Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) xedos válasza honyike (#3339) üzenetére


xedos
addikt

Nézd meg a gépben lévő hardwerek -esetleg a noti típusát, hogy támogatja -e az OSX.
Ha igen, akkor lehet próbálkozni. Én Tigert raknék rá.

(#3352) honyike válasza xedos (#3351) üzenetére


honyike
aktív tag

A noti típusa: Acer TravelMate 530

Hol tudok utánanézni?

(#3353) qwertly válasza mackrisz (#3350) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ezer köszönet, :C :R,most nem kell újra raknom a gépet mert elég macera csak a Hiren's Boot CD csökkentem a win partíciót és növelem az os x.
Ezért jó a fórum mert ilyen okosságokat lehet megtudni. :)

(#3354) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Kis segitséget kérnék, megint! :DDD
Próbáltam feltenni az iDeneb v1.4-et, el is jutok a grafikus felületig ahol már a nyelvet kellene kiválasztani, csakhogy a vezeték nélküli bill. és egér nem műkszik. Próbáltam sima usb egeret is, de még a lézer sem világít. Abszolúte nem csinál semmit akármelyik usb-be is dugom be.
:O :O :O

Semmit sem írok alá!

(#3355) xedos válasza bmwk1200s (#3354) üzenetére


xedos
addikt

Installálás előtt kéne usb-s cuccokat használni...
Majd ha felment, lehet próbálkozni a vezetéknélkülivel.

(#3356) mackrisz válasza bmwk1200s (#3354) üzenetére


mackrisz
csendes tag

Nekem telepítéskor még a ps/2-es optikai se működött, golyóssal oldottam meg. Szerintem szerezz egyet te is valahonnan, és nem lesz gond.

(#3357) xedos válasza mackrisz (#3356) üzenetére


xedos
addikt

Ez jó vicc volt... a PS2 a gond...
Alapból a MAC csak az USB-set szereti...

(#3358) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Köszönöm a segítséget, végül is megoldottam a bios-ból.
Azonban telepítés utáni első újraindítás után kernel pánikkal leállt, majd mikor próbáltam a winyóról bootolni boot error-ral már egyik oprendszer sem jöt be. (xp, win 7)
Most nagy bajban vagyok, mert nem tudom elíndítani a gépemet.

Semmit sem írok alá!

(#3359) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
kaptam itt egy tanácsot miképpen tudnám növelni a os x partíció nagyságát,sajnos bénáztam mert sikerült teljesen szét barmolnom a lemezt.Adig kavartam még most teljesen tönkre van menve felettem a Chameleon boot loader ez vagy más de nem megy a telepítés.Ha valahogy fel is imádkozom a os x akkor nem látja a felmoutolt eszközök tartalmát a leopard,csak azt mutatja vagy egy cd vagy pendirive de nem mutatja a tartalmát.Most a dvd bootolva ezt írja ki:System config file '/com.apple.Boot.Slist'not found itten megállt a tudományom.Esetleg ha valaki tudja ,hogy miképpen kéne teljesen újra varázsolni a winyót legyen szíves írja meg.

(#3360) tlac válasza qwertly (#3359) üzenetére


tlac
Topikgazda

lehet inkább rám kellett volna hallgatnod ;)

telepítésnél formáztad az osx partícióját?

(#3361) qwertly válasza tlac (#3360) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Amikor teljesen szét csesztem akkor már sikerült megtalálni,hogy miképpen tudnám növelni a leopárd partíciót de akkor már késő volt :O.De már itt van megfelelő boot cd a szögséges programmal ;) de ezt előtte egy os x fel kéne telepíteni és utána kiírni egy dvd.Az,hogy formáztam az szükséges mert amúgy nem tudnám a osx feltenni,azóta egy kicsit olvasgattam is és rá jöttem csináltam 2db Mac OS Extended (Journaled) particiót + egy FAT32 partíciót is.Már itt is elrontottammert nem lehettet volna 2db Mac OS Extended (Journaled) partíciót létre hozni a többi hibára már nem is emlékezzem :DDD.Ezért akarom teljesen a winyót legyalulni és újra rakni mindent.

(#3362) tlac válasza qwertly (#3361) üzenetére


tlac
Topikgazda

sikerült megtalálni,hogy miképpen tudnám növelni a leopárd partíciót

majd a megoldásod is leírhatnád, hogy meg legyen a topikban

de ezt előtte egy os x fel kéne telepíteni és utána kiírni egy dvd

rendesen használj toldalékokat is, egyszerűbb lenne kitalálni, hogy mit szeretnél :D

systemrescuecd-t ajánlom
pl. így tudod teljesen nullázni az mbr-t:
dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=512 count=1
X az a,b,c, stb
biztonságosabb csak egy vinyót a gépben hagyni, akkor /dev/sda lesz az eszköz elérési pontja

ha ez meg van, gparted-dal meg csinálhatod a partíciókat, csak elsődlegeseket hozz létre, a formázást pedig bízd az osx-re

(#3363) rii


rii
nagyúr

milyen TV-tunert ajánlantok?

amire be lehetne állítani, hogy adott idôpontokban adott csatornákról vegyen fel valamit mondjuk MPEG2-ben, és legyen rajta HW-es MPEG tömörítés, vagy mi. ....

már próbálkoztam, csak ehhez nem találtam OSXes drivert .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3364) xedos válasza rii (#3363) üzenetére


xedos
addikt

Mac-es TV tuner nagyon kevés van, az is drága :-(
KERA-nál láttam 19.000Ft körül...
www.mac-shop.hu

(#3365) rii válasza xedos (#3364) üzenetére


rii
nagyúr

egyiket se találom, se a krea-t, se a www.mac-shop.hu-t .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3366) rii


rii
nagyúr

egy ilyen USB-s kütyüre kerestem rá ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3367) tlac válasza rii (#3363) üzenetére


tlac
Topikgazda

1. hozzászólás? :)

[link]
a 10.5.x-es Components / Other Accessories -oknál vannak tv-tunerek is

(#3368) biker válasza rii (#3363) üzenetére


biker
nagyúr

elgato csak mac komp. eszközt gyárt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3369) rii válasza tlac (#3367) üzenetére


rii
nagyúr

esküszöm próbáltam, de nem tudtam melyik verzó alatt keresgéljek, mivel nem tudom a következô amit felteszke, szintén melyk verzió lesz...

Biker: nagyon köszi, mennnnézem ôt is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3371) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Valaki tud segíteni a bootcamp feltelepítésében? Vagy csak 1 linket küldeni valamilyen cikkről? Mert nagyon alma vagyok hozzá :DDD Egyenlőre csak Bootcamp letöltéseknél driver csomagokat találtam és aztis csak PRO-hoz.. Én egy sima MacBook-ra szeretnék windowst rakni, lehetséges? :B

(#3372) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#3371) üzenetére


DroneZ^
őstag

na sikerült, már csak valami driverek kellenének... Megoldhatoak a gyorsgombok? Fényerő/hangerő? :))

(#3373) tlac válasza DroneZ^ (#3371) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez a te topikod

(#3374) szente


szente
addikt

hali

egy számomra igen kedves(hölgy :)) ) ismerős ki szeretné próbálni az osx-et a gépén,de én ilyet még nem csináltam.egyáltalán alkalmas erre a gépe?ha igen melyik verziót ajánljátok?
a gép:
alaplap: Asus P4S533-MX (SiS651 chipset)
cpu: Intel Celeron 4A, 2400 MHz (csak sse2)
ram: 768 mb

:R

(#3375) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all!!

Nem emléxem hogy hanyas verzió volt fent a gépemen,felfrissítettem 10.5.7-re. Minden faxa kivéve a hang :( Elment a hangja. Megnéztem az eszközkezelőben és ott üresnek találta,kerestem hozzá drivert, ALC889A kellett hozzá,felraktam,eszközkezelőben is rendben volt. De akkor sincs hanga. Mit tegyek?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#3376) Csabee.


Csabee.
nagyúr

10.5.7 miben újabb?

Nekem továbbra sem emgy HP pavilionon... :( igaz 10.5.7-el még nem próbáltam

Üdv: Csabee.

(#3377) Takhanto válasza Csabee. (#3376) üzenetére


Takhanto
őstag

Nem tudom,még nem jöttem rá. csak elindítottam az update-t és ott volt fent. 450 mb,unalmamban frissítettem.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#3378) Csabee. válasza Takhanto (#3377) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:) nekem sajnos a telepítés sem megy még a notimon ezért lettem volna kíváncsi hogy ez hátha tud valamivel többet

Üdv: Csabee.

(#3379) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Pár héttelk ezelőtt feltettem egy kérdést, hogy egy Acer TravelMate 530-as laptopra melyik OSX-et ajánljátok! Jött is egy válasz, hogy a Tigert próbáljam, meg hogy nézzem meg, hogy a laptopom alkalmas-e OSX futtatásra.

Sajnos nem találtam meg, hogy működik-e. Tudtok segíteni?

Tehát egy Acer TravelMate 530-as laptop kompatibilis-e a MAC OS X Tiger-rel, vagy sem?

Köszi: Gábor

(#3380) hozso75


hozso75
csendes tag

sziasztok,egy napja kinllodok feltenni a kalyway 10.5.2-öt ecs acer aspire 3000 laptopra,a proci AMD 3000+-os,de nem tudom a beállitásokat,valakinek ötlete van erre?
minden értelmes segitséget szivessen fogadok...

(#3381) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!A osx van a notin az ubuntu társaságában.2 partíciót foglal el a osx,2 az ubuntu abol az egyik swap és logikai partíció.Így van 3 aktív és 1 logikai most én felszeretem volna tenni a vistát mert hagytam neki szabad helyet a winyón.De közölte,hogy nem lehet több partíciót létre hozni,miképpen tudnám mégis csak feletti erre a winyóra mert úgy tudom,hogy 4 aktív partíció lehet egy winyón?

(#3383) tlac válasza qwertly (#3381) üzenetére


tlac
Topikgazda

mutass egy gparted-os képet a vinyóról
vista sp1-gyel próbálkozz

ja és ezt miért itt kérdezed?

(#3384) qwertly válasza tlac (#3383) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nem vista sp1 próbálkozom,sajnos amit kaptam hozzá telepítő dvd az még nem tartalmazza sp1.Itt a kép amit kértél:[link]

(#3385) tlac válasza qwertly (#3384) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, ez így nem fog menni, mert 4 elsődleges partíciód van és több nem lehet az mbr-nél
töröld az sda3 extended-et
helyette használhatsz swapfile-t a linux-hoz

a többi kérdésed a megfelelő helyen rakd fel ;)

(#3386) blokad


blokad
senior tag

Sziasztok, kellemes délutánt!

Szeretnék feltenni egy kérdést, miszerint az OS X a Fujitsu-Siemens Amilo Li 1718 laptopomon futna-e.

(#3387) qwertly válasza tlac (#3385) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a segítségedet most is :R,sikerült megoldanom + most tudtam elsőnek helyre raknom a grubot amit felül írt a windows 7 telepítője.Így már 3 op van a gépen,ismerkedhetek velük. :)

(#3388) xedos válasza blokad (#3386) üzenetére


xedos
addikt

Első körben a gépednek utána nézve nem találtam semmit :-(
Szerintem az ATI alaplapi chipset miatt...

(#3389) blokad válasza xedos (#3388) üzenetére


blokad
senior tag

:(
Értem. Kár.

(#3390) Steven


Steven
addikt

hali valami szaki please help .. updateltem 7 es re az osx et és azóta no hang meg no lan

[link]

ezt a linket találtam ahol ua ez a problémája a srácnak , egy gond van ezzel nekem meghaladja a tudásoma thoyg mit kell csinálni pl a kext file al ebben tudnátok esetleg segíteni?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3391) Steven


Steven
addikt

please somebody help me :O :O

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3392) tlac válasza Steven (#3390) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha megadnád, hogy milyen lapod van, milyen hang és hálóchip van rajta, talán még segíteni is tudnánk

(#3393) xedos


xedos
addikt

Lehet sikerül szereznem megint egy iMac alaplapot...
Ha igen szólok, szívessen átadom másnak.

(#3394) Steven válasza tlac (#3392) üzenetére


Steven
addikt

Amit linkeltem oda le volt írva a fórmba , ua az a parám mint neki. Marvell 88E8056 háló kari nem kap ip-t (ugy érézékeli mintha nem lenne bedugva) és a hang (alc883) kari sem müxikk a frissítés óta:(

oda le van írva hogy mit kell csinálni csak én vagyok hülye hozzá:(

A lapom p5k-vm

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3395) tlac válasza Steven (#3394) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha jól látom a javított hálós kext-ek feltették, tehát csak azt kell berakni a megfelelő helyre és jogokat javítani

ha nem jön be, akkor ezzel is próbálkozhatsz, csak neked a te marvelledhez való dolgokat kell megadni

a hanghoz meg azt hiszem elegendő visszarakni a 10.5.6-os kext-et, az osx telepítőjén megtalálod

mielőtt vmit módosítasz, csinálj másolatot róla

(#3396) Steven válasza tlac (#3395) üzenetére


Steven
addikt

magyarul amit be linkeltem ott ahogy le van írva be kell másolni azokat a linkelt file okat? (kext eket)

csak elötte csináljak róla másolatot:)

hát megprobálom (kár hogy erre nicns valami egyszrű két katt next aztán megy is)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3398) milanscs


milanscs
aktív tag

Sziasztok!

Na én is sikeresen telepítettem az OSx-et... :)
Már régebben is próbálkoztam de nem igen sikerült.
De most addig nem nyugodtam míg össze nem jött.
iDeneb telepítővel sikeresen összejött USB-s egér és PS2-es billentyűzettel is.
Közben USB-s lett a bill is és megtörtént egy 10.5.7-es upgrade is sikeresen.
Ezek után a frissítés felajánl nekem egy ATI Radeon HD 2600 XT frissítést miközben nekem egy HD3870-es karim van. Ezt az eszközök között mutatja is a rendszer.

Ez most miért van? Valakinek esetleg volt ilyen? Ja meg azt vettem észre, hogy kicsit belassultak az ablakok le és felúsztatása a dockra... :O

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3399) Steven


Steven
addikt

Vissza raktam a 10.5.6 ot :) , mindent megpróbáltam ... átmásoltam , átírtam , töröltem mindent de lan nem működött, csak a hang:( :( majd ha lesz valami install vagy újabb verzsön megint megpróbálom addig meg max letiltom az upgradet...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3400) xedos


xedos
addikt

Na erre varjatok gombot:
Procit cseréltem a VAIO-mba... azóta csak az XP indul el! Az OSX-et fel sem ajánlja...
Mit lehet tenni ilyenkor?
A lényeg volt rajta egy XP, ami melé felraktam az OSX 10.4.11-et. Semmi boot trükköt nem csináltam, induláskor ő maga felajánlotta, hogy xp-t vagy osx-et szeretnék indítani.
Macdrive XP alól látja az OSx cuccait!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.