Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) oriic válasza vitaro (#2900) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább úgy voltak vele, hogy ingyenessé teszik az MP frissítéseket, így nem veszítik el az ME3 játékosokat, sőt nyernek egy csomó új embert. Helyes döntés.

Live-Die-Respawn

(#2902) keIdor


keIdor
titán

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
PROCESSOR: Intel Core i5 3570 or AMD FX-6350
MEMORY: 8 GB RAM
VIDEO CARD: NVIDIA GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
HARD DRIVE: At least 55 GB of free space
DIRECTX: DirectX 11

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS

OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
PROCESSOR: Intel Core i7-4790 or AMD FX-8350
MEMORY: 16 GB RAM
VIDEO CARD: NVIDIA GTX 1060 3GB, AMD RX 480 4GB
HARD DRIVE: At least 55 GB of free space
DIRECTX: DirectX 11

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2903) vitaro válasza oriic (#2901) üzenetére


vitaro
senior tag

Az, csak az EA eddigi üzletpolitikájába nem illik bele. Tudom, hogy a Titanfall-nál is hasonlóan jártak el, de ezt még szokni kell. :)

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#2904) oriic válasza keIdor (#2902) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó ez a grafikon, csak a felbontásról nincs szó. :D

Live-Die-Respawn

(#2905) Edem05 válasza oriic (#2897) üzenetére


Edem05
őstag

Bioware pontért megveheted őket :DDD

(#2906) oriic válasza Edem05 (#2905) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lesz több bioware pont tudtommal.

Live-Die-Respawn

(#2907) Edem05 válasza oriic (#2906) üzenetére


Edem05
őstag

Akkor bocsi, nem tudom csak találgatok :)

(#2908) oriic válasza Edem05 (#2907) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk tök mindegy, mert akkor meg valódi pénzért veszem majd meg. :D Ha érdekel persze.

Live-Die-Respawn

(#2909) [Prolixus] válasza keIdor (#2902) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Pfuh, ha ez 1080p akkor kemény. :F 4 gigás húzott RX480-om lehet kevés lesz a stabil 60FPS-re bakker.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2910) oriic válasza [Prolixus] (#2909) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig több mint valószínű, hogy 1080p-ről van szó.

Live-Die-Respawn

(#2911) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

(Megint kicsit elcsúszva a témához képest)
Én se nagyon értem ezt az arcokon nyenyegést... Mármint az obvious hibák (kaméleon módjára működő, Gollum szintű szemek és társai) miatt oké, de most attraktívság miatt? Wtf, félretéve a karakterszerkesztés lehetőségét, ha egy nőstény karakter nem úgy néz ki mint <ide most mindenki illessze be a neki legjobban tetsző celeb nevét>, akkor lázongás van belőle? :F Emberek, galaxisfelfedezésre megyünk, nem szépségversenyre... Még ha kifejezetten ronda karakterekről lenne szó se igazán érezném jogosnak a kétségbeesést, így meg aztán pláne nem, több okból se. :((

A "ki milyen nemű karakterrel játszik" dolog kapcsán pedig én alapvetően ha választani lehet, mindig pasival tolom. Trilógiában a 3 végigjátszásból 1 volt csak csaj, az is azért, mert egyrészt kíváncsi voltam hogy a "kivel dughatsz" opciókat leszámítva van-e valami ami más úgy, másrészt Infiltrator volt, ahhoz meg úgy éreztem csaj jobban passzol.
A "szívesebben nézek női popót meg szép/helyes női pofit" dolog meg így önmagában teljesen jogos, való életet nézve, de szerintem ha valaki a pixelseggeket stíröli akkor ott már gondok vannak. :U Engem sose befolyásolt az ilyesmi... Pedig a fentebb említett női karakternek szüttyögtem az arcával nem keveset, hogy ilyen "szép belevaló csaj" hatása legyen, de így se éreztem semmi pluszt. (És igen, heteró vagyok, még mielőtt valaki rákérdezne. :DD )

(#2902) Keldor papa --- Hátőőő, ez nekem így fura :D Recommended 3 gigás 1060, de 1070-en is alig van 60 fölött az average FPS? Itt most vagy nagyon el van baszva valami, vagy 2/4K-t mutat a benchmark.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#2912) #85552128


#85552128
törölt tag

Egyébként ma 5 éve jelent meg a 3. rész :C

[ Szerkesztve ]

(#2913) oriic válasza xPraetoriaNx (#2911) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Engem sose befolyásolt az ilyesmi..."

Még anno a Tomb Raidernél sem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2914) [Prolixus] válasza oriic (#2910) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Osz mír? :)

Amúgy nemtom, megadják ajánlott kártyának a 4 gigás RX480-t meg a 3 gigás GTX 1060-t, de utóbbi (bár tesztekben sosem a csonkolt kártyákkal szoktak menni, szóval inkább 6 gigás lesz az ami természetesen még inkább alátámasztaná amit mondok) még egy stabil 60 FPS-t sem tud olyan proci mellett ahol biztos nem utóbbi volt a szűk keresztmetszet?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2915) oriic válasza [Prolixus] (#2914) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tartom valószínűnek, hogy egy 1060 pl.: 4K-ban közel 60 FPS-t hoznak a játékban High beállításokkal. BF1 (azonos motor miatt írom) olyan 34-35 FPS tudott 4K-ban 1060-al. Szóval max 1440p-t tudok elképzelni még, de én inkább fullHD-ra tippelek akkor is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2916) [Prolixus] válasza oriic (#2915) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Aha és 4k meg 1080p között nincs semmi? 1440p az smafu? :) 4k persze kizárva.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2917) oriic válasza [Prolixus] (#2916) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben frissítettem hsz-em. Ha szerencsétek van akkor 1440p-re vonatkozik a grafikon, ha nem akkor kell oda gép, hogy 60 FPS-el natívban pörögjön a játék sajnos.

Live-Die-Respawn

(#2918) xPraetoriaNx válasza oriic (#2917) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Nekem amúgy továbbra is gyanús amúgy, azért azt nem hiszem, hogy ahol egy 1060 ~55 FPS-t tud, ott egy 1070 "csak" ~70-et tudna. (Most nekiállhatnék pixelek alapján pontos értéket kiszámolgatni, de lusta vagyok :D)

There is no war. Only the harvest.

(#2919) maajsz


maajsz
senior tag

Bezzeg a 3. résznek elég volt egy évekkel azelőtt kiadott video kari.

(#2920) oriic válasza maajsz (#2919) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mert az Unreal Engine volt. Itt Frostbite-ot kapunk, UE esetében itt is elég lenne bőven egy több éves kártya.

Live-Die-Respawn

(#2921) tiv83us válasza oriic (#2894) üzenetére


tiv83us
veterán

Van eleg sok tizeneves amerikai verpisitike, aki szazaval kolti majd a dollarokat a csomagokra, hogy meglegyen a Black Widow X ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2922) [Prolixus] válasza maajsz (#2919) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha a 3. részben ilyen lett volna a játékmenet (korabeli grafikai színvonal de nagy, nyitott területek), akkor megnyugodhatsz akkor sem lett volna elég a kávédaráló.

(#2917) oriic

Hát már csak azért is furcsa, mert korábban volt itt örömittasság hogy a frostbite játékok jól szoktak menni, DA:I-nek sem volt olyan elszállt gépigénye és akkor miután kijött az ajánlott, konstatálták itt is asszem többen hogy ez is korrekt. Na mindegy, van az a vicc a reményhalról...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2923) #85552128 válasza maajsz (#2919) üzenetére


#85552128
törölt tag

2007-es motorhoz még jó hogy elég volt, főleg hogy a 2. részben szebb textúrák voltak...
A multihoz mondjuk már ott is kevés volt a kétmagos proci.

(#2922) [Prolixus]: A DA:I pont, hogy az egyik legjobban VGA igényes FB cím még mindig. Ultra preset mellett épphogy megvolt az 1080p@60 a 980-on ami azelőtt két hónappal jelent meg és akkoriban csúcsnak számított.
Azért egy nV marketing grafikonból nem kell sokat levonni, majd jönnek a benchmarkok már a trial alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2924) Zoli133 válasza [Prolixus] (#2922) üzenetére


Zoli133
őstag

AMúgy mivel ez egy nvidia promos kép, szeirntem lazán benne van némi csúsztatás, hogy vegyék az emberek gyorsan az új cuccot.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2925) pohár válasza keIdor (#2902) üzenetére


pohár
félisten

uh gec, asszem bajban leszek a 760-ommal 1680×1050-en :( :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2926) [Prolixus] válasza #85552128 (#2923) üzenetére


[Prolixus]
addikt

...

Nemtom akkor honnan jött nekem ez a DA:I dolog. Köszi a korrekciót.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2927) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

ANDROMEDA INITIATIVE – Golden Worlds Briefing

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2928) oriic válasza [Prolixus] (#2927) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Habitat 5: Quarians? Jól hallottam?

Live-Die-Respawn

(#2929) Edem05 válasza [Prolixus] (#2927) üzenetére


Edem05
őstag

Azt tudtad, hogy ha a masseffect.com-on nézed mind a 6 briefing videót úgy, hogy be is jelentkezel az origin accoddal akkor kapsz egy ingame sisakot meg egy nomad skint? :)

[ Szerkesztve ]

(#2930) [Prolixus] válasza Edem05 (#2929) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Persze. :D Platina skint méghozzá.

(#2928) oriic

Ja. Quarians. WTF? Minek külön bolygóról beszélni ha nem is jön egy komplett Ark velük? Vagy a Nexus-on olyan sokan jöttek volna?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2931) Edem05 válasza [Prolixus] (#2930) üzenetére


Edem05
őstag

Nekem jobban tetszik mint az előrendelői arany skin. :B

(#2932) Tnil válasza [Prolixus] (#2927) üzenetére


Tnil
tag

1:27 kis reaper "kikacsintás"

(#2933) [Prolixus] válasza Edem05 (#2931) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát nekem is. Az arany nagyon csicsás. Én mondjuk valami fullfekete metálfény nélküli skint szeretnék. És akkor lehetne mondani hogy:

Nananananananananananana Batmaaaaaaaan :DDD

(#2932) Tnil

Mire gondolsz? Én semmit nem látok...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2934) J.Hetfield válasza oriic (#2928) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Yup! Ezek a habitat bolygók akkor a fő területek amiken lehet garázdálkodni. 7 darab ugye?

(#2935) Tnil válasza [Prolixus] (#2933) üzenetére


Tnil
tag

Említik a jobb oldali szöveg vége felé, hogy a Gethek ismeretlen ok miatt kutatták a mélyűrt, aztán ugye tudjuk kik is laknak arrafelé. :DDD

(#2936) [Prolixus] válasza Tnil (#2935) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jah, azokat nem olvastam még, thanks!

DR. SUVI ANWAR
Suvi Anwar is a member of the Nexus’ science team, and holds advanced degrees in astrophysics and molecular biology. In a screening interview, she stated that she was from a “large, rather boisterous family” of five children. Her neuroscientist mother and mathematician father exposed her and her siblings to science from a young age, which sparked a lifelong love of the subject. Suvi declares that there was no hesitation on her part in signing up for the Andromeda Initiative, once she learned of its existence, owing to a desire to see and experience more than one small corner of this vast universe.

Lassan jobb lesz ez a nő mint Catherine Halsey. :DDD

HELEUS CLUSTER
Comprised of over thirty observed systems, the Heleus Cluster is a star cluster on the outer fringes of the Andromeda Galaxy. Heleus, as it is commonly known, was chosen as the Andromeda Initiative's destination after long-range surveys suggested it had an unusually high number of habitable worlds. The cluster also has a large black hole at its centre, whose formation may have been the cause of Heleus's rich element zero deposits.

Surveying and classification of Heleus is an ongoing process. While some planets have official names, others are still known by their initial survey data: "H" (for "Heleus Object") followed by a catalogue number.

Ezt a lukat több trailerben is mutogatták, lehet lesz valami szerepe is...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2937) oriic válasza Tnil (#2935) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gethek? Rohadjak meg nem látom.

Live-Die-Respawn

(#2938) #85552128 válasza [Prolixus] (#2927) üzenetére


#85552128
törölt tag

Marha jók voltak ezek a Briefingek, valami eszméletlen hangulatos az a zene, meg az egész ahogy megcsinálták. Legjobb promó anyag eddig játékhoz.

(#2939) Tnil válasza oriic (#2937) üzenetére


Tnil
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2940) oriic válasza Tnil (#2939) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végül is csak a szemem böki ki. :D Köszi. Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e még meglepetés a Quarianokon túl.

Live-Die-Respawn

(#2941) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

MASS EFFECT: ANDROMEDA OFFERS AWESOME PLAYER FREEDOM

Ugyanez magyarul:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2942) Tnil válasza oriic (#2940) üzenetére


Tnil
tag

Vorchákat a népnek! Még bele is férnének a kolonizáló képbe (erős immunrendszer, barátságtalan körülmények között is megélnek).

(#2943) oriic válasza oriic (#2941) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A Sara vagy Scott Ryder bőrébe bújó játékos nem kisebb küldetésre vállalkozik, mint hogy megtalálja az Arany Világot, egy lakható bolygót, miután eredeti úti céljuk kudarcot vallott."

Eredeti cél? Lemaradtam valamiről?

Live-Die-Respawn

(#2944) [Prolixus] válasza oriic (#2943) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezek szerint. Minden preview-be leírták kb. (ezeket olvastad szerintem, szóval nem spoiler) hogy Habitat 7 nagyon nem az az idilli világ már, aminek gondolták az induláskor. Erre gondolnak a cikkben, vagyis Habitat 7-nek kanyec firma. Mondjuk arról eddig nem volt szó, hogy explicite egy új bolygó keresése lenne a játék végső célja, bár a 13 perces prológusban Alec beszél ilyesmiről, hogy ha Habitat 7 nem az aminek gondolták, akkor mint Pathfindernek, neki lesz a dolga új világot keresni az embereknek. A játékban ez gondolom úgy fog megvalósítani, hogy jól kipucoljuk a bolygókat aztán minden bolygóra lerakunk pár Outpost-ot ahova lehívunk telepeseket, így lesz szétosztva a Hyperion csipet-csapat (nem pedig szedjük a batyut és kompletten új bolygót keresünk az összes embernek).

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2945) norti válasza [Prolixus] (#2944) üzenetére


norti
addikt

Látszik is a prológban, hogy mennyire csalódottak, hogy nagyon nem hasonlít a bolygó arra, amit vártak. Nyilván történni is fog valami ezután, ami miatt tovább kell állniuk és keresni az aranyvilágot.

(#2946) [Prolixus] válasza norti (#2945) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Le fognak menni a bolygóra ahol majd felfedezik hogy egy romhalmaz plusz el van árasztva Kett-tel. Asszem ettől sokkal nagyobb motiváció már nem nagyon lesz. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2947) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Felbontás és teljesítmény: itt az eredeti cikk, ahonnan a "nemlesz-elég-a-GTX-1060" kép származik.
A végén írják hogy "We have asked Nvidia for clarification on these results and to list the resolution they used for their testing."
Reméljük frissítik a postot vagy valami, ha az nVidia egyáltalán veszi a fáradságot és válaszol. Ha nVidia lennék, én nem válaszolnék, eléggé AAA név a game ahhoz, hogy mindenki szaladjon 1070est venni a max élmény érdekében. Én már csak azért is morcos vagyok, mert a recommended 1060-ról szólt, és én ennek tudatában teljes nyugalomban vettem egy 6 gigás 1060ast (kizárólag az Andromeda miatt).

Eccóval erősen remélem, hogy a cikkben lévő számok 1440-re vonatkoznak (mert 1080p-ben játszom, 1060-asom van, amit 60 FPS reményében vettem).

[ Szerkesztve ]

(#2948) olymind1 válasza [Prolixus] (#2936) üzenetére


olymind1
senior tag

"Ezt a lukat több trailerben is mutogatták, lehet lesz valami szerepe is..."

Az utolsó briefing videón levő szöveg szerint:
"The cluster also has a large black hole at its centre, whose formation may have been the cause of Heleus's rich element zero deposits."
"Surveys of the Heleus Cluster suggested the region is rich in element zero, which was a deciding factor in the Andromeda Initiative’s decision to settle there."

Tehát mi azért megyünk oda mert sok eezo található a Heleus csillaghalmazban, ami valószinűleg a fekete lyuknak köszönhető.

Hogy csinálunk-e vele valamit az jó kérdés.

(#2949) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

Nomad skinről én nem is hallottam eddig,csak a sisakot látom a videók alatt.
Amúgy nem kéne kiírja,hogy megszereztem?

(#2950) tiv83us


tiv83us
veterán

Kedden szokott uj video jonni, ha jol emlekszem igaz? 18:30 korul? Vajon lesz-e?

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.