Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Zoty4


Zoty4
őstag

Szerintetek egy corsair RM1000x elbír 1db 3070 (kb130W)-et és 4db 6700XT (4x100W)-t bányában?

[ Szerkesztve ]

(#65052) MZsoltee válasza Zoty4 (#65051) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azt számold ki hogyha összeomlik az undervoltod, akkor mi történik. Elég hozzá a táp, hogy az 5 vga megy undervolt nélkül? Szerintem kevés. :B

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65053) koko52


koko52
veterán

Adtam egy utolsó esélyt ethermine-nak. Kapott új wallet címet, új worker namet, új szervert (usa) és 40 perc után sem jelent meg ethermine felületén. Persze a kliens szépen dolgozik... :W

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65054) Puffocska válasza MZsoltee (#65052) üzenetére


Puffocska
tag

Érdekelne mit jelent "összeomlik az undervoltod", milyen esemény hatására következne be?
Tehát mondjuk újraindul a gép vagy elszáll a miner progi vagy kifagy a vga driver és default állapotba kerül a kártya?


koko52 #65053
X akta :F

[ Szerkesztve ]

(#65055) Zoty4 válasza MZsoltee (#65052) üzenetére


Zoty4
őstag

Akármi is omlik össze sanszosan a minerprogival együtt omlik össze, egy restarttal vagy full kifagyással végződve.
Ha nem rakod be a minerprogit az autostartba akkor elvileg 0 terhelés

(#65056) Dare2Live válasza koko52 (#65053) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha cimet atirod pl hivera akkor hiven megy?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65057) shteer


shteer
titán

Varga Mihály 25 perce: gazdaságélénkítő adócsökkentések és adóegyszerűsítések - szabályozásra kerül a kriptodevizák adóterhe, ami 15%-ra csökkenhet a kifehérítés jegyében

..szerintem jónak tűnik

(#65058) kzkz válasza koko52 (#65053) üzenetére


kzkz
őstag

Nem volt azon a rig-en túl sok a stale share? Mert vannak olyan pool-ok, akik kitiltanak emiatt, pl.: hiveon.

(#65059) Laraxior válasza Puffocska (#65054) üzenetére


Laraxior
titán

Nálam ennyit tesz: (RTX3080)
GPU: 40-42°C
vram: 84-86°C
fogyasztás: 233W
venti:80%
93.5MH/s

Driverösszeomlás után:
GPU: 60-62°C
vram: 98-100°C
fogyasztás: 285W
venti: 60% alatt... :(((
85.8MH/s

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65060) MZsoltee válasza Zoty4 (#65055) üzenetére


MZsoltee
veterán

Így van alaphelyzetbe áll a vga driver vagy az a program (pls afterburner) kifagy amit használsz. Minden fut tovább csak a fogyasztás fog megugrani.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65061) BeZol válasza MZsoltee (#65060) üzenetére


BeZol
őstag

Bő 4 hónap alatt egyszer sem történt velem ilyen, pedig volt h nvidia és amd driver is fent volt párhuzamosan...
Erre bazírozni h vegyen vki giga nagy tápot h x mennyiségű kártya 100%-os fogyasztását lefedezze olyan mintha háznak csak atombunker felelne meg, mert vmikor atomtámadás lehet...
El kell fogadni h ilyenkor lekapcsol a gép és lehet majd újra elindítani, na bumm.

(#65062) 3800+ válasza shteer (#65057) üzenetére


3800+
őstag

Honnan a hír?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#65063) Laraxior válasza 3800+ (#65062) üzenetére


Laraxior
titán

google:

"Kifehéredik a kriptopénz

Az élő, 30,5 százalékos adóteher 15 százalékra csökken.
Ebből a költségvetés többmilliárdos bevételt remél."

:DDD
Nem hogy bányásznának ezek is, oszt dőlne befelé a lóvé.. a villanyt úgyis az adófizetők fizetik majd ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65064) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Úgy emlékszem volt szó arról, hogy valamelyik MSI verzió nem a legjobb bányászatra. Ez a MSI 3070 GAMING X TRIO ebbe a kategóriába tartozik, vagy ez teljesen elfogadható?

(#65065) SzlobiG válasza phanzetomox (#65064) üzenetére


SzlobiG
félisten

3070 esetén teljesen jó, nekem 2db van belőle gond nélkül mennek ráadásul hangtalanul..

(#65066) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Arra kell haza érnem hogy a kib@szott upc modem 5 óran keresztül képtelen volt újra csatlakozni :W :DDD Kártérítést követelek, ETH-ben ;]

(#65067) ReFleXx válasza 3800+ (#65062) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65068) 3800+ válasza ReFleXx (#65067) üzenetére


3800+
őstag

:R Szerintem ez egy jo irany. En orulok a hirnek! :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#65069) DanielLong válasza BeZol (#65061) üzenetére


DanielLong
senior tag

Igazából ha 50% terhelésre méretezed a tápot, akkor általában nincs gond. Persze, valószínűleg igen pici a különbség egy pl. 1000W-os táp 500W-on vagy 800W-on való terhelésén, valszeg Platinum fokozat esetén 93% vs 92%-ról beszélnénk. Viszont ami miatt szerintem nem érdemes spórolni, az a biztonság. Pont elmész nyaralni, egy hétig nincs otthon senki, pont összeszarja magát, pont nem indul újra és gyakorlatilag 1-2 nap(óra) alatt simán elbuktad a nagyobb táp felárát. De ezt a 99% csak akkor kezdi értékelni, amikor beüt egy ilyen krach.

(#65070) Laraxior


Laraxior
titán

Nekem 850W-on van egy darab 3080... szóval tök random, hogy éppen mikor gondol egyet a driver és mondja be az unalmast.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65071) shteer válasza 3800+ (#65062) üzenetére


shteer
titán

varga mihály fb - abszolút jó az irány :K

..szerintem jónak tűnik

(#65072) shteer válasza phanzetomox (#65064) üzenetére


shteer
titán

nekem holnap jön a második, egyik legjobb :K a többi modellt is erre cserélném ha tudnám

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#65073) shteer válasza Laraxior (#65070) üzenetére


shteer
titán

gondolom win - miért nem hive?

..szerintem jónak tűnik

(#65074) koko52 válasza kzkz (#65058) üzenetére


koko52
veterán

0% volt. ~470 000/0/0 -nál kapcsoltam ki.

Dare2live: nem próbálkozom, elég bukta volt a fél nap.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65075) Laraxior válasza shteer (#65073) üzenetére


Laraxior
titán

Gamer gépem van, nem bányász :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65076) mZoleee


mZoleee
senior tag

iP*n lassan nem bírja a Chia miatti rohamot.. :) forrás: link

(#65077) echterion válasza DanielLong (#65069) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem még 2 hónap alatt egyszer se omlott össze. Nem kell a max-ra méretezni sztem se, de azért nyilván kell némi tartalék, mint minden rendszerbe.
De erre van a TW és társai, napi egy-két alkalommal rá kell nézni, ha nem vagy otthon és kész.

**********

(#65078) k1raly válasza Laraxior (#65075) üzenetére


k1raly
tag

Én kipróbálnám a helyedben, csak egy boot pendriveot kell készíts aztán mikor nem játszol megy a hive ha játsznál akkor meg fut a sima Windows. :)

(#65079) Laraxior válasza k1raly (#65078) üzenetére


Laraxior
titán

Egyelőre megvárom a következő 3060-at. :DDD Ha sikerülne "normálisan" használni, akkor még el is gondolkodnék :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65080) Pietrosz válasza Laraxior (#65070) üzenetére


Pietrosz
addikt

trex-el be lehet állítani, hogy induláskor töltsön be egy bat filet ami meg az AB profilt indítja. Így ha be is fosik mindig a megfelelő értéken fog futni.

(#65081) rasotamas válasza Dare2Live (#65043) üzenetére


rasotamas
veterán

Bocsánat, tudatlan vagyok. Mi köze a kriptónak a HDD-hez és emiatt mennek föl most a HDD árak?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65082) mZoleee válasza rasotamas (#65081) üzenetére


mZoleee
senior tag

keress rá hogy: chia és mindent érteni fogsz.. :)

(#65083) SzlobiG válasza Laraxior (#65079) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én meg már rég építettem volna egy riget a helyedbe és akkor megkímélted volna magad az állandó xarakodással. :))

(#65084) k1raly válasza Laraxior (#65079) üzenetére


k1raly
tag

Hajrá! :) mindfactoryn van msi 3080 suprim azzal nem kellene szenvedned :DD

(#65085) Laraxior válasza k1raly (#65084) üzenetére


Laraxior
titán

:N
Ezeket mindig elkapkodják pikkpakk, én meg csak hébe-hóba nézek rá. Amúgy sincs már meg :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65086) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Vége felé a lényeg.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65087) rasotamas válasza k1raly (#65084) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezeket hol látjátok? Mert hogy pl ezek kb szart nem érnek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65088) rasotamas válasza Dare2Live (#65086) üzenetére


rasotamas
veterán

Az az energiatermelők a veszteségeket a következő 5 évben leírhatják nagyon Mátrai Erőmű szagú ;]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65089) k1raly válasza rasotamas (#65087) üzenetére


k1raly
tag

Caseking.de
Mindfactory.de
Nézegeted aztán ha szerencséd van akkor tudsz rendelni, mindfactory nem szállít hozzánk, csak ha van kinti ismerős úgy tudod megoldani.
Egyébként a 3080 suprim 1900 euró volt.

(#65090) MZsoltee


MZsoltee
veterán

LHR?! Kíváncsi vagyok hány ilyen vga fog a piacra kerülni.
[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65091) koko52 válasza MZsoltee (#65090) üzenetére


koko52
veterán

És még olcsóbb sem lesz az tuti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65092) warcat válasza MZsoltee (#65090) üzenetére


warcat
veterán

Mi értelme ilyen sokadszorra átvett, hetes késéssel elkészített hírt linkelni, ott az eredeti angol.
Elvileg a május 15. után leszállított 3000 szériás kártyák már mind módosított LHR verzióval készülnek, a 3080 Ti csúszása miatt tolódott vélhetően, illetve ténylegesen boltban még később landolhatnak , aki bányára veszi, kezdhet erre is figyelni.

EA: It's in the crate!

(#65093) thomeef válasza MZsoltee (#65090) üzenetére


thomeef
őstag

Ez max azt fogja eredményezni hogy nem 800k lesz egy 3080, hanem 2x annyi :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#65094) MZsoltee válasza warcat (#65092) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bocsánat nekem ez új volt. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65095) w73istvan


w73istvan
csendes tag

Milyen beállításokat célszerű használni RX6700 XT-nél? Lehetőleg nem szeretném a BIOS-t piszkálni. Afterburnerben, vagy az AMD softwarében célszerű állítgatni az értékeket?

(#65096) MZsoltee válasza w73istvan (#65095) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az AMD szoftverében. A more powertool-al lejebb tudod venni a minimális feszülség határát.

Max GPU freki 1100mhz
Min GPPU Voltage 0,7 V, vagy amit adni tudsz neki.
Memória fast timing, olyan magas órajel amit bír a 6700, 2100-2150. A ventit meg állítsd, be hogy jó legyen. Így kb 47 Mhs és 100W körüli fogyi.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65097) nagyonjjo válasza nagyonjjo (#64898) üzenetére


nagyonjjo
tag

Erre senki nem tudja?

(#65098) Laraxior


Laraxior
titán

Pff.. alsó hangon az msi 3060 gaming x kb másfélszer akkora, mint az evga 3060xc...A súlyról nem is beszélve.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65099) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Gondolkodom egy új RIG összeállításán. Ti hogyan döntenétek? Arányaiban nagyjából azonos árra jönne ki 6 db 3070-essel, mint 2x4 3060-assal. Talán kicsit több lenne a 3070-esekkel az ár, de nem jelentősen. Jelenleg úgy látom, hogy a 8 db 3060-as többet termelne.

Viszont ott van az is, ha el kezd ez az egész lecsengeni, (ami nyílván bármikor megtörténhet) akkor eladási szempontból talán a 3070-esek értéktartóbbak. Mit gondoltok? :)

(#65100) w73istvan válasza MZsoltee (#65096) üzenetére


w73istvan
csendes tag

Kicsit zavarosak a videók amiket nézek...
Ha jól értem le kell menteni a RX6700XT BIOS-t a GPU-Z használatával és ez lesz a navi22.rom, vagy amire elnevezem. Utána ezt olvastatom be More Power Tool programmal és itt átírom az értékeket, majd a Write SPPT a kártya BIOS-át írja felül? Ha jól gondolom, akkor az elején GPU-Z-ből 2* célszerű lementeni a BIOS-t, hogy az egyik sértetlen maradjon? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.