Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) tlac válasza cellpeti (#2250) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor /sbin/passwd root
meg /sbin/touch /var/db/.AppleSetupDone

(#2252) cellpeti válasza tlac (#2251) üzenetére


cellpeti
veterán

ok ezt majd megprószálom,de az nem lehet,hogy előbb az adatbázist kéne létrehozni és csak utánna a jleszót

Ja a főhiba,hogy ROOT módban is csak olvashat,írni nem írhat.

Azt mondjátok meg pls,hogy mi az a parancs,amivel írhatok az eszközre!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2253) kolilali


kolilali
csendes tag

Sziasztok. Egy gyors kérdésem lenne. A Kalyway Leopard 10.5.2. mac osx van a gépemen. Tökéletesen működik hang, kép minden. Csa egy kis hibám van a legördülő menük üresek. Mi lehet a gond, rákattintok akkor felvillan a benne lévő szöveg és eltűnik. Mi lehet a gond?

(#2254) Nyugdíjas válasza kolilali (#2253) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen hardverre telepitetted? Nem volna rossz, ha ezt elárulnd.
VGA driver?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2255) kolilali válasza Nyugdíjas (#2254) üzenetére


kolilali
csendes tag

Az alaplap: p5k premium wifi, a vga ati 3870 .

(#2256) kolilali válasza kolilali (#2255) üzenetére


kolilali
csendes tag

Ezen az oldalon néztem meg a kompatibilitást:[link]
Lehet hogy másik ati driver kell mint ami a telepítőben van?

[ Szerkesztve ]

(#2257) cellpeti válasza cellpeti (#2252) üzenetére


cellpeti
veterán

valaki tudna nekem segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2258) Nyugdíjas válasza kolilali (#2256) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó helyen nézted, abban hiba nincs. Mennie is kellene elméletben. De ez egyébként valami gyakrn előforduló (vagy legalábbis többekkel megtörtént) dolog. Csak azért minden hibát én sem vágok fejből :B

Tényleg talán egy driver reinstall, vagy az egész OS reinstall-al próbálkoznék, ha nem tall neked a gugli semmi megoldást.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2259) kolilali válasza Nyugdíjas (#2258) üzenetére


kolilali
csendes tag

Ok. már feltettem többször és ugyanaz, másik drivert is tettem rá és semmi, na mindegy még póbálkozom. köszi.

(#2260) slig


slig
csendes tag

Üdv! Már régebb óta bennevagyok a témában, több fórumot, oldalt is átnyálaztam, de valahogy sehogy se sikerül zöldágra vergődnöm. Több release-t is megpróbáltam, most perpill az iDeneb 10.5.5-el szenvedek. ASUS F5N-AP158 notebookom van (AMD Turion64-TK57, Geforce 7000M, 2 GB RAM, 250GB SATA HD), a problémám pedig az, hogy nem látja a merevlemezt a Disk Utility-ben. Kapásból a telepítő bootolása is vicces, mert verbose mode-ban kell indítanom (-v), utána pedig eljut egy darabig, majd leáll, valami portra hivatkozva, hogy nem működik. Akkor megnyomom a bekapcsológombot, és elindul a telepítő... Addig ok, utána ha telepíteni szeretném, akkor a disk utility-nél nincs SEMMI... Na most ez mitől lehet? =( Pedig már úgy szeretném végre felpaszírozni rá az OSX-et...

Esetleg valakinek van valami ötlete?

スラッグ

(#2261) tlac válasza slig (#2260) üzenetére


tlac
Topikgazda

a bios-ban rakd ahci módba a vinyót

(#2262) Neil Watts válasza kolilali (#2259) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#2263) Nyugdíjas válasza Neil Watts (#2262) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk nagy titokban tartotta a kolléga, hogy milyen drivert használt,de feltételeztem, hogy ezt, mert úgy tudom ez a legjobb...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2264) Neil Watts válasza Nyugdíjas (#2263) üzenetére


Neil Watts
veterán

Há' és akkor mé' nem megy? :D

(#2265) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem BroadCom-os LAN karihoz kéne driver majd!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2266) cellpeti


cellpeti
veterán

Nem ismeri fel a hálókarimat és ezért dobál vissza mindig!!:S

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2267) tlac válasza cellpeti (#2266) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor tiltsd le

(#2268) cellpeti válasza tlac (#2267) üzenetére


cellpeti
veterán

hol és hogyan tiltsam le?

terminálból vagy hogyan?

Pendrive.októl nem szarik be a rendszer ugye? meg a driverektől se,ugye?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2269) Pisztillus válasza cellpeti (#2268) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A telepítés idejére a BIOS-ban.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2270) cellpeti válasza Pisztillus (#2269) üzenetére


cellpeti
veterán

Szerintetek így ok lehet?

Jó lenne kapnék a BroadCom-os LAN drivert!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2271) Vinchi


Vinchi
tag

Üdv, újra itt, sikerült feltenni a 10.5.2 kalaway verziót a következő konfigra.

ASUS M3A, AMD Athlon X2 5000+, 2gb ram, MSI HD3870OC, SATA winyó és optika, IDE winyokat nem ismert fel a telepitő.

Telepités után nem volt hang és lan sem, de kis keresgélés után meglett a HD Audio (ALC883) drivere is és az Atheros L1 Gigabit drivere is.

Ha esetleg valakinek hasonló konfigja van és kell valamelyik driver szivesen elküldöm:)

Valahogy kicsit lassabbnak tűnik mint az előző konfigon, de csak a grafikus felület, olyan mintha kevés lenne az fps :Y Nem akad, meg semmi, de valahogy más. Az előzö konfigban NVIDIA volt, és Intel proci de lehet hogy VGA driver baja van. Ez utóbbit lecserélem majd, hátha segit, de ha valakinek van jobb ötlete azt szivesen fogadom :)

[ Szerkesztve ]

(#2272) cellpeti válasza Pisztillus (#2269) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem tudom letiltani a hálókarit a BIOS-ba!!! :O :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2273) tlac válasza Vinchi (#2271) üzenetére


tlac
Topikgazda

működik a videokártya hardveres gyorsítása?

cellpeti:

használj win-t

(#2274) cellpeti válasza tlac (#2273) üzenetére


cellpeti
veterán

ezt most a letiltásra mondtad,vagy oprendszerre?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2275) Vinchi válasza tlac (#2273) üzenetére


Vinchi
tag

igazából hogy tudom azt letesztelni, azon kivül hogy müxik az animáció meg ilyen csili vili dolgok?

(#2276) Vinchi


Vinchi
tag

közben futtattam egy Xbenchet: ott az OpenGL grapihcs testnél: 170frame/s

[ Szerkesztve ]

(#2277) Vinchi válasza cellpeti (#2274) üzenetére


Vinchi
tag

szerintem arra gondolt, hogy inkább használj Windowst :DD

[ Szerkesztve ]

(#2278) cellpeti


cellpeti
veterán

Esetleg van olyan OS\X ami támogatja a BroadCom-os LAN karit?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2279) Pisztillus válasza cellpeti (#2272) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor lehet, hanyagolni kellene ezt a gépet, mert nem OSX kompatibilis... A hackintosh ugyanis nagyon válogatós, még megfelelő gép esetén is kell szerencse ahhoz, hogy menjen.

Ha az igazi Mac gépek nem készültek Broadcom LAN kártyával (és erre azért van esély), akkor nem lesz driver sem...

OSX86-on nézz szét...

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2280) Vinchi


Vinchi
tag

szerintem én vok a núb :( , mert most hogy jópár órája osxet használom nem is lassú, szerintem hozzá volt szokva a szemem a winhez :B

[ Szerkesztve ]

(#2281) Nyugdíjas válasza Vinchi (#2276) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

System Profiler-ebn ha rendesen kiirja a VGA-d ipusát, és látod, hogy QE (Quartz Extreme) enabled, akkor működik a gyorsitás :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2282) Vinchi válasza Nyugdíjas (#2281) üzenetére


Vinchi
tag

jaja, ismeri és enabled is, szal télleg átkellett szoknom :B

(#2283) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Valaki ajánlotta nekem a Leo4All 10.5.5 Beta-t,ha valaki feltette,az néze meg nekem,hogy az a verzió támogatja e a BroadCom-os cuccot!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2284) Nyugdíjas válasza Vinchi (#2282) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként tényleg, ilyen leirhatatlan, fura érzés, tnyleg mintha lassabb lenne, én tudom miről beszélsz :K
tlac csak azért nem tudja,mert nekei a sok linux után fel sem tűnik, azoknak is mind más a graf. megjelenitésük.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2285) tlac válasza Nyugdíjas (#2284) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem arra gondoltok, hogy a vertikális szinkronizáció miatt "lágyabb" a megjelenítés?
(bocs, jobban nem tudom megfogalmazni)
bár ezt a vista aero is tudja már
tehát pl. ha vista alatt rángatom az ablakot, másképp néz ki, attól függően, hogy az aero be van-e kapcsolva
(az aero linux-os megfelelője a compiz, csak az többet tud)

[ Szerkesztve ]

(#2286) tlac válasza tlac (#2285) üzenetére


tlac
Topikgazda

"tehát pl. ha vista alatt rángatom az ablakot"

ezt javítom arra, hogy mozgatom

(#2287) slig válasza tlac (#2261) üzenetére


slig
csendes tag

Ezzel az a bökkenő, hogy a BIOSban semmit nem lehet állítani a vinyóval kapcsolatban =( Ilyenkor mit lehet tenni?

スラッグ

(#2288) slig válasza slig (#2287) üzenetére


slig
csendes tag

Hát én hülyét kapok... A Kalyway se látja... :S Ilyen nincs komolyan, pedig haverom Toshiba laptopjának a vinyóját látta... Ami natív satás, és még a windowshoz is kellett csinálni külön lemezt... Nekem meg nem natív, és nem látja ez a hülye OSX... Mit lehet ilyenkor tenni? :(

スラッグ

(#2289) Pisztillus válasza slig (#2288) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Csak idézni tudom magamat: Akkor lehet, hanyagolni kellene ezt a gépet, mert nem OSX kompatibilis... A hackintosh ugyanis nagyon válogatós, még megfelelő gép esetén is kell szerencse ahhoz, hogy menjen.

Az meg semmit nem jelent, hogy a Toshiba vitte... Lehet, hogy az Intel procis gép volt, és az Intel SATA vezérlőkkel nincs baja a hacki-nak (hiszen a valódi Mac-ekben is olyan van). A te géped viszont AMD-s, ez már lehet eleve kizáró ok is.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2290) kolilali válasza Neil Watts (#2262) üzenetére


kolilali
csendes tag

Köszi, de megvan a megoldás, a telepítőben a fonts-nál a pipát kivettem és láss csodát minden ok, egy kivétellel nincs bemeneti hangeszközöm. Valami megoldás? Hangkártya soundmax integrált, és a osx.hu oldalon szereplő driver nem jó.

(#2291) perec26


perec26
csendes tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek már mert agybajt kapok.Kipróbáltam már egy csomó leopardot felrakni (10.5.1-5.2-5.4) de 98%-ban megáll:Error Firewire unable to determine security mode.
Legtöbbször itt akad meg. Konfig :AMD 3000+,MSI K8Neo nForce4,Gef.7900GS.1,5GB RAM.Akinek ilyen a konfigja és már sikerült valamelyiket felszenvedni írja már le hogy hogyan csinálta és melyiket rakta fel
Köszi

(#2292) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Honnan tudnék beszerezni olyan OS X-et, ami menne PC-n? ;)
Jöhet a válasz privátban is!

Köszönöm!

(#2293) Gdfath3r válasza Krissz22 (#2292) üzenetére


Gdfath3r
tag

Szia,

Adok egy linket ahonnan le tudod tölkteni a legfrissebbet...

Hivhato vagyok Viberen

(#2294) Gdfath3r válasza Krissz22 (#2292) üzenetére


Gdfath3r
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Hivhato vagyok Viberen

(#2295) Gdfath3r válasza cellpeti (#2278) üzenetére


Gdfath3r
tag

Pontosan melyik broadcom?

Hivhato vagyok Viberen

(#2296) gyorsrizsa


gyorsrizsa
csendes tag

IBM netvista Celeron D 2.66 512Mb DDR integrált VGA.

XXX 10.5.5 Beta 1 9.2TOH kernel
és out of the box müködik minden.

:)

(#2297) KuZo


KuZo
tag

Hali!
Nyugdíjasnak hála, már én is az OS-X használók lelkes táborát gyarapítom. Kalyway 10.5.2-est raktam fel (vanilla kernellel) és nem is ápdételtem magasabbra. Sikerült már kb. 6x újrahúzni, hisz nagyon sokat számít, hogy a telepítőben miket jelöl be az ember, illetve a felrakás után mit és milyen sorrendben telepítünk. A gépem egy Dell Inspiron 1525 (Core2Duo 1.83GHz, 3GB RAM, 160GB HDD, Intel X3100) ezen már tűrhetően elfut és a Quartz is támogatott. Ha valakinek hasonló gépe van, annak sokat segíthetnek az alábbi oldalak:
[Felrakási útmutató] ez jött be nekem a legjobban. Ennek az egyik "klónja" található itt, kicsit több hozzászólással:
[link] de ez nem annyira jött, be pl. az Airport működésre bírása a másik oldalon valóban működik, de az itt leírt módszer nem elég..

Nyugdíjas! Mégegyszer köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2298) rii válasza KuZo (#2297) üzenetére


rii
nagyúr

" ... és nem is ápdételtem magasabbra. .... "

csak halkan jegyezném meg, hogy ne is bizony :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2299) Egonoge


Egonoge
csendes tag

És akinek sikerült feltelepíteni szépen :DDD azoknak 1 hasznos oldal sok ingyenes és kafa OsX progi itt: http://www.coolosxapps.net/

(#2300) harylmu


harylmu
őstag

Hali,

fel szeretném dobni az osx-et a vistám mellé :) a gépemen menne? "GIGABYTE GA-EP45-DS3R • Core 2 Duo E8400 + CoolerMaster Hyper TX2 • Crucial Ballistix Tracer 2x1GB 800Mhz • Gainward 4850 512MB • WD 320GB SATA2 • FSP 400PNF • Coolermaster CM690 • Sony NEC OPTIARC 7203S Black"

Kalyway_Leopard_10.5.2, ez jó lenne nekem? Bármi egyéb amit tudnom kéne?

(term. #1hsz-t ismerem) ááá most olvasom hogy NTFS-en nem megy? :(((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.