Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) mokus1 válasza Skizz (#9098) üzenetére


mokus1
addikt

nem indul.gariba van most.
csak enné a tápnál irja ki és amire most rádugtam egy perc után sipolva kilép.másik táppal rendes értékeket ir ki.+ugy néz ki a hddén is megvannak főzve dolgok

(#9102) Skizz válasza mokus1 (#9101) üzenetére


Skizz
addikt

akkor valóban lehet, hogy a táp nem bírt magával, feltéve hogy táp volt, és nem egy doboz hulladék, de ettől függetlenül szoftveres mérés nem mérés.

[ Szerkesztve ]

(#9103) mokus1 válasza Skizz (#9102) üzenetére


mokus1
addikt

egy deer volt :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#9104) Alpachino válasza Skizz (#9100) üzenetére


Alpachino
veterán

Értem ! kösz.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9105) Skizz válasza mokus1 (#9103) üzenetére


Skizz
addikt

akkor jól tippeltem, egy fém dobozba zárt fél kilógrammnyi ipari hulladék :C

(#9106) Skizz válasza Alpachino (#9104) üzenetére


Skizz
addikt

nincsmit.

(#9107) mokus1 válasza Skizz (#9105) üzenetére


mokus1
addikt

az bazmeg és még ebből is csak egy 330as volt a gépben.

(#9108) szacsee válasza mokus1 (#9107) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor húzzá bameg alunni! :P
Skizz: nehéz az élet, de az nincs fél kiló.. :( .csak max 25dkg.. :D

(#9109) mokus1 válasza szacsee (#9108) üzenetére


mokus1
addikt

nem tom mit vegyek annyi variáco van :W

(#9110) Skizz válasza szacsee (#9108) üzenetére


Skizz
addikt

vasággyal? :D

(#9111) dik


dik
őstag

Hajjaj ez a corsair táp nem volt valami bajnok vétel! Elkezd az ember picit játszani és a terheléstől úgy melegszik mint a disznó! Ez a ventillátor semmit se ér nagyon benne, valóban halk de annyi! Na mindegy mostmár!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#9112) Mercutio_ válasza Szten Márs (#9077) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy szerintem a venti pörög maximumon, pedig (szerintem) nem kellene neki (proci 31 fok, ház belseje átlagosan 27 fok, GPU 45) és a táp ventije nagyjából a proci és a GPU közötti részről szívja a levegőt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9113) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Hogy érted a zsákbamacska jelzőt a Superflowerre Szten Márs?
Milyen buktatói vannak vagy lehetnek a SF-nek?

Köszi a választ

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#9114) Szten Márs válasza Kucsek (#9113) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Régebben viszonylag jónak minősültek a SuperFlower tápok. Aztán elkezdtek mindenféle beszállítótól belet rendelni, igencsak rosszaktól is, és mostanra már nem igazán lehet megmondani, hogy az adott típusuknak a belét ki szállította - én legalábbis nem tudom megmondani. Így jó eséllyel ki lehet fogni keményen rossz tápokat is, ami azt illeti erre van nagyobb esély. Válassz egy ajánlott tápot az első hozzászólásból.

Mercutio_:
Mondom, szereld ki a házból és úgy hallgasd meg... tudom macerás, én is utálnám (lehet nekem is az kell egy táppal, na meg 2 napja látástól mikulásig gépeket szerelek, már hányok tőlük :D ), de segítene megállapítani, hogy valóban a táp-e a ludas, vagy csak rezonál, vagy mi a helyzet. Ha pedig a táp megy maxon, hát tényleg nem kéne neki szerintem. Bár PNF-et speciel pont nem láttam még testközelből, szóval olyantól kéne megkérdezni, akinek volt PNF-je, de igen sokunknak van innen és senki nem panaszkodott még a hangjára tudtommal.

(#9115) KOre


KOre
tag

Hali!

asus p5k , E4600 , 4x1Gb 800Mhz Geil ram , palit 8800gt sonic, 1hdd, 1dvdrw

ehez elég egy

Chieftec GPS-400AA-101A 400W táp?

GAME FOREVER!!!

(#9116) Kombat válasza KOre (#9115) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, bőven elég hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#9117) cilo9


cilo9
aktív tag

Üdv!

Pár nappal ezelőtt szenvedtem egy Corsair VX450 táppal, lényegében a gépem nem akarta bevenni a kicsikét, állandóan fagyott a windows telepítő. [innentől olvasható a probléma]

Páran talán emlékeztek a problémára, igértem megirom ha megoldódik. Nem a táppal volt a gond, hanem az alaplapom nem szerette. Egy fórumtárs elvitte kipróbálni és láss csodát nála minden gond nélkül működik, és a 4pinest dugta be a lapba, a 8pines szabadon "lófrál" (köszönöm neki a bizalmat a lebonyolítás során! :R).
Időközben beszereztem egy Zalmann 360b-aps tápot, amit a P5B lapom simán fogadott, a rendszer is működik. Azért ahol vettem a zalmannt, ott rákérdeztem a VX450-P5B rejtélyre és azt mondták, halottak már ilyenről, hogy bizonyos alaplap bizonyos táppal nem működik, de ez nem azt jelenti, hogy P5B-VX450 nem lenne kompatibilis, egyedi esetekről tudnak (akik táborát én is gyarapítom :DDD).

Köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni, végre megoldódott a dolog még akkor is ha 90W-tal soványabb lettem.

A lecserélt Chieftech 450W-os tápom így eladó sorba került, bővebb infó a linken!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#9118) v.tom


v.tom
őstag

Helo! Lenne egy kérdésem! Nem tudtok nekem ajánlani egy olyan tápot, adaptert, vagy valamit, ami nagyon kicsi, és le tud adni elég teljesítményt hogy meghajtson pár neon invertert(kb 3-at), pár ventit, meg pár ledet? Csak 12V és 5V kimenetek kellenek. Kb 50W teljesítmény elég is lenne.

(#9119) v.tom válasza v.tom (#9118) üzenetére


v.tom
őstag

Jah és 220V bemenet kell.

(#9120) alex89


alex89
senior tag

Hy!

HKC tápokról tud valaki valamit? az árából itélve nem lehet egy nagy szám de hátha :DDD

THX

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9121) Szten Márs válasza alex89 (#9120) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Felejtős.

(#9122) DeepDish


DeepDish
őstag

Hi all!!

Kineztem magamnak ezt a tapot: FSP Bluestorm 2 500W

c2d e6750(3800 mhz),4 giga ram,8800 GTS(G92) !!

Olvasgattam topicot ,szerintetek eleg ez neki? :R

(#9123) #95590400


#95590400
törölt tag

tudja vki, h a hp általában millen tápokat matricáz át a gépeibe?

(#9124) Szten Márs válasza DeepDish (#9122) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem olvasgattad eleget ezek szerint ;]
A 400-as Bluestorm2 is elég lenne a gépedhez.

(#9125) venember83 válasza #95590400 (#9123) üzenetére


venember83
nagyúr

LiteOn. Nem rosszak, sőt.

(#9126) Szten Márs válasza venember83 (#9125) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jééé, téged is látni erre? :Y :D

(#9127) Superman válasza Szten Márs (#9124) üzenetére


Superman
nagyúr

Szten, neked írom, mert még szétszednek itt, ahogyan szoktak: :DDD ;] kimértük az egyik szervízes kollégával a gépem teljesítményét és fullra járatva, minden rádugva, bekapcsolva 550Watt körül, inkább fölötte mozgott. Szóval nekem aligha lenne elég egy 520-as táp. Ha pedig távlatokban gondolkodom, akkor inkább megéri egy izmosabb szerkezetet venni.

(Szolgálati közlemény: aki úgy érzi, hogy le kell hülyéznie, az személyesen keressen fel és face to face tegye, ha kérnem szabad..:DDD )

(#9128) DewiL válasza Superman (#9127) üzenetére


DewiL
senior tag

a monitort is belemértétek?
amúgy meg nem biztos hogy nem hibás a mérőműszer
mivel mértétek ?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9129) Csigger


Csigger
őstag

sziasztok!
a minap nézegettem a privijeimet és ráakadtam egy üzire! Régebben egy Superflower tápot néztem ki magamnak! Mit tudtok ezekről? Lehet még ilyeneket itthon kapni? És ha igen milyen minőségűek ezek a tápok?

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#9130) Gyuri27 válasza Superman (#9127) üzenetére


Gyuri27
félisten

;) Ezért javasoltuk annó a 650-t. De az 1000w-t mégis csak tulzás szvsz és nem uri hóbort. De a 450-s corsair tesztet ha megnézed az is leadott egy kicsit többet is.
Persze ha mindenképp 70+k-ért akarsz tápot venni akkor már ne szarozz és végy 1200w-t.
[link] még a 750-se drága. teszteket a ph-n megtalálod. Ha minden kötél szakad ilyet még akkor is vehetsz [link] és ez még mindig nem 70k. De ez csak az én véleményem!!!

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#9131) Szten Márs válasza Superman (#9127) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen táppal mértétek? Akkor be lehetne lőni kb-ra a hatásfokot. Ha 75%-os hatásfokkal számolunk, akkor az 550W az 412W leadandó teljesítményt jelent. Valóban necces 520-assal, de akkor van még egy ütőkártya: Corsair HX620 :K Ja meg még egy: TX650.
Egyébként nem, nem vagyok a Corsair reklámembere, sőt sokakkal ellentétben nekem nem szimpatikusak a Corsair tápok, meg a Single rail, de a gépedhez jobbat nem tudok....

MOD: Amúgy Achill3uS kollega volt az, akinek kilowatt környéki Enermax sült fel quad tuning közben, nem tudom most fejből mire cserélt, vagy mi lett a megoldás, lehet őt is érdemes lenne megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#9132) venember83 válasza Szten Márs (#9126) üzenetére


venember83
nagyúr

Tegnap értem haza egy kis sielés után. De most már itt vagyok.

Superman: Inkább gyere te ide, hogy lehülyézzelek :P

(#9133) wep


wep
tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a GlacialPower (GlacialTech) tápokkal?
Tápcsere van nálam kilátásban, és ahonnan választani lehet, ott a Chieftec-en kívül még ez lenne, ami általam is ismert márka. Az adott kiskerben nincs FSP, a Corsair-t én drágállom, Chieftec-et pedig nem akarok ( most az van, döglődik gar. időn belül, ezért cserélném le ).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#9134) DewiL válasza wep (#9133) üzenetére


DewiL
senior tag

konkrétan nem ismerem de jónak tűnik
de majd aki jobban ért hozzá és eseleg megnézi a nyákot hátha felismeri hogy egyedi vagy valamelyik nagyobb gyártóé-e

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9135) Speed


Speed
őstag

Sziasztok.
Kell gyorsba vennem egy tápegységet és szeretném kikérni a véleményeteket. Csak idéglenesnek kell mert van egy 850-es Enermaxom csak az lehet beszart (mintha csapdosná ki a lapjaimat) :F
Nah van két táp kinézve:
-[link]
-[link]
Ha esetleg valaki tud valami jobbat hasonló árakon azt is szivesen fogadom :R

Ui.: A config: Q6600,Asus Maximus,2gb ramm,Giga 8800GTX, 1lég 2 vinyó meg egy cd egyenlőre

[ Szerkesztve ]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#9136) jorden06


jorden06
senior tag

hali!

Van egy középkategóriás gépem (C2D 2,66GHz, Asus P5K, 8600GT, 1HDD) a kinézett tápok pedig a szokásos Corsair VX450 és a Zalman 360B-APS.

dilemma a következő: sok helyen hallottam olyat, h. a corsair nagyon melegedik terhelés alatt. Ezzel kapcsolatban van itt is vkinek gyakorlati tapasztalata? A Zalman táppal pedig az a kétségem, h. később (1-2 év múlva) már nem lesz elég erős egy komolyabb géphez.

tudna segíteni valaki? előre is köszi :R

(#9137) DewiL válasza Speed (#9135) üzenetére


DewiL
senior tag

inkább egy FSP 400PNF 2db 18A-es 12Vos ága van elég kell legyen
főleg ha ideiglenesen nem tuningolod a procit és a vga-t
8-9000 HUF körül van az ára

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9138) Speed válasza jorden06 (#9136) üzenetére


Speed
őstag

A corsair nagyon jó táp én azt ajánlanám :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#9139) Speed válasza DewiL (#9137) üzenetére


Speed
őstag

Term nem akarom vele tuningolni :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#9140) DewiL válasza jorden06 (#9136) üzenetére


DewiL
senior tag

a Corsair-nak csak egy 12Vos ága van ez nem baj ha quadod van de c2d-hez jobb választás a zalman hosszabb távon is
bár pont én beszélek akinek pont olyan zalman van a quad mellett :D nézd meg az adataim milyen konfigot bíre el és nem is melegszik
ettől függetlenül a Corsair is jó választás lehet

Speed: akkor mindenképpen a fent említett FSP-t vedd meg

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9141) Szten Márs válasza jorden06 (#9136) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor vegyél Zalman ZM460B-APS-t ;)
Egyébként igencsak kevés konfig van, ami kifoghat a 360-as Zalmanon, és aligha fog ez változni. Ha nem muszáj single rail tápot venni, akkor én sem a Corsair mellett döntenék...

Speed:
Na ne hülyéskedjünk, hogy 850-es Enermax után ilyen szinten le akarod adni a színvonalat :Y Neked viszont ajánlott a single rail, így a Corsair VX450. Vagy valami az első hozzászólásból.

(#9142) DewiL válasza Szten Márs (#9141) üzenetére


DewiL
senior tag

szerintem azért akar olcsó tápot mert ideiglenesen kell neki 2hétre én sem vennék 16k-s tápot ha fele annyiért is van

Szerk:
"Csak idéglenesnek kell mert van egy 850-es Enermaxom csak az lehet beszart (mintha csapdosná ki a lapjaimat)"

ebből gondoltam

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9143) Szten Márs válasza DewiL (#9142) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én értem azt, de lehet mégsem két hétre kell... Amúgy akkor FSP PNF 400W, egyértelmű :D

(#9144) jorden06 válasza DewiL (#9140) üzenetére


jorden06
senior tag

na ez durva, hogy lehet, hogy egy ilyen configot is elbír a 360-as? nemsemmi :R

hallottam már sok mindenkitől, h. a 12V-os ágak erőssége miatt a Corsair jobb, de én években gondolkodok, h. mire X év múlva már csak a Quad lesz a tendencia, addigra azt is elbírja a táp. Szóval a Zalman nem melegszik neked. Na de a Corsair? :))

egyébként neked is jelentkezik az, h. kikapcsolt állapotban közelről ciripelő hang hallatszik a tápból?

(#9145) Szten Márs válasza jorden06 (#9144) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem a 12V-os ágak erőssége miatt. Hanem amiatt, hogy csak egy 12V-os ága van. Erőben legalább ott van a Zalman is, de inkább előrébb, csak neki osztottak az ágai. De az osztott ágakat az ATX2-es szabvány ajánlja, gondolom nem véletlenül...

DewiL:
Tudom, hogy arra írtad, csak írta, hogy lehet, hogy tönkrement az enermax, ha tönkrement, akkor meg gondolom egyből nem ideiglenes lesz az eredetileg ideiglenesre tervezettből. Persze lehet tévedek. De mindegy. FSP PNF és öröm boldogság :D

[ Szerkesztve ]

(#9146) DewiL válasza jorden06 (#9144) üzenetére


DewiL
senior tag

nem, állítólag az a 460as szériára vonatkozik a 360asnál nem tudok ilyenről
évek múlva meg kitudja mi lesz lehe holnap kiadják az ATX 3.0as szabványt :D
és igen full terhelésnél is csak langyos levegő jön ki a tápből mondjuk a házam jól szellőzik

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#9147) Mercutio_ válasza Szten Márs (#9114) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kiszedtem, a hangja változatlan:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9148) nyunyu válasza Gyuri27 (#9130) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze ha mindenképp 70+k-ért akarsz tápot venni akkor már ne szarozz és végy 1200w-t.

Ehh, annyiert 3 RENDES tapot kene venni, nem 1 monolitikus lowcostpowert.

Normalis tapgyartoknak van egyaltalan ~1000W-nal erosebb tapjuk?
Aszondja, hogy:
FSP: Everest 1010/Epsilon 1010
AcBel: R8 Power 800
Seasonic: M12 700
Hopp, van:
CWT: CWT-1200VC

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9149) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok!

Az lenna a nagy kérdésem hogy mi a különbség a Chieftec 550W DTG550 és a Chieftec 550W GPS550AB között. Mert a gyártó oldalán nem létezik DTG nevü. A másik kérdés meg hogy most mennyi gari van egy ilyenre? Mert egyik helyen 5 év a másik helyen 3+3 év "bár ezt nem értem".

[ Szerkesztve ]

(#9150) nyunyu válasza nyunyu (#9148) üzenetére


nyunyu
félisten

Enermax Galaxy 1000 persze lemaradt a felsorolasbol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.