Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) rii


rii
nagyúr

valami HDD ellenőrző progi van OSX alá?

sajna HDENTEL nincs, és mivel MAC Journal FS van rajta, ezért a XP-s HDENITEL nem is veszi észre ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3652) rii válasza rii (#3651) üzenetére


rii
nagyúr

menet közben le is dobja a HDD-t )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3653) tlac válasza rii (#3651) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem észre kellene, hogy vegye
de van linux-os is, annak tényleg mindegy, hogy milyen fájlrendszer van rajta

(#3654) leeate


leeate
senior tag

Támadt egy ötletem wifire!
Ugye most már a 3.0-s ipodokat lehet netes modemként is használni, ez működik hackintoshsal is? Mert akkor upgrade-elnék, és lenne netem :)

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#3655) tlac válasza leeate (#3654) üzenetére


tlac
Topikgazda

tippre igen, de nem értem mit akarsz upgradelni
gondolom az ipod-hoz fel kell rakni vmi programot

(#3656) leeate válasza tlac (#3655) üzenetére


leeate
senior tag

Pénzbe kerül a 3.0-s ipod szoft, kb. 2 rugó!
Edit: Ja, ez mégse fog működni. Csak az ájfónosok kaptak ilyet, hogy mennének a .... :O

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#3657) Csabee.


Csabee.
nagyúr

valaki HP notebookra telepített már fel MAC-osx-et? mert a pavilionon minden megfekszik eddig..

Üdv: Csabee.

(#3658) varsam


varsam
őstag

Hali!
Jó másfél éve próbálkoztam feltenni OS X-et a laptopomra, sikertelenül sajnos. Azóta nem foglalkoztam vele, így nem tudom milyen újabb hardvereket támogat már.
Kérdésem, hogy az alábbi gépre, melyik verziót tudnám feltenni, milyen kernellel és milyen driverekkel?
(az adatokat Everestből másolom ki)
MSI-EX600 notebook
CPU típusa: Mobile Intel Core 2 Duo T5450, 1666 MHz
Alaplap neve: MSI MegaBook EX600 (MS-1636)
Alaplapi lapkakészlet: Intel Crestline-PM PM965
Rendszermemória: 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM) - Transcend
Videokártya: NVIDIA GeForce 8400M G (256 MB)
Hangkártya: Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller
IDE vezérlő: Intel(R) ICH8M 3 port Soros ATA-tárolóvezérlő - 2828
Hálózati kártya: Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
Hálózati kártya: Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Segítséget előre is köszi!

(#3659) tlac válasza varsam (#3658) üzenetére


tlac
Topikgazda

konkrét verzió nevet nem írhatunk a topikban, de szerintem jó eséllyel bármelyik újabbnak (10.5.x) menni kellene rajta, csak próbálkozni kell

a wifit nem tudom, de a többi cucchoz szerintem van driver

(#3660) sghc_toma válasza tlac (#3659) üzenetére


sghc_toma
senior tag

wifi-hez biztosan nincs.. illetve van iwidarwin, de instabil es csak nyilt wifi-re tud csatlakozni.. meg talan a project camphor-bol lesz valami (2200-hoz mar van driver, keszul a 3945-hoz is, aztan majd egyszer 4965)

in asm we trust

(#3661) varsam válasza tlac (#3659) üzenetére


varsam
őstag

10.5.1 és 2 már volt fenn, illetve próbáltam, de nem működtek.
Kicsit konkrétabban?
Mondjuk ebből a listából miket kéne feltennem? Vagy ha nincs itt vmi, akkor miket kéne keresnem? Leginkább a kernel és a chipset érdekelne.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3662) sghc_toma válasza varsam (#3661) üzenetére


sghc_toma
senior tag

igy elnezve a konfigodat en a kovetkezo kext-eket probalnam, valami ujabb verzioval (10.5.6+)

vanilla kernelnek mukodnie kell
Chameleon RC1/RC2 bootloader
esetleg Disabler (allitolag mindenkeppen szukseges, nekem e nelkul megy)
dsmos vagy AppleDecrypt - ezek valamelyike mindenkeppen kell
videokartya: NVkush (nekem ez valt be)
hang: VoodooHDA
halokartya: szerintem megy alapbol, de nem vagyok benne biztos
power management: VoodooPower, VoodooBattery
bill. es touchpad: VoodooPS2Controller

aztan ha fent van a rendszer, lehet meg finomitgatni a dolgokon..

in asm we trust

(#3663) Locsi válasza varsam (#3658) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem akarom elvenni a kedved. Nekem ex700-am van és kellett hozzá egy módosított bios.

(#3664) varsam válasza Locsi (#3663) üzenetére


varsam
őstag

Na igen, ilyenről is olvastam már. Ez a módosított bios pontosan miben más, mint az eredeti? Hol találok ilyet, mennyire megbízható dolog, és ha valami nem jó, akkor vissza tudom tenni az eredetit? Jelenleg a legfrissebb 5.09-es van fent.

(#3662) sghc_toma: Köszi a leírást!!

(#3665) varsam válasza varsam (#3664) üzenetére


varsam
őstag

Itt találtam moddolt biosokat.
EX600-as laptophoz van 3 fajta is. v12C, v129 és 707. kérdés melyik kéne.

Másik: Van esély, hogy mindkét procimagot használja a rendszer? Mert több helyen olvastan, hogy csak -v -f -cpus=1 paranccsal indul el a telepítő.

(#3666) Locsi válasza varsam (#3664) üzenetére


Locsi
senior tag

Pont azért kellett nekem is a moddolt bios, hogy használja mindkét magot. Nézz körül az osx86.hu-n bios ügyben.

(#3667) Locsi


Locsi
senior tag

Kicsit jobban körülnéztem, de javaslom neked is, hogy nézz be ide [EX600].
Itt vannak az eredeti biosok, ezek vannak tulajdonképpen módósítva. Ez alapján szerintem ki tudod választani, hogy melyik a jó a te laptopodhoz. Szerény személyem a 707-est rakná fel, de majd valaki megerősít benne.

U.i: Nekem a moddolt bios után nem kellett semmilyen trükkel indítani a gépet, minden szépen települt, majdnem bármelyik csomag.

[ Szerkesztve ]

(#3668) varsam válasza Locsi (#3667) üzenetére


varsam
őstag

Nekem innen a 5.09-es bios kell (ami fel is van téve)
A 7.09 a 87 gombos billentyűzethez kell, nekem 103 gombos van. Bár nem tudom ez jelent-e valami komoly különbséget.

(#3669) Locsi válasza varsam (#3668) üzenetére


Locsi
senior tag

Őszintén megmondom, nem tudom. De gondolom akkor 12c-s akkor jó, mert az 103 gomboshoz van, csak nincs benne valami dolby-s funkció. Nem tudom, hogy mit számít ez osx-nél.

(#3670) Locsi


Locsi
senior tag

Itt van az utolsó hozzászólásnál, ha minden igaz egy moddolt 509-es bios. [link]

(#3671) varsam válasza Locsi (#3670) üzenetére


varsam
őstag

Ezt én is megtaláltam, köszi, csak azt nem tudom, mért pont éppen a Windows 7 fórumon belül van?

Azt honnan veszed, hogy a 12c jó lesz?
Ami osxcores-on van fenn, pl ez a 12c is, azok mind .ROM kiterjesztéső fájlok. Ezt át kéne neveznem, úgy ahogy az eredeti bios is van?
(MSI EX600 A1636IMS 12C.ROM <-- ez a fájl neve)

[ Szerkesztve ]

(#3672) Locsi válasza varsam (#3671) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem tudom, csak gondolom, hogy jó lesz, mert a gyártó honlapján is van 12c-s, csak valami dolby funkció hiányzik belőle. Nekem például az ex700-on egy gx700-as moddolt bios van, mert a két gép biosa ugyanaz.

(#3673) varsam válasza Locsi (#3672) üzenetére


varsam
őstag

Húú tényleg.. na akkor lassan nekilátok, csak ki kell írnom pár telepítőt, hátha valamelyik felmegy.

(#3674) b-sys


b-sys
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos idő hiányában vagyok és megtetszet az OSX viszont egyenlőre abszpolút kezdő vagyok.
A Kaly sajnos else indul a telepítés. Az ideneb 1.4 az felmegy és újra indulás után bejön az alma logós szürke háttér és semmi más.
Nem tudom mit szurtam el. Ez a legnagyobb bajom.
A gépem egy Asus F3SG-AP154 típusú laptop.

képernyő felbontás
1280x800
processzor
Mobile Intel® Core2 Duo T5750 (2mag,64bit)
processzor frekvencia
2000 MHz
chipkészlet
Intel® PM965 + ICH8M
memória
3072MB DDR2/667-PC5300
merevlemezes meghajtó
320GB 5400rpm SATA
grafikus vezérlő
NVIDIA® GeForce Go 9300M 256MB

Ezek a paraméterek.
Kiválasztásnál a videonál az nvidiat választottam, a kernelnél a vodoot.
Alaplap bios frissítve.
És még se megy tovább.
Ha valakinek valami ötlete lenne megköszönném.
Ja és a 3 partícióm közül az egyiket amelyik 150 Gb anyagom volt eltüntette. kérdésem mi a francért? Ahhoz hozzá se kellett volna nyúlnia.

üdv.
Gyula

(#3675) varsam válasza b-sys (#3674) üzenetére


varsam
őstag

Szinte ugyanaz azok a cuccok a gépedben, mint az enyémben. Olvass kicsit vissza, nézd meg nekem miket ajánlottak.
Én még nem álltam neki, mert előtte le akarok menteni mindent, meg rendesen utánaolvasni a dolgoknak, majd talán a napokban megpróbálom feltenni.

(#3676) Locsi válasza b-sys (#3674) üzenetére


Locsi
senior tag

Szerintem nehéz dió. Én csak a laptopod típusára, és az osx szóra kerestem rá együtt a google-ban. Össze vissza 5db találat volt.

(#3677) sghc_toma válasza b-sys (#3674) üzenetére


sghc_toma
senior tag

inditsd -v kernel flag-gel (verbose mod, alma helyett hasznos infokat latsz), es nezd meg (esetleg fenykepezd le, es linkeld ide), hol akad el a boot-olas.. release neveket meg ne irj, lasd bovebben az elso hsz-ben..

in asm we trust

(#3678) Locsi válasza b-sys (#3674) üzenetére


Locsi
senior tag

Itt egy cikk az asus és msi laptopok bios módosításáról, hogy minden mag működjön. [link]

(#3679) sghc_toma válasza Locsi (#3678) üzenetére


sghc_toma
senior tag

csak rapillantottam az insanelymac-es topic-ra, nincs tul sok idom.. ha tenyleg csak DSDT patch-elesrol van szo, akkor szerintem megoldhato a dolog BIOS ROM flash-eles nelkul is, leven pl. a Chameleon tud DSDT-t patch-elni on-the-fly.. holnap megnezem kicsit alaposabban..

in asm we trust

(#3680) csezo83


csezo83
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni, hogy szerintetek melyik verzióval kéne próbálkoznom az alábbi konfig esetén:

Gigabyte P45-DS4
Q9450
Sapphire HD4850

Utána olvasgattam ugyan, de a videókártya miatt nem egyértelmű számomra, hogy miként kellene neki kezdeni. Ugye a HD4850 támogatás csak nemrég jött be, talán a 10.5.7-nél, de amiket találtam telepítőket azok 10.5.6-osok, és mindegyiket telepítés után kell elvileg frissíteni...

Szeretnék kérni egy kis iránymutatást. :))

Thx! :)

(#3681) varsam


varsam
őstag

Hogy tudom megcsinálni, hogy Win7 mellett menjen az OSX?
Összesen 3 partíció lenne a vinyón (Win, OSX, adat).

(#3682) rii


rii
nagyúr

hellaaa

1.) volna egy olyan kérdésem, hogy meg lehet csinálni valamivel, mondjuk a paralell vagy mi a szösz (bocsánat :B), hogy rendszerszíntű windows programok (pld hdsentinel) futnak az OSX-en belül?

szóval az OSX-en belül futó windows program látja a gépet, vagy csak azt, amit az OSX mutat neki?

97-ben, az akkori WM soha nem tudta az adott gépet emulálni, mindig csak valami teljesen más, alap-hardware-t.

2.) illetve ez sok erőforrást kötne le?

3.) Vagy van valami hdsenitel-t megközelítő program?

pld az OSX azt mondta egy HDD-re, hogy faja, a HDSEINTEL meg megmondta, hogy 99%-os, és van rajta egy gyenge szekor.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3683) Locsi


Locsi
senior tag

Srácok. Help.

Hogy a retekben lehetne a bootolás gyorsítani. Kb 2 perc amig bebootol. Bejön ugye az almás képernyő kb. fél percnél, akkor ott tököl vagy egy percet, vinyó nem megy, vagy legalábbis a led nem azt mutatja hogy menne. Innen kb fél perc és megy az oprendszer. Egyszóval van egy kb. 1 perces intervallumom, amig szinte nem csinál semmit látszólag. Mit lehet evvel tenni?

(#3684) PH 5.5 válasza Locsi (#3683) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Indítsd -v-vel, akkor kiderül, hogy mivel tököl annyit.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#3685) Locsi válasza PH 5.5 (#3684) üzenetére


Locsi
senior tag

Indítanám, csak a Chameleon rc2-es boot loader van fent, és itt hiába nyomkodom az F8-at.

(#3686) sghc_toma válasza Locsi (#3685) üzenetére


sghc_toma
senior tag

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist-ben tudsz megadni kernel flag-eket.. meg a Chameleon GUI-val indul, akkor az os valaszto menuben ramesz a megfelelo ikonra, es beirod, hogy -v, majd nyomsz egy entert..

in asm we trust

(#3687) varsam


varsam
őstag

Elsőre felment az OSX-em, úgyhogy most nagyon boldog vagyok :D :D
Első pillantásra van hangom, netem (kábeles) wifit még nem néztem, valamint felismerte a vga-t is.
Hogy tudom megnézni, h pl a vga működik rendesen, azaz minden funkció OK?

Viszont a 3 particiómból csak 2 ismert fel. Hogy tudnám csatlakoztatni a 3.at? Fontos lenne, azon van minden adatom.

Chameleon szépen bejön az elején, látom a win-t is, bár még nem néztem hogy elindul.
Elsőre gyorsan ennyi, most barátkozom vele :D :C

(#3688) rii válasza varsam (#3687) üzenetére


rii
nagyúr

hogyha a 3ik partíciód NTFS, akkor az első POST-ban megtalálod a linkeket a NTFS 3G-hez, és a MacFuse-höz

a windows szablytalan leállítása miatt viszont előfordulhat majd, hogynem tudod felcsatolni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3689) varsam válasza rii (#3688) üzenetére


varsam
őstag

feltettem mindkettőt. Most a külső usb-s vinyómat simán látom, tudom írni/olvasni, viszont azt az egy partíciót nem...érdekes.
Disk utility-ben látom, de nem tudom mountolni, ha rámegyek hogy Repair disk, akkor pedig "Filesystem verify or repair failed"-t ír ki

(#3690) rii válasza varsam (#3689) üzenetére


rii
nagyúr

a kérdéses particióról jobb gombbal kérj róla egy INFORMATION-t a Disk Utility-ben, és írd meg milyen FS van rajta.

a külső USB-s vinyód nem FAT32-es? Csak mert azt alapból látja az OSX.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3691) varsam válasza rii (#3690) üzenetére


varsam
őstag

[link]
Csináltam egy képet, itt látszik az info rész, valamint a hiba, amit mountolásnál ad.

[ Szerkesztve ]

(#3692) sghc_toma válasza varsam (#3691) üzenetére


sghc_toma
senior tag

azt probaltad, amit javasol a progi (windows boot, chkdsk /f ...)? amugy siman lehet, hogy nem is kell chkdsk; boot-olsz Win-t, szabalyosan leallitod, es jo lesz..

rii: Leo alapbol tudja olvasni az NTFS particiokat is...

in asm we trust

(#3693) varsam válasza varsam (#3691) üzenetére


varsam
őstag

Most a másik problémám, h ugye fent van a chameleon boot loader, ahol szépen ki tudom választani, h mit akarok bootolni. OSX szépen elindul, megy, semmi gond vele, viszont a win nem indul el, hibát ír ki, és a telepítő dvd-vel sem tudom megjavítani.
Hogy csináljam, h mindkét oprendszert tudjam használni?

(#3694) rii válasza sghc_toma (#3692) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Leo alapbol tudja olvasni az NTFS particiokat is... ..."

nekem 10.5.2 van, de az NTFS 3G nélkül nem látta, azért is kellett feltennem annó ... de már régen volt.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3695) rii válasza varsam (#3693) üzenetére


rii
nagyúr

azért nem indul a WIN-ed szerintem, mert a HDD Master Boot record-jába tette be az saját LOADER-jét, mert minden OS-nek kell egy loader, ami elindítja.

Ez a Load-er lehet olyan is, mint a LILO, hogy akár több OS-t is képes kezelni.
Az WIN loadlerje csak arra jó, hogy saját magának átadja a vezérlés.

szóval az WIN a Loader-jét a HDD MBR-jébe tette, és nem csak annak a particiónak az BR-jébe (boot record) amiről indul is.

A Chameleon meg ezt felülírta, - jogosan - és így az WIN-nek most nincs loader-je. A megoldás az az lenne, ha a saját particiójának a Boot Recordjába írná be magát, de ezt nem tudom, hogy hogy lehet elérni. A Linux telepítéskor ezt mindig megkérdezte.

Van még a FDISK /MBR parancs, ami visszaállítja az eredeti állapotot, de akkor meg nem lesz Chameleon Boot loader.

több éve nem használtam egy HDD-n több OS, nekem külön HDD-ken leledzenek, remélem nem írtam zagyvaságot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3696) varsam válasza rii (#3695) üzenetére


varsam
őstag

Aham, értem. Ilyen szempontból jó nagy sz@r a win.
És akkor most felejtős az egy vinyón 2 oprendszer? Vagy hogy lehetne mindketőtt működésre bírni? Jó lenne azért ha megmaradna a win is, néha szükségem lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#3697) rii válasza varsam (#3696) üzenetére


rii
nagyúr

meg lehet oldani, annó mi is megcsináltuk, volt hogy 4 OS volt 1 HDD-n ... de én sajna már nem tudom :( elnézést, régen volt, 97–98-ban

sztem kérdezd meg a Azonnali kérdések órájában, hogy mi a teendő, ha boot manager esetén a win nem indul már.

Az sem mindegy melyik partició aktív, s nem aktív. Ezt a pqmagic-el lehet a leg-user-friendly-bb módon állítani. (jadepersze nincs win)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3698) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

rii (#3694): hmm, fura, elvileg mar Tiger is tudta olvasni az NTFS lemezeket (irni nem, azt a Snow Leo sem tudja)

varsam: nekem most is Win7 mellett van fent a Snow Leo.. szenvedtem vele en is, de hosszas google-zas utan vegul sikerult megoldani.. Windows DVD-rol boot-oltam, parancssort inditottam, es a kovetkezo ket progit* hasznaltam:

bootsect /nt60 C:
bcdboot C:\Windows /s C:

Eleresi utvonalakat ertelemszeruen modositsd, ha kell, meg nem art a /help kapcsoloval elolvasni, mit is csinalnak ezek a progik.. csak hogy tudd, mit muvelsz a rendszereddel :)

aktiv particiot nem kell allitanod, jo az, ami most aktiv (mivel elindul a Chameleon)

* nem vagyok biztos benne, hogy a bootsect is kell, es nincs nalam Win DVD, hogy kiprobalhassam...

in asm we trust

(#3699) varsam válasza rii (#3697) üzenetére


varsam
őstag

oké, megpróbálom ott, köszi.

(#3698) sghc_toma
köszi, kipróbálom.
Ez a parancs, akkor jó, ha a C-n van a Win ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3700) rii válasza sghc_toma (#3698) üzenetére


rii
nagyúr

jaaaa .... igazad van

tényleg tudta olvasni, íráshoz kellett csak az NTF3G...
bocsesz :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.