Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) t.zolka válasza AloeVera (#2490) üzenetére


t.zolka
aktív tag

rd=disk0s1-el elindult! (erre valami megoldás, hogy ne csak így lehessen indítani?)
Gondoltam, ha már ilyen jól megy, akkor újratelepítem, és bejelölöm a Customization résznél amire szükségem lehet. Telepítő lefutott, újraindít a DVD-ről, de a hálózaton kívül semmi nem úgy működött, ahogy kéne. Felbontás 1024x768, hang nincs, Core 2-nek még nyoma sincs, és hiába telepítettem ATI, ALC, stb. kext-et, újraindítás után semmi sem változik.
Most már tényleg :W

[ Szerkesztve ]

(#2502) KuZo válasza blaces (#2496) üzenetére


KuZo
tag

"Spambotok miatt levédtük. 2-3 nap mulva újra elérhető lesz a wiki.
Addig is user/pass-nak használjátok mindkét helyre a nickemet: flama/flama"

Ezt írják a fórumban. Működik..

(#2503) Nyugdíjas válasza KuZo (#2502) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már megint kiderült, hogy csak olvasni kellett volna tudni ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2504) milanscs válasza Nyugdíjas (#2503) üzenetére


milanscs
aktív tag

Ja ezt én kérdeztem meg ott is és nekem adtak rá választ... :P

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#2505) AloeVera válasza t.zolka (#2501) üzenetére


AloeVera
tag

Nyisd meg Finderben a telepítőlemezt, menj a System/Installation/Packages/Patches/Fix könyvtárba, és telepítsd az ott található ACPI-Fix.pkg csomagot.
Aztán restart, és próbálj telepítőlemez nélkül, de -v kapcsolóval bootolni. Ha nem idul el, jöhet megint a képernyőfotó.
És írd majd meg, milyen video- és hangkártya van a gépben.

(#2506) t.zolka válasza AloeVera (#2505) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Köszi az infót, holnap megpróbálom.
Videokártya: [ATI Radeon HD 2600 XT (256 MB)]
Hangkártya: [Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801IB ICH9]

(#2507) rii válasza Neil Watts (#2494) üzenetére


rii
nagyúr

ez a kernel panic? :D (*)

namost má ezt is tudom.

itthon még csak egyszer láttam

(*) tudniillik, Linux alatt a Kernel Panic, azt írja ki, hogy Kernel Panic :D

nem pedig 30%-os fekete függöny szépen le, rá még egy 30%-os fekete pluszba, abba meg bele fehérrel a szöveg ...

de a fene a pofáját, lefagy, de egy utoló erejével ezt még ki tudja számolni, ugyanis azért be kell olvasni minden képpontot ... "-hátte milyen szinű vagy?" "-Éééééén? R. G B 30 40 50" "-iiiiigen? akkor te leszel 35 45 55 ..." :U

--- ---- ---- --

más: ennek az OS/X nek szeszélyei vannak

eddig használtam egy PS/2-es logitech patkányt.
2 hónapig faján ment
maj egyszer csak a kurzor nem moccan
át win-be, ott meg faja
vissza, meg se moccan

majd tettem be egy speckó qompac bill-t, abban van egy hanyatpatkány, és csodák csoádja vitte a trackball-t.
2 hétig, mert megintcsak eljátszotta a halált. Ki érti ezt?

Most kapott ey USB-s logitech máúz-t

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2508) rii válasza Pisztillus (#2489) üzenetére


rii
nagyúr

jogos (!!!!) .. sajna nem hiszem, hogy lenne rá időm, energiám ... :-/ egy hét és elviszik a gépet, ma lettem kész vele, és jövő héten meg már hardcore work

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2509) Pisztillus válasza rii (#2508) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Lehet, hogy jobb is így - megmenekültél egy halom szívástól. :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2510) Pisztillus válasza rii (#2508) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na hogy a net kössön csomót magára - dupla lett... (De mé' írta ki, hogy nem tudta elküldeni (és mégis), meg hogy próbáljam újra... Újra próbáltam.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2511) Takhanto


Takhanto
őstag

hy all,remélem én is be tudok szállni ebben a topicba. Próbálom valahonnan letőlteni az mac oprendszert. Tudtok-e magyar leopard-ot?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2512) 1010


1010
őstag

hany gigat foglal a tiger?mennyit csipjek le a mukodeshez,asszem ennek is novekszik a merete

(#2513) Takhanto


Takhanto
őstag

Mac kezeli a dual layers dvd-t? Mac os 6,66 gb normális?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2514) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2513) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Természetesen.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2515) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2514) üzenetére


Takhanto
őstag

Olyat is olvastam hogy nem kezeli a dual procikat,alaplapi bios mod-ot kell frissíteni.
[link]
Alias (P001, CPU1) részt ki kell törölni, vagy talán nem szükséges? Máskép is meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2516) Pisztillus válasza Takhanto (#2515) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gyors segítség: Olvasd el az 1. hsz-t (Copyright by Nyugdíjas), abban sok segítséget kapsz az elinduláshoz.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2517) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2515) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak bizonyos CPU-alaplap-kernel párosokkal van ez a szivás,de egy rakat laphoz van modbios, és egyébként is elég ritka.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2518) Takhanto


Takhanto
őstag

Osx-nél .dmg formátumot hogy tudom kiírni a dvd-re? Természetesen win alól...

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2519) gergely2005


gergely2005
tag

Sziasztok!

Egy barátom szeretné felrakni magának a Leopardot és sueretné megtudni, hogy a gépén menne-e. itt a konfigja:

alaplap: ASUS A8N-SLI
processzor: AMD Athlon 64 Processor 3000+ 1.81 GHz
RAM: 2 GB DDR 3
hangkártya: realtek AC'97 Audio
videokártya: NVIDIA GeForce 8500 GT

Köszönöm!

http://nagygergely.info

(#2520) tlac válasza Takhanto (#2518) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem simán ahogy van

gergely2005:

[link]

(#2521) Pisztillus válasza tlac (#2520) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez az első hsz nagyon népszerű... :) (Jogosan! :R ) Kár, hogy nem veszik észre hamarabb... ;]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2522) Takhanto


Takhanto
őstag

osx.dmg az egy file,de hogy másoljam ki dual layer dvd-re rendesen? nem több file-nak kell lennie a dvd-n? .dmg kiterjesztésű file mac-nek image file?

Másrész az 1. hozzászolásban van ez a rész: "Egy elég jó általános telepitési útmutató magyarul." jelszavas,szal mit kezjek vele? Nekem nem kell okoskodni,hiába van ott pár link angolul,nem vágom.

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2523) Takhanto válasza Takhanto (#2522) üzenetére


Takhanto
őstag

Hála poweriso-nak :)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2524) Pisztillus válasza Takhanto (#2522) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nem volt itt semmi okoskodás, ne szívd mellre. Az OSX86.hu átmenetileg jelszavazta a wiki-jét (ez is volt itt korábban, ha jól emlékszem), a flama/flama párossal be tudsz menni.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2525) Takhanto válasza Pisztillus (#2524) üzenetére


Takhanto
őstag

Köszi szépen,éppen írom ki az oprendszert :)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2526) Takhanto


Takhanto
őstag

Az OSX telepítése előtt 3 fontos dologgal kell, hogy rendelkezzünk:
Feltelepített, működő Windows XP
Acronis Disk Director Suite 10
(más partícionáló programot is használhatunk, de nekünk szükségünk lesz az OS Selector opcióra, ami az Acronis Disk Director Suite része)

És ha csak üres wincsim van és nem akarok xp-t csak osx-et,akkor mire kell ügyelnem?
Leírás szerint xp alól lehet telepíteni Acronis Disk Director Suite-t,és így tovább. Ha nincs xp akkor ez se szükséges?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2527) Takhanto


Takhanto
őstag

Kurv@ra ideges vagyok,tetves poweriso,no meg partition magic. Powerisoval csak win alkalmazású file-t másolt ki 6,6 gb helyett 480 mb,ezt akkor nem tudtam és így kitörölttem az eredeti osx.dmg file-t,azért hogy felszabaduljon a hely.3 napig tőltöttem....és ezt kaptam meg. Most getdataback-el megpróbálom visszaszerezni.
Partition magic a legutálatosabb szoftver,tönkrevágta a másik vinyot de úgy hogy csak telepítésnél tartottam és ezzel eltünk onnan az anyagom..(ezzel a szar progival akartam fat32-re formázni) Le kellett formáznom ahoz hogy megint lássam a wincsit.Azzal is elleszek getdataback-el. Sőt a Vistám is beszart vele együtt ,azt is újra kell telepítenem, ezt a kib@sz@st!

Kedves Osx felhasználó,nagyobb lelkedéssel próbáljatok már nekem segíteni!!!
Hogy a rákba formázzam le a wincsit fat32-re,melyik progi a legjobb,és hogy tudom kiírni a dvd-re ,pics@n rúgom azt az ember aki azt írta hogy csak így ahogy van. (tlac kománk)

És ha nem formázom le fat32-re hanem nem particionált wincsiként hagyom meg?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2528) Meta válasza Takhanto (#2527) üzenetére


Meta
tag

NA! Vegyél egy nagy levegőt, egy kávét meg valami nyugtatót!
Először is valami normális változatot szedj le, pl ideneb 1.3 (10.5.5-ös leopard) vagy van iatkos féle is. Bizonyos torrent oldalakon ezek megtalálhatók, de ha úgy vagy mint én hogy koliból necces, akkor még rapidshare-n is fent van (én is onnan húztam).
Amint ez megvan, akkor írd ki dvd-re.

Ha jól értem akkor neked két vinyód lesz, egy microsoftos meg egy mac osx. Ha ez a szitu akkor a legjobb mert egyszerűen bebootolsz dvd-ről és nyomhatod a telepítési útmutató alapján. (Disk utilityben leformázod a mac-es vinyód majd létrehozol egy partíciót nekije azt' jólvan! :) Nekem is így van. A sok formázgatás meg minden egyéb dual boot-hoz kell egy vinyóról. ) Pont.

Ha valami gáz van akkor nyugodtan írj, higgadtan! ;)

(#2529) Takhanto válasza Meta (#2528) üzenetére


Takhanto
őstag

Köszi hogy segítesz,milyet tőltsek le,dmg kiterjesztésűt vagy inkább iso-t keressek?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2530) Meta válasza Takhanto (#2529) üzenetére


Meta
tag

Mivel hogy most windowst használsz, ezért célszerű iso-t tölteni ;) A dmg az mac-es képfájl és ha jól tudom akkor nem tudták még rendesen portolni winre. (de ez nem biztos ám :) ) A lényeg hogy ISO kiterjesztés tök jól esz neked!

PÜ ment linkkel.

(#2531) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2527) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megpróbálsz egy kicsit lenyugodni, és normális hangnemben segitséget kérni? Szerinted ez igy célravezető?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2532) tlac válasza Takhanto (#2527) üzenetére


tlac
Topikgazda

hehe, a te megoldásod sokkal jobb lett :D

mivel a kérdésedből nem derült ki, hogy magát az osx-et akarod kiírni és nem vmi telepítőprogramot, ezért csak ilyen választ kaptál

(#2533) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék váltani, de előtte kipróbálnám, h milyen is az OSX. Ebből fakadóan kénytelen vok jelenlegi 780G-s konfigomat Intelre cserélni. Ismeretségi körben van is egy eladó P5KC, de szomorúan olvastam, h a kompatibilitási lista alapján (10.5.2) nem megy a lan. Van rá esély, h az újabb változatokon megy?
Valamint van még egy Audigy 2 ZS-em, evvel van vmi tapasztalat? A listában csak a platinumot említik, aminél nem mennek a bemenetek ( Yes output works with patch. Input options are grayed out. )
Van valami ajánlott konfig amivel, minimális az esetleges szívás esélye?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2534) rii válasza Pisztillus (#1986) üzenetére


rii
nagyúr

múúúkodik! :)

USB-huról már bejön midnen faján
nem kell reinstall

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2535) Takhanto


Takhanto
őstag

Please help!

A wincsit nem formáztam le fat32-re,meghagytam a "nem particionált" helyzetben.
Osx install,elő tudtam szedni a wincsit,erase journaled vagy mi is volt,az is megvolt.
Látta a wincsit,"install dvd" skip-re katt,aztán ment a telepítés. Újraindult,de már az elején szürke háttér,pici almával,alatta a tőltés ikon,2-3 mp megáll és előrukkolt egy ilyen ablakkal:

You need restart your computer.Hold down the power button for several second or press the restart button.

Ez mi a rák akart lenni? Olvastam az első hozzászólásban,hogy a végén át kell convertálni primary-re,ilyen esetben ennél is kell?Mivel külön wincsiként telepítettem....

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2536) rii válasza Takhanto (#2535) üzenetére


rii
nagyúr

ilyen "ablak" jött elő?

ez nem a hdd miatt van

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2537) Takhanto válasza rii (#2536) üzenetére


Takhanto
őstag

Igen, ezaz,mit kell csinálni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2538) Nyugdíjas válasza dni (#2533) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Audigy-kel mindig is bajok voltak, ha igazán komolyan gondolod, hogy OSx-re váltasz, érdemes beruházni valami kompatibilis hangkártyára.
A P5KC-ról nincsen infom, de elég sok alaplap működik teljesen. Többek közt az enyém is,de inkább olyanból van mostmár kevesebb, amivel szivás van.

Bár lehet az enyémnek a hangja nem működik, de én azt ugysem használom, ezért nincsen pontos infom sem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2539) Meta válasza Takhanto (#2535) üzenetére


Meta
tag

A drivereket rendesen kiválasztottad a telepítés előtt?

(#2540) Takhanto válasza Meta (#2539) üzenetére


Takhanto
őstag

nem,csak kipipáltam hogy az összeset rakja fel,nem jöttem rá hogy kell külön választani...
tán ott rontottam el?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2541) Meta válasza Takhanto (#2540) üzenetére


Meta
tag

hát, ha egy alaplaphoz felraktál mondjuk 6 lan drivert meg 8 chipset drivert akkor erősen valószínű hogy életképtelen lett. :DDD Szóval kezd szépen előlről és választgasd ki hogy milyen driverek kellenek neked. (szépen nyálazd át és a rendszered alapján pipálgasd ki hogy mid van. Ne rakj fel felesleges dolgokat mint pl wifi drivert ha nincs wifid, no meg egyből csak egyet. (pl egy chipsethez egy driver és nem több... értelemszerűen)

(#2542) Takhanto válasza Meta (#2541) üzenetére


Takhanto
őstag

így sem lett jó,újratelepítettem,beállítottam. de volt olyan ,pl video driver,ott nem volt 9600 gt-hez való driver csak 6/7-es széria,listában volt fix kategória is,abból egyiket se pipáltam ki mivel nemtom mi micsoda... Hogy tudom ezt úgy eltalálni?

iDeneb 1.3 10.5.5 leopard oprendszerem van

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2543) Meta válasza Takhanto (#2542) üzenetére


Meta
tag

nos, még mindig ugyanazt írja ki?
Ha igen, akkor adj kicsit részletesebb infót: bootolásnál nyomd meg a gombot hogy bejöjjön a darwin rendesen, majd -v kapcsolóval bootolj. Ekkor szép fehér betűk kergetni fogjálk egymást fekete háttéren. És egyszer csak megakad. Na azt fotózd le hogy mit ír. :)

Egyébként meg a 9600 gt-hez pedig ha jól tudom akkor elég egy gyártó/memória méretes driver. De erről kérdezz meg mást is, no meg ott a google. ;)

(#2544) Takhanto válasza Meta (#2543) üzenetére


Takhanto
őstag

Renben,megnézem

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2545) Takhanto válasza Meta (#2543) üzenetére


Takhanto
őstag

[link]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2546) Meta válasza Takhanto (#2545) üzenetére


Meta
tag

egy kicsit nagyobbat is fotózhattál volna hogy kiférjen rendesen :) ;) Ebből ítélve a hálózattal meg a grafikus driverrel van gond. Viszont itt meg is állt? Mert ez a kép olyna mintha folytatni akarná az utolsó sort hogy "matching fails"...

Próbáld meg felrakni egy ati driverrel. Olyannal amekkora a videókártyád memóriája. (Vagy valaki más ajánlhatna valamit, mert én nvidia user vagyok)

Ma már nem leszek...

(#2547) Takhanto válasza Meta (#2546) üzenetére


Takhanto
őstag

én is nvidiás vagyok, amúgy amikor lefotóztam nem ment tovább,ott állt meg
lefotózom még egyszer

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2548) Takhanto válasza Meta (#2546) üzenetére


Takhanto
őstag

[link]

Akárhányszor újraindítom,mindig máshol áll meg,lefagy a rendszer,azt nem is mondtam :D
Csak resetelni tudok, na ilyenkor mi van?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2549) Takhanto


Takhanto
őstag

Van alaplapi giga lanom,külön hagyományos 10/100-as lankártya és wlan :D Remélem nincs köze.

Biosban ACHI be van kapcsolva,osx azt kezeli?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2550) harry3


harry3
őstag

Sziasztok.
Letöltöttem a 10.5.6-os Leopardot. Kiírtam ImgBurn-nel, amikor bootol megjelenik az alma, alul az a töltésjelző majd kis idő múlva az almánál megjelenik egy kör áthúzva.
Mi lehet a baj?
És persze az előző HSZ-ekben belinkelt verzió azt hiszem iPC.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.