Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) sEtuke válasza Tikakukac (#24300) üzenetére


sEtuke
tag

Én is így vélekedek :DDDDD

(#24302) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,van valakinek tapasztalata az új Z97 lapokkal?

Zero Defect.No Compromise !

(#24303) #68216320 válasza sEtuke (#24299) üzenetére


#68216320
törölt tag

Érdekelne mire jutsz vele, mert én is kipróbálnám az asztali gépen. AMD-s természetesen :)
Laptopon túl könnyű már, hogy minden működik :)

(#24304) sEtuke


sEtuke
tag

Akkor segíthetnénk egymást... :D Én meg laptopon nem boldogulok.. Amúgy az asztali AMD-s PC-n fent van,niresh mavericks úgy felment,hogy semmit se kellett változtatni (gondolok arra,hogy kext install,kernel módosítás,vagy bármi ilyesmi..) Ha gondolod keress PÜ-ben!

(#24305) RaZroX


RaZroX
addikt

Hozzá tenném, hogy AMD-s gépen sose lesz olyan a rendszer, mint intel-en. Sok bugba futhat az ember és ki tudja, hogy mi nem működik. Szóval személy szerint én nem ajánlom.

This is the way

(#24306) weinmaker válasza #68216320 (#24303) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez azért elég túlzás. Én heteket szívtam egy elég jó laptoppal, és mégsem működik sajnos rendesen. A radeon vga beteszi a kulcsot (legalábbis nálam, és sok más felhasználónál) ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#24307) #68216320 válasza weinmaker (#24306) üzenetére


#68216320
törölt tag

A saját laptopomról beszéltem természetesen. Az Intel-es és a kártyaolvasó kivételével minden működik rajta. Speedstep is rendben dolgozik. HD3000 működik, az Nvidia nem, de ez nem meglepő. Mondjuk az már más kérdés, hogy annyira ronda az OS X az 1366x768-as kijelzőn, hogy inkább nem használom :)

(#24308) FefeeX válasza #68216320 (#24307) üzenetére


FefeeX
veterán

ronda? nekem natívan annyi a 11" MBAiren, és nincs vele ilyen problémám...

(#24309) weinmaker válasza #68216320 (#24307) üzenetére


weinmaker
őstag

Az enyém is inteles Hp Probook. Ráadásul nem is rossz kis noti, és mégse, de már nem is izgat annyira.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#24310) #68216320 válasza FefeeX (#24308) üzenetére


#68216320
törölt tag

Oké, de ez 15.6-on ekkora és nagyon látszik a csúnya font smoothing bármire állítom a paramétert. Magasabb DPI kellene. Az lehet a gond, hogy szerintem ekkora felbontáshoz kisebb képernyőt társít a rendszer. Vagy fene tudja, de tényleg csúnya sajnos.

weinmaker: Akkor lehet nekem mákom van az Asus-ommal. Van hozzá kext pack is, de vadászni kellett picit hozzá, mert egyik sem tökéletes. Viszont összeszedtem mostanra azt a pár darabot ami kellett a hang, multi touchpad, bluetooth használatához. Wifihez is van, bár én cseréltem benne, mert az eredeti nem tudott 5GHz-et. Ami most van, az natívan támogatott. DSDT is van a géphez, ami kikapcsolja az Optimus miatt amúgy sem használható NVidia VGA-t és nem is fogyaszt így semmit.

[ Szerkesztve ]

(#24311) adamka16


adamka16
őstag

Fejlemények az ügyembe:

Ugye visszaküldtem garanciába a lapomat, ő szerintük a lap rendben van tehát nem cserélik csak visszaküldik 2e ft ellenében. Úgyhogy nem elég, hogy szarul kapom vissza a lapot, de még fizetek is érte. Hát ez hulla jó...

Milyen bios reset van multibeast-ben? Tudtommal ilyent nem tettem fel, de lehet újrarántom majd az egész rendszert, meg kipróbálom win 7 alatt is, hogy történik-e hasonló viselkedés, ha nem akkor egyértelmű az os x-el van valami probléma.

(#24312) xedos válasza adamka16 (#24311) üzenetére


xedos
addikt

Én erre gondoltam: [link]APPLE RTC Patch from CMOS reset talán 6.kép...

(#24313) adamka16 válasza xedos (#24312) üzenetére


adamka16
őstag

Ilyent tuti nem raktam fel, legalább is nem emlékszem rá. Ha visszajön, akkor meglátom.. de azért mégis csak enyhén szólva is dühítő a dolog.

(#24314) #68216320 válasza adamka16 (#24313) üzenetére


#68216320
törölt tag

A régi lapommal még 10.8-nál nekem is volt ilyesmi. Aztán külön kext-eket összevadászva és kihagyva a multibeast-et megszűnt a dolog. Én sem értettem a dolgot. :N

(#24315) adamka16 válasza #68216320 (#24314) üzenetére


adamka16
őstag

sima 10.9.1-el nem is nagyon volt problémám, majd frissítettem utána egy darabig hibátlan volt, aztán elkezdte ezt a hülyeséget. Marad az, hogy win-el használom majd, meg nyomatom rajt 2 napig a prime-ot, bár elvileg nem kéne gondnak lennie mással sem, meg ha hibás egy memória, miért resetelne a bios, meg csinálna ilyen hülyeségeket?!

(#24316) foka válasza adamka16 (#24315) üzenetére


foka
aktív tag

Nemrég sikerült felrakni a konfigomra a Snow Leopardot, ami viszont csak az ibooot haswellel indult, multibeast sehogy se sikerült. Most felraktam a 10.9.3-at, azóta se sikerült felrakni rá a multibeast-et, hogy tényleg el is induljon vele, az unibeast usb-ről indul csak, ha a vinyóról akarom bootoltatni azóta nekem is belép az uefi-be, ráadásul most már a 10.9.3 is pár perc után kifagy.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24317) FefeeX válasza adamka16 (#24315) üzenetére


FefeeX
veterán

For info nekem is resetelt a biosom tegnap. Mármint az új lapomban, OSX újraindításnál.
Szóval ez OSX hiba és nem lap. És szerintem pont a linkelt dolog a megoldás a CMOS reset ellen.

(#24318) adamka16 válasza FefeeX (#24317) üzenetére


adamka16
őstag

Elvileg hétfőn jön vissza a lapom, akkor még a régi rendszeren kipróbálom szerintem.

(#24319) 800.henrik


800.henrik
senior tag

OSX 10.9-et hogyan lehet telepíteni DVD nélkül, HDD-ről? Most Windows 8.1 X64 van a gépen.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24320) foka válasza 800.henrik (#24319) üzenetére


foka
aktív tag

Ha van egy valamilyen működő Snow Leopard (elméletileg vmware alól is), alóla már lehet egy pendrive-os 10.9 telepítőt kreálni UniBeast-tel. [link]
Vagy egy akármilyen kicsi vinyóra told fel a 10.6-ot (ezért vettem egy 160-ast).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24321) 800.henrik válasza foka (#24320) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem jó pendrive, a gépem nem indul USB-ről... :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24322) FefeeX válasza 800.henrik (#24321) üzenetére


FefeeX
veterán

a HDD priority-t kell átállítani, ugyanis a GBT lapok nem USB-ként listázzák ki a pendrive-okat, hanem mintha beépített vinyó lenne ismerik fel.

(#24323) foka válasza 800.henrik (#24321) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor dvd-ről telepített (win alól is van lehetőség kiírni) 10.6 Snow Leopard frissítése 10.9-re a Mac App Store-ból (én is onnan szedtem le a 10.9.3-at, csak kimentettem usb-re is) egy rövid regisztráció után.

Üdv: Fóka

(#24324) foka válasza FefeeX (#24322) üzenetére


foka
aktív tag

Pontosan így van :K :K :K

Üdv: Fóka

(#24325) 800.henrik válasza foka (#24323) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nincs a gépemben DVD lejátszó... :( :O HDD-ről nem lehet telepíteni? :F

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24326) ThuG4LifE válasza 800.henrik (#24325) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Lehet, csinálsz egy partíciót a telepítőnek.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24327) 800.henrik válasza ThuG4LifE (#24326) üzenetére


800.henrik
senior tag

Csináltam egy 10Gb-os partíciót, hogyan rakjam rá a telepítőt?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24328) foka válasza 800.henrik (#24327) üzenetére


foka
aktív tag

Annak is OS X-esnek kell lennie ;]
Ördögi kör, volt egy PowerMac G4-esem vinyó nélkül, telepíteni kellett volna rá OS X-et ami ugye csak működő OS X alól írható ki :((( , hiába vettem bele vinyót. De ha már van működő OS X-ed akkor már bármelyik dmg fájlt telepítheted, nem muszáj kiírni. Na mire meglett az a működő telepítőm azt azóta is őrzöm mint a szent grált. Hál istennek akkor kiírtam a Snow Leopardot is (pedig az inteles nem megy fel a PowerPC-re), úgyhogy arra sincs gondom ;]

A legegyszerűbben az USB-s pendrive boottal, vagy egy USB-s DVD-vel járnál (vagy telepítés idejére kérjél kölcsön belsőt a gépedbe).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24329) adamka16


adamka16
őstag

Lap megjött, F9-es bios van rajt, most nézem, hogy nemrég tették fel a giga oldalára... Biztos ami biztos, cmos reset patch-et is feldobtam, ha ezután is gondja lesz akkor újrahúzom az osx-et rajt.

(#24330) foka válasza adamka16 (#24329) üzenetére


foka
aktív tag

Ha sikerül, írd le légyszi mit csináltál másképp (vagy mit hogy csináltál).

Üdv: Fóka

(#24331) belaboy


belaboy
csendes tag

Sziasztok.
Samsung Series 9 NP900X3C Notebook-ra szeretnék OS X-et.
Jelenleg Windows 8.1 van rajta. Megoldható? Tud valaki segíteni ebben?
Vagy valaki vállalná hogy megcsinálja,és ha igen mennyiért? :R

Azt még csak tudom,hogy mi lesz.De addig mi lesz?belaboy12@freemail.hu

(#24332) xedos


xedos
addikt

Egy idő után mindig beágok...
Miért nem tudtok rákeresni a noti nevére +osx86 ???
Itt írnak: [link]

De inkább nem megy...

(#24333) belaboy válasza xedos (#24332) üzenetére


belaboy
csendes tag

Gondolom ez nekem szólt. Teljesen hülye vagyok hozzá és most sem lettem okosabb. :(

Azt még csak tudom,hogy mi lesz.De addig mi lesz?belaboy12@freemail.hu

(#24334) FefeeX válasza belaboy (#24333) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, mint ahogy az első HSZben benne is van, notebooknak általában nem is érdemes nekiállni. Amennyiben pedig az általad leírt állapot az adott, akkor meg pláne.

(#24335) belaboy válasza FefeeX (#24334) üzenetére


belaboy
csendes tag

Igen,értem. Ezért is kérdeztem,hogy van-e valaki aki megcsinálja?
Nem én akartam nekiállni. :D

Azt még csak tudom,hogy mi lesz.De addig mi lesz?belaboy12@freemail.hu

(#24336) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!

Fel szeretném rakni AMD-s laptopomra valamelyik OSX-et csak úgy kipróbálni. Először virtuális gépen próbálkoznék. Amit eddig próbáltam (osx86project) az nem működött. Felraktam aztán mikor restartolt meghalt.

A gépen W8x64 van.

Tudnátok ajánlani valamit? (nem tudom mennyire szabad itt ezekről beszélni, az összefoglalót átfutottam)

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24337) FefeeX válasza Titmouse09 (#24336) üzenetére


FefeeX
veterán

Igazából talán nem is a szabad-nem szabad lesz, amiért nem nagyon kapsz majd választ, hanem mert:
- ahogy néztem AMD-vel nem igazán tolja senki
- a gyakorlati tapasztalatok itt többnyire max felhasználói szintűek, eddig az alapvető (billentyűkiosztás, óra win alatt) problémákon kívül nem nagyon tudott senki értékelhető megoldással szolgálni... Szóval ha nagyon kell, akkor tonymac86 fórum, angolul, ott van esélyed konkrét segítségre is.

(#24338) Titmouse09 válasza FefeeX (#24337) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Köszönöm a választ!
Sikerült felrakni. Most drivereket keresek :C

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24339) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy fent a gépemen a 10.8.5 minden rendben vele,de érdeklődnék hogy érdemes felrakni a 10.9.3-at vagy maradjon ez.Szépen be van lakva,és tökéletesen megy minden.

(#24340) RaZroX válasza kisjimy (#24339) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak ha van valami ami miatt neked kell. Egyébként én nem váltanék egy hibátlan OS-t.

This is the way

(#24341) Tikakukac válasza kisjimy (#24339) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem is hagyd. 10.9.3 mondju bugot nekem nem hozott, de 10-ből 1 sleep visszahozás után elmegy a hang. Ami grr.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24342) kisjimy válasza RaZroX (#24340) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Köszönöm a válaszatokat,akkor marad ez.Tényleg semmi bajom vele,100% tökéletes.Azért a pár funkcióért akkor nem érdemes küzdeni a felrakással! :)

(#24343) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

AMD HD8000 szeriához valakinek nincs esetleg drivere?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24344) oszy


oszy
veterán

Srácok! Tudom, h nem a topicba vágó kérdés, de nem találok megfelelőt, csak halott topic van. :/

Hogyan lehet az OSX-ben könyvtárakat rendezni? Memóriakártyáról át lettek másolva fotók, azokat kellene mappákba rendezni és ez van a zenékkel is. :) Jelenleg nem használom, és egy barátom MacBook-ján kellene ilyeneket csinálni. :) Köszönöm!!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24345) RaZroX válasza oszy (#24344) üzenetére


RaZroX
addikt

Most vagy én értelmezem rosszul a kédésed, vagy tényleg ilyen egyszerű a válasz: Pont ugy mint windows-on... Új mappa és belerakod amit szeretnél.. :F

This is the way

(#24346) oszy válasza RaZroX (#24345) üzenetére


oszy
veterán

nem értelmezed rosszul :) csak én mivel (sajnos) nem OSX-et használok ezért nem tudom, hogy ez így működik. :) mappa létrehozása hogyan lehetséges? dettó? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24347) Tikakukac válasza oszy (#24346) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobb gomb új mappa? Az alap dolgok totál ugyanazok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24348) oszy válasza Tikakukac (#24347) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm: RaZroX, Tikakukac

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24349) Coxee


Coxee
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ASUS asus z87 Expert / Intel 1150 Chipset alaplappal? Proci: Intel(R) Core(TM) i7-4771 CPU @ 3.50GHz

Már 4 féle módszert próbáltam és mindegyik megbukott.

Nem tudom felrakni az Osx-et sehogy. Próbáltam gyári Snow Leopard telepítővel, Lion telepítővel és Mavericks telepítővel is.

Túl sok és túlságosan különböző és ellentmondásos infókat találtam és már elég durván belekavarodtam.

Üdv!

Coxee

(#24350) foka válasza Coxee (#24349) üzenetére


foka
aktív tag

A Sabertooth Z87-re felment a Snow Leopard és a Mavericks is csak nem tudtam rávenni őket a vinyóról bootolásra. A Mavericks frissítette magát, össze is omlott.
Vannak eltérések, de mennie kellene. Én Iboot-Haswellel felraktam (csak a 160-as Samu volt a gépben) a Snow Leopardot (még Mac G4 alól írtam anno) az alól már ment az USB-s Mavericks telepítés ez alapján .
A Snow Leopardra felraktam az egyik ntfs kezelőt (hogy írni is tudja a mobil vinyót) és lementettem az apps könyvárból a letöltött 10.9.3 frissítést, az ment az unibeast-es usb-re is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.