


cilo9
aktív tag

Nekem sima P5B van és kiderült, hogy az én lapom meg az a vx450 ami nálam járt, nem szerették egymást. Egy fórumos srácnál ment tökéletesen úgyhogy övé lett én meg vettem egy zalman 360-t, azzal már nem volt semmi gond.

Ezen a vx450-en egy 8pines (ami egyértelműen nem volt szétszedhető) és egy 4pines volt. Ami érdekes, hogy a dobozán nincs is feltüntetve a 4pines, csak a 8pines és azt irták alá, hogy 8/4pin bla-bla csati. De a srác a 4pinessel használja, ahogy én is próbáltam.

Érdekes mindenesetre, már a dobozon lévő jelölés is és a valóság.

Üdv, Cilo

(#9175) Skizz válasza DewiL (#9171) üzenetére


Skizz
addikt

hx tápokra értettem a seasonic bélt. :U
mod: látom már elmondták előttem, akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#9176) cucmarek


cucmarek
csendes tag

Sziasztok!
Chieftec DT500A2 vagy FSP Bluestorm II 500W?Melyiket vegyem?

(#9177) Szten Márs válasza cucmarek (#9176) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

FSP.

(#9178) venember83 válasza cucmarek (#9176) üzenetére


venember83
nagyúr

FSP. Erősebb, halkabb s lehet olcsóbb is, plusz nem annyira válogatós UPS-ek terén.

Szten Márs: Igen, az öregek már csak ilyen szószátyárok. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#9179) Szten Márs válasza venember83 (#9178) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sztem az én hsz-em sokkal tömörebb és velősebb :P :DDD

(#9180) Televan74 válasza venember83 (#9178) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem én vagyok az erősebb , csak az áram mindig kurv@ra megb@sz!!! :W

Na ezért kapni fogok a moderátoroktól... :R :R :R SORRY :R :R :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9181) AirBooms


AirBooms
addikt

Többször is elhangzott itt, hogy egyesek nem kedvelik a moduláris tápokat. Miért, mi a bajuk?

(#9182) venember83 válasza AirBooms (#9181) üzenetére


venember83
nagyúr

Legtöbben a kontakt-hibától félnek (táp - moduláris panel - moduláris vezetékek), de eddig úgy néz ki alaptalan ez a félelmük.

(#9183) Mercutio_ válasza AirBooms (#9181) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én speciel kedvelném, csak ne lenne drága :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9184) dik


dik
őstag

Csatlakozok a előttem szólokhoz én is féltem a kontakt hibáktól de mikor megvettem (hx520) látam milyen is közelebbről szemlélve, teljesen jól meg van csinálva! Nem kell félni tőle, hogy ilyesmi baja lesz!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9185) gergo19


gergo19
aktív tag

Lenne egy kérdésem. beszereztem egy Corsair hx520-as tápot és van rajta alappból egy 8pines csatlakozó (nem levehető). A kérdésem az lenne, hogy rá lehet-e ezt dugni a videókártya 8pines csatlakozójára(hd3870 X2) vagy ha nem akkor ez mire szolgáll?

(#9186) nyunyu válasza gergo19 (#9185) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha Tarzan eros, akkor radughato, de inkabb nem javasolnam, mert pont forditva vannak a fold meg a 12V labak az EPS meg az PEG tapcsatin.
EPS kell az ujabb alaplapokhoz, PEG a VGA kartyakhoz.

Egyebkent meg a HX520 taskajaban van 2 leveheto PEG kabel, azokat ra tudod dugni a VGAdra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9187) cucmarek


cucmarek
csendes tag

Köszi a válaszokat.Akkor FSP lessz.

(#9188) AirBooms válasza venember83 (#9182) üzenetére


AirBooms
addikt

Én sokáig egy Tagan 580-a modulárist használtam (most váltok Corsairre), s sosem merült fel bennem a kontakthiba lehetősége, nagyon profin meg volt csinálva. Nem is volt vele sosem baj (csak hangos volt, de ez másik történet).
Szóval szerintem ez nem egy valós probléma - viszont nagyon jó (főleg egy vizes házban), ha csak a feltétlenül szükséges mennyiségű kábel kavarog a házban.

(#9189) gergo19 válasza nyunyu (#9186) üzenetére


gergo19
aktív tag

A lapom Giga P35 DS3-as kellett bele egy hosszú soklábú tápcsati de a 8 pinest nem kellett használnom. A PEG csatlakozó alatt a PCI expressz tápcsatit érted gondlom. Ebből tényleg kettővan. Csak az én gondom az ha akarnék venni egy olyan videókártyát akkor azon van egy 6pines (ez rendben van) és egy 8 pines csatlakozó is, ez az ami nekem ezekszerint nincsen. Vagy van valami egyéb öltelet?

(#9190) diegho


diegho
nagyúr

erről valaki valamit? Seasonic 401HT. most olvasgatom spcr fórumot, felénél vagyok kb. arra jutottak a srácok, hogy különbözik minden másik modelltől, de nagyon hasonlít az s12 430-ra felépítésben.

(#9191) nyunyu válasza gergo19 (#9189) üzenetére


nyunyu
félisten

HX520 mindket PEG csatija szetszedheto 6+2 modon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9192) Az-X


Az-X
őstag

No ma végleg behalás történt... ENERMAX qka Chieftec 350-es nem viszi azért olyan szépen a konfigom. Ezt a kettőt lestem ki a 400 Liberty méltó utódjának:

Cooler Master Real Power M700 700W Modular - 24 600
CORSAIR PSU-520HX Modular - 22 440

Melyiket szeressem jobban? :)

:)

(#9193) diegho


diegho
nagyúr

p5k lap, e8200, nv6600, fsp 350pnf. ventik felpörögnek, majd 10mp múlva leáll és újra felpörög. ötletek?

(#9194) Skizz válasza Az-X (#9192) üzenetére


Skizz
addikt

corsair

(#9195) Az-X válasza Skizz (#9194) üzenetére


Az-X
őstag

Még megkajolok, ha addig nem lesz ellenvélemény akkor nekem is a Corsair a szimpatikusabb :) Aztán rohanok is megvenni mert nem tudok dolgozni táp nélkül :D

:)

(#9196) Az-X válasza diegho (#9193) üzenetére


Az-X
őstag

Ugyanez van nekem is a 400-a Liberty-vel. BIOS reset után van, hogy elindul. Nekem olyan is volt, hogy már fel sem pörögtek a ventik, alaplap valami olyat postolt, hogy csatlakoztassam az ATX power supply-t :) Ideiglenesre bele tettem egy Chieftec 350-est azzal ment. De venni kell egy normális tápot mert szegény kis csifi nem nagyon bírja :)

:)

(#9197) diegho válasza Az-X (#9196) üzenetére


diegho
nagyúr

más értelmes táp nincs csak deer, de azzal se megy.

(#9198) Az-X válasza diegho (#9197) üzenetére


Az-X
őstag

BIOS reset volt már úgy, hogy az elemet is kivetted?

:)

(#9199) Kombat válasza diegho (#9197) üzenetére


Kombat
őstag

Nézd meg a ramokat!
Próbáld ki úgy, hogy csak egyet raksz be!
Lehet, hogy hülyén hangzik, de nálam már előfordult, hogy mivel álligattam a ram időzítéseket és nem voltak egyformák (a ramok) ugyanezt a tünetet produkálta a gép!

(#9200) diegho válasza Az-X (#9198) üzenetére


diegho
nagyúr

volt igen, 1 rammal is volt, kingston, kingmax 667-800, e2140-el is ez a helyzet, másik vga-val is, most jön egy 450-es chieftec, azzal is megnézzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.