Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Pisztillus válasza cellpeti (#2200) üzenetére


Pisztillus
senior tag

1. Biztos hogy a notiban Intel 960-as chipset van? Nem inkább ATI SB960, esetleg egy X200-as VGA-val karöltve? Mert ez esetben felejtős a dolog...

2. Mivel nekem a vanilla kernel jött be, így ezt ajánlom elsőnek, de csak akkor, ha a procid tudja a SSE3-t. (CoreDuo, Core2Duo, Pentium DualCore, Celeron540: ezek biztosan tudják.)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2202) cellpeti


cellpeti
veterán

Szia!
Meglestem Intel 965 Chipset(ICHx-et válaszottam),X3100 VGA(ezt válaszottam),Intel Celeron M540

Na ma próbáltam feltenni 3 OS\X-et!

iDeneb Leopard 10.5.5:

Boot,winyó törlése,formázása,minden ok => Installation Sucessfull! Majd újraindítás után,nincs háttérkép semmi,csak az egeret látom. Néha gondolkodik a gép,de amúgy semmi! :O

Leo4All Leopard 10.5.2:

Megint boot,winyó megformázása,itt hagytam mindent alapon,nem sok választás lett volna.
Ez is kiírta,hogy ok a dolog,újraindult. Majd feljött a terület választó ablak,majd utána pedig a kezelő nyelvválasztásának ablaka. Ok,ez mind megvolt,gondoltam nagyon faja a dolog,aztán utánna jött,hogy akarok e menteni más MACről dolgokat. Itt adtam neki,hogy nem,erre visszadobott a területválasztóhoz. :(

Kalyway Leopard 10.5.2:

Be bootoltattam a DVD-t,ok minden. Belemegyek a Disk Utilitybe,gondolom én megformázom a winyót,de nem engedte a következő hibaüzenetet adta ki:
[b]"Partition Failed with the error: Resource busy"[\b] és itt meghal a dolog!!!

Melyik Leopardot ajánljátok?? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2203) cellpeti


cellpeti
veterán

iDenebhez a 9.2.2 SSE3 kernelt választottam,de nem jött be ezek szerint,vagy a VGA-val lehet probléma?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2204) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2202) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Chipsetnek, és VGA-nak is OUB kellene mennie, szóval az nem lehet gond.

A Kalyway-el én próbálkoznék többször,mert nekem is volt már, hogy particionálásnál hibát dobott,de reboot után már hiba nélkül megcsinálta ugyanazt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2205) cellpeti


cellpeti
veterán

ok,akkor még megpróbálom a Kalyway-t,de az iDeneb-hez a 9.4.0 kernel se volt jó nekem! :O
esetleg letudnátok írni pár parancssoros parancsot? :U
Amiket eddig raktam fel egyik se tudta feltenni a sima hálókarimat,legalábbis nem volt a választhatók közt!

A Kalyway mellett volt egy mappa,a neve pedig: ADD KEXT TO DVD
Az ebben a mappában lévő fájlal mit kell kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2206) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2205) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tudom mostmár megállni a kérdést, hogy te hogyan szedted össze a senior tagsághoz szükséges hsz.-t? Csak mert, ahogy nézem még a "válasz" gombot sem ösméred :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2207) Pisztillus válasza cellpeti (#2205) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogyan Nyugdíjas írta, a chipset és a VGA nem gond (bár a Customise menüpontban azért a VGA-nál jelöld be az X3100-t az Intel (vagy GMA) szekcióban). Ugyanitt kell kiválasztanod a hálókártya driverét is (pl. Marvell --> skge, vagy a megfelelő Realtek, stb.). A Celeron M540-nek meg mehet a vanilla 9.2 kernel (kalyway esetén ez van), vagy ha az nem jó, akkor a modbin, stb. Próbálgatni kell, ismét Nyugdíjas kollégához kanyarodok vissza, többszöri install - ez meg fogja hozni a gyógyírt a winyó problémára is. A hackintosh-hoz rengeteg türelem meg jó adag szerencse is kell - és még mindig nem biztos, hogy elsőre menni fog. És ezt nem is lehet elvárni tőle.

A kext-el én nem foglalkoztam.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2208) Pisztillus válasza cellpeti (#2205) üzenetére


Pisztillus
senior tag

S még mielőtt elfelejtem, újfent, illetve minden elakadásnál érdemes visszatérni az 1. hozzászóláshoz, sokat segít. Ha végigolvasod, sok érdekes anyagot találsz, mint pl. ez a Telepítési útmutató. Ez ugyan még Tiger, de a lépések ugyanazok.
Hidd el, én is, mások is így kezdték, kivéve talán Nyugdíjast. Neki nehezebb dolga volt, hiszen annak a hozzászólásnak az anyagát ő szedte össze. :C

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2209) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2206) üzenetére


cellpeti
veterán

Nyugdíjas: látod ismerem a válasz gombot,amúgy most másodjára már felismerte a winyot,most rá is tudtam menni a törlésre,de most meg nem igazán áll neki,csak megy alul a kék csík.

Pisztillus: köcce a helpet!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2210) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2209) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Próbáld többször, az tényleg sokat tud segiteni. Ki-be lépkedni a Disk Utility-ben, rebootok, miegymás.

Egyébként azt mondod, ezek szerint, hogy elkezdi az Erase-t, de utána semmi? mit ir a folyamatoknál? Mert irja, hogy éppen mit csinál. Mountnál, vagy minél torpan meg?

A válasz gombot pedig használd egészséggel ;)

Pisztillus: Az első hsz.-t ideje lenne frissitgetni, majd lehet szakitok rá időt valamikor, ha tudok :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2211) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#2210) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nekem így is nagyon sokat segített. Nem tudom, mondták-e már, én most igen: Köszönöm! :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2212) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2210) üzenetére


cellpeti
veterán

Mondom neki,hogy Erase és elindul,a csík meg üresen megy,de nem kezdi el a törlést.
Hol írja ki mit csinál pontosan???

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2213) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2212) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ottanfele a csik alatt, vagy felett. De valószinüleg neked le sem tudja mountolni a vinyót, vagy valami más miatt már az elején elakad. Meg van az normálisan formázva FAT32-re, és aktiv is?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2214) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2213) üzenetére


cellpeti
veterán

Igen!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2215) gozi válasza cellpeti (#2202) üzenetére


gozi
tag

iDeneb 10.5.5 esetén nem szabad kiválasztani az X3100 kext-jét a telepítés során. 10.5.5 alatt a rendszerben alapból támogatott! Notik esetén a telepítés utáni indításkor F8-at nyomsz a visszaszámoláskor és lecsukod a noti fedelét. Vársz kb 10 sec-et, kinyitod és Enter. Ekkor szépen el fog indulni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#2216) cellpeti válasza gozi (#2215) üzenetére


cellpeti
veterán

Ha tényleg így van,akkor nagyon köcce,majd ma ki is próbálom!
Magyarítás van hozzá?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2217) hemaka


hemaka
nagyúr

Feltelepült az iDeneb, boot, apple képernyő és ott agyhalál lett neki, nem ment tovább. :F

(#2218) gozi válasza cellpeti (#2216) üzenetére


gozi
tag

Vanni van, de nem az aktuális verzióhoz, így nem lesz 100%-osan magyar nyelvű a rendszer.

(#2219) cellpeti válasza hemaka (#2217) üzenetére


cellpeti
veterán

lehet ugyanaz a gondod mint nekem! :U

gozi: ezt mindig így kell indítani??? Vagy csak elösször?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2220) cellpeti válasza gozi (#2215) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Nekem nem is számol vissza a telepítést követő újraindítás után
Így tehát már hiába nyomok F8-at :O

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2221) gozi válasza cellpeti (#2220) üzenetére


gozi
tag

Akkor ott lehet, hogy a partíciókkal is gond van... (az alma megjelenik?)

[ Szerkesztve ]

(#2222) cellpeti válasza gozi (#2221) üzenetére


cellpeti
veterán

Na figyu!

Feltettem az XP-t,meg csináltam egy FAT32es particiót még plusszba!!
A Disk Utilitybe leformáztam a FAT32es particót a MAC OS\X Journaled-re!
A customize-ba bepipáltam a dolgokat,kernel,audio,Applications
A hálókarimhoz mondjuk nem volt driver.
Újraindítottam és ha benthagyom a DVD-t,csak akkor számol vissza,akkor megnyomom az F8-at lecsukom várok vele 10MP-et és enter,akkor megint bebootol a DVD-ről és kérdezi milyen nyelven telepítse.

Hameg úgy indítom újra,hogy nincs bent a DVD,nem is számol vissza,elkezd vmi DHCP-vel szarakodni,majd kilép és kiír egy hibát
PXE-E53: No boot filename received

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2223) cellpeti


cellpeti
veterán

Bocs ez lemaradt még....

Na most sikerült megcsinálnom amit leírtál,bajön az alma,meg köszönt 10 millió nyelven majd megkérdi a területi kérdéseket,meg a billt,majd eljut,oda,hogy kívánok e más MAC-ről fájlokat menteni, és itt visszadob a területi kérdésekhez,nem engede tovább!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2224) Nyugdíjas válasza cellpeti (#2222) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem volt már olyan esetem is egyébként, hogy nem ment fel, ha akármilyen körültekintően is próbáltam válogatni a driverek, miegyebek közt, aztán ha csak hagytam mindent defaulton, nem túrkáltam agyon a lehetőségek közt, akkor meg ment szépen. Lehet nem kellene nagyon belebonyolódni, ugyis tudod a drivereket utólag is telepiteni.

Egyébként most melyik release-el próbálkozol?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2225) tlac válasza Nyugdíjas (#2185) üzenetére


tlac
Topikgazda

mbr-t mennyire kezeli jól?
egyelőre külön vinyón használtam, így nem kellett félnem az adatvesztéstől
de majd át akarom rakni a nagy vinyóra, azon meg van linux és win is, meg elég sok partíció

ha előre megcsinálom neki a helyét, belekotor még az mbr-be?
gondolok itt például arra, mint amit a win szokott, hogy ha van már fent egy linux és utána rakok fel egy win-t, akkor átírja az mbr-t, hogy mindig a win induljon, aztán meg lehet visszahackelni a linux-os indítást

(#2226) Nyugdíjas válasza tlac (#2225) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kitalálod te ezt :D
Teljesen szétgányolja az MBR-t azonnal ;]

Ha win és OSX kerül egy hdd-re nem elővigyázatosan akkor úgy "lenyomják egymást", hogy jól elvagy mire legközelebb működésre birod őket :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2227) tlac válasza Nyugdíjas (#2226) üzenetére


tlac
Topikgazda

na hát, most már sokkal okosabb lettem :D

akkor az lesz, hogy a kis vinyón létrehozok egy hasonló mbr-t mint, amit a nagyon van, aztán ezen fogom tesztelni, hogy melyik részébe firkál bele
(512 byte az egész, 446 byte után van a partíciós tábla)

(#2228) Nyugdíjas válasza tlac (#2227) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A teszted eredményeit pedig természetesen megosztod velünk ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2229) Pisztillus válasza Nyugdíjas (#2228) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen együtt a kettőt (Vista és OSX) egy gépen csak úgy mertem használni, hogy két külön winyón voltak (Vista: SATA, OSX: IDE), és a BIOS-ban választottam ki, melyik induljon. Ez azért volt így, mert a PCTV PCI TV tunert az OSX nem szerette...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2230) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2224) üzenetére


cellpeti
veterán

most amivel kínlódok az iDenebes verzió volt.
Fel is ment,de megint csak a másik MAc-ről mentéssel volt a gond.
Egy nagy guru haverom azt mondta,hogy valami adatbázis kell létrehozni és ott a rootnak létrehozni egy jelszót és már megy is.
Ő mondjuk 3ból csinált 1et,terminálba átírogatta a másik DVD-ről a cuccokat amik kellettek és most azon dolgoznak a cégénél!
Valami más gond van,amiért nem enged be,jó a rendszer meg minden,el is indul,de meg kéne tudni hogyan kell adatbázis írni és jelszót adni a root-nak és utánna menne!! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2231) gozi válasza cellpeti (#2230) üzenetére


gozi
tag

Indításkor F8 és utána:
> -s enter in a single mode
> /sbin/fsck -fy this need if you reset your comp on registration steps
> /sbin/mount -uw / mounting all devices
> /passwd root to make the root password
> touch /var/db/.AppleSetupDone finishing registration assistant
> reboot

[ Szerkesztve ]

(#2232) cellpeti válasza gozi (#2231) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezeket egymás után kell beírni?

> -s enter in a single mode
> /sbin/fsck -fy this need if you reset your comp on registration steps
> /sbin/mount -uw / mounting all devices
> /passwd root to make the root password
> touch /var/db/.AppleSetupDone finishing registration assistant
> reboot

itt a félkövérrel kiemelt dolgokat kell beírni?

Ha beírtam a -s akkor végig futtatott vmit és ezeket megcsinálta:

/sbin/fsck -fy this need if you reset your comp on registration steps
/sbin/mount -uw / mounting all devices

utánna ezt dobja ki:
-sh 3#2: vagy ilyesmi

Xp mellé telepítettem,most megpróbálom simán feltenni,de ha lehet gizo vagy valaki írjon vissza,hogy hogyan is kell ezeket beírni.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2233) tlac válasza Pisztillus (#2229) üzenetére


tlac
Topikgazda

pedig én win-t, lin-t és osx-et fogok egy vinyóra pakolni :)

Nyugdíjas:

A teszted eredményeit pedig természetesen megosztod velünk ;)

csak ha jól viselkedsz :D

ez egyébként nem mostanában lesz, most hanyagolom a hackintosh-t

[ Szerkesztve ]

(#2234) gozi válasza cellpeti (#2232) üzenetére


gozi
tag

A relációjeleket nem kell beírni! A -s kell az F8után és enter.
Majd kapsz egy promptot. Ez után kell beírni a többit.

(#2235) cellpeti válasza gozi (#2234) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezek nagyon jól lefutnak:
> -s enter in a single mode
> /sbin/fsck -fy this need if you reset your comp on registration steps
> /sbin/mount -uw / mounting all devices => ez már kiírja,hogy device locked :O

A /passw root már azt írja ki,hogy Such file in directory vagy valami ilyesmit
touch /var/db/.AppleSetupDonet itt is ki írja ,hogy Such file ....

A touch elé is kell "/"? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2236) Pisztillus válasza tlac (#2233) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jó munkát! Küső bootmanager (pl. Acronis, vagy mi) használatával még leet, hogy gond nélkül menni is fog. Olvastam, hogy valakinel a testvére látott olyan embert... :D Szóval visszaemlékezve ezen témában tett olvasmányaimra, így nagyobb az esély, hogy menni fog.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2237) tlac válasza Pisztillus (#2236) üzenetére


tlac
Topikgazda

grub-bal fogom majd (van külön egy kis bootpartícióm is)
de volt már nekem régebben 3 oprendszer a gépen (win, linux, solaris), ezt még lilo-val csináltam

[ Szerkesztve ]

(#2238) Nyugdíjas válasza tlac (#2237) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lilo, vagy Grub lekezeli ezt a témát, nem lesz azzal gond, csak én sajnos nagyon keveset se konyitok a linuxhoz. Rövid ideig használtam csak Ubit...(akkor én is összehoztam volna a win-el. Az acronis OS Selector nekem még sosem működött normálisan, azon kivül én is a Lilo-ban bizom, csak tunnám kezelni ;] )

cellpeti: Próbálkozhatsz valami mással is azért, mint az iDeneb :D Most mindenki ebbe a realease-be van beleőrülve,de nekem monnyuk nem tetszik. Kalyway dolgok sokkal jobbann beváltak eddig, vagy a Leo4All....

Azt mondjuk pluszban még nem értem milyen adatbázis, és hogy jön ide a root pass...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2239) cellpeti válasza Nyugdíjas (#2238) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem a csávó azt mondta,hogy át lehet ugrani azt az ablakot ahhonnan visszadobál,úgy,hogyha hozok létre terminálba egy adatbázis meg a rootnak egy pass-t!

gizo:

Beírom,hogy -s,majd enter,ekkor lefut valami és abba kiírja azt a 2 parancsot amit te adtál meg,eddig ok. Vagyis a mountolásnál már azt írja ki,hogy Device write locked.

Ezután beírom neki,hogy /passwd root,akkor meg kiírja,hogy No such file or directory

Ezek után beírtam a touch/var/db/.AppleDoneSetup és itt is kiírja,hogy:
disk1s3: device write is locked

A Kalyway-el megpróbálom,a Leo4All meg ugyanitt akadt el! :O

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2240) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

A kalyway-t próbálom feltenni éppen,de a formázásnál azt írja ki,hogy Unmount Disk és csak megy a csík,de semmit se csinál.
Hogy tudom,FAT32-be átformázni terminálból?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2241) tlac válasza Nyugdíjas (#2238) üzenetére


tlac
Topikgazda

grub jobb, kényelmesebb ;)

(#2239) cellpeti:

nem tudod azt választani, hogy nem importáljon?

ezt szerintem inkább így:
passwd root
és a többi parancs elé írj egy sudo-t

nem vagyok osx alatt, ezek csak tippek

(#2242) cellpeti válasza tlac (#2241) üzenetére


cellpeti
veterán

Hello!

De tudom választani,hogy ne importáljon,de akkor visszadob! :O

mi az sudo?
a passwd root elé ne írjak "/"?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2243) tlac válasza cellpeti (#2242) üzenetére


tlac
Topikgazda

azzal tudsz root-ként (rendszergazdaként) futtatni parancsokat
de az is lehet, hogy már kapásból az vagy mikor -s paraméterrel indítod az osx-et, nem tudom
ha van olyan parancs, hogy whoami, akkor az kiírja, hogy éppen ki vagy, próbáld ki

a passwd root elé ne írjak "/"?

szerintem ne

a passwd-s paranccsal kezd, ha ez rendesen lefut, szerintem többet nem kell használni
és csak ezután írkáld be a többit, úgy, hogy előtte mindig ott van a sudo, de ha a whomai azt mondja, hogy root vagy, akkor nem kell a sudo

(#2244) Neil Watts válasza cellpeti (#2242) üzenetére


Neil Watts
veterán

sudo= Super User DO magyarul ezzel leszel rendszergazdi :D
A passwd root elé ne írj / jelet! :) nekem sem Linuxban, sem pedig *BSD-ben nem kellett.
MOD: ahh... megelőztek xD

[ Szerkesztve ]

(#2245) cellpeti válasza tlac (#2243) üzenetére


cellpeti
veterán

ok! Köcce neked is Core2!

Így akkor?
> whomai
> passw-s
> sudo /sbin/fsck -fy
> sudo /sbin/mount -uw /
> sudo passwd root
> sudo touch /var/db/.AppleSetupDone
> reboot

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2246) cellpeti válasza cellpeti (#2245) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez így nem ok!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2247) tlac válasza cellpeti (#2245) üzenetére


tlac
Topikgazda

passwd root

de jó lenne, ha ide írnád a pontosan parancsok kimenetét is, szerinted anélkül hogyan tudnánk hozzászólni?

[ Szerkesztve ]

(#2248) cellpeti válasza tlac (#2247) üzenetére


cellpeti
veterán

ok igyekszem maj leírni

Amúgy még senki se járt így,ahogy én?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2249) tlac válasza cellpeti (#2245) üzenetére


tlac
Topikgazda

az egyiket elgépeltem, helyesen:
whoami

(#2250) cellpeti válasza tlac (#2249) üzenetére


cellpeti
veterán

whoami ezt a parancsot nem ismeri :(

-v -s indíottam el
/sbin/fsck -fy ez is ok
mount -uw / eddig még ok is
passwd,passwd root,/ passwd root sehogy se jó,nem fogadja el - "no command line"
touch /var/db/.AppleSetupDone - "No such filename or directory"
reboot itt újraindul

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.