Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) AloeVera


AloeVera
tag

Billentyűzet problémával kapcsolatban kérnék segtséget. A System Preferences Keyboard & Mouse paneljéről nálam hiányzik a Change Keyboard Type gomb. Minden fórumon azt olvasom, hogy ilyen esetben törölni kell a /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist fájlt, utána újraindtáskor a teleptéshez hasonlóan elindul a Keyboard Setup Assistant, lehet billentyűzet típust választani. A probléma az, hogy a /Library/Preferences könyvtárban nincs com.apple.keyboardtype.plist nevű fájl. Mit lehet ilyenkor tenni. (Végre valamennyire használható állapotba hoztam a rendszert, nem szívesen kezdeném elölről.)

(#2402) gozi válasza AloeVera (#2401) üzenetére


gozi
tag

Ez egy laptop? Csak nem a 0 és a hosszú "í" a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#2403) tlac válasza more (#2400) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld ki

De kár :( unom már az xp-t. vistát nem akarok. ubuntut sem mert azt tanulni kéne. :O

osx-et ugyanúgy tanulni kell (ráadásul egy gnome vagy kde-hez képest a grafikus felülete is teljesen másképp működik), és legalább annyit, ha nem többet kell hackelni, mint az ubuntu-t

[ Szerkesztve ]

(#2404) pbalci


pbalci
csendes tag

Sziasztok...elkelne egy kis segitség. Az Acronis Boot magic-ja nem látja az xp-met. Nem tudom miért, de talán kéne egy másik boot manager. Van valami aktuálisan jó kéznél valahol?

(#2405) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Kezdő OSX-es lennék énis, de elakadtam sajnos... :(
Letöltöttem egy iDeneb v1 10.5.4 iso-t, fel is ment úgyérzem rendesen, de amikor újraindult a rendszer, akkor szürke hátteres apple logo-nál megállt minden... Mindent úgy csináltam, ahogy azt az első hsz-be írva vagyon... Esetleg tudtok valami ötletet a problémámra?
A gép, amire felment: C2D E6750, MSI P35 Neo2-FR, 4GB ram, 8800GT, stb.
Esetleg valami más verziójúval próbálkozzak?
Köszi előre is! :R

(#2406) AloeVera válasza gozi (#2402) üzenetére


AloeVera
tag

Igen, egy laptop, magyar billentyűzettel, ráadásul az IBM-nek abból a korszakából, amikor még elvből nem volt Windows billentyű a ThinkPadeken, pedig az most jó szolgálatot tenne Command-ként. Ukelelével próbáltam normális kiosztást csinálni, de nem sok sikerrel, így most jobbhíján kapcsolgatok egy átalaktott magyar és egy angol kiosztás között, de azok a jelek, amik eredetileg AltGr-rel érhetőek el, eléggé hiányoznak. Gondoltam, hátha a billentyűzet típus változtatásával javíthatok valamit a helyzeten (ANSI vs. ISO), csakhát nálam hiányzik ez a beállítási lehetőség.
Egyébként időközben sikerült újra előhozni a Setup Assistant-et (ami telepítés után az első újraindításkor fut le), volt nyelvválasztás, billentyűzet kiosztás megadása, hálózat beállítás stb., csak pont a Keyboard Setup Assistant nem jött elő, és a probléma azóta is fennáll.
Ellenben a következő rendszerindítás meghiúsult a com.apple.Boot.plist fájl hiánya miatt, de ilyenektől már nem esem kétségbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#2407) Nyugdíjas válasza Hocsika (#2405) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Más release-el próbálkozni mindig jó ötlet.
De egy -v pareméterrel inditva esetleg kitalálhatjuk hol akad el őkelme.

A boot menunél noymsz egy gombot, és a boot: után beírod, hogy "-v" (idézőjelek nélkül természetesen)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2408) Hocsika válasza Nyugdíjas (#2407) üzenetére


Hocsika
tag

Megnéztem. A következő sor az utolsó:
"using 16384 buffer headers and 4096 cluster IO buffer headers"

(#2409) Nyugdíjas válasza Hocsika (#2408) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó lenne azért mondjuk ehelyett egy képernyőfotó...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2410) tlac válasza AloeVera (#2406) üzenetére


tlac
Topikgazda

állítsd be vhogy így, akkor nem fog hiányozni a win gomb
ukelele-vel nagony jól meg lehet csinálni a kiosztást, nekem szinte sikerült megcsinálni ugyanazt, hogy úgy menjen, mint win vagy linux alatt

(#2411) Hocsika válasza Nyugdíjas (#2409) üzenetére


Hocsika
tag

Tessék a kép: [link]

(#2412) Nyugdíjas válasza Hocsika (#2411) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm.... Sajnos azt kell mondjam, nem lettünk okosabbak :(

Ez nekem semmit nem mond. Annyit tudok leszűrni, hogy nagyon az elején áll le, itt nem szokott megakadni.
Ha mindenben az útmutatók szerint jártl el, és drivereket is jól válogattad ki, akkor más kernel, vagy más release kipróbálását javaslom igy hirtelen :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2413) Hocsika válasza Nyugdíjas (#2412) üzenetére


Hocsika
tag

Esetleg valami eléggé jól működő verzióra tudsz tippet adni? Melyiket lenne a legjobb letölteni? :R

(#2414) AloeVera válasza tlac (#2410) üzenetére


AloeVera
tag

Köszönöm, megpróbálom így, illetve mégegyszer nekirugaszkodom az Ukelelének is.

(#2415) Nyugdíjas válasza Hocsika (#2413) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt a 10.5.5 iDeneb-et is sokan dicsérik, de nekem örök kedvencem a 10.5.2 Kalyway.
Illetve van egy 10.5..4 JAS Client Server Edition, amiben annyi kernel van, hogy győzzél választani :D
Ezeket kipróbálnám.

Leo4All-ból ha jól rémlik szintén 10.5.2 (release verzió-szmot sajnos nem tudok fejből) elég használható.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2416) AloeVera válasza Hocsika (#2411) üzenetére


AloeVera
tag

Néhány hozzászólással feljebb (2392-es) olvashatod, hogy én is hasonló cipőben jártam. Ha a telepítőlemezes boot (rd=diskXsY paraméter megadásával) működik, próbáld meg feltenni az ACPI-Fixet.

(#2417) Hocsika


Hocsika
tag

Köszi mindenkinek! Megpróbálom azt a faja boot-ot! :R

(#2418) pbalci


pbalci
csendes tag

Sziasztok....hátha erre kapok választ: Elvileg simán felment a LEO a második particióra, müködik a OS selector is / bár nem látja oprendszernek de elinditja/ . A következő üzenettel áll meg a teljesen fekete képernyőn: STILL WAITING FOR ROOT DEVICE mi lehet a baj?

(#2419) AloeVera válasza tlac (#2410) üzenetére


AloeVera
tag

Próbálgattam azóta Ukelelével az eredetihez (PC-s) hasonló kiosztást csinálni, de csak arra jutottam, hogy az Y és a bal Shift közötti billentyű (amin az í és a < jelek vannak) hiánya zavaró. Szerintem ezen segített volna a billentyűzet típus ISO-ra állítása, mert ha az Ukelelében ISO típust választok, olyan layout jelenik meg, amin megvan ez a billentyű.
Viszont találtam egy módosított ApplePS2Keyboard kernel extensiont, ami kezeli a teljes ISO billentyűzetet, feltettem, eddig probléma nélkül működik.
A módosító billentyűk általad javasolt cseréjével a Windows gomb pótlását is megoldottnak láttam, egészen addig, míg valamikor egy Terminal-t nem indítottam, mert akkor rájöttem, hogy nincs Ctrl-S, Ctrl-Q, Ctrl-C stb. Ezért inkább visszaállítottam az alapállapotot, és a Caps Lock-ot áldoztam fel Command-nak.

(#2420) tlac válasza AloeVera (#2419) üzenetére


tlac
Topikgazda

Viszont találtam egy módosított ApplePS2Keyboard kernel extensiont, ami kezeli a teljes ISO billentyűzetet, feltettem, eddig probléma nélkül működik.

tehát ez megoldja az í0 problémát?
ha igen, érdekelne

A módosító billentyűk általad javasolt cseréjével a Windows gomb pótlását is megoldottnak láttam, egészen addig, míg valamikor egy Terminal-t nem indítottam, mert akkor rájöttem, hogy nincs Ctrl-S, Ctrl-Q, Ctrl-C stb.

hmm...
hát nekem a ctrl + q az úgy működött, hogy kinyomta az ablakot
ctrl + c meg semmit nem csinált, ezek szerint ez is működne?

még meg kellene próbálni másik terminál programot is

(#2421) zabu


zabu
tag

Sziasztok!

Elhatároztam hogy feltelepítek egy osx-et a pc-mre.
Magyar útmutatót követve tettem a dolgom. Csak pár dolgot csináltam máshogy, és ezt szeretném megkérdezni lehetnek-e ezek a problémám okai?
-Nem xp, hanem Vista
-Nem a Vistás vinyón csináltam egy új partíciót, hanem egy külön HDD-n
-Ezt nem teljesen értettem hogy DVDről bootoljunk be. Daemon tools is jó hozzá ugye?
-Nem a felsorolt rendszert szeretném felpakolni, hanem egy 10.5.2 Vers 3-ast

Ezek után a probléma: Nem tudom behozni a telepítési képernyőjét.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#2422) zabu válasza zabu (#2421) üzenetére


zabu
tag

nem kérdeztem semmit.

Megint hülye vagyok. Már írom is ki DVD-re

(#2423) Nyugdíjas válasza zabu (#2422) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

naugye ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2424) AloeVera válasza tlac (#2420) üzenetére


AloeVera
tag

tehát ez megoldja az í0 problémát?
ha igen, érdekelne

Pontosabban azt oldja meg, hogy éljen az ISO billentyűzet plusz egy gombja, amin magyar kiosztás esetén az Í betű van. Utána már csak Ukelelével a helyére kell tenni a 0-t és az Í-t. Az ApplePS2Keyboard.kext-et mindjárt elküldöm a profilodban szereplő e-mail címre. A használatával kapcsolatban két tudnivaló van:

- Az ApplePS2Controller extension egyik pluginje, tehát a /System/Library/Extensions/ApplePS2Controller.kext/Contents/PlugIns könyvtárba kell másolni, előtte a régi ApplePS2Keyboard.kext-et törölni kell, utána a szokásos chmod, chown lépések, Extensions.mkext törlés, végül reboot szükséges.
- Az Info.plist fájljában beállítható hogy a Caps Lock legyen a Ctrl billentyű, és hogy az Alt és Windows billentyűk fel legyenek-e cserélve. Előbbi beállítást hagytam false-on, utóbbi viszont true volt, én false-ra állítottam.

hát nekem a ctrl + q az úgy működött, hogy kinyomta az ablakot
ctrl + c meg semmit nem csinált, ezek szerint ez is működne?

A Command-Q a Quit Terminal shortcut, és nálad a Ctrl billentyű a Command.

(#2425) tlac válasza AloeVera (#2424) üzenetére


tlac
Topikgazda

kösz! megkaptam :R

Az Info.plist fájljában beállítható

ez is a kext-ben van?
(most linux alatt vagyok, osx-es vinyó meg lehúzva, nem tudom megnézni)

A Command-Q a Quit Terminal shortcut, és nálad a Ctrl billentyű a Command.

igen, ez világos
akkor úgy kérdezem a command + c vagy a rendes ctrl + c, az ami működik?

(#2426) AloeVera válasza tlac (#2425) üzenetére


AloeVera
tag

Igen, az Info.plist is a kext-ben van.

akkor úgy kérdezem a command + c vagy a rendes ctrl + c, az ami működik?

Nálam a System Preferences-ben most a Caps Lock kivételével minden módosító billentyű az alapbeállításon van, így a Ctrl-C (meg a többi megszokott Ctrl-es kombináció) működik.

(#2427) pbalci


pbalci
csendes tag

Az első hozzászólásban ez áll: "Bármi egyéb kérdéssel, mint mindig bátran forduljatok a topiclakókhoz, igyekszünk készséggel segiteni bármiben." Ehhez képest hiába kérdezek, szóra sem méltat senki. Megyek buzerálom tovább a windózomat inkább. :( :(((

(#2428) tlac válasza pbalci (#2427) üzenetére


tlac
Topikgazda

a hackintosh-hoz önállóságra és kitartásra is szükség van, buzeráld a vindózod
most szóra méltattalak

(#2429) Nyugdíjas válasza AloeVera (#2426) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ctrl-cmd felcserélés az "alapból" is megoldható a System Preferences-ben.

pblaci: Bal fent, kereső, ismerős gondolom. Te barátod is. Problémádra inteligensen keresve olyan 50-100 találatot kapsz a topicban, szóval nem is értem mit vártál :U

p.s: Jól kicsesztél velünk, hogy továbbra is windózt használsz, gondolhatod...;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2430) AloeVera válasza Nyugdíjas (#2429) üzenetére


AloeVera
tag

ctrl-cmd felcserélés az "alapból" is megoldható a System Preferences-ben.

Igen, igen, a problémám az volt, hogy mivel nincs Command-ként használható Windows gombom, ez a csere azt jelentené, hogy a Ctrl gombom veszik oda a Command-ért cserébe, ami néha igen fájó. De már minden OK, ill. ez azért túlzás, mindenesetre billentyűzet problémám már nincs. :)

(#2431) tlac válasza AloeVera (#2424) üzenetére


tlac
Topikgazda

kösz, ez bejött!

még rágyúrtam kicsit ukelele-vel és most már teljesen ugyanaz a kiosztásom van, mint win alatt

nem tudom honnan szedted ezt az ApplePS2Keyboard.kext fájlt, de megérne egy linket, hogy ha később másnak is szüksége lenne rá

- Az Info.plist fájljában beállítható hogy a Caps Lock legyen a Ctrl billentyű, és hogy az Alt és Windows billentyűk fel legyenek-e cserélve. Előbbi beállítást hagytam false-on, utóbbi viszont true volt, én false-ra állítottam.

ezt én sem értem, szerintem is ezt mindet meg lehet tenni a billentyűzet beállításainál, egyszerűbben

(#2432) AloeVera válasza tlac (#2431) üzenetére


AloeVera
tag

nem tudom honnan szedted ezt az ApplePS2Keyboard.kext fájlt, de megérne egy linket, hogy ha később másnak is szüksége lenne rá

Ha emlékezetem nem csal, itt találtam rá.

(#2433) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem h felmegy-e a hakli egy acer aspire 2930-as típusú gépre. Megnéztem wikin ott nem volt fent de nem tom h mikor frissítették utoljára.

előre is köszi :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#2434) tlac válasza m0h0senator (#2433) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor nézd meg komponensenként

(#2435) KuZo válasza AloeVera (#2432) üzenetére


KuZo
tag

Én is szeretném megköszönni ezt a kextet! Egy pillanat alatt felismerte a hosszú 'í'-t és végre a helyére került a "0" is.. :R

(#2436) tlac válasza tlac (#2323) üzenetére


tlac
Topikgazda

megpróbáltam 10.5.6-ra is frissíteni, ez már nem jött be
a telepítés 70%-ánál lefagyott, azóta nem is indul el az osx
-v -s -x paraméterekkel kaptam egy parancssort, de gépelni nem tudtam, gondolom a ps2-es bill miatt
(többet most nincs időm foglalkozni vele)

(#2437) ixus


ixus
csendes tag

Ez se semmi

Az Apple magyarországi képviseletét ellátó MDS Holding hazai leányvállalata bejelentette, hogy megkezdi az immár magyar nyelven is elérhető a Parallels Desktop for Mac 4.0 értékesítését. E termék jelenleg több mint 1,5 millió felhasználó számára teszi lehetővé a Windows, Linux és más operációs rendszerek futtatását a Mac OS X mellett. A szoftver új verziója még jobb integrációt biztosít az operációs rendszerek között, akár 50%-kal gyorsabb, valamint számos biztonsági, mentési és energiatakarékossági funkcióval bővült.

(#2438) Pisztillus válasza ixus (#2437) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Annak sem kell aggódnia, aki 2008. szeptember 1 után vett esetleg Parallels Desktop 3-at. Miután én ebben a helyzetben vagyok, kipróbáltam, és sikeresen upgradeltem ingyen a 4-es változatra.

Más.

Kipróbáltam az iDeneb 10.5.5-öt. A HP 6710s notin már csak egyedül a wifi nem megy - de ez usb kütyüvel orvosolható. Ahol a kalyway 10.5.2 ment, ott ez is simán megy. Nálam megvan a másik univerzális telepítőkészlet... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2439) slig


slig
csendes tag

Rohadt mázlista haveromnak megy.... Nekem bezzeg még mindig az ASUS F5N-el való szenvedés van, hogy nem látja egyik se a vinyót, sőt van aminek még a telepítője se indul el... Az asztali gépen meg egyszerűen nem megy a PS/2 perifériák... -f parancsot is próbáltam, azzal el se indul a telepítő :/

スラッグ

(#2440) Nyugdíjas válasza slig (#2439) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért nem egy komoly beruházás egy USb-s bill. , meg egy egér :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2441) tlac válasza tlac (#2436) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam is ez a hiba jött elő
egyelőre még nem sikerült javítani

(#2442) tlac válasza tlac (#2441) üzenetére


tlac
Topikgazda

ehhez hasonlóan sikerült frissíteni 10.5.6-ra, de azóta nem megy a hang és a restart is hibás, próbáltam felrakni újra az ideneb-es fix-eket, patch-eket, de nem segített

(#2443) tlac válasza tlac (#2442) üzenetére


tlac
Topikgazda

kimaradt a link :D

(#2444) gergely2005


gergely2005
tag

Üdv.

Lenne egy nagy problémám.

Ez a tiruga féle ALC888 (vagy 889? nem emlékszek pontosan) van felrakva nekem.
A hang működik, de az outputoknál amúgy minden választék Line Out.
De ez most mindegy. Az a probléma, hogy Logic Studio 8 és a mainstage programon belül nincsen hang(viszont Final cut Pro-ban és Soundtrack Pro 2-ben van hang) .

Tudtok valami megoldást erre?

Illetve 10e Ft körül milyen hangkártyát ajánlotok, amivel teljesen jól működik az os x? Illetve a Logic Pro?
pl. egy ilyen: http://www.prolinemusic.hu/sekd/hangk/pplus_info-xstart.htm
Szerintetek működne os x alatt?

Köszönöm

http://nagygergely.info

(#2445) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Itt egy link, amolyan iDeneb 10.5.5. telepítési útmutató :Y .

[ Szerkesztve ]

(#2446) kiru_meister


kiru_meister
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte EP35-ds3 Alaplap
Intel E7400 @ 2.8 Ghz Processzor
9800 GT Videókártya
2 Gb Kingmax Ram

Melyík verziót ajánljátok? Melyík osx86 futna jól a gépemen? Egy olyan verzót szeretnék amivel minden múködne (ha van olyan).

(#2447) tlac válasza kiru_meister (#2446) üzenetére


tlac
Topikgazda

az előtted lévő hozzászólást nézd át és azzal próbálkozhatsz
jó eséllyel minden szépen fog menni

(#2448) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na valaki nemtudja hogy azóta ATi 4870-re lett-e driver? Vagy bármilyen megoldás hogy ne csak VESA-módban lehessen indítani? :(((

(#2449) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!

Átolvastam a fórumot, de nem találtam megoldást a problémámra, ezért kérnék egy kis segítséget.
Több verzióval is próbálkoztam, iATKOS 5i 10.5.5, KalyWay 10.5.2, LeoALL v3 10.5.2, ToH 10.5.2..., de az iDeneb v1.3 10.5.5 volt az egyetlen, ami elindult. (a többinél csak a fekete alapon sok fehér betű, és itt megállt, vagy folyamatosan újraindult.
iDeneb-nél a telepítés így csináltam: egy teljesen új 40GB-os Samsung SATA vinyót FAT32-re formáztam, aktívvá tettem. (Hiren’s Boot CD)
A BIOS-ban engedélyeztem az AHCI-t, JMicron alapból tiltva, mivel nincs is IDE meghajtóm, a CD-m is SATA-s.
OS X telepítő elindul, Utilities, Disk Utility, Erase, Mac OS Extended Journaledet kiválasztottam, Erase, és kész. Tovább, Customization, kiválasztottam a gépemnek megfelelő opciókat, amiről úgy gondoltam szükséges lehet, és elindítottam a telepítőt.
Kb. 30 perc volt a telepítés, utána Restart, szürke háttér, alma… már azt hittem hogy minden Ok, :C …de nem történik semmi! :W Na, erre mondjon valaki valamit.

A vas:
[link]

Proci: Intel Core 2 Duo E 8200 (2,67Ghz)
Mem: 4x1GB DDR2 GEIL Ultra

[ Szerkesztve ]

(#2450) t.zolka válasza t.zolka (#2449) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ja, és a videókártya ATI Radeon HD 2600 XT PCIe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.