Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) Huggyos válasza venember83 (#9349) üzenetére


Huggyos
tag

Sajnos nemtudom onnan hogy melyik a jo. En megvennem az uj Corsair VX450 -t, de lehet nem menne ilyen oreg masinaval. Vagy igen?

(#9352) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Amúgy meg olyan fura,hogy a gyártók nyomják ki az 1000w-os teljestményű tápjaikat,meg nagyobbakat.
Csak totál nem értem,hogy akkor ennek mi értelme,azon kivűl,hogy ez jó marketing a gyártóknak,ha tényleg nincs gyakorlatban egy ilyen tápnak értelme.
Én megmondom öszintén,úgy gondoltam,hogy veszek elösször egy Cooler Master Real Power 850W-os tápot,és akkor tuti nem kell tápkérdéssel foglalkoznom vagy 5 évig.
De még a 650w-ost is sokalják...

Üdv:
mindenkinek!

(#9353) Szten Márs válasza Huggyos (#9351) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem lene baj vele, egy IS7-E2-őt üzemeltetek FSP BLuestorm 350W-osról, azon sincs -5V más kínja meg nem lehet. Mondjuk az AGP még nem 12V-ról eszik és más ágakon a VX450 nem kifejezetten izmos.

(#9354) venember83 válasza Adrián29 (#9352) üzenetére


venember83
nagyúr

Nézd meg a 600-700-1000es tápok árait, utána pedig a 350-400asokét, szerintem könnyedén rájössz miért nyomatják ezeket az óriási teljesítményű tápokat a gyártók.

HX620 is nagyon bőven elég kell legyen még sok-sok évig, 5 év gari van rá, a procik meg egyre kevesebbet fogyasztanak s a vidkarik fogyasztásnövekedése is megállt, hála az egyre kisebb csíkszálességnek. Én tuti nem adnék ki több pénzt tápra, amire HX620 nem elég, az nem is embernek való. :DDD

Huggyos: Chieftec GPS sorozatból vegyél 400ast, 450est, FSP PNF 350 vagy 400at, elég terhelhetőek +3,3 és +5volton, bőven jók a konfigodnak, én utóbbit ajánlanám, VX450-et inkább ne, ki tudja mennyire szereti az AGP-s gépeket. Vagy ott a rengeteget ajánlott FSP BlueStorm II vagy GreenPower is.

[ Szerkesztve ]

(#9355) Adrián29 válasza venember83 (#9354) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nagyon köszi a segitőkézségedet! :R
Volt nekem is egy ilyen sejtésem,kicsit elaszáltak a gyártók,de minden a pénzről szól.

(#9356) Huggyos válasza venember83 (#9354) üzenetére


Huggyos
tag

Koszonom a valszokat.
Ahogy nezem a leirasotokat az a lenyeg hogy az output +3,3 es 5V -nel nagy amper szamnak kell lennie, ha agp-vel szeretnem hasznalni?

(#9357) SimonYana válasza Adrián29 (#9350) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez így van,de a teszten is leírták,hogy a seasonical kicsit elfogultak,de ugyan olyan jó mindkettő és csak pár decibel a külömbség.És ha hajtvavan akkor azért egyiksem hangtalan.
Márpedig erős tuningra ajálják főként.Ezek a tápok szeretik,ha leterhetik! ;]
Corsair teszt a PH.-n.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9358) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok
Elnézést kell kérjek mindenkitől, de félre vezettelek benneteket!
Ő lenne a tápom, ami nem 420W-os... :B
Van rá esély, hogy akkor mégsem kell tápot cserélnem? PH-teszt
:U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9359) SimonYana válasza s7evcsenko (#9358) üzenetére


SimonYana
addikt

A corsair jobb egy hangyányival,de szerintem a te gépedhez elégnek kellene legyen.Szerintem! :R
mondjuk az a 75% hatékonyság (338 Watt) lehetne jobb,mert a Corsairek 85%-osak,de nem olyan nagy géped van szerintem,hogy ne bírná el.Ha csak nem gyengült le! ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9360) venember83 válasza s7evcsenko (#9358) üzenetére


venember83
nagyúr

Ebben az esetben ne cserélj, jó kellene legyen ;)

Huggyos: Pontosan, nézd meg amiket ajánlottunk, árban is elég megfizethető kategóriába tartoznak és jó, minőségi tápok.

(#9361) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Azért köszönöm a segítséget... :R
A spórolt pénzen meghívlak benneteket egy-két sörre, ha felém jártok! ;)

Bár hogy ne kelljen még itthaggyalak benneteket, lehet inkább eladom ezt,
és megveszem a corsair 450W-ost! :))

SimonYana: nem kapsz sört! ;]

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9362) SimonYana válasza s7evcsenko (#9361) üzenetére


SimonYana
addikt

Miért? :O
Egyébként antialkoholista vagyok.Egy pohártól berugnék,pedig 20 évig vendéglátóztam. ;]

® SimonYana ®

(#9363) s7evcsenko válasza SimonYana (#9362) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na jó, akkor ihatsz, ha már olcsón megúszlak! :DD

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9364) Skizz válasza SimonYana (#9362) üzenetére


Skizz
addikt

én is antialkoholista vagyok. pusztitom ahol tudom. :P

(#9365) Adrián29 válasza SimonYana (#9357) üzenetére


Adrián29
aktív tag

köszi!

(#9366) nyunyu válasza Huggyos (#9356) üzenetére


nyunyu
félisten

9700Pro nem 12V-rol megy?
Csak azert kerdem, mert azon van floppy tapcsati, nem az alaplapi AGP-rol veszi a delejt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9367) Szten Márs válasza nyunyu (#9366) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Floppy tápcsati? :F
Rendes 4 tűs tudtommal, az alaplapi AGP-ből felvesz max 45W-ot, asszem 5V-on, és a négytűsből is döntően 5V-on eszik, ha még kell neki a 45-ön felül.

(#9368) venember83 válasza Szten Márs (#9367) üzenetére


venember83
nagyúr

9500on floppycsati van pl.

(#9369) Szten Márs válasza venember83 (#9368) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Besz.rás :Y :D

(#9370) floxet


floxet
tag

thx a válaszokat!:D
akkor egy hx620 elég egy msi 8800 ultra oc-hez?

(#9371) Kombat válasza floxet (#9370) üzenetére


Kombat
őstag

Az tuti! :K
Kettőhöz is!

(#9372) Adrián29 válasza floxet (#9370) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Tökéletesen elég.

(#9373) floxet válasza Adrián29 (#9372) üzenetére


floxet
tag

thx :D köszi a vűlaszt a 2 embernek. már nem tom kiknek, de ezer thx!!!!!

(#9374) Adrián29 válasza floxet (#9373) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nincs mit!

(#9375) Huggyos válasza nyunyu (#9366) üzenetére


Huggyos
tag

Hat van kulon tapcsatija, de en nemtudom az hany voltos. A floppy meghajto hasznalja ugyanazt a fajtat.

(#9376) nyunyu válasza Szten Márs (#9367) üzenetére


nyunyu
félisten

9800(Pro)-kra raktak eloszor molexet. (kiveve nehany 9800SE/LE/JT modell, mert azok nemelyike a 9700 nyakjara epult.)
9500(Pro)/9700(Pro)-n meg floppy csati volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9377) diegho


diegho
nagyúr

betévedt gépajánló topicba egy hozzáértő, idézek:
HÁZ:M-LINK A-2661-4 450W ATX ház - a ház és a táp sztm elfogadható (bár nem az a kategóia amit ő javasolt, az igaz)

Nem kell ezektől a tápoktól annyira parázni, a többségük jól megállja a helyét. Nem mindenki tud/akar csak tápot 10-14k-ért. Szted az a gép ami olyan házban van, melyben 350-400W tápp van, és mi együtt került 8k-ba hogyan megy évekig? :U És bizony játékgépek is, nem csak egyszerű, integrált irodai gépek.

Természetesen nem, de ez nem is biztos. Nekem még 1-2 táp kivételével nem volt ilyen (de még hasonló sem) gondom. Azok meg fogták magukat, ésmeghaltak. Egyszerűen nem működött tovább. Nem tett tönkre semmit, és nem csinált semmit, ennyi volt. Csere.
Ha ez nem jó, garancia és kész - ebben az esetben valszeg nem ilyenre kell cserélni.
Több, általam épített irodai gép megy 2-4 éve Codegen 350W és DANA 350W táppal, hibátlanul, napi 8-10 óra üzemidővel. NEM igaz, hogy mind szar.
Persze ha van rá keret, nem ilyet kell venni, én is azon az állásponton vagyok.

Rizikó nem sok van, mert új, garanciális holmikról beszéltünk

erre írom neki én:
holnap lefényképezem az üzletben a halott codegeneket (van köztük mercury is), 10 felett van elmúlt 2 hónapban, ebből nem kevés vitt gépet is. amúgy meg nem értem, hogy miért okoskodsz olyanba amihez semmi közöd nincs... irodai gép 70W fogyasztását egy laposelem is elviszi 10 évig nem itt van a gond, hanem ott amikor 150W felett fogaszt a gép és pukk meghal a táp, viszi a lapot, procit, ramot, vga-t és ugyebár hiába új minden, erre nincs garancia.

válasz:
Méghogy nincs garancia... ha új, és egy helyen lett véve minden, tuti van. Ha szerinted nem így van, az vagy a rossz tapasztaladod következménye, vagy nálad működik rosszul a dolog.

igen-igen itt szokott megbukni az olcsó táp dolog, hogy még mindig sokan tévhitben élnek, hogy ha kinyírja a gépet akkor kicserélik, pedig nem... de akkor legalább ne terjesztenék ezt a marhaságot. :W

(#9378) diegho


diegho
nagyúr

első hsz-t még nem olvastam el :D de, ha nincs benne, akkor bele kéne tolni, hogy táp álltal kinyírt alkatrészekre nincs garancia.

(#9379) Szten Márs válasza diegho (#9377) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ööö most ez az eset hol is történt?

(#9380) venember83 válasza diegho (#9377) üzenetére


venember83
nagyúr

Elvileg ki is kellene cserélje az üzlet, amelyik a garanciát vállalja, mivel az általuk eladott táp okozta a kárt. De ezt már sokszor leírtam, nincs kedvem még egyszer kifejteni.

(#9381) Gorneck válasza s7evcsenko (#9358) üzenetére


Gorneck
titán

Minek akarod ezt lecserélni? Ha nincs vele semmi baj akkor minek?

Gorneck#1239

(#9382) s7evcsenko válasza Gorneck (#9381) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ne tegyem?
Nincs rá garancia, illetve nincs hozzá papírom!
5k-t nekem megér egy 5éves garlevél... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9383) Gorneck válasza s7evcsenko (#9382) üzenetére


Gorneck
titán

Ha csak procit cserélsz (6400->8200) akkor értelme nem sok...

Amúgy megéri...de csak abban az esetben, ha idős db és valóban szeretnéd cserélni egy frissre...a géped bőven elbírja...

360 zalmival nyúztam 2-3 napig a gépem...lehet veszek Én is egyet magamnak...

Gorneck#1239

(#9384) diegho válasza venember83 (#9380) üzenetére


diegho
nagyúr

nem köteles mivel fizikai sérülés keletkezik (égés) ami meg bekövetkezhet az áramszolgálltató, a földelés, szigetelés stb hiányosságaiból is, tehát ezt konkrétan nehéz bebizonyítani és a legtöbb helyen ezért nem is cserélik a dolgokat amik égési sérültek, persze ki lehet cseréltetni, ez nagyker függő. én csak olyan nagykerbe járok ahol ezeket is el tudom intézni, mondjuk ha nagyon vészes akkor egy üveg pezsgő és kész, de a legtöbb bolt a fent említett okokból nem cseréli és nem is köteles rá, ráadásul ha kicsit is értenek hozzá egy erős géphez nem codeges és társait fogják adni.

(#9385) venember83 válasza diegho (#9384) üzenetére


venember83
nagyúr

De, amennyiben a táp okozta, köteles. Nehéz bizonyítani, tény, ezért vonja ki magát a felelősség alól az üzletek 99%a.

(#9386) s7evcsenko válasza Gorneck (#9383) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem tudom mennyi idős, nálam kb 2 éve van...
Meglátjuk mit mond rá a piac! :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#9387) diegho válasza venember83 (#9385) üzenetére


diegho
nagyúr

pontosan ez a helyzet. nem bizonyítható a dolog.

(#9388) SimonYana válasza diegho (#9387) üzenetére


SimonYana
addikt

Én azon a véleményen vagyok,hogy akinek a táp hibájából kicserélik a meghalt dolgokat az menjen el és dobjon a perselybe egy 100-ast vagy kettőt!De ha nincs szerencséje az illetőnek és több dolgot is tönkretesz és mind ott garis akkor arra azonnal rájönnek.Én így jártam az életem első gépével.A legszebb az egészben,hogy besem próbálhattam , mert az üzlet eltünt.Telefont nem vette fel , mailre nem válaszolt.Felhívtam a fogyasztó védelmet és , azt mondja megadja a lakcímét.És mondom önbíráskodjak? Verjem agyon?....
Úgyhogy abba maradt vettem új dolgokat és kicseréltem.
Erre mondják TANULÓ PÉNZ. Ja és codegen táp,ami nem ment tönkre,csak tulfesz lehetett.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9389) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

az tényleg érdekes hogy égett alkatrészeket nem gariztatnak
és mi van akkor ha az eszköz magát sütötte meg?

[ Szerkesztve ]

(#9390) SimonYana válasza MaSzKa (#9389) üzenetére


SimonYana
addikt

Akkor szívás!

® SimonYana ®

(#9391) diegho válasza MaSzKa (#9389) üzenetére


diegho
nagyúr

azt nagyából ki lehet deríteni mi sütött meg mit (táp, vagy valami más alkatrészhiba miatt), csak ha táp miatti égés van akkor nem, hogy az a táp, vagy a hálózat hibája volt.

magyarul: adott egy lap. kidurrantak a kondik és fat-ek is durrantak a tápellátó részen akkor az nem garis, mivel az táp hiba 99%-ban, de ha mondjuk egy kondi elpösszent a pci-e/agp port környékén akkor azt minden probléma nélkül garoztatom.

[ Szerkesztve ]

(#9392) SimonYana válasza diegho (#9391) üzenetére


SimonYana
addikt

Tudtommal pl egy winyon égési nyom van akkor azt visszadobják.Ha netalán látszik tisztán,hogy egy alkatrész elcsattan akkor talán.Ha égési nyomot fedeznek fel,ráfogják könnyen,hogy valami fémtárgyal stb.rövödre lett zárva,vagy jön az,hogy a tápegység meghibásodásából következett,vagy hogy nincs tufesz védelem a tápban.Ezt az égési históriát én is hallottam,de szerencsére nem volt benne részem.Csak 1× akkor meg nem volt már meg az üzlet. Természetesen azt mondom ne legyen igazam!!! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9393) Szten Márs válasza diegho (#9384) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"ráadásul ha kicsit is értenek hozzá egy erős géphez nem codeges és társait fogják adni."

Áhh, van, hogy a vevő kézzel-lábbal ragaszkodik hozzá, lsd stol legutóbbi esetét :D

(#9394) floxet válasza SimonYana (#9343) üzenetére


floxet
tag

hi
most jöttem rá, hogy ez a hx 650. én a 620-asra gondoltam ami egy ágon 18-at ad le. pl egy új gts asszem csak egy csatit használ. oda elég a 18 amper? egy ultra, vagy gtx meg 2 csatit. és kell neki 28 amper. és nem tom akkor a 2 18 amperes csati összeadódik, vagy egy csatin kéne hogy 28 amper legyen, azaz 2 28 amperes.

(#9395) venember83 válasza floxet (#9394) üzenetére


venember83
nagyúr

HX650? Olyan nincs. Van HX620 és TX650, te szerintem előbbire gondolsz. Az csak címkén három 12es ágú, egyetlen 12es ága van -bizonyíték-, azon tudtommal 50 amperre képes. Innen kezdve a kérdésed érvényét veszti, nem mintha különben minőségi tápok esetében számítana bármit is a vidkari gyártók ajánlása.

(#9396) SimonYana válasza venember83 (#9395) üzenetére


SimonYana
addikt

Az ilyen ajánlatoktól amit a gyártók tesznek , a falra tudok mászni! :W
Eggyeség az egész!Asus lapot vettem és a Kingston HyperX-et ajálta hozzá!
Én marha megvettem.Ment az a lap minden rammal csak azzal nem.1066-osak voltak és nem voltam képes 1000-en sem járatni!Kínomba betettem egy Abitba és abban meg tökéletesen ment! Köszönöm a gyártól által ajánlott sz@rokat.
Csak megegyeznek,hogy én ajánlak téged és te adsz nekem ennyi részesedést,stb.
Nem mondom,hogy nem jó vele,de van annál jobb amit nem kell ajálni sehol!
Adja önmagát! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#9397) MaSzKa válasza diegho (#9391) üzenetére


MaSzKa
senior tag

érdekes nagyon
helyi boltba nem nézik mi durrant el
ha eléget akkor a garipapir is olyan mintha elégett volna

(#9398) SimonYana válasza MaSzKa (#9397) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem ez azért durva a mai világban.Mert ha tudod,hogy elkurtad akkor megpróbálod,ha megy akkor megy ha nem akkor ennyi,de mikor esetleg tudod,hogy nem és Keményen harcolnod kell az igazadért és a jogaidért!!!
Itt mindenkinek van joga csak a vásárlónak nincs! Tisztelet a kivétel! :R
Tudom nem mindenki teheti meg,de én ezért is hagyom ki a kiskereskedőt,ha módom ban áll,csak ezzel szopik az is aki tisztességes.
No térjünk a tápokra mert orrunkra koppintanak!A véleményem mindenképpen az ,hogy az első lépés egy megbízható táp!Itt nem az ára a lényeg!Ebben az esetben tényleg híglehet a leve az olcsó húsnak! Utána meg ... :W

® SimonYana ®

(#9399) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Ajánljatok legyetek kedvesek egy tápot ehhez a konfighoz:
ASUS P5K3 Deluxe/Wifi-AP
Intel Core 2 Duo E6550
PQI DDR2-800 1GB CL4-4-4-12 (x2)
Gigabyte GV-NX88T512H-B
Western Digital WD3200JB

Én egy FSP - BlueStorm II. 400W-on gondolkodok! :DDD Elég ez vagy egy 500as kéne azért? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9400) venember83 válasza toth_janika (#9399) üzenetére


venember83
nagyúr

400as bőven elég, jó választás, vagy ott a Zalman 360b-aps ilyesmi áron, ami szép, halk és erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.