Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) dni válasza Nyugdíjas (#2894) üzenetére


dni
őstag

Nem lassú, de lehetne gyorsabb :) Elsődlegesen Office miatt, mert a MAC-esen nincs hun spell, anélkül meg meghalok. De használom az Imgburnt is a BD lemezek edittálása miatt, és egy pár apróság, amire még nem találtam OSX alatt nekem tetsző megoldást. A 4gb memót az iPhoto, iMovie, FCE, miatt gondoltam, mert Ők azért szeretik fogyasztani. és nehogy szó érje a ház elejét :)

NTFS-re az NTFS 3G-t használom, ami az 1. hszben is van. Lehet Én is átrakom a fő vinyóm másik partícióját is HFS+ -ra.

Az egér támogatott, fel is raktam a MS drivert, de egyik parancsra sem lép vissza a FF. A topicban linkelt progit láttam, de az fizetős és gondoltam felteszem a kérdést, hátha van ingyenes alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

(#2902) Nyugdíjas válasza dni (#2901) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen, ténykérdés, ez az Office dolog elég zavaró lehet, engem szerencsére nem érint, amit kell, megcsinálom OOo-ban, nem sok mindenre van szükségem.

Inkább próbáld ki a Paragon NTFS-t, jobb, és már megbizható is, régen sajnos voltak vele problémák :U Sajnos ez sem ingyenes :B

Látomis ott a menuben a Forward-Back parancsokat. És nem csinálja? Fura :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2903) bbking


bbking
tag

Sziasztok!
Már régóta szeretnék feltenni a notimra egy OSXet, most végre megvan a dvd és nem akaródzik, plíz HELP!
Msi C2D-s notim van ide-s vinyóval, van kiírva egy kalyway 10.5.2-m, elindul a boot, nyomom az F8at, sok kapcsolóval probáltam már, de valami nem akaródzik, a telepítő ablakig sem jutok el. Igazából bőbeszédű módban pörög-pörög, de aztán megáll. Hibaüzenetet nem látok, vagy csak rossz helyen keresem, nekem az az utolsó sor akár hibakereső, akár bőbeszédű módban, hogy kiírja az aktuális kernelverziót, fölötte sok sor és megáll egyszerűen. Sok angol leírást elolvastam már, nem egyből köhögök ide, de kezdek megcsömörleni... Mit tegyek, hogy kitaláljam mi a hiba, vagy tippek??
thx, to all, 4 help!

(#2904) tlac válasza dni (#2901) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az egér támogatott, fel is raktam a MS drivert, de egyik parancsra sem lép vissza a FF. A topicban linkelt progit láttam, de az fizetős és gondoltam felteszem a kérdést, hátha van ingyenes alternatíva is.

ff-re azt hiszem nekem sem sikerült beállítani (vagy csak trükközve), safariban szerintem működne
ff másképp kezeli ezeket a dolgokat...

bbking:

próbálj másik hackintosh-t

(#2905) bbking


bbking
tag

illetve mi a kext meg az efi studio??
(normális esetben nem vagyok ilyen láma, csak ez most nem az én szakterületem) :D

(#2906) bbking válasza tlac (#2904) üzenetére


bbking
tag

próbáltam már, ott amikor elkezdi pörgetni a dolgokat, akkor egyszercsak újraindul a gép...
Szted? :F

(#2907) tlac válasza bbking (#2906) üzenetére


tlac
Topikgazda

és miket próbáltál eddig?
új 10.5.6-os vagy 10.5.5-ös release-zel próbálkozz, ipc, ideneb, kalyway, stb.

(#2908) bbking válasza tlac (#2907) üzenetére


bbking
tag

10.5.2 kalyway
meg egy másik 10.5.2 valami nemtommi 4all version 3 :D
Próbáljak újabbat?

(#2909) bbking válasza tlac (#2907) üzenetére


bbking
tag

Vazze hihetetlen és az asztali képen bejön a telepítős apple menü a kalyway-jel, az msi notimon meg nem!!! ÁÁÁÁÁHH! Öngyi leszek! :W :O

(#2910) tlac válasza bbking (#2909) üzenetére


tlac
Topikgazda

így nem lesz hosszú életed, ha már ilyen kis dolgoktól is kiakadsz :D

ideneb 1.4-et nézd meg

(#2911) Csabee. válasza bbking (#2909) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ne parázzál.. nekem sem megy fel az OSX.... mégsem leszek öngyilkos! :D

Üdv: Csabee.

(#2912) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok az asztali gép után végre a notira Dell inspiron 1525 is felment iDeneb 1.4 :C sajnos még van egy-két dolog ami nem megy vagy én nem tudom beállítani a leg fontosabb nincsen hang azt meg próbálhatom utólag a telepítő dvd feltenni?A videokártya drivert sem sikerült beállítani és az istenek nem találom a 0 billentyűt :B ha valakinek van javaslata azt előre is köszönöm.

(#2913) bbking válasza tlac (#2910) üzenetére


bbking
tag

Nem akadok ki, de menjen mán nekem is... :D
Okés, köszi, kipróbázom... Megszerezem valahogy...

Nem leszek öngyi, csak vicceltem, max veszek egy oldschool MACet :D

(#2914) tlac válasza qwertly (#2912) üzenetére


tlac
Topikgazda

lehet utólag telepíteni, ehhez előtte a rejtett fájlokat kell látnod, hogy megtaláld a dvd-n a cuccokat

hanghoz:
ha kiválasztottad azt a kext-et telepítésnél, aminek szerinted jónak kell lennie, akkor a "vezérlőpultban" állítsd be, hogy a kimenet a line out legyen

0:
próbáld meg az í gombot

(#2915) tlac válasza dni (#2901) üzenetére


tlac
Topikgazda

Elsődlegesen Office miatt, mert a MAC-esen nincs hun spell, anélkül meg meghalok.

openoffice-ban megy a helyesírásellenőrzés

(#2916) qwertly válasza tlac (#2914) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,köszi a választ alakul de sajnos hibába telepítem a dvd-röl intel 3100 videó driver nem tudom a monitor felbontást 1024×768 feljebb állítani :O,itt mit tudnék lépni?

(#2917) tlac válasza qwertly (#2916) üzenetére


tlac
Topikgazda

videokártyagyorsítás megy? (System Profiler)

(#2918) biker válasza tlac (#2915) üzenetére


biker
nagyúr

myspellX, és az égvilágon mindenhol lesz magyar helyesírás, mail, safari, office, pages, mindenhol.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2919) tlac válasza biker (#2918) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, telepítve is van :)
csak ahogy nézem nem fejlődik túl gyorsan...

(#2920) biker válasza tlac (#2919) üzenetére


biker
nagyúr

mit kell azon fejleszteni? változik a helyesírásunk? :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2921) tlac válasza biker (#2920) üzenetére


tlac
Topikgazda

az kevésbé, de a program közel sem áll tökéletes szinten

(#2922) biker válasza tlac (#2921) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, 4. éve használom, és nem vettem észre semmit. kellett volna?
sőt, állítólag a régi nem megy leo-n, hát tigerről ápgrédeltem, és minden megy továbbra is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2923) qwertly válasza tlac (#2917) üzenetére


qwertly
addikt

Sajnos nem megy :F

(#2924) slig válasza Csabee. (#2900) üzenetére


slig
csendes tag

Áh nem, Asusom van, az iDeneb azon is still waitingelt, az XxX viszont megy jól... Bár nem tudom, melyik XxX-et szedted le. Én megmondom, melyik a jó: XxX_x86_10.5.6_Install_Disc_Universal_Final

Nekem a kérdésem: Mi a kombinációja a jobbra-balra nyílnak? Ami winfosban alt gr í és alt gr y??

スラッグ

(#2925) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok sajnos sikerült tönkretennem a rendszert most újra telepetitem de csak addig jutok,hogy a nyitóképernyőn megjelenik,hogy nyomjam le a shift billentyűt itt kifagy a rendszer és csak forog a kis gömb :F.Hiábba inditottam űja és adtam meg a -v akor is csak eddig jutok.Másik kérdésem lenne lehet eszeket a telepítő dvdket pendrivre feltelepiteni és.hogy arról bootoljak mert a szegény notimban levő dvd olvasó tönkre megy a sok nyüstöléstől.

(#2926) slig válasza qwertly (#2925) üzenetére


slig
csendes tag

Hogy "tetted tönkre"? (am sztem csak egy reinstall segíthet, de lehet túl pesszimista vok :|)

スラッグ

(#2927) Nyugdíjas válasza qwertly (#2925) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Biztosan van a neten valami tutorial pendriveos telepitésre. Gugli nem dobott semmit? :B

Hogy sikerült igy hazavágnod? :D Azt nem irtad mit tettél vele.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2928) dni válasza qwertly (#2925) üzenetére


dni
őstag

Az msiwind.net fórumon biztosan megtalálod az osx részben, én is onnan hámoztam ki korában. A windosx86 isot természetesen cseréld ki másikra.

(#2929) tlac válasza biker (#2922) üzenetére


tlac
Topikgazda

konkrét problémám nincs vele, viszont ha megnézed, láthatod, hogy nem sűrűn jelenik belőle meg új verzió
egyébként utánanéztem és a hunspell-re épül, ami jó dolog, csak követni kellene ennek a változásait folyamatosan, bár a myspellx egyszemélyes projekt, úgy hogy nem sok mindenre lehet számítani...

(#2930) tlac válasza slig (#2924) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam ugyan, mint win alatt :)
itt a kiosztásom, szinte tökéletesen megfelel a magyar win-esnek

telepítés:
másold be a home könyvtárad/library/keyboard layouts-ba
vezérlőpultban állítsd be ezt a kiosztást (hungarian_tl)
jelentkezz ki és be

ezután még a módosító gombokon is változtathatsz és akkor pl megkaphatod a szokásos ctrl + v, c, l, t, stb gombokat :)

[ Szerkesztve ]

(#2931) misirulez válasza tlac (#2930) üzenetére


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Kipróbáltam az iDeneb v1.6-ot, de nem sikerült.
Mielőtt letölteném az összes létező verziót, és végigzongoráznék, hogy melyik a jó, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha valaki előttem ezt már megtette, és nélkülözni tudja egy-két napig a telepítő dvd-it, így sok időt spórolok meg és a T-mobile sem fogja letiltani a web'n'walk netemet. :)

Szóval ha akad ilyen lovagias fórumtárs, pls írjon egy privit.

Üdv.:
Misi

(#2932) tlac válasza misirulez (#2931) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha az 1.6-ot próbáltad ki, akkor nem csodálkozok, hogy nem ment, az fake lehet :D
(1.4-es a legújabb jelenleg)

mi volt a gond vele?

(#2933) misirulez válasza tlac (#2932) üzenetére


misirulez
senior tag

Izé 1.4, amit neked is linkeltem priviben tudod. :)
Beraktam a telepítő dvd-t arról bootolt a gép, bejött egy fehér háttér szürke almával alatta körbe-körbe töltött, majd egyszercsak leállt a dvdrom erölködése, és az alma közepén egy kis kör jelent meg áthúzva.
Többször is próbáltam utána mindig ez lett az eredmény.

Szerk.:
Leo4all - LiveDVD-t várom már nagyon csak 4 nap, [link]

Üdv.:
Misi

[ Szerkesztve ]

(#2934) tlac válasza misirulez (#2933) üzenetére


tlac
Topikgazda

indítsd -v-vel, hogy lásd hol akad el

livedvd már most is van az ipc-nek, 10.5.6-ra épül, viszont dupla rétegű dvd kell hozzá

(#2935) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok köszönöm az eddig segítséget amit kaptam a fórumban :C :R .Ma délre megint feltudtam tenni a iDenebet sajnos még nem tudom a videót és hangot beállítani sajnos az még nem működik :O.Most mielött elbarmolom és kinlódok félnapott vele az a kérdésem,hogy létezik-e a os x alá olyan mint a win alatt ghost így lementeném a hacintost és utána barkácsolhatnám nem kellene újra görcsömön a installálással :DDD.

(#2936) tlac válasza qwertly (#2935) üzenetére


tlac
Topikgazda

én csak linuxos megoldást ismerek: dd
(én ezzel csinálnám)

[ Szerkesztve ]

(#2937) Nyugdíjas válasza misirulez (#2933) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én szivesen adok kölcsön DVD-ket, bár nekem nem mai installerjeim vannak, jobbára csak 10.5.4-ig vagyok felszerelkezve, és csak ugy 5-6 féle összesen. De szivesen segitek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2938) dni válasza qwertly (#2935) üzenetére


dni
őstag

Acronis True Image visszaállító lemezzel sztem meg tudod csinálni, esetleg érdemes utána nézni, h a hfs-t támogatja -e.

(#2939) qwertly válasza dni (#2938) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi, windowsnál is azt használom :),az egy öröm lenne ha csak pár katintás és egyszer leopard máskor meg a vista indulna el.

(#2940) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv!

Hol találnék normális kext-t ATi 3450-hez?
(Mac.OS.X.10.5.2.Leopard.Leo4All.Vers.3.(Intel.&.AMD) rls-t raktam fel)

Kezdetnek az is elég, ha a felbontást 1280x1024-re tudom állítani.

Köszi!

///

(#2941) Takhanto


Takhanto
őstag

Tv tunerhez Osx-nek van saját progija?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2942) Csabee.


Csabee.
nagyúr

bármilyen verziót telepítenék fel.. nem megy! still waiting for a root device!

Hogy lehetne kilistázni a hard diskeket? vagy felkéne csatolni őket mint linuxnál? mi legyen a megoldás? Firewire errornál áll meg egyébként és utána still waiting!
Bios lett updatelve, letiltani nemlehet benne semmit!

Üdv: Csabee.

(#2943) tlac


tlac
Topikgazda

Újra próbálkozok a trial boot-tal egy vinyón (lin, win, osx).
A disk utility-t tesztelgetem, az eredmény elég borzasztó, nagyon rosszul kezeli az mbr-t.
Ha van kiterjesztett partíció és ez nem az utolsó, akkor nem lehet telepíteni.
Ha csak elsődleges partíciók vannak, akkor is érhet meglepetés, mivel rosszabb esetben ezek sorrendjét is megváltoztatja, amit egy win nem hiszem, hogy túl élne. Ez a cserélgetés akkor fordul elő, ha úgy hoztunk létre egy elsődleges partíciót, hogy előtte hagytunk ki helyet. Majd a következő elsődleges partíciót a kihagyott helyre csináltuk.
Gyakorlatilag teljesen újra kell particionálnom az egész vinyót, ha meg akarom rendesen csinálni.

(#2944) slig válasza tlac (#2930) üzenetére


slig
csendes tag

Hú, köszi ez most jól jött ^^

スラッグ

(#2945) slig válasza misirulez (#2931) üzenetére


slig
csendes tag

Ha kell, az XxX telepítő dvd-met kölcsön tudom adni, nekem azzal frankón működik ^^

スラッグ

(#2946) slig válasza Csabee. (#2942) üzenetére


slig
csendes tag

Hát koma, szerintem akkor sajnos le kell mondanod az osx-ről, vagy várni egy olyan release-re, ami műxik jól. Esetleg meg tudod mondani a konfigját annak a laptopnak, hátha van benne valami amit annyira utálhat a mac?

スラッグ

(#2947) tlac válasza tlac (#2943) üzenetére


tlac
Topikgazda

na azt hiszem túl vagyok egy sikeres adatmentésemen, vhogy sikerül leirtanom egy linuxos partíciót :D
(ez most nem az osx hibája volt)

[ Szerkesztve ]

(#2948) Nyugdíjas válasza tlac (#2943) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát erre kiváncsi vagyok. Bár biztosan volt már, akinek működött....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2949) tlac válasza Nyugdíjas (#2948) üzenetére


tlac
Topikgazda

persze, vannak példák a neten
nálam ott bukik a dolog, hogy van egy rakás partícióm (és hülye a disk utility), most azok számát akarom csökkenteni

meg ahol láttam leírásokat ált. azzal kezdik, hogy 1. lépés: telepítsd az osx-et
és utána a többit

[ Szerkesztve ]

(#2950) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv újra!

Most egy szűz OSX-ről írok, nem módosítottam semmit.
A változás annyi, hogy Sapphire X700 (256MB) van a gépben a 3450 helyett, mivel azzal úgy tűnik esélytelen a normális működés.

Valahogy nekem nem akar menni a kext telepítés. Elmagyarázná valaki? Többször visszaolvastam már, de a Kext Helper b7-tel és a terminal-os megoldással sem tudtam összehozni.

Elvileg X700 működik, de ezt a patch-es megoldást nem értem:

http://www.insanelymac.com/osx86db/search?category=4 (ez alapján gondolom h működhet)

Az alaplapomon elvielg ALC883 van, ezt sem sikerült beüzemelni..

Konfigom az adataimnál. És LEO4ALLv3-10.5.2 van feltelepítve.
Szűz HDD-re telepítettem. Probléma max annyi lehet, hogy 12.6GB-os összesen, így a nagy update nem működik.

(az egészhez hozzáteszem h sosem használtam linuxot, kizárólag ms rendszereket)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

///

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.