Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) davidsz válasza Giovanny (#24750) üzenetére


davidsz
őstag

i5-4670 * KINGSTON 16GB HyperX Beast 2400MHz * 2X SAMSUNG 120GB 840 EVO RAID0 * GIGABYTE GTX660 * GIGABYTE GA-Z87M-D3H * FSP Hexa 400W * COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight

Nálam nem akarja az igazságot egyik sem. A telepítő is úgy áll meg, mintha memóriacímzési baja lenne. :(

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24752) Giovanny válasza davidsz (#24751) üzenetére


Giovanny
őstag

Igazából én sem tudom miért van ez Nálad,az elején én is próbálkoztam egyedül csinálni,de mindig valami miatt nem volt jó a telepítés,aztán inkább kifizettem és hozzáértő ember megcsinálta úgy hogy minden rendben volt.Most is ezt használom,de valszeg nem sokáig,mert valahogy windows után fura ez a rendszer..De így is ha alvásra küldöm,utána nincs hang (alaplapi) biztos hogy Asus alaplap miatt.

Zero Defect.No Compromise !

(#24753) davidsz válasza Giovanny (#24752) üzenetére


davidsz
őstag

Memóriát visszavettem default-ra így elindult.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24754) tlac válasza Giovanny (#24746) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt bios/uefi-ben kell beállítani, hogy mennyin menjen
osx-nek semmi köze hozzá, max. rosszul írja ki, de nem fogja felülbírálni

de egyébként a haswell hivatalosan 1600-ig támogatja a ramot
a többi már tuningnak számít

(#24755) Giovanny válasza tlac (#24754) üzenetére


Giovanny
őstag

Már próbáltam manuálisan beállítani és XPM-re állítva sem változott semmi sajnos.

Zero Defect.No Compromise !

(#24756) czombos


czombos
tag

Clover működik régebbi nem UEFI-s rendszeren is?

(#24757) davidsz


davidsz
őstag

Sikeresen megküzdöttem az OSX-el. Végre fut minden a konfigomon. :C

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24758) oszy válasza davidsz (#24757) üzenetére


oszy
veterán

Részleteket :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24759) davidsz válasza oszy (#24758) üzenetére


davidsz
őstag

Konfig:
i5-4670 * KINGSTON 16GB HyperX Beast 2400MHz * KINGSZON 120GB SSD * 2X SAMSUNG 120GB 840 EVO * GIGABYTE GTX660 * GIGABYTE GA-Z87M-D3H * FSP Hexa 400W * COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight

OS X 10.9.4

Telkepítő: USB 10.9 tonymac
MultiBeast.tonymacx86.com
TUXERA NTFS (Régi Win partíció írására, olvasására)

Hanghoz: HDAEnabler.kext

Memória egyenlőre 1333Mhz-n

A Winen használt dolgaim gond nélkül mennek, és tudok dolgozni. Diablo III is megy, más nem nagyon érdekel játékok közül.

Chrome, Gmail, GoogleDrive, Skype, Dropbox, TeamViewer, OneDrive, QGIS, Photoshop, Utorrent stb. teszi minden a dolgát.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24760) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hogy a fenébe indítsam el a tonymacx mavericksét úgy, hogy ne fagyjon ki a telepítő?
Kipróbáltam az összes lehetséges kapcsolót, de semmi. Szerintem a videókártyám a ludas: ATI RADEON HD6630m. A procim második generációs i5.
Niresh gond nélkül felmegy és fut, viszont hardvergyorsítást nem kapok, ergó szaggat minden. Niresh alatt nem sikerült betöltenem a kexteket, valószínűleg alapjáraton tiltja őket, vagy csak én hibáztam el.
Vélemények?

Köszönöm!

Üdv., Imre

(#24761) _ak_


_ak_
addikt

Gondoltam adok magamnak egy esély és tesztek egy próbát a Niresh féle 10.8.5-el.

Elviekben fel is települ gond nélkül, de amikor hdd-ről bootolok, akkor hosszabb idő után is (kb. 20-25p), itt tarok:

B75-ös lap, G1610 1gb memória.

Van esetleg tippetek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#24762) davidsz válasza _ak_ (#24761) üzenetére


davidsz
őstag

Nem nagyon értek hozzá, de ahogy elnézem hardware error lesz.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24763) _ak_ válasza davidsz (#24762) üzenetére


_ak_
addikt

Azt látom,h nem ismeri fel a cpu-t, meg hiányolta a BT-t, ill., mintha a olyannal is küzdene, de ettől szerintem be kéne, hogy bootoljon.

Ha érdekes, adott az UEFI Cloverrel bootolok.

Let's begin, de gozaimasu!

(#24764) _ak_


_ak_
addikt

Eredetileg iBoot-ot akartam, de csak a Maverics-et sikerült feltolni a virtualboxba, viszont az meg 100-on pörgeti a procit és használhatatlanul lassú.

Mellesleg muszáj vagyok USB-s telepítőt használni, mert nincs dvd olvasó.

Let's begin, de gozaimasu!

(#24765) _ak_


_ak_
addikt

Azt hiszem hagyom egyelőre a dolgot.

Könnyen lehet, hogy mégsem bánik el a IGP-vel. Missing Bluetooth Controller Transport-nál nálam is sokat gondolkodott és ez elvileg IGP-vel kapcsolatos probléma. A felajánlott megoldások nem mentek, így majd ha lesz egy dedikált kártya...

Let's begin, de gozaimasu!

(#24766) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok.
Sajnos sehogy sem tudok hangot varázsolni a Yosemite-be. A frissítések szépen települnek. Az egyik voodoohda működik de rettentően rossz a hang minősége , használhatatlan. Alaplap Asus P8H61 , hangkártya Realtec ALC887. A Multibeast-ben lévő kexteket hiába telepítem a kimeneti eszköz üres marad.

Segítségeteket előre is köszönöm

(#24767) d3kk


d3kk
senior tag

Kellene egy kis segítség:
Először is itt a configom:
MB - Gigabyte B75-D3V
GPU - Saphire 5870 1GB
RAM - Kingmax Nano Gaming RAM 16GB
Hard
Drives - 128GB SSD
- 320GB sata HDD
- 1TB sata HDD
a kérdésem az lenne hogy meg lehet e oldani egy olyan UEFI dualboot-ot hogy az SSD-n legyen a win 8.1 és a 320-as hdd-n legyen az OSX? illetve még annyi hogy ha meg lehet ezt oldani akkor mennyivel fog megnőni a default win boot idő bekapcsolástól kezdve illetve az OSX vagy a win bootkezelője lesz e az alapértelmezett?

U.I.: Még annyit hogy nincs OSX-es gép a környezetemben szóval jól gondolom hogy a bootolható OSX-et virtual gépen kell megcsinálni?

(#24768) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!
A leírásomban található gépen lehetne valahogy futtatni az OS-X-et?

(#24769) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is az lenne a kérdésem, hogy ezen a configon fut-e, illetve ha igen, akkor mennyit kellene mutyikolni, hogy megbízhatóan fusson a yosemite.

Asus H97-PLUS alaplap
Intel core i5 4690 (haswell)
8G kingston fury blue RAM
ASUS GTX770 OC 2GB videókártya.

a többi gondolom részletkérdés.

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24770) davidsz válasza RoryBreaker (#24769) üzenetére


davidsz
őstag

http://www.tonymacx86.com/home.php oldalon meg tudod nézni.
Az alaplap hangkártyájára meg hálókártyája kell rákeresni, hogy megy e és mit kell mókolni, de elvileg ez működhet rendesen.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24771) RoryBreaker válasza davidsz (#24770) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24772) koháry


koháry
tag

Jelenleg maverickset használok jelentkeztem a public béta programba, letöltöttem a yosemite-t, elindítom a telepítőjét kb 5 percig megy a előkészítés újraindul a gép automatikusan és nulla változás nélkül ismét elindul a mavericks. Mi lehet a gond?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24773) davidsz válasza koháry (#24772) üzenetére


davidsz
őstag

Az hogy Hackintosh

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24774) koháry válasza davidsz (#24773) üzenetére


koháry
tag

De akkor a mavericks frissítéseket miért tudom gond nélkül telepíteni? A béta időszak miatt van ez a korlátozás és miután kijön a végleges yosemite megszűnhet ez a probléma?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24775) davidsz válasza koháry (#24774) üzenetére


davidsz
őstag

Hackintost másképp kell telepíteni. A frissítés az teljesen más, mint a telepítés.
Az pedig hogy Beta és hardver bajok is lehetnek még inkább nehezíti a dolgot.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24776) RaZroX


RaZroX
addikt

Valaki tud segíteni a ScreenFlower beállításában ? Egyszerűen képtelen vagyok felvenni a rendszerhangokat...

This is the way

(#24777) blokad


blokad
senior tag

Végre kijött a public beta 2 yosemite-ből. Nagyon sok idegesítő dolgot javítottak, reszeltek, meg egységesítettek. Frissítés pofonegyszerű volt, appsote-ból két katt újraindult és minden megy tovább...

(#24778) Allure válasza blokad (#24777) üzenetére


Allure
aktív tag

Ideje volt már, este én is frissítem.

(#24779) normankovacs


normankovacs
újonc

sziasztok. feltettem a gépemre a maverickset de semmi usb port nem működik :( mit tegyek ez ellen? a netem is usb-n jön

a ramom is csak 400MHz-esnek érzékeli pedig magasabb annál

[ Szerkesztve ]

(#24780) koháry válasza blokad (#24777) üzenetére


koháry
tag

Te, hogy raktad fel a gépedre a yosemitet? Én az első public betát próbáltam frissíteni, csináltam telepítő pendriveot is, de semmi.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#24781) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok

1-2 kérdésem lenne, miután a le0rás szerint sikerült telep0tenem a mavericks-et a pc-mre
ez látszik is, hogy nem 0rok hosszú i-t. :D

Na de nem ez a lényeg, hanem, hogy hogy oldom meg azt, hogy ne kelljen a pendrive és ne kelljen minden bootnál beirogatnom, hogy maxmem= 8 giga. Csak mert a maxmem nélkül nem indult el. Mást nem kellett használnom, minden megy rendesen, csak a hangkártya hiányzik. De azt majd megoldom gondolom.

A multibeast látja a chimera-t, de ott nem tudom hogy kell csak a maxmem parancsot alkalmazni vagy hogy mondjam.. , csak előre definiált boot optionsokat találtam.

Még nem használtam ilyet.

Erre kellene 1 kis seg0tség

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24782) davidsz válasza RoryBreaker (#24781) üzenetére


davidsz
őstag

MultiBeast:

Costumize/Boot Options:
Basic boot Options
Generate CPU States
Hibernate mod desktop
Use CarnelCache

Aztán ne indíts újra töröld: AppleTyMCEDriver.kext a system/libary/extensions mappából , majd restart

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24783) RoryBreaker válasza davidsz (#24782) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

És azt esetleg lehet tudni, hogy miért csak a maxmem-el indul el?

Nem lehet, hogy lehet valamit állítani a biosban, hogy ne kelljen?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24784) davidsz válasza RoryBreaker (#24783) üzenetére


davidsz
őstag

Alaplapodra kell rákeresni a neten, mert lehet hogy van valami extra beállítás Biosban, hogy minden jó legyen.
Tomymac oldalán keress rá, hátha.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24785) RoryBreaker válasza davidsz (#24784) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Próbáltam, de sajnos semmit sem találtam... Gondolom, hogy valami memória körüli gebasz lesz de semmi extra nincs beállítva. 1 db 1600mhz kingstone 8G van benne. Xmp-t nem tudom a biosban bekapcsolni.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24786) RoryBreaker válasza davidsz (#24784) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Most meg úgy indul a telepítő, hogy -v
-v nélkül pedig BSD process name correspondingto current thread: kextd.

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24787) davidsz válasza RoryBreaker (#24786) üzenetére


davidsz
őstag

Ott bios beállítás lesz a gubancos.

Memóriát tedd alapra 1333-ra
xHCI - Auto
xHCI Hand-off - Enabled
EHCI - Enabled
VT-d - Disabled
Sata - AHCI mód

Ezek fixen így legyenek.

Processzor VGA-t lehet még Disabledre, vagy Enableddel próbálkozni még.

Az alaplapodhoz nem találsz semmit, akkor hasonló alaplaphoz keress beállításokat.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24788) RoryBreaker válasza davidsz (#24787) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi

Próbáltam ezeket.

Semmi változás.

BSD process name corresponding to current thread: kextd

Csak -v vel hajlandó elindulni

:(

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24789) davidsz válasza RoryBreaker (#24788) üzenetére


davidsz
őstag

Más ötletem nincs, nem vágom annyira a témát, csak most ismerkedek én is a dolgokkal.

A -v telepítő indítás még nem gond, ha felmegy az osx. Van ahol így kell.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24790) RoryBreaker válasza davidsz (#24789) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Az a baj, hogy nem csak a telepítő nem indul el -v nélkül, hanem utána a rendszer sem.

+ a vinyóról bootolást sem tudtam az istennek sem megcsinálni...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24791) Titmouse09 válasza RoryBreaker (#24790) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

mikor én csináltam akkor volt egy hely, ahová beírhattam, hogy milyen bootflagekkel akarom indítani, nekem pl a cpus=1, meg a felbontás kellett, de oda be lehet írni a -v t is szerintem.

a vinyóról bootolás problémája nekem is megvolt
Az MBR-es, vagyis bootos dolog nálam elég érdekesen alakult. Én USB-ről telepítettem, és miután felraktam csak akkor bootolt a gép, ha benne volt a telepítő pendrive. Ez akkor vált aggasztóvá, mikor kiderült, hogy a Windows telepítő DVD-ről még így sem tudok bootolni. Ezt úgy lehet megoldani, hogy a CPUNullPowerManagement, vagy valami hasonló nevű kiegészítőt kell telepíteni vagy még telepítéskor, ha van ilyen lehetőség és akkor nem lesz ilyen problémád, vagy utólag multibeast-tel. Ha tudsz bootolni Win telepítőt, akkor azzal kijavíttatod a windows indulását akadályozó problémákat. Ha belépsz ezután a Windowsba, akkor az EasyBCD nev programmal hozzáadsz az MBR-hez egy OSX funkciót.

remélem segítettem valamit

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#24792) RoryBreaker válasza Titmouse09 (#24791) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi, de ez nekem már sok :D
Reménytelennek tűnik az egész...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24793) davidsz válasza RoryBreaker (#24792) üzenetére


davidsz
őstag

Milyen alaplapod van? Milyen a konfig?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#24794) d3kk válasza d3kk (#24767) üzenetére


d3kk
senior tag

ezek szerint túl sokat kértem. További szép napot a segítőknek :R

(#24795) RoryBreaker válasza davidsz (#24793) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Asus H97-PLUS
Core i 5 4690 (haswell)
8G Kingston fury blu 1600Mhz
Asus GTX 770 OC 2G

Ha elindul -v vel akkor a videókártyát szépen felismeri, ugyan így a LAN-t.
A hangkártyát nem találja egyedül, ami realtek valami. De gondolom ez a legkevesebb.

A -v aggaszt.
De nem is értem. A -v csak azt csinálja, hogy mutatja a dolgokat bootolás közben, nem pedig az almás képernyő látszik nem?

Akkor ez mi már, hogy csak -v-vel indul el.

Ha nem -v zek, akkor meg ez a hibaüzenet van amit már írtam.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24796) bajnokpityu válasza RoryBreaker (#24795) üzenetére


bajnokpityu
félisten

chameleon wizardban tök jól be tudod állitgatni a bootolási paramétereket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24797) RoryBreaker válasza bajnokpityu (#24796) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

És ha ezzel oldom meg mármint ha megtudom akkor nem is kell a chimera meg a multibeast?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24798) bajnokpityu válasza RoryBreaker (#24797) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:K

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24799) RoryBreaker válasza bajnokpityu (#24798) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Na igen, látom, hogy ez barátibb...

Már legalább akar bootolni a vinyóról azt látom, de sajnos boot0 error-t kapok.

:(

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#24800) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

üdv!

most lenne egy kérdésem. hogyan lehet megszabadulni az osx-től? mivel nem támogatja a vga-imat nem nagy élmény használni, valamint nem is indul most, hogy újraraktam a w8-at. helyette linuxot akarok feltenni win mellé. Csakhogy ehhez törölni kellene az osx által elfoglalt partíciót, ami aktív.

próbáltam aktívvá tenni a win partícióját, de kishíjján padlóra vágtam a gépet, vagyis eléggé megijesztett. most újra működike szerencsére. szóval át kéne tenni a boot részt a windows partíciójára (vagy a 350mb-os kis részre. elmondaná valaki mire is jó az?)

vagy, ha törlöm az osx kötetét, mivel win csak azt tudja csinálni vele, és ráteszem a linuxot, akkor a linux rakna fel bootloadert (ha helyes a megfogalmazás)?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.