Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Locsi válasza varsam (#3741) üzenetére


Locsi
senior tag

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert az ex700-ra szó nélkul felraktam a hivatalos 10.5.8-as szoftver update-et. Szerintem attól is függ, hogy előtte milyen release-t használtál, és milyen kernellel. Amd-s gépekre biztos nem megy fel a hivatalos frissítés, míg Intelre lehetséges, mint az én példám is mutatja.

(#3752) czanga válasza PH 5.5 (#3749) üzenetére


czanga
őstag

az jó, köszi. hány partíciót érdemes csináljak neki egy 320-as satás vinyón? kettő, esetleg 3? igazából 1 kéne amin a rendszer van, egy pedig kéne time machine-nek (bár jobb lenne külön vinyón mert van egy 80 gigásom, ami semmire sem kell), illetve gondolkoztam egy fat32-es partición is amin zenék, ilyesmik lennének.

lehet lassan inkáb azt kéne tisztázzam mit kell bejelöljek telepítésnél. :)

update: ennek egy részét tudom, mert ezt levéve működött hibátlanul, (egyedül a 4830-as osx86hu-n talált kexet-eket feltettem, és nem tudok 1680x1050-es felbontást állítani, de a kártyát látja a rendszer tökéletesen)

[ Szerkesztve ]

(#3753) tlac válasza czanga (#3750) üzenetére


tlac
Topikgazda

mégsem jmicron, hanem iTE IT8213

(#3754) czanga válasza tlac (#3753) üzenetére


czanga
őstag

naigen, ezt láttam én is, de akkor ehhez mi kell? satás vinyót kezelte ahci módban, de ide vinyót nem látta csak a bios.

(#3755) tlac válasza czanga (#3754) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmilyen ite-s kext, mivel ez a chip kezeli az ide-s cuccokat a lapodon

(#3756) czanga válasza PH 5.5 (#3749) üzenetére


czanga
őstag

esetemben pl 2 partició elég? egyiket leformázom extended journaled-re, amin lesz az osx, de másikat mire formázzam, mert attól tartok, hogy az op rendszer elkezdi majd azt is használni, ez volt előzőleg is. magától másolt fel file-okat oda, majd mikor azt a particiót használtam a time machinnek 1 mentés felment, majd nem bootolt be többet újraindítás után, mert eltűnt egy boot file.

(#3757) PH 5.5 válasza czanga (#3756) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Amikor én próbáltam, akkor úgy csináltam, hogy rendszertelepítésnél megcsináltam a két particiót, mindkettőt extended journaled-re (nekem az AHCI nem volt bekapcsolva és a MBR opciót választottam), utána az első particióra feltelepítettem a rendszert, és amikor az már működött, akkor megadtam a time machine-nek a másik particiót. Nekem így gond nélkül működött.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#3758) Locsi válasza czanga (#3756) üzenetére


Locsi
senior tag

Mi volt a hiba? B0 error, arra én itt találtam megoldást.

(#3759) Csabee. válasza Csabee. (#3740) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nah valaki erre?

mért van az h vmware létrehoz egy fiókot? és ezér mindig rákell kattintanom a gép bekapcsolásnál a felh fiókomra? ha meg törlöm a vmware fiókot akkor meg nem megy a vmware.. mi a megoldás?

Üdv: Csabee.

(#3760) Csabee.


Csabee.
nagyúr

osx-en admin pw-öt hogy lehet átírni? nem tudom a régi pw-öt :(
vagy létezik vmi alapértelmezet admin pw-osx-re?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#3761) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!
Én is megpróbálkozom Mac OS Xet feltenni az asztali gépemre, de nem tudok kiválasztani egy partíciót sem. FAT 32-re formáztam az egyik partíciót, a többi NTFS. A Disk Utility nem működik valamiért, nyomom neki h. erase MAC OS X Extended Journaled (a FAT32-esre) csinál is valamit, de erase után lent még mindig FAT32-t ír ki. Amikor visszalépek a windowsba akkor Unformatted-et ír ki rá. Vmi SATA vezérlő v. nem tom mi nem engedi h. hozzányúljon a vincsihez? :F
Konfig:
ASUS A8N SLI
A64 3200+
2*1GB RAM
Samsung 250GB SATA
Pioneer DVD RW IDE
Előre is köszi a segítséget.

(#3762) czanga


czanga
őstag

újra itt...

10.5.7-es telepítőnél, és feltelepítés után a szürke almás képernyőnél kernel panicot kapok. Éjjen.
10.5.6 hibátlanul feltepelült vanilla kernellel, és pár driverrel, kisebb gondokat levéve.

gépem:
gigabyte ep43-ds3 ICH10
c2d e5200
sapphire radeon 4830
samsung 320gb sata
biosban AHCI mód bekapcsolva, illetve a az alaplapi IDE vezérlő is.

remélem tudtok segíteni, hogy telepítésnél miket válasszak ki.
lan vezérlő eddig realtek R1000-as volt, illetve 4830-hoz szedtem kext-et, hangkértya az ALC888, IDE vezérlőt nem tudom miet tegyek fel sajnos, illetve alapvető rendszer dolgokat. ...illetve ami kell még.

(#3763) rii


rii
nagyúr

én is csak kérdeznék

találkozott már valaki VLC Player-nál azzal a probléámval, hogy ráhúzok egy filmet, és feldob a VLC egy ablakot, hogy'aszongya: "The application cannot be found"

közben meg a film jó.

a szóban forgó film megvolt két helyen is, A és B

A-n nem játszotta le
de B-n meg igen
lehúztam B-ről A-ra, de A-n akkor sem hajlandó lejátszani, és újra csak: "The application cannot be found"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3764) varsam


varsam
őstag

Lenne egy problémám, mégpedig hogy a procim hőmérséklete elég hamar felkúszik 80 fok fölé Mac alatt, és alapon is 70fok körül van. Sztem az lehet a gond, hogy a hűtő venti nem pörög fel, hanem alapon jár. Lehetne ezt valahogy orvosolni, valami progival vagy akármivel? MSI EX600-as notim van.

(#3765) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

czanga (#3762): inditsd -v kapcsoloval, ugy kapsz infot arrol, hogy megis mi az, ami elszall..
varsam (#3764): nalam is ez volt, de egy AppleACPIThermal.kext megoldotta a dolgot.. mostani rendszerekben mar nincs meg ez a driver, de neten meg lehet talalni.. a /System/Library/Extensions/AppleACPIPlatform.kext/Contents/PlugIns/ direktoriba kell pakolni..

in asm we trust

(#3766) Locsi


Locsi
senior tag

Érdekes, nekem semmilyen thermo kext nem kellett az ex700-hoz (AppleACPIThermal.kext), nekem alapból benne van egy ilyen, hogy AppleCPUThermo.kext, de a rendszerleíróban azt mutatja, hogy nincs betöltve és mégis működik.

(#3767) Locsi


Locsi
senior tag

Kicsit utána olvastam. Benne van a fancontrol a AppleACPIPlatform.kext-ben.

(#3768) varsam válasza sghc_toma (#3765) üzenetére


varsam
őstag

Ahogy nézelődtem fórumokban, feltettem ezt a progit, ami teljesen jó hőmérséklet értékeket mutat. Mellette még fentvan a GenericCPUPMControl nevű app is, ami jó 10-15 fokkal többet mutat :F na most akkor melyiknek higgyek? kextet még nem tettem és töröltem semmit.

(#3767) Locsi
AppleACPIPlatform.kext, AppleCPUThermo.kext, AppleFan.kext, AppleIntelCPUPowerManagement.kext, AppleK2Fan.kext
Első ránézésre ezeket találtam a gépemen... amelyeknek a neve szóba jöhet

[ Szerkesztve ]

(#3769) Locsi válasza varsam (#3768) üzenetére


Locsi
senior tag

Roppant érdekes. Belenéztem az itt lévő kextbe, ebben benne van AppleACPIThermal.kext. De gépemen lévőben nincs benne ez a kext, és mégis működik a ventilátor szabályzás.

(#3770) varsam válasza Locsi (#3769) üzenetére


varsam
őstag

Leszedtem egy CPU teszt nevű progit, amivel 100%-on tudom hajtani a procit, és hallhatóan felpörög a venti, szóval van szabályzás szerencsére. :))
A két hőmérséklet visszajelző progi vajon mért mutatnak tök különböző adatokat, azt viszont nem értem :F

(#3771) Locsi válasza varsam (#3770) üzenetére


Locsi
senior tag

A különböző hőmérséklet érték, szerintem a progi miatt van, mert rosszul van megadva valamelyik progiban a tjmax. Például az asztali gépemben a Q6600-nak a tjmax-a 100C, a laptopban lévő t5450-é meg 85C. Ha ez valamelyik programban rosszul van megadva, akkor máris 15C-t félremér.

(#3772) varsam válasza Locsi (#3771) üzenetére


varsam
őstag

ahh köszi
Az intel honlapjáról megnéztem mi van megadva max-nak, beállítottam a másik progit is arra, és most már teljesen ugyanúgy mérnek, normális hőmérsékletet.
Köszi szépen!

(#3773) varsam


varsam
őstag

Ha a procim (C2D T5450) nem támogatja az intel virtualizációs technológiáját, akkor ugye Parallels-t sem tudok feltenni? Legalábbis ezt írja ki :(((

jó lenne már egy új proci.

(#3774) matiz


matiz
csendes tag

Sziasztok szeretném felrakni a leopard 10.5.8 verziót a HP Pavilion dv5-1180 laptopomra.
Legyetek szívesek segíteni.hogy fel lehet-e rakni ezt a verziót vagy másikat,mert ha ezt beteszem,hogy butoljon fut aztán kikapcsolja gépemet.Előre is köszönöm a segítséget.

(#3775) Pisztillus válasza matiz (#3774) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így első blikkre várhatóan menni fog, de készülj föl, hogy eltart egy darabig beállítani a VGA-t és a WLAN-t. (Bár ez utóbbi esetében gond is lehet, ha Intel n-es sorozatú, az nem fog menni.)

Szerk: Ha jól értelmezem amit írtál, akkor már próbáltad telepíteni, de valami miatt mindig újraindul? Lehet, hogy az alaplapi chipkészlet is túl új neki (ergo olyan, ami Mac-ban soha nem volt), így akár felejtős is lehet az egész.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3776) varsam


varsam
őstag

Másik problémám: laptopomon van vga (d-sub) kimenet, és ha rádugom az lcd tv-t (amin szintén van vga bemenet), majd a beállítások - displays-nél rámegyek, hogy detect displays, akkor elsötétül a kép, és utána már nem reagál semmire, sehol sincs kép, csak kikapcsolni tudom a gépet.
Hogy tudnám átküldeni a képet a tv-re?

(#3777) Locsi válasza varsam (#3776) üzenetére


Locsi
senior tag

Sajnos, ez nekem sem ment, csak a hdmi kimenete, de ott meg nem ment át a hang.

(#3778) biker


biker
nagyúr

a netbook osx verziok mennyire stabilok es jok?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3779) xedos válasza biker (#3778) üzenetére


xedos
addikt

Valahol találtam egy oldalt, ahol fel volt sorolva, hogy melyik netbook mennyire "támogatja"
Volt olyan amelyiknél még a hangerő szabályzó gombok is műkődtek.

Ezt találtam: [link]

(#3780) biker válasza xedos (#3779) üzenetére


biker
nagyúr

thnx

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3781) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani alaplapot, processzort, vga-t, amit teljes mértékben támogat az OSX!
Lehetőleg ma is újonnan kapható dolgok legyenek, amik olcsóak, mert csak alap feladatokra kellene, ahhoz meg nem kell a nagy teljesítmény.
Ja és ha lehet mATX legyen!

Előre is köszönöm, ha segít valaki!

(#3782) tlac válasza Kombat (#3781) üzenetére


tlac
Topikgazda

talán az intel atomos gépeknél, lapoknál néznék szét, ha lényeges a kis méret és ár
pl. [link] és csak ram kell bele, úgy tudom, hogy teljesen támogatott, de nézz jobban utána

(#3783) Kombat válasza tlac (#3782) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi!

(#3784) czanga


czanga
őstag

Megint itt vagyok. :)

Üdv!
Nos. egyszerű gondom lenne.
adott egy:
-sata dvd író
-gigabyte ep43-ds3-as lap
-vinyók:
maxtor:
-pata 160gb
-ata 80gb

Mindkettő leformázva fat 32-re, aktivvé téve a partició. Adott még egy 10.5.6, illetve 10.5.7-es telepítő.

Telepítéskor nem látja a disk utility a vinyókat, egyik lemezt sem, de a bios látja. Sata vinymat is csak AHCI módban tudom láttatni a telepítővel.
Mit tegyek, hogy lássa, és lehessen rá telepíteni?
Nem akarok most venni emiatt egy sata vinyót, főleg mert van, de azon win van, és marad is. :)
Légyszives aki ért ehhez, az sorolja el a lehetséges megoldsáokat vagy problémákat, stb. :R

(#3785) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Engem érdekelne,hogy melyik változatot érdemes felrakni,és milyen virtuális gépre lehetne feltenni? WMware? Vagy mire?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3786) varsam válasza cellpeti (#3785) üzenetére


varsam
őstag

A laptopomon én már próbáltam VMware-rel, de nagyon lassú volt, használhatatlan.
Ha fel akarod tenni, akkor ajánlom h rendesen telepítsd, win mellé is akár, nekem is úgy van. Amióta feltettem, kb 2 hete, a win-t el sem indítottam :D

(#3787) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Már régóta tetszik az OS X, azt szeretném kérdezni, hogy a gépemen mennyire lenne megoldható, hogy fusson (adatlapomon)? Illetve még annyival kiegészíteném, hogy az egerem és a billentyűzetem PS/2-es. :R

sweetlou6.wordpress.com

(#3788) varsam


varsam
őstag

Van egy nagy problémám, mégpedig, hogy most telepítettem újra a win 7-et, majd utána az osx-et. Mindent úgy csináltam ahogy kell, végig is ment minden telepítő sikeresen. Miután végzett az osx, újraindítottam a gépet, és a POST képernyő után ez fogadott:

Ezután még egyszer újratettem az osx-et, de ugyanez maradt.

Semmire nem reagál, nem mutat semmi mást. Mivel tudnám megjavítani, h rendesen bootoljon?

[ Szerkesztve ]

(#3789) czanga válasza Sweet Lou 6 (#3787) üzenetére


czanga
őstag

Ahogy nézem a géped paramétereit megoldható a dolog, egy 10.5.7-es telepítőre lesz szükséged, mivel abban már szinte minden benne van.(lehet ez elötti is jó) Első sorban a wifi kártyáddal lesznek problémák, ez szinte biztos. Többivel lehet, hogy nem.

(#3790) cellpeti válasza varsam (#3786) üzenetére


cellpeti
veterán

De a gépemre sztem fel se menne,mert nekem nagyon alap notim van. Celeron proci meg ilyesmi,vagy az nem gáz? Erre is felmegY?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3791) varsam válasza cellpeti (#3790) üzenetére


varsam
őstag

Ha simán nem menne fel, akkor virtuálisan még rosszabb..
Nem az asztali gépedre tennéd fel? az elég erős hozzá bőven.

Más
Azt nem tudja valaki, hogy attól összakadhat-e a két rendszer (win és osx) hogy a win-em 64 bites? Idézhette ez a lentebb leírt problémámat?

[ Szerkesztve ]

(#3792) cellpeti


cellpeti
veterán

Az Acer eMachines E510re gondolsz? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3793) Sweet Lou 6 válasza czanga (#3789) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi a választ. :R Megpróbálom, aztán meglátom mire jutok.

sweetlou6.wordpress.com

(#3794) gyvi válasza czanga (#3784) üzenetére


gyvi
csendes tag

Nálam felment PATA-ra a 10.5.7, SATA AHCI-n, Jmicron IDE-n (telepítésnél kell a Jmicron kext) GUID bootformat, HFS+ fájlrendszer. iAT**S v7. iDE**B-el 2 napig szívtam, nem ment fel...

Azóta viszont lett még egy SATA vinyóm, kivágtam a PATA-t a gépből és a "cica is havasra" cserélődött :).

(#3795) varsam válasza cellpeti (#3792) üzenetére


varsam
őstag

Boccs, elnéztem az adatlapod...

Az a gép is elég erős hozzá, h elmenjen rajta. Virtuálisan biztos h lassabb lenne mint natívan.

[ Szerkesztve ]

(#3796) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Szemezgetek már az OSX-szel egy ideje, és most sikerült szereznem egy 80GB-s sata vinyót, ha rá szeretném rakni az osx-et, mi lenne a teendő ? A hardvereim, (adatlap) kompatibilisek lennének ? Előre is köszi :R.

(#3797) czanga


czanga
őstag

Nos én közben megoldottam a felbontás beli problémám. 2 hét agyalás, és szoftveres hiba keresés után egy egyszerű DVI kábel megoldotta a gondom(gondoltam egyet egyik nap, elmentem és vettem egyet a VGA helyére) :C , és ennek hála mostantól teljes értékű nagymacska fut a gépen. Köszönöm mindenkinek aki segített! :R
Sok sikert mindenkinek! Ne adja fel senki, mert nagyon jó érzés mikor minden rendben, és végre fut rendesen.
Time machine backup megvolt, innentől nincs mitől tartsak... :)

[ Szerkesztve ]

(#3798) czanga válasza MmDorian (#3796) üzenetére


czanga
őstag

Üdv!
Igen, kompatibilis. Először is leformázod a vinyót fat32-re, aktívvá teszed a partíciót amire kívánod telepíteni. AHCI mód biosban bekapcs (tuti mivel nekem is giga lapom van, és csak így fut), máskülönben a telepítő nem fogja látni a vinyódat.
10.5.7-kell majd neked valószínüleg, vagy a legújabb 10.6-os, de az elöbbire szavazok, mert kiforrottabb, és ez neked nagy előny. 4890-es kártyádhoz a telepítőn megtalálod a kext-et. Alaplapi hangkártya menni fog, lan is, ICH10 is. Ehhez mind a telepítőn lévő driver-ekből szemezgess majd. Privátban kapsz linkeket hol nézz körbe (pl: van kompatibilitási lista)
Véleményem szerint egy vinyót külön áldozz az OSX-nek, ha először telepíted nem túl célszerű egyből több partícióra külön OS-eket rakni. Hozzáteszem saját véleményem szerint ez nemcsak annak célszerű aki elsőre telepít, hanem mindenkinek.

Esetleg útközben elakadnál itt tudnak segíteni mindenképp. Akár én, vagy más.

Sok sikert!

(#3799) MmDorian válasza czanga (#3798) üzenetére


MmDorian
őstag

Először is köszi, de én máris elakadtam, hogy kell "fat32-re" formáznom a vinyót ? :DDD

(#3800) Steven


Steven
addikt

snow leopard ból van már hackelt verzió?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.