Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) koháry válasza blokad (#24650) üzenetére


koháry
tag

Leírnád részletesebben az egészet, akár privátban is elküldheted? :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24652) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem Szerintetek ezt megéri meg venni ?http://www.amazon.com/dp/B00A42PYOQ/ref=asc_df_B00A42PYOQ3200688?smid=A2GEUKRTDLVXCH&tag=nextagusmp0361507-20&linkCode=df0&creative=395129&creativeASIN=B00A42PYOQ

És ha igen Win 8.1-em mellé,a masinám intel alaplapos Duál operációs rendszert létre fogok tudni hozni ,egyszóval amit szeretnék,hogy indításnál felajánlja a választást,hogy melyik operációs rendszerembe szeretnék belépni.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:Balázs

(#24653) RaZroX válasza Kezdő Balázs (#24652) üzenetére


RaZroX
addikt

Ha ez tényleg az aminek én értelmezem, vagyis egy rendszert bemutató oktató DVD és meg is akarod venni, akkor szerintem ne kezdj bele.

Egyébként meg kéne a konfigod hozzá (pontos adatok).

Szerk.: Ha meg csak ki akarod próbálni akkor inkább tedd fel virtuálisan először.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24654) Kezdő Balázs válasza RaZroX (#24653) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Hát akkor ez felejtős,igazad van pontosan nem olvastam át és ez tényleg csak egy oktató DVD lemez lenne ,én meg csak átfutottam rajta és nem olvastam át rendesen :F ,De találtam 1,db-ot ebay-en és elég jó áron 26,angol fontért az sac/kb 10K+posta költség
Notim Asus típusú
Proci
Intel® Celeron® Dual Core™ 1007U
Procifrekvenciája
1,5 GHz
Memória
4GB DDR3 1600MHz

Virtuálisan már kipróbáltam és az tetszett,de valahogy nem az igazi és ezért szeretném telepíteni rendesen az oprendszert,csak azt nem tudom,hogy a duál operációs rendszer telepítése az én notimon lehetséges-e?

Üdv:Balázs

(#24655) RaZroX válasza Kezdő Balázs (#24654) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja hogy lapos ? Akkor azzal meg kell szenvedni és komoly kompromisszumokat kell vállalni. Sok minden lehet hogy nem fog működni, mint a wifi, bluetooth, tapi pad... márha felmegy rá. :(

És szerintem a proci se lenne okés neki, a vga-ra meg rám sem merek kérdezni, hogy mit raktak ebbe.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24656) Kezdő Balázs válasza RaZroX (#24655) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Akkor potyára meg se vesszük ,így akkor már teljesen felejtős,De nagyon kár érte,mert biztosan jó lehet használni,de ez van....
Azért köszönöm a segítséget,Mindenkinek további szép napot.

Üdv:Balázs

(#24657) bartimre88


bartimre88
tag

Halihó srácok!

No, a tegnap éjszakai munkám eredményeként sikerült felerőltetnem egy Niresh féle Mavericks-et a Sony Vaio VPC-SE1E1 laposomra. Persze közel sem működik tökéletesen, de bízom benne, hogy majd a MultiBeast-el sikerül megoldásokat találnom. Lajkusként a következőek a kérdéseim:
1. Ha a Niresh verzió sikerült, van esély rá, hogy a gyári retail DVD-s Mavericks is fölmenjen? Több próbálkozásom volt már azzal is, valószínű, hogy rossz bootflag-eket használtam.
2. A jelenlegi Niresh verzióbol lehet-e "tiszta" telepítéssek egy gyári Maverickset fölpakolni?
3. A Niresh felajánlotta, hogy frissítsek Yosemite-re, szerintetek működne-e_
4. A telepítés úgy sikerült, hogy engedtem telepíteni az összes kextet, amit csak ki lehetett választani. Viszont a wifi és a vidikari így sem üzemel. MultiBeast segítségével vajon megoldható lesz-e?

Köszönöm!!

Üdv., Imre

(#24658) xedos válasza bartimre88 (#24657) üzenetére


xedos
addikt

Meg kell nézned milyen vga, Wifi stb komponensed van - utána a multibeastben, hogy van-e hozzá megfelelő kext. Ha a wifi-hez nincs, azt tudod cserélni. A többi szerencse kérdése .

(#24659) Tikakukac válasza xedos (#24658) üzenetére


Tikakukac
titán

Notiban a wifi kari csere az nem csak úgy megy. Ha nincs whitelist mentes bios és nincs a gyári karikban olyan ami jó lenne akkor az kész, max USB-s wifi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24660) xedos válasza Tikakukac (#24659) üzenetére


xedos
addikt

Szerencsére nem HP és IBM gépem volt... mindig cseréltem DELL-es broadcomra...

(#24661) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

Amint azt fennebb is írtam, sikerűlt egy Niresh féle Mavreickset feltolnom... A problémám az lett, hogy a felajánlott frissítést elvégeztem, erre a rendszer összetojta magát... Föltelepítette a frissítést és gondolom, hogy a Niresh beállításai elúsztak :(
Ötletek?
Jah, és sehogy sem sikerült megoldanom az Ati Radeon HD 6630m vidikártya beizzítását.
Valamelyikőtöknek sikerült már ilyennel csinálnia valamit?
Köszönöm!

Üdv., Imre

(#24662) xedos válasza bartimre88 (#24661) üzenetére


xedos
addikt

Hmm...
A Niresh féle telepítő az egy kemény megváltoztatott OSX...
HA rárakod a gyárit, természetes, hogy nem indul el.

Elvileg ilyen VGA van talán a 2011-es Mac mini-ben?
Ez lesz a gond: [link]

The problem is that Apple's "switching graphics" use different technology than typical PCs "switching graphics" and the mechanism as far as drivers/development is evidently not documented and to my knowledge no one has reverse engineered it yet, thus no way to get it to work.

(#24663) bartimre88 válasza xedos (#24662) üzenetére


bartimre88
tag

Köszönöm az infókat :)
"no way to get it to work." Kezdek lemondani az os x-ről.
Az i5 procihoz tartozó hd3000-es karit be lehet üzemelni vajon?

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

(#24664) blokad válasza bartimre88 (#24663) üzenetére


blokad
senior tag

hd3000 megy minden további nélkül, szerintem GE=Yes-szel

(#24665) bartimre88


bartimre88
tag

Gyerekek!

A .kext kiterjesztesu fajlokkal mit kell csinalni, hogy futtassa a Mavericks? Elnezeset az ekezetek hianya miatt!
Koszonom!

Üdv., Imre

(#24666) ThuG4LifE válasza bartimre88 (#24665) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Telepíteni, pl KextWizard-val.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24667) bartimre88 válasza ThuG4LifE (#24666) üzenetére


bartimre88
tag

Idokozben kezdek rajonni, viszont telepites utan sincs semmi valtozas. konkretan egy ati radeon 6630m karinak a kextjerol lenne szo, illetve egy altalanos 6-os szeria kext, a tonymacx86 oldalrol...

Üdv., Imre

(#24668) RaZroX válasza bartimre88 (#24667) üzenetére


RaZroX
addikt

ujraindítottad a gépet ?
Illetve egy ilyet is futass le a kext telepítése után, kext utility megcsinálja, a wizard-ot meg nem tudom.

This is the way

(#24669) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Srácok! Adott egy Lenovo S210, amire elvileg (külföldi oldalon olvastam) rá lehet tenni OSX-et, viszont minden próbálkozásom ellenére (csak virtuális gépen tudtam egy induló rendszert összehozni) nem megy... :W
Valaki tudna nekem ebben segíteni? Nem fórumos segítségre lenne szükségem, hanem össze kellene futnunk és végigcsinálni együtt egy telepítést, ha megoldható... ...és ha van itt egy segítőkész fórumtárs, akkor priviben írj légyszíves... :)

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24670) bartimre88 válasza RaZroX (#24668) üzenetére


bartimre88
tag

Igen, ujrainditottam es semmi valtozas. azt hiszem, hogy valahova be is kellene masolnom a fajlt es utana inditanom a wizardot. erdekessegkeppen megjegyeznem, hogy a niresh telepitese utan, a kepernyomeret full hd-ban van, viszont a youtube videok pl., szaggatnak... Lehet nem is a kext kellene?
Ujra elnezest az ekezetek miatt!

Szerk. A rendszerinformacioban felismeri mindket karit, az i5 procisat es az atit is, viszont mindkettonel azt irja ki, hogy nincs kernel betoltve....

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

(#24671) RaZroX válasza bartimre88 (#24670) üzenetére


RaZroX
addikt

tehát a kártya működik csak grafikus gyorsitásod nincs.
Őszinte választ szeretnél ? Retailt tegyél fel valahogy. Lehet, hogy pont azért nem megy mert Niresh féle.
Nekem iAtkos alatt volt olyan hogy nem ment a vga még kext-tel sem és csak 1024*768-am volt, Retail alatt meg magától ment. Szóval igen ennyit számít.
Esetleg indításnál "GraphicsEnabler=Yes"-t próbáld de nemhiszem hogy segít.. csak hátha.

This is the way

(#24672) bartimre88 válasza RaZroX (#24671) üzenetére


bartimre88
tag

Probalkoztam mar a retailel is, viszont azt nem sikerult osszehoznom, szerintem a kextek es a bottflag-ek miatt :(

Üdv., Imre

(#24673) bartimre88 válasza bartimre88 (#24672) üzenetére


bartimre88
tag

Az lenne még a kérdésem, hogy különbözhet-e a Kextbeat-es telepítés, a manuálistól? Lehet manuálisan sikerrel járnék. Továbbá a MultiBeast segitségével nem tudom telepíteni azt a quickinstall cuccot, amibe van egy csomó minden. Egyszerüen leáll és kiírja, hogy nem telepíthetö :(

Üdv., Imre

(#24674) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Dell 3537-re megoldható szerintetek Mac OSX valamilyen formában? (i7-4500u, Radeon 8850M, 8GB RAM)

Nagyon szemezek a dologgal, de enyhén szólva nagyon bonyolultnak tűnik. Olvasgatom az összefoglalót is, de kicsit még magas a dolog windows-os szemmel. :)

:R

(#24675) Tikakukac válasza bajaki (#24674) üzenetére


Tikakukac
titán

Windows sem kispálya ott rendesen belőni, a vidkari oldalon és wifi tuti bukó az ziher akksi időt is felejtheted.

Virtuális gépben nézd meg azt javaslom. A meglátás pedig esélytelen. Tehát ha egy laptopként nem használható valami a cél, akkor megpróbálhatod állandóra, de, hogy az élmény siralmas lesz azt garantálom. Minap raktam egy TP-re is, meglepően fura volt, hogy asztalihoz képest milyen furcsaságok történnek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24676) bajaki válasza Tikakukac (#24675) üzenetére


bajaki
őstag

Ezek a kompromisszumok beleférnének, igazából csak szeretném kipróbálni a dolgot, aztán majd meglátjuk.

Megoldható, hogy windows mellé felrakjam valamelyik OSX-et?

(#24677) bartimre88


bartimre88
tag

Gyerekek! Az miert van, hogy inditas utan sikerul betolteni a kextet, legalabbis a KextWizard szerint, es amikor igenybe vennem a vidikartya szolgaltatasat, kikapcsolja, mindenfele jelzes nelkul!

Koszonom!

Üdv., Imre

(#24678) bartimre88 válasza bartimre88 (#24677) üzenetére


bartimre88
tag

Amikor pedig manualisan akarom betolteni, ezt az uzenetet kapom: /Users/xd/Desktop/AMD6000Controller.kext failed to load - (libkern/kext) dependency resolution failure; check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).

Üdv., Imre

(#24679) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Erre a gépre felmenne-e a Mavericks(nem kívánom jelenleg telepíteni, csak kíváncsi vagyok hogy ha egyszer feltelepíteném akkor menne-e):
Intel Core 2 Duo E6300 1.86Ghz @ 2.52ghz
3GB DDR2 800mhz @ 721mhz
Nvidia Geforce 9500 GT 512mb
Via VT1708s hang
Asrock P5B-DE alaplap, ICH8 és P965 chipsetek.
Válaszokat előre is köszönöm :R

No Sana No Life

(#24680) RaZroX válasza CJ4567 (#24679) üzenetére


RaZroX
addikt

Nézd már ki tévedt ide :D

Egyébként igen felmenne. és elvileg nem is lenne vele sok dolgod.

VGA menne magától, Hanghoz VoodooHDA kext kell (vagyis azzal menni fog de lehet van rá jobb megoldás is) Net kérdéses de mivel foglalkoznak ezzel az alaplappal gyanítom hogy annak is mennie kell valahogy, Kikapcs, alvás, restart-ra meg van irva DSDT ehhez a laphoz ugyhogy az is gyerekjáték. Processzor is teljesen jó mert nekem is ilyenem van (mármint gyenge de gond nélkül megy)

Szóval ja..

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24681) MikitoLac


MikitoLac
tag

Sziasztok! Kaptam egy g5-öst. 4.5 giga ram 250gb vinyo dual 2.3 egész jól megy. 10.5.8 rendszer. Nem találok magyarítást sehol.. :( Nincs nektek véletlen? Illetve van egy admin belépéskor amihez nem tudom a jelszót így timeout2 ben tudok csak belépni. Valahogy ki lehet törölni a jelszót? Mert a yutyubon láttam egy videót hogy az indításkor kell beírni dolgokat azt megcsináltam de nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#24682) xedos válasza MikitoLac (#24681) üzenetére


xedos
addikt

1000éve olvastam róla - gyári lemezzel lehet kilőni a rendszergazdai jelszót...
Remélem Firmware password nincs rajta, arra nincs megoldás :-(

(#24683) CJ4567 válasza RaZroX (#24680) üzenetére


CJ4567
veterán

Alvás nem megy Windows alatt, úgyhogy röhögnék ha egy mókolt Macen menne :DDD Akkor aránylag szerencsés lennék ha váltanék Winről :))

No Sana No Life

(#24684) RaZroX válasza CJ4567 (#24683) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem Win7 alatt nem megy.. mármint megy de utána ujra kell indítanom a gépet mert minden összeomlik szoval értelmetlen. W8 alatt megy de az meg nem jön be. OS X alatt meg tökéletesen megy csak a billem nem szereti.

Szerencsére csak os x-et használok.

This is the way

(#24685) CJ4567 válasza RaZroX (#24684) üzenetére


CJ4567
veterán

OSX alatt nem hiszem hogy tudnék játszani, meg 3GB ram elég-e neki, és tudnám-e a partícióját Win alól formázni, és Wines programokat lehet-e valahogy futtatni, és lehet-e pendriveról telepíteni?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#24686) RaZroX válasza CJ4567 (#24685) üzenetére


RaZroX
addikt

Hehh..

Ha sokat játszol akkor maradj windows-nál. Ha csak néha akkor nézd meg h van-e mac-re amivel játszol.
elmegy 3GB-al de az elég kevés amugy. Win alol nem is fogod látni a particioját, és a wines programokrol annyit h biztos van alternativa, vagy hivatalosan mac-es változat, legrosszabb esetben wine-al futtatod.
Ja és igen nem csak hogy lehet pendrive-ról de a azzal célszerű.

Én személy szerint nagyon ritkán játszom már (szerencsére) ugyhogy semmi nem köt már a Windows-hoz. Egyedül a world of tanks-el játszanék néha de tulélem nélküle.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24687) CJ4567 válasza RaZroX (#24686) üzenetére


CJ4567
veterán

Sokat játszok (sajna), Battlefield 3 nincs Macre, se a Battlelog Web Pluginja amivel egyáltalán el lehet indítani a játékot :((( Lehet egyszer kipróbálom, köszi a segítséget és információt :R

No Sana No Life

(#24688) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!
Volt már 2 Hackintoshom, most egy harmadik alkalommal szeretnék átállni a rendszerre asztali gépen.

Továbbra is a legcélszerűbb megoldás, hogy VMWare->10.6.8 Image t***entről-> App Store-ban Mavericks vásárlás?

Van-e valami abszolút kivetni való a konfigomban?
ASUS H81M-E
Haswell Pentium G3220
2x4 GB Kingmax 1333Mhz DDR3
ASUS GT630 2GB
120GB OCZ Agility3 SSD

Köszi, Üdv.
Hajós

(#24689) xedos válasza RaZroX (#24686) üzenetére


xedos
addikt

A bootcamp-be van HFS fájlrendszer olvasó - én is használom - így olvasható WIN alól is a rendszer...

(#24690) oszy


oszy
veterán

Tudnátok abban segíteni, hogy egy működő asztali gépet mennyiből lehetne összerakni, amire egy biztosan működő osx-et lehet telepíteni? Olyat szeretnék ami nem hangos. :) Van ilyen valakinek?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24691) Tikakukac válasza oszy (#24690) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ milyet és mi kell hozzá. Nekem passzív vizes az egész, de itt csak a hűtés része kacsint a 100k felé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24692) menyko válasza oszy (#24690) üzenetére


menyko
tag

Én inkább azt kérdezném, hogy mire szeretnéd használni? Netezés, office stb. alap dolgokra én inkább vennék egy mac Mini-t. 60 ezertől már vannak mid2007-es példányok (2.0GHz C2D (T7200), 4 GB RAM, 120 GB HDD, Intel GMA 950). Ennél halkabb nem hiszem, hogy kellhet.

(#24693) oszy válasza menyko (#24692) üzenetére


oszy
veterán

Nekem néha kell videóvágásra is, de legfőképp fotók kidolgozására.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24694) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.

Végül mint kiderült a Mavericks nem támogatja a G3220-at, így egy 10.8.5-öt telepítettem fel.
Indulni csak az alábbi beállításokkal indul: IGPEnabler=No, PCIRootUID=0 (ezeket viszont nem találtam a Multibeast lehetőségei között)
Hogyan tudnám ezeket hozzáadni, hogy ne kelljen minden alkalommal beirogatni?

Más: Multibeastben található Chimera-k közül 2-t is kipróbáltam, egyik sem bootolja nekem a rendszert, mindig a Pendrájvról kell bootolnom, amit Unibeast-tel csináltam, és ott kell kiválasztanom a rendszerpartíciót, ami egy idő után öli az idegeim :))

Köszönöm előre is a segítséget :R

Üdv. Hajós

(#24695) CJ4567 válasza gergobaby (#24694) üzenetére


CJ4567
veterán

*Pendrive nem pendrájv.

No Sana No Life

(#24696) gergobaby válasza CJ4567 (#24695) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Megártott nekem a sok nyelvművelés Sátoraljaújhelyen :D Sry :R

(#24697) Giovanny válasza gergobaby (#24696) üzenetére


Giovanny
őstag

Üdv,tudnátok ajánlani nekem olyan belső PCIe (ha létezik) minőségi hangkártyát ami OSX kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#24698) ThuG4LifE válasza Giovanny (#24697) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mire használnád?

Pl: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24699) Giovanny válasza ThuG4LifE (#24698) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,Audioengine A2-hez kell jó forrás,csak zenehallgatáshoz.

Zero Defect.No Compromise !

(#24700) Giovanny válasza ThuG4LifE (#24698) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem rég vettem asus stx-et,és nagyon elégedett vagyok a hangjával,de megint motoszkál bennem az OSX :P És ahogy kiderült Asus Z97 Deluxe kompatibilis hackintosh-al,gondoltam megint kipróbálok,de most csak külső segítséggel,remélem összejön rendesen a működése.

Zero Defect.No Compromise !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.