Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ki szeretném próbálni az OS X-et, 3 gépem van, melyikre lehetne feltelepíteni valamelyik verziót úgy, hogy menjen is.
1. Laptop: AsuS F5SL7
-Intel C2D P8400
-Sis Chipset
-AMD HD3470
- Athereos Wifi
-Sis Lan
-Realtek Hang

2. Laptop: Dell 3537
-Intel HD grafika + AMD 8670
-Core i5 4200U
-Intel Chipset
-Dell (Athereos) wifi
-Realtek LAN
-Realtek Hang

3. Desktop:
-Intel Celeron G540
-Asrock H61M
-Athereos LAN
-AMD HD7750

Valamelyikre rá lehet bűvészkedni vagy hagyjam?:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24252) Tikakukac válasza szabonagyur (#24251) üzenetére


Tikakukac
titán

Uccsó esélyes, keress rá gugliban mit dob ki rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24253) Giovanny válasza Máté94 (#24250) üzenetére


Giovanny
őstag

Jelenleg ez a választék. Ha minden igaz,elkelt az Asus lapom,és ezen töröm a fejem hogy most mit is vegyek helyette...

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#24254) szabonagyur válasza Tikakukac (#24252) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben köszi, megnézem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24255) kecsawi válasza Giovanny (#24253) üzenetére


kecsawi
senior tag

Én mindenképp giga lapot vennék, az ud3h szinte biztos , hogy kompatibilis lesz.

(#24256) adamka16 válasza kecsawi (#24255) üzenetére


adamka16
őstag

Én meg most küldtem vissza gariztatni a h87m-d3h-t. Igen gagyik ezek az új giga lapok szerintem.

(#24257) kecsawi válasza adamka16 (#24256) üzenetére


kecsawi
senior tag

Tonymacx86 ajánlása miatt elsősorban gigabyte ajánlott osx alá. A garancia pedig arról szól, ha hibás a lap cseréljék. (Nekem személy szerint nem volt egyik lapommal sem baj, de lehet szerencsés vagyok.)

(#24258) Lazika válasza adamka16 (#24256) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem is egy év előtt cserélték a giga lapomat, csak az h77m d3h-volt... remélem a mostanival nem lesz baj.

(#24259) Giovanny válasza kecsawi (#24255) üzenetére


Giovanny
őstag

Ėn is azt akarom,csak mATX be kellene,de még nem làttam itthon.

Zero Defect.No Compromise !

(#24260) adamka16 válasza kecsawi (#24257) üzenetére


adamka16
őstag

már ez a 3. giga lapom ami nem volt 100%-os. Bios az rendszerint bugos, ratyi. Melóhelyen meg pl nincs gond egyik géppel se, pedig 20-ba giga lap van...
Igen, én is az ajánlás miatt választottam ismét gigát, de hát ez van.

(#24261) bajnokpityu válasza adamka16 (#24256) üzenetére


bajnokpityu
félisten

z87m-d3h-m van, hibátlan.

egyébkként útáltam haswellre 10.8.5öt telepiteni. safe mode, miegymás..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24262) csabi94


csabi94
őstag

Üdv!
2 éve megelégedéssel használtam a rendszert a PC-men, de a hanggal voltak problémák, külön kellett egy programban állítgatni a különböző kimenet hangerejét (alaplapom, 2 kimenetet folyamatosan használok - hifi+kishangszórók). A master hangerő csak az egyiket állította ha jól emlékszem. :((
Most újra próbálkoznék, van erre valami megoldás, hogy a hangerő szabályzás olyan legyen mint Windows alatt, vagy még mindig sok bosszúságot okozna? Ha nincs megoldás, megy fel a win8. :)

(#24263) Giovanny


Giovanny
őstag

Olvastam,a külföldi fórumokon egy kicsit a Gigabyte lapokról,hát nem sokan dicsérnek.Tegnap néztem egy tesztet ahol panaszkodtak a biosra,főleg ami energiatakarékosságot illeti,szóval most nem is tudom mi legyen,eddig nem volt giga lapom,csak a hackintosh miatt akarok,ráadásul itt a 97 chipset is,jó lenne egy nagyon bőlcs tanács.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#24264) Máté94 válasza csabi94 (#24262) üzenetére


Máté94
addikt

Jó kérdés, ezzel a problémával így nem találkoztam. Mindenesetre használnak Hackintosh-t profi hangtechnikusok ahogy elnézegettem, tehát csak nem lehet gond. :DDD

(#24263) jános: El kell dönteni, kell OS X vagy nem, és ha igen akkor a könnyebbik utat akarjuk e választani. Bízzunk benne, hogy egyszer más gyártó is "véletlen" kedvez majd nekünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#24265) csabi94 válasza Máté94 (#24264) üzenetére


csabi94
őstag

Persze, de gondolom nem sima PC-n. :D Driver miatt volt gond.

(#24266) bajnokpityu válasza Máté94 (#24264) üzenetére


bajnokpityu
félisten

profi designer barátom is hacklit használ, elégedetten.
mivel a telepitő szinte megegyzik, nagyjából azt a megbizhatóságot tudja hackli is,mint a gyári.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24267) Tikakukac válasza Giovanny (#24263) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha sokallod a plusz 1-2 wattot akkor ott baj van, mondjuk akkor notiban kell gondolkodni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24268) Giovanny


Giovanny
őstag

Tikakukac Van laptopom,10-12W volt a difi,azért ez már sok egy mATX laptól,és a végén kiderült hogy ez a bugos bios miatt van.

Más: Itthon látta már valaki mATX Z97 Giga lapot valahol? Mert eddig csak Asus lapot láttam.

Zero Defect.No Compromise !

(#24269) Tikakukac válasza Giovanny (#24268) üzenetére


Tikakukac
titán

Az semmi. Egyszer akadjon meg 1-el nagyobb szorzón a procid, 30-at kapsz.

Régen nagy a baj, ha 10W-okat számolunk, főleg, ha olyat hasonlítunk össze, ami képtelen arra amire a másik, jelen esetben osx.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24270) FefeeX válasza Tikakukac (#24269) üzenetére


FefeeX
veterán

Főleg, ha mondjuk a másik lap 600-zal kevesebbet tud emelni a procin... Bugos bios? Nem hinném. 10 wattal fogyaszthat többet amúgy is.

(#24271) Tikakukac válasza FefeeX (#24270) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor annyival eszik többet alapból is :B

Mikor valaki úgy jön notit venni, hogy mert kevesebbet eszik és kisebb lesz a számla már nem is erőltetem magam, hogy elmagyarázzam mekkora hülyeségre készül. :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24272) sEtuke


sEtuke
tag

Valakinek nincs valami ötlete arra,hogy Niresh Mountain Lion 10.8.2 telepítő miért nem ismeri fel a HDD-met telepítésnél? Mavericks gond nélkül felismerte. BIOS-ban nincsen AHCI-m,és már egyszer is nyomtam egy default settings-t is. AMD procim van! :))

Köszi.

(#24273) lama_lamm válasza adamka16 (#24256) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Hali!

Megkérdezhetem, hogy mi volt a baja lapnak? Nekem is ilyenem van :S

(#24274) adamka16 válasza lama_lamm (#24273) üzenetére


adamka16
őstag

A bios bizonyos időközönként resetelte magát, ezt abból vettem észre, hogy mavericks indulásakor 63 MB-ra állt vissza a videó memória mérete.
Akkor bizonyos idő után a gép bekapcsolásának majdnem duplájára nőtt, ez abban jelentkezett, hogy bekapcsoltam a gépet, hdd, ventillátorok elindultak de semmi több majd közel fél-1 percet kellett várni arra, hogy megjelenjen a post képernyő és elinduljon a boot. Szerintem ekkor is valamiféle recovery mód futhatott le a lapon.
Ezen problémákra gondoltam feldobom a legfrissebb, vagy azelőtti bios-t de pár indulás után recovery módban ismét visszarakta a gyári bios-t, vagy is hiába frissítettem, egy idő után megunta a lap és vissza downgradelte az eredeti F3-as biosra.
Elemet kivettem többször is, hosszú időre, de semmi javulás nem történt. Memória elvileg 100%-os, proci is. Innentől fogva nem volt kérdés mivel lehet baj.

[ Szerkesztve ]

(#24275) koháry


koháry
tag

Felraktam a 10.9.3-at. Gond nélkül felment, csak a hang kextet kellett újra rakni. Azért írom csak be hátha valaki hezitálna, hogy nekivágjon-e a telepítésének. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24276) FefeeX válasza adamka16 (#24274) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is resetelt a P35-DS3 minden osx telepítésnél, meg néhány bootolásnál is, de mivel ez addig sem történt meg soha, meg azóta sem, Win alatt/mellett, csak és kizárólag osx-hez köthető volt, ott viszont mindig, így nem mondanám, hogy ez alaplap hiba.

És nyilván nem az apple hibája ez, mivel a gyári gépeken meg többnyire tökéletes (azért 10.8 óta elég sok hiba volt/van), hanem a 3rd party programoké, amik ráveszik a lapot, meg a telepítőt, hogy együttműködjenek... A többi lap jobb? Mert azokkal meg egyáltalán nem megy? :U

[ Szerkesztve ]

(#24277) xedos válasza adamka16 (#24274) üzenetére


xedos
addikt

Most esik le, nem telepítettél a multibeast-ből valami bios resetes cuccot?

(#24278) Allure válasza koháry (#24275) üzenetére


Allure
aktív tag

Én is frissítettem 10.9.3-ra, a hangot újraraktam Multibeast-tel és megy minden úgy, ahogy eddig.

(#24279) adamka16 válasza xedos (#24277) üzenetére


adamka16
őstag

De azért furcsállom a dolgot mert több hónapig ment gond nélkül a gép, majd egyik napról a másikra elkezdte ezt a hülyeségét. De akkor sem értem miért csinálna ilyent, meg ha lehúzok róla minden meghajtót, elemet kiveszem a lapból előtte, akkor ezek nem felejtődnek el benn?! Függetlenül attól, hogy milyen oprendszerrel volt használva...
Nem emlékszem, hogy feltettem volna bármi hasonlót. Mikor frissítettem is a rendszert annyi történt, hogy a hangot visszaállítottam multibeast-el, semmi egyéb.

Ma kaptam emailt, hogy beérkezett a boltba, majd most kiderül, hogy az alaplapnak van-e gondja. Ha nem akkor 2 rugóval könnyebb leszek.
Előző giga lapommal is szívtam a hülye bugos bios miatt, azért gondolom, hogy valami megint nem stimmelt vele.

[ Szerkesztve ]

(#24280) FefeeX válasza adamka16 (#24279) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyébként elemet cserélhetsz benne, mert az is lehet probléma a felejtésre (volt már ilyenben is részem)

(#24281) adamka16 válasza FefeeX (#24280) üzenetére


adamka16
őstag

De az óra nem ment el. Megy egy olyan gépbe ami állandóan konnektorba van dugva, nem szoktak csak úgy elmenni a beállítások. Egyik céges gépben cseréltem elemet nem olyan régen, ott mindig áramtalanítva volt, hamar ki is fingott benn az elem. Bios nem ment el, csak az óra késett mindig egyre-egyre többet és a végén már kijött pár nap meg pár óra csúszás.

(#24282) FefeeX válasza adamka16 (#24281) üzenetére


FefeeX
veterán

Az óra az OSX alatt nem megy el, mert egyből beállítja (ezért van az hogy patchelni kellett a wint, mert hiába állítottam vissza, az OSX induláskor megregulázta)
Egyébként ha már hibás elemet tettek bele, akkor elmehet szerintem hálózat mellett is...

(#24283) adamka16 válasza FefeeX (#24282) üzenetére


adamka16
őstag

Hát ha hibás az elem, akkor cseréljék ki. Bár nem hiszem. Én azért bízom benn, hogy az alaplap csinálta ezt. Meg a másik, hogy túl sok furcsaságot csinált egyszerre, ami eredendően valami alaplapbeli problémára utalhat. Szóval passz, ha visszakapom a szervizből többet tudok, addig csak találgatni tudok sajnos.

(#24284) foka


foka
aktív tag

Sziasztok!

Az alap 10.6 felment a konfigomra (Sabertooth Z87, 4770K, R9 290X) egy ideiglenes Samu HD160JJ vinyóra, a frissítést és a kext-eket még nem próbáltam. Mivel a TP-Link TL-WN722N felejtős lesz, van esélyem egy Atheros AR5BXB63 802.11 b/g/d/i mini PCI-E kártya beüzemelésére PCI-E to mini PCI-E átalakítóval?

Üdv: Fóka

(#24285) atsil


atsil
tag

Sziasztok,

A windows-os partíciókat nem szeretném látni a mac rendszerben.
Próbáltam a /etc/fstab fájl szerkesztését, de nem működik.
Mi lehet a hiba?
Az fstab fájlba ezeket írtam:

#Win7
C214F8A2-F4CB-6B2B-7E53-1A4854DF7BB6 none ntfs ro,noauto
#
#Games
C2DB5A80-5734-4C03-BAD9-BD2D62191788 none ntfs ro,noauto
#

A rendszer 10.9.3 hackintosh chimera boot loaderrel.

(#24286) foka


foka
aktív tag

További kérdés: lehet-e probléma, ha egy mSATA SSD-re telepíteném, ami hagyományos SATA portra van kötve (kábellel, vagy átalakítóval)

Üdv: Fóka

(#24287) sEtuke


sEtuke
tag

3 helyett 5GB rammal szerintetek porgisebb lenne a rendszerem? Megszunnenek a fagyasok,es a programokon beluli "lassulasok"?

(#24288) RaZroX válasza sEtuke (#24287) üzenetére


RaZroX
addikt

Valószínűtlen.

This is the way

(#24289) xedos válasza sEtuke (#24287) üzenetére


xedos
addikt

Fagyások miért szünnének meg memória bővítéstől?
Szerintem túl sok kompromisszum kellett, hogy AMD-s rendszeren is menjen az OSX. Ez lehet a bibi...

(#24290) sEtuke válasza xedos (#24289) üzenetére


sEtuke
tag

Niresh disztróval pikpakk felment,semmi változtatás nélkül :D

(#24291) xedos válasza sEtuke (#24290) üzenetére


xedos
addikt

A Niresh distro nem az eredeti rendszer!

(#24292) FefeeX válasza sEtuke (#24290) üzenetére


FefeeX
veterán

Kicsit olyan ez, mint azt kívánni egy 3rd party android disztrótól, hogy ne csak UI-ban utánozza le az iOS-t, de mindent tudjon amit az, és legyen ugyanolyan stabil...

(#24293) sEtuke válasza xedos (#24291) üzenetére


sEtuke
tag

Ja,értem mit mondasz! :)

(#24294) sEtuke


sEtuke
tag

Arra lenne valami ötletetek,hogy Inteles laptopon miért indul újra egyböl az apple logó után? Tehát USB-röl bootolok,enter után pedig egyböl újra indul.. C2D proci,3gb ram.. iAtkos Snow Leo gond nélkül felment. Lionnal próbálkozok jelenleg,de ML nél is ugyan ez a helyzet.

(#24295) ThuG4LifE válasza sEtuke (#24294) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Videokártya? GE=No GE=Yes - ezekkel próbáld indítani

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24296) sEtuke


sEtuke
tag

Nvidia GeForce Go7600

Rendben megpróbálom! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#24297) ThuG4LifE válasza sEtuke (#24296) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

ML nem fog menni ezzel a kartyaval. Laptopra amugy se egyszeru, valoszinu par dolog nem is fog mukodni. Konkret infok/konfig?

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24298) sEtuke válasza ThuG4LifE (#24297) üzenetére


sEtuke
tag

Igen intermet az kizárt,ML csak próba gyanánt volt,egyébként Lionra gyúrok..:D

(#24299) sEtuke


sEtuke
tag

Dell Inspiron 2205 All In One PC-re Niresh Mavericksje szerintetek milyen esélyjel indulna?

Konfig

CPU: AMD Athlon X2 (Dual Core)

VGA:ATI Radeon HD 4200

WIFI: Dell DW1501

4GB ram

Hálókártya: Realtek PCIE GBE

[ Szerkesztve ]

(#24300) Tikakukac válasza sEtuke (#24299) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából minden benne van a konfigban ami miatt bukhat egy OSX telepítés. 1 pórbát megér, de ez már első látásra is rémisztő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.