Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) tlac válasza DroneZ^ (#2448) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt hiszem várnod kell a 10.6-ig

(#2452) DroneZ^ válasza tlac (#2451) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nemtudod hogy kb az mikor jön ki? :B

(#2453) tlac válasza t.zolka (#2449) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha a vinyón csak osx lesz, akkor a fat32-es formázós dolgot kihagyhatod és csinálhatsz mindent a disk utility-ből, talán jobban is járnál ha abban hoznád létre a partíciót is, 0-ról kezdve

a customization-nál inkább ne jelölj ki semmit, lássuk így meddig jutsz

(#2454) Nyugdíjas válasza tlac (#2453) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jaja, ez néha nekem is megoldást jelentett, ha a customization-nál semmit nem jelölgettem be.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2455) tlac válasza DroneZ^ (#2452) üzenetére


tlac
Topikgazda

talán 2009 eleje

(#2456) 1010


1010
őstag

azt meglehet csinalni hogy az xp melle teszem fel az os-t es,bootolaskor eldontom mit szeretnek?

(#2457) t.zolka válasza tlac (#2453) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Kipróbáltam, nem jelöltem semmit, eredmény: szürke háttér, alma. :W
Csak OS X lesz/lenne rajta, akkor most mit kezdjek a vinyóval? Csak töröljem az aktív partíciót, és ne formázzam semmire? A Disk Utility-ben volt még valami lehetőség a formázásra, (ha jól emlékszem 3 is, Intel, Power PC, és MS-DOS) Ezek közül kell, vagy kéne választanom?

(#2458) tlac válasza t.zolka (#2457) üzenetére


tlac
Topikgazda

indítsd -v -vel, akkor legalább látni fogod hol akad el (esetleg egy képet is csinálhatsz róla)

Csak töröljem az aktív partíciót, és ne formázzam semmire?

töröld, újra hozd létre és Mac OS Extended Journaled-re formázd le

A Disk Utility-ben volt még valami lehetőség a formázásra, (ha jól emlékszem 3 is, Intel, Power PC, és MS-DOS) Ezek közül kell, vagy kéne választanom?

ez a partíciós táblát állítja, az dos-ost válaszd
ezt még a partíciók létrehozása előtt kell beállítani

1010:

igen

(#2459) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok próbálkoznék az osx újra de most nem cseszném el a noti winyóját,hanem egy vmware tenném fel.Sikerült már valakinek feltenni egy virtuális pc mert így tudnék vele ismerkedni és nem kockáztatnék semmit.Mert a iDeneb akartam feltenni egy 8GB megformázott virtuális winyóra de csak az almáig jutottam el ott megvagyott,esetleg ha valakinek sikerült lenne szíves pár mondatban leírni miképpen kellene elindulnom.

(#2460) 1010 válasza tlac (#2458) üzenetére


1010
őstag

ez jo

es a mac es kiegeszitoket,ez kezeli?
szal valamien mac es hardver,fire wire cuccok,meg usb sek,PCI fire wire,
mac tv tuner

[ Szerkesztve ]

(#2461) t.zolka válasza tlac (#2458) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Kezdtem a 0-ról, de nem akar működni így sem.
Indítottam -v –vel, de amiket ír, az számomra nem mond semmit. Holnap csinálok róla egy képet, hátha nektek mondanak valamit a sorok.

(#2462) t.zolka


t.zolka
aktív tag

A következő versenyző a JaS OSx86 10.5.4 Client Server Intel SSE2 SSE3 volt.
Minden szépen indult, a telepítés időtartama kb. 12 perc, utána újraindítás, és ez a kép fogadott:
[link]
[link]

A CPU-val van valami baja, de nem találtam megoldást arra, hogy mit kéne kipipálnom ahhoz, hogy ezt ne dobja fel újraindítás után. Valami ötlet?

Másik kérdés, BIOS-ban tiltva van minden olyat port, amire amúgy sincs szükségem, (Vista alatt sem) floppy, soros, nyomtató, infra, stb. Ez esetleg okozhat hibát? Mi az amit engedélyeznem kéne, és mi az amit nem. Pl. energiagazdálkodásnál az ACPI-t?

(#2463) tlac válasza t.zolka (#2462) üzenetére


tlac
Topikgazda

ideneb 10.5.5-ről is csinálj egy képet, de -v-vel indítsd

(#2464) t.zolka válasza tlac (#2463) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A telepítő CD-t indítsam –v –vel? Mert azt próbáltam, jön a sok fekete alapon fehér sor, és utána elindul a telepítő. Ha ez kell, akkor este csinálok róla rendes géppel, mert a telefon nagyon rossz képet csinál.

(#2465) tlac válasza t.zolka (#2464) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, a feltelepítettet

(#2466) tlac válasza 1010 (#2460) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem értem a kérdést, lehet az ezelőttit is félreértettem

(#2467) cszacsa


cszacsa
csendes tag

Üdv!

Plz segíts!!!!
Unom a winfost!! :W

A problémám a következő:
MSI megabook gépre szeretnék vmilyen mac os-t felrakni, már hónapok óta, csak sajna eddig buktam minden kört. Bármilyen segítséget szívesen várok.
A gép konfigja:
Mobile AMD Semron 3400+
Alaplap: MSI MegaBook s271 (MS-1058)
Lapkészlet: ati radeon xpress 1150m amd hammer
bios: AMI
Vidokari: radeon xpress 200m
hang: realtek alc883 ati sb450
sata hdd (fujitsu-siemens)
Wifi: 802.11g minipci wireless adapter
háló: realtek rtl8168/8111 pci gigabit

A segítséget e-mailban kérlek, vagy ide.
Cím: cszacsa@freemail.hu

Köszi a segítséget!

(#2468) cszacsa


cszacsa
csendes tag

Üdv!

Plz segíts!!!!
Unom a winfost!! :W

A problémám a következő:
MSI megabook gépre szeretnék vmilyen mac os-t felrakni, már hónapok óta, csak sajna eddig buktam minden kört. Bármilyen segítséget szívesen várok.
A gép konfigja:
Mobile AMD Semron 3400+
Alaplap: MSI MegaBook s271 (MS-1058)
Lapkészlet: ati radeon xpress 1150m amd hammer
bios: AMI
Vidokari: radeon xpress 200m
hang: realtek alc883 ati sb450
sata hdd (fujitsu-siemens)
Wifi: 802.11g minipci wireless adapter
háló: realtek rtl8168/8111 pci gigabit

A segítséget e-mailban kérlek, vagy ide.
Cím: cszacsa@freemail.hu

Köszi a segítséget!

(#2469) 1010 válasza tlac (#2466) üzenetére


1010
őstag

egy mac es hardvert,ra lehet ezekre kotni,kezeli rendesen?
egy mac hez valo akarmit.

(#2470) tlac válasza 1010 (#2469) üzenetére


tlac
Topikgazda

persze, azokat simán vinni kell

(#2471) t.zolka válasza tlac (#2465) üzenetére


t.zolka
aktív tag

iDeneb 10.5.5 –v –vel indítva:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nem lettek igazán jók a képek, de remélem azért olvasható.

(#2472) Pisztillus válasza cszacsa (#2467) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Ezzel a notival ne is kísérletezz, a Radeon XPress 200M az, ami miatt nem is fog menni! Nincs hozzá OSX driver, s nagy valószínűséggel - mivel a real mac-okban nem volt ilyen hardware - nem is lesz.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2473) 1010


1010
őstag

hogy utdom majd azt kivalasztani,hogy az xp vagy az os x induljon egy pc-n?
lecsipek egy particiot az osx nem a vinyobol eddig ok,felteszem ra
aztan kikapcs,
de mil esz azutan?
felkinalja a ket rendszert,vagy hogy van ez?

(#2474) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, kedvet kaptam a kipróbáláshoz, de visszaolvasva van egy pár verzió belőle.
A legutolsó a iDeneb 10.5.5? Gondolom azt célszerű feltenni (Dell xps m1330 lenne az alany)
Ill. ezt találtam: iDeneb v1.3 (Mac OS X Leopard 10.5.5) - erről van szó?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#2475) cszacsa válasza Pisztillus (#2472) üzenetére


cszacsa
csendes tag

Köszi a választ. Nos nem tom, de azt olvastam a kompatibilis listák között, és mintha szerepelne. Meg a telepítő is felismerni látszik. Telepíteni is tudom, csak restart után szürke kép almával, aztán megáll (a firewire után still...).
Talán így közelebb kerülök a hibához.

Köszi a segítséget!!

(#2476) tlac válasza t.zolka (#2471) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem tudom mi a gond, próbálkozz másik kernellel (egyszerre csak egyet jelölj ki)

(#2477) Nyugdíjas válasza 1010 (#2473) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valami bootloader nélkül esélytelen vagy. Acronis OS Selector-t szokták javasolni, mert szép, grafikus, szines szagos, de nekem még sosem működött, és egyébként is fázok attól, ha egy ilyen egyszeű feladatot grafikusan, csicsás GUI-val akarnak megoldani.
Inkább lilo, vagy GRUB. Vannak leirások bőven, gugli is a barátod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2478) t.zolka válasza tlac (#2476) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Egyet sem jelöltem, aztán csak egyet, aztán csak egyet-egyet… a vége ugyan az, nem indul!
De, megjelent egy új release! (iPC_OSx86_Leopard_10_5_6_Intel_AMD_SSE2_SSE3)
Kipróbálom ezt is, de ha ez sem jön be, akkor egy időre feladom.
Telepítésenként fél órákat végigvárni úgy, hogy a végén nem történik semmi pozitív... kicsit már idegtépő! :W

(#2479) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Még egy gyors kérdés: Van olyan Intel chipset, amit ezek a hackintosh-ok a legjobban kedvelnek?

(#2480) Nyugdíjas válasza t.zolka (#2479) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

945, 965, P35, G31, ezekre még nem igen hallottam problémát. Meg szinte az összes integrált VGA-s intel (GMA950 főképpen)...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2481) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Az első hsz-ben olvastam: Az OS az angol mellett többek között magyarul is elérhető.
Ezt úgy kell értenem, hogy létezik full magyar verzió, avagy magyar nyelvi file-t lehet letölteni? Ha az utóbbi, akkor honnan?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#2482) Pisztillus válasza 1010 (#2473) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Az egyik megoldás az, amit Nyugdíjas kolléga javasolt.
Ha olyan alaplapod van (egyes ASUS és/vagy Asrock lapok tudják) ahol valamelyik F (pl. F2) vagy Esc lenyomására egy menüből tudsz választani, hogy melyik eszközről bootoljon a gép (a HP 6710s notim is tudja), akkor a két külön vinyóra telepítés is szóba jöhet - szvsz ez a legbiztonságosabb.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2483) AloeVera válasza t.zolka (#2471) üzenetére


AloeVera
tag

Ha a képek iDeneb 10.5.5 telepítés után készültek, szerintem ez még megér egy próbát.

(#2484) Nyugdíjas válasza Pisztillus (#2482) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is külön HDD-n lakik a win (mondjuk én az utóbbi fél évben 3x vettem elő, ezért is), igy a legtutibb. Elég könnyen "összevesznek", elég erőszakos OS mindkettő :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2485) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#2484) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha majd sikerül OSX kompatibilis TV tunert szereznem, nálam is így lesz, max. a BIOS-ban váltok a két HDD között, hogy melyik bootoljon... :D

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2486) rii


rii
nagyúr

aszt had'kérdezzem már meg, hgy core i7-re felmegy valamelyik install?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2487) t.zolka válasza AloeVera (#2483) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Igen? És ezt az rd=diskXsY (disk0s1)-t hova, és hogyan írjam be?

(#2488) 1010 válasza Pisztillus (#2485) üzenetére


1010
őstag

a pinnacle nek van egy csomo :U

(#2489) Pisztillus válasza rii (#2486) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Abból kiindulva, hogy Mac gépben még nem volt sem ilyen proci, sem a hozzávaló chipset, nem sok esélyt látok rá. Ha van rá módod, próbáld ki, és írd meg nekünk is az eredményt. :)

1010: Én egy ilyenre gondoltam, valahololvastam, hogy megy a macival.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2490) AloeVera válasza t.zolka (#2487) üzenetére


AloeVera
tag

Amikor a telepítő DVD-ről bootolsz, és megjelenik a Press any key to start from CD-Rom, or press F8 to enter start up options… szöveg, F8-at nyomsz, akkor kapsz egy promptot, oda írod be, hogy rd=disk0s1, aztán Enter. Vagy még jobb, ha egyből -v rd=disk0s1-t írsz, hogy kiderüljön, így meddig jut el a boot folyamat.

(#2491) milanscs


milanscs
aktív tag

Sziasztok!

Az első hozzászólásban benne van ez az oldal, de felhasználó nevet és jelszót kér. Regisztráltam még régebben magam az http://osx86.hu/ oldalon de azzal a reggel nem lép be... :O
Valaki tudja, hogy hogyan lehet hozzáférést szerezni?
Köszi! :R

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#2492) mackrisz


mackrisz
csendes tag

Nem szervesen tartozik ide (az OS X hibája), de a gépem teljesen random jelleggel kiírja a képen látható dolgot.

Reset után napokig működik. Tigrissel, és Leopárddal is előfordult már. Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#2493) tlac válasza milanscs (#2491) üzenetére


tlac
Topikgazda

érdekes, google tárolt változattal még elérhető a tartalma

mackrisz:

először ki kellene zárnod a hardwarehibát

(#2494) Neil Watts válasza mackrisz (#2492) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez kérlek szépen a kernel pánik! :D

(#2495) milanscs válasza tlac (#2493) üzenetére


milanscs
aktív tag

Ja, de az nem mai frissítésű... :)

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#2496) blaces válasza milanscs (#2495) üzenetére


blaces
tag

Nálam is jelszót felhasználót kért... engem is érdekelne az az oldal, habár az első hsz, már nem mai hsz :D

Megnéztem a hardware listát és a fórumot is. A hardware listából az derült ki, hogy az ati kártyák hiányoztak az asztali gépek listájában, csak Nvidia videokarikat láttam.
Illetve a fórumon, hogy Ati Xpress 200, miatt nem megy fel a Mac, és Ati Xpress 1100 alatt? (tudom, hogy más a nevük, de szinte majdnem ugyanez, esetleg ezzel kapcs valakinek személyes tapasztalat?)

:R

(#2497) mackrisz válasza tlac (#2493) üzenetére


mackrisz
csendes tag

Hardverhiba kizárva, mivel két gépen is ugyanezt csinálja (Tigrisen és León is). Ha kernelhiba lehet valahogy orvosolni újratelepítés nélkül?

(#2498) tlac válasza mackrisz (#2497) üzenetére


tlac
Topikgazda

kernelt és drivereket lehet cserélni újratelepítés nélkül

(#2499) Nyugdíjas válasza blaces (#2496) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az első hozzászólás szokott frissülni, ha van egy kis időm. Nyilván a postolás eredeti dátumát nem változtatják meg a moderátorok, mikor frissitik,de majd beleiratom, hogy mikor piszkálunk bele. Most ugy egy hónapja került bele uj info talán,de nem volt most ezzel időm foglalkozni, amjd talán a hétvégén, mert van pár hasznos info, ami elférne ott.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2500) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok!
asus m3a78-cm laphoz (amd780v+sb700) valamint amd 4850e-hez melyik "disztró" a legjobb? az integrált videókártyát szeretném használni majd ezután is
mert 10.5.2 utáni HCL-eket nem találok nagyon, azokban meg még nem láttam a 780as chipsetes lapokat
köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.