Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Látom nem igazán javallott laptopra OSX-et feltenni, ám ha van esély rá, én megpróbálnám, csak előtte kell a segítségetek, hogy szerintetek van-e járható út ezekkel a hardverekkel:
Lenovo Z510
CPU: Intel 3550m (Haswell)
Alaplap: Intel Lynx Point HM86
VGA: Intel HD Graph. + nVidia 740m (64bit)
Hangkártya: Realtek ALC282 Intel Lynx Point PCH

Win 8.1 mellé raknám, van is egy 200 gigás partíció erre a célra fenntartva (még NTFS).
Vélemények/ tapasztalatok?

sudo rm -rf /*

(#24402) Tikakukac válasza Mr.C (#24401) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van 1-2 napod feleslegesen simán hajrá, ha nincs akkor nem mókolnék vele.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24403) Mr.C válasza Tikakukac (#24402) üzenetére


Mr.C
őstag

lesz :) és mindig is szerettem mókolni ilyenekkel

(#24404) Tikakukac: Lehet akkor 10 évvel fiatalabb vagyok nálad
Válasz 2: Amég megmarad a működő Win 8.1 addig nem szentségelek. Persze azt is beleszámítom, ezért lesz még +1 pendrive egy linux disztróval, ha minden kötél szakadna

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#24404) Tikakukac válasza Mr.C (#24403) üzenetére


Tikakukac
titán

10 éve én is így indultam neki. Most már szétszakadnak az idegeim...

Mikor huszadjára füstöl el valami pölö Fusion driver illesztésnél és nem bootol akkor nem ezt fogod mondani, már ha valamikor tervezel ilyet. De még fullos kompatibilis hardverrel is ráment 1 teljes napom az egészre, szóval számolj rendesen rá.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24405) Xero válasza Tikakukac (#24404) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért egy teljesen kompatibilis géppel kb 3-4 lépéssel több mint normálisan. Szóval az egy nap azért erős.

(#24406) Tikakukac válasza Xero (#24405) üzenetére


Tikakukac
titán

Mire minden úgy megy ahogy kéne vastagon volt az egy nap, fusion driver időt nem számolva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24407) RaZroX válasza Tikakukac (#24406) üzenetére


RaZroX
addikt

Az én gépemre max 2 óra alatt felrakok úgy egy OSX-et hogy teljesen patent lesz. Pedig a lapom rajta sincs a kompatibilitási listán. Ha az ember tudja, hogy miket kell feltenni és mit hogy akkor pár óra az egész.

Persze ha új telepítés új vasra akkor nyilván több.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24408) Tikakukac válasza RaZroX (#24407) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az ember tudja, hogy miket kell feltenni

Nekem még a tonymac által használt driverek összesítő kis multibeast csomagja is megvolt, csak 2 kattintás lett. És dobta a moncsit recsegett a hang stb stb. És ez az általa is használt maxos konfig. Azért mondom, hogy shit happens.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24409) RaZroX válasza Tikakukac (#24408) üzenetére


RaZroX
addikt

Az úgy mondjuk szép...

This is the way

(#24410) feketeg5


feketeg5
csendes tag

Kicsit félve álltam neki a Niresh-féle Mavericks-et feltenni az itt olvasottak után, de gyakorlatilag hiba nélkül megy minden, és mókolni sem kellett semmit a billentyűzeten kívül. Csak visszajelzésként írom, hogy nyugodtan nekiállhat, akinek hasonló konfigja van:

MBO: Gigabyte MA74GMT-S2
CPU: AMD X4 640 @ 3,5Ghz
GPU: Gainward GTS450GS
RAM: 4Gb Kingmax

Ja, és egy fölös 2,5-ös 160Gb-os lemezre tettem fel. Audio magára talált egyből, videokártya szintén, chrome hibátlanul fut. Kb. 2 óra volt az egész. Boldogság van. :B

(#24411) #68216320 válasza feketeg5 (#24410) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csak frissiteni ne probald. :) A kernelt felulirja, ha visszateszed is fejreall. A macera a frissites utan kezdodik.

(#24412) Titmouse09 válasza feketeg5 (#24410) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

én is ezt akarom felrakni most. Te miről telepítetted? USB?
Mert az egyszál DL DVD-met eljátszottam a Hazard-féle 10.6 kiírására, és nem bootol róla. Össz 192KB adatot jelenít meg, ahhoz képest 25 percig pörkölte. ez van.
Viszont van két pendrive-m, amikre próbáltam ezt a Niresh-es Mavericks-et kiírni, de azt sem hajlandó bootolni.

Te hogyan csináltad? Nekem is AMD konfigom van, virtuális gépen az említett Hazard-os fut szépen, viszont ez a Mavericks nem települ.

Lehet az a baj, hogy a BIOS-ban amikor kiválasztom a boot eszközt, akkor így jeleníti meg: "UEFI Kingston DT 100 G2"?

Elég összevissza lett ez az írásom, ne haragudj, csak megörültem, hogy megláttam a hsz-edet.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24413) Titmouse09 válasza Titmouse09 (#24412) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Probléma megoldva

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24414) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok mielőtt felteszem ezt a maverickset, előtte kérdeznék tőletek.

Mennyire stabil a rendszer? Felismeri telepités után az ntfs, linux particiókat? Lehet más (pl ntfs) meghajtóra telepiteni a programokat? Mert nekem 60 gb ssd-m van, az meg csak annyi, hogy rámenjen a rendszer. Hogy kezeli az ssd-t? Tudja ezt a trimmes akármicsodát?
Ha utólag wint telepitek mellé, az mbr-t megbiszkálja a windows, de benne lesz a listában a macosx?

Köszi a válaszokat!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#24415) Titmouse09 válasza kerobi (#24414) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Hali!

Én a Niresh Mavericks-et raktam fel egy AMD laptopra, és stabilnak mondom annak ellenére, hogy a VGA-mat nem támogatja. Ez alapjában nem egetverő probléma, pl netezésre elég. Mondjuk a Safari nálam használhatatlan, de felraktam az operát és az perfect.

Win8 mellé raktam, és felismeri az NTFS partíciókat is, viszont a Windowsban eltűnt a MAC partíciója. (Lehet csak meg kellene jeleníteni, de nem néztem, mert nem zavar)

SSD-m (még) nincs, de szerintem támogatja, mivel fel lehet telepíteni a TRIM funkciót is.

Az MBR-es, vagyis bootos dolog nálam elég érdekesen alakult. Én USB-ről telepítettem, és miután felraktam csak akkor bootolt a gép, ha benne volt a telepítő pendrive. Ez akkor vált aggasztóvá, mikor kiderült, hogy a Windows telepítő DVD-ről még így sem tudok bootolni. Ezt úgy lehet megoldani, hogy a CPUNullPowerManagement, vagy valami hasonló nevű kiegészítőt kell telepíteni vagy még telepítéskor, ha van ilyen lehetőség és akkor nem lesz ilyen problémád, vagy utólag multibeast-tel. Ha tudsz bootolni Win telepítőt, akkor azzal kijavíttatod a windows indulását akadályozó problémákat. Ha belépsz ezután a Windowsba, akkor az EasyBCD nev programmal hozzáadsz az MBR-hez egy OSX funkciót. Ja és el ne felejts bootloadert telepíteni az OSX-ben!

Szerintem minden kérdésedre válaszoltam, ahogy tudtam, ha van több is írj nyugodtan és ha tudok segítek!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24416) kerobi válasza Titmouse09 (#24415) üzenetére


kerobi
senior tag

Nagyon köszönöm Titmouse09!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#24417) Xero válasza Titmouse09 (#24415) üzenetére


Xero
nagyúr

Boot camp alap drivercsomag telepítése után Windowsban is lehet olvasni a hfs partíciót.
OS X alatt szintén csak olvasni lehet oob az NTFS partíciót, az írásról bővebben itt írtam.

(#24418) Mr.C


Mr.C
őstag

Amúgy... azt értem, hogy a Niresh verzió tele van tömve kextekkel, hogy a newbie emberkéknek is sikerüljön nagy valószínűséggel az OSX felrakása, de miért inkább a vanilla rendszert ajánlják és a Niresht csak kipróbálásra? Nem lenne stabil v. mi vele a probléma?

sudo rm -rf /*

(#24419) FefeeX válasza Mr.C (#24418) üzenetére


FefeeX
veterán

Azon kívül, hogy 3rd party kernel hajtja? Vagy hogy tele van kextekkel, amiket betölt a rendszer folyamatosan? Kicsit olyan ez mint a windows, amiből már az xp alatt is lehetett nagyon gyorsat csinálni, akár 1 giga ram alatt is, ha kinyírtad belőle a felesleges drivereket (aztán meg szívtál, mikor rádugtál valami újat és nem ismerte fel :) )

(#24420) kecsawi válasza Mr.C (#24418) üzenetére


kecsawi
senior tag

Niresh verzió arra jó, hogy kipróbáld, megy e minden rendesen, mert jogszerint nem használhatod, nem érintetlen a rendszer. Niresh alól (ha nincs osx a családban) tudsz rendes telepítőt kreálni, és gyári rendszert Európában jogszerűen használni, hiába nincs mac-ed.

(#24421) Mr.C válasza kecsawi (#24420) üzenetére


Mr.C
őstag

Tehát, hogy értetlenkejek. Ha feraktam a Niresh félét, akkor ott megcsinálom a bootolható USB-t , és kiválogatom azokat a kexteket, amik majd kelleni fognak a vanillához, és majd ha a szűz OS felépül (remélhetőleg), akkor a működő rendszer alól töltöm be őket?

sudo rm -rf /*

(#24422) kecsawi válasza Mr.C (#24421) üzenetére


kecsawi
senior tag

Valahogy így...

(#24423) foka válasza kecsawi (#24422) üzenetére


foka
aktív tag

Bocsi a láma kérdésért, de hogy jövök rá, hogy melyik kell belőlük és melyik nem?

Üdv: Fóka

(#24424) RaZroX válasza foka (#24423) üzenetére


RaZroX
addikt

Úgy, hogy megnézed milyen géped van és a google (is your friend) segít megtalálni a hozzá való kexteket.
De egyébként ha itt leírod milyen géped van akkor biztos lesz aki szívesen segít neked, persze célszerű akkor rákérdezni ha nem megy és nem akkor ha nincs hozzá kedved.

más: Egyébként ha Niresh alatt nem megy valami pl hang, attól még a retail rendszer alatt működhet a hozzá való kextekkel.. Nekem anno iAtkos alatt volt pont ilyen, hogy a lan az sehogy nem akart menni, a retail meg alapjárat felismerte.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24425) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Új gépet raknék össze munkaállomásnak (photoshop).

ITX alaplapot keresek, amin jól működik (pl. sleep). Mit javasoltok?
Jó lenne 15-25 eFt-ból megúszni. Viszont meggyőzhető vagyok, hogy ha valami megéri, akkor megfizessem.

-GA B75N : tetszik, hogy olcsó és nem látom miért ne lenne elég
-GA Z87N-wifi : 13 eFt-vel több (plusz a CPU is drágább), de nem tudom kell-e, csak hát ezt ajánlják

Valószínűleg egy i5 3470 vagy 4570 lenne.
(RAM: 8 v 16 GB + HDD: SEAGATE 2,5" Momentus XT Hybrid 1TB lesz még benne.)
(Van egy HD7770-em ez is benne lesz)

Nem tudom, hogy MSI-vel vagy ASRockkal mennyire boldogulnék. Mindig csak a Gigabyte-ot tolják, aztán csomót lehet olvasni arról megy az mással is, sőt. Csak erről nincs tapasztalatom, félek nem Gigát venni.
Most egy GA-EP41-em van, és egy év volt anno mire összehoztam, hogy menjen a HD7770-el a 10.8.5.
Tehát ha kicsit telepítgetni, vagy DSDT-zni kell, attól nem félek, csak végén menjen rajta minden (USB3, sleep).

Köszi előre is mindenkinek!

(#24426) Máté94 válasza naja (#24425) üzenetére


Máté94
addikt

Mivel úgy sem tervezel OC-t, ezért feleslegesnek tartom a Z-s alaplapot. Elég H és B-s között nézelődni. H87N, B85N, ezek ugyan úgy jók.

(#24427) naja válasza Máté94 (#24426) üzenetére


naja
aktív tag

Oké, köszi.
És az igaz, hogy ha csak tehetem Gigabyte-ot válasszak?
Bár azt hiszem ennél a B75N+i5 3470-nél jobb ár/teljesítményű párost úgysem találok.
Ezek amúgy tökéletesek lesznek a hackintoshoz?

(#24428) xedos válasza naja (#24427) üzenetére


xedos
addikt

Igen, nekem is ilyen van :-)

(#24429) dolmany


dolmany
csendes tag

Fiamnak szeretnék összerakni egy olyan gépet, amelyen win 8.1 és osx futna dual boot módban. Az alábbi konfigurációt hályogkovács módjára a http://www.tonymacx86.com oldal olvasgatása alapján válogattam össze törekedve a minél alacsonyabb árra. Az osx alatt fontos lenne a logic pro x használata, és az is jó lenne, ha fotószerkesztésre, videószerkesztésre is lehetne használni a gépet (kamaszról lévén szó, némi játék is eldöcöghetne).

Alaplap: GIGABYTE GA-Z87M-D3H vagy GIGABYTE GA-Z97M-D3H ~25k vagy ~30k
Processzor: Intel Core i5-4440 3.1GHz 1150 ~43k
Memória: Corsair 8GB DDR3 1600MHz ~22k
Videokártya: GIGABYTE GF GT640 OC 2GB 128bit DDR3 PCI-E ~24k
Ház: FRACTAL DESIGN Core 1000 ~11k
Tápegység: Corsair CS550M ~24k
SSD:???
HDD:???
HŰTŐ:???

Eddig össz.: ~154K

A hűtésről lövésem sincs jelen felhasználási feltételek mellett, és arról sem, hogy a dual boot-hoz mi lenne az ideális tárolóeszköz vagy azok kombinációja. Természetesen számomra az ár a legfontosabb, és hogy ne kelljen sokat mókolni a rendszer életre keltésével, a fiam számára pedig a használhatóság! :)

Minden segítséget előre is nagyon köszönök!

(#24430) Máté94 válasza dolmany (#24429) üzenetére


Máté94
addikt

Nem igazán látom a Z-s lap lényegét, így azt nyugodtan lehet az ugyanilyen H-ra cserélni, talán olcsóbb is.

Dual boot-ra akkor gondolom 2xSSD az egyértelmű, igazából mindegy melyik. HDD így közösen valami olyanrra formázva, amit mindkét rendszer lát. Amelyik jobban illik a pénztárcához mindegyikből.

GT640-től nem igen lesz játékos, bár nem ismerem a felbontást, amin használva lenne és a játékokat, se de azok biztos az újabbak közül lennének, ha tippelni kell. :DDD

A stock Intel hűtő szerintem megteszi így elsőre.

(#24431) dolmany válasza Máté94 (#24430) üzenetére


dolmany
csendes tag

Idézem azt a két választ, amit eddig kaptam egy másik topikban (H-s lapot írták :) ):

"Játék lenne? Mert akkor a vga kuka.
Nézd meg,hogy mi kompatibilis, de legalább egy gtx 750, 650 Ti kellene.
Sima 650 is gyenge és nehogy gddr3-as vgat- vegyél. 2GB gddr3-as vga gyengébb,mint 1GB gddr5.

Házat cserélném cm n200-ra, a többi dologra meg szerintem szaktopickokba kérdezz rá,ha ennyire speckó dolgok kellenek.

Táp picit húzós szerintem.
XFX 550,fsp raider 550 bőven elég lenne."

"Felesleges a Z-s lap. Egy H87M-D3H is OSX kompatibilis.
VGA-nak, meg egy GTX660-at mondjuk."

Mit szólsz a válaszokban ajánlott házhoz, videókártyához és táphoz? Nálad fut win+osx rendszer, tudnál ajánlani leírást a telepítéshez?

(#24432) Máté94 válasza dolmany (#24431) üzenetére


Máté94
addikt

GT650/Ti már jöhetnek, ők velük nincs gond. Maxwell support viszont még nincs. Biztos lesz, de valószínűleg csak Yosemite-al.

Ház és a táp OS X független, nyugodtan lehet, amit ajánlanak vagy ahogy tetszik.

Nálam nincs és nem is lesz még szerintem jó sokáig - laptopom van - . Amit tudok azt a fórumokon szedem össze.

Dual boot-ra amit találtam.

(#24433) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv srácok!

Egy i5 2400, nvidia gainward 550 ti, 8 gb 1333-as ram, asus p8h61-m lapra felrakható valami menő osx? :)
Hang, meg minden működik?

Illetve egy asus notira? (alap proci, 6 giga ram+ nvidia 720m.

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#24434) dolmany válasza Máté94 (#24432) üzenetére


dolmany
csendes tag

Értem, köszi szépen.

(#24435) foka


foka
aktív tag

Újra üdv mindenkinek!

Azon gondolkodtam, hogyha sokat szívnak az emberek az Asus lapok bootolása miatt ahogy én is, az unibeast-es pendrive hogy tudja beindítani a már telepített rendszert és hogy lehetne ezt a vinyóra feltenni? Elég egyszerű megoldásnak tűnik (logikailag nem technikailag), hogy a pendrive bootolási módszerét ráhúzzuk egy amúgy működő rendszerre. Tudom, hogy ez nem ennyire egyszerű, mert a win7 installálását pendrive-ra se tudtam megoldani, pedig ahhoz volt szájbarágós leírás ami másoknak állítólag sikerült, de ez hátha működőképes út lenne/lehetne.

Üdv: Fóka

(#24436) xedos válasza dolmany (#24431) üzenetére


xedos
addikt

GT650-et használók 1Gbyte GDR5-ös Rammal - World Of Tanks 1920x1080, nem minden max-on...
i5-3570K-s proci és egy mínőségi 250W-os SFX táppal... bőven elég! 125W felett még nem volt a fogyasztása.

(#24437) dolmany válasza xedos (#24436) üzenetére


dolmany
csendes tag

Mondjuk a te processzorodnak más a foglalata, mint amit én írtam, de megfontolom a felvetésed, köszi.

(#24438) xedos válasza dolmany (#24437) üzenetére


xedos
addikt

Én is gondolkodtam a 750-es VGA-n, de ott nem találtam 100%-os támogatást. Ezzel meg nem volt gond. Az alaplapom Gigabyte B75 még Ivy Bridg-el, mert amikor vettem, ez már akkor is 100%-osan támogatott volt.

(#24439) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!

Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy van egy mac prom, és vettem bele egy xfx hd 5870-es kártyát.
Hogy lehetne a legegyszerűbben efi-sre flashelni? Adott ugye a mac is gyári kártyával, vagy esetleg pc amiben megtudom csinálni.

Köszönöm előre is!

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#24440) koháry


koháry
tag

Üdv! Az mitől lehet, hogy mostanában néha szakadozik a net, de nem a szolgáltatónál van a probléma, mert megmértem/mérettem. Böngészés közben néha azt írja ki, hogy nem lehet megjeleníteni az oldalt. Próbáltam már a hálózati diagnosztikát is futtatni, de ott azt írja rendben van a net és a wifi is?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24441) RaZroX válasza koháry (#24440) üzenetére


RaZroX
addikt

Ennél egy picit több infó kéne. (hardver, os, kext, illetve hogy a hálózatban egy másik gép olyankor épp hogy állt a kapcsolattal már ha van másik gép rákötve)

This is the way

(#24442) koháry


koháry
tag

Maverickset használok.

Modellnév: iMac
Modellazonosító: iMac13,2
Processzor neve: Intel Core i5
Processzor sebessége: 3,40 GHz
Processzorok száma: 1
Magok teljes száma: 4
L2 gyorstár (magonként): 256 KB
L3 gyorstár: 6 MB
Memória: 16 GB
Boot ROM verziója: MultiBeast.tonymacx86.com
SMC verzió (rendszer): 1.30f3
ALX Ethernet Driver:

Név: Qualcomm Atheros AR8161 Gigabit Ethernet
Típus: Ethernet-vezérlő
Busz: PCI
Forgalmazóazonosító: 0x1969
Eszköz ID: 0x1091
Alrendszer-forgalmazó azonosítója: 0x1458
Alrendszer ID: 0xe000
Revízió ID: 0x0010
Összeköttetés szélessége: x1
BSD név: en2
Kext név: ALXEthernet.kext
Hely: /System/Library/Extensions/IONetworkingFamily.kext/Contents/PlugIns/ALXEthernet.kext
Verzió: 1.0.2

NVIDIA GeForce GTX 650:

Lapkakészlet modell: NVIDIA GeForce GTX 650
Típus: GPU
Busz: PCIe
PCIe-vonal szélessége: x16
VRAM (összesen): 1024 MB
Forgalmazó: NVIDIA (0x10de)
Eszközazonosító: 0x0fc6
Revízió ID: 0x00a2
ROM revízió: preset 1.0.0

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24443) RaZroX válasza koháry (#24442) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen, elég easy a [ctrl+c / v] de alaplap pontos típus kéne, honnan és milyen Mavericks-ed van, alapjárat megy-e a lan vagy te raktál fel kextet hozzá és ha igen honnan van és melyik az ? Ha segítség kell ne legyünk lusták feltenni rendesen a kérdést a kellő infóval.

This is the way

(#24444) koháry válasza RaZroX (#24443) üzenetére


koháry
tag

Appstore-ból van hivatalos 10.9.3. A legújabb multibeastból raktam fel az atheros kextet. Giga Z77DS3H lapom van. Ahogy leírtam megy alapból a wifin és etherneten is a net, de néha belassul, szakad.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24445) Xero válasza KlezOne (#24439) üzenetére


Xero
nagyúr

(#24446) KlezOne válasza Xero (#24445) üzenetére


KlezOne
tag

Közbe odáig jutottam, hogy felment rá innen az efi bios (amit linkeltél).
És nem működik se pc-ben se mac-ben a kárya, úgyhogy megyek keresek egy sima pci kártyát elöször, aztán megprobálom feléleszteni atlfashel bios alól. (Mondjuk ebben se ártana a segítség, mert régen csináltam ilyen nvidiával.)

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#24447) Xero válasza KlezOne (#24446) üzenetére


Xero
nagyúr

Az a helyzet, hogy utoljára a G4-hez flasheltem egy Ti4600-t. Azóta gyári kártyákat használtam. :(

(#24448) KlezOne válasza Xero (#24447) üzenetére


KlezOne
tag

Azt nemtudom, hogy ha sikerül visszarakni rá a gyári biost, használjam inkább azzal a macet? Mert azt írja hogy hd 5000-es kártya 1gb-rammal, és úgy ment mind a 2 dvi is, csak boot képernyő nemvolt.
(Nemtudom ez teljesítményben vagy valamiben, mit jelent neki)

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#24449) Xero válasza KlezOne (#24448) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha van QE/CI, akkor szerintem úgy is bőven vállalható. Viszont az olvasottak alapján nem minden kártyánál van QE/CI. :(

(#24450) KlezOne válasza Xero (#24449) üzenetére


KlezOne
tag

Quartz extremre gondolsz, de a CI az mi?

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.