Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok sokszori ideneb telepítés után rájöttem ha videó drivernél intelböl 3100 telepítem akkor induláskor nincsen kép,de ha 950 teszem fel akkor van de nem tudom a képernyő felbontást átállítani 1024×768-rol 1200×800-ra és a dvd player sem megy :O.De a feltelepített programok között találtam egy tákolt programot a neve OSX86Tools ez kilistázza,hogy milyen hardverelemek vannak a gépen és leszedi a hozzávaló drivert,mint a vista :D.Sajnos amikor felajánlja,hogy a videó drivert leszedi és installálja utána induláskor már nem jön be a képernyő hanem kifagy ahogy ebben a fórumban mondanák kernel pánikkal :F.Az a kérésem másoknak müdödöt rendesen ez a program?Fájl kezelőnek a Forklift próbálgatom ezzel miképpen tudnám rootként használni?

(#2952) Pisztillus válasza qwertly (#2951) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Próbáld ki úgy is, hogy a VGA-hoz nem teszel fel drivert! Nálam a próbálgatások során a HP6710s-nél ez volt a megoldás. (Ott meg más nem ment, konkrétan a wifi.) Lehetséges ok: az X3100-at is ismeri az OSX, mivel a MacBook-okban a vége felé előfordul ez a VGA is.

Filekezelőnek próbáld ki a mu-commandert is.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2953) dni válasza tlac (#2930) üzenetére


dni
őstag

:R

(#2954) qwertly válasza Pisztillus (#2952) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Próbáltam de akkor meg nem volt kép :F,mu-commander tudom roorként futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#2955) klambi


klambi
addikt

Helló
Mac és xp!
installnnál akadtak gondok, azt hogy toom megoldani, hogy ahc-s beállítással mennyen a mac meg az xp is, sokan mondtak boot menüt, kaméleonosat próbáltam, vele nem ment, milyen megoldás van erre, hogy mind a 2 oprendszer mennyen egymás mellett ,választható legyen a 2 oprendszer között...? :F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2956) Csabee. válasza slig (#2946) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hp pavilion 1160eh :) [link]

Üdv: Csabee.

(#2957) Pisztillus válasza qwertly (#2954) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor ez a gép kifog rajtam... Több ötletem sajna nincs. A commanderes dologhoz sem, még csak sima user-ként használom a mu-t.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2958) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Nekem is van egy OSX telepitö dvdm. Méghozzá ez: Mac OS X 10.5.2 Leopard Leo4All Vers.3 (Intel & AMD)

Pont ugyanaz a probléma mint Csabee kolegánál. Still Waiting For Root Device

Erre a gépre szeretném felrakni: Abit AN-M2HD, Athlon X2 4400+,Radeon HD3850 512, 2Gb ram, 40GB ATA HDD, Samsung SATA DVD iro

Sehogy nem megy fel. Probáltam egy iDeneb verziót is de azse jó. Pontosabban ezt: iDeneb_v1.4_OSx86_ISO

Milehet a probléma? Amugy nekem Vmware-ban se megy fel. :F

[ Szerkesztve ]

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#2959) qwertly válasza dni (#2938) üzenetére


qwertly
addikt

Szia kipróbáltam és a hacintos partíciót nem látta,de most egy kicsit pihentettem a dolgot majd később újra kezdem.

(#2960) tlac válasza tlac (#2943) üzenetére


tlac
Topikgazda

Próbaképpen megcsináltam a trial boot-ot egy vinyóra és szépen működik is (egyelőre ez még nem a végleges, csak nem akartam kapásból átméretezni a partíciókat).
Adott 4 elsődleges partíció, ezek abban a sorrendben vannak, ahogy a vinyón is. Telepítve van már a linux és a win is. Grub-bal indítom őket. Osx-nek is meg van csinálva a hely, tehát már csak formázni kell.
Osx dvd-ről bootolok, megformázom a helyét és feltelepítem. Újraindítás után rögtön az osx indul, tehát az mbr-be beleírja magát, hogy ő induljon el. Hasonlóan agresszív, mint a win, mert magyarul felülírja a grub-ot, így ezt vissza kell állítani és a grub menu.lst-jéhez hozzáadva az osx-et, megkapjuk a működő trial bootos rendszert :)

(#2961) klambi válasza klambi (#2955) üzenetére


klambi
addikt

valakinek nem volt ilyen? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2962) tlac válasza tlac (#2960) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm... érdekes :)
az osx el tudja indítani a win-t is
tehát aki csak akar egy osx-et a win-e mellé, annak nem is kell szórakozni boot managerrel

(#2963) misirulez


misirulez
senior tag

SZiasztok!

Most 10.5.2-vel próbálkozom (kalyway), még telepítés előtt itt akad el:

"AppleNForceATA not found
still waiting for root device"

Valami tipp?

Üdv.:
Misi

(#2964) tlac válasza tlac (#2960) üzenetére


tlac
Topikgazda

kész! :)
4 elsődleges partíció:
1. ubuntu, reiserfs, ezen van a grub partition manager is
2. vista, ntfs
3. osx86, hfs+
4. data, ntfs
és gyönyörűen működik!

ha már úgy is volt több példányban telepítve hackintosh, ezért elkezdtem kísérletezni, hogy menjen az s3 és restart is és sikerült összehozni

konfig:
Gigabyte 965P-DS4 rev1.0 C1 F12a
Core 2 Duo E8400 E0
2 x 2GB Crucial Ballistix DDR2 800cl4
Inno3D 7600GST 256MB
satas vinyó: Samsung HD103UJ
satas dvd író: Samsung SH-S203B
usb-s egér, billentyűzet

osx:
ideneb 1.4 (10.5.6)
vanilla kernel
fixek:
hang: alc883
videokártya: nvdarwin 256MB
háló (marvell 88e8053): ehhez nem kell semmi plusz, az alapból feltelepültet kell átírni
suspend to ram: acpi 10.5.6
restart: OpenHaltRestart

egyelőre egy kis hibát találtam, hogy miután visszajön s3-ból kb 1 másodpercenként kijön egy kis tompa hang a hangfalból, ez elmúlik, ha lejátszok vmi hangot
kikapcsolást még nem tudom, hogy működik, régebben néha nem kapcsolt ki, de akkor még nem volt felrakva ennyi fix

(#2965) tlac válasza tlac (#2964) üzenetére


tlac
Topikgazda

belaktam :)
(az idővel még vmit kezdeni kellene, mert siet 1 órát...)

misirulez:

ha lehet, bios-ban állítsd be az ahci-t (lehet más néven van)

[ Szerkesztve ]

(#2966) qwertly válasza tlac (#2965) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Gratula,hogy megtudat csinálni látom képbe vagy nekem lenne szíves tanácsot adni a notira vissza tetem a vistát és az ubuntut.Így a asztalin kísérleteznék de nem szeretném haza vágni a win partíciókat 2db winyó van az elsőn van win +2db elsődleges,ez teljesen be van lakva :) a második winyón van még 50GB szabad hely a végén ide szeretném feltenni a iDenebet :).Múltkor betettem egy elfekvő 60GB merevlemezt de már ki is szedtem fel is telepítettem OS X ment is rajta igaz a tv kártya nem működött de azon kívül minden.Ide szeretném telepíteni a iDenebet megoldható ez biztonságosan és kitudnám induláskor választani,hogy melyik op induljon el?Köszi előre is :R

(#2967) tlac válasza qwertly (#2966) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha csak elsődleges partíciókat használsz, kicsi az esély, hogy elrontson vmit az osx
plusz én lehúznám a felesleges vinyókat is, csak azt hagynám, amire telepítek
érdemes telepítés előtt megcsinálni a partícióit is, ahova menni fog a hackintosh
ha egy vinyón lesz a win és az osx is, akkor az osx el tudja indítani
ha különbözőkön, akkor én egy elsődleges kis (kb 100 megás) bootpartíciót csinálnék, amire grub-ot raknék

(#2968) qwertly válasza tlac (#2967) üzenetére


qwertly
addikt

Szia itt a kép OS X sajnos nincsen felesleges winyó mert használom őket :U.Az általad javasolt bootpartíciót létrehozhatom a 2 winyón?vagy megkel bolygatni a C meghajtót,amit nem szívesen csinálnék.

(#2969) tlac válasza qwertly (#2968) üzenetére


tlac
Topikgazda

elég ennyi vinyó, azt mondtam, ha telepítesz x vinyóra, akkor lehúznám az y vinyót

Az általad javasolt bootpartíciót létrehozhatom a 2 winyón?vagy megkel bolygatni a C meghajtót

azt hiszem megoldható az 1. bolygatása nélkül is, mert be lehet bios-ban állítani, hogy a 2.-ról bootoljon
(de ha a lap tud olyat, hogy menet közben kiválaszthatod, hogy miről bootoljon és ezt nem találod kényelmetlennek, akkor nem is kell a bootpartíció)

(#2970) qwertly válasza tlac (#2969) üzenetére


qwertly
addikt

Igen azt megtudom csinálni,hogy kiválasztom melyik merevlemezről bootoljon a pc,de az is igaz jobban örülnék ha nem kellene F12 billentyűvel szórakoznom hanem csak lenne egy boot menü és ott kiválasztanám,hogy melyik op induljon el.

(#2971) tlac válasza qwertly (#2970) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor a 2. vinyóra csinálsz egy kis bootpartíciót, biost meg beállítod erre a hdd-re

(#2972) qwertly válasza tlac (#2971) üzenetére


qwertly
addikt

Bocsi,hogy ennyit kérdezgetek de a boot partíciót a iDeneb telepítő lemezel készítsem,milyenre formázzam és mit tegyek a partícióra?vagy a telepítő a végén felajánlja,hogy létre hozza ezt a particiót :U.Bocsi,hogy ennyit kérdezzek de nem szeretnék elrontani semmit.

(#2973) tlac válasza qwertly (#2972) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább ne csinálj semmilyen partíciót osx-szel, win alatt megcsinálhatsz mindent
linux-szal kell majd beállítani a bootpartíciót

(#2974) qwertly


qwertly
addikt

Úgy próbálom a leopárdot a vista mellé telepíteni,hogy elsőnek a vista alól felteszem a Acronis OS Selectort és disk directoral megformázom fat32 egy szabad helyet.És utána erre telepítem a leopárdot.Esetleg ha valakinek van javaslata szívesen veszem :) :R

(#2975) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki dobni egy linket, ahol szájbarágósan le van írva olyan n00b-ok számára is érthetően mint én, hogy hogyan is kell GRUB-ot használni, feltelepíteni, stb.?

Üdv.:
Misi

(#2976) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Egyik winyómon amin próbálkoztam osx telepítéssel, az egészet leformáztam Mac Journaled-re és most vissza szeretném formázni fat32-re vagy ntfs-re de win alól nem tudom mert azt írja ki, hogy bad sactor az egész. :)

Ilyenkor hogyan tudom formázni?

Üdv.:
Misi

(#2977) Takhanto válasza misirulez (#2976) üzenetére


Takhanto
őstag

tedd be a mac osx-et,és azzal tudsz formázni fat32-re és utána winnel ntfs-re

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2978) misirulez válasza Takhanto (#2977) üzenetére


misirulez
senior tag

De valami nagyon el lett rontva, mert mac telepítő sem akar már elindulni rajta. :):)

Mindenesetre a másik 40gb-os IDE-s vinyómra sikerült felhúzni az osx-et legalább valami sikerélményem már van. :):)

(#2979) tlac válasza misirulez (#2976) üzenetére


tlac
Topikgazda

systemrescuecd
gparted-del szinte mindent meg tudsz csinálni

(#2980) dni válasza qwertly (#2974) üzenetére


dni
őstag

Én is Vista mellé vettem fel, elméletileg kell utána lenni egy extended particiónak. Nekem van alapból az osx indítása előtt 5s-em, h leüssek egy billt és kiválásszam, h melyik partiról indítson.

(#2981) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Vegre OSX alol irok... :) :)
Szoval toltottem le mozillat a gepre, ^Firefox 3.0.6.dmg.download^, ha rakattintok akkor lefagy mindenfele panikot ir ki :)
iDeneb v1.4 alatt ezeket valami speci modon kellene feltenni vagy a hiba az en gepemen van?
Magyar billt hogyan tudok allitani?

Udv.
Misi

(#2982) qwertly válasza dni (#2980) üzenetére


qwertly
addikt

Szia nekem a vista van fent én most ha egyik winyón levő szabad helyet megformáznám erre feltudnám minden gond nélkül telepieni a iDenebet?Mert múltkor betettem egy régi winyót arra felment szépen de addig kikötöttem a rendszer winyót,nehogy valami gond legyen :D.De most nem szeretném kikötni hanem a szabad helyre felinstallálni leopardot.DE nem tudom ekkor ö fel telepihenne nekem boot menüt amiből kitudnám választani,hogy melyik OP induljon el?Úgy képzelem mint amikor a ubuntut telepítjük a win mellé és berak egy grub menüt.

(#2983) tlac válasza tlac (#2965) üzenetére


tlac
Topikgazda

idő részben megoldva
az osx utc időt használ (a bios-ban nem a helyi időnek kell lenni), tehát a linux-ot és a win-t is erre kell állítani
linux-ot már átállítottam

poweroff:
ugy néz ki bevált OpenHaltRestart fix, mert eddig mindig rendesen kikapcsolt és restart is ok

misirulez:

nekem működik, viszont rémlik, hogy van fix az ilyen dmg-s problémára
bill: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2984) tlac válasza tlac (#2983) üzenetére


tlac
Topikgazda

win utc-ben:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
"RealTimeIsUniversal"=dword:00000001
(vista alatt is megy)

(#2985) tlac válasza tlac (#2929) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, van egy hunspellx is
tipp: talán a myspellx utódja?

(#2986) misirulez válasza tlac (#2983) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia!

Remlik, h a telepites kozben a costumize-nel volt ilyen lehetoseg, h dsg fix, vagy valami olyasmi...
Utolag, honnan tudnek tolteni ilyet es van esetleg leirasa valakinek errol, h hogyan tegyem fel utolag?

Udv
Misi

(#2987) biker válasza tlac (#2983) üzenetére


biker
nagyúr

minden rendszernél igaz: idő beállítások: server neve: time.kfki.hu
és szarni a bios órára, ami kb mindig pontatlan idővel.
a server meg a kfki atomórája, kicsit pontosabb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2988) tlac válasza biker (#2987) üzenetére


tlac
Topikgazda

persze, be van állítva szinkronizálás
viszont ameddig nem állítja be az időt, addig hülyeség lenne kiírva, ezért fontos, hogy minden oprendszer egyformán kezelje a bios időt, helyi vagy utc időnek
és utc-t állítottam be mindenhova, így nincs gond

misirulez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2989) Steven


Steven
addikt

nekem olyanban kéne segitség hogy adott ez a wireless kártya gn-wp01gs .
Nah mármost ralink rt61 chip van rajta letöltöttem a ralink oldaláról az rt61 es mac drivert de nem müxik vaj miért?

és hol tudom megnézni hogy egyáltalán látja e az op hogy ott van valami kártya valamelyik pci- ba

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2990) tlac


tlac
Topikgazda

hd48x0

vhol innen kezd érdekes lenni
akinek van ilyen kártyája az kipróbálhatná ;)

(#2991) PH 5.5 válasza tlac (#2990) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ha jól látom, akkor a 10.5.7-es beta frissítésből piszkálta ki ezeket a drivereket Netkas kolléga. Már kezdtem örülni, hogy talán a zöld oldalon is hasonló fejlemények várhatóak, gyorsan körül is néztem, de csak ennyit találtam: "Netkas: no support for gtx 260/280/285/295 in 10.5.7 "
Ezek szerint egyelőre marad akkor a jó öreg vesa :(

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2992) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

.dmg telepites problemamra ezt a megoldast talaltam.

Ha mindent ugy csinalok ahogy le van irva ezt irja ki a terminal-

jelszot ker de control + c-betut nyomok neki, mert nincs jelszo

gprs5e1bad71:~ pusztaimichal$

es nem tortenik semmi.

szerintetek mit csinaljak?

Udv
Misi

(#2993) AloeVera válasza tlac (#2984) üzenetére


AloeVera
tag

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
"RealTimeIsUniversal"=dword:00000001

Nálam ez csak akkor működött, ha nem hibernálásból ébredt a Windows. Ellenkező esetben mindig elcsúszott az idő.

(#2994) biker válasza misirulez (#2992) üzenetére


biker
nagyúr

ha nincs jelszó, akkor enter
ctrl+c megszakítja a folyamatot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2995) tlac válasza PH 5.5 (#2991) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem neked a 10.6-ig várnod kell

azt hiszem ide érdemes lesz visszanézni időnként

(#2996) C^^ válasza tlac (#2990) üzenetére


C^^
őstag

Jelentem, működik.
Gigabyte GV-R485-512H-B kártya, OS X 10.5.6

Netkas féle driver pack, majd CycloneFr féle OpenGL.Framework, majd Screen Shake Fix (Nekem a Natit NO Powerplay féle megoldás működik.).

(#2997) Nyugdíjas válasza C^^ (#2996) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Végre. Öröm-é bódottá :DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2998) tlac válasza C^^ (#2996) üzenetére


tlac
Topikgazda

kösz :R

dvi-vel is megy?

melyik hackintosh-ra raktad fel?
esetleg játékot próbáltál rajta?
vagy legalább egy képernyővédőt :D

[ Szerkesztve ]

(#2999) C^^ válasza tlac (#2998) üzenetére


C^^
őstag

Sajnos a monitoromon nincs DVI, így nem tudom kipróbálni. Viszont insanelymac-en azt írják, hogy működik a DVI, csak a 2. kimenetre rá kell dugni a DVI2VGA átalakítót, különben nem lesz kép. (Nekem az egész a 2. kimeneten van.) Viszont DualScreen nincs.

"melyik hackintosh-ra raktad fel?"
10.5 retail dvd-ről lett telepítve (10.5.1 kalyway alól), majd frissítve, és UInstallerrel lettek lecserélve a kext-ek. (Tehát gyakorlatilag Retail 10.5.6)

Játékot nem próbáltam, de a képernyővédőn látszik, hogy hardveresen megy a dolog, illetve maga a GUI felület is gyorsabb. (És nem mellesleg működik a Time Machine, és a Sleep is.)

(#3000) bery08


bery08
csendes tag

Helló mindenkinek!
Sokat olvasgattam vissza, de sajnos elég láma vagyok a mac témához.
Felraktam a mac-et (MAC OSX 10.4.6) a telepítő végigmegy de utána nem történik semmi... Valami olyasmit ír ki, hogy "Press any key to the first startup" de amikor megnyomok egy gombot, elkezdi darálni a szöveget, aztán újraindul és mintha misem történt volna kiírja megin... Az oprendszer külön partíción van, FAT32-es partíción van, és a telepítés hibátlanul végigmegy. Mindent ez az oldal szerint csináltam : "http://macosxpcre.extra.hu/"
Két napja szívok... Remélem tud segíteni vki!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.