Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Wiz Khalifa válasza #92049152 (#24900) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah. Köszi. :R

Smoke some weed nigga!

(#24902) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nah esküszöm feladom!

Hogy kéne azt a kicseszett Bios-t beállítani hogy működjön? Intel DX48BT2 a lap típusa.

Smoke some weed nigga!

(#24903) shifty!


shifty!
senior tag

Üdv urak,
Tapasztalatok/észérvek alapján van esély rá, hogy AMD alapú laptopra (ASUS K53TK) rámenjen és fusson is használhatóan Mac OSX? :DDD
Tudom elég troll kérdés :)) De ha a családban a 7 éves Dell-re ráment (Igaz, Intel alapú), talán megeszi ezt is :DD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#24904) Garada válasza shifty! (#24903) üzenetére


Garada
őstag

Hát sajnos akkor rossz hírt kell közölnöm.AMD ág egyáltalán nincs támogatva, szóval nem is érdemes vele próbálkozni, az inteles szál meg sima ügy.

(#24905) xedos válasza Garada (#24904) üzenetére


xedos
addikt

inteles szál sima ügy? Ha a csillagok együtt állnak... :(((

(#24906) Garada válasza xedos (#24905) üzenetére


Garada
őstag

Szerintem nem nagy feladat.Igaz előny az asztali gép, mivel ott 100x egyszerűbb dolga van az embernek, de én kb 2 hónap tapasztalatai után csukott szemmel is felrakom. :D

(#24907) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Új vagyok a témában.
iBootot szeretném kirakni pendrivera, de semmivel nem megy.
Régen még benne voltam a 10.3.x szériánál, van egy rahedli lemezem, de szeretném pendrive-ra rakni az iBootot.
Mac-em nincs. Hogy tudom megcsinálni ? Transmac szarik a pendriveomra, legalábbis bootos nem lesz.
Mit csináljak ?
Köszi ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24908) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Közben találtam egy clover meg bootdisk utilityt.
Egyenlőre csak kurzor van. Semmi kép.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24909) 800.henrik válasza 800.henrik (#24892) üzenetére


800.henrik
senior tag

? :F

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#24910) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Hello!
Valaki segítsen, az a problémám, hogy Hackintosht pendrájvról telepítettem majd Windowsban formáztam és a 7,46 giga helyett 5.26 gigás lett. Hogyan tudom újból elérni a 7,46 gigát?
Köszi!

(#24911) Wiz Khalifa válasza Revoltek (#24910) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Paragon Partition progival. A gyári Win-es erre képtelen.

Smoke some weed nigga!

(#24912) Revoltek válasza Wiz Khalifa (#24911) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Köszi szépen, ha hazaérek kipróbálom. Sajnos mennie kellett a Mavericknek, mert a mobility radeon HD 5470 kifogott rajta :S

(#24913) bartimre88 válasza Revoltek (#24912) üzenetére


bartimre88
tag

Ennek ellenére sikerült elindítanod a telepítőt? Milyen flag-eket használtál? Nálam a 6630M a gond :(

Üdv., Imre

(#24914) Revoltek válasza bartimre88 (#24913) üzenetére


Revoltek
aktív tag

4 MB-ot látott a kártyából a rendszer. Felbontás tökéletes volt, de gondolom így nem ment volna a LoL, szóval maradt a win :O
Nem tudom mik azok a flagek. Csak feltelepítettem egy leírás szerint a rendszert.

(#24915) bartimre88 válasza Revoltek (#24914) üzenetére


bartimre88
tag

A flag-ek, a bootloader alkalmazása során használt "parancsok". Pl: -v, -x, GraphicsEnabler=Yes, és társai. Erre lennék kíváncsi, hogy használtál-e :)

Üdv., Imre

(#24916) Revoltek válasza bartimre88 (#24915) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Igen.
GraphicsEnabler=Yes és SkipAtiGfx=Yes mert a második nélkül csak fekete képernyőt kaptam.

(#24917) bartimre88 válasza Revoltek (#24916) üzenetére


bartimre88
tag

Ugyanez a helyzet nálam is, fekete képernyő... viszont az utlsó flag-et, amit írtál, még nem próbáltam. Szerintem keress kext-et a vidikártyádhoz google-val. Léteznie kell neki...

Üdv., Imre

(#24918) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Urak szeretnék az adatlapomon lévő konfigra dual boot-val feltenni egy osx-et.Az lenne a kérdésem hogy kezdjek neki milyen rendszert szedjek le és honnan?Milyen buktatók vannak ,esetleg valaki hasonló konfiggal boldogult?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24919) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
Clover bootloaderrel van valakinek tapasztalata??
Elinditja a rendszert csak 2 hiba van. Nincs hdmi hang és a hd 3000 nem müködik. A hdmi a kisebb gond de jo lenne 720 as felbontást beállitani.
Elözmény: egy pb-s 10.9 van telepitve pen-röl tavay feltelepitettem ugyanezt majd multibeast s chimerával minden müködött. egészen a nyár elejéig mikor nem indult a rendszer. Sok ujratelepités és egyebek után kiderült, hogy az egyik ram modul szarakodott de azota chimerával ne hajlando indulni csak cloverrel az meg nem inditja el a hd 3000 et. Köszönöm a segitséget.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#24920) #92049152 válasza odessa32 (#24919) üzenetére


#92049152
törölt tag

Szia!

Tegyél fel egy 10.10-et vagy várjál holnapig elvileg akkor adják a hivatalosat.

[HD3000]

Igaz nekem HD4000 van, de pöcc röff felismerte.

Ez a fájl csak videokártya beállításait tartalmazza el ne felejtsd finomhangolni a rendszeredhez a config.plist fájlt.

(#24921) odessa32 válasza #92049152 (#24920) üzenetére


odessa32
tag

Szia.
Köszönöm szépen.
Mindenképpen kiprobálom ha kijön.
A másik, hogy pont azt nem tudom, hogy hogyan kell finomhangolni.
De majdcsak lesz valami.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#24922) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Mi a manapság tökéletes konfig? Idáig úgy terveztem, hogy az imac mellé veszek egy mini-t, de most rákattantam egy (erősebb) hackintos rendszerre. Szóval, amivel nem kell sokat tökölgetni.

Volt régen ilyenem (10.6 "korban), de azóta kiestem a témából. Szóval miket kellene vásárolnom egy Cooler Master Elite 130-as házba, hogy minden frankó legyen? Legyen mondjuk 120e a plafon a házon kívül.

Előre is köszi.

(#24923) xedos válasza ΞΔGLΞ (#24922) üzenetére


xedos
addikt

Itt nézz körül:
[link]

(#24924) ΞΔGLΞ válasza xedos (#24923) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi!

Egyébként egy ASUS MAXIMUS HERO VII, i74790K, 8GB RAM, SSD, GTX 760 alatt ez működne?
Csak kipróbálnám, de ha bármit kell a biosban emiatt állítgatni, ami miatt elcsesződne egy nagyon jól belőtt 4.6ghz-es tuning beállításnál, akkor inkább nem lényeg. A hangkártya itt egy steinberg ur 22-es lenne, ehhez van gyári driver is, tehát ez hang része biztosan ok. Az alaplapi nem lényeg.

:R

[ Szerkesztve ]

(#24925) tlac válasza ΞΔGLΞ (#24924) üzenetére


tlac
Topikgazda

Csak kipróbálnám, de ha bármit kell a biosban emiatt állítgatni, ami miatt elcsesződne egy nagyon jól belőtt 4.6ghz-es tuning beállításnál, akkor inkább nem lényeg.

nem valószínű

(#24926) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a 10.10 yosemite-t erre a configra:

Asus P8z68-v/gen3
i7 proci
8gb ram
sdd
asus gtx 770

Hát kb igy ennyi.
Hol tudok utánanézni hogy hogyen kell feltenni? Most jelenleg 10.8.5 használok.

[ Szerkesztve ]

(#24927) ΞΔGLΞ válasza tlac (#24925) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi!

Itt azt írja a srác, hogy működik neki ezzel a "cuccal", viszont a beállításoknál megakadt a szemem ezen:

First of all disconnect any other HDD/SSD, then disable LAN in UEFI BIOS
Then installed normally with Unibeast USB stick (I think mine is 10.9.2) and booted from the USB stick using -x flag, run MultiBeast with the following choices:
-Drivers -> Disk -> 3rd Party SATA
-Drivers -> Misc -> FakeSMC v6.8.1307
-Drivers -> System -> AppleRTC Patch for CMOS Reset
-Bootloaders -> Chimera v3.0.1
-Customize -> Boot Options -> Basic Boot Options
-Customize -> System Definition -> Mac Pro -> iMac 14,2
-Customize -> Themes -> tonymacx86 Black

Bocs az esetleg hülye kérdésért, de,
mint írtam nagyon kiestem a hackintosh témából az évek alatt, de ez nem azt jelenti, hogy reseteli a bios-t?

Mert az nekem nagyon nem volna jó...

szerk:

Lemaradt a [link] sorry...

[ Szerkesztve ]

(#24928) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#24927) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézném azt, hogy te egy ilyen himihumi valamivel kiresetelteted a BIOS-t :B

Amúgy profilt mentesz, nekem is van vagy 8, és ha bármi gebasz van betöltöd. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24929) tlac válasza ΞΔGLΞ (#24927) üzenetére


tlac
Topikgazda

de ez azt jelenti, találkoztam már ilyennel
viszont ott van rá a patch, amivel ezt meg lehet akadályozni
de egyébként az elmentett profilt nem fogja törölni

[ Szerkesztve ]

(#24930) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#24928) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most jót röhögtem, és bocs, :R de tényleg a nulláról kezdem megint, nem is értem, hogy tudtam így elfelejteni ezt az egészet.. :DDD (Egyébként 2008 körül amd 6400+ cpu. 8600GS, egy 10.5.8-as iatkos AMD hackintosh, úgy ment egy átlag asrock lapon, mint az álom. Totálisan 100%-os volt. Akkoriban nagyon vágtam a témát, a még osx86.hu-n.).

Na jó, akkor most elmegyek veszek egy új SSD-t a (későbbi konfighoz úgy is kell majd), aztán megpróbálkozom, remélem menni fog.

tlac Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#24931) koháry


koháry
tag

Végre sikerült az egyik ssd-re felraknom a végleges Yosemite-t. Bootol, van net és hang. A kérdésem az lenne, hogy a handoff/continuity engedélyezéséhez szükség van-e valami külön mókolásra vagy csak be kell állítani valamit a sys. pref.-ben és kész? 😊

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24932) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,
szeretném feltenni a végleges Yosemite-t erre a konfigra:
CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)
Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L
RAM: 4GB
Videokártya: ATI Mobility Radeon HD 4850 (1024 MB)

Látom frissültek tonymac-en a programok is, megoldható lenne, tudna valaki segíteni 1-2 linkkel? Vagy még korai a dolog? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24933) ThuG4LifE válasza #51177472 (#24932) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Én feltettem, a friss UniBeasttel készítettem telepítőt, minden megy jól. Milyen linkkel? Tony-n ott van minden, yosemite meg a storeban.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24934) #51177472 válasza ThuG4LifE (#24933) üzenetére


#51177472
törölt tag

Mindenhez van link Tony-n, kivéve Yosemite telepítéshez. Vagy csak én nem találtam. De akkor gondolom kb. ugyan az mint Mavericks-en.
A másik kérdésem: akkor a konfiggal nincs különösebb baj, ugye?

(#24935) ThuG4LifE válasza #51177472 (#24934) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mavericks megy, akkor ez is fog. Ugyan az igen, semmi extra. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24936) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Lenovo G500ra szeretnem telepiteni.
Intel Pentium 2020m, Hd2500+ati8570
4gb ram.
Van osx mavericks telepitom.
Fel telepul, de csak secure modban indul el.

A videokartyaimat nem szereti.
Eleg lenne nekem a hd2500is.
Mit tegyek ?

Koszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24937) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#24930) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnéztem a resetet, nálam észre lehetne venni, mert romra van húzva minden, meg agyig van állítva az egész UEFI de minden maradt...

Egyébként állatkirályság a 10.10. Szoptam audi résszel rendesen, de végre működik mindkét hang kimenetem így nem kell dugdosni, megy a belső kivezetett USB 3.0 NTFS-el is és nincs moncis eldobás sem 3-4 óránként DP porton 2K felbontásos monitorral. Perfekt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24938) kisjimy válasza Tikakukac (#24937) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Légyszi ird le nekem,hogy varázsoltad fel a 10.10-et, vagy hogy mi alapján kezdjem el telepíteni.

KÖSZI!

(#24939) ThuG4LifE válasza kisjimy (#24938) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

App storebol letoltod a telepitot, tonymacen talalsz uj unibeastet es megcsinalod a pendriveot, ugyan ugy, ahogy a maverickset telepitetted. Ha az ment, akkor ez is fog. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24940) ThuG4LifE válasza eladogeppc (#24936) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Probalj meg egy hd4000-es kextet, hatha. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24941) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Yosemite hackintosh-ra szeretnék átállni.
Jelenleg az alábbi konfigurációm van:
ASUS H81M-E
Haswell Pentium G3220
2x4 GB Kingmax 1333Mhz DDR3
ASUS GT630 2GB

A processzort már a Mavericks sem szerette... Mit javasolnátok cserélni? Ha megoldható már, akkor érdekelne IGP-s megoldás is, 3D-re nincs szükségem igazán.

Üdv. Hajós

(#24942) Tikakukac válasza kisjimy (#24938) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokszor említett tonymac oldalán látható leírás tökéletesen passzolni fog neked is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24943) gergobaby válasza Tikakukac (#24942) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Igen, el is olvastam a Buyer's Guide-ot, de ott nem mond semmit az alaplapomról. Arra lennék kíváncsi, hogy muszáj lenne-e lapot is cserélnem. Mert ha igen, akkor kénytelen leszek venni egy P97-es ATX lapot :)

:R

(#24944) Tikakukac válasza gergobaby (#24943) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, ember legyen a talpán aki ilyenekre tud fejből válaszolni. Rákeresel a lapodra és szinte tuti dobni fog majd valami találatot. Elég durva konfigokra is fel lehet rakni ezt a valamit, mondjuk annyira kényelmes mint egy rendesen épített konfig valszeg sohasem lesz, de ez egyéni dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24945) Pety99 válasza kisjimy (#24938) üzenetére


Pety99
csendes tag

Próbáld meg ezzel a módszerrel. Én úgy csináltam, ahogy a videó mutatja és sikerült feltelepíteni minden nehézség nélkül. A lényeg, hogy azt a multibeastot használd amelyiket a videón is használ a gyerek. Fontos hogy telepítés előtt az app store-ból letöltött yosemite-t az alkalmazásokban át kell nevezni beta-ra ! A hangot sajnos még nem sikerült beletennem.
http://www.youtube.com/watch?v=upPn1Er_6bI

(#24946) Pety99 válasza Tikakukac (#24937) üzenetére


Pety99
csendes tag

Leírnád légy szíves hogyan sikerült megoldani a hang problémát.
Előre is köszönöm.

(#24947) Tikakukac válasza Pety99 (#24946) üzenetére


Tikakukac
titán

2.8.4 VoodooHDA kellett hozzá, előtte a Yosemite ALC892 ment fel, mert enyémben az van. A rendes kiosztás miatt meg felraktam még a 3 portos átállítós mókát unibeastből. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24948) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#24937) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Feltelepítettem a nerish 10.9-et, instal szépen végig megy, restart után almalogó alatta forgó kerék, majd ez eltűnik és csak a fehéres szürke háttér.

Ötlet?

(#24949) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#24948) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, sohasem használtam nem gyári rendszereket. Gondolom valami akasztja a rendszert, keress rá miket lehet bootnál használni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24950) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

sorry, nem ide... :/

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.