Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) tlac válasza tomboy1000 (#3449) üzenetére


tlac
Topikgazda

olvasd el az 1. hozzászólást

csak egy kernel legyen telepítve
ha nem választasz ki, akkor az eredeti apple-öst rakja fel

kraftxld:

rakd fel a programot

[ Szerkesztve ]

(#3452) kraftxld válasza tlac (#3451) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Honnan, hogy, hova, mikor, merre, meddig? :D
Mac vonalon elég birka vagyok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3453) tlac válasza kraftxld (#3452) üzenetére


tlac
Topikgazda

rövid googleözés:

a wiki ezt írja róla:

The current version is Entourage:Mac 2008, released as part of Microsoft Office:Mac 2008 on January 15, 2008.

de itt találtam egy ilyet:

Import address information from Apple Address Book, MS Excel, MS Entourage...

egyébként itt lenne a kérdésednek jobb helye
ez a topik inkább csak a hackintosh beüzemelésére van

[ Szerkesztve ]

(#3454) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

van egy apple G3 gép.. a problémám az hogy nincs hozzábillentyűzet, és így nem tudok vele mit kezdnei az oprendszer bootolás közbe elhalt, windowsos billentyűzetet dugtam rá, meg egeret, a töltés után az egér bejön, billentyűzet nem tudom hogy működik-e mer ugye nemtölt be a rendszer.

Mivel tudnám előhoz a boot menüt vagy bármit is? hogy cd-ről bootoljon a kütyü?

Üdv: Csabee.

(#3455) blokad válasza Csabee. (#3454) üzenetére


blokad
senior tag

F8?

(#3456) Csabee. válasza blokad (#3455) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én is arra tippeltem de nem jó, elkezdtük nyomogatni a billentyűzetet idegességembe össze vissza, és a "meghalt" oprendszer be bootolt, az istenért sem tudni hogy miért..most megy az oprendszer! :D de érdekes , az egyszer biztos.. 2hétig minden esetre nem tudott be bootolni a rendszer.. most jó!

Üdv: Csabee.

(#3457) biker válasza Csabee. (#3454) üzenetére


biker
nagyúr

C gomb, illetve maces billent az ALT/OPTION nyomva tart az oprendszer választáshoz
illetve ha lemez van bent, és arról bootolnál, akkor D gomb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3458) biker válasza blokad (#3455) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem az a világ, ahol F8, F2 vagy F12 a nyerő, és főleg nem a DEL

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3459) rii


rii
nagyúr

10.5 -ös rendfszer alatt le lehet úgy formattálni egy hdd-t, hogy a rendszer becsatolja a jelenlegi rendszer egy adott könytára alá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3460) xedos válasza tomboy1000 (#3449) üzenetére


xedos
addikt

milanscs: nekem olyan lassan jö, hogy 1hét lesz :-(

OSX alatt a kext fileok felelnek meg a hardware drivereknek.
Win alatt fel kell írnod a dev és talán sub id-t.
Vagy: töltsd le és rakd fel az OSX86 tools-t. View PCI device és Vendor ID.
A megfeleleő kext-ekben át kell írnod ezeket.
Amúgy milyen hangkártyád és Wifid van?

(#3461) Csabee. válasza biker (#3457) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi ezt holnap kipróbálom! tehát a D a disc...

és mi van ha a billentyűzetet nem ismeri fel alapból? usb-s a bill.. azt hogy ismertetem fel vele?

Üdv: Csabee.

(#3462) sghc_toma válasza rii (#3459) üzenetére


sghc_toma
senior tag

mikor leformazol egy lemezt, az OSX alapbol felcsatolja a /Volumes/<disk label> -be.. az nem eleg, ha errol csinalsz egy alias-t oda, ahova csatolni szeretned?
ha nem, akkor csinalhatsz egy /etc/fstab file-t, amibe beirod a kovetkezo sort:

UUID=<disk UUID> /<mount point> hfs rw

UUID helyett hasznalhatod a label-t (LABEL=), vagy a /dev/diskXsY-t is..
igy nem a /Volumes/<disk label>-be csatol, hanem /<mount point>-ba..

in asm we trust

(#3463) tomboy1000 válasza xedos (#3460) üzenetére


tomboy1000
tag

A magyarosítás ,illetve a wifi problémát megoldottam.Csak hang nincs.Via high definition.Keresgéltem,de még nem találtam rá megoldást.Ván rá egyáltalán?Keresgéltem a billentyűzeten a nulla,illetve a kukac gomb megfelelőjét,de nem találom.valahol olvastam,hogy ctrl+alt+Q,de nekem nem jó az.

(#3464) biker válasza Csabee. (#3461) üzenetére


biker
nagyúr

usb-set fel kellene ismerje

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3465) xedos válasza tomboy1000 (#3463) üzenetére


xedos
addikt

windows +Q a kukac.
A 0 helyett notin nekem az í van, az í helyén semmi.
Így a 0-át FN+M-el írom be.
A pontos audió típus kell, arra rá tudsz keresni... OSX86tools-t probáltad már?

(#3466) Csabee. válasza biker (#3464) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kösz, megsem ismertelek új avatarral, grat hozzá :D

Üdv: Csabee.

(#3467) tomboy1000 válasza xedos (#3465) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm ,a betük megvannak!Kipróbáltam az osx86tools-t.Nem bizti,hogy jól csináltam.Rákattintottam a download and install hardware drivers fülre.
Aztán kapok ezt az ablakot;)lease choose your audio codec:ALC660.Mást nem is tudok kiválasztani.VIA High Definition Audio (ALC660) ,download and install,engedélyezem a kicsomagolást,majd telepítés.Kirja,hogy installation complette.Persze azóta sincs hang:D.

(#3468) biker válasza Csabee. (#3466) üzenetére


biker
nagyúr

az hagyján, én se magamat :) előbb olvastam vissza másik topikba, mondom hova tűnt a szólásom :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3469) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!
Visszaraktam a Windows-t,így meg tudtam nézni,hogy pontosan milyen audio kártyám van.Via vt1708.Hangra tudom bírni?Keresgettem megoldás után ,de már elvesztem az adatrengetegben.

(#3470) tlac válasza tomboy1000 (#3469) üzenetére


tlac
Topikgazda

Visszaraktam a Windows-t,így meg tudtam nézni,hogy pontosan milyen audio kártyám van.

emiatt felesleges volt a win-t felrakni

Hangra tudom bírni?

úgy tűnik, igen

[ Szerkesztve ]

(#3471) tomboy1000 válasza tlac (#3470) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm,egy Isten vagy!Hang már van.Bár azt még nem tudom,hogy a microfon működik-e.Out renben,de in:no device.Próbáltam letölteni pár programot(mozzila,skype,msn),de letöltés után lefagy ,mikor elkezdené telepteni.A másik gondom,hogy a reboot,vagy újraindtás,illetve az alvás mód sem kerek.Mikor újraindul,akkor kirja,hogy hibernate failed.Mindegy,hogy melyiket válsztom.Hogy tudom megnézni,hogy mindegyik mag megy-e?Még lenne egy láma kérdésem.Miután telepítettem,feldobott egy ablakot regisztráláshoz,ahova az adataimat kellene megadnom.Na én ezt kihagytam.Gond ez,vagy nyugodtan regelhetek?
Bocs ,a sok fárasztó kérdésért!

(#3472) blunt válasza tomboy1000 (#3471) üzenetére


blunt
aktív tag

bar nem ertek a hekkelt rendszerhez, az eredetit javaslom viszont :)

egyre tudok gondolni, hogy vmi a gepedben nem kompatibilis a hekkelt cuccal.
de ez csak egy tipp.

(#3473) tlac válasza tomboy1000 (#3471) üzenetére


tlac
Topikgazda

linkeld, ami a megoldásban segített, hátha másnak is segíthet, ha keresgél a topikban

Próbáltam letölteni pár programot(mozzila,skype,msn),de letöltés után lefagy ,mikor elkezdené telepteni.A másik gondom,hogy a reboot,vagy újraindtás,illetve az alvás mód sem kerek.

ezekre vannak fixek, a topikban is volt már róla szó
de a hackintosh telepítőjében is megtalálhatóak általában

(#3474) xedos


xedos
addikt

Végre leért az iAtkos v7 kíváncsi leszek mennyivel másabb, mint az iDeneb. A tegnapi vihar rávett, hogy foglalkozzak a hálóval... Ügye noti wifivel a nyerő :-)
kitöröltem a hálózati beállításokat, majd vissza - jó lett. Ugyanis telepítéskor a wifi jó volt, de a lan beállítása kilötte...

(#3475) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, Win7 RC 64bit mellé felraktam a MacOS X 10.5.7-et, és most az van, hogy alapértelmezettként a macos bootol be, F8-cal be tudok hozni egy boot menüt, amivel kiválaszthatom a win7 partíciót, de onnan meg most hiányzik valami ami kell a bootoláshoz, asszem MBR de nem biztos, szóval én azt szeretném, ha alapértelmezettként a win futna, és bootoláskor lehetne kiválasztani a mac-et. Megvan a win7 dvd is. Előre is köszönöm a segítséget.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3476) rasotamas válasza rasotamas (#3475) üzenetére


rasotamas
veterán

A bootmgr hiányzik, és a win7 dvd-vel sem lehet helyreállítani, ugyanis az nem lát semmilyen rendszert, amit rendbehozhatna, van azonban egy cirka 100 megás partíció, ami valami reserved partíció, azon viszont van bootmgr, de arról meg a rendszer nem indul, mit lehetne tenni, hogy alapból a win7 induljon, sőt már annak is örülnék ha elindulna.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3477) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Helló. A boot kötet méretét szeretném megnövelni újratelepítés nélkül. A hhd-n lévő második partíciót már töröltem, de az apple.com on található leírás nem segített. Nem tudja valaki hogyan is kell?

(#3478) sghc_toma válasza mackrisz (#3477) üzenetére


sghc_toma
senior tag

udv!
disk utility-ben kijelolod a megfelelo lemezt (nem particiot!), kivalasztod a Partition tabot.. itt a particiokat jelolo teglalapok jobb also sarkaban levo atmeretezo fullel tudod valtoztatni a meretet.. vagy parancssorbol diskutil resizeVolume, de annak nem vagom fejbol a parameterezeset (man diskutil megmondja)..

in asm we trust

(#3479) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Sziasztok!

kb. 15 fórumot olvasgattam(magyart is, angolt is), mire rájöttem, hogy hülye vagyok a feltelepítéshez.
Gőzöm sincs hogy kezdjem, összezavart a sok infó.
Most kell működő XP a telepítéshez vagy nem?

Pls. help, mert szeretném futattni az OSX-et a gépemen főleg a pro tools, és a final cut miatt.
Nagy segístég lenne.

Jelen pillanatban Vista Ultimate x64 van a gépemen.
Működik, teljesen jó. Gyönyörű is, csak valahol mégis szar.

A konfigom:

Asus p5q SE (integrált HD Audio)
Intel Core 2 Quad 2,66 GHz q9400
4 gb kingston 1066 mhz
Asus Nvidia GTX 275

2,6 TB háttértár 4 sata winchesteren
1tb WD green power sata
1tb samsung sata
320 gb Seagate sata
320 gb Hitachi sata

Sound Blaster X-Fi

(az alábbi cuccokhoz van mac driver)
M-Audio AudioPhile 192
Pinnacle pctv hybrid 310i

Tudna segíteni vki, hogy melyik verziót érdemes letöltenem?
Előre is köszönöm.

u.i.: a tervem az, hogy kihúzok minden felesleges winyót, és csak az egyik kiürített 320 gb-s satára (van 200 gb-s ide winyóm is ha baj a sata, olvastam h azzal gond lehet) teszem fel a rendszert, esetleg két részre particionálom.

További szép nyarat!

Üdv:
PeterHz

[ Szerkesztve ]

(#3480) rii válasza sghc_toma (#3462) üzenetére


rii
nagyúr

és úgy megcsinálni, hogy az OSX-en levő szabad helyet a felcsatolt HDD méretével megnövelni ... azt nem lehet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3481) sghc_toma válasza rii (#3480) üzenetére


sghc_toma
senior tag

azt szerintem meg tudod csinalni, hogy atteszed pl. a home direktorid tartalmat a felcsatolt vinyora, aztan felmount-olod a vinyot a home direktoridba.. igy persze csak a home-od lesz nagyobb, de gondolom ugyis az foglalja a legtobb helyet..

in asm we trust

(#3482) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali mindenkinek! Egy ideig használtam osx 86-ot, de most megint áttérnék rá :) Most per pillanat melyik verzsönt érdemes leszedni, felrakni, peccselni stb.?

(#3483) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

Ha valaki Via hangkártyával szenved és ne sikerül rá hangot varázsolni,akkor ez a link segíthet:http://www.insanelymac.com/forum/index.php?s=d9580ef1a35e4d450cafe8b7cc1120c0&showtopic=138493&st=0&p=985063&#entry985063
Nálam bejött,hang már van,csak a mikrofon nem működik,de nem vagyok telhetetlen.:D

Ha esetleg program teleptési gondokkal küzködtök és installáláskor mindig lefagy(kernel panic),akkor a seatbelt fix segíthet a problémán.Ez általában woodoo-nál fordulhat elő.

(#3484) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!

Lenne még egy problémám,amire még nem találtam megoldást,pedig már pár napja keresgélem.Sleep problémával szenvedek.Alvás módba állt miután nem nyúltam hozzá oár percig.Ekkor lekapcsolta a billentyűzetet és az egeret,de a képernyő és a merevlemez maradt.Ezt még meg is oldottam az energiatakarékosságnál kikapcsoltam ezt a funkciót,de minden bootoláskor ott van,hogy hibarnate failed.Elindul a gép,de nem az igazi állapot.A ventilátor meg ezerrel pörög.Kellene valami fixet teleptenem,vagy nem jó a kernel?

woodoo kernel
seatbelt fix
battery fix
power off open halt restart
ideneb v4 10.5.6.

Alaplap neve Clevo M660SE Alaplap azonosítója <DMI>
CPU típusa Mobile DualCore Intel Core Duo T2050, 1600 MHz (12 x 133)
Mervlemez SAMSUNG HM121HI
CD/DVD MW3383S YQH963N SCSI CdRom Device
Video VIA Chrome9 HC IGP
Sound VIA VT1708
Memória Memória típusa DDR2 SDRAM 1GB
Modul neve Nanya M2N1G64TU8HB4B-3C
Network adapters Realtek RTL8187 Wireless 802.11g 54Mbps
VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

(#3485) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali mindenki! Feltettem egy 10.5.2-est (AMD-EFI-s verzsön, régebben is volt már fent), de a hálókártyámat nem ismerte fel, pedig fél éve amikor próbálkoztam, simán ment vele, nem is kellett kext-telni, semmi :) Amugy felpatchelhetem a rendszert 10.5.7iig nem lesz semmi baja? Köszi előre is

(#3486) gergobaby válasza gergobaby (#3485) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Fel sikerült raknom a hang drivert, viszont a PCI Realtek 8139-est felismeri ugyan ( az előbb hülyén irtam ), de nem akar kilátni a netre... A Routerhez csatlakozik, de kilátni már nem lát ki... Mit kell ilyenkor csinálni? Network Diagnosticnál a felső 2 zöld, többi piros... Egyszer valami véletlen fojtán restartoltam a gépet, és 2 percig látta a netet, de 5 mb letöltés után meg is állt :( Légyszi segitsetek !

(#3487) gergobaby válasza gergobaby (#3486) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ja és direktben sem megy a kari, tehát rádugtasm közvetlen a modemet, beirtam az azonositokat, és ugy sem megy... Állítólag a Kaliwayes telepiton van vmi rtl8139.pkg vagy vmi iesmi, azt vki pls töltse fel :)

(#3488) sghc_toma válasza gergobaby (#3487) üzenetére


sghc_toma
senior tag

telepitokeszleteim nincsenek, es koliban nem nagyon lehet toltogetni, ugyhogy azt a file-t, amit kertel, nem tudom feltolteni, de talaltam egy csomagot, ami igeretesnek tunik.. feltettem az oldalamra: AppleRTL8139Ethernet

btw, az tudja valaki, hogy miert jo az, hogy a Finder read-only modban kezeli csak az FTP-ket?? vagy csak en neztem el valamit?

mas: tegnap telepitettem egy Snow Leo-t (10A380, majd frissitettem 10A394-re) a 8510w-mre, eddig minden OK, kiveve a sleep-et, az nem akar menni..
osszessegeben kivulrol nem tul nagy valtozas (azert van par ujdonsag), a belsejebe meg nem volt idom belenezni.. kicsit mintha gyorsabb lenne Leo-nal.. 3.2-es XCode-ban vegre rajottek, hogy a hulye error/warning buborekok idegesitoek a kodban, szerencsere ezeket szamuztek a jobb szelre..

in asm we trust

(#3489) gergobaby válasza sghc_toma (#3488) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Szia! Köszönöm, azóta kiderült, hogy a hálókari halt meg, egy másik ugyanolyannal tökéletesen megy a net... Viszont van egy 10.5.2-es verzsönöm, amire 2x is próbáltam felrakni a 10.5.7es patchet, de mind2 alkalommal végzetesen elrontotta az osxet... Ez mitől van? 8/13 % -nál kiirta, hogy inditsam ujra és puff....

(#3490) sghc_toma válasza gergobaby (#3489) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a frissites valoszinuleg felulirja valamelyik modositott kext-et, e miatt hal meg a rendszer.. esetleg probalkozhatsz azzal, hogy leszeded a combo update csomagot, kibontod Pacifist-tel, es csak azt teszed fel, ami biztosan nem rontja el a rendszert; mondjuk ez eleg maceras, es abszolut nem garantalt a siker.. a helyedben valami ujabb verzioju telepitovel probalkoznek (mar van 10.5.7-re epulo is)..

in asm we trust

(#3491) xedos


xedos
addikt

update leőtt érdemes lementeni a kexteket, feltelepíteni az updatet.
Nem újra indítani, kexteket visszarakni. Jog jaítás, majd restart. Nekem műkődőtt!!!!

(#3492) gergobaby válasza sghc_toma (#3490) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszönöm a segítséget :) Leszedtem egy Kalyway 10.5.6-ost amit felraktam, de csak 3xorra sikeredett, mert valamiért csak ugy ment fel, ha már a telepitőben kiválasztottam az nvinject-et, pedig volt hozzá frissem verzióm, nah mind1 :) Viszont Final Cutot szeretném rajta kipróbálni, de sehol sincs normális verzió :( Vki tud segiteni? Ja és, az miért van, amikor 3Ds játékkal szeretnék játszani, hogy fekete képernyő fogad? Hang megy meg minden, ez még az előző rendszren volt, de gondolom itt is kell vmi javitás, köszi előre iss!

Szerk.: 10.5.5

[ Szerkesztve ]

(#3493) mackrisz válasza sghc_toma (#3478) üzenetére


mackrisz
csendes tag

A boot HDD-nél sajna nem működik az átméretezés a Partíció fülön. A man diskutil parancs működik, de sajna nem tudom görgetni a Terminal ablakot, így csak a mount [readOnly] device-ig látom az infót :(.

(#3494) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok!

Látom itt hozzáértő emberek vannak,úgyhogy szeretném a segítségeteket kérni.

Elolvastam az 1. hozzászólást,de mégse ment fel PC-re a mac osx.
Eljutok az installig,majd mikor felrakja a rendszert és újraindul a gép,utána egy fehér háttér fogad középen egy apple logóval ás egyfolytában tölt(30 perc után kikapcsoltam).
A rendszerek,amiket próbáltam felrakni:
IATKOS 5i és IATKOS V7.

Szertintem a customizben a driverek kijelölésénél lehet a hiba.De ha nem akkor szerintetek miben?

Abban kérném a segítségeteket,hogy ehhez a konfighoz milyen drivereket kell felraknom(kernel,vga,stb):

Konfigom:Toshiba satellite a300-1NO

Processzor: Intel Core 2 Duo T5800 (2.0GHz, 800MHz FSB, 2MB L2 cache)
Memória: 3GB DDR2 800MHz (max. 8GB)
Merevlemez: 250GB, SATA
Optikai meghajtó: DVD Super Multi Dual-Layer
Videókártya: ATI Mobility Radeon HD3470, 256MB
WiFi: 802.11a/g/n

SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM,MERT NAGYON FONTOS LENNE!

(#3495) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

gergobaby:
nezd meg a System Profiler-ben, hogy tenyleg van-e 3D gyorsitas! nekem akkor voltak ilyen fekete kepernyok, mikor nem volt..

mackrisz:
hmm, ugy remlett, azt is at lehet meretezni.. de ha GUI-bol nem megy, akkor szerintem Terminal-bol sem fog.. mindenesetre egy kis trukkel el tudod olvasni a man-t: man diskutil > diskutil_man, es a diskutil_man file-t megnyitod TextEdit-tel.. vagy raguglizol, hogy man diskutil, minden man page fent van neten.. btw, hogyhogy nem tudod gorgetni?

baloghzr2:
inditsd verbose modban (-v flag-gel), ugy kiderul, hogy pontosan mi okozza a hibat..

in asm we trust

(#3496) gergobaby válasza sghc_toma (#3495) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi, Core Image: Hardware Accelerated Ezt irja ki :) Amugy nem tudtok vmi rar kezelőt Mac-re? NTFS-t hogyan tudnék vele kezeltetni?

(#3497) baloghzr2 válasza sghc_toma (#3495) üzenetére


baloghzr2
tag

Köszi a segítséget sghc_toma!

Arra gondoltál,hogy amikor bootol a mac osx akkor nyomjam meg az f8-at és irjam be,hogy
-v,vagy írjam be hogy -v flag?

Sajnos egyáltalán nem értek a mac rendszerhez kérlek nézzétek el nekem és segítsetek,
mert nagyon kéne ez a rendszer.

Közben elindítottam az installt -v flag-el és egyetlen egy hibát láttam ami ez volt:
ERROR: Firewire unable to determine security-mode defaulting to full-secure

Elképzelhető,hogy emiatt nem megy a rendszer?

ja és SATA-s a vinyóm,azt akkor külön ki kell választanom a drivers-nél,mert anélkül se megy?
Lehet ez az oka amiért nem siekrül?

Előre is köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#3498) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!
Már lassan az őrület keringet!Már nem is tudom hányadszor teleptem újra a gépet.Már nem is használom a sleep fület és a az energiatakarékosságnál is kikapcsoltam,mégis megint bejön betöltéskor ,hogy hibernate failed.Azért feláll a rendszer ,de mégsem stabil.Van valakinek valami ötlete,mert már kezdem unni,hogy napokat ezzel töltök el és megoldást keresek?

(#3499) xedos


xedos
addikt

Most az iatkos v7-el szívok... nem csak sleep nincs, de kikapcsolni sem kapcsol ki v :-(
Az ideneb jobb volt...

(#3500) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni,mert mostanáig úgy látszik senki sem olvassa ezt a topicot :S

Feinstalláltam a "leo4all v3"-at
Eljutok addig,hogy kiválasszam az országot és a billentyűzetet,majd amikor azt kérdezi,hogy transfer another mac vagy transfer time machine akkor van egy opció,ahol
ki lehet választani,hogy "[B][/B]do not transfer"
Akármelyiket választom visszaugrik az elejére a nyelvválasztáshoz.
Olvastam angol fórumokon,hogy ez másnak is előfordul de nem találtam rá megoldást.

Kérlek titeket,hogy segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előre is köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.