Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Takhanto


Takhanto
őstag

Feladtam,5x telepítettem és semmi,valamiért lefagy. Ha van valakinek valami ötlete,várom....

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2552) rii válasza Takhanto (#2551) üzenetére


rii
nagyúr

én totál nem vagyok otthon a témában, de szerintem próbáld meg a 10.5.2-es kalway-t.. hátha ... vagy más "drisztrib.-eket ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2553) goncz83


goncz83
csendes tag

Üdv!

Lenne egy problémám, melyben hozzáértők segítségét kérném. Adott egy laptop, Toshiba A200-23K típusú, a következő konfig:
Intel Core2Duo T5450 proc
Ati HD2600 video
Realtek RTL8101 lan
Intel PRO 3945 Wlan

OSX-et soha nem használtam még, és a munkám miatt szükségem lenne rá. Ugyanerre a konfigra sikeresen installálták a 10.5.5-ös iAtkos-t, ezért tudom, hogy elvileg mennie kellene. Próbáltam az említett verziót, és 10.5.2-es verziót is, természetesen intelest.
A feltelepítéssel nincs semmi gondom, újraindítás után aktívvá tettem a partíciót, de mikor bootolna 2 soros üzenet fogad, és itt megáll:
Boot0: MBR
Boot0: done
Egy vista van már erre a gépre telepítve, és az osx-et egy külön partícióra tettem. Ha visszarakom aktívra a vista partíciót szépen van windowsom.
Tanácstalan vagyok, legalább már vagy 10-szer ujraraktam, customize-ban is próbáltam modositani, de mindig ugyanaz.

Kérem, aki tud segítsen, ha előbbre ki lett már beszélve a téma, akkor elnézést, hogy megint feltettem.

(#2554) user137


user137
őstag

Urak!

egy iDeneb v1.3-at töltök épp (OSX10.5.5 Leopard) - kiírom DVD-re, és utána rá tudom ezt telepíteni egy USB-s külső vinyóra? Esetleg egy nagyobb (8G?) pendrive-ra úgy, h bebootoljon?

A gép egy shuttle XPC, i945GC chipset (támogatott), ATi HD2600Xt (támogatott), Core2Duo E6300 (támogatott), Hauppage TV kártya (ez majd kiderül).

Van valami speckó, amire figyelni kell, vagy csak burn-n-play? Régebben még BIOS emulációs meg ilyeneket kellett varázsolni hozzá, akkor el se mertem kezdeni az installt.

Köszi a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2555) user137


user137
őstag

még valami: lehet-e update-elni ezeket a féllegális disztribeket, vagy itt is van "Apple Genuine Advantage"?

(#2556) rii válasza user137 (#2555) üzenetére


rii
nagyúr

a 10.5.2 esetében (meg régebbieknél is) az update a hack-elt részt felülírja, így reinstall marad csak

10.5.4
10.5.5
10.5.6 esetében nem'tom mi a helyzet ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2557) rii válasza goncz83 (#2553) üzenetére


rii
nagyúr

hello

... ha jól'tom, az ATI problémás :( de ne legyen igazam ... tom', hogy azt írtad, hogy ugyanerre a konfigra már felment ... de az ATI az necc.

A particiók esetében nem tudom mi lehet a baja ...
gögóól ezt dobta ki

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2558) goncz83 válasza rii (#2557) üzenetére


goncz83
csendes tag

Köszi a gyors választ!

A helyzet az, hogy mind a 2 telepitöben ki lehet választani a customize menüpontban a vga-mat.
Holnap uj winyot kap, hátha ugy sikerül, ha nem előbbrehozom a mac vásárlást, csak az a baj, hogy nem magyarországon vagyok.

Üdv!

(#2559) user137 válasza goncz83 (#2558) üzenetére


user137
őstag

az iDeneb explicit jelzi a HD2600-as széria támogatottságát, ha ez segít, esetleg azzal is mehetsz egy kört. nekem holnapra kiderül, h mi a szitu :)

(#2560) rii válasza goncz83 (#2558) üzenetére


rii
nagyúr

ami a linken vanb cameleon bootloader vafymi, azt ne próbáltad?

ha a vista írt bele az MBR-be (és meg is tette, gondolom), akkor sztem nem fog tudni boot-olni a gép a 2.ik particiórol (gondolom Primary partició), de én már nagyon rég foglalkoztam csak egy HDD -n levő több partíciós felállással ....

vagy az MBR-be boot loader és akkor váltogat, melyik partició BootRecrod-jának adja át a vezérlést ...

vagy valamelyik partició BootRecrod-jába boot loader, és akkor csak azt a partíciót aktívvá tenni, az megkapja a vezérlést, és akkor bejön a boot loader ... ( ez csak olyan OS-nél járható,. ahol maga az OSnek saját Boot Loader-je vn (pl linux) )

ha valamit nem jól írtam, kérem javítson ki valaki (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2561) goncz83 válasza rii (#2560) üzenetére


goncz83
csendes tag

még nem próbáltam, éppen másolom a fontos dolgokat a külső merevlemezemről, aztán ha végzett belerakom azt, egybeparticionálom, aztán meglátjuk

addig is köszi a segítséget

(#2562) user137


user137
őstag

srácok, mekkora hely kell az OSX partíciójának? lehet megpróbálnám egy 8G-s pendrive-ről futtatni, ha azon elférne :-)

(#2563) user137


user137
őstag

még valami: találtam egy Kismus Live OSX Hackint0sh DVD-t, de a torrent csak a demonoid-on elérhető, az meg invite-only. ha valakinek meglenne a torrent, megosztaná priviben az elérhetőségét? Köszi!

(#2564) Takhanto válasza user137 (#2562) üzenetére


Takhanto
őstag

Asszem nekem 7,8 gb lett az oprendszer,szerintem 8gb pendrive kevés lesz

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2565) harry3


harry3
őstag

Nem tudjátok a választ?
Katt
Nagyon fontos lenne, mert telepíteném a gépet és ettől függ minden, hogy mi lesz rajta.

(#2566) harry3 válasza harry3 (#2565) üzenetére


harry3
őstag

Már meg van.

(#2567) goncz83 válasza goncz83 (#2553) üzenetére


goncz83
csendes tag

Uj, üres hdd-re felraktam a 10.5.5 iatkos-t, bootol is rendesen most, csak betöltés végén fekete képernyő fogad. Elvileg támogatja az ati hd2600-ast (legalábbis ezt ki tudtam választani), majd felraktam a 10.5.2-es leo4all-t, itt is van hd2600, ennél meg szétesett kép fogad, de ez nem áll meg, hang is van.
Tehát hiába van az ati hd2600 a listában, ez attól még video probléma lesz?
És még annyi, hogy lehet-e ezt a drivert cserélni esetleg működőre?

(#2568) tlac válasza goncz83 (#2567) üzenetére


tlac
Topikgazda

még az ideneb 10.5.5-öt is próbáld meg, az elég jól össze van rakva

(#2569) kennymacaryo


kennymacaryo
csendes tag

nekem milyen osx-et ajánlanátok?
fujitsu siemens
intel centrino 1.7 ghz 400mhz
2gb ddr2 667mhz
alaplapi video 64mb intel
alaplapi hang realtek
alaplapi háló eternet gigabit lan
wi-fi

[ Szerkesztve ]

Szerviz! PC, Laptop, Bányász VGA javítás! Az élet sz@r, de legalább jó a grafikája!

(#2570) grind3r_


grind3r_
csendes tag

Üdv.
Teljesen kezdő vagyok, tegnap felraktam egy kalyway 10.5.2-t, de nem megy a wifi. Customban már alapból ki volt pipálva az atheros driver telepítésnél, de airport nem látja az eszközt /TP-Link WN-551G (Atheros 5212 chip)/. Egy howto jól jönne. Köszi.

Ami még érdekelne, hol lehet vlc-ben beállítani, hogy fullscreent melyik monitorra rakja?

[ Szerkesztve ]

(#2571) Nyugdíjas válasza grind3r_ (#2570) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én ezt a VLC kérdést ugy szoktam kezelni, hogy átrángatom az ablakot arra a monitorra, amelyikre kell, és ott rakom ki fullra. Nekem olyankor az adott képernyőn tolja ki fullra.

Egyébként a Preferences-ben van egy ilyen ablak. Ott a Fullscreen Video Device legördülő menuben tudod beállitani.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2572) grind3r_ válasza Nyugdíjas (#2571) üzenetére


grind3r_
csendes tag

Köszi, akkor csak a verzió régi és ebben még nincs ilyen beállítás (0.8.6e). Ha lesz net frissítek.

(#2573) Nyugdíjas válasza grind3r_ (#2572) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként a wifidre hirtelen nincsen ötletem. Google nem barátkozott veled?
esetleg ha nagyon nem megy, érdemes lehet beruházni valami kompatibilis darabra. Nem drága dolgok ezek már hála az égnek :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2574) user137


user137
őstag

Vigyázzatok ezzel az OSX telepítővel - én iDenebbel szívtam egy jót. Szar volt a DVD-m, de a telepítő aktívvá teszi a saját partícióját egyből => abort után csókolom a Vistának! :)

Egy 4partíciós vinyón akartam nekiadni a 3. partíciót. Viszont most, h visszaszedtem a Vistát, eltűnt a 4. (DATA) partícióm, elég sok okossággal! :W úgyhogy most nemtom, h én voltam-e a totálbéna a helycsinálás közben, vagy az OSX installer okosított be arra a partícióra. A windóz csak unallocated-nek látja, partition recovery nem mond semmit, most megy a GetDataBack... :W

vigyázzatok!

(#2575) tlac válasza user137 (#2574) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem sem ismeri fel rendesen partíciókat, fel sem tudtam rakni az osx-et olyan vinyóra, amin sok partíció volt
formázni tudtam egy partíciót, amit neki szántam, de utána nem lehetett rá telepíteni

(#2576) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all,7-szer felraktam a vacakot,installálás az ment,sikeresen véghezvitte,de amikor bootolna mindig lefagyott. Most annyit változott,hogy nem fagy le,közepén egy áthúzott kör van,de közben megy a tőltés jelző. Használtam a -v-t ,ezt a képet kaptam,mi a megoldás?

[link]

Az utólsó három sor az ugyanaz,valamit nem talál...

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2577) dni válasza dni (#2533) üzenetére


dni
őstag

Megoldódott a probléma, beruháztam egy Windre. windOSX86 rulz. Örömbódottág.

(#2578) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

A napokban landolt nálam egy ilyen gyönyörűség, eredetileg javításra. 1,25GHz-es PPC, 512MB Ram, 17 coll-os képernyő. A vinyó adta be az unalmast, szerencsére sikerült levakarni róla az adatokat.
A lényeg: komoly esélyem van rá, hogy jelképes összegért saját tulajdonomba kerülhessen a masina, mert a tulaj azóta összerakatott velünk egy hagyományos pc-t, nem akar már ezzel "vesződni" :)
Nem szeretek előre inni a medve bőrére, de azért már beszereztem 1-1 eredeti Tiger és Leopard telepítőt (az is elfut rajta:) )
Kap majd egy új vinyót, mással nincs semmi probléma, tökéletes állapotban van, eredeti bill, egér is megvan.
Egy kis gond azért mégis van, az alaplapon található elem teljesen le van merülve, csakhogy itt nem gombelemről van szó, hanem egy speciális 3,6 V-os 1/2AA lítium elemről.
Ha valaki tudna nekem segíteni egy ilyen elem beszerzésében, azt nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2579) goncz83 válasza goncz83 (#2567) üzenetére


goncz83
csendes tag

Üdv!

Ahogy előbbre már írtam van egy toshiba laptopom, benne egy ati mobility radeon hd2600.
Sikeresen feltelepitettem az iDeneb-et, de csak ugy tudtam, hogy a customize menüpontban nem választottam video drivert, és safe modba elinditva kitöröltem az extensions könyvtárból minden ati-s kextet. Most bekapcsolás után normál modban elindul, csak persze alap 1024x768-on.
Néztem neten drivert hd2600-hoz, de bármit felrakok azzal nem indul el. A problémám az, hogy a driverek amiket találtam egyik sem ati mobility radeon, csak simán ati radeon hd2600 (gondolom van különbség). A videokártyám device id-je 9581, ilyet egyáltalán nem találtam. Próbáltam a device id-t módosítani az atiradeon2000.kext-ben, jogosultságokat is beállítottam, de semmi.
Ha telepíthető verziót rakok fel, utána már safe mod sem indul el többet.

Már vagy 1 heti szenvedés, és vagy 25 reinstall után kezkek kételkedni. Valószínüleg én csinálok valamit rosszul, ez az első próbálkozásom osx-el.

Ha valaki tudna valami tanáccsal szolgálni, azt megköszönném.

(#2580) tlac válasza dni (#2577) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt kicsit részletezhetnéd, elég jól hangzik ;)
kellett vmit hackelni?
atomos proci? érzetre hogy megy az osx rajta?

PH 5.5:

van topikja is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2581) dni válasza tlac (#2580) üzenetére


dni
őstag

1o.5.4-es Windosx86-ot tettem fel rá, pendriveról. Wind fórumon találtam hozzá leírást.

Természetesen Atom, 2gb ram. Érzetre nem rossz, sztem nem lasabb mint egy Win ezen a gépen. De még csak most ismerkedem vele, hiszen ez az első OSX-em.

(#2582) Nyugdíjas válasza tlac (#2580) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezekre az Atomos netbook-okra egész könnyen felszaladnak az OSx-ek. Régebben volt probléma az én Eee-men pl. a wifivel, és a hangal. Ez tartott eddig vissza,de ha jól tudom, ezek megoldóddtak mostanra, szóval lehet én is veszem a fáradtságot lassan.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2583) dni válasza Nyugdíjas (#2582) üzenetére


dni
őstag

Igen ezek nagyjából már megoldódtak.

Külső monitort (GMA 95o 168ox1o5o), használatát hogyan tudnám megoldani? Most frisítettem 1o.5.5-re, mert állítólag avval már jó, de nem jelenik meg az OSX. Illetve túljutok a bootképernyőn és utána csak egy kék képernyő fogad.
Még a magyar bill kioszással lenne problámám. A nulla helyett hosszú i betüt ír, a hosszú i bill. viszont nem működik.

Előre is köszönöm a válasszokat.

(#2584) Meta


Meta
tag

egy FS V5505 laptopra kellene egy 10.5.5-öt felhegesztenem, viszont a bootolás után bejön az ideneb kék háttere és ennyi. Szóval a telepítésnél még a nyelvek felajánlásáig sem jut el. :( Ezzel mit lehet kezdeni? (-v -vel hiába bootolok, azon átjut, mivel már bejön a kurzor meg a kék háttér (kék halál :DDD ) viszont onnan 5-6 perc várakozással sem lép tovább. :( )
Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg a megoldásával? :)

(#2585) Meta válasza dni (#2583) üzenetére


Meta
tag

A hosszú í-re próbáld ki a magyar kiosztást... elvileg kéri hogy nyomd meg a shift melletti betűt (í) és akkor menni fog. Ha nem akkor pedig van valami beállító progi amivel tudsz hozzárendelni a billekhez különböző karaktert, 100-150 hsz-el előbb volt róla szó.

(#2586) user137


user137
őstag

urak, segítsetek! megvan az iDeneb v1.3.

install után rebootkor nem jött be a telepítőképernyő, ezen csak a cpu=1 -v -f -x csodasztringgel tudtam túljutni, és akkor megadni a regisztrációs adatokat.

ennek ellenére nem ismerte fel a hálókártyámat és a safe mód is aggaszt.

a konfig: shuttle XPC SD32G5, i945 chipset, C2D E6300, integrált audio, LAN, ATI HD2600XT PCIE.

én a mai teljes estét google-ztam meg telepítettem, örülnék egy kis támpontnak, mert most elfáradtam bele egy picit.

1) miket kell feltegyek, h safe mód nélkül is elinduljon a drága?
2) ha a fentire a válasz a telepítőCD valamelyik pontja, akkor azt fel lehet-e rakni reinstall nélkül is, safe módból?
3) audióból és ethernetből csak egyet lehet megadni, vagy mindegyiket bepipáljam? őszintén szólva ethernetből azt hiszem, h telepítésnél mindegyiket bepipáltam, oszt' mégse jó. :(

előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2587) Nyugdíjas válasza user137 (#2586) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindent észnélkül kiválasztani sosem jó.
Nekem pl. az a bevált módszerem, hogy hagyom, amit akar tegyen fel, általában ez jót szokott tenni a lelkiviláguknak :)
Aztn amjd én később beletuszkolom a drivereket.

Nem annyira ismerem a Shuttle-k lelkivilágát,de gondolom bele lehet szuszakolni egy PCI-os LAN-t, aztán egycsapásra meg van oldva a problémád.

A hangkártyákra valóban elég háklisak az OSx telepitők, sajnos nekem is inkább egy USB-s kütyü vásárlása volt a megoldás, mint hogy vért pisiljek. nekem megért pár ezrest a dolog.
Nem kell profi hangminőség,de egy integráltat még igy is túlszárnyal. Ha meg profi kell, abból bőven van amiket támogat, elvégre nagyon sokan használják audio-val kapcsolatos munkákra.

Kicsit fura lehet ez a hozzállásom,de én igyekszem igy "hardverből kiküszöbölni" a hibákat általban ;]

Safe mód-os kérdésedre:
Talán én nem hirtelenkednék enynire, és kipróbálnék más telepitőket/kerneleket. (Kernelt lehet cserélni működő rendszer alatt is) Valószinüleg véglegesen megoldaná a problémát.

Egyéb ötletem nincs, én is csak gugliznék, vagy okoabbakat kérdeznék. Szerencsére nekem olyan mákom van, hogy megy szépen a rendszerem már ezer éve, igy nem vagyok túl gyakorlott a console- bűvölésben, mert nem voltam rákényszerülve, hogy megtanuljam.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2588) user137 válasza Nyugdíjas (#2587) üzenetére


user137
őstag

köszi a választ. sajnos PCI slotom nincs (az egyetlent a tvkártya használja, ez egy minipc), usb-s hangkártyám meg megint nem férne el a hátsó USB-ken, előre meg hogy nézne ki... akkor viszont google google google :s

(#2589) goncz83 válasza user137 (#2586) üzenetére


goncz83
csendes tag

Üdv!

Csak a safe módosra lenne ötletem.
A probléma valószínűleg az ati lesz nálad is, próbáld meg hogy letörlöd az atiradeon2000.kext-et, és a natit.kext-et a system/library/extensions könyvtárból, akkor menni fog safe mód nélkül is, de csak alap 1024x768-on. Nálam is ugyanez a probléma, csak nekem egy laptopban van egy ati mobility radeon hd2600, és mobility radeonnal nem mennek a driverek.
Drivert probálj meg a kártya device id-je alapján keresni. Én sima pc-re is telepitettem tegnap próbaképpen idenebet, amiben hd2600pro van, ujrainditásnál fekete képernyő. Kexteket letöröltem, ment 1024-ben, kipróbáltam több drivert, de amit a device id-je alapján leszedtem drivert azzal most megy minden.

Ha valaki tudna segíteni, hogy mobility radeonra hol találok drivert, azt megköszönném.

(#2590) Nyugdíjas válasza user137 (#2588) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is egy hosszabbító kábellel használok egy ilyet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2591) rii


rii
nagyúr

hellll

a 10.5.2 -rôl a capabiliuty list-ben írják a intel D930-at

de a 10.5.6-ban meg már nem ...

váááj?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2592) Nyugdíjas válasza rii (#2591) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valószinüleg csak nincsen kipróbálva.
Csak azokat tezsik fel, amiket valaki kipróbált, különben honnan tudnák :)

De jobban járnál, ha beruháznál egy Core-architektúrás CPU-ra. Azért is nem tesztelte senki D-vel, mert csak te használsz már ilyesmit :DDD:P

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2593) user137 válasza goncz83 (#2589) üzenetére


user137
őstag

Köszi, este játszom vele egyet! Device ID-kat hol találok? Everest?

[ Szerkesztve ]

(#2594) user137


user137
őstag

(#2595) rii válasza Nyugdíjas (#2592) üzenetére


rii
nagyúr

mármint core2duo-sra gondolsz? :B

csak torrentes gép lenne :B
tudom, arra meg sok :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2596) tlac válasza rii (#2595) üzenetére


tlac
Topikgazda

főleg, hogy sokat is fogyaszt
egy legkisebb core2 alapú procival sokkal jobban járnál, üresjáratban pár W-ot fogyasztanak

(#2597) user137 válasza rii (#2595) üzenetére


user137
őstag

torrentre lehet jobban jársz egy dedikált storage box-szal (Dlink DNS-323 NAS), vagy egy Intel Atom procis csodával (eeebox, 70k) meg egy USb vinyóval.

(#2598) tlac


tlac
Topikgazda

Nyugdíjassal megpróbálunk alakítani vmit az 1. hozzászólásba
Addig is egy kis ilyen vázlatszerűség.
Aki érez hozzá kedvet, hogy szebben megfogalmazza, átdolgozza, akkor nyugodtan megteheti.

bill:
[link] (bill. kiosztás szerkesztése)
[link] (ps2 bill. hosszú í)

van egy szinte tökéletes win-es kiosztásom, egy neten találtat dolgoztam át eléggé, lehet fel kellene vhova tölteni

home, end:
(firefoxban a linkelt leírássokkal nem fognak menni, mivel az ff másképp kezeli ezeket, de safari, texteditor, tehát a rendes osx-es programokban megy)
[link]
[link]
[link]
[link]
én megoldásom: [link]
(ha a ctrl, alt, alma gombokat felcseréltük - pl. a wines billen érdemes, hogy közelebb álljon a valódi win-es kiosztáshoz- akkor ezen is változtatni kell, -én sem ezt használom, amit linkeltem, megoldásomat, de ez az alap felcserélés nélküli-)

[link] (ebben az a jó, hogy kapásból megy a home, end, page up, page down)

safari:
[link] (hufilter is benne van, de nekem a 0.3.2-es verzió -régebbit nem próbáltam- nem ment rendesen, kézzel kellett megszerkeszteni a listát)
[link] (sajnos nem olyan jó, mint a gyári firefox-os kereső)

[link] (magyar helyesírás ellenőrző, pl. safari tudja használni)

osx magyarítás:
[link]
újabbra is felmegy, csak ekkor pár dolog angol marad

[link] (egér plusz gombjainak beállítása)

[link] (kb mint a win-es paint)

[link] (erőforrásokat lehet vele monitorozni)

macports
fink
osx-re portolt cuccokat lehet felrakni (asszem leginkább linux-os cuccok)
egy csomagkezelőt kapunk, amivel a lehet telepítgetni
a macports-nál ez forráskódból megy, tehát kell hozzá még egy osx-es developer tools, tehát bonyolult, lassú
a fink-nél már vannak eleve bináris cuccok, sokkal könnyebben lehet telepíteni
én csak a fink-et próbáltam, viszont állítólag a macports jobb

openoffice (nem kell már neki x server):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2599) rii válasza tlac (#2596) üzenetére


rii
nagyúr

akkor is, ha megy egész nap a torrent kliens?
meg valami LogMeIn program, és munkatársam távolról bizgerálja? :)

W-okban mérve mennyi lehet a differencia?

user137: azért nem elég, mert LogMeIn is menne rajta (-:, meg olyan HW kellene, amire az OSX-et kapásból fel tudom rakni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2600) tlac válasza rii (#2599) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem az azureus/vuze, ami elég éhes a hardware-re, ha csak tölt és nem kattintgatok benne, és éppen nem a letöltött cuccot ellenőrzi, akkor kb 0%-ot használ a prociból

fogyasztás
[link]
(most látom csak, hogy nem egyezett az alaplap az intel prociknál, de kb azért jó)

gondolom nem folyamatosan van távolról használva
maga a távhasználat nem annyira erőforrásigényes, azon múlik mit futtat a gépen

azért nem elég, mert LogMeIn is menne rajta (-:, meg olyan HW kellene, amire az OSX-et kapásból fel tudom rakni ....

pár hozzászólással előbb volt, hogy atomos netbookra simán fel ment az osx

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.