Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) tlac válasza harylmu (#2300) üzenetére


tlac
Topikgazda

a videokártya a gyenge láncszem ebben :)
az nem fog rendesen menni

olvasom hogy NTFS-en nem megy?

persze, hogy nem megy...
(vhogy lehet meg lehetne hackelni, de csúnya lenne)

(#2302) Adix


Adix
csendes tag

Sziasztok!

örülök hogy ráleltem erre a topicra. Remlem tudtok segiteni nekem. Az iDeneb féle1.3-as OSX telepitéséről lenne szó.
Konfigom:
P31-DS3L alaplap
ALC888 Hanggal
Core2Duo E6750 proci
2048MB 1066MHz Kingmax
9600GT 512MB VGA
Samsung 200GB sATA

Többszöri próbálkozás után sem indul a rendszer. Van hogy a boot felénél restart-ot kér és ezt ismételgeti, más patchek választásakor egy "bahjatni tilos" tábla jelenik meg az alma fölött. Egyszer már elindult, de csak safe modban, viszont Ethernet működött :)
Meg tudnátok mondani hogy a fenti konfighoz melyik patcheket jelöljem be a costumize alatt és miket kell mindenképp bejelölni?
Nagyon szépen köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2303) harylmu válasza tlac (#2301) üzenetére


harylmu
őstag

Basszus. :) Akkor most mit csináljak? A nem fog rendesen menni mit jelent?

(#2304) Egonoge válasza harylmu (#2303) üzenetére


Egonoge
csendes tag

1024x768-ba fog menni hardveres gyorsítás nélkül
Talán később irnak hozzá drivert..

[ Szerkesztve ]

(#2305) tlac válasza Adix (#2302) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha betudod állítani a lapon az ahci-t, akkor a sata-hoz nem kell semmilyen driver pluszba, egyébként az ichx fix-et jelöld be

szerintem mást ne is ikszelj be, ha így felmegy rendesen, aztán utólag lehet még a többi cuccot beállítani

valószínűleg minden rendesen fog majd a végén menni

Egonoge:

még talán az 1280x1024 is, de a wide-os felbontások nem, ahogy olvasgattam...

(#2306) Egonoge válasza tlac (#2305) üzenetére


Egonoge
csendes tag

1600x1200 is megy csak mindíg be kell pötyögni indításnál, szóval nem az igazi, wide biztos nem jaja.
harylmu: azért tedd fel, nézd meg milyen az OsX és vegyél 1 másik kártyát :DDD

(#2307) kolilali


kolilali
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy frissítettem a rendszerem 10.5.2-ről 10.5.5-re. Minden ok csak nem tudom a gépet kikapcsolni,csak restart ,kijelentkezés működik. Valami megodás? köszi.

(#2308) tlac válasza Egonoge (#2306) üzenetére


tlac
Topikgazda

tényleg még az is ok, viszont elég egyszer begépelni a megfelelő helyre
(/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist)

kolilali:

húzd ki a konnektorból :D
vagy a poweroff fix-et rakd fel

(#2309) harylmu


harylmu
őstag

Na feltettem de van egy kis gond. Miután újraindult telepítés után a BIOSba ezt írta ki: HFS+ partition error. Megpróbálok cd-ről bootolni, ekkor bejön hogy regisztráljak az apple.com-on csak van egy kis bibi. Nem működik a billentyűzet :DDD Mit tegyek? Most sehogy nem tudom használni a gépet :(((

(#2310) harylmu válasza harylmu (#2309) üzenetére


harylmu
őstag

Na eljutottam addig, hogy elkezd bootolni az OSX (nem kapok választási lehetőséget) és ugyebár:
Welcome balbléa register your apple product.

Nos, mikor írnám az adatokat, a billentyűzet egész egyszerűen nem reagál.
Valaki megoldás?

(#2311) harylmu válasza harylmu (#2310) üzenetére


harylmu
őstag

PS2->USB átalakítóm meg sajna nincs. Azzal vajon működne?

De elég lenne az is ha valahogy a Vistát el tudnám indítani :D Ebben tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2312) PH 5.5 válasza harylmu (#2311) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Szerintem stock kernel-lel raktad fel a rendszert, azért nem megy a ps2 bill, legalábbis nálam ez volt az oka. Próbáld meg valamelyik módosított kernelt, például StageXNU, vagy szerezz be egy usb billentyűzetet.
A vistádat úgy van esélyed rendberakni, hogy vista dvd-ről boot-olsz, aztán nyomsz neki egy javítást. Ezután viszont már nem sok esélyed van az osx elindítására.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2313) rii


rii
nagyúr

üdv.

ha valaki majdan a régi plexis monitort szeretné PC-n használni (d-sub/dvi) akkor milyen átalakítóval tudja ezt megtenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2314) revezehun válasza PH 5.5 (#2312) üzenetére


revezehun
tag

:R
(harylmu vagyok öcsém accán)

[ Szerkesztve ]

(#2315) tlac válasza harylmu (#2309) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem egy ps2-es, egy usb-s egér és egy ps2-es bill van rákötve a gépre, így minden működik
ha lehúzom a ps2-es egeret, akkor a bill nem fog menni...

(#2316) rii válasza rii (#2313) üzenetére


rii
nagyúr

de hülye vagyok bazzz .... rossz helyen tettem fel a kérdést ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2317) revezehun válasza PH 5.5 (#2312) üzenetére


revezehun
tag

Sajna a repair nem működik.... Valami hibát észlel blablabla
Nincs a vista telepítő cd-jén kívűl valami erre szakosodott progi, ami megjavítja?

(#2318) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

uj vagyok itt a forumon...
elolvastam az elso hozzaszolast (meg az utolso nehanyat)
szeretnek valami release-hez hozzajutni...
ha valaki tudna valami tippet adni personal uzenetben (esetleg egy torrent file formaban emailban) azt nagyon megkoszonnem!

(ha torrent filet kapok, akkor 1:10 es seedig megseedelem szivesen neki)

[ Szerkesztve ]

(#2319) PH 5.5 válasza revezehun (#2317) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Sajnos más tippem nincsen, mert nekem nem volt még ilyen problémám (külön vinyón vannak a rendszerek), ezért nem is ástam bele magam a témába.
A Vista topic-ban biztos tudnak segíteni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2320) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Szerintem nagyon túlbonyolítjátok a dolgokat. Nekem az iDeneb 1.3 (osx10.5.5.) minden különösebb gond nélkül feltelepült, kb két hete, és azóta is stabilan megy. A telepítésnél egyedül a PS/2 optikai egeret (Samsung) nem sikerült működésre bírnom (azóta sem). Simán leformáztam a volt NTFS XP partíciómat Mac Journaledre, majd a Customize menüben mindent kipipáltam, amit szükségesnek tartottam. Ezt nem kellett volna, majd a 4. telepítésnél csak a Speedstep kernelt, és az nVidia videókártyához tartozó drivert 128MB pipáltam ki. Azóta megy minden ahogy kell. Egyedül a hangot kellett utólag telepíteni, de az sem volt macerás, elsőre ment. Egyebként én egyszerre használok PS/2 egeret és billentyűzetet. Egér igaz nem optikai, de megy. Gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha seítek vele.

Ja és a Software Update is működik :) .

[ Szerkesztve ]

(#2321) Nyugdíjas válasza mackrisz (#2320) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Butaságokat beszélsz, ugye tudod :)

Szerencsés vagy, hogy a te konfigodon éppen ilyen könnyen ment (hozzáteszem, pl. nekem sem volt vele különösebb bajom, nekem is felment könnyedén, miután már tudtam melyik release-ből, melyik kernel kell nekem), egyből eltaláltad a neked való kernel-t is ezek szerint. Szerencsés vagy, örülj neki,de ettől még akinek nem pont ilyen "egyszerű" a konfigja OSx86 szempontból, az nem bonyolit túl semmit, és nem is kevésbé okos/ügyes, mint te ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2322) tlac válasza tlac (#2227) üzenetére


tlac
Topikgazda

lusta voltam, ezért a nagy vinyómra próbáltam rárakni, sikertelenül...

hiába csináltam egy elsődleges fat32-es partíciót, amit még sikerült is hfs+-ra formázni, de ezután sem lehet rá telepíteni...
nem fogja felismerni az új partíciót, nagyon gagyi a partíciókezelője...

(#2323) tlac válasza rii (#2298) üzenetére


tlac
Topikgazda

frissítettem az ideneb 10.5.5-öt, és továbbra is működik ;)

(#2324) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Szerintetek egy MSI K9VGM-V / AMD 5200+ / 1gb DDR2 / Ati HD2600Xt/ 250GB Samsung Sata2 kombóra megpróbáljam feltuszkolni?

Vagy alapból amd/ati párosítás miatt felejtős

(#2325) Fitz


Fitz
csendes tag

Sziasztok!

Régóta szemezek egy Apple géppel, de valószínűleg soha sem lesz rá pénzem, meg igazából nem is tudom, tetszene-e az OSX, így a segítségeteket kérném ezügyben. Egy ASUS F3jr- AP056 laptopom van, erre szeretnék felvarázsolni egy OSX-et. Itt [link] olvasható, hogy mik vannak benne. (Nem akartam spammelni az oldalt, hogy mindent beírok, bocsi) Szerintetek ezen futtatható lenne? (Google-n keresgettem jó ideig, de ennek a típusnak kompatibilitásáról semmit nem találtam) Valamint valaki tudna egy olyan elérhetőséget, ahonnan letölthető egy relase? Ugyanis elég lassú netem van (1M/128.. :S), és a rapidshare-s letöltés iszonyat hosszú ideig tartana. (Bocsi, ha noob kérdéseket tettem fel, de zöldfülű vagyok ebben a témában)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,

Feri.

(#2326) Nyugdíjas válasza passatgt (#2324) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hááttt, ha jól tudom van egy Ati chipset ami alapból felejtős, nemtudom ez pont az-e,de nézz utána az első hozzászólásban :K

szerk.: Most nézem, hogy az Ati-t a VGA-ra értetted, amivel nem is lenne gond,de ez a lap VIA chipsetes, amivel már inkább lesznek komoly gondjaid (nem is értem mi visz rá valakit egy VIA-s lap megvásárlására;] )

Azért nézd meg a Hardware Compatibility list-ben,de igy hirtelen nem sok jót jósolok :B

Fritz: Szintén az első hsz.-t javaslom áttanulmányozni, ha még nem tetted. Ha nincs ott semmi info a gépedről, akkor meg meg kell próbálni, még mindig bejöhet :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2327) Fitz válasza Nyugdíjas (#2326) üzenetére


Fitz
csendes tag

Fitz. 'r' nélkül :)) Megnéztem az oldalt, mielőtt írtam is, komponensek felemásak, laptopról semmi (enyémről) Valami forrást tudsz, ahonnan letölthető? Esetleg budapesti emberke dvd-n?

(#2328) tlac válasza Nyugdíjas (#2326) üzenetére


tlac
Topikgazda

neked hogy van particionálva a vinyód, amelyiken az osx van?

(#2329) Nyugdíjas válasza tlac (#2328) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy particio van rajta, amin az OSx van :B

Fitz: Bocsnat, nem tudtam, hogy igy ragszkodsz a nevedhez (csak egy cimke, nyugi;)):B
Ha nincs info, akkor ahogy mondtam, próba. :K

A release-eket pedig nem nagyon tudom hogyan fogod igy beszerezni, én megmondom őszintén nem szeretnék egy kiszolgáló álomás lenni, pedig segitek szivesen,de igy kár minden nap jöhetne valaki DVD-t irni, és ráadásul, mind tudjuk, hogy a bőrömet viszem vásárra ezzel, szóval sajnos nem segithetek. De nem hiszem, hogy nincsen egy barátod/rokonod akinek normális netje van :U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2330) Fitz válasza Nyugdíjas (#2329) üzenetére


Fitz
csendes tag

No para :D Régi becenév, és ugye, a fritz teljesen más jelentéssel bír...
Sajna, mindenkinek ilyen "jó" netje van. Akkor muszáj lesz megpróbálkoznom így, amennyire tudok. :))

Fel lehet tenni önálló rendszerként is elméletileg? Mivel amit az osx tud, az nekem bőven elég. Játszani nem nagyon játszom, csak filmek, zene, ilyesmik.

(#2331) Nyugdíjas válasza Fitz (#2330) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hogyne lehetne. Sőt ha akarsz mellé windowst is rakni, akkor még bonyolultabb is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2332) passatgt válasza Nyugdíjas (#2326) üzenetére


passatgt
aktív tag

Csekkolom kompatibilitási listát

Azért VIA-s alaplap, mert ez volt a legolcsóbb:)

(#2333) passatgt válasza passatgt (#2332) üzenetére


passatgt
aktív tag

van fölös 20 gigám, úgyhogy bepróbálok egy Kalyway 10.5.2-t, aztán lesz ami lesz:)

(#2334) tlac válasza Nyugdíjas (#2042) üzenetére


tlac
Topikgazda

ötlet
home, end, shift + home, shift + end tökéletesen megy
a ctrl + shift + home is, de ctrl + shift + end az nem megy, még annak utána nézek

(#2335) tlac válasza tlac (#2334) üzenetére


tlac
Topikgazda

na itt a helyes, ez már mindent tud:

{
"\UF729" = "moveToBeginningOfLine:";
"^\UF729" = "moveToBeginningOfDocument:";
"$\UF729" = "moveToBeginningOfLineAndModifySelection:";
"^$\UF729" = "moveToBeginningOfDocumentAndModifySelection:";
"\UF72B" = "moveToEndOfLine:";
"^\UF72B" = "moveToEndOfDocument:";
"$\UF72B" = "moveToEndOfLineAndModifySelection:";
"^$\UF72B" = "moveToEndOfDocumentAndModifySelection:";
}

(#2336) passatgt


passatgt
aktív tag

na, kipróbáltam, de a szokásos still waiting for a root device üzenetnél megáll

próbáltam az összes wikiben lévő boot opciót, de semmi:(

(#2337) passatgt


passatgt
aktív tag

VMware-ben sikerült a telepítési képernyőig eljutnom, ahol a hátteren és a forgó kis színes kurzoron kívül semmi nem történik:)

(#2338) tlac válasza passatgt (#2337) üzenetére


tlac
Topikgazda

a Kalyway 10.5.1 vmware server-re (legfrissebbre) biztosan felmegy

(#2339) passatgt válasza tlac (#2338) üzenetére


passatgt
aktív tag

.2-vel próbáltam, megpróbálom akkor ezzel is

szerk: 10.5.1 nem csak intelhez jó?

[ Szerkesztve ]

(#2340) Meta


Meta
tag

Én most raktam fel a 10.5.2-t VMware 6.5.1 gépre :) sajnos nincs netem és a felbontást sem tudom átállítani 1024x768-nál nagyobbra. :(

(#2341) passatgt válasza Meta (#2340) üzenetére


passatgt
aktív tag

valamiért nekem nem akarja az igazságot, most lekapom a 10.5.1-et és a llegfrissebb ideneb-es releaset, hátha valamelyik megmozdul:)

(#2342) Meta válasza passatgt (#2341) üzenetére


Meta
tag

Nekem Csabee segített.
"amikor hozzáadsz új virtuális meghajtót akkor beálítod oprendszernél hogy freebase, beálítod a procid gondolom két magos procinál a prefer modot bekell állítanod : intel vt-x or amd-v" Ezekkel a beállításokkal nekem működött nagyon szépen! :)
netre van valami megoldás?

(#2343) tlac válasza passatgt (#2341) üzenetére


tlac
Topikgazda

idebeb 10.5.5 nekem nem ment vmware server-en, bár annyira nem foglalkoztam vele, viszont simán a gépen meg igen

(#2344) tlac válasza Meta (#2340) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld meg ez alapján beállítani a felbontást (csak a 4:3-asok fognak menni esetleg)
/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Kernel</key>
<string>mach_kernel</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
<key>Timeout</key>
<string>5</string>
<key>device-properties</key>
<string></string>
<key>Graphics Mode</key>
<string>1280x1024x32</string>
</dict>
</plist>

netre meg azt hiszem nat-ot kell beállítani a vmware-ben, az osx meg dhcp-vel felismeri

(#2345) Meta válasza tlac (#2344) üzenetére


Meta
tag

köszi, egyelőre azzal is gondjaim vannak hogy megosszam az adataim meg a vágólapot az osx-el :) :( (kezdő vmware tudás :) )
A másik hogy a netet nem tudom vele felismertetni. beállítottam hogy nat legyen, (de még a fizikait is próbáltam) és nem ment. Az osx network configjában le van tiltva az ethernet, és csak soros porton akar csatlakozni.

(#2346) Nyugdíjas válasza tlac (#2335) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm, ez jó, köszi. Pedig az irás címe elég egyértelmű, amit linkeltél, és mintha én erre rágugliztam volna már. Hogyhogy nem találta:F

Na mind1, lényeg, hogy van, köszi :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2347) tlac válasza Nyugdíjas (#2346) üzenetére


tlac
Topikgazda

és működik rendesen?
hmm, most nézem firefox-ban nem megy, de pl. safari-ban, a szövegszerkesztőben pedig ok
(egyébként amióta frissítettem az osx-et, mindig elállítódnak a bill beállításai... látszólag jól van, de nem azt csinálja amit kellene, erre ismét beállítom azt, ami volt és újra jó)

[ Szerkesztve ]

(#2348) tlac válasza tlac (#2347) üzenetére


tlac
Topikgazda

sikerül workaroundolnom a hibát így, ekkor az alt a helyén marad a win-es billen

egyébként a ctrl mire jó rendes, apple-ös bill-en?

(#2349) passatgt


passatgt
aktív tag

nos, ideneb sem megy, elindul a grafikus felület, majd ismét a kis forgú kurzor és nem történik semmi :(

(#2350) harylmu


harylmu
őstag

Hello.

Sajna, mióta felraktam az OSX-et nem hajlandó indulni egy boot cd se a Vista telepítőn kívűl (még abba se vagyok biztos). De a Vista meg ebből az okból kifolyólag nem akar felmenni:
"A windows nem talál olyan rendszerkötetet, amely megfelel a telepítési követelményeknek"

Ez a bootflag átállítása miatt van.Segítenétek mit írjak be a darwin bootloaderbe, hogy a C:\ meghajtóm legyen aktív, és fel tudjam telepítenia Vistát?

(Így csináltam meg a másik meghajtót egyébként aktívvá:
fdisk -e /dev/rdisk0
flag 1
update
write
quit de hogy visszacsinálni hogy kell azt nem tudom)

(tlac, az írók cseréje nem megoldható)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.