Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Takhanto


Takhanto
őstag

Újratelepítettem, most így jött ki:
Graphics by NVIDIA:

Chipset Model: Graphics by NVIDIA
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 512 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0622
Revision ID: 0x00a1
ROM Revision: NVinject 0.2.1
Displays:
VGA Display:
Resolution: 1280 x 768 @ 75 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Hardware Accelerated
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Supported
Rotation: Supported
QuartzGL: Supported
Display Connector:
Status: No display connected (nem látja a monitort?) Még mindig nem tudja az 1440x900-at. Van-e jelentősége annak hogy melyik DVI-be dugom?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2702) user137 válasza Takhanto (#2701) üzenetére


user137
őstag

nálam látja a monitort, igaz ez ATI, azzal nem sokkal vagy előbbre.

ATI Radeon HD 2600 XT:

Chipset Model: ATI Radeon HD 2600
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 256 MB
Vendor: ATI (0x1002)
Device ID: 0x9588
Revision ID: 0x0000
ROM Revision: 113-B1480A-236
EFI Driver Version: 01.00.236
Displays:
SyncMaster:
Resolution: 1680 x 1050 @ 60 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Hardware Accelerated
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Supported
Rotation: Supported
SAMSUNG:
Resolution: 1360 x 768 @ 60 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Hardware Accelerated
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Supported
Rotation: Supported

(#2703) user137 válasza user137 (#2702) üzenetére


user137
őstag

Quartz Extreme: Supported

ezt olvastam, h menő - kell ezt valahol engedélyezni? jobb lesz attól nekem? :)

(#2704) Takhanto válasza user137 (#2702) üzenetére


Takhanto
őstag

Nem lehetséges az hogy nem egy márkás monitorom van és az miatt? V7 (videoseven) német cucc.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2705) Takhanto válasza user137 (#2703) üzenetére


Takhanto
őstag

ha ez így van kiírva akkor be van kapcsolva, quartz GL viszont nincs (nem tudom mi az :D)

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2706) Takhanto válasza user137 (#2703) üzenetére


Takhanto
őstag

Ha már nálad kiírta a monitor tipusát, kristálytiszta a betűk?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2707) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, egy kis segitséget szeretnék kérni.
Feltettem (volna) a Leopard 10.5.6 -t, de kernel panic üzenettel megállt a telepités.
Mi ilyenkor a teendő?

® visions created with passion

(#2708) user137 válasza Uzmany (#2707) üzenetére


user137
őstag

google, másik release kipróbálása, hardver házifeladat elvégzése. :s

(#2709) user137 válasza Takhanto (#2706) üzenetére


user137
őstag

persze, h azok.

(#2710) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2698) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindjárt gyorsan leferditem ugy nagyjából az útmutatót...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2711) tlac válasza tlac (#2598) üzenetére


tlac
Topikgazda

van egy szinte tökéletes win-es kiosztásom, egy neten találtat dolgoztam át eléggé, lehet fel kellene vhova tölteni

[link]
(ukelele-vel megnyitható)

(#2712) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#2710) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudom már, miért tűnt nekem ilyen furcsának ez a telepítési útmutató :D
Mert már régen láttam:B

Csak annyira régen telepitettem már OSx-et, hogy el is felejtettem, hogy létezik EFiStudio. Tessék azt használni, annak egyértelmű lesz a kezelése. Megoldja remélhetőleg a problémát :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2713) tlac válasza Nyugdíjas (#2712) üzenetére


tlac
Topikgazda

ahova linkeltél, ott a link nem igazán megy

egyébként mit csinál a program?

(#2714) Nyugdíjas válasza tlac (#2713) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Baxja meg, a múltkor még ment :(((
Nekem megvan a progi, ha kell valakinek átlököm mailben, vagy valami.

Azt csinálja amugy, hogy van nekije egy menüje, amiből jól kiválasztod milyne hardverhő kell drájver, aztán két klikkentés, és már csak egy restart választ el a sikeres driver telepitéstől.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2715) deejayblade


deejayblade
csendes tag

sziasztok! (eloszor is bocs,h ekezetek nelkul irok,de angol vistan vagyok par percig amig nem oldodik meg ay ugy)
szoval...teljesen uj vagyok meg a mac temaban,ezert kernem a segitsegeteket.
leszedtem Leopard 10.5.2 Leo4All Vers.3 (Intel y AMD) egy ilyet.
fel szeretnem telepiteni,ujraindul a gep jon a darvin boot resz,nyomok egy billentyut,aztan elkezd fajlokat olvasni,majd uj kepernyon lefuttat maganak par parancsot,es eltunik minden,majd ujraindul a gep... :S

mi a megoldas ilyenkor?

vki segitsen kerem! nagyon fontos lenne!
elore is koszonom

ui.: ilyen vasam van: MSI EX600

(#2716) deejayblade


deejayblade
csendes tag

ja,es en nem 2 rendszeres megoldast szeretnek,csak a macet!

(#2717) user137 válasza tlac (#2711) üzenetére


user137
őstag

:R megathx! :R

[ Szerkesztve ]

(#2718) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#2714) üzenetére


Gdfath3r
tag

[link]

Hivhato vagyok Viberen

(#2719) deejayblade


deejayblade
csendes tag

ez gondolom nekem szólt.,,köszönöm
már csak az a kérdésem melyikket is kellene leszedjem ezek közül?
köszönöm a segíséget :)

(#2720) HUNtMilhouse


HUNtMilhouse
csendes tag

Szevasztok

Én is egy zöldfülü vagyok ami a MacOs-t illeti. Egy AMD 4200 939-es procim és
MSI K8n Sli alaplapom 8800gt-vel.

Biztos ,hogy valami alapvető hibát vétek de egyszerűen nem jutok tovább az "almás" képernyőnél. Letöltöttem két os-t iPC_OSx86_10.5.6.rar, Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd
megírtam egy-egy dvd-re ,leformáztam a vinyóm fat32 logicra(a rendszervinyón meg egy partíciót szintén FAT32-re csak hogy biztos legyen), boot és lefut egy csomó parancs
aminek a legvége az hogy STILL WAITING ROOT DEVICE vagy Mac os version:
not yet set Kernel version: ide kiírja a dvd lévő kernel nevét számát típusát stb.

A képernyőn kicsit feljebb jónak tűnő parancsok között egy sorban pedig ez:
panic (cpu 0 caller 0x002d950d vagy 0x001a8335) nfs_boot_init failed....stb.

A bootnál az F8-as megoldásnál -v, -x, -f ,rd=disk ,kernel típusokat végig próbálgattam
Elég sok angol topicot végigböngésztem - korlátozott angol tudásommal - de semmi
értelmest nem tudtam kihámozni :D .
hát ez almás :F

Ha valaki tudna segíteni az nagy jó lenne ;)

(#2721) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2712) üzenetére


Takhanto
őstag

Idáig eljutottam,mi van utána?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2722) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2721) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ennyire nem nyomhatod BÉZIK inglisben :D

Ott vagyon, hogy Add Device, utána azthiszem majd jobb alul fog megjelenni egy write "valami".plist, és úgy fogod elérni az teljes sikert.

Sajnos nem vagyok a saját gépemnél, igy csak emlékezetből tudom mondani.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2723) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2722) üzenetére


Takhanto
őstag

Köszönöm,de nem történt semi változás. Eddig is kezelte a grafikai motort. Felbontást mg sehogyse. EFI V8-as a legújjabb?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2724) HUNtMilhouse válasza Takhanto (#2721) üzenetére


HUNtMilhouse
csendes tag

LOL. Bár itt tartanék én is

[ Szerkesztve ]

(#2725) Takhanto válasza HUNtMilhouse (#2724) üzenetére


Takhanto
őstag

Sata vagy Pata winyóra akarod?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2726) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2723) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De olyan nincsen, illetve persze biztosan van, ha mondod,de akkor ott valami nagyon nem kerek. Nincsen már driverekkel agyon-telepitve az OS?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2727) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2726) üzenetére


Takhanto
őstag

Nincs agyontelepítve, csak azokat jelöltem ki ami kell, 512 és 9xxx. Van ott annyi felbontás hogycsak na,de azok között nincs meg. 640x480-től 2304x1728-ig. (1440x900 a lényeg)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2728) deejayblade


deejayblade
csendes tag

közben sikerült feltelepítenem a mac-et! telepítés vége,ott a zöld pipa,h minden okés! jön a restart.....majd elkezd tölteni,pörgeti a fájlokat 1000rel,majd megáll egy ilyen képernyőnél:

[link]

mitévő legyek? mitől van ez?
légyszi segítsen vki! :(

[ Szerkesztve ]

(#2729) HUNtMilhouse válasza Takhanto (#2725) üzenetére


HUNtMilhouse
csendes tag

A PATA-án van két partíció az egyik XP a másik FAT32 logic frissen formázva és van egy SATA az egész FAT32 pri. logicra formatálva. Mindegy melyikre csak már látnák bármit, ahogy olvasgattam a nyelv kiválasztás kéne látnom először. Pár napja próbálgatom de még a "boot almát" is csak ma láttam először kb. egy percig mert utána várakozni tilos tábla kerül rá ;) .

(#2730) Takhanto válasza HUNtMilhouse (#2729) üzenetére


Takhanto
őstag

Nálam úgy működött hogy ha pata-ra akarom akkor a biosban semmi achi se sata módban ne menjen,csak IDE. És persze cd-rom meghajtónál is igaz. Azaz a vinyó és cd-rom egyszerre IDE csatlakozású legyen. De ha neked sata cd-romod van akkor célszerű csak sata vinyót használni,így a biosban is csak sata módban legyen.

Szerintem ennek semmi jelentősége,de nálam 0gy indult el :(((

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2731) Takhanto


Takhanto
őstag

Ha 20 percre ot hagyom a gépet,akkor automatikusan kikapcsolja magát. Hogy tudom változtatni ezen? Kérésem az hogy sose kapcsoljon ki,ne csináljon semmit.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2732) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2731) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

System Preferences---Energy Saver

Ez-é:

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2733) Takhanto válasza Nyugdíjas (#2732) üzenetére


Takhanto
őstag

Milyen jó hogy ott volt elöttem és nem vettem észre :D Nahát,ez a mutatós izé :DDD Thx

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2734) Takhanto


Takhanto
őstag

Miért nemtok feltelepíteni NTFS 3G-t?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2735) Takhanto


Takhanto
őstag

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2736) Takhanto válasza Takhanto (#2735) üzenetére


Takhanto
őstag

MacFuse az micsoda?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2737) Takhanto


Takhanto
őstag

Felraktam a macfuse akármit,és attól sikerült feltelepítenem,de nem tudom hogy hova? :Y

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2738) kem válasza Takhanto (#2737) üzenetére


kem
addikt

:Y

Köszi!

(#2739) kovsol


kovsol
titán

én arra lenne kiváncsi, hogy pl egy laptop ilyen rendszerrel ellátva tovább bírja akuról mint vistaval ?

May the Force be with you!

(#2740) dni válasza kovsol (#2739) üzenetére


dni
őstag

Általában nem.

(#2741) Takhanto


Takhanto
őstag

DSDTPatcherGUI_1.0, az mire való?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2742) Takhanto


Takhanto
őstag

Húúú de halott ez a topic,hééé embörkék,mi van veletek? Megosztanivalótok sincs?
Na megállj embörkék,majd én írok ezerrel,csak győzzetek olvasni :DDD
Hogy tudom az ikonokat cserélni? Addig eljutottam hogy egyesével tudok. Hogy kell az összes ikont cserélni egyszerre?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2743) Takhanto


Takhanto
őstag

Jah,meg rá tudtam erőszakolni 1440x900-at,tudjátok hogyan? Visszaraktam az eredeti monitor kábelt :DDD :W

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2744) Takhanto


Takhanto
őstag

Hm,nyugdíjas kománk,tényleg lenyugdíjazták :DDD Se kép se hang,mi történt vele? :DD

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2745) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2742) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én erre a célra a CandyBar nevű alkalmazást ismerem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2746) _Gomba_ válasza kovsol (#2739) üzenetére


_Gomba_
tag

Tovább bírja a rendes Macbook Pro.

Bár attól is függ mire gondolsz. Alapjáraton vagy valami alkalmazás ?
(Windows már alapjáraton is fűti a gépet, OSX nem)

(#2747) stevenadler


stevenadler
csendes tag

Sziasztok;
Feltelepítettem némi utánaolvasás után iDeneb formát és ott van a probléma, hogy mikor betöltődik a rendszer, végigmegy az alma aztán egy fekete képernyő fogad. A kurzort tudom mozgatni, de semmi más, kék a képernyő és utána válik feketévé, utána olvasgatva sztem a grafikuskártya a bibi. 7300Gt 512 Mb-os ezzel másnak mi a tapasztalata? Előre is köszönöm a segítséget.
üdv. stevenadler

(#2748) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Ha tegyük fel, megvan iso file-ban a 10.5.5-ös, akkor mivel érdemes kiírni? Windowsból nem jelentene problémát a kiírás?

(#2749) Nyugdíjas válasza Krissz22 (#2748) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem, hiszen csak egy iso file. Azért is iso-ban van hogy tudjad win alól irni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2750) stevenadler válasza Krissz22 (#2748) üzenetére


stevenadler
csendes tag

Természetesen bármivel kiírhatod, én is Neroval írtam ki, RW lemezre, bár azt nem ajánlják, hogy újraírható legyen a lemez.
üdv. stevenadler

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.