Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) m0h0senator válasza Pisztillus (#2150) üzenetére


m0h0senator
őstag

grat a géphez, melyiket vetted? fehér v alu?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2152) Pisztillus válasza m0h0senator (#2151) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Köszi, ez az új fehér. Még megy a belakás, de nagyon tetszik.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2153) tlac válasza Nyugdíjas (#2082) üzenetére


tlac
Topikgazda

felraktam az openoffice 3.0-t, szerintem teljesen jól megy

(#2154) Nyugdíjas válasza tlac (#2153) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kipróbálom. A 3-ast még nem nézegettem OSx alatt. meglássuk:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2155) tlac válasza Nyugdíjas (#2154) üzenetére


tlac
Topikgazda

kíváncsi vagyok mire jutsz, én az előző verziókat nem ismerem

ms office 2008-at nézted már?
(van ebből magyar verzió?)

(#2156) Nyugdíjas válasza tlac (#2155) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MS Office-okból tudtommal nincsen magyar. Legalábbis én eddig nem találtam. Szerencsére nem sokat kell ilyesmivel foglalatoskodnom, igy nekem megteszi a Crossoveres Office2k3 is. Tényleg csak nagyon ritkán kell hozzányúlnom, akkor is leginkább a saját árlistáimat kezelgetem, az meg nem egy vész meló. De ha valaki ilyesmivel dolgozik mondjuk, akkor tényleg jó valami nativ cucc.

A régebbi MS Office-ok nekem nagyon nem tetszettek, gyak. semmit nem találtam meg bennük elsőre. Vagy csak én enm tudtam bekonfigolni a workspace-t rendesen...:F:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2157) tlac


tlac
Topikgazda

Ahci-t beszoktátok kapcsolni?
Eddig mindenhol azt olvastam, hogy be kell kapcsolni, viszont most kipróbáltam anélkül és így is simán elindult és működik.
Lehet az ichx fix miatt van?
Hogy lehet utólag ilyen fixeket/drivereket uninstallálni?

(#2158) tibuszh


tibuszh
tag

Helló!
Kissé magam alatt vagyok. Barátnőmnek MACje van,és úgy döntöttem én is akarom élvezni ezt az ASUSomon. Letöltöttem az iATKOS_4.1i nevű filet. (torrent ezt dobta ki). PartitionMagickel csináltam FAT32öt. Minden rendben lenne, és ez után be BOOT olok, kiváltasztom ezt az iATKOS-t, bejön a szokványos apple logó és utána azonnal újra is indul a gép. Vártam és vagy3x még eljátszotta ezt. Mi a gon? Mit csináltam rosszul? Mit kell tennem h működjön?! Ez egy Intel Core 2 Duo, NVIDIA Gforce9300M, 3GB RAM, 320HDDs gépről lenne szó. (X52S Series) Kérlek szépen ha bármiféle tanácsotok van írjatok már a mail címemre, v bárki! Köszönöm.

mi

(#2159) Nyugdíjas válasza tlac (#2157) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én megszokásból szinte sosem kapcsolom be :D Majd kipróbálom mit szól hozzá...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2160) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!

Utánaolvasva a kompatibilitásnak, úgy nézem, hogy a Kalyway 10.5.2 jó lenne a Dell nótosomra,de a sávszélességem nagyon kevés az installációs dvd letöltéséhez. Van valakinek egy példánya, amit (akár némi térítés ellenében) át tudnék venni? Előre is köszi!

(#2161) tibuszh


tibuszh
tag

keresgélem h esetleg az lenne a gond h nem minden videókarihoz lehet minden hackintost feltenni. Milyet tegyek fel akkor? Vagy mi a gond miért indul újra mindig?

[ Szerkesztve ]

mi

(#2162) Nyugdíjas válasza tibuszh (#2161) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Legelőször érdemes több telepitőt kipróbálni, és ha ez már fent van -v -vel bootolva megnézni min akad fent. De próbálkozni mindenképpen kell, nem biztos, hogy pont ez ami bejön a te gépedhez. Én pl.a Kalyway 10.5.2-t kedvelem legjobban modbin kernellel.

Fontos lenne még tudnunk, hogy pontosan hogy telepitetted, milyen kerneleket, drivereket, fixeket tettél fe...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2163) tibuszh


tibuszh
tag

Igazság szerint nagyon kezdő vagyok. Winfost, ubuntut tettem már fel, de ilyet még nem. Azt hittem,hogy elég ha letöltök egy boot lemezt ezkövetően telepítem pár egyénreszabott kiegészítővel amit menetközben felajánl. Amúgy nem nagyon értem h mi az h milyen kernelt ( ennyit tanultam h op. rendszer magja) tettem fel. Ez olyasmi mint egy patch, v h leopard kalyway v mi?
Lehet nagyon lúzer kérdések ezek. Nem találtam neten olyan magyar leírást ami ilyenre is kitér telepítés előtt. FAT32 és kövi pont már az h feltelepített..
http://wiki.osx86.hu/index.php/Telepítési_útmutatók
Szóval ha valaki (v te) vagy adna egy nagyon részletes linket v elmondaná hogy pontosan Nyúgdíjas miket vár(sz) megköszönném. :U
Lehet h a telpítő lemezbe bele kell építeni pár speciális drivert a gépemhez valót és csak utána működik?
Mondom most annyit csináltam letöltöttem egyet, be bootoltam lemezről logó felvillanás és restart magától.
Gondolom h nem ennyire1xszerű szóval mit kéne még csinálom?
(most töltötöm a kalywayt és a OS_X_Install_DVD__Hackintosh-t csak még idő)
Ha van ötletetek milyet töltsek még le (esetleg torrent címmel) akkor hálás lennék.
Sorry a terjedelemért, és bármi segítségét előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

mi

(#2164) tlac válasza tibuszh (#2163) üzenetére


tlac
Topikgazda

használd a válasz gombot is

amikor bootolsz a dvd-ről, van egy kis idő, amikor visszafele számol, ott írd be a -v kapcsolót, hátha meglátsz vmit

nekem az ideneb 10.5.5 jött be, ez a legfrissebb hackintosh

(#2165) tlac


tlac
Topikgazda

Próbáljátok ki az istat menus-t, a menüre lehet rápakolni a cpu, ram, háló használatot, esetleg hőmérsékleteket, ventisebességet.
Először a menumeters-re találtam rá, az is kb ugyanez, csak nem tud annnyit, mint az előbbi.

(#2166) tlac válasza tlac (#2157) üzenetére


tlac
Topikgazda

letöröltem az ichx fixhez tartozó kext-et (tényleg csak ennyi lenne a driver uninstall?)
így már ahci nélkül nem működik
aminek örülök, mert eggyel közelebb vagyok gyári állapothoz :)

(#2167) tibuszh válasza Nyugdíjas (#2162) üzenetére


tibuszh
tag

Helló!

Nos letöltöttem egy másik OSX et. Ez már egy fokkal jobb volt. Ez már el kezdett dolgozni. Aztán igaz nem települt fel de legalább itt már valami kernelről volt szó.
(két kép a vakus élesebb)
Viszont az az OSX amit legelsőnek próbáltam feltenni, az ilyen felületet nem jelenített meg, hanem rögtön jött a mac emblémája.
http://wiki.osx86.hu/images/3/37/Pic2.jpg
Szerintetek mi lehet a gond. Lehet h a video kari kavar be? Telepítés előtt nem kell ugye semmilyen csatolt kiegészítés mellékelni a lemezhez. Szóval amit letöltök OSXet fel kéne települnie?
(asus X52S )
Van ötletetek h honnan töltsek még le Hackintost? Jó lenne ha majd működne..
Segítetek őslakosok :F

mi

(#2168) tibuszh válasza tibuszh (#2167) üzenetére


tibuszh
tag

nah a kép lemaradt az előbb
http://freemail.hu/oriaslevel/download.php?id=a93f5bb160e2c86b66dfad5a39d247fe

[ Szerkesztve ]

mi

(#2169) Nyugdíjas válasza tlac (#2165) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meglesem. Én menumeter-st használok egyébként :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2170) tlac válasza tlac (#2112) üzenetére


tlac
Topikgazda

na megoldottam, hogy menjenek az egér plusz gombjai
megoldás: usb overdrive
szépen felismeri a gombnyomásokat és be lehet állítani a funkciót hozzá

még a végén egész használható lesz a hackintos-om :)
(bár még mindig sok bosszantó hülyesége van)

(#2171) tlac válasza tlac (#2170) üzenetére


tlac
Topikgazda

van egy SteerMouse nevű program is, az is ugyanezt csinálja
(ezt nem próbáltam ki)

(#2172) tlac


tlac
Topikgazda

Egész jól be sikerült állítanom a billentyűzetem (szabványos magyar).
Most már majdnem minden gomb a helyén van és rendesen működik. Ebből használom a hungarian pc pro qwertz-et. Plusz még a bill beállításoknál megcseréltem az alt és a win gombot is.
Így most már a kukachoz nem a win + q -t kell nyomnom, hanem rendesen az alt + v -t :)

[ Szerkesztve ]

(#2173) tibuszh


tibuszh
tag

Hali!

Kipróbáltam az iDenebet,létrehoztam egy fat32-es particiót, feltelepítettem rá Macet.
Szóval az install megvolt hiba nélkül, most kellene aktívvá tennem a OS X particióját.
Ehhez Hiren's Boot CD 9.5-ot használtam, azon belül pedig Acronis Disk Director Suite 9.0.554 particionáló progit.És a neten talált Mac OS X installálás leírása szerint elvileg ott két particiót kellene látnom és mindkettőt aktívvá kellene tennem.A kisebb baj h nem értem mi az a két partició, a nagyobb baj pedig h én nem találtam azt a menüt ahol aktívvá kellene tennem a particiót(Disk\Set Active).
Ráadásul most már a Windowsban sem látom a OS Xnek létrehozott fat32es particiót. :F

Fogalmam sincs, h mit kellene tennem, és fontos lenne h feltudjam a telepíteni az OS X-et,szóval nagyon hálás lennék h vki tudna segíteni.
Elnézést, h ilyen problémás eset vagyok, előre köszönöm a segítséget.

mi

(#2174) Nyugdíjas válasza tibuszh (#2173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az első hozzászólsban található telepítsi útmutató alapján meg kell, hogy tudd csinálni minimális hozzáértéssel. Ha nem megy az alapján, akkor elmagyarázni sem tudjuk jobban, max. ha megcsinljuk helyetted :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2175) tlac válasza tibuszh (#2173) üzenetére


tlac
Topikgazda

most nem bootol be?
miért ragaszkodsz a fat32-höz?

(#2176) tlac válasza tlac (#2172) üzenetére


tlac
Topikgazda

ukelele-vel nagyon jó billentyűzetkiosztásokat lehet csinálni :)
hamarosan kész lesz a szinte 100%-osan magyar win billentyűs kiosztás
már az összes spéci karakter a helyén van
a ctrl + c és cltr + v másolás, beillesztés is működik :)
(bár az útóbbihoz nem kell nagy varázslat)

[ Szerkesztve ]

(#2177) KuZo válasza KuZo (#2160) üzenetére


KuZo
tag

Na nincs olyan köztetek, aki megkönyörülne rajtam? :(

(#2178) Nyugdíjas válasza KuZo (#2177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mármint a te neted sávszélessége kevés, vagy lassan jön?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2179) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én fel szeretném tenni a Leopardot,de nem igazán vagyok képbe,hogy honnan lehet leszedni pl?
Meg mi hogyan működik?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2180) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2179) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Felhívnám a figyelmedet a topic címére :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2181) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2180) üzenetére


cellpeti
veterán

Ja ok!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2182) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ahhoz hogy felmenjen a gépemre a cucc,utánna nekem kellenének a driverek a msinámhoz.
Acer eMachines E510-em van!

BroadCom-os LAN-om van,Arthereos WiFi-m van,Intel GMA X3100 128MB-om van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2183) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2182) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy jól használod a magyar nyelv írásjeleit...
Gondolom kérdezni szeretted volna, hogy kellenek-é a driverek. Általában nem, mert az OSx vagy felismer valamit, vagy nem. Kevés esetben lehet segiteni ezen utólagos driver-telepitéssel, de ezt lássuk meg, ha már fent van a gépeden :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2184) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

ISO-ba van nekem a cucc,ki kell írni DVD-re azt mehet a BOOT?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2185) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2184) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ahogy mondod.

Persze előbb az első hozzszólsban lévő telepitési útmutató alapján formázd meg a particiót, amire telepited, és persze nem árt, ha nem nagyon van a gép közelében más os :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2186) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2185) üzenetére


cellpeti
veterán

Sziasztok!!

megpróáltam felraki az OS\X-et,de valamit nem jól csináltm,mert:

1. kiírtam ISO-ba
2. Be bootoltattam róla a telepítő el is indult,letöröltem a winyót, kiválasztottam ami a leírásba meg volt adva meg minden,és ugye ezek után kéne konvertálni. Na igen,de nekem nem konvertált
Rámentem arra,hogy Convert, és itt kész,itt kell kiválasztani a DVD-n lévő intallt,vagy hogyan kell konvertálni? Valaki segítsen pls!!!!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2187) cellpeti


cellpeti
veterán

El is felejtettem!!!

Nekem a MAC kéne progra(C,Java).Most(tegnap előtt) vettem egy Fujistu-Seimens tv tunert,azt felismeri a MAC?
Vagy akkor maradjak a windowsnál? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2188) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2186) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A Convert környékén sem kell járnod!

Te tényleg nem olvasod az útmutatót, csak write onlyban tolod? :W

A Tneredre is ott a válasz az első hsz.-ben. Használd!!!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2189) tlac válasza Nyugdíjas (#2188) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt hiszem nekem is át kellene nézni a telepítési útmutatót, mert fogalmam sincs, hogy miről beszéltek, lehet nem is jól telepítettem :D

(#2190) Nyugdíjas válasza tlac (#2189) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Há ezaz. Convert az nem is tudom mire való :D
De, hogy nincsen rá szükség a telepítésnél, az biztos :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2191) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2190) üzenetére


cellpeti
veterán

Bettem a CD-t,be is bootolt,majd utánna a winyót is letöröltem,ezután mit kell tenni?
Különben meg olvasom a telepítési útmutatót,csak épp olyan ablak nincs benne,ami nekem kijött!! :(

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2192) KuZo válasza Nyugdíjas (#2178) üzenetére


KuZo
tag

A net-em pöcs sajna... :(

(#2193) tlac válasza cellpeti (#2191) üzenetére


tlac
Topikgazda

itt egy frissebb leírás, bele nézegettem, jónak tűnik

mi jött ki neked? :D

KuZo:

még mindig nem derült ki, hogy helyileg hol vagy

[ Szerkesztve ]

(#2194) cellpeti válasza tlac (#2193) üzenetére


cellpeti
veterán

Tud valaki angolul??? :U
Melyik verziót ajánljátok,nekem az Leo4All van.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2195) tlac válasza cellpeti (#2194) üzenetére


tlac
Topikgazda

a képeket csak megérted :)

nekem az ideneb 10.5.5 jött be, a linkelt leírásban is az van

(#2196) KuZo válasza tlac (#2193) üzenetére


KuZo
tag

Budapest/Dunaharaszti tengelyen bárhova eljutok..hozzátenném, hogy nem biztos a 10.5.2 verzió "felsőbbrendűsége", ha valaki másra esküszik és rendelkezik vele, gondolom az is jó lehet a nótosomra...

[ Szerkesztve ]

(#2197) Nyugdíjas válasza KuZo (#2196) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem egészen sok release ki van irva. Ha valamikor be tudsz jönni a Nyugatihoz, akkor, ha megbeszéljük előre, kiirkálom neked őket.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2198) cellpeti


cellpeti
veterán

Az iDenebeset ajánljátok??? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2199) cellpeti


cellpeti
veterán

hali!

a notimba Intel 960 chipset van,de a telepítőbe nem találtam ilyet,csak ICHx fixed??
Az jó nekem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2200) cellpeti


cellpeti
veterán

Na felment a Leo4All verzió,de egy helyen nem enged tovább!
Kiválaszto,hogy Magyarország,Magyar billenztyű és utánna tesz fel egy kérdést!
Ott rámegyek az utolsóra és onnan megint visszadob,hogy válasszak megint országot és bill-t...
Ez mitől lehet!
Az iDeneb-es verzió,meg csak feltelepült,minden ok,kivéve,hogy nincs képernyőm,az egér látszik mögötte pedig tök fekete minden,de a gép nem fagyott le,mert az egér mozog.

Valaki tudna segíteni?

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy nem sokára meg lesz a Kalyway 10.5.2es verzió is:

Milyen kerneleket kell belerakni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.