Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) tlac válasza Csabee. (#2850) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha a -v vel indítom akkor firewire hibát ír ki!

próba: tiltsd le a bios-ban

(#2852) Csabee. válasza tlac (#2851) üzenetére


Csabee.
nagyúr

biosban hol? láttál már pavilion bios-t? ott nincs olyan opció amivel lelehetne tiltani..! :S

Üdv: Csabee.

(#2853) tlac válasza Csabee. (#2852) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem láttam, de ha eljutsz a customization-höz, akkor ott még szokott olyan fix lenni, amivel törölhető minden firewire-ös kext

[ Szerkesztve ]

(#2854) Csabee. válasza tlac (#2853) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen, ha eljutok... csak az a baj hogy nincs biosban ilyen menü, és semmiféle olyan menü, amin betudnám állítani! :) ez a bajom
google-ba sehol nem láttam rá megoldást még... viszont youtubon láttam egy videót amin a pavilionon ment! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2855) tlac válasza Csabee. (#2854) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezek szerint is mennie kellene

(#2856) Csabee. válasza tlac (#2855) üzenetére


Csabee.
nagyúr

van valami ötleted? mivel tudnám listázni az adott particióimat? lehet azzal van a gond! :(
de nagyon szeretnék feltenni, csak nem jön össze
Still waiting for root device ..
ezt dobja úgyhogy már nemtudom mit kéne csinálnom..
tanácstalan vagyok :(
nemzavarja hogy 9600GT vga-m van?

adj valami tippet mit írjak be a parancssorba amikor megnyomom az f8at mikor a dvd-ről bootol :)

Üdv: Csabee.

(#2857) tlac válasza Csabee. (#2856) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt az ideneb 1.4-et próbáld, amit ott is írnak
9600gt nem gond

(#2858) Csabee. válasza tlac (#2857) üzenetére


Csabee.
nagyúr

rendben, megpróbálom azzal.. és írok a fejleményekről! :)

Üdv: Csabee.

(#2859) slig


slig
csendes tag

Na vettem egy 5.1-es USB hang"kártyát". Szól, megy nincs ezzel baj se, az AUDIO/MIDI nevű utility-ben beállítottam hogy 5.1 legyen. A tesztnél szól is minden... DE! iTunes-ban amikor zenét hallgatok, még mélynyomóm sincs, csak a 2 front... Könyörgöm valaki mondjon erre megoldást, mert ez így nagyon elszomorító =( siralmasan szól ahhoz képest, hogy milyen jó is lehetne...

スラッグ

(#2860) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok lenne valaki szíves megnézni az adat lapomat mert arra szeretnék rá telepihenni osx.Mert a notira akartam de csak csalódás volt bellöle igy van egy elfekvő 60GB patás winyóm és azt ideiglenesen betenném és arra próbálnék meg egy telepítést :).A gépbe van egy Leadtek DTV 3100H tuner kártyám ezt betudnám izzítani osx alatt?

(#2861) tlac válasza nemetzee (#2841) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha nincs különösebb indokok a ddr3-ra, akkor inkább az ep45-ud3p-t vedd

szerintem nem gond a hdmi sem

(#2862) Nyugdíjas válasza qwertly (#2860) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hangkártya, és a tuner kérdéses, de mint szoktam mondani, próbálni ingyen van :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2863) Csabee. válasza tlac (#2857) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ideneb 1.4-el sem megy! ugyan az a hiba a -v vel elidnítottam és ezt írja
ERROR: FireWire unable to determine security-mode; defaulting to full-secure.

kis idő múlva still waiting for root device....

Üdv: Csabee.

(#2864) xedos


xedos
addikt

Na emberek... lehet ismét vissza térek... kénytelen leszek lefele váltani...
Macbook PRO-ról egy öregebb 13.3-as SONY SZ-re...
1éve 2hetet áldoztam rá az életemből :-) Akkor összejött...
Meglátjuk mennyit fejlődőtt az OSX 86 :-)

(#2865) qwertly válasza Nyugdíjas (#2862) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm a választ :),de kedves Nyugdíjas nagyon szívesen venném de szerintem mások is ha az új gépedről a logoutban egy írásod jelene meg :K :C.

(#2866) qwertly válasza Medcomp (#2845) üzenetére


qwertly
addikt

Szia köszönöm a segítségedet ment a privi de ide a fórumba is válaszolhatsz hátha másnak is jó jön az instrukcióid. :) :R.

(#2867) tlac


tlac
Topikgazda

próbálkoztam az ideneb 1.4-gyel
nem megy olyan jól nekem, mint az 1.3-as
háló nem akar működni, marvell 88e8053-as chip van a lapon, ez működött az apple yukon2-vel, de most meg nem
hangnál is kicsit állítani kell, át kell állítani az output-ot, de ez nem nagy gond

(#2868) tlac válasza Csabee. (#2863) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld safe boot-tal (kapcsolóra nem emlékszem, súgóban nézd meg)

sata vinyó?
ha igen, ahci módban legyen

(#2869) Nyugdíjas válasza qwertly (#2865) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mármint? Az iMac-ről? Szerintem semmi érdekeset nem tudnék irni. Nem vagyok az a szószátyár tipus,de mondjuk már én is elgondolkoztam, hogy megirom, hogy jutottam el ide... :B

Nah, amjd talán, ha belepasszentottam a 256-os SSD-t rencernek :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2870) qwertly válasza Nyugdíjas (#2869) üzenetére


qwertly
addikt

Igen rá gondoltam :K,de ha nem vagy szószátyár akkor jöhetne sok fotóval mert azt látom,hogy fotózni azt szeretsz :D.

(#2871) Nyugdíjas válasza qwertly (#2870) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az viszont biztosan lesz. Most hétvégére terveztem... :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2872) Csabee. válasza tlac (#2868) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az a baj hogy bármilyen módban indítom... azt a hibát írja hogy firewire... de a biosban nincs SEMMI beállítási lehetőség.. :(

Üdv: Csabee.

(#2873) k.andras


k.andras
csendes tag

Sziasztok,

Melyik változato(ka)t ajánlanátok leginkább VMware alá (p8600-as inteles gépem van), ami nem valami régi 1.4.x, hanem lehetőleg minél újabb? Kicsit körülnéztem a neten, vannak haxolt ISO-k, kész VMware image-k, meg retail DVD mentések. Láttam, hogy főleg az iATKOS/iDENEB/iPC/JaS/Kalyway/Leo4All/PCWiz/XxX féle verziókat használják az emberek, de én egyiket sem ismerem, és ha nem muszály, nem próbálnám végig mindet, mert nem nagyon van időm rá

Legszívesebben retailt raknék fel (ebbe még nem nyúlt bele senki), de nem tudom, mennyi munka lenne ezt életrelehellni egy virtuális gépen

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik változattal lenne a legkevesebb gondom vmware alatt? (Egyébként, ha van jó tutorial, az alapján bármit megcsinálok, csak így Linux/FreeBSD szinten még elég kezdő vagyok, így magamtól nem sok mindent tudnék kezdeni vele.) Esetleg van-e olyan "gyártmány", amit a felsoroltak közül (vagy azokon kívül) esetleg nagy ívben kerüljek el?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#2874) tlac válasza Csabee. (#2872) üzenetére


tlac
Topikgazda

ERROR: FireWire unable to determine security-mode; defaulting to full-secure.

ezt nekem is kiírja, de ezen tovább megy

kis idő múlva still waiting for root device....

ezen kellene vmit csinálni

Cooler Master X Craft 360-500GB HDD

rackre próbálod rakni?

k.andras:

nekem a kalyway_leo_10.5.1 működött a 2.0-ás vmware server-en
de már a 10.5.6-nál járunk

(#2875) Csabee. válasza tlac (#2874) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem nem a rackre akarom telepíteni! :) nicns is rádugva a rack!
Tehát annak nincs köze.. mindent kihúzok a laptopról és a benne lévő merevlemezre 18gbos fat32 fájlrendszerre szeretném felrakni! DE Fogalmam nincs hogyan .. mert a still waitingnál mintha nem is találná a root devicot!

Régi pc-mrre felment nekem is a mac.. virtuálisan is fizikailag is!
De ez a notebook más.. erre sehogy sem akar..

Üdv: Csabee.

(#2876) Nyugdíjas válasza tlac (#2874) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

VMWare alá, meg próbának pont tökéletes lesz az. Nekem még van is kiirva valahol, ha nem lehetne már neten megtalálni. Ha az biztosan ment, akkor kezdésnek jó lesz az ismerkedni.

Gondolom ugy sem tervez a kolléga örök életre VMWare alatt "ragadni"....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2877) tlac válasza Csabee. (#2875) üzenetére


tlac
Topikgazda

tehát maga a telepítő akad itt meg?
ha igen, akkor viszont az odd-t nem tudja kezelni szerintem

jó lenne ha egy hozzászólásban összegeznél mindent, hogy mit próbáltál eddig, mit és mire akarod telepíteni

Nyugdíjas:

az igaz, de kérte, hogy ne legyen régi

Gondolom ugy sem tervez a kolléga örök életre VMWare alatt "ragadni"....

jah, főleg, hogy ott nem lesz semmiféle videógyorsítás, inkább csak lassítás lesz :)

(#2878) tlac válasza tlac (#2867) üzenetére


tlac
Topikgazda

átírtam a yukon kext-et, így már megy a net...

(#2879) Csabee. válasza tlac (#2877) üzenetére


Csabee.
nagyúr

összegezve próbáltam ideneb, kaliway xxx, leopard verziókat! és mindegyiknél megakad, a grafikus felületnél kijön egy kis kör áthúzva! és csak alul forog a hülyeség....
Amikor -v kapcsolóvalindítom akkor meg kiírja hogy still waiting for root device..
próbáltam mindent, minden féle kapcsolót! rd-t is azzal sem jött össze.
Tegnap frissítettem egy biost és azzal sem lett jobb a helyzet!
HP Pavilion dv5-ön tulajdonképpen még nemláttam hogy futott volna OSX, csak 1etlen egy videót a youtubon! :(

Üdv: Csabee.

(#2880) k.andras


k.andras
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkitől,

Időközben tudtam beszélni egy régi ismerősömmel is, aki próbálgatott már ilyeneket, és ő mondott valami olyasmit, hogy az eredeti Leopardhoz talán a JaS féle kiadás áll a legközelebb (meg hogy JaS már régóta csinálja). Ez tényleg így van? Mert ha lehet, akkor olyat raknék fel, ami a legjobban hasonlít az eredetire (mind felépítésben, mind külsőleg). (retail verzió kicsit macerásnak tűnik, úgyhogy azt hanyagolom.)

Természetesen megfogadom a Ti tanácsaitokat is, csak hozzá nem értő lévén tájékozódni szeretnék, hogy melyikben van a legkevesebb haxolás/gányolás... aztán ha ez nem megy, még mindig ott a kalyway. Csak JaS-hoz is találtam egy par vmware-s tutorialt, es gondoltam, hatha. De ha azt mondjátok, hogy cakkos, akkor elhiszem.

Üdv,
András

(#2881) Nyugdíjas válasza k.andras (#2880) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

LEgtöbb release-ben van Vanilla kerlen, elvileg ez áll a legközelebb az eredetihez.
Sajnos nem mindig működik, sőt, legtöbb gépen nem ez lesz nyerő.
De ezen nem múlik semmi satbilitás, vagy ilyesmi, ne aggódj emiatt...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2882) tlac válasza Csabee. (#2879) üzenetére


tlac
Topikgazda

tehát elindítod a telepítőt és rögtön megáll?

(#2883) Csabee. válasza tlac (#2882) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen! semmit nem csinál, grafikus módba kirakja azt a ikont, kör és áthúzva! :)
ha a -v kapcsolóval indítom akkor meg kiírja hogy still waiting for root device.....

biosban nem lehet állítani semmit ami a hdd kezeléséről szólna.

Üdv: Csabee.

(#2884) tlac válasza Csabee. (#2883) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem akkor itt az idő inkább ubuntu-val próbálkozni :D

(#2885) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2881) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Jóvan öreg (:DDD), asszem 2 hónap múlva én is beállok az iMac-et használók népes táborába, megelégeltem a PC-re való költést, és most pár nap alatt kicsit át rendeződtem... :)

(#2886) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok na végre az asztali gépre felment iDeneb verzió igaz,hogy egy tartalék winyóra tettem és nem is ment minden szépen mert a felbontás jó volt de a videó kártyámat nem ismerte fel.Szépnek szép és ment is már a torrent nagyon is jól :D de amiért nem térek át rá az,hogy a tv kártyámat nem tudtam működésre bírni esetleg van valakinek valamilyen javaslata?Az linux is ezért nem fő op mert nem megy a tv kártya,letöltöttem pár progit de igazából nem értettem miképpen lehet fel telepíteni még ha el is indult egy-pár :DDD esetleg van valamilyen magyar oldal ahol az alapoktól le van írva miképpen kell használni az op x?A safarit mért nem lehet teljes képernyő használni?Most a notin újra próbálkozom ott beleht valahogy állítani,hogy a vista legyen a fö op és boot menüböl kiválasztva használjam a MAC OS X úgy ismerkedés céljából?

(#2887) Pisztillus válasza qwertly (#2886) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A TV kártyához ne fűzz nagy reményeket: a PCI-s dolgok nem igazán mennek hackintosh-on. Nekem a MacBook-ra egy PCTV Hybrid Pro USB Stick-et sikerült kerítenem, az gond nélkül viszi az Elgato Eye TV-vel. A nagygépen viszont ugyanez a progi észre sem vette a PCI-s PCTV Pro-t. Ez van.
A Win és az OSX nem szeret egy winyón lakni, előbb-utóbb valamelyik kinyírja a másikat.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2888) qwertly válasza Pisztillus (#2887) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi a választ,sajnos úgy látszik,hogy a windowshoz drótozz a tv kártyám :W,pedig a linuxal is megvoltam elégedve az szokott menni a vista mellett a notin és elégedett vagyok vele. Szerinted az ubuntuval hogyan jönne ki a hacintos.Mert leszedném a notirol a vistát félteném a os x utána meg az ubuntut.Így a grub tudnál kezelni a hacintos op így lenne egy kis időm ismerkednék a hacintosal is :C.

(#2889) Csabee. válasza tlac (#2884) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hogy érted hogy ubuntuval próbálkozzak?
Nekem MAC OSX kéne.. nem ubuntu :D

Üdv: Csabee.

(#2890) Nyugdíjas válasza qwertly (#2888) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Linuxal könnyebben össze tudod "haverkodtatni", grub fogja is tudni kezelni a kérdéskört, szóval csak hajrá.

Amugy felteszem a kérdést, remélem életben maradok, mert látom kedves a szivednek a TVkártyád:
Mi a rákért nem dobod ki a francba és veszel valami kompatibilis cuccot bele, aztán had' szóljon? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2891) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Pár hete használom már a Leo-t és felmerült bennem néhány kérdés. Időnként kénytelen vagyok Paralells használni egy-két progi miatt. Érdeklődnék, h hozna -e valamilyen érezhető sebesség növekedést, akár az OSX működést tekintve is, ha a 780g + 4400+ kombót kicserélném egy Intelesre (p35+e6400), és/vagy 2Gb-ról 4-re növelném a memó méretét. A váltástól egy kicsit az tart vissza, h újra kel telepíteni (?) a rendszert, és már elég jól belaktam.

Az NTFS meghajtók érezhetően lassabban működnek mint ahogyan azt Vista alatt tették, van erre valami megoldás?

Feltettem az egerem driverét (MS Laser 6000) de még abban sem tudtam rábírni, h a Finderben és Firefoxban az oldalsó gombbal vissza lépjen, hogyan tudnám ezt megtenni?

Az Alu billen meglehetne azt oldani valahogy. h a home, end, pg up/down gomb ugyanúgy használható legyen mint Winben. (A funkció gombok felcserélését már megszoktam, de ez eléggé hiányzik)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#2892) qwertly válasza Nyugdíjas (#2890) üzenetére


qwertly
addikt

Szia azért mert tavaly nyáron cseréltem le egyik legjobbra WinFast PxDVR3200 H és öt használom video- magnó helyet is nem kell a nagy tv használnom,úgyis mondhatnám belaktam a leszeparált pc zugomat :D Nekem kényelmesebb,hogy akkor nézzem meg a tv műsort amikor akarom és a pc sem nyöszörög ha fút több program és közben elindul egy ütemezett felvétel :).
Nagyon várjuk a fotókat az új gépedről :) :R.

(#2893) Nyugdíjas válasza qwertly (#2892) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áhá, már mindent értek :)

Mondjuk én elfogult vagyok ebben a témban, mert egyáltalán nem nézek TV-t :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2894) Nyugdíjas válasza dni (#2891) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bizonyára lez gyosulás, persze. De miért? Most túl lassúnak érzed?
Vagy csak a parallels miatt? Nem hiszem, hogy az olyan sokat gyorsulna sajnos... Mik azok a programok, amik miatt muszáj használnod?

NTFS-re mit használsz? Paragon NTFS-nél én nem sok lassulást veszek észre :U (Mondjuk nekem csak USB-s vinyóim vannak NTFS-re formázva, egyébként mindent HFS-el tolok).

Nemtudom az az egér támogatott-e? Ugy értem van-e hozzá megfelelő driver. Pl. az én Logitech-emen mindent lehet állitani, programozni, mert van jó driver Mac-re is.
Külön ilyen "egér-felprogramozó" app.-ról még nem hallottam :B

Home, End, Pg up/down gombokra volt valami megoldás, de majd akiknek jobb az emlékezetük megmondják, nekem sajnos csak dereng, hogy volt már erre megoldás. Még én is kérdeztem erről anno,de aztn végül én megvagyok nélkülük.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2895) tlac válasza Csabee. (#2889) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy végre legyen sikerélményed is :D
semmi nagy szám nincs az osx-ben ;]

Nyugdíjas:

Külön ilyen "egér-felprogramozó" app.-ról még nem hallottam

pedig írtam is a topikban róla :)

Home, End, Pg up/down gombokra volt valami megoldás, de majd akiknek jobb az emlékezetük megmondják, nekem sajnos csak dereng, hogy volt már erre megoldás. Még én is kérdeztem erről anno,de aztn végül én megvagyok nélkülük.

én próbálkoztam vele, de tökéletes megoldást nem sikerült találnom, egyébként írtam is neked egy választ az akkori kérdésedre :)

[ Szerkesztve ]

(#2896) Csabee. válasza tlac (#2895) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de van, az ilife- programot szeretném használni rajta! :) úgyhogy kéne.. de nemmegy fel az istenért sem :(

Üdv: Csabee.

(#2897) Nyugdíjas válasza tlac (#2895) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Öreg vagyok már, viszeres a memóriám :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2898) slig válasza Csabee. (#2896) üzenetére


slig
csendes tag

Az XxX is still waitinget ír? :S Lehetetlenség...

スラッグ

(#2899) Takhanto


Takhanto
őstag

Van-e mac-hez mac adress cserélő progi?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2900) Csabee. válasza slig (#2898) üzenetére


Csabee.
nagyúr

miért lenne lehetetlenség? otthon kipróbálom és csinálok print screent!

Neked esetleg Pavilionod van?

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.