Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) user137 válasza rii (#2599) üzenetére


user137
őstag

a logmein nem fogyaszt semmit, az Atom alapú gépekre meg simán felkúszik a leopard, youtube-on van MSI windről videó is.

(#2602) Meta


Meta
tag

Hali

Pár programot szeretnék kérni mert még nem nagyon laktam be a gépet. :)
Szóval kellene nékem valami total commanderrel ekvivalens program, és valami normális mail alkalmazás. (A beépített mailben pl nem tudom belőni a freemail spam fiókomat csak a gmail-t. )
No meg msn-re az Adiumon kívül van alternatíva? Előre is köszi.

(#2603) goncz83 válasza Meta (#2602) üzenetére


goncz83
csendes tag

Itt van egy-két windowsos programra alternativa:

[link]

Én total commander helyett a Disk Order-t használom, neten megtalálod, seriallal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#2604) Nyugdíjas válasza Meta (#2602) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Forklift (radásul magyar fejlesztés, és elég jó) De egy idő után ugyis át fogsz szokni a Finderre, előbb utóbb mindenki ezt teszi

Mail kliens meg legyen monnyuk Thunderbird

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2605) Meta


Meta
tag

Köszi mindkettőtöknek. :) Végül Thunderbird lett a levél, firefoxra cseréltem a safarit, és találtam egy jó msn-t megvalósító programot. Mercury és teljesen be lehet lőni hogy olyan legyen. :)

Már csak azt kellene megoldani hogy a scroll ne legyen ilyen érzékeny az egéren. No meg home - End billentyűk, de az még ráér.

[ Szerkesztve ]

(#2606) user137


user137
őstag

Nos, a sok szopás után az iDeneb CD-t elraktam aludni, írtam egy iAtkost 1 órája, és most itt vagyok, megy a videó, az íííííí betű, megy a hang, megy a net pöccre. :)

Még a Windóz-féle cleartype hiányzik (quartz), de azzal már csak holnap fogok mókolni.
iAtkos rulez! Jóccakát! :)

(#2607) Nyugdíjas válasza user137 (#2606) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ugyehogyugye...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2608) user137 válasza Nyugdíjas (#2607) üzenetére


user137
őstag

jóna! :R

kérdés: ez most elvileg egy retail OSX, legalábbis az iATKOS ezt mondja magáról. rá lehet erre engedni a software update-et?

(#2609) user137


user137
őstag

ó, és egy normális "magzar bill"-kiosztás is kellene, ami sima PC-s magyar keyboardhoz jó, bal shift melletti íí betűvel és "windózos" speciális karakterekkel.

(#2610) Nyugdíjas válasza user137 (#2608) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Maximum a kernel lehet az,de én OS verzio-frissitést nem ereszteném rá. Utána kell nézni. Milyen verzio ez most?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2611) user137 válasza Nyugdíjas (#2610) üzenetére


user137
őstag

iATKOS 10.5.5

(#2612) tlac válasza user137 (#2606) üzenetére


tlac
Topikgazda

cleartype-ra nincs megoldás
kénytelen leszel megszokni az osx béna simítását

(#2613) Takhanto


Takhanto
őstag

Eddig 11 x raktam fel,ideneb és iatkos 10.5.5-ös verzióból,de semmi,idegbajt kapok.
Pc konfigom miatt nem menne? ICH10R chipset,9600 GT ezek ideneb osx driver között nem találtam. ICHX van fent,de a leírások között ICH9-ig azaz attól régebbi verzió van meg.
Nvidia driver között,csak 6/7/8xxx szériáig kezel.
Tudtok nekem segíteni? Melyik osx kezelne az én gépemet?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2614) Takhanto válasza user137 (#2606) üzenetére


Takhanto
őstag

Mi a configod?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2615) user137 válasza Takhanto (#2614) üzenetére


user137
őstag

neked lehet a 10R lesz a gond... nekem i945G-m van, ami ICH7, Core2Duo, AT HD2600XT, az iAtkos mindet támogatja zsigerből.

10x felrakni felesleges, a negyedik után nem hiszem, h más eredményt kapsz. :(

(#2616) user137


user137
őstag

na, bátraké a .... seképsehang! :DD felraktam a software update-ert hadd fusson (10.5.6), oszt mire visszajöttem se kép se hang, vinyó nem dolgozott. kinyomtam, azóta be se bootol, sálálá!

van erre valami rescue cucc, system restore, bármi ilyesmi? Most még újrahúzom pikkpakk, de ha már belaktam és egy ilyen nyekk hasracsapja az egészet, akkor morcos leszek nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#2617) Nyugdíjas válasza user137 (#2616) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én mondtam, hogy nézz utánna, hogy ki lehet-e ereszteni SU-ra. Pl. 10.5.4-es update az mehetett,de ezen kivül én még egyet sem lttam ami ment volna SU-val. Mindig kiadnak hozzá megfelelő update-eket amiket be tudsz szerezni, ahonnan a telepitőket is.

Bár én annyira nem ugrálok ezen, mert 10.5.2.-vel ezer éve tökéletesen elvagyok ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2618) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok egyszer már szétcseszte a winyómat egy elvetélt próbálkozás :DDD de most újra neki esnék a témának hátha több sikerem lesz :D.A noti egy dell lene [link] ha esetleg valakinek van tapasztalat vele akkor lenne szíves leírni,hogy mire figyeljek telepítés közben?

(#2619) user137 válasza Nyugdíjas (#2617) üzenetére


user137
őstag

áh, no stressz. az estét Vistán töltöttem, utána rebootoltam és azóta minden megint jó :)
felmentek az update-ek pikkpikk, a "fagyás" abból eredt, h a reboot-ot még nem tudja jól kezelni a gép valamiért. a shutdown megy neki, de újra nem indul, hanem fekete képernyővel aktivitás nélkül "úgymarad".

szóval 10.5.6! :C

(#2620) user137 válasza qwertly (#2618) üzenetére


user137
őstag

egy próbát minden megér. ha valamivel gáz lesz, az az X3100, pl a 10.5.6-os updateben nincs hozzá stabil driver, izé, kext.

iAtkos 10.5.5 DVD megír, partíciót csinál, install => kiderül 45p múlva, h mi megy és mi nem :)

(#2621) qwertly válasza user137 (#2620) üzenetére


qwertly
addikt

Szia most a windows 7 van fent +ubuntu 8.10 az ubit lefogom törölni és helyén készítek fat32 logikai partíciót és arra probálom feltenni a az általad javasolt hacintost. :)

(#2622) Pisztillus válasza qwertly (#2621) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Ha telepíted, próbáld ki úgy is, hogy az X3100-hoz nem választasz ki drivert - nálam ilyenkor jól működött (kalyway 10.5.2 és iDeneb 10.5.5), míg drivert adva neki, nem ment 1024x768 fölé. (HP 6710s - az intel wifi miatt nem maradt a gépen, a 3945abg még nem támogatott.)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2623) rii válasza qwertly (#2621) üzenetére


rii
nagyúr

logikairól tud boot-olni a gép?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2624) goncz83


goncz83
csendes tag

Üdv!

Körülbelül 1 hete nagy szükségem volt osx-re, külföldön tartózkodva nem volt más választásom, mint a nálam lévő laptopra megpróbálni feltelepíteni.
Ez kisebb-nagyobb sikerrel meg is van, vagy 50 reinstall után.

Nekem a laptopban egy ati mobility radeon HD2600 van, csak ugy indul el az osx install után, ha nem választok drivert, safe mod, atiradeon2000.kext-ből a kártyám device id-je kitöröl, és ezekután megy 1024-ben. Tehát amire kellett tudtam használni utána.

Mindenhol utánaérdeklődtem neten, és mobility radeonhoz nincs kext, legalábbis olyan nincs, ami a laptop kijelzőjével menne, egy kis hekkelés után elindul külső monitorral rendesen, de a belső fekete képernyő.

Az akkum kapacitását jelzi, de nem látja, hogy a töltő csatlakoztatva van.
Érdekességképpen, ha osx után rebootolok, és betöltöm a windowst, nem megy a tapipad érintésére a kattintás, csak gombbal. Alvó mód, majd vissza, és megjavul.
Most bekapcsolva észrevettem valamit, ami eddig fel sem tűnt. Bekapcsolás után mikor kiválasztom az osx-et, még nem megy a processzorom hűtése, és mikor indul a rendszer, utána már nem indul be. Ha itt éppen gyorsan megy a venti, gyors is marad, ha lassan, akkor lassú, terheléstől függetlenül.
Nekem így átmeneti megoldásnak tökéletes volt, de nem maradt más, mint venni valami erre kitalált hardvert.

Ki is néztem egy 24"-os asztali konfigot, de szerintem nagyon tükröződik a monitor, viszont a videokártya ugyanaz a hd2600, mint a laptopomban. Ez kicsit ki is ábrándtott.

Mivel céges fejlesztés miatt kell, a főnök pedig javarészét kifizette, és így is az enyém maradt, ezért vettem egy macbook pro-t, ami 15"-os, és mindig nálam lehet.

Kérdésem az lenne, hogy a time machine-t lehet-e lan-on lévő szerverrel használni, illetve arra készteni mentést? Persze usb-n is mentenék egy nálam lévő drive-ra, csak nem olyan gyakran.

És köszönöm a korábbi segítségeket!

(#2625) user137 válasza rii (#2623) üzenetére


user137
őstag

nem, se dinamikusról.
primary basic kell neki.

(#2626) bikmakk


bikmakk
tag

Sziasztok!
A minap felkeltette az érdeklődésemet ez az OSx86 project dolog, és meg szeretném kérdezni Tőletek hozzáértőktől, hogy a notimra (lásd az adatlapomon) érdemes lenne-e feltelepíteni? Ahogy nézegettem külön-külön kb. minden alkatrész működne benne, azzal nincs is gond, de ha tényleg működne élvezhető sebességgel futna ezzel a procival (Pentium M 740), használható lenne? Csak SSE2, de ez önmagában még elvileg nem baj, inkább a teljesítményétől félek.
Illetve melyik release-t ajánlanátok ehhez a géphez? Egyenlőre az iAtkos 5i 10.5.5 tetszett meg, de Ti biztos jobban tudjátok mi a jó.
Remélem nem kérdezek hülyeséget, de tényleg nem értek hozzá egyenlőre.
Köszi ha valaki elolvassa és válaszol :R

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#2627) Nyugdíjas válasza bikmakk (#2626) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elvben semmi akadálya, szóval csak neki kell állni.
Csak azt tudom tanácsolni, amit mindenkinek ilyenkor, hogy szerezz be pár release-t, és próbálgasd, valamelyiknek működnie kell majd, csak kitartás kérdése.

A sebességre nem hiszem, hogy lesz panaszod. Egy Atom-os netbook-on is teljesen jól használható sebességgel fut a Leopard, illetve egyéb "gyengébb" konfigok tulajdonosai is pozitiv tapasztalatokról számoltak be eddig.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2628) user137


user137
őstag

Nos urak, egyetlen dolog maradt, amit nem bírok megszokni, az a billentyűzet. Ha veszek egy apple-t, az sem megoldás, mert 15 éve nagyjából azonos PC-billeken pötyögök.

A Ctrl-C Ctrl-V helyett még megszokom az alma-c alma-v kombinációt, de mac-es billen "rossz helyen" van az alma és az option gomb, pont felcserélve.

Van-e megoldás a Hungarian PC Pro kiosztás használatán túl? Igazából egy keyboard layout szerkesztő tool kéne OSXre, tudtok ilyet?

(#2629) tlac válasza user137 (#2628) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen
módosítógombokat fel lehet cserélni a beállításoknál és akkor ctrl + c és ctrl + v lesz (meg az összes többi szokásos ctrl + stb)
csak két mellékhatása lesz, amiről tudok, de az nem vészes (alt + tab, terminál ctrl + d, c nem ott lesz)

[ Szerkesztve ]

(#2630) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok!
létezik már kext az új integrált amd videókártyákra? (főleg a hd3100 érdekelne) mert valahol korábban olvastam, hogy még nincsenek és a HCL-ekben sem látom őket
másik: az iPC disztróról mik a vélemények? mert abból már látok 10.5.6-ost

(#2631) rii


rii
nagyúr

távoli bejelentkezést meg lehet csinálni?

Úgy hgy ne kelljen a "másik" gépre semmi prog-ot felpakolni?

LogMeIn kva lassú, és azt mondják nem csak az UPLOAD lassúsága miatt, nagyobb UPLOAD mellett is tud lassú lenni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2632) rii


rii
nagyúr

a MAcFuse-t hoogy kell használni?

feltettem, se az Applications-ban (ALMA-SHIFT-A), se a Utilities (ALMA-SHIFT-U)-ben nem találom, és a NTFS-es HDD-ket továbbra se tudom írni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2633) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all,leszedtem 10.5.6-os iso-t,felraktam,végre működik :D Abban van 9xxx széria vga, és ich10-es chipset. Ati pártiaknak meg max nemtom pontosan a tipusát,3670 x2-es vga-ig támogatja

Sokkal több drivert tartalmaz mint a többin (kalway,ideneb,iatkos).

Egy bibim van,nemtok belépni rendesen mert ki kell tőlteni a mezőt,ps2-es bill.-t nem kezeli,gondolom vennem kell usb-s változatba és azzal cupi lesz. Ha rosszul tudom,írjatok le!! :)

Jobb volna mac bill.-t venni? hol lehet kapni és mennyibe kerül az ilyen?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2634) Nyugdíjas válasza Takhanto (#2633) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem kell gyári Apple bill. Persze lehet venni,de semmivel nem lesz jobb, vagy több, mint egy bármilyen más billentyűzet.
Bármilyen "mezei" USB-s, vagy PS2-es billzet is tökéletesen megteszi.

Valószinüleg a PS2-es bill. azért nem működik, mert teszemazt az egered meg USB-s. Jobb, ha mindkettő egyforma csatlakozást használ.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2635) rii


rii
nagyúr

az NTGS 3G hogy kell használni?

csak mert azzal is nefuccsoltam :-/

olyan makefile -szerűségek vannak benne, de nem'tom melyiket kell, amielyikkel kell, azzal meg mit ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2636) Nyugdíjas válasza rii (#2635) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne bénázz már tezsvír :D
Mindkettő hót' egyszerű. Feltelepited a dmg-t, vagy pkg-t, aztán restart, és már használhatod is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2637) rii válasza Nyugdíjas (#2636) üzenetére


rii
nagyúr

akkó nézzük a macfuse-t ... :)

install megvolt ... restart megvolt ...

de a HDD-k ugyanúgy csak "only read", és restart után sme lett változás.

Meg nem találom a feltelepült programot sem önálló applikációként, sem utility-ként, sem beépülve mondjuk a Disk Utility-be

a System Preferences-ben megvan, de ott meg csak az update-t lehet elérni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2638) Nyugdíjas válasza rii (#2637) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hajajjj...:U
Pedig ennek ilyen eccerűen kellene mennie.

Nincsen fent valami más NTFS kezelő program, amivel "összevesztek"?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2639) rii válasza Nyugdíjas (#2638) üzenetére


rii
nagyúr

hááát ... az NTFS-3G-t már 2 hónapja leszedtem, és próbáltam bőszen elindítgatni ... :-/

de az nem csinált semmit ...
nem lehet, hogy kernelfüggő, ami meg proc.függő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2640) Alvin_ti4200 válasza rii (#2637) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Próbáltad dismountolni és újra mountolni az NTFS meghajtót?

(#2641) rii válasza Alvin_ti4200 (#2640) üzenetére


rii
nagyúr

a get info menüpont feletti menüponttal unmount-oltam
a disk utility-ben meg mount-oltam ... de sajna semmi ... :-/

mindkettő: You can only read

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2642) tlac válasza rii (#2635) üzenetére


tlac
Topikgazda

[link] (pdf)

ne forráskódból rakd fel :)

(#2643) rii válasza tlac (#2642) üzenetére


rii
nagyúr

jááá :D

hogy van olyan is amit lefordítottak már? :DDD
amikor elősször letöltöttem mondom: "nézzmá, makefile meg configure ... a franc ..."

de télleg ... itt (http://www.ntfs-3g.org/) (az meg itt volt, first POST-ban) van egy olyan Link, hogy: NTFS-3G for Mac OS X, és itt meg a Download NTFS-3G 1.5130 Update 2 [stable]

köszönet! :) műxik!!!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2644) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na olvasgattam egy kicsit, állítólag a 10.5.6-ban már van/lesz ati 4870-hez driver. Láttam "Intel+AMD_SS2_SS3"-s Leo-kat, 10.5.6-osokat, azokban már bennevan a 4870 drivere? Már fél éve várok, hogy rendesen megtudjam csinálni :((( Külön driver sincs még? :O

(#2645) user137 válasza rii (#2643) üzenetére


user137
őstag

well ez nem érdemi információ, de az iATKOS 10.5.5-ben ez alapból benn van és műxik :)

(#2646) Takhanto válasza DroneZ^ (#2644) üzenetére


Takhanto
őstag

4870-es driver nem volt driver-ek között,sajna :(

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2647) rii válasza user137 (#2645) üzenetére


rii
nagyúr

legközelebbi installnál megfontolandó (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2648) Takhanto


Takhanto
őstag

Remélem még ébren vagytok. Sikerült elindtani az oprendszert.
Nekem ez nagyon zavaros,hol tudom beálltani a felbontást?
Egérnek az érzékenységét hol tudom beálltani?

Hogy van az hogy a digi modemem csak azonos mac address alapján enged kapcsolódni a netre,mégis tudok netezni :Y :Y Mivel Vistán SMAC progival megváltoztatom a fizikai ip címet. Itt meg smán van netem.....

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2649) Takhanto


Takhanto
őstag

Nagyon csalódtam, ha használom a görgetőt,elmosódik minden,összevissza állnak,csíkokra bontva. Így használhatatlan a böngésző :(

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#2650) user137 válasza Takhanto (#2649) üzenetére


user137
őstag

mégse jó az a VGA driver... a rendszeredet leírhatnád, sztm képtelenség ennyit bénázni egy ilyen egyszerű cuccal :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.