Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Nyugdíjas válasza rii (#2643) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ezt álmomben nem gondoltam volna, hogy te forrásból akarsz telepiteni :D;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2652) rii válasza Nyugdíjas (#2651) üzenetére


rii
nagyúr

életmben 2x már sikerült is :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2653) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all!

Képzeljétek, ICH10R chipset-el rendelkezik a lapom, ha kipipálom a hozzávaló drivert,nem tőlti be az osx-et.Ha kihagyom akkor okés. Most már jó a vga is.Nem mosódik el,de sajna és gondolom mindenkinél így van: homályos :(. A monitorom 1440x900-as,nem volt ilyen beállítási lehetőségem,csak 1440x1050. Van valami megoldás felbontás és homályos betű ellen?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2654) rii válasza Takhanto (#2653) üzenetére


rii
nagyúr

nem értek a TFT-hez (gondolom olyanod van) de akkor ajánlott asszem 19"-nál 1280X1024-et használni, 17"-ál 1024x768 ...


Jobb fent - ALMA
System preferences
2. sorban 2ik ikon: Displays

1440x900-ben windows alatt éles volt a kép?
esetleg 1600x1200?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2655) Takhanto válasza rii (#2654) üzenetére


Takhanto
őstag

TFT és 19" Wide , max felbontása 1440x900 élestisztán.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2656) Takhanto


Takhanto
őstag

Hang is helyreállt :)

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2657) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2653) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ilyen nem először ferdül elő, hogy valamihez felteszed a drivert, és roszabb lesz. Ez egy ilyen bicó :)
A lényeg, hogy van olyan lehetőség, ahol jól működik.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2658) _Gomba_


_Gomba_
tag

Hali

OSX-ben, hogy tudok NTFS partición file-okat keresni ?
Beírom a spotlight-ba és csak a saját partición keress.

Valakinek valami kézenfekvő megoldás ?
(Nem akarom megformázni, hagyni akarom NTFS-nek)

(#2659) Nyugdíjas válasza _Gomba_ (#2658) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van fent NTFS3G, vagy Paragon NTFS, vagy bármi ilyesmi?
Nekem ugy keres.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2660) _Gomba_ válasza Nyugdíjas (#2659) üzenetére


_Gomba_
tag

Paragon van fent.
De nem keres.

Azóta beújítottam, nem pc-n szenvedek már. Vettem egy MBP-t. :R

(#2661) Takhanto


Takhanto
őstag

Felraktam az msn-t, nincs hozzá msn plus kiegészítő?Vagy valami hasonló. Zavar ez a sok színkódok :O

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2662) johnZi válasza tlac (#2431) üzenetére


johnZi
csendes tag

Megtenné valaki, hogy elküldi nekem is a ApplePS2Keyboard.kext fájlt.
Azt amelyikkel már használható a Win-es bill.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2663) Takhanto válasza johnZi (#2662) üzenetére


Takhanto
őstag

Elküldeném neked,csak tudnám honnan szedjem elő :D

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2664) rii válasza _Gomba_ (#2660) üzenetére


rii
nagyúr

próbáld meg leszedni sztem az EASYFIND nevû progit ..

a 10.5.X még MAC-en is nagyon szarul keres :)
meg a finder nem valami híresen jó keresô :U
szerintem ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2665) user137 válasza Takhanto (#2661) üzenetére


user137
őstag

MSN helyett használj Adiumot.

(#2666) user137 válasza Nyugdíjas (#2659) üzenetére


user137
őstag

nekem se keres az NTFS partíción :(

(#2667) Takhanto válasza user137 (#2665) üzenetére


Takhanto
őstag

Komunikál windowsos msn-el?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2668) Takhanto


Takhanto
őstag

Leszedtem a salling clicker-t (mobil távirányító), hova tudom beletenni a serialt? Van ilyen serialbox könyvtár amibe bele lehet rakni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2669) tlac válasza johnZi (#2662) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#2670) user137


user137
őstag

sziasztok!

megcserélte a Hun.PC.Pro kiosztás az í és 0 betűket, de a sima magyaron is "fordítva van" az OS szerint. ukelele-vel nem tudom megnyitni a hun.pc.pro-t, aszondja, h "key map element: invalid node type".

help! :)

(#2671) user137 válasza user137 (#2670) üzenetére


user137
őstag

na, mégiscsak mérnök vagyok :)
a system/library/keyboard layouts/Hungarian.Pro.bundle/Contents/Resources/Hungarian.PC.Pro.keylayout fájlban kellett átírni (megcserélni) az 50-es és a 10-es keycode mezőt, save és logout-login, és paramm :)

ííííííííííííí :DD

(#2672) tlac válasza user137 (#2671) üzenetére


tlac
Topikgazda

és működik a §, Í, < is ? :D

egyébként igen, az nem ukelele kompatibilis
(ha tudtok vmi jó helyet, ahonnan könnyen letölthető és sokáig meg is marad, akkor oda felraknám a kiosztásomat)

(#2673) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2667) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Természetesen. Micsoda kérdés ez. Az MSN abszolút platformfüggetlen dolog.

A serial-os kérdésedet meg ne feszegessük itt, ha lehet mert erősen alapelvekbe ütköző :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2674) user137 válasza tlac (#2672) üzenetére


user137
őstag

a paragrafus jel nem hat meg, a <>-re a vesszőtől jobbra-balra is rálelhetsz Alt-tal :)

óóó most nézem, h miért írtad a §-Í-t... :D na megyek mégegyet cserélni :-)

a kiosztásodat pl elküldheted nekem és nálam jó lesz :D

(#2675) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2673) üzenetére


Takhanto
őstag

Na ne mond, mer a hacintosh eredeti mi?Főleg a tiéd, nem azt kérdeztem mi a serial száma,hanem hova szoktak beírni????? Eredeti szoftvernél is ugyanez a művelete,nem gondolod? Nem is mondtam semmiféle warez linket vagy bármit.Te meg ne próbáld segíteni,köszi.

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2676) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2675) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Teljesen nem értem, most ezt a fokú felháborodásodat. :F Én teljesen jószándékúlag próbáltam neked segiteni. Az ilyenre most nagyon harapnak a modik a fórumon, gondoltam segitek, ha szólok, miről nem beszélünk, hogy megakadályozzunk egy pár nap eltiltást.
De ha te ezen ilyen hangnemben felháborodsz akkor vagy:
a., nagyon fiatal vagy még , vagy
b., csak nem vagy képes érett ember módjára viselkedni.

Bocsáss meg a személyeskedésért,de egyszerűen nem tudom máshogy kezelni a hangnemet amit megütöttél.

Tényleg csak segiteni akartam,de lehet az lesz a legjobb, hogyha nem teszem ezentúl, ahogy mondod (inkább parancsolod,de ettől eltekintek)...

Tudod... Akit nem lehet kijavítnai, annak nem lehet segiteni sem ;)

p.s.: Remélem nem értettem félre a szándékodat egyébként mert igy még1x elolvasva kicsit kusza a hsz. Mintha nem teljesen lennél tisztában az írásjelek, és ragozások mibenlétével :B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2677) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2676) üzenetére


Takhanto
őstag

Nincs semmi gond,én nem értem a prohardware-t. Hagyják hogy hekkelt cuccokról írjunk,pl a hackintosh.Már alapból nem kéne mert, ezzel a sok infóval, sokan belevágnak az ilyenben. Olvassák ezt a fórumot és azt látják hogy mindenkinél működik és persze segítenek abban mit és hogyan kell.Prohardware meg nekiáll följebb,hogy ejnye bejnye.
Mond csak,létezik eredeti osx Pc-re? 33 ezer forint nem pénz érte.

Mégegyszer kérdezem (és persze hazugva) eredeti szoftveremet hol tudom beírni a serial számot mivel megvettem. Azt hogy te elmondod hol van az üres rész ahova be kell írni az nem számít wareznek.Mert nem a serial számot diktálsz be nekem.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2678) rii válasza Takhanto (#2675) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

no offense, de Kálámbónak igaza van

serialt említő post-ot kb amint látják törlik, vagy módosítják.

próbáld virágnyelven megfogalmazni az ilyen jellegű mondandódat. :)

ja .. hogy csak a __helyét__ kérdezted :)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2679) Takhanto válasza rii (#2678) üzenetére


Takhanto
őstag

Bizony,csak a helyét,és nem értem a drága colombo-t hogy mire írta a warez témát. Ezen vagyok felpöccenve.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2680) rii válasza Takhanto (#2679) üzenetére


rii
nagyúr

én is annak értelmeztem aminek ő, és hidd el, csak azért, mert kvára ugranak erre a témára itt a fórumon, minden bizonnyal azért mert túl nagy, és nem kockáztathat ....

még azt is tiltják, is tisztogatják, ha beírod, vigyorgó smiley-al, hogy "megrendelted a níídfor speed"-et, és "200 kbyte-al hozza a "postás"" semmi warez nincs benne, csak épp környékezed a témát finoman, ... és máris hült helye a post-odnak

ezért :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2681) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2679) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Asszem rii mindent elmondott.
A személyeskedést meg fejezzük be szerintem, nekem amugysem kenyerem.

Egyébként legalább magadat ne cáfolnád... A "leszedtem" szót használtad a szoftver beszerzésére. Kit akarunk átverni? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2682) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2681) üzenetére


Takhanto
őstag

Naná hogy leszedtem,még az eredetinél is szedés van netről,vagy hogy máskép?Elmegyek a boltba és veszek egy cd mobil prezentációt abban tartalmaz serial kulcsot,ez csak így lehet? Netről nem tudunk szerezni semmi jogtiszta szoftvert,ugye? Ne fárasszál ilyen szövegekkel. Kár erőlködnöd,minden a netről be lehet szerezni,akár warezt akár jogtiszta.

A "leszedtem" szót használtam,jogtiszta szoftverre is igaz.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2683) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2682) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Najó, nem akartam az ászt eddig előhúzni,de úgy látom szeretsz játszani :D
Nos, ha megvetted, gondolom megkérdezed a szoftver fejlesztőjét, avagy a helyet ahol vetted, hogy a pénzedért ugyan adjanak már ennyi supportot. Gondolom én ez igy megy, mert én ugye nem tudom, még sosem adtam pénzt szoftverért (szerinted)...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2684) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2683) üzenetére


Takhanto
őstag

Értem,akkor nem tudod rá a választ,köszöntem

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2685) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2684) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A terméksupporton tudni fogják;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2686) Takhanto


Takhanto
őstag

Mindenkinél is homáylos az összes betű?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2687) Takhanto


Takhanto
őstag

Pacifist 2.5.2, az egy progi amivel megkereshetjük a driver és azzal tudunk telepíteni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2688) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2687) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pacifist-el .pkg fileokból tudsz kibogarászni dolgokat, meg turkálni bennük. Nem tudok róla, hogy tudnál drivert keresni vele,de igen, elég sok driver pkg-ban van, igy tudsz belőlük bogarászni a pacifist-el, de maga a program nem kifejezetten driverekhez van.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2689) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2688) üzenetére


Takhanto
őstag

1 hozzászólásban le volt írva,hogy az arra jó,pl nvidia drivert telepíthetem. Lehet hogy nem sok értelme van,felbontás miatt keresem a megoldást. Hogy tudnám ráerőszakolni 1440x900-ra?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2690) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2689) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hátőőő, asszem benne van az első hsz.-ban a G92-es nVidia-khoz való driver. Nem az nVinject kell, az már elég ósdi cucc. Ha nem lenne ott, akkor odaadom, de nekem gyönyörűen megy a 88GT minden felbontásban. Szerintem a 9600GT-hez is jónak kell lennie.

Mondom én, ott van az. GFX _String néven fut. :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2691) Meta válasza Takhanto (#2689) üzenetére


Meta
tag

Hát, ha nagyon uinatkozol akkor keresgéld csak a fórumon :) Pár (száz) hozzászólással ezelőtt volt hogy mit kell beírni a felbontáshoz... no meg hogy hol! :)

Más:

Az miért van hogy virtuális gépre nem megy fel sem iatkos sem ideneb (megáll a telepítő első képénél, még a nyelvet sem hozza be), viszont ha már egy másik gépre feltelepített virtuális gépet másolok az ominózus gépre, azzal megy? (lassan ugyan, de megy). (szóval magyarul miért fagyhat ki a telepítő... )

Laptopokkal hogy állnak a hack OS-ek? Konkrétan egy Lenovo N500-re lenne jó felerőszakolni, de nem találtam róla nagyon infót hogy menne vagy nem menne. Aki látott/olvasott ilyenről ne tartsa vissza magába pls :)

(#2692) sultansmith


sultansmith
senior tag

Sziasztok!

Felraknék Mac-et egy Fujitsu laptopra, a következő okból:
élőzenét kívánok lekeverni midi/usbről, és azt hallottam hogy Mac alatt a latency minimálisra csökken? Igaz ez? És ha igen, akkor melyik release-t ajánljátok ami még nem túl hardverigényes, mert gagyi ez a noti.:D előre is köszi a választ!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#2693) Meta válasza sultansmith (#2692) üzenetére


Meta
tag

Először mindenféleképpen érdemes megnézni a kompatibilitási listát hogy egyáltalán van esélyed felrakni. Egyáltalán miilyen noti az? (mik vannak benne)

(#2694) sultansmith válasza Meta (#2693) üzenetére


sultansmith
senior tag

1.5 Celeron M, S3G Unichrome Pro, 1 giga memória.:S anno ez még drága volt egyébként.:D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#2695) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

PC-re kéne egy OSX, de az iDeneb 10.5.5 még NForce patch-csel sem indul el (a telepítő)

NForce 720D chipset (MCP78-as déli híd)
A64 X2 4800+
4 GB RAM
HD3450
Realtek HD Audio
SATA csatira van dugva a vinyó és a DVD-RW

Ötlet? iATKOS nem jó, mert csak Intelre van, Kalyway 10.5.2 esetleg felmehet?

(#2696) user137 válasza Alvin_ti4200 (#2695) üzenetére


user137
őstag

csak úgy derül ki, ha megpróbálod! :) sztm azt a 100Ft-os DVD-t meg 40 percet az életedből megéri :-)

(#2697) user137


user137
őstag

Urak!

szívok a Time Machine-el. Gondoltam (én naiv!), hogy ha már prímán ír meg olvas NTFS-t, akkor majd jól oda backupolok is. Hát nem.

De rutinos szviccser nem jön zavarba, mobilvinyó elő, kettes partíció formáz, HFS+, Time Machine. Prímán ott vigyorog a partíció a "Select a Backup Disk" felirat alatt. Megkattintom, erre aszondja, h the builtin network interface could not be found.... :F WTF?! :Y (USB-s vinyóra)

Egyébként persze megy a hálózat prímán. Ha USB-re megoldottam ezt, akkor ugyanez lesz majd a kérdés egy NAS-on csücsülő CIFS/SMB share-re is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#2698) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2690) üzenetére


Takhanto
őstag

Elolvastam de úgy hogy az angol nyelvtudásom az nulla. Szerinted hogy kövessem? Letőltöttem 8800gt_efi_pack-ot is. Mi a következő lépés?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2699) Takhanto


Takhanto
őstag

Elkeztem nélkületek,hát,olyan jól sikerült hogy újra kellett telepítenem :W

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2700) Takhanto


Takhanto
őstag

Ez rendjén van?:
Chipset Model: NVIDIA GPU
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 512 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0622
Revision ID: 0x00a1
ROM Revision: 0x00981
Displays:
VGA Display:
Resolution: 1280 x 768 @ 75 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Software
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Not Supported
Display Connector:
Status: No display connected

Bekapcsoltam a quartz GL-t:
NVIDIA GPU:

Chipset Model: NVIDIA GPU
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 512 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0622
Revision ID: 0x00a1
ROM Revision: 0x00981
Displays:
VGA Display:
Resolution: 1280 x 768 @ 75 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Software
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Not Supported
QuartzGL: Supported
Display Connector:
Status: No display connected

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.