Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Picco válasza ryke1 (#3198) üzenetére


Picco
addikt

szvsz kell hozza a customize-bol valami atafix, mintha lattam volna parat.

rii: azert szepen bekajalt a firefox memoriabol, lehet megfekudte a gyomrat :)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3202) tlac válasza Picco (#3197) üzenetére


tlac
Topikgazda

nálam a sleep/restart megy, de teljesen más a konfigunk (egyébként topikban írtam, hogy mi volt nálam a megoldás)

a lassúságra csak arra tudok gondolni, hogy lehet vmi procienergiagazdálkodás beakad úgy, hogy levéve marad a proci
ezt kipróbálhatod úgy, hogy a bios-ban ezeket a funkciókat kikapcsolod

de azt is nézd, hogy nincs-e vmi program ami meghülyül és lehet tekeri a procit

(#3203) Ulkesh válasza rii (#3199) üzenetére


Ulkesh
őstag

"aszittem, ilyet csak a PC-s OSX csinál, hogy 104%-os CPU usage"

Ezen miért csodálkozol???
1 mag teljes terhelése 100%, ha több mint 1 magot használ akkor lép tovább, futtass Handbreak-et, láthatsz akkor akár 400%-os terhelést is :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#3204) Picco válasza tlac (#3202) üzenetére


Picco
addikt

mintha a vidkari lassulna meg, ezt ki tudom deriteni h procit, memot(ketlem) vagy videokart nyesi valami? feladatkezeloben nem irja h valami nagyon hajszolha a procit.

CnQ ki van kapcsolva, tehat energiagazdalkodas sem lehet.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3205) rii válasza Picco (#3201) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... :D mégpedig valami rássön (.ru) fórum tette be a kaput.

(#3203) Ulkesh: otthon nekem is PC-s OSX van, nem akartam szidni :) remélem nem így jött le, csak azt hittem, hogy ez "hiba" :) és otthon is gyakorta lttam ilyet ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3206) tlac válasza Picco (#3204) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak a grafika lassú vagy más is?
System Profiler-ben nézd meg, hogy megy a videokártyagyorsítás

(#3207) Picco


Picco
addikt

[link]

ebbol szamomra nem derul ki semmi.

arra is gondoltam h ugye a 2900nek van 2D modja is ahol kb 200/400 orajelen megy, hatha ez a baj

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3208) tlac válasza tlac (#2964) üzenetére


tlac
Topikgazda

cseréltem alaplapot:
Gigabyte EP45-UD3P rev1.1 F8

az eddig osx-em túl is élte
a system preferences-ben majdnem mindent újra kellett állítani, mert alapra állt

az érdekes, hogy a hálózat kapásból ment, nekem kellett semmit csinálnom hozzá, pedig ezen már realtek RTL8111/8168B van, nem a marvell

a hanggal viszont küzdenem kellett
alc889a
az ezelőtti kext-eket töröltem, próbáltam felrakni az alc889a-hoz valót a dvd-ről, de vmiért nem működött
végül innen szedtem le és ezzel lett jó: [link]

restart működik
sleep-et mindjárt nézem: igen, sikerült visszajönnie (és úgy néz ki, hogy az a tompa hang sem jött most elő, mint, amit az előző hozzászólásomban írtam)

[ Szerkesztve ]

(#3209) Konflikt


Konflikt
addikt

Rakott fel vki bmilyen virtual gepre osx-et xp ala?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3210) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

ideneb 1.4. Feltelepül, de sehogyan sem tudok bele bootolni.
Próbáltam mindent, easybcd, chain0 és boot.ini átírás, aktívvá is tettem, de nem akarja.
Legtöbbször chain boot errort kapok, arra is találtam sok megoldást, de nem jöttem rá a hibára.
Legutóbb találtam egy egész jót, ami szerintem működne, csak ezt a sort nem fogadja el a parancssor (adm jog):
bcdedit /set (GUID) PATH \chain0

(#3211) Picco válasza MIFtIli (#3210) üzenetére


Picco
addikt

probalj mas rls-t.
jah a neveit ne ird ki ide, nem szabad :W

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3212) tlac válasza Picco (#3207) üzenetére


tlac
Topikgazda

suspend to ram előtt is nézd meg, hogy ugyanezek vannak-e
nálam ez van:

NVIDIA GeForce 7600 GS:

Chipset Model: NVIDIA GeForce 7600 GS
Type: Display
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 256 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0392
Revision ID: 0x00a1
ROM Revision: NVdarwin 1.2.5
Displays:
Display Connector:
Status: No display connected
BenQ E2200HD:
Resolution: 1920 x 1080 @ 60 Hz
Depth: 32-bit Color
Core Image: Hardware Accelerated <-- ez itt nálad furcsa
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes
Quartz Extreme: Supported <-- szerintem ennek is így kellene lennie
Rotation: Supported

Konflikt:

igen, használd a keresőt a topikban

[ Szerkesztve ]

(#3213) Picco válasza tlac (#3212) üzenetére


Picco
addikt

ohh, szivas, google a baratom, meglatjuk mit dob.

amugy ugyanaz van elotte es utana is :/

valami otlet? :(

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3214) MIFtIli válasza Picco (#3211) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

de csak az támogatja a videókártyám. (x1350)
Próbálkozok.

(#3215) Konflikt válasza Konflikt (#3209) üzenetére


Konflikt
addikt

kozben utanaolvastam: mar telepul is vmware-re.

@tlac: jah.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3216) Trub válasza Picco (#3193) üzenetére


Trub
tag

Nah, most már bebootol, de megjelenik az apple logo és 1 másodperc múlva már indul is újra.
A bois-ban próbáltam átálítgatni dolgokat, de nem jártam sikerrel.

(#3217) Picco válasza Trub (#3216) üzenetére


Picco
addikt

telepites utan bootol be?

inditsd -v parameterrel, ott kiirja h mi nem tetszik neki.

huzva van a geped?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3218) Trub válasza Picco (#3217) üzenetére


Trub
tag

Nem, még az install dvd-nél vagyok. Kipróbáltam húzatlanul, nem segített.

Hogyan indítsam -v paraméterrel? Azt mondja dvd-ről bootoláshoz nyomjak meg egy gombot, nem kérdez semmit.

[ Szerkesztve ]

(#3219) Trub válasza Trub (#3218) üzenetére


Trub
tag

Mindent átálítottam a biosban amit csak lehetett, semmi.
Rájöttem hogyan lehet -v-vel (f8) boot-olni, de nem segít semmit, mert el sem tudom olvasni :DDD .

(#3220) Picco


Picco
addikt

eredeti bios van a videokaridon? en most azzal szivok...

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3221) slig


slig
csendes tag

Melyik a legjobb, leggyorsabb nvidia driver? Nvinject, nvkush, vagy nvdarwin?

スラッグ

(#3222) ryke1 válasza Picco (#3201) üzenetére


ryke1
tag

Koszi a segitseget, igazad volt, telepitettem es most mukodik hibattlanul :DD

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#3223) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok megy a a win7 és a osx is de ha együtt vannak akkor valamelyik nem működik.A lényeg,hogy a win7 alól,hogyan tudnék dual bootot kialakítani?Mert az acronis disk direktoral próbálkoztam de már 2 haza vágtam a win7 így nincsen valamilyen más egyszerű program ami nem rondít bele a rendszerbe nagyon.Vagy fordítva nem működne a dolog,hogy a os x telepítem fel elsőnek és os x alól telepítem fel a windows.És pont arra partícióra ahol eredetileg is volt :DDD.

(#3224) tlac válasza qwertly (#3223) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha egy vinyón van az osx és a win, akkor az osx el tudja indítani a win-t
vagy használhatsz pl. grub-ot, az biztosan működik, viszont lehet nem olyan egyszerű beállítani

(#3225) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv

Vmware-n ha felvan telepítve egy virtuális MacOsx! s ha a virtuális image fájlt átviszem egy gépre, és betallózom.. akkor szerintetek fog menni??

Mert a Hp Pavilionra nem akar felmenni sehogy sem! Valami ötlet? Mit állíthattam be rosszul?

Üdv: Csabee.

(#3226) Trub válasza Csabee. (#3225) üzenetére


Trub
tag

Erre én is kíváncsi vagyok.
Nekem sem akar sehogy sem felkúszni :W .

(#3227) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok fent van a os x a gépen a win7 melet :DDD.Sajnos egy kicsit bele barmolotam a driver telepitésben mert most csak csökentett módban indul ell,ha nem igy indittom akor söttét lesz a képernyö és csak a egér kurzol látható.Ennél az op rendszernél miképen tudom megnézzni,hogy milyen driver kell még feltenni vagy miképen tudom uninstallálni.Mert valószinüleg a nvidia driver kavar be mert elsönek elindult rendesmódban ;) de nem szedtem le a alapdrivert hanem a nyomtam neki a újabb 9600GT driver packot.

(#3228) Trub válasza Trub (#3226) üzenetére


Trub
tag

Megpróbáltam Vmware-ra felrakni, megpróbáltam két különbözővel is, hibát dob, és újraindult a virtuális gép is, :D vmi kernel fault vagy micsoda?!.

Lehet hogy én állítottam be vmit rosszul? Mit kell beállítani VMwate-n hogy elinduljon az osx telepítő?

(#3229) Konflikt


Konflikt
addikt

azthallottam, h a leopard csak 64 bites gazdara megy fel guest-kent virtualba, meg tudja ezt erositeni/cafolni vki? a tiger felment 32 bites xp-n levo vmware-re.
volt olyan leopard release, ami feltelepult 32 bites xp ala, de a telepites befejezese utan levo elso ujrainditast kovetoen egyfolytaban csak ujraindulgat.

sum: van akinek 32 bites xp-re felment a leopard?

mod: #3228: van amelyik release meg se moccant nalam, van melyik az alma logonal idozik a vegtelensegig, volt amelyik elbol egyfolytaban ujraindulgat, es volt amelyik feltelepult, majd pedig az install vege utan ujraindulgat egyfolytaban. mire, mit probaltal?

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3230) Trub válasza Trub (#3228) üzenetére


Trub
tag

Hahaha.... Húgom régi acer notebookjában persze gond nélkül bebootol :O . Ezekszerint vmelyik hardverem nem tetszik neki. Lehet hogy csak adni kéne neki kexteket, csak aztse tudom mi fán terem. Vki felvilágodíthatna, hogy pontosan mit is jelent!

Ati 4850-re hogyan adjak neki drivert/kextet?

[ Szerkesztve ]

(#3231) tlac válasza Trub (#3230) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ati 4850-re hogyan adjak neki drivert/kextet?

ahhoz semmit ne jelölj ki, amíg nem működik az osx

hangkártyát, wifikártyát és a többi felesleges cuccot is szedd ki
majd foglalkozol velük később

(#3227) qwertly:

törlöd ki a /System/Library/Extensions könyvtárból a felesleget

[ Szerkesztve ]

(#3232) qwertly válasza tlac (#3231) üzenetére


qwertly
addikt

Szia köszi a választ kitöröltem már mert indukáláskor sírt,hogy /system/Library/Extensions/LaptokDisport.kext uninstalláljam.Ott rengeteg drivert találtam ati + nyomatók és egyéb driverek :Y ezeket is kitörölhetem amikor nekem nvidia kártyám van és nem is lesz ati.

(#3233) tlac válasza qwertly (#3232) üzenetére


tlac
Topikgazda

:D bőven elég lett volna csak azokat, amik a problémát okozták

(#3234) qwertly válasza tlac (#3233) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Sikerült kiakasztanom mert eddig ment,de most már csak -x indult.Nem ment a dvd player hiba üzenettel elszállt sejtettem,hogy a videokártya driverel lehet a gond :U így a Pacifistel feltettem a NVIDIA 9000 Series Driver v2.pkg és utána pedig a NVInstallerV.41.pkg sajnos nem szedtem le a régi drivert "nem is tudom,hogyan kell uninstallálni a drivert a os x" így ha indítottam normál módban csak színes képernyő fogadott.Most megint csökkentett módban próbálkozok de sajnos lehet,hogy a driverek össze akadtak,miképpen tudnám kipucolni a régi drivereket a rendszerből és úgy raknám fel a most már kiválasztott meghajtókat.Elszaladtam és megvettem a Ferenczy Gábor:Mac OS X Leopard könyvét de egy nagy túró mert teljesen gügyüknek van.Sajnos ez a topik nem pörög annyira mint a win7 vagy az ubuntu.

(#3235) tlac válasza qwertly (#3234) üzenetére


tlac
Topikgazda

persze, mert kevesen használnak osx86-ot, így a tudást magadnak kell összeszedned innen-onnan
csak pár hónapja használok én is osx-et, így csak a saját gépemről van tapasztalatom
egyébként az a véleményem, hogy nehezebb összerakni egy működő osx-et, mint egy linux-ot beállítani...

szerintem jobban jársz, ha legyalulod az egészet és kezded elölről

az uninstall nincs rendesen megoldva osx alatt

ha csomagként raktál fel vmi drivert, akkor azt én úgy szoktam leszedni, hogy belenézek és megnézem, hogy milyen sciptet használt és milyen kext-eket hova rakott fel, aztán ez alapján törlöm

plusz a másik hiba, hogy előfordul hogy hibásan kerülnek a helyükre a kext-ek, úgy értem, nem megfelelőek a jogok, az ilyenek nem fognak betöltödni

(#3236) qwertly válasza tlac (#3235) üzenetére


qwertly
addikt

Hát igen az ubuntut már szépen felrakom és belövöm ahogy kell,igaz a 9.04 szórakozik a broadcom wifivel de alapjában minden gond nélkül telepíthető.Most a osx86-nak létrehozok egy mappát és szépen elsőnek leszedek minden programot és drivert utána format a partíciónak újra próbálkozom.Nem adom fel ;] a tv kártyámnak nem nagy esélye,hogy működni fog a rendszer alatt de asztali gépen második op megfelel.

(#3237) _Gomba_


_Gomba_
tag

Hali mindenkinek!

A Chameleon-t nem próbáltátok még (Multibootosoknak)
Amúgy nem értem, valaki kérdezte melyik a leggyorsabb nVidia-s kext. Játékra ott a Win. :)
Meg ezek a összetákolt OSX-ek sajnos nem egyformák a rendessel, max gyakorolni jó a használatát.

(#3238) slig válasza _Gomba_ (#3237) üzenetére


slig
csendes tag

Azért az egyetlen egy játék miatt nem akarok winfost feltenni ami pont kéne... És furcsa, csomó játék így szétfagy, de azok nem is kellenek csak tesztelgettem. Geforce 8500 GT-m van, és EFI string-et telepítettem hozzá EFI studioval...

スラッグ

(#3239) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok na megvan az öröm szépen megy a os x ezen a gépen Dell Inspiron 1525 :C :C :C pöcre indul nem kell semmit várni fedél lecsukás megy egyebek :D megy minden funkciója.Most már esetleg tudna valaki olyan partíció mentő progit ajánlani amellyel eltudnám menteni egy ntfs partícióra a os x partíciót?Mert amíg így betudtam mindent állítani pár évet öregedtem :O.

(#3240) Csabee. válasza qwertly (#3239) üzenetére


Csabee.
nagyúr

fizikailag tetted fel? nekem a HP Pavilionomra továbbra sem megy! mi lehet a baj? :(

Üdv: Csabee.

(#3241) qwertly válasza Csabee. (#3240) üzenetére


qwertly
addikt

Elsőnek virtuálison kísérleteztem és csak utána próbálkoztam több pc és laptokon is.Szépen megy de nem olyan nagy szám ;) szerintem a win7 jobb, ubuntu könnyebben telepíthető de erről nem is akarok vitatkozni.Ez csak az én véleményem :F.

(#3242) newgamer


newgamer
aktív tag

Honnan tudnék beszerezni egy OS-X-et PC-re?
(értem ezalatt egy kipróbálható változatot)

(#3243) Csabee. válasza qwertly (#3241) üzenetére


Csabee.
nagyúr

lehet hogy jobb a win7.. én is azt használom, de a Mac es alkalmazások iwork ilife azok eléggé izgatnák a fantáziámat... mert tetszenek :)

Üdv: Csabee.

(#3244) Csabee. válasza newgamer (#3242) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ingyen nemhiszem hogy letudsz szedni próbaverziót.. csak warez..de az tiltva van rófumon, szóval itt ne várj segítséget ebben a témában sztem :)

Üdv: Csabee.

(#3245) qwertly válasza Csabee. (#3243) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Jó vele ismerkedni vagy lehet csak nekem újdonság,de én nekem furi volt igaz,hogy most már találok benne egy-két jópofa dolgot ami nincsen meg a windowsban.Majd most már rá nézzek a iworkre :).

(#3246) newgamer válasza Csabee. (#3244) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nem warez-ra gondoltam, hanem próbaverzióra, azért köszi

(#3247) Neil Watts válasza newgamer (#3246) üzenetére


Neil Watts
veterán

olyan nincs :) :D

(#3248) xedos


xedos
addikt

Sziasztok!
Sikerült szereznem "olcsón" egy iMac alaplapot -na ez az igaziu gányolás :-)
Egy monitor hátára lesz felbarkácsolva :-)
Viszont van egy OSX által támogatott Broadcom WIFI-m ha érdekel valakit...

(#3249) Csabee. válasza qwertly (#3245) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nah hát nekem is ez kéne! privátba letudod írni mimlyen verziót tettél fel? :)

Üdv: Csabee.

(#3250) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Elvileg a mac pro-ban van/lesz ATi 4870x2.. Driver van már valamelyik frissítésben, vagy külön? :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.