Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Giovanny válasza foka (#24350) üzenetére


Giovanny
őstag

Nálam Z87 Gryphon-on szintén minden ok volt,de boot az sehogy sem ment..

Zero Defect.No Compromise !

(#24352) foka válasza Giovanny (#24351) üzenetére


foka
aktív tag

Ez Z87, vagy Asus jellemző? :F
Jelenleg pihentetem, mert játékra felhúztam 4.4-re a 4770K-t (ez is érdekes, előtte 4.5-ön ment most már azt se bírja), de lassan visszaveszem és mehet az újrapróba, de most megnézem a 10.8-at.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24353) FefeeX válasza foka (#24352) üzenetére


FefeeX
veterán

Inkább ASUS, azon belül is UEFI/BIOS probléma lehet...

(#24354) foka válasza FefeeX (#24353) üzenetére


foka
aktív tag

Esetleg egy jövőbeli UEFI verzióban megjavulhat, vagy lesz majd hozzá javítás az OS X alá :F
Akkor majd a Sabertooth Z97 még szívatósabb lesz?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24355) szuszinho


szuszinho
őstag

Az mitől van, hogy a chrome nagyon lassú? Safari tökéletesen működik. Legfrissebb OSX van fent.

(#24356) foka válasza szuszinho (#24355) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem a Chrome be se töltött, repült és használtam tovább a Safarit :U

Üdv: Fóka

(#24357) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok!

Gépem:
AMD FX 6300
Asrock 970Pro3
AMD HD 7790
-es gépre fel lehet tenni MAC OS-et?

Vagy még mindig csak intel..?
Igazából virtualboxba lenne király..

Egy Intel dual core + NVidia 8600-as gépen Windows mellé egyszerűbb lenne feltolni?

Szükség esetén külön HDD-re is tudom tenni.

[ Szerkesztve ]

(#24358) FefeeX válasza foka (#24354) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, necces az ASUS, nem véletlen, hogy csak pár asus lappal volt siker eddig, a többi is elenyésző, a GBT viszont általában fut. Nem hiszem, hogy erre lesz "javítás" mivel hivatalosan nem is futhatna.

(#24359) Giovanny válasza foka (#24352) üzenetére


Giovanny
őstag

Ahogy előttem is írták,Asus inkább a gond,holnap jön megint egy Asus Z97 Deluxe,azon is kipróbálok,hátha szerencsém lesz.

Zero Defect.No Compromise !

(#24360) foka válasza Giovanny (#24359) üzenetére


foka
aktív tag

Elég soxor hallottam már az Asus problémákat, de mint már mondtam, amikor a gépet összeállítottam nem volt képben az OS X. Mondjuk amúgy is fontosabb a Sabertooth megléte, mint az OS X "kényelme".
A Z97 próba eredménye érdekel!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24361) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Halihó!

Hol is kezdjem... Szóval, adott egy Asus G75VX laptop egy OCZ Vertex4 SSD-vel rajta W7-tel. Van még egy 750-es Hitachi merevlemez mellette. Tegnapi WWDC után megjött a kedvem, hogy esetleg feltúrnám majd az új rendszert egy +SSD az olvasó helyére szerintetek elég lehet és vajon kezelné e a laptop hardverét? Valamint olyan kérdés foglalkoztat még, hogy mennyire lehetne dolgozni a már meglévő és adatokat tartalmazó Hitachi merevlemezről mind a két OS alatt?!
Köszönöm

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#24362) #68216320 válasza Victoryus94 (#24357) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én az alábbi gépen próbáltam nemrég Niresh Mavericks kutyulmányát.

Asus M4A790XTD EVO, Phenom II x4 975, HD7770

Elsőre felment, volt hang, vga gyorsítás. CPU energiagazdálkodás természetesen nem volt. Mást nem néztem. AMD vonalon a frissítés is macera nagyon. Inkább csak egy próbának való. Intel a megfelelő alap hozzá.

(#24363) koháry


koháry
tag

Valaki próbálkozott már yosemite update-tel? Ha igen működik minden? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24364) FefeeX válasza koháry (#24363) üzenetére


FefeeX
veterán

Mivel Brokenstones-on sincs fenn Yosemite ezért nem hiszem, hogy bárki próbálkozott volna vele... De javítsatok, ha tévednék...

A legnagyobb kamuoldalon lehet találni de ha beleolvasol:
"Original Developer Preview is not in a .app it's in a .dmg.

Fake Torrent."

update: azóta találtam egyet amit valami Omniris group publikált, node nem eredeti forrásból származó, tört, átdolgozott OSX-et (alfát ráadásul) még a MacBook Airemen sem próbálok ki, nem hogy a labilis Hackintosh-on...

[ Szerkesztve ]

(#24365) ThuG4LifE válasza koháry (#24363) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Én megvárom amíg az apple küldi a public beta-t. Aztán ha lesz időm és kedvem, akkor kipróbálom.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24366) #92049152 válasza ThuG4LifE (#24365) üzenetére


#92049152
törölt tag

(#24367) ThuG4LifE válasza #92049152 (#24366) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Tudom. ;) De megvárom a public betat.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24368) FefeeX válasza ThuG4LifE (#24367) üzenetére


FefeeX
veterán

Pláne hogy ingyen lehet jelentkezni a public béta tesztelésére...

(#24369) ThuG4LifE válasza FefeeX (#24368) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Igen, már megtettem. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24370) koháry válasza ThuG4LifE (#24369) üzenetére


koháry
tag

Hol lehet jelentkezni?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24371) Xero válasza FefeeX (#24364) üzenetére


Xero
nagyúr

Vannak kint proper rls-ek. Kettőt is találtam ami az én dev verzióm hashével megegyezik.

(#24370) koháry: Valószínűleg már késő. Az első 1M jelentkező kap majd hozzáférést.

;)

[ Szerkesztve ]

(#24372) FefeeX válasza koháry (#24370) üzenetére


FefeeX
veterán

(#24373) koháry válasza FefeeX (#24372) üzenetére


koháry
tag

Köszönöm, nem írt ki még semmit azzal kapcsolatban,hogy lekéstem volna. 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24374) koháry válasza Xero (#24371) üzenetére


koháry
tag

Látom,te már azt használod.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24375) Lazika


Lazika
senior tag

Le lehet szedni máshonnan is, én már fel is raktam. Vagy vársz amíg jön a public beta.

(#24376) koháry válasza Lazika (#24375) üzenetére


koháry
tag

Ok,de mennyire stabil a rendszer, vannak vele kompatibilitási problémák( pl: vmware)?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24377) Tikakukac válasza koháry (#24376) üzenetére


Tikakukac
titán

Fullos bétás rendszert főleg hackire? Muhaha. Az egyik legkompatibilisebb gépem van és egy frissítést mindig ki kell hagyni, mert ha felrakom 1 napig offos a gépen valami.

Indexesek írtak kis szösszenetet, rakja fel az, akinek erre van ideje. Akinek használni kell a gépet az kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24378) Lazika válasza koháry (#24376) üzenetére


Lazika
senior tag

Mivel béta ezért biztos vannak/ lesznek hibái, annyira még nem volt időm tesztelni. Eddig nem találkoztam semmivel.

(#24379) koháry válasza Tikakukac (#24377) üzenetére


koháry
tag

Nálam még nem volt gond a frissítésekkel idáig. Pontosabban annyi, hogy az audió kextet mindig újra kell rakni. Ettöl függetlenül nem raknám fel a yosemite-t csak esetleg egy másik partícióra.😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24380) Tikakukac válasza koháry (#24379) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem ismerem a konfigodat, lehet még nálam is splíerebbül lett összerakva, de altatás után hang nuku most perpill.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24381) koháry válasza Tikakukac (#24380) üzenetére


koháry
tag

Na altatni azt nem szoktam, így errōl nem tudok nyilatkozni. 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24382) Tikakukac válasza koháry (#24381) üzenetére


Tikakukac
titán

Én tudok és ott van bugzás bőven :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24383) Allure válasza Tikakukac (#24382) üzenetére


Allure
aktív tag

Én is sokat altatom a gépet, néha előfordul, hogy elszáll a hang, de nem jellemző. Talán 2-3 alkalommal havonta. Mondjuk én a hangot a Mountain Lion-hoz való Multibeastből szoktam telepíteni, a Mavericks-hez való nálam is bugosabb volt.

(#24384) talamasca válasza Allure (#24383) üzenetére


talamasca
senior tag

Ott a pont! Nálam is szarakodott a hang a Mavericks-es Multibeastekkel.
Addig olvasgattam a témában, amíg megtaláltam, hogy régiből rakjam fel az audio kextet és azóta hibátlan.
Pedig az én konfigom full kompatibilis, tomymaces ajánlatokból összerakott.

Yosemite-t meg felraktam VMware Fusionnal, csak az istenért se tudom a vramot 128 MB-nál feljebb tornázni. Így is használható, de mindennapira nem igazán.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#24385) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Unatkoztam, csinaltam egy 10.10-es telepitot, clover bejon, de semmilyen boot flaggel nem tudom elinditani.
:o
Valaki hacklin probalta mar?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24386) FefeeX válasza ThuG4LifE (#24385) üzenetére


FefeeX
veterán

Mivel az én hacklim még nem stabil teljesen, ezért nem is laktam még be, tehát egy gyors CCC mentés, aztán bepróbálom este, mivel szereztem hivatalos forrásból developer prev-et. Nincs veszítenivalóm, ami mondjuk a MBA-mról nem elmondható :) Esély nem sok van, de meglátjuk :)

(#24387) Máté94 válasza ThuG4LifE (#24385) üzenetére


Máté94
addikt

Külföldiek már próbálták és elvileg megy. :)

(#24388) ThuG4LifE válasza Máté94 (#24387) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Igen, próbáltam már sok mindent, de nem akar összejönni. :(

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24389) Lazika válasza ThuG4LifE (#24388) üzenetére


Lazika
senior tag

Én ez alapján csináltam, és megy.

[ Szerkesztve ]

(#24390) ThuG4LifE válasza Lazika (#24389) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Szintén, de nem akar elindulni a boot, csak a kernel-dev-mode=1 flaget használtad? Próbáltam mellé még mást is, de mindig megáll 2 másodperc után kb system uptime in nanoseconds bla bla szövegnél.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24391) Lazika válasza ThuG4LifE (#24390) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen csak azt a flaget írtam be. Sajnos, akkor nem tudom, mi lehet. :S Ez az első cloveres installom.

[ Szerkesztve ]

(#24392) ThuG4LifE válasza Lazika (#24391) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Csak sikerült. :)
Egy rakat kísérletezgetés után a cover config plistjét kicseréltem a jelenlegire, amit használtam és így végre jó.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24393) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Pár tapasztalat: elég sok program el sem indul (little snitch, text wrangler, chrome 1szer elindult :D ).
Az usb audiot sikerült életre kelteni, először a midi beállításoknál kellett megmondani a rendszernek, hogy azt használja hang ki és bemenetnek.
Sebesség türhető, de van néha akadás. A net valami miatt nagyon lassú.
Kinézet:
- Safari, Mail szép lett.
- Az értesítések is tetszik, kb. mintha az iphonet látnám.
- Mappa és egyéb ikonok kicsit furcsák elsőre, a beállítások ikon nagyon elüt a többitől.
- A 2D-s dock is jobban bejön, mint a mostani 3D-s.
- Bemutatóban volt Dark "téma" is, én nem találtam meg, bár lehet, hogy ott egy másik verziót demoztak és ebben a verzióban még nincs benne.

Ez a DP verzió azt hiszem pont ennyire elég egy átlag usernak, szenvedni kicsit az installal, megnézni, kicsit szórakozni, aztán visszatenni a 10.9-et és várni a végleges verziót. :B Az iOS 8 bétája ehhez képest egy végleges verzió. :D

Ui: Ha valaki kedvet kapna hozzá, korábban linkelve van egy telepítési útmutató. Az én rendszeremnél a 10.9-nél elég volt egy GE=Yes flag a bootolásnál. Itt kellett hozzá még cpus=1 flag is. Illetve, ahogy már írtam a Clover config.plist-jét 1 az 1-ben lecseréltem a Maverick alatt használtra. Szóval aki nem szeret "szenvedni" az inkább hagyja még a telepítést. :)

Bocsánat, egy kicsit off lett. :B

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24394) Lazika válasza ThuG4LifE (#24393) üzenetére


Lazika
senior tag

A net nálam is lassú volt az elején, de "megjavult" :D

(#24395) FefeeX válasza ThuG4LifE (#24393) üzenetére


FefeeX
veterán

Az iOS8 bétája is egy nagy kalap... Olyan lassú, mintha 486-oson futtatnád, és instabil. Nem mondom, hogy a 7es bétája jobb volt, mert az annyira megtetszett, hogy azt használtam bejelentéstől kezdve, és az is tele volt buggal, néha nem lehetett felvenni a telefont, kilépkedtek programok, újraindult naponta 2-3szor a telefon meg hasonlók; node az iOS8 béta sem egy stabil rendszer, most olyan mint egy kiforrott Android kb

A lényeg, hogy a dev verziók első bétája még nem végfelhasználóknak való, akkor sem, ha szeretnek szívni. Én majd a 2-3. béta körül lépek asszem újra be, onnan szerintem már bírni fogom :)

[ Szerkesztve ]

(#24396) bajnokpityu válasza FefeeX (#24395) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úúúúú, ez flém volt, erősen...
pedig léteznek kiváló androidok..
LGimnél hiába van újabb szoftver, annyira kerek jól használható rendszer, hogy nem akarok variálni.gyors,okos,stabil, több havonta újraindítás,mi kellhet még?!

hivást is fel lehet venni, végülis erre való egy telefon :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24397) FefeeX válasza bajnokpityu (#24396) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért volt ott a smiley :) Van elég dolgom egyébként droiddal, de azt kell mondjam, azért a 4.0 óta erősen feljött (magyarul már gyakorlatilag tényleg ajánlható, mert üzembiztosabb, mint korábban volt), főleg hogy most más vasra sem kell annyit optimalizálni, mert olcsó az erős sokmagos vas...
De maradjon offban, ha már nem a témához kapcsolódik :)

(#24398) RaZroX


RaZroX
addikt

Amelyik gépen ment a Mavericks, azon mennie kell majd a 10.10-nek is ?
(még 775-ös gép, c2d e6300)

This is the way

(#24399) Xero válasza RaZroX (#24398) üzenetére


Xero
nagyúr

Elviekben igen, de pár dolgon variáltak így nem 100%. Egy pár kiegészítésem és saját megoldásom nem indult el a dev verzión, bár simán lehet, hogy az újabb kernel nem tud még mit kezdeni velük. Igaz én még csak Maceken próbáltam ki, hacklikra nem engedtem rá.

(#24400) RaZroX válasza Xero (#24399) üzenetére


RaZroX
addikt

Na majd amint kijön letesztelem. Annak ellenére, hogy mennyire féltem a "flat" OSX-től nagyon megtetszett.

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.