Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) zolee0307 válasza diegho (#5995) üzenetére


zolee0307
őstag

Most a procim 3.2 ghz-en jár és nincs gond, a táp éppen hogy langyos levegőt fúj. Szerintem még 200 mhz-et még megpróbálok kihozni belőle, csak nem akarok tényleg sok feszt adni, mert féltem azért, nem volt egy olcsó dolog. Mondjuk 3.6 ghz lenne az igazi.:)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#6002) Kazimír válasza venember83 (#6000) üzenetére


Kazimír
őstag

és mit lehet ez ellen tenni? Ill. hogy tudok meggyőzni bárkit is, hogy én nem? Inkább ne linkeljem, hanem másoljam be az egész cikket? Okíts! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6003) venember83 válasza Kazimír (#6002) üzenetére


venember83
nagyúr

Semmit. Csak megosztottam veled a pre-klikkelesi fazisban bennem lezajlott erzeseket, baj? :U

(#6004) diegho válasza zolee0307 (#6001) üzenetére


diegho
nagyúr

kipróbálod ha megy használod úgy, ha nem akkor resetel.

(#6005) Kazimír válasza venember83 (#6003) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem. Vállald továbbra is a kockázatot!

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6006) leviske válasza oliba (#5982) üzenetére


leviske
veterán

Még nincs meg... azért kérdeztem....
Amugy Corsair lesz, ha lesz. :B

De mondjuk, ha megnézted volna az adataimat, akkor láttad volna, hogy nem áll szándékomban értéktelen vacakot rakni a gépbe... de köszi a tesztelést. :R

(#6007) tonyo9


tonyo9
tag

szevasztok. rendeltem egy tápot de nem tom mennyire lesz megbizható ..valaki megnézné az adatait?
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280181805738&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:UK:11

konfig:intel core 2 quad 2.4 ghz, asus p5n-e sli, 2×1 giga ram,elitegroup 8600GTS 256 mb....
az előző tápomnál gyakran voltak fagyások majdnem minden játéknál, vagy ujraindulások ami egy win power 500w volt...

(#6008) Szten Márs válasza tonyo9 (#6007) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha linkként tennéd be könyebb lenne megmondani :)
Ha jól sejtem erre gondolsz: [link]

Nem értem miért rendelés után kérdezed? :F
Mindenesetre nem lehet erről a tápról sokat tudni, nagy valószínűséggel noname gagyi (ami kb azt takarja, hogy a ráírt teljesítmény felére képes, mindenféle védelem nélkül)
Tévedhetek is persze, akkor valaki javítson ki, de nem hinném. Ha megérkezik egy UL számot mondj, akkor tudunk majd biztosat mondani.
Ez az UL szám:

(#6009) nyunyu válasza tonyo9 (#6007) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso korben kuka.

Csatlakozokkal felszereltsege alulmulja a nem tul bosegesen felszerelt 350W-os FSPt, raadasul osszesen 22A-t tud 12V-n, ami edeskeves egy C2Q konfighoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6010) Szten Márs válasza nyunyu (#6009) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk igazad van, hogy ha véletlen tujda a ráírt értékeket, amit eleve nem hiszek, azzal sem lesz kisegítve a quad konfig. Bár 8600GT van mellé. Nulla tuninggal esetleg belefér.

[ Szerkesztve ]

(#6011) tonyo9 válasza Szten Márs (#6008) üzenetére


tonyo9
tag

igen ez az..mert nem volt pénzem Enermax-ra vagy chieftec-re .holnap valszinű megmondom .
és mit mond meg ez a szám?

(#6012) tonyo9 válasza nyunyu (#6009) üzenetére


tonyo9
tag

hol látod te azt az összesen 22 ampert?

(#6013) venember83 válasza tonyo9 (#6007) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt jol besz*..... Szoval rosszul jartal. 22A@12V s extensively tested blablabla. Tuning nelkul okes, de erre egy 300-350 PNF is kepes.

Tanulsag: maskor erdeklodj, mielott kiadsz xy mennyisegu penzt. Szerencsed, hogy nem egy vagyonrol van szo.

6011: Hogy ki gyartotta.

6012: PCI-E-es konfignal lenyeg mennyit tud 12 volton, mivel 90-95%ban innen zabal a konfig, ez pedig csak 22 ampert tud, pech. De alapon menni fog. Talan.

[ Szerkesztve ]

(#6014) Szten Márs válasza tonyo9 (#6011) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A szám azt mutatja meg, hogy ki gyártotta az adott táp belét. A legtöbb "tápgyártó" valójában nem gyárt tápot, hanem csak kész termékeket matricáz át, amit külső beszállítóktól szerez. (Így tesz a Zalman, Chieftec, Corsair és még rengeteg más gyártó.)

Az is lehet, hogy ezt a pénzt feleslegesen dobtad ki.... egy 400W-os FSP PNF elviszi a konfigodat teljesen jól, igaz azzal sem fogod tudni széttuningolni, de biztonságos, és erős.
[link]

(Igen, "kissé" erősebb az általad linkeltnél, ami ha tudja a ráírt értékeket, akkor 264W-ot tud leadni 12V-on, míg a 400-as PNF ennél kb 100W-al többet. Az hogy 22A - tehát 264W - a max teljesítménye 12V-on, az általad linkelt oldalon van. El sem olvastad mielőtt megvetted? :F )

MOD: így elnézve ennek a tápnak az ágankénti terhelhetőség-eloszlását, nem lepődnék meg, ha keresztterhelési problémák jelentkeznének.

[ Szerkesztve ]

(#6015) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Lassan érkezik az új gépem: c2d,4 giga geil, hd3850, 500GB HDD, plusz egy DVD és két venti. Néha lehet befeküdne mellé még egy winchester. Tápot nem rendeltem, jelenleg egy 3 éves chieftec 360W-os van. Szerintetek elég hozzá? Ha esetleg nem történhet vmi káros, vagy csak szimpolán nem indul/leáll?
Az aliennél rám akartak sózni egy 500W-os tápot, de nem hagytam magam...

Xbox GT: nozsolt

(#6016) tonyo9 válasza venember83 (#6013) üzenetére


tonyo9
tag

nem akarok huzni semmit a gépen. elhiheted nem volt könnyü dolgom:D de a mostani táp ami win power 500 watt..hát arról inkább nem mondok semmit:D
innen válogattam:[link]
akkor mondjatok ezek közül egy jót ami nem drága;)

[ Szerkesztve ]

(#6017) tonyo9 válasza Szten Márs (#6014) üzenetére


tonyo9
tag

ott van az oldalon leirva hogy milyen konfigon tesztelték.. bár az lehet parasztvakitás is de van rá garancia:D

(#6018) leviske válasza nofi (#6015) üzenetére


leviske
veterán

Én egy Corsair VX450-et tudnék javasolni, vagy még egy FSP 400W-t. Nem hiszem, hogy különösen problémás lenne egy 330-as táp, de megérné egy 400-asra, vagy egy 450-esre befizetni. :)

MÁS: Szerintetek egy Corsair 520-as egy HD29CF-et még elbírna? :DDD Csak a kíváncsiság kedvéért.... :DD

(Remélem így már mindenkinek megfelel, hogy írtam konkrét márkát és típust...) :)

[ Szerkesztve ]

(#6019) Szten Márs válasza nofi (#6015) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy 360W-os táp bőven elég is lenne, mondjuk egy Zalman ZM360B-APS, de egy Chieftec 360W-os táppal már lehetnek bajok. Egyrészt régi tervezésű táp, még nem döntően 12V-ra tervezték. A másik gond, hogy valószínűleg már több éves, kissé megkopott az ereje azóta. Szóval valószínűleg nem lesz vele gond, de biztosat nem lehet mondani. Egy fennt említett Zalmant bejátszanék a helyedben. Vagy az első hsz-ből valamit 400W környékén.

tonyo9: Hátööö... érdekes felhozatal, még nézem :DDD Egyébként ja tesztelték, tartósan ment vele a desktop 12 órát ;]

[ Szerkesztve ]

(#6020) venember83 válasza nofi (#6015) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] Baj nem tortenhet. Olcson jo: FSP 400 PNF vagy kicsit dragabban BlueStorm II 400, halkabb, szebb, jobb.

tonyo9: esetleg ez, de rengeteg itt az ipari hulladek. Esetleg valami 550-600 wattos Thermaltake, csak es kizarolag ujonnan.

leviske: jo kerdes... Szerintem igen, ha nem agyonhuzott Quad melle nyomod be.

[ Szerkesztve ]

(#6021) Szten Márs válasza venember83 (#6020) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, az FSP Bluestorm a legnyerőbb onnan egyértelműen.
Igazából nem hiszem el, hogy ne lehetne az Egyesült Királyságban kapni FSP PNF-et, vagy 400W-os FSP Bluestormot. Olcsóbban meg lehetne úszni teljesen jól, ajánlom a körülnézegetést. (FSP = Fortron, csak hogy ne tévesszen meg ;) )

(#6022) nyunyu válasza nofi (#6015) üzenetére


nyunyu
félisten

Chieftec HPC360 12V@17A-t tud, erosen hatareset.

12V@15A-s HPC340-em elvitte az A64+7900GTO+3 vinyot, amig szervizben volt a Zen, de egy vadiuj gepnel inkabb nem kockaztatnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6023) tonyo9


tonyo9
tag

ez a mostani tápom;)SU : Winpower ATX-500
+12@ 27A +5@28A +3.3@18A -12@0.3A +5/SB @2.8A all MAX vals
mennyi a különbség a kettő között?amit rendeltem

(#6024) tonyo9 válasza Szten Márs (#6021) üzenetére


tonyo9
tag

az a baj ..hogy nem ebbe a forumban érdeklődtem tegnap:D

(#6025) Szten Márs válasza tonyo9 (#6023) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha véletlen valami csoda folytán mindkettő le tudja adni a ráírt értékeket, akkor 60W 12V-os ágon a mostani tápod, tehát a Winpower javára.

MOD: mondom próbálj szétnézni odakinnt Fortron tápok között. THN-P is megteszi, PNF is, Bluestorm abszolút, GLN teljesen. 400W körül.

[ Szerkesztve ]

(#6026) tonyo9 válasza Szten Márs (#6025) üzenetére


tonyo9
tag

akko most vettem egy szarabbat?:D

(#6027) nofi válasza nyunyu (#6022) üzenetére


nofi
őstag

Később lehet kicsit húznám is a procit... Próbálok előre gondolkodni, mert mondjuk most nem számoltam ilyesféle kiadással, de inkább mennék biztosra. Ez a bluestorm amit venember83 kolléga ajánlott egész megtetszett!

Xbox GT: nozsolt

(#6028) Szten Márs válasza tonyo9 (#6026) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Adatok alapján igen. Aztán ha a winpower nagyobbat hazudott az adatoknál, akkor még az is lehet, hogy a valóságban ő a gyengébb. Nehéz ezt ilyen kategóriájú (értsd: noname, gagyi) tápoknál megtippelni.

(#6029) tonyo9 válasza Szten Márs (#6028) üzenetére


tonyo9
tag

ezen is kell lennie ilye ul számnak?
ráadásul a win poweren még 12 centis ventillátor sincs az ujjal szemben. nemtom ez mennyit számit..

[ Szerkesztve ]

(#6030) Szten Márs válasza tonyo9 (#6029) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen.

(#6031) tonyo9 válasza Szten Márs (#6030) üzenetére


tonyo9
tag

leképeztem mer én nem vagyok képbe:D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6032) Szten Márs válasza tonyo9 (#6031) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezért tettem be képen, hogy hogy is néz ki egy UL-szám.
Ezen itt nincs. Lehet, hogy a dobozon van. Keress olyat, amilyet a képen mutattam.

(#6033) tonyo9 válasza Szten Márs (#6032) üzenetére


tonyo9
tag

doboza az nincs meg mert géppel adták .kiszedjem a gépből?

(#6034) Szten Márs válasza tonyo9 (#6033) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Felesleges. Amúgy sem hiszem, hogy nagy csoda kiderülne, nem jó táp, nem éri meg vele túl sokat foglalkozni... Ajánlatot már tettem, hogy mit lenne érdemes nézned, jobbat nem tudok.

(#6035) leviske válasza tonyo9 (#6033) üzenetére


leviske
veterán

Igazából én ezeket tudnám ajánlani:
-9900Ft
-6000Ft

A megrendelt tápot pedig elvileg visszamondhatod e-mailben... :)

Köszönöm a figyelmet. :R

(#6036) Szten Márs válasza leviske (#6035) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem az Egyesült Királyságban tartózkodik nem idehaza :DDD

(#6037) leviske válasza Szten Márs (#6036) üzenetére


leviske
veterán

Akkor elnézést kérek, nem figyeltem eléggé. :R

MOD: off

[ Szerkesztve ]

(#6038) tonyo9


tonyo9
tag

holnap irok az uj csodatápról:D

(#6039) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Üdv!

Ha egy alaplapnak 8 pines kiegészítő tápcsatija van, akkor abba csak 8 pines csati megy bele vagy jó a 2x4-es is??? Ha nem jó, akkor lehet átalakítót kapni vagy mit tudok csinálni?

Előre is köszi!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#6040) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.
Ismeri valaki ezt a tápot 430W Sinan tápegység!
Vélemény?

(#6041) venember83 válasza !Overdose! (#6039) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

[link] Kb benne van a válasz. De milyen 2*4-esről beszélsz? Szinte mindegyik 8pines csatlakozó ketté választható s szinte mindegyik EPS-es alaplap megy csak 4pines csatlakozóval is.

MEKK: ismeretlen, kerülném.

[ Szerkesztve ]

(#6042) MEKK válasza venember83 (#6041) üzenetére


MEKK
aktív tag

Igen nekem is feltün hogy nagyon nem taalűlni róla semmit a neten biztos valami kinai tömegtermék lesz....

(#6043) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Tegnap szert tettem egy Corsair VX550 tápra.
A lényeg az volt, hogy a lehető legcsendesebb, jövőálló, nem passzív hűtésű táp legyen.

A vásárlás előtt végignéztem pár tesztoldalt:

eiskaltmacher.de
„Die Lautstärke wird vom Hersteller mit maximal ca. 21dB(A) angegeben.”
„Effiziente und leise”

pc-experience.de
- sehr leiser Betrieb.
Die Lautstärke des Lüfters ohne Last war subjektiv als minimal wahrnehmbar zu deklarieren, im Idle Modus konnten wir den Lüfter kaum identifizieren, und so ergaben sich sehr gute 22,5 dBA bei 890 U/min. Unter Last und wahrnehmbarer Drehzahlsteigerung des Lüfters stellt sich die Situation etwas anders dar, hier steigert sich der Lüfter auf geringfügig lautere 27 dBA bei 1230 U/min, was aber immer noch in die Kategorie "sehr leise" einzuordnen ist.

A PH!-n is csak dicsérik (Lásd 1. hsz. Ventis tápok halksági rangsora)

Összefoglalva, mindenhol kiemelik, hogy még terhelve is milyen halk.

Hát ez nem jött be. Idlében még elmegy, de terhelve HANGOS!!
(előtte egy Hyper 580W csücsült a gépbe, amit pont azért akartam lecserélni, mert elég zajos, de a VX túltesz rajta !!!???)
(Konfigot lásd: adatlap)

A gyártó oldala [link] szerint csak 350W-400W körül kellene felpörögnie.
350W felett fogyasztana ez a konfig?
Hibás vagy átdolgozott széria?

[ Szerkesztve ]

(#6044) venember83 válasza FRIZ 22 (#6043) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, a VX550 az mar nem Seasonic, viszont nem lehet hangos. Van normalis legaram a gepedben, vagy csak a tapventi szellozteti a hazat? Ha csak a tapventi van, akkor ajanlatos betenni 1-2 ventit, elol jojjon be s hatul tavozzon a levego. A tapventi ne kelljen a proci meleget beszivja. Ja, meg ha gyenge minosegu a hazad, akkor az is berezeghet, ezen viszony csak egy hazcsere segithet. A te konfigod nem hogy a 350 wattol, de a 200tol is igen messze van.

(#6045) hugoo válasza FRIZ 22 (#6043) üzenetére


hugoo
aktív tag

Kiderül, nem csak Fortron :P , de Corsair ügynökök is vagyunk valójában, itt a topikban :Y (jelzem nekem előbbi bevált ;) )
Sajnálom! Együttérzek, de ezt le kellett írni...

//Milyen a ház szellőzése? Nem csak a táp szellőzteti a házat?//

üdv

Persze megelőztek. Na ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#6046) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Chieftech 500W ATX2 tápot. Este beraktam (3-4 éves Abit lapom van) és se-kép se hang. Aztán észrevettem, hogy a 20 tűs csatlakozóból egy darab hiányzik. Megnéztem a leírását és annak ott hiányoznia kell. Megnéztem a régi tápomat, ott megvolt mind a 20 tű. Lehet, hogy ezért nem csinál semmit?
(A táp kapcsolója felgyullad, az alapon a zöld led felgyullad, de a bekapcsolásra csak egy halk nyögés a válasz és semmi több)
Köszi a választ előre is!

(#6047) venember83 válasza Sutter_Cane (#6046) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

alaplap pontos tipusa? Igen, lehet, de akkor nem 3-4 eves az a lap, inkabb 5-6, vagy tobb...

(#6048) nyunyu válasza FRIZ 22 (#6043) üzenetére


nyunyu
félisten

HX520 kesobb porgeti fel a ventit, mint a VX szeria.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6049) Szten Márs válasza FRIZ 22 (#6043) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekes dolog történt velem anno, amikor a Chieftec 410W-os tápomat lecseréltem a Bluestorm 350W-osra: jelentősen hangosabb volt a Bluestormmal :Y
Nagyon nem értettem a dolgot, de hát így jártam alapon zsebretettem a dolgot egy napig, de aztán csak nem hagyott nyugton, szóval kicsit tüzetesebben szemügyre vettem a tényállást... lényeg a lényeg, úgy sikerült betenni a tápot, hogy berezonáltatta kissé a házat, azért volt olyan hangja, amilyen. Megoldottam a dolgot, így most már teljesen kussban van.

Amit meg tudsz tenni:
1, lefogod/leállítod a tápventin kívül az összes ventillátort, meghallgatva ezzel, hogy valóban a táp-e a hangos.
2, Ha ez emgvan és bebizonyosodott, hogy ő az, akkor gépből kiszereled, és leteszed a gép mellé (természetesen bekötve), és úgy is meghallgatod, kizárva ezzel, hogy a házzal rezonál.
3, Ha mégis ő a hangos, akkor sikerült hibás példányt kifognod, a Hypernél muszáj halkabbnak lennie.

(#6050) nat


nat
senior tag

Elég egy 360W chieftec egy c2d e6600-hoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.