Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2800) üzenetére


Neil Watts
veterán

Örvendsz? :) +nyálcsorgatósszmájli :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2802) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#2800) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Még egyszer gratulálok! Használd egészséggel! És képeket is kérünk! :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2803) tlac válasza Nyugdíjas (#2800) üzenetére


tlac
Topikgazda

windows lesz rajta? :D

(#2804) dni


dni
őstag

Besza, behu. Konkrétan csak ennyit tudok mondani, miután feltettem az asztali 780g-s konfigomra a iPC OSx86-ot. Elsőre ment minden (Na jó, az onboard audiot még meg kell hegesztenem) igaz túl vagyok már egy iWinden igy van némi tapasztalatom. De sztem könnyebb és gyorsabb volt mint egy Vista install, bázz.

Ezt muszáj volt megosztanom, azonall :D

(#2805) Nyugdíjas válasza tlac (#2803) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemhiszem :D
Bár lehet feldobok egyet, ha havert leszoktatom a Steam acc.-om használatáról, egy picit játszok néha a CS-vel...

MÁS: Tegnap telepitettem az iMac-et, meg a cégnél 3 irodai konfigot, az utóbbiakat OEm Vista Business-el, és OEM Office2007-el. Hát mostmár, hogy nem "ingyenes formában" (jajj, mit kapok ezért) találkozok az MS termékeivel, még rosszabb a véleményem. Főleg a kontraszttal, hogy előtte egy órával OSx-et telepitettem. Termékaktiválás egy kész tortúra, mintah kifizetnél egy rakás pénzt azért, hogy utána még egy délutánon át szivassanak.

Ennek tükrében még jobban értékelem az OSx-et :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2806) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok már többször próbáltam rá erőltetni a Dell Inspiron 1525 notira [link] osx-et sajnos eddig nem ment úgy látszik én voltam a béna :DDD.Most a iDeneb_v1.4_OSx86_ISO probálkoztam fel is települt de az újra indításkor már kifagyott úgy-hogy kénytelen voltam reset gombbal újra indítani indításkor pedig ez az üzenet fogadott:boot0:error sajnos itt már nem tudok tovább lépni :F esetleg ha valakinek lenne rá javaslata azt nagyon megköszönném :).

[ Szerkesztve ]

(#2807) tlac válasza qwertly (#2806) üzenetére


tlac
Topikgazda

jó, hogy mondod, hogy van friss ideneb, meg is próbálom :)

ja és van új debian is, ha vkit érdekel :D

azt a kernelt kellene telepíteni, amit a telepítő is használ, meg ne jelölj be semmi kext-et
és -v-vel indítsd, hátha többet is kiír a hibáról

(#2808) qwertly válasza tlac (#2807) üzenetére


qwertly
addikt

Szia indítanám de egyből ezt a felíratott tolja elém :F,nincsen módom semmit beírni mert nem reagál a billentyűre.

(#2809) tlac válasza qwertly (#2808) üzenetére


tlac
Topikgazda

külön vinyóra telepítsd, csak 1, az osx partíciója legyen rajta

(#2810) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Sziasztok!

Magánban toljon nekem valaki helyet, ahonnan a különböző release-ek leszedhetők!

Köszönöm előre is:

Don

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#2811) tlac válasza Don Vittorio (#2810) üzenetére


tlac
Topikgazda

tesztelsz minket, hogy ki warezol? aztán aki küld neked linked bannolod? :D

(#2812) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Előbb mexerzem, ami kell, majd csak utána...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#2813) qwertly válasza tlac (#2809) üzenetére


qwertly
addikt

Nézegetem a googlét és valószínűleg az a gond,hogy nem aktív a partíció amire tettem a hacintost így megpróbálom a vista alól altivá tenni.Utána meg egy boot managert próbálom elindítani ha nem megy akkor megy a vista meg az ubuntu.

(#2814) slig


slig
csendes tag

Nos... Sikerült feltettem, most is OSX-ből írok, végre. Viszont szükségem lenne egy kis segítségre, mert már MINDENT végignéztem, és nem találtam megoldást, a hajamat tépem...

Szóval az lenne a gond, hogy nem mennek az nvidia driverek. Ha felteszem, akkor jó nagy feketeség fogad, semmi más. Ha nem teszem fel, akkor meg 1024x768-as, hardver támogatás nélküli kép, hát most abban vagyok, jó jó több mint a semmi, de nekem mégse elég. Nvinject, Nvkush, Nvdarwin, semmit se érnek... Valakinek van ötlete, hogy miért nem megy? :S

A gépem

ASUS M2N4-SLI alaplap
AMD Athlon 64 X2 4000+ proci
1GB DDR2 667 RAM
Nvidia Geforce 8500 GT elvileg 256 megás, vindóz szerint meg 512
Creative Sound Blaster Audigy SE (na ez se működik de ez a kisebbik gond)

iPC 10.5.6 Leopard és XxX 10.5.6 Leopard release-ket próbáltam...

Jah és Voodoo XNU 9.5.0 kernelt...

Lécci segítsen valaki mert már végiggugliztam a fél világot és semmi megoldást nem találtam, lassan ez az őrületbe kerget

スラッグ

(#2815) xedos válasza slig (#2814) üzenetére


xedos
addikt

Hát... 8600-ast támogatja, de a 8500-asról én nem tudok...

HOPP! Utána néztem:
[link]

1.ik ötlet:
U need to use DVI to VGA splitter and it will work, if u see black screen when u boot in ur mac... If u have it try it, if u dont buy it, or borrow it.... Or u can see in ur Graphic or Monitor guide what input u must use...

2.ik:
I don't know if this will help any of you, but I used the EFIStudio at this link to enable my 8500GT under 10.5.4. It works fine with both VGA and DVI, CI/QE enabled (up to 2560x1600 on DVI). It has entries for lots of cards including all "flavors" of the 8500GT (256M, 512M, 1Gig). Just select your card, add it and write to boot.plist.

[ Szerkesztve ]

(#2816) slig válasza xedos (#2815) üzenetére


slig
csendes tag

Zseni vagy. Csak egy D-SUB kábel kell ezek szerint... De a Quartz-om működnifog?

スラッグ

(#2817) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

A lent említett konfighoz melyik verzióval érdemes próbálkozni, márha egyáltalán bármelyik is menni fog rajta?

MSI K9N Neo v-3
AMD X2 3600+
GeForce 6200SE TurboChace
Barracuda Serial-ATA winyó

ezeket néztem:

-Mac.OS.X.10.5.2.Leopard.Leo4All.Vers.3.(Intel.&.AMD)
-Deneb v1.3 (Mac OS X Leopard 10.5.5)
-Kalyway_Leopard_10.5.2_DVD_Intel_Amd

Szerk.:
Pontosabban ezeket találtam, de ha van más ami jobb lehetne akkor ne kíméljetek.

Üdv.:
Misi

[ Szerkesztve ]

(#2818) tlac válasza misirulez (#2817) üzenetére


tlac
Topikgazda

ideneb 1.4 :)
a legfrissebb 10.5.6-os osx-re épül

(#2819) slig válasza misirulez (#2817) üzenetére


slig
csendes tag

Szerintem iPC, vagy XxX leopard, nekem a második bevált, már amennyire

スラッグ

(#2820) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Ismerős feltette a 10.5.5-öst és mikor bootolna be, ennél a sornál újraindúl.

Loading HFS file: (/System/Library/Extensions/.abext) from 4234670

Lehet, hogy egy-két betű elírás az van benne, mert gyorsan csinálta a restartot.

Tudtok rá orvosságot? :)

(#2821) slig válasza Krissz22 (#2820) üzenetére


slig
csendes tag

cpus=1 indítás előtt

スラッグ

(#2822) Krissz22 válasza slig (#2821) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Ezt kell gondolom beírni :F Mi fog, akkor változni?

(#2823) slig válasza Krissz22 (#2822) üzenetére


slig
csendes tag

Egy procit fog csak látni. Sok procinál, azaz alaplapnál van ez a bug. Tulajdonképpen nem vagyok Mac szakértő, ezért nem tudom miért. De megoldja ^^ Amúgy végre van képem, tényleg csak D-SUB kábel kellett xD Röhelyes. Viszont a betűtípusok simítása nem valami szép :S Van erre megoldás?

スラッグ

(#2824) Nyugdíjas válasza slig (#2816) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk én az EFI Studio-t ajánlottam volna,de igy egyszerűbb volt akkor :)

MÁS:
Többen kérték tőlem az EFI Studio-t, csak közben lehalt a gépem, mostmár az iMac-et nyúzom,de még megvan a program, szóval akiknek kell, azok szóljanak :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2825) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Van esetleg valami pontos leírás, hogy hogy tudnám engedélyezni a QE-t a Gigabyte 7300Gt-men? (Az iLife csomag használata miatt fontos lene). Hétvégén próbálkoztam több dologgal is, nem igazán sikerültek. De nem tudom mit ronthattam el. Jelenleg az nvinject kext van fent, amit a teleptő dvd rakott fel.

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2826) Krissz22 válasza slig (#2823) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Sajnos ugyan az a szitu. Így sem működik.

(#2827) Nyugdíjas válasza Krissz22 (#2826) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Másik kernelt próbált?
Másik release-t próbált?

Egyáltalán ez most miylen konfig, milyen driverekkel, kernellel, és release-el?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2828) dni válasza dni (#2825) üzenetére


dni
őstag

Hoho, sikerült megoldani. Újra raktam a Leot, és nem választottam ki a vga drivert, az install után raktam fel egy natit 1.0-át. Megy a QE, öröm bódottág.

(#2829) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Lenne egy pár kérdésem.
Életemben nem használtam ezt az op rendszert.De kíváncsi vagyok rá.
Milyen verziót érdemes "beszerezni", ami stabil, gyors, és hát jó :)
Win XP mellett elfut? nem fog bekavarni semmit se?
Köszönöm.
Üdv: Máté
:R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2830) Nyugdíjas válasza luw2win (#2829) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mind ugyanazt tudja. Stabil, gyors és jó. ;)
Különbség abban van, hogy felmegy-e a gépedre. Ezért rágódunk itt a sok release-en, hogy kinek melyik lenne a legjobb...

Illetve ha ugy értetted, akkor nyilván a jelenlegi legfrissebbhez közel álló verzió lenne a legjobb. jelenleg 10.5.6-nál tart a dolog. 10.5.x.-eket tudod frissiteni,de nem a normál módon, hanem trükközni kell a "módosított" kernelek miatt. Emiatt akkor jársz a legjobban, ha 10.5.6-os verziót szerzel be.

XP mellett elfut,de nem mondom, hogy nagyon egyszerű egy stabilan, jól működő dual boot összehozása. Inkább dobd fel egy szabad HDD-re "standalone"-ban, próbálgasd, aztán ha megtetszik, és még mindig szeretnél mellé egy nativ XP-t, akkor nekiveselkedhetsz a dual boot-nak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2831) luw2win válasza Nyugdíjas (#2830) üzenetére


luw2win
őstag

Lepateroltam a 40gigás particióról a win7-et, elég lesz az osx-nek a 40gb, hogy szépen bőven elfusson?
És dvd-re ráfér a telepítő? vagy duallayer?
köszi

ja, és win-es játékok mennek-e alatta?
pl call of duty? vagy ilyesmik

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2832) slig


slig
csendes tag

Nah emberek megoldottam, van QE-m is meg minden finomság, köszi mindenkinek aki segített  ^^ már csak HANG kéne, de nagyon. Ha valaki kicsikar hangot az 5.1-esemből, azt meghívom egy sörre XD

Az egyik megoldás az lenne, ha találnék működő drivert a Sound Blaster Audigy SE-hez. De ez kb. lehetetlen, minden Audigy-hez van csak ÉPP AHOZ nincs... Pech

De ám van nekem egy intergált AC97-es realtek csodám is, ami vagy ALC650, vagy ALC850-re hallgat. Nos az a baj, hogy fogalmam nincs melyik. Az alaplapom ASUS M2N4-SLI. Próbáltam már a generic AC97 driverrel, meg realtek ALC850-el is, mind kuka... Van valakinek tippje, esetleg más megoldása, hogy tudom életre kelteni ezt a kártyát, lehetőleg 5.1-ben?

スラッグ

(#2833) Nyugdíjas válasza luw2win (#2831) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha nem külön HDD-re teszed, akkor lehetnek gondjaid, mint mondottam nem lesz egyszerű, ha dual bootot tervezel.
40gb bármire elég, ne viccelj már.

Egy DVD-re rá lehet passzentani a telepitőt, ha annál nagyobb, akkor eleve gyanus, hogy valami simli van a dologgal.

WIN-es játékok természetesen nem mennek alatta. Ellenben van pár, ami nativban meg van rája irva. Pl.: WoW, WarcraftIII, Spore, Sims, meg még jópár cucc, asszem talán Age of Empires is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2834) dni válasza slig (#2832) üzenetére


dni
őstag

Milyen jó, h megemlítetted, találtam is pikk-pakk működő drivert az Audigy 2zs-mhez. :R

[B][OFF]

It just works!

[/OFF][/B]

[ Szerkesztve ]

(#2835) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Feltettem az Acronis OS Selectorját, mint ahogy az a wikipedia leírásban is benne van, de mikor elindul a gépem ezt írja ki:

-Unknow Operating System
-Unknow Operating System (2)
-Boot from Floppy A:

Gondolom sejtitek, hogy így egyikkel sem indul a dolog. Mielőt bejönne az OS selector F6-al átugrom így tudom csak elindítani a windows-t. :)

Úgy néz ki most a dolog, hogy van egy C, ezen van az oprendszer, emellett van egy D, itt vannak az adataim (képek, zenék, fimlek, szöv.fájlok, stb.).

Mit tegyek, h felismerje az xp-t?

Ha már itt elakadok, lehet, hogy nem kéne OSX-el tökölnöm... ;]

Üdv.:
Misi

(#2836) misirulez válasza luw2win (#2831) üzenetére


misirulez
senior tag

Szia!

"ja, és win-es játékok mennek-e alatta?
pl call of duty? vagy ilyesmik"

COD4 van, de van pl GTA S.A. is.

Van jó sok játék, én is meglepődtem, h milyen sok. De játékra úgy is ott a box, azt arra találták ki...
Nem tudom ilyen linket lehet-e beszúrni ide.

Üdv.:
Misi

(#2837) Nyugdíjas válasza misirulez (#2835) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az Acronis OS Selector egy hulladék, én nem láttam még egy esetet sem, hogy normálisan működött volna... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2838) slig


slig
csendes tag

Végső elkeseredésemben lehet vennem kell egy hangkártyát. USB-s Mac-en működő, 5.1-es létezik, vagy csak szép álom? Öhm akarom mondani Mac-en EGYMILLIÁRD SZÁZALÉK hogy működő.

スラッグ

(#2839) Nyugdíjas válasza slig (#2838) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Firewire-ös, és nagyon stódióba való biztosan van,de azok egy vagyonba kerülnek.
Stereo-ról tudok USB-sbe, az volt nekem is.
Creative X-MOD.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2841) nemetzee


nemetzee
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szeretnék Mac os X futtatni jövőbeli gépemen (csömöröm van már win.-től)
végig néztem a kompatibilis listákat (olvasgattam is,túrtam a nettet mint.. :D )
2kérdésem lenne:
megszeretnék bizonyosodni alaplapról amit ki választottam hogy jól választottam és nem fogok csalódni benne (ha van jobb akk. nyugodtan írjátok) a jelölt :
* Intel® P45 Express * Intel® ICH10R * Realtek ALC889A 8-channel audio codec

GA-EP45T-UD3P [link] DDR3 támogatással ,gondolom támogatja az Leo. 10.X-10.6 ha nem:
GA-EP45-UD3P [link]

és a vga ezz lenne:
SPARKLE GeForce 9800 GTX+ 512 MB DDR3-PCI-Express 2.0 - HDMI natív [link]
szerintetek menne-e HDMI-in a kép? 24"monitorba(HP LP2475w)
monitor mindegy?
Köszönöm előre is segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#2842) slig válasza Nyugdíjas (#2839) üzenetére


slig
csendes tag

Hú értem, akkor mindenképp meg kéne oldanom azt a mocskos ALC850-et... Csak tudnám miért nem megy, komolyan, hülyét kapok már tőle :S Itt a gyönyörűen felépített OSX, minden ok, csak a hang nem :/ gwááá

スラッグ

(#2843) slig válasza lyza22 (#2840) üzenetére


slig
csendes tag

Hali!

Sztem XxX Leopard 10.5.6 -ot tegyél fel, nekem az van fent, a hangon kívül minden jó és csodaszép. Csak bebootolsz róla, kiválasztod a drivereket ami neked kell (a saját konfigodnak megfelelőeket) és mehet is a móka. Majd a gondok akkor jönnek, ha 20. újratelepítés után se megy valami :S Na, nem elijeszteni akarlak, csak azért tudd, kemény dió ezt összehozni ^^

スラッグ

(#2844) Nyugdíjas válasza slig (#2842) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy túrj valami PCI-os kártyát, amihez van driver. talán mintha mostmár lenne pár Audigy-hez. Nekem még anno el kellett adnom, mert egyáltalán nem volt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2845) Medcomp válasza qwertly (#2806) üzenetére


Medcomp
tag

Szia!

Nekem sikerült fehúzni egy OSX-et a 1525-re. Vezetékes LAN, és a kártyaolvasó nem megy, ezekre nem is nagyon találtam eddig megoldást. Most egy Kalyway 10.5.5 van rajta, frissíteni nem tudtam, mert utánna nem indult el. Ha kell segítség, szólj, és elmondom, nekem mi hogy sikerült.

www.medcomp.hu

(#2846) _Gomba_ válasza Nyugdíjas (#2844) üzenetére


_Gomba_
tag

Amióta OSX-et használok én is, mindég bal oldalon akarom bezárni a win-es alkalmazásokat.

Ja meg hőbörgök amikor bedugok win-es gépbe mondjuk 1 pen drive-ot és új hardver bla-bla.
(Nézted már win-es gépnek hálóban az ikonját ?) :C

(#2847) tlac válasza _Gomba_ (#2846) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ja meg hőbörgök amikor bedugok win-es gépbe mondjuk 1 pen drive-ot és új hardver bla-bla.

nem próbáltad még desktop linux-ok alatt :)
ott is kapásból kirakja az asztalra szenvedés nélkül

(#2848) slig válasza Nyugdíjas (#2844) üzenetére


slig
csendes tag

Tudsz konkrétan ilyen PCI-os kártyát?

スラッグ

(#2849) Nyugdíjas válasza slig (#2848) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem én sajnos... Én is csak a guglit tudnám megkérdezni :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2850) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv
HP Pavilion dv5 1160eh laptopom van!
Valaki telepített már ilyen típusú laptopra MacOsx-et? ha igen akkor várom a tanácsokat.. mert nekem az alma logo ig jut el és nemlép tovább :(
ha a -v vel indítom akkor firewire hibát ír ki! :(

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.