Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) bajnokpityu válasza foka (#24200) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor a fax rossz végére kerülhetsz.
Amugyis jók a gigabyte lapok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24202) Giovanny válasza bajnokpityu (#24201) üzenetére


Giovanny
őstag

Én ma teszek egy próbát az Asus Gryphon-al,lehet hogy én is faxolni fogok vele :DD

Más: Ha a pendrive Chimera bootloaderrel van készítve,akkor a telepítés után lehet Clover-t használni?

Zero Defect.No Compromise !

(#24203) foka válasza bajnokpityu (#24201) üzenetére


foka
aktív tag

Most vettem a Sabertooth-ot, a proci hétfőn v. kedden jön meg. Az OS X ötlete csak utólag jött.

Üdv: Fóka

(#24204) HollyBoni


HollyBoni
veterán

i7 920, EVGA X58 Classified, 4870X2... Erre ugye felejtsem el a hacklit?

(#24205) Máté94 válasza HollyBoni (#24204) üzenetére


Máté94
addikt

Lap+GPU... :N

(#24206) HollyBoni válasza Máté94 (#24205) üzenetére


HollyBoni
veterán

:( :R

(#24207) Joci42


Joci42
tag

Sziasztok!
Gondoltam felrakok egy osx-et a laptopomra, de elakadtam ott, hogy mivel csak 11,6"-os nincs benne dvd író/olvasó. Az a kérdés merült fel bennem, hogy úgy működhet-e a dolog, hogy 2 partícióra osztok egy pendrive-ot és egyikre az iboot-ot másikra magát a rendszert raknám, ez így működőképes ötlet vagy szerezzek még egy pendrive-ot és egyikre az iboot kerüljön a másikra meg a rendszer?

(#24208) ThuG4LifE válasza Joci42 (#24207) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Milyen laptop, ez a lenyeg. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#24209) Joci42 válasza ThuG4LifE (#24208) üzenetére


Joci42
tag

Acer Aspire 1810tz
cpu: intel u4100 1,3ghz
ram: 2gb
wifi: intel wifi link 5100 agn
videókártya: mobile intel 4 series express chipset family (microsoft corporation-wddm 1.1)
touchpad: Synaptics ps/2 port

(#24210) xedos válasza Joci42 (#24209) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Talán a 10.6-os még elmehet rajta... de a Wifi tuti cserés...
A többi szerencs kérdése. Keres rá a laptop típusára +osx86 kulcsszóra - hátha próbálta már valaki.
Tessék egy leírás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24211) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok. Fölraktam a legujabb niresh-t. De az apple logo után fekete a kép. Viszont az os fut. Mert beszél és elmagyarázza hogyan használhatják vakok a gépet.
graphicsenabler=no val be sem töltődik.
Mit csináljak hogy legyen kép?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24212) Gyb001 válasza Gyb001 (#24211) üzenetére


Gyb001
senior tag

Hogyha -v -f GraphicsEnabler=no PCIRootUID=1 npci=0x2000 npci=0x3000 indítom akkor odáig eljut hogy kiírja menyi idő alatt indult el a rendszer. Előtte kiírja az os ,kernel verziót :Y

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24213) Gyb001 válasza Gyb001 (#24212) üzenetére


Gyb001
senior tag

Bocs a fölösleges hsz ekért UseKernelCache=Yes megoldotta.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#24214) pieces


pieces
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van egy feleslegessé vált eredeti Airport kártyám miniPCI-PCI-E átalakítóval antennákkal.
iMac-ben volt eredetileg.Atheros 9280 ha jól rémlik.Hackintoshban szolgált eddig.Nem kellett vele soha semmit bütykölni.Lion és MLion alatt ment.10.9-et nem raktam fel.Ha valakit érdekel privátban keressen.

Üdv

(#24215) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,a billentyűzetről lenne egy kérdésem,az összefoglalóban olvastam a magyar kiosztásról,de valami nem tiszta:

Én egy magyar win-es billentyűzet használok, amihez már el is készítettem a kiosztást.
Innen letölthető.

Ha PC-s billentyűzetünk van:.......

Mi a különbség a PC-s és WIN-es bill.között?

Zero Defect.No Compromise !

(#24216) FefeeX válasza Giovanny (#24215) üzenetére


FefeeX
veterán

Alapból itt több dolog is van. Régebbi billentyűzeteken pl nincs win gomb, de alapvetően kb a kettő azonos. A mac billentyűzet más, mert ott command van win helyett.
Alapvetően ha rádugod a billentyűt a macre, megkérdi, milyen, nyomd meg az í-t és beállítódik, nem kell az ilyen marhaságokkal szórakozni -- szerintem aki OSX-et használ, tanulja meg a maces kiosztást

A probléma ténylegesen ott kezdődik, hogy beállítottad, megnyomtad az í-t, de mégis felcserélve látszik az í és a 0 gomb. Emellett a billentyűzetkiosztás-beállítás gomb eltűnik a beállításokból. Ez egy óriási bug. Általában akkor jön elő, ha
- nem az í gombot nyomod le
- másodjára is elindítod a beállítást, hiába nyomod le az í-t

Megoldás:
/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist fájl törlése; ez azonban csak akkor van benn az adott helyen, ha minden külső billentyűzetet leválasztottál, addig nincs ott, és nem is tudod törölni. Miután törölted, újraindítottál, megint felkínálja a gombnyomós beállítást.

Egyébként mindent meg lehet találni hozzá neten, csak nem egyben, így általában az emberek hozzáadnak 3rd party billentyűzetkiosztásokat, ukulele-t használnak, stb. Én preferálom a legegyszerűbb, és 3rd party mentes dolgokat...

(#24217) Giovanny válasza FefeeX (#24216) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,nekem ráadásul Logitech K750 bill.-em van,ha letöltöm az összefoglalóban lévő kész file-t,elméletileg működne a dolog?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#24218) FefeeX válasza Giovanny (#24217) üzenetére


FefeeX
veterán

És azt szeretnéd, hogy a karaktereket úgy érd el ahogy win alatt? A K750 Wines vagy Maces kiosztású? Én már megszoktam pl hogy máshogy érem el a karaktereket OSX alatt, mondjuk már vagy 2 éve használom az asztali PC mellett a MacBook-ot... :)

(#24219) Giovanny válasza FefeeX (#24218) üzenetére


Giovanny
őstag

Bocsi,azt nem írtam,win-es kiosztású a bill,és ennek megfelelően szeretnék használni (már nehéz leszokni...)

Zero Defect.No Compromise !

(#24220) #68216320 válasza Giovanny (#24219) üzenetére


#68216320
törölt tag

(#24221) FefeeX válasza Giovanny (#24219) üzenetére


FefeeX
veterán

elméletileg igen, ha azt megcsinálod, mint ami ott le van írva az összefoglalóban, az is elég :)

(#24222) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy az asztali gépemen is OSX-et kell használnom néha. Eddig virtuális gépen futtattam, de ez nem a legkényelmesebb megoldás ezért szeretném egy 60 GB-os SSD-re feltelepíteni. Az adatlapomon szereplő gép kompatibilis lenne vele?

(#24223) FefeeX válasza danati (#24222) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem az 5830at nem szerette... Az Asus lap is kérdéses, utána kell nézni tonymac oldalán

(#24224) Giovanny


Giovanny
őstag

Most friss osx van fenn, a 0 és í nálam a helyén van,de pl.@ úgy működik hogy AltGr+Q,ezt lehet javítani?

Zero Defect.No Compromise !

(#24225) FefeeX válasza Giovanny (#24224) üzenetére


FefeeX
veterán

Megváltoztatni meg lehet, de mivel nem hiba ezért javítani nem :P
Erre jó elvileg az a fájl amit kérdeztél először; azért írom, hogy elvileg mert még nem próbáltam, de a leírása alapján ezt csinálja

(#24226) Allure válasza Giovanny (#24224) üzenetére


Allure
aktív tag

Feltöltöttem azt a kiosztást amit én használok, próbáld ki hátha jó lesz neked is. A zip-ben találsz egy .bundle fájlt, azt kell bemásolnod a ~/Library/Keyboard Layouts mappába (legegyszerűbben úgy jutsz el az adott mappába ha a megadott elérési utat bemásolod a Finder --> Ugrás --> Ugrás mappához menüpont felugró ablakába). Ha a másolással végeztél és ki-be jelentkeztél akkor a Billentyűzet beállításainál a Beviteli forrás menüpont alatt kiválaszthatod a feltelepített kiosztást. Én a Hungarian Pro PC I0 kiosztást használom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24227) Giovanny válasza Allure (#24226) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,sikerült! :)

Zero Defect.No Compromise !

(#24228) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Verbose bootnál, miután megtalálja a többi partíciót, kiirja,h nincs Bluetooth,minek kellene jönnie?
Itt leáll a boot...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24229) Giovanny


Giovanny
őstag

Nos,nálam minden ok az OS X -el,csak egy bibi van,a bootloader nem működik az alaplapon,sajnos,tehát pendrive nélkül sehogy nem akar elindulni.Eladósorba került a Gryphon-om,ha elkel,akkor megint itt leszek :)

Zero Defect.No Compromise !

(#24230) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#24228) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tápot cseréltem, most safe mode se jön össze .

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24231) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Olyan HDD-t amin OSX van, lehet valahogy olvasni Windows alatt? 1-2 fájlt kéne átmásolni.

(#24232) xedos válasza HollyBoni (#24231) üzenetére


xedos
addikt

Nézz körül... bootcamp része egy olvasó driver...

(#24233) FefeeX válasza HollyBoni (#24231) üzenetére


FefeeX
veterán

Macdrive
de én is most gugliztam :P

(#24234) Allure válasza HollyBoni (#24231) üzenetére


Allure
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod ezt a beépülőt is Total Commanderhez.

(#24235) HollyBoni válasza FefeeX (#24233) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, ez jól működik. :R

(#24236) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok újra,azoktól kérdeznék akik régóta használnak hackintosh-t,mennyire stabil a rendszer? Tehát a mindennapi használat során felmerülhetnek bizonyos problémák? Vagy elég egyszer beállítani és használni.Azért kérdezem,mert emiatt most eladom a jelenlegi Asus lapomat,és nem szeretnék feleslegesen bonyolítani az életemet .

Zero Defect.No Compromise !

(#24237) HollyBoni válasza Giovanny (#24236) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nálam a hackintosh stabilabb mint egy Windows 7, 8, 8.1. Lehet én rontok el valamit de nálam a windowsok teljesen belassulnak 3-4 hónap után, egy rakat hibával. A 10.8.x (már nem emlékszem pontosan melyik) 1 évig volt fent minden hiba és belassulás nélkül, csak azért raktam újra mert kijött a Mavericks.

(#24238) Allure válasza Giovanny (#24236) üzenetére


Allure
aktív tag

Mióta felraktam teljesen stabil, működik minden, pedig azóta már frissítettem is 10.9.2-re. Frissítés után is csak a hangot kellett visszarakni Multibeast-tel.

(#24239) Giovanny


Giovanny
őstag

HollyBoni , Allure , köszönöm mindenkinek :) Esetleg Clover-el van valakinek tapasztalata? UEFI miatt érdekel.

Zero Defect.No Compromise !

(#24240) xedos válasza Giovanny (#24239) üzenetére


xedos
addikt

Ha fent van és műkődik, addig nincs gond amíg rendszer frissítés nincs- akkor oda kell figyelni!

(#24241) Giovanny válasza xedos (#24240) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,nekiállok még egyszer ha elkel az Asus alaplapom,addig csak infó gyűjtés folyik :)

Zero Defect.No Compromise !

(#24242) Stryker96


Stryker96
csendes tag

Sziasztok!
Mivel az angol tudásom nem az igazi, és csak nagyjából értem amit olvasok sajnos, ezért szeretném kérni a segítségeteket, abban, hogy hogyan álljak neki az OSX/Hackintosh telepítésének,(mert korábban már próbálkoztam, de sajnos nem jártam túl sok eredménnyel) és hogy egyáltalán futhat-e a laptopomon. :)) Legjobb lenne, ha tudnám Windows 7 mellé telepíteni.

Egy Lenovo y510p-ről lenne szó az alábbi konfigurációval:

Proci: i7-4700mq
Alaplap: Lenovo VIQY0Y01 (INTEL HM86)
Ram: 8Gb
Hang: Intel Lynx PCH ( Nvidia Gk107 )
DVD meghajtó: NINCS
Wifi - Bluetooth : Intel Centrino Wireless-N 2230
Videókártyák: 2* Nvidia Geforce GT 750M ( Intel® HD Graphics 4600 )

Ha valaki tud segíteni, tanácsot adni kérem pm-ben írjon inkább, ha lehet!
Előre is köszönök szépen mindent! :R
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24243) Máté94 válasza Stryker96 (#24242) üzenetére


Máté94
addikt

Inkább ne, laptop elég kényes dolog, ráaádsul desktop-ot is építeni szoktak, hogy minél kompatibilisebbek legyenek az alkatrészek.

(#24244) Tikakukac válasza Stryker96 (#24242) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérdeztek már y510-re. Nagyon nem bejövős a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24245) Stryker96


Stryker96
csendes tag

Rendben!

Köszönöm a válaszokat! :R

(#24246) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni iMessage,illetve iCloud fixálásban?

Előre is köszi,üdv ! :))

(#24247) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!

Adott egy 600 GB vinyo, van rajta 10.9 + 8.1. Leakarom cserélni a vinyot egy 128ssd-re, de úgy, hogy a 10.9-et adatokkal átmentsem. 8.1 nem kell. Mivel, hogyan csináljam?

Köszönöm.

Türűűűdrááá!

(#24248) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,az új Z97 lapokkal gondolom még nincs infó a kompatibilitásról?

Zero Defect.No Compromise !

(#24249) sEtuke válasza salesman (#24247) üzenetére


sEtuke
tag

Time Machinnel,vagy HDD klónozással. Bár az utóbbiban nem vagyok biztos.

(#24250) Máté94 válasza Giovanny (#24248) üzenetére


Máté94
addikt

Mindenbizonnyal jók lesznek, de még alig lehet őket kapni. Mindensetre USA-s barátaink már nekikezdtek a költekezésnek. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.