Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) tlac válasza stevenadler (#2747) üzenetére


tlac
Topikgazda

Inno3D 7600GST 256MB (ddr3) működik ideneb-bel
milyen drivert jelöltél ki?

(#2752) Krissz22


Krissz22
aktív tag

A telepítés elején milyen partícióra érdemes formázni?

Ha telepített rendszer, újraindítás után, újraidul a kezdő képernyőnél (világos háttér, középen alma) és folyamatosan újraindul és onnan nem jut tovább, akkor mi lehet a gond?

(#2753) sardna00


sardna00
csendes tag

Hali mindenkinek! Én letöltöttem egy amd-re való mac telepítőt. Fainul fel is ment, de miután restartol akkor bejön az alma, alul ugye megy a körkörös izé, utánna pedig kiirja hogy kapcsoljam ki a gépet majd ujra be :F 2x is megpróbáltam feltenni, és mindig ugyan az vlt a gond. Szerintetek mi lehet a gond? :R

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2754) Pisztillus válasza sardna00 (#2753) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Kernel pánik... Indítsd F8 lenyomásával, majd a -v opcióval, hogy kiderüljön, hol áll meg.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2755) rii válasza Nyugdíjas (#2745) üzenetére


rii
nagyúr

mókatársék fognak egy képet ... ALMA-C

majd az adott dir, vagy file-rôl infót kérnek, aminek az ikonnyát akarják cserélni ... ALMA-I

majd ráklikkolnak az unfo-n levô inkonyra fent

ott meg ALMA-V

több elemrôl összegzett infó - ALMA-ALT-I :) mer' ez nagyon kell, ha két elemrôl nem külön.külön akarunk mondjuk össz-méretet nézni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2756) Nyugdíjas válasza rii (#2755) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, ezt ismerjük, de a Candybar-al tudsz komplett szett-ben cserélni mindent. Nyilván csak egy kényelmi fícsör,de asztem erre irányul a kérdés :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2757) user137


user137
őstag

Urak, egyetlen dolog maradt, a reboot és a shutdown. A shutdown néha megy, a reboot eddig még egyszer sem sikerült. Eljut addig, h eltűnik a képernyő, de valszeg az ACPI rendszerhívás a BIOS felé nem sikerül.

Van erre ultimate peccs, vagy találgassak melyik kell az én alaplapomhoz és BIOS-omhoz? :-)

(#2758) user137


user137
őstag

jah még van valami... a fullscreen flash videók (youtube, indavideo) igen akadoznak, pedig az 1080p is fainul megy. ötletz?

(#2759) tlac válasza user137 (#2758) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha a gyári flash-t használod, akkor rakd fel a legfrissebbet

(#2760) user137 válasza tlac (#2759) üzenetére


user137
őstag

hátööö... a 3 hetes verzió gondoltam a legfrissebb... ? :U

(#2761) sardna00


sardna00
csendes tag

Hali! Sikerült letöltenem és feltennem egy 10.5.2-es leopard teleítőt, de amikor telepítés után restartol akkor ezt az üzenetet kapom: STILL THIS FOR ROOT DEVICE Most visszaraktam egy xp-t hogy tudjak tevékenykedni. Találtam egy ilyen telelpítőt: iDeneb v1.3 (Mac OS X Leopard 10.5.5) és hozzávaló patchet:iDeneb_v1.3_nForce_Patch.zip Az előző telepítő állítólag az alaplapi chipset-emet nem kezelte. Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám én ezt a patch-et betenni a telepítőbe hogy ne kapjak megint ilyen hiba üzenetet. Telepítés kezdeténél a terminál ablakban pl? Köszi előre is a segítséget. :R

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2762) tlac válasza user137 (#2760) üzenetére


tlac
Topikgazda

nézd meg, hogy mi van telepítve

sardna00:

[link]

(#2763) sardna00 válasza tlac (#2762) üzenetére


sardna00
csendes tag

Hali! Megpróbálom megcsinálni. Írok hogy mire jutottam vele. Köszi. üdv. :R

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2764) tlac


tlac
Topikgazda

(#2765) sardna00 válasza tlac (#2762) üzenetére


sardna00
csendes tag

Hali. Sikerült patchelnem egy iDened 10.5.5-ös telepítöt. Gond nélkül feltelepült, de a telepítés végeztével ujraindul, beadja a darwin boot loadert és utánna ujraindul. :((( esetleg egy kernel cserével tudom ezt orvosolni? Köszi előre is a választ. :R

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2766) tlac válasza sardna00 (#2765) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha nem jelölték ki kernelt, akkor a vanilla kernel települt, az pedig csak intel procihoz jó
tehát egy amd-s kernelt kell választanod
de a hibának más oka is lehet, próbálkozni kell

(#2767) sardna00 válasza tlac (#2766) üzenetére


sardna00
csendes tag

Értem. Köszi a segitséget. Hali :R

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2768) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Túl vagyok egy sikeres műtéten: Gigabyte 945GCM-S2L, C2De4300, 2x1GB Kingston Hyperx DDR2 RAM, MSI HD2600 Pro PCI-e VGA, 80 és 320 GB SATA HDD-k, Pio 110 IDE DVD-író, Kalyway 10.5.2 -> gyönyörűen megy. Próbáltam iDeneb 10.5.5-el is, de az a hangot meg a net-et nem akarta... (Mit mond erre Nyugdíjas: "-Hallgassatok az öregre!" :D

Megint megpróbálkozom a HP 6710s-el is, hátha megy már az intel 3945-ös wifi-je... Ha az nem, akkor egy PCMCIA RT2500-as kártya.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2769) sardna00


sardna00
csendes tag

Hali! Na én asszem befejeztem a szórakozást vele. Sajnos be kell látnom h az amd gépemen nem fog menni :(((( Várok majd egy olyan verzióra amivel majd nem kell ennyit szórakozni:) Köszönöm mindenkinek a segítségét. :R Üdv.: Mindenkinek :N

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#2770) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy az iDeneb v1.3 a patch az fontos vagy csak nvidia,nforce miatt kell?
A másik pedig kéne egy kis felvilágosítás kernelről vagy nem is tudom ezek mik ponotosan:
boot-132; Chameleon; JMicron;
Voodoo?
Kernelek:
Milyen különbségek vannak?
9.5.0 Vanilla (Intel/SSE3)
9.4.0 StageXNU (Intel/AMD/SSE2/SSE3)
9.2.0 Sleep (Intel/AMD/SSE2/SSE3)
9.2.0 SpeedStep (Intel/AMD/SSE2/SSE3)
9.2.2 SSE3 (Intel/AMD/SSE3)
Már csak ezek nem tiszták amúgy Windemen tökéletesen fut minden hardvert kihasználva.
Előre is köszönöm.
:R

(#2771) tlac válasza MTbc (#2770) üzenetére


tlac
Topikgazda

vagy csak nvidia,nforce miatt kell?

igen

boot-132

eredeti osx-et lehet indítani vele

Chameleon

azt hiszem ez végzi a bootolást hackintoshon

JMicron

gyártó, chip, leginkább a pata megoldásáról lehet ismert

Kernelek:
Milyen különbségek vannak?

különböző procikhoz vannak, de neked a vanilla kell az intel miatt

(#2772) MTbc válasza tlac (#2771) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi és a kernelnél ha egy jól működik akkor nem érdemes frissebben gondolkodni?
Még a voodoo érdekelne köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2773) tlac válasza MTbc (#2772) üzenetére


tlac
Topikgazda

Köszi és a kernelnél ha egy jól működik akkor nem érdemes frissebben gondolkodni?

ha az eredetit használod és működik, akkor nem hiszem, hogy a többivel érdemes lenne szórakozni

Még a voodoo érdekelne köszi.

3d gyorsítókártya :D

(#2774) MTbc válasza tlac (#2773) üzenetére


MTbc
senior tag

:C A francba erre soha nem gondoltam volna ;]

(#2775) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Jelentés a frontról: a HP6710s sem kalyway-al, sem iDeneb-el nem hagyta magát meggyőzni. Sem az intel wifi, sem a ralink pcmcia kártya nem működött. USB-el menne, de akkor az egér meg az megeszik az összes USB-t, mert csak kettő van. Így a HP visszakapja a maga Vista-ját. A nagygép meg megy, ahogy azt kell.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2776) Nyugdíjas válasza Pisztillus (#2768) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Naugye :D

Bár én "csalok" mostantól, mint az az adataimnál is látszik, jövő héttől iMac tulaj leszek. Persze lesz másik gépen hackintosh is, szóval nem "vesztetek el";)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2777) rii válasza Nyugdíjas (#2776) üzenetére


rii
nagyúr

tedd'feee a álymekk-re a hackinos-t :D

oszt lepôggyé jól meg, mikor a frissítések nem halasztják meg :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2778) _Gomba_


_Gomba_
tag

Lenne 1 olyan kérdésem:
Ha lecsukom a macbook tetejét alvó módba áll át. Nade ha használom és valaki lecsukja.
A kérdés az, hol lehet lekapcsolni úgy mint a windosban pl. hogy ha lecsukom a fedelét....

Rii kösz az easyfind-et, működik. Bár elég lassú szegény, de legalább keres :)

(#2779) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#2776) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gratulálok az iMac-hez, legyen sok örömöd benne! A hacki nálam is azt a szerepet tölti be, hogy kipróbálok rajta ezt-azt, s ha beválik, mehet a MacBook-ra is... Avagy egy cipőben fogunk járni? :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2780) Nyugdíjas válasza Pisztillus (#2779) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valahogy ugy...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2781) xedos válasza Nyugdíjas (#2776) üzenetére


xedos
addikt

Gratulálok! Legyen még több örömöd a MAC-ben!

(#2782) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2780) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha 125-130k-ból kéne összerakni egy gépet (lap+proci+RAM+VGA) akkor mit ajánlanál? Ezt a kérdést inkább nem tenném fel a gépösszerakós topikba... :) Az OSX86 ugyanis nem teljesen legál. :D
MOD: Grat, melyiket vetted :)
Nem érzed lassabbnak mint a PC-det?
Megérte váltani?

[ Szerkesztve ]

(#2783) tlac válasza Neil Watts (#2782) üzenetére


tlac
Topikgazda

gigabyte p35 vagy p45
2 vagy 4 giga ram
core 2 proci
nvidia 8xxx vagy 9xxx (esetleg az ati hd3xxx is szóba jöhet, de nekem sosem volt ati kártyám és linux alá nem vmi jó drivereket csinálnak, osx alá nem tudom, hogy mennyire erőltetik meg magukat)
sata vinyó
usb egér, bill

ez az ipc 10.5.6 customization-ja

én meg 50k-s atomos minigépen gondolkozok, hogy egy ilyet kellene összerakni és arra dobni egy osx-et :)

[ Szerkesztve ]

(#2784) Neil Watts válasza tlac (#2783) üzenetére


Neil Watts
veterán

GIGABYTE GA-EP35-DS3 (jöhet asus is)
Intel Core 2 Duo E8400
Cooler Master Hyper 212
Kingston DDR2-RAM 2GB PC2-1066 HyperX Kit
Kingston DDR2-RAM 2GB PC2-1066 HyperX Kit
vmilyen 9800 GTX

Ez igy jó? :)
Valami olyan lap kéne amivel megy a shutdown/sleep/restart.

MOD: Erre milyen OSX-et rakjak? ez az ipc rámegy?

[ Szerkesztve ]

(#2785) PH 5.5 válasza Neil Watts (#2784) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Az a lap szerintem jó lesz, megfelelő kernel-lel menni fog a shutdown/restart. Nekem is P35-ös lapom van, igaz Asus, de szerintem ebből a szempontból mindegy. A lényeg az, hogy nekem Vanilla kernel-el nem működött a shutdown, azonkívül a tuningot sem nagyon tolerálta, de a StageXNU kernel mindezeket a gondokat maradéktalanul megoldotta.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2786) tlac válasza Neil Watts (#2784) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább ds3r vagy ds3p (giga szerintem jobb választás, pl. efi-x is azokat támogatja leginkább)

gtx helyett pedig az 55nm-es gtx+ jobb lenne, kevesebbet fogyaszt

az ipc-t amiatt linkeltem, hogy lásd kb miket támogat ált. a hackintosh

(#2787) Trava válasza Neil Watts (#2784) üzenetére


Trava
tag

Vigyázni kell a hp notiknál sokszor nem megy mind 2 cpu mag a bios miatt.

(#2788) slig válasza tlac (#2783) üzenetére


slig
csendes tag

Húúú ezt az iPC release-t még nem is próbáltam, de most megörültem neki. Van esély, hogy működik majd az ASUS F5N laptopomon?

スラッグ

(#2789) Nyugdíjas válasza Trava (#2787) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ki tudja ez most hogy jön ide? :D

core2:Amit ajánlottak tökéletesen megfelel. Sajnos az tény, hogy vannak lap+proci kombók, amiknél szivni lehet jóizüeket a 2. mag aktivizálásával, de leginkább egy másik kernel megoldja ezeket általában.
Nekem is az a tapasztalatom, hogy P35-ös lapokban általában minden szépen megy. Nagyot nem lehet velük tévedni. Nekem a P5K-Premium-ban hangon kivül minden ment, azzal nem is foglalkoztam az igaz, mert nem szeretem ezeket az integrált förmedvényeket (bár ha már a témánál vagyunk, mikor voltam megnézni az új gépet, nagyon kellemesen csalódtam az iMac integrált hangjában).

Az iMac még konkrétan nincsen nálam, szerdán fogom átvenni,de nem hiszem hogy jelentősen lassabbnak fogom érezni mindennapi használat során. természetesen egy 4Ghz-es, és egy 2,4GHz-es CPU közt benchmarkokban mérve óriási különbség van,de nem nagyon gondolom, hogy a napi munkámban észre fogom ezt venni. nem nagyon dolgozok már nyomdára, igy a RAM elég lesz 4GB, a VGA pedig bőven elegendő az Adobe szoftverek hardveres gyorsitásához (2400XT). HD videók nagyon szépen mennek rajta. Most igy hirtelen más nem jut eszembe. Szerintem nem lesz vele baj :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2790) _Gomba_


_Gomba_
tag

Valaki az én kérdésemre ? :Y

Használ valaki Macbook-ot ?

(Tehát ha lecsukom a lapos tetejét ne legyen készenléti, azt hogy lehet ?)

(#2791) Trava válasza Nyugdíjas (#2789) üzenetére


Trava
tag

Ha végigolvastad volna a posztját az utolsó sor ez volt:

MOD: Erre milyen OSX-et rakjak? ez az ipc rámegy?

Itt a link 1 hp noti-ra mutat.

Sebaj :DD

(#2792) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2789) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ez így akkor jó lesz szerinted? :)

Gigabyte GA-EP45-DS3L

Intel Core2 Quad Q8200

Kingmax KLEE88F-B8KB5

Kingmax KLEE88F-B8KB5

Kingmax KLEE88F-B8KB5

Kingmax KLEE88F-B8KB5

Gigabyte GV-N98TOC-512H

Azt mondják, az OSX HCL-ben hogy ez így jónak néz ki, és megy a shutdown/restart/sleep is! :)) A 9800 GTX+ az már kicsit drága, úgyhogy azt inkább
nem.

(#2793) tlac válasza Neil Watts (#2792) üzenetére


tlac
Topikgazda

miért mindig a vérszegény lapokat nézed ki? :)

(#2794) Neil Watts válasza tlac (#2793) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor mit ajánlasz?
Egyébként azért mert megy rajta a sleep/reboot/shutdown... :D

(#2795) tlac válasza Neil Watts (#2794) üzenetére


tlac
Topikgazda

legalább ds3r vagy ud3r

[ Szerkesztve ]

(#2796) Nyugdíjas válasza Neil Watts (#2792) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

CPU-kal nem nagyon szokott manapság már gond lenni,de lap ügyben hallgass a kollégára. :K
Ilyen procit még éppen nem láttam OSX-el,de nem hinném, hogy gondod lesz vele.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2797) Meta


Meta
tag

Ha már így nagyon hardvernél vagyunk, akkor hackbookot miből érdemes csinálni? Lenovo N500-ra felmenne szerintetek? (Dual Core T3200 2,0GHz 2GB ram + GMA 4500M )
Vagy van valami hasonló kategóriás (130k) gép amire felmászik?

Érdekes hogy egy hp nc6220-ra gond nélkül felment . (intel 1.86 + GMA915 :) ) (csak annak a kijelzője tört el és kellene más)

(#2798) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2796) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Gigabyte GA-EP45-UD3R
Intel Core 2 Duo E8500 (3GHz, 6MB L2C)
Kingmax KLEE88F-B8KB5 (2 GB)
Kingmax KLEE88F-B8KB5 (2 GB)
Kingmax KLEE88F-B8KB5 (2 GB)
Kingmax KLEE88F-B8KB5 (2 GB)
Gigabyte GV-N98TOC-512H

Ez szted hogy menne? :)

[ Szerkesztve ]

(#2799) Pisztillus válasza Meta (#2797) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez a Lenovo necces lesz, méghozzá a GMA4500M miatt. Ehhez a VGA-hoz nincs driver!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2800) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Örvendek-e az iMac-nek :DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.