Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Xero válasza KlezOne (#24450) üzenetére


Xero
nagyúr

Core image. Lényegében ha ezek vannak, akkor teljes grafikus gyorsításod van ugyebár.

(#24452) FefeeX válasza Xero (#24451) üzenetére


FefeeX
veterán

ezek hogy derülnek ki hogy vannak-e? :)
Gef GTX 570 a kártya (Zotac)

(#24453) Xero válasza FefeeX (#24452) üzenetére


Xero
nagyúr

Elindítod a DVD playert vagy a Chess-et. Ha elindulnak jó.

(#24454) FefeeX válasza Xero (#24453) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt hittem kiderül, miért fagy be a Diablo3 mac alatt, míg Win8.1 alatt nem... Egyedi a hiba, ha minden Mac alatt fagyna (vagy legalább VGA, stb hiba lenne) akkor találtam volna róla valamit... (egy darabig megy, de változó helyeken befagy)

(#24455) RaZroX válasza koháry (#24444) üzenetére


RaZroX
addikt

Telepítsd újra csak a kextet hátha. Más ötletem hirtelen nincs. Ahogy körbenéztem más nem találkozott ilyen problémával ennél a lapnál.

This is the way

(#24456) koháry válasza RaZroX (#24455) üzenetére


koháry
tag

Mindegy, köszönöm a segítséget. Most töröltem a kapcsolatokat utána pedig újra hozzáadtam őket, így most jónak tűnik. Nem akkora probléma csak idegesítő, hogy néha belassul a net. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24457) RaZroX válasza koháry (#24456) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyébként letöltés közben veszed csak észre ? Vagy az oldalak sem akarnak bejönni olyankor ?

This is the way

(#24458) FefeeX


FefeeX
veterán

Na van újdonság, itt beszélgettetek a radeonnal kapcsolatban ezekről a QE meg CG vagy mifene dolgokról, aztán mikor utánanéztem (az EFI kártyákról nem is beszélve), találtam pár dolgot.
Ugyebár elméletileg Hackintosh-hoz már nem kell EFI flashelni a kártyákat, mert natívan támogatják 10.8.5 óta. Viszont nem mindig jó a beépített driver. Ugye ezzel már eleinte elakadtam, mert alap volt winen, hogy mindig a legfrissebb drivert használjuk a kártyához, ott a steam alapból tudja a frissítést, nem kellett csinálni semmit.
Osx alatt a steamben nincs driver frissítés etc opció, tehát ez kiesett, aztán meg felmentem az nv honlapjára, de ugye Geforce-okhoz nem is ajánl drivert. Ez itt anno annyiban is maradt, míg valami fórumon megtaláltam a megoldást pár napja. Van driver, csak Quadro-ra kell keresni. És azóta nem fagyott a Diablo, pedig nyúztam vagy 8-9 órát. Szóval ez is pipa.

Ami még hiányzik, a BT driver a Logitech Cordless MX5500 Revolution desktop szettemhez. Ugyebár a dongle egy jó húzás miatt akkor is kezeli az eszközöket, ha a rendszer nem ismeri a BT-t, de szeretném ennek a BTjét használni, mert lehet az akadt össze a másik BT-vel. Egy szerencsétlen véletlen okán megtudtam, hogy Broadcom 3.0 van benne, ami elvileg full OSX kompatibilis, csak fel kéne venni az eszköz listára a kextben. Szóval most ezzel fogok szívni kicsit, mivel ilyet még sosem csináltam.

(#24459) FefeeX válasza FefeeX (#24458) üzenetére


FefeeX
veterán

Szóval akkor, Logitech Bluetooth Dongle használata OSX alatt.
Ehhez a művelethez kextet kell editelni, többek között azért is, mert minden eszközhöz feltételezhetően más ID-jű BT eszközt kapunk. A végeredmény azonban felemás lesz. Itt a cikk, ami alapján csináltam, azonban önmagában ez nem elég, workaroundolni kell még utána is, aztán az lesz a vége, hogy az addig DOS alatt működő Bill/Egér onnantól csak Oprendszer alatt, BT-n fog működni és az OSX a BT-t csak fél perccel az indulás után ismeri fel. Tehát mondjuk kódolt bejutás csak nagyon lassan, de mondjuk ha nincs kód is fél percig csak a háttérkép élvezhető.
Szóval ha nincs másik BT modul, egynek jó lehet, ha van mellé plusz billentyűzetünk pl BIOS eléréshez, esetleg a dual bootban másik lehetőség választáshoz, vagy olyankor ki kell húzni és újra bedugni a BT dongle-t, hogy átkapcsoljon USB mouse+kb módba.
Linux alá van rá mód, hogy ne kelljen ezzel játszani, Winben pedig alapból tud mindent, sajna OSX alá nem találtam kextet a HID2HCI-re (mód), így ugye a dongle vagy BT-ben áll vagy RF módban (bill és egér mintha USB-s lenne), az utóbbi módban nem megy OSX alatt a BT, az előbbiben meg ugye nem megy a bill meg az egér boot alatt.

Most jön megint az összeakad-e a 2 BT dongle próba, mivel nekem ez ebben a formában tarthatatlan sajnos.

(#24460) KlezOne


KlezOne
tag

Valaki tudna segiteni maverickset telepíteni egy 2.1-es mac pro-ra?
Odáig jutottam hogy mavericks telepítő fent van egy usbn bootolható formában.
De utánna hogy melyik boot. efi másoljam hova, és osinstal.mkpg mit kell átírni már nemtudom :(

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#24461) oszy


oszy
veterán

meg lehet csinálni úgy, hogy külső vwinchesterre raknám fel az OSX-et egy Acer 3830TG i5 laptopra? Egyáltalán működne a BT és videókártya kivételével "rendesen" ezzel?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24462) Tikakukac válasza oszy (#24461) üzenetére


Tikakukac
titán

Esélytelen, még belsőre is, mert a wifid 90%, hogy hullana.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24463) menyko


menyko
tag

Sziasztok!

A meglévő gépemet szeretném upgradelni, de örülnék, ha minél kevesebb mókolással lehetne feltenni rá a 10.9-et illetve majd a későbbiekben a yosemite-t.

Első körben a következő alkatrészek szerepelnek a listán:
i5-4570 / 4590
Gigabyte GA-H87-D3H

Rammal kapcsolatban nem tudom melyik típus lenne ajánlott venni, mert a tonymac oldal csak Crucial márkát ajánlotta, de gondolom azért szóba jöhet más gyártó terméke is. Valami 2 x 4 GB kittre gondoltam ide.

Gigabyte hd 7770 1 GB videokártyát a jelenlegi konfigból szeretném megtartani, ha külső kext-el működésre bírható.

Tanácsokat előre is köszi :)

(#24464) oszy válasza Tikakukac (#24462) üzenetére


oszy
veterán

elárulom, hogy egyszer már ment rajta (a belső winchesterre telepítve), de munka miatt visszakerült a win. :P most a Yosemite-vel akartam próbálkozni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24465) Tikakukac válasza oszy (#24464) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszer én is csináltam külsős win7-et amin ment a kiszuperált notim alaplapja. Na egyszer elfelejtett bootolni de úgy keményen, utána pislogtam mint hal a szatyorban.

Ami egyszer megy az nem jelenti a stabil működést. Semmilyen téren. Ez a nem mindegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24466) oszy válasza Tikakukac (#24465) üzenetére


oszy
veterán

hát igen. nem egy stabil megoldás szerintem sem. :( hagyom is inkább :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24467) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok! Nekem is sikeresen "felment" a Mavericks. A másik lemezen lévő win 8.1 bootolás után kék halált kapott. Vissza kellett állitani a Sata AHCI-t IDE-re. Igy ment. A macosx csak 1280x768-as felbontásban hajlandó futni, magasabbat nem lehet kiválasztani.

ASUS 7790-em van. Intel hd 3000-rel egyetemben. Mi a megoldás? Előre is köszönöm a választ. Természetesen a 7790-est szeretném használni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#24468) RaZroX


RaZroX
addikt

GT440 megy natívan Mavericks alatt ?

This is the way

(#24469) kerobi válasza kerobi (#24467) üzenetére


kerobi
senior tag

Nagy nehezen sikerült rávarázsolnom a hd 3000-et. Piszok lassúak az effectek és kb 1 perc után lefagy.
Valami chimérával csináltam.

Milyenek a HD 3000-esekkel a tapasztalatok? A 7790-nel nem megy.

Az easybcd-vel meg kinyirtam a win8 boot-ját. Hogyan hozhatom helyre?

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#24470) kerobi válasza kerobi (#24469) üzenetére


kerobi
senior tag

No akkor megválaszolom magam:

Win 8.1 boot helyrehozása: nekem a macrium reflect iso-ja megoldotta a boot problémát (van benne egy javitó funkció)

Az IDE-AHCI váltáskor kék halál: IDE-ben bebootolok --> WIN+R beirom msconfig --> inditás csökkentett módban--> reboot --> biosban átállít AHCI-re --> Reboot (A win 8 automatikusan átállitja magát.) --> WIN+R beirom msconfig --> inditás csökkentett módban PIPA kivéve --> Reboot

Ez utóbbi lehetne a How-to része, mert sokaknál előfordulhat a jelenség.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#24471) Mr.C


Mr.C
őstag

Na kezdem kicsit temetni a gondotatot, hogy valaha is OSX fog futni a laptopomon :D
Ugyanis a Niresh se akar eddig felmenni, bármelyik flaggel vagy paranccsal akarom indítani a telepítőt, egy tizedmásodpercre hozza be az apple logót, majd újraindul.
Kivéve, ha az amd parancsot írom be (ami már eleve vicces, mert Intel Haswell alapú processzorom van :DD), de akkor is a töltőképernyőnél megakad és nem akar továbblépni (itt is mindent próbáltam, de háromnegyed óra várakozás után valahogy nemhinném, hogy továbblépne).
De még nem adtam fel! :))

sudo rm -rf /*

(#24472) Titmouse09 válasza Mr.C (#24471) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

cpus=1 et próbáltad? nekem az volt a csodafegyver

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24473) Mr.C válasza Titmouse09 (#24472) üzenetére


Mr.C
őstag

természetesen.... sajnos az a baj, ha egy összetákolt telepítő nem akarja az igazságot, akkor mi lesz egy vanillával? Ráadásul a legaggasztóbb számomra, hogy Intel cpu van a gépben, mégis csak az amd vagy az amdfx-el nem indul újra.... persze majd még nekiesek párszor, mert a remény még mindig él :)

sudo rm -rf /*

(#24474) FefeeX válasza Mr.C (#24473) üzenetére


FefeeX
veterán

no de ha ennyi a megoldás, az a vanillával is futhat... tehát ne add fel idejekorán :)

(#24475) Mr.C válasza FefeeX (#24474) üzenetére


Mr.C
őstag

persze, küszködök majd még vele... eddig ezeket a parancsokat/ flageket használtam ill. ezek variácóit:
-v (kernel panic bárhogy variáltam a többivel)
-x (semmi változást nem tapasztaltam)
-f -s (ezeknél se)
USBBusFix=Yes (Ebios read error)
amd, amdfx (ezekkel bejön az alma, és a töltőkör is kering... háromnegyed óráig kb biztos, utána már újraindítottam)
GraphicsEnabler=Yes/No és IGPEnabler=Yes/No (semmi válzotás nincs)
cpus=1 (szintén nincs külömbség)

még 1-2 dolgoz néztem mint pl a LegacyLogo=No vagy a PCIRootUID=1... eredménytelenül
ha nem használok semmit, akkor csak egy villanásra jön be a logo, majd újraindul... eddig ez a felállás.
Most letöltöm újra a dmg-t, md5-öt ellenőrzök (hátha itt van a gond), újra kiírom és hajár megint....

sudo rm -rf /*

(#24476) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

A mai napom azzal telt, hogy megpróbáltam kiírni a Mavericks .dmg fájlját Windows alatt. Persze sikertelenül. Mac OS X terén kezdő júzer vagyok/lennék.
Az egyetlen kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e a .dmg kiírása DL DVD-re, Windows alatt? És persze megköszönném, ha elmondanátok azt is, hogy mivel!

Köszönettel,

Üdv., Imre

(#24477) #92049152 válasza bartimre88 (#24476) üzenetére


#92049152
törölt tag

Szia!

Át kell konvertálni .iso formátumba PowerISO segítségével és utána kiírni lemezre.

(#24478) foka


foka
aktív tag

Sziasztok.
Állandóan mondtátok, hogy Gigabyte alaplapra álljak át. Most lenne lehetőségem lecserélni a Sabertooth Z87 alaplapomat Gigabyte-ra a következők közül (a procit továbbra is szeretném 4,4-4,5-ön járatni, de lehet mindegyik alkalmas rá).
Gigabyte Z97X-GAMING 5
Gigabyte Z97X-GAMING 7
Gigabyte Z97X-SOC
Gigabyte Z97X-UD5H
Gigabyte Z97X-SOC Force
Az elsőre nem kellene fizetnem, és a sorrend szerint emelkedik a fizetendő különbözeti ár (a Force már túl soknak tűnik). Jelenleg is használok hálózati kapcsolatra egy TP-Link TL-WDN4800 kártyát, tökéletesen megy OS X alatt (azért vettem), az R9 290X maradna.
Melyiket válasszam?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24479) Tikakukac válasza foka (#24478) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, szerintem messze nem kell oda gémer meg csudi lap. 4.4GHz-et 0-24 megy a 4670k-m és ez nem egy nagyon fullos lap.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24480) foka válasza Tikakukac (#24479) üzenetére


foka
aktív tag

Tudom, de értékben nem mehetek a jelenlegi beszámítási ára alá, csak ráfizethetek, vissza pénz nincs. Ezért ez a felsorolás.
Ezek szerint elég lesz a Gaming 5 is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#24481) Tikakukac válasza foka (#24480) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan elég tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24482) bartimre88 válasza #92049152 (#24477) üzenetére


bartimre88
tag

Hali!

Lehet, hogy én vagyok a béna, de a powerisom semmilyen .dmg fájlt nem hajlandó átalakítani. Pedig még a help-et is megnéztem és ugyanúgy csináltam, ahogy ott le van írva. Azt írja ki, hogy nem támogatott fájlformátum, mármint a -dmg. a .iso-vá alakításánál :O
Valami ötletek? A .dmg-t alakítás nélkül semmilyen módon nem lehet kiírni?

Köszönöm!

Üdv., Imre

(#24483) bobooo válasza bartimre88 (#24482) üzenetére


bobooo
addikt

TransMac

(#24484) bartimre88 válasza bobooo (#24483) üzenetére


bartimre88
tag

1001 siekrtelen próbálkozásom volt azzal is :( Az előfordulhat, hogy nem megfelelő a DL DVD írási sebessége?

Üdv., Imre

(#24485) Lanash válasza bartimre88 (#24484) üzenetére


Lanash
aktív tag

Pendrive?

(#24486) Tikakukac válasza bartimre88 (#24482) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet ki lehet írni, de felejtsd el. Pendrive és viszlát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24487) #92049152 válasza Tikakukac (#24486) üzenetére


#92049152
törölt tag

Csak az baj, hogy pendrive alatt nem bootol be.

Gondolom a "cdboot" fájl miatt.

Pendrive-ot csak OS X alatt lehet normálisan készíteni.

bartimre88: Milyen verziót próbálsz kiírni?

(#24488) Tikakukac válasza #92049152 (#24487) üzenetére


Tikakukac
titán

Én win alatt csináltam meg a pencit, megy az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24489) bartimre88 válasza Tikakukac (#24488) üzenetére


bartimre88
tag

Mavericks-el próbálkozom :( de még mindig sikertelenül. Elképzelhető, hogy a DL DVD-im nem a megfelelőek... a kidobott hibakódok talán arra utalnak...

Üdv., Imre

(#24490) #92049152 válasza Tikakukac (#24488) üzenetére


#92049152
törölt tag

Akkor elküldhetnél nekem privátban egy letöltési linket.
Amit én próbáltam egyik sem volt jó.

(#24491) Tikakukac válasza #92049152 (#24490) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj én sem tudom melyik volt. Foggalmam sincs sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24492) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Elolvastam az összefoglalót, de kíváncsiságból megkérdezném, hogy erre a hardverre megpróbáljam feltenni és ha igen melyik verziót? MSI P67A-C43, Intel I5-2400, Sapphire Radeon HD 6950 2gb, 6 gb ram.

(#24493) bartimre88 válasza pana0017 (#24492) üzenetére


bartimre88
tag

hali! vaioban lévő i5-2430m procira, milyen boot flag-et kellene beírnom? Sehol nem találok választ rá. Esetleg kellen még más is? Köszönöm!

Üdv., Imre

(#24495) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

A probléma még mindig adott :( Lehet csak én vagyok béna, de nagyon nem akar működni ez a telepítősdi.
Szóval: lemondtam a Mavericks-ről, Mountain Lion-nal próbálkozom (egy kedves fórumtárs ajánlásával). Szerintem rossz boot flag-geket használok. Igazából, csak a netes találatokra hagyatkoztam. Leírnám a konfigurációm, kérlek, ha van tippetek, írjátok meg.

Sony Vaio VPC SE1E1 notebook:
Processzor típus Intel® Core™ i5-2430M
Processzor frekvencia 2,4 GHz
Chipkészlet Intel HM67
Grafikus vezérlő ATI Radeon HD6630M

Üdv., Imre

(#24496) bartimre88 válasza bartimre88 (#24495) üzenetére


bartimre88
tag

Boot Flag nélkül, ez a képernyő fogad:

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

(#24497) #68216320


#68216320
törölt tag

Találós kérdés Szakiknak :)

Ha Clovert akarok használni a rendszer indításához, akkor:

1. A telepítő USB-t is GPT-re kell formáznom és már ott Clover-t használni
2. A telepítő mehet MBR-re és Unibeast-el csinálhatom, csak a rendszer HDD/SSD legyen GPT és arra elég feltenni a Clover-t

(#24498) RaZroX válasza #68216320 (#24497) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem a második.

This is the way

(#24499) RaZroX


RaZroX
addikt

Virtuális OS X alól szeretnék egy Mavericks telepítőt készíteni, viszont ilyet még nem csináltam. Tud valaki linkelni egy korrekt leírás ?

This is the way

(#24500) RaZroX válasza RaZroX (#24499) üzenetére


RaZroX
addikt

Na sikerült egy ML-t működésre bírni virtuálisan, de kb pár perc után kifagy az egész. Mozog az egér de semmire nem reagál... Szóval hogyan tudnék Win alól egy usb telepítőt csinálni ?

Találtam egy PowerISO-s megoldást, de a PowerISO meg nem látja a pendrive-ot....

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.