Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) Pietrosz válasza geckowize (#64159) üzenetére


Pietrosz
addikt

[link]
Kíváncsi vagyok működik-e, mert ez más amit a többség használ. Többnyire a feszt viszik le mpt-vel ebben a videoban viszont kicsit más az elv.

(#64202) SzlobiG válasza Shkiz0 (#64200) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől függetlenül raknak ám a hátlap alá is vastag padokat kb az összes vidibe ajánlják amit yt-n néztem. Majd kíváncsi leszek mennyit fog javulni.

(#64203) kzkz válasza Shkiz0 (#64200) üzenetére


kzkz
őstag

Annak ellenére, hogy a hátoldalon nincs memória, mégis szoktak oda is tenni az elöl lévő memória ellenoldalára, mert a memória átmelegíti a hátoldalt is, ahol egy csomó kondenzátor, meg egyéb bizbasz van.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#64204) Hohocali válasza k1raly (#64188) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ki az a "marha", aki eladja? Lesz ez 10k is még idén szerintem... ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#64205) Shkiz0 válasza SzlobiG (#64202) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyelőre oda fixen nem rakok, mert ha 3-4 havonta újra kell padozni akkor kicsit drága mulatság lenne.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64206) Frozen válasza Hohocali (#64204) üzenetére


Frozen
őstag

egyik reggel a kávét mikor iszod szép meglepetésben lesz részed :)

Én amúgy ha eleged van a padozásokból ajánlok egy ilyet ha esetleg attól félsz nem illeszkedik rendesen vagy fekszik fel nyomsz alá pici pötybe pasztát ,így legalább tuti az is nem mozdul el.Több méret van és ez az egyik legjobb hővezető .
[link]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#64207) k1raly válasza Hohocali (#64204) üzenetére


k1raly
tag

Legyen úgy! :R

(#64208) krepp válasza Shkiz0 (#64200) üzenetére


krepp
tag

Gelid -a legjobb, kb 2°C-al a Grizlinél is (terhelésen).
Én úgy láttam a vramokra szinte minden gyártónál 2mm kell, a VRM, és kondik, chipek tetejére meg szinte mindegyiken más, a 0,5től a 2,5 ig.
(nálam VRM 1mm..)
Azért ha pénz nem számít a 3080 is megköszöni a backplate mögötti padot. Mert a vram nem csak egy oldalon melegszik, 3080 Suprimen pl, gyárilag van...
(3mm szokott lenni)

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#64209) GAbre


GAbre
veterán

Lehet ezért nem megy plugin?
Failed nvml initalization.
Próbáltam utána keresni,mert azt írja nincs inicializálva.
De nem találtam letöltést,hogy bárhol is le tudnám szedni.
Magától meg jópár driverben nem ajánlja fel.

Nem mellesleg az lehetséges lenne,hogy nem lehet 2 különböző driverpakkos(régebbi és új) kártyát 1 rendszer alatt használni?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#64210) Shkiz0 válasza krepp (#64208) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azon is agyaltam, elsőnek, hogy csak a ramon lévő padokat cserélem, a VRM marad, de mondom nem leszek már ennyire tróger :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64211) Hohocali válasza Frozen (#64206) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Na még szerencse, hogy reggel nem iszom kávét, így nem érhet meglepetés... :DDD

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#64212) Peterbilt379 válasza Laraxior (#64179) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

3060 1db nálam

Power Limit 68
GPU Clock -502 MHz
MEM Clock +1275 MHz

Eredmény 49,4 MH/s stabilan, kb. 120W-on + a PCI-E (fogyasztását nem tudom)
Ha visszaveszel a PW limitből esik a MH/s

(#64213) Shkiz0 válasza krepp (#64208) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meglátom ha marad akkor rakok oda is lehet, de ahogy olvastam 1 csomag nem elég.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64214) krepp válasza Shkiz0 (#64213) üzenetére


krepp
tag

Ráadásul 3mm-est kb nem kapni, 1,5ből biztos nem elég egy csomag...

..amúgy a vrm, kondi, kevésbé melegszik mint a gpu, vagy a vram, nem is cserélem a padot, csak ha sok van adott méretből...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#64215) Shkiz0 válasza krepp (#64214) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Asus esetén hátra is 2mm megy.

Azon én is agyaltam, hogy csak max megfordítom.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64216) , válasza k1raly (#64188) üzenetére


,
addikt

Van olyan, aki esetleg nem?

(#64217) warcat


warcat
veterán

Eth 3450+ és csak bandukol felfelé, nem hatja meg semmi...

EA: It's in the crate!

(#64218) sittes79


sittes79
addikt

Meg hajtottam a kicsiket és még mindig van benne...

(#64219) Laraxior válasza sittes79 (#64218) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem egyelőre agyvérzés a 3060.. éjszaka vagy 6x keltem fel miatta, mert újraindult :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64220) echterion válasza Laraxior (#64219) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt hogy vetted észre? Mármint alvás közben felriadtál, hogy hopp, a 3060 restartolt? Jött valami? :P

**********

(#64221) SzlobiG válasza Shkiz0 (#64215) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az asus esetén nem bukod a gart szetszedes után, nincs matrica?

(#64222) Laraxior válasza echterion (#64220) üzenetére


Laraxior
titán

Világít az iCue, ha újraindul a gép a monitor mögött (ambilight) Különben ki van kapcsolva minden fény.
Vagy túlmelegedett, vagy nem tudom. Visszavettem alapra, levettem a Plimitet, meg körbetettem ventivel, így megy. Most majd elkezdem neki húzni a ramokat.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64223) Dare2Live válasza Laraxior (#64219) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de azért mért keltél fel?

ami beállításokat beírtam az meg tök biztonsági. lehet csak 47MH de tuti nem fog újraindulgatni. hogy végül a te 3060od 47 vagy 50et tud e az meg sima luck kérdése de a 47et mindegyik tudja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64224) BeZol válasza Dare2Live (#64223) üzenetére


BeZol
őstag

Akkor szerencsédre még nem találkoztál olyannal, ami a +0 memórián sem stabil :U, meg netes reviewk-ban is volt akinek (igaz játékra) +500-800 között véget ért a móka.

(#64225) Laraxior válasza Dare2Live (#64223) üzenetére


Laraxior
titán

igen, szépen is hangzik, de ha újraindul, akkor nem biztonsági.
A 3080-nak is mindenki +1000 indulót írt, az enyém meg nem tud annyit....és úgyfest, hogy a 3060 sem éppen a legjobb vramokat kapta.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64226) Dare2Live válasza BeZol (#64224) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"+0 memórián sem stabil"

pedig jópárat megnéztem... durva.

@laraxior: de ezért én nem kellnék fel.... de kinek mi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64227) Laraxior válasza Dare2Live (#64226) üzenetére


Laraxior
titán

Bar olcso volt, de csak akkor van ertelme ha hozza is a penzt es nem megy uresben.
A 3080am pl csak +700 vramot tud. 90-93 kozott kapirgal. De tudok itt olyan EVGA 3080at aminel a csuszka full maxra van huzva (+1500) es siman birja. 102-103MH/s.
Szoval ekkora a szoras, raadasul GDDR6Xet csak a micron gyart, szoval meg az sincs hogy az egyik gyartonak gyengebb lenne a vramja.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64228) varmi2 válasza Laraxior (#64227) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sajnos nem mindegy, hogy az adott ram hol helyezkedett el gyártás során a szilicium ostyán. Minél jobban szélen, annál rosszabb a minősége.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64229) milszab


milszab
senior tag

Ha veszek-eladok, a binance kevesebbet vesz le mint a Coinbase? Mer az brutál hogy mennyit levon. És ha igen mennyit?

Coinbase-ről tudok átküldeni ide pénzt, vagy csak kriptót?

Illetve a kártyájukon csak kriptót, vagy eurót lehet tárolni?

(#64230) szabeska válasza Laraxior (#64227) üzenetére


szabeska
addikt

Csak példának, az én tuf-om +1250-et tud, ezt kiteszteltem játékokkal, stressz tesztekkel anno, ez a full stabil neki. Így 99,8 körül megy. +1500-at csak rövid távon néztem, úgy 102 az eredmény, emiatt nem éri meg 1500-on hajtanom, a ramok is 6-8 fokkal melegebbek úgy, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

F1

(#64231) varmi2 válasza milszab (#64229) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld ki a coinbase pro-t, az kevesebbet von le. És a coinbase számládról ingyen át tudod küldeni a pro számládra, tudomásom szerint.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#64232) aradebil2


aradebil2
senior tag

Valaki utalt mostanában Revolutról Binance-ra EUR-t? Megváltozott az IBAN, viszont ha módosítani akarom a mostanit, akkor nem tudok IBAN-t megadni, és ha új címzettet adok hozzá, az Egyesült Királyság esetén akkor sem tudok IBAN-t megadni. :F
Egyelőre kipróbáltam egy USD SWIFT utalást Seychelle-n át, kiváncsi vagyok át fog-e menni...

(#64233) kzkz válasza aradebil2 (#64232) üzenetére


kzkz
őstag

Vasárnap utaltam, elbasztam a közleményt, mert nem a saját számomat írtam oda, hanem valami revolutos szöveg került oda. Majdnem agyvérzést kaptam, de 2 perc múlva jelzett a Binance, hogy megérkezett. Biztos korábbi utalásból megvolt a forrás számla, és tudták hova kell tenni a lóvét.

(#64234) ReFleXx válasza aradebil2 (#64232) üzenetére


ReFleXx
addikt

hetvegen, de nalam csak a reference kod valtozott meg az IBAN nem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64235) nort_on válasza aradebil2 (#64232) üzenetére


nort_on
senior tag

Az utóbbi két hétben kb minden nap utaltam, tegnap este és ma reggel is, max 5 percen belül ott volt. Nekem litván IBAN-om van, az nem változott, meg a Binance-ben sem változott nálam semmi.

Érdemes a revolut-ban a "send again" opciót használni (marad a cím, IBAN, ref code) és csak az összeget átírni, akkor tuti nem megy ki másnak.

[ Szerkesztve ]

(#64236) kzkz válasza nort_on (#64235) üzenetére


kzkz
őstag

Én pont a send againt választottam, és átírta a közleményt arra, hogy "A Revolutból küldve" :(

(#64237) nort_on válasza kzkz (#64236) üzenetére


nort_on
senior tag

Hm, ez érdekes... Én mindig így utalok, de akkor majd figyelek erre, köszi!

(#64238) koxx válasza nort_on (#64237) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a dupla offot nem hanyagolnád kérlek? borzasztó az olvashatósága.

(#64239) nort_on válasza koxx (#64238) üzenetére


nort_on
senior tag

Nem volt szándékos... Beragadt az app-ban... :U

[ Szerkesztve ]

(#64240) koxx válasza nort_on (#64239) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oké, np. Csak sokan direkt használják.

(#64241) aradebil2 válasza nort_on (#64235) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nekem UK IBAN változott, első 8 szám azonos maradt, de a többi már más. Havi egyszer szoktam utalni, előző hónapokban is mindig néztem, és nem változott eddig az IBAN...A Seychelle utalást 1 óra míg feldolgozta a Revolut, most várok hogy a Binance is észlelje...kellett mára egy kis izgalom :D

(#64242) Shkiz0 válasza SzlobiG (#64221) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hivatalosan elvileg buknád bár írtam Asusnak várom a hivatalos választ de 2 nagykerben is kérdeztem, és ott is azt mondták igen.
Amúgy annyira lófasz az a matrica, hogy hihetetlen. Én úgy emlékeztem bonyolultabb de semmi extra. Megpróbálom leszedni melegítve, aztán ha mégis sérülne Aliról rendelek matricát hozzá :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64243) aradebil2


aradebil2
senior tag

Tudom, hogy a Chia-nak lett külön topicja, de azért ez durca... Remélem mindenkinek van elég merevlemeze otthon :D

(#64244) Kobe válasza Shkiz0 (#64242) üzenetére


Kobe
veterán

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy az ASUShoz fordult! Megpróbálunk a lehető legpontosabb válaszokkal segíteni Önnek.

Akkor veszít garanciát a VGA, ha nem szakszerűen végzi el az újrapasztázást és esetleges garanciális ügyintézés során kiderül, hogy az újrapasztázás miatt hibásodott meg. Amennyiben úgy gondolja, hogy el tudja ezt végezni a kártya megsértése nélkül, nyugodtan megteheti, nem befolyásolja a garanciát

(#64245) Shkiz0 válasza Kobe (#64244) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na ennek fényében kíváncsi leszek nekem mi lesz a válasz :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64246) Kobe


Kobe
veterán

Nemet ebayen van par sima 3060-as, fenykepek es leiras alapjan bontatlanok, szamlaval, altalaban aprilis vegi vetel, paypalos fizetes van, 7-800eur kozott

1 sima 2080as melle raknam, igy kb 90MHs lenne stabilan, nem rigbe epitenem hanem egy Z390es deszkaba, max kabellel kivezetnem

Papiron tudom h megeri, de sztetek 250ert mennyire megeros meglepni / mennyire atbaszas az ilyen ebay hirdetes?

(#64247) Laraxior válasza Kobe (#64246) üzenetére


Laraxior
titán

800-ért odaadom én is az enyémet ;]
Ha ügyes vagy, akkor boltból is megvan 700 és 800 között. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64248) Kobe válasza Laraxior (#64247) üzenetére


Kobe
veterán

1 honapja nezem naponta tobbszor alternatet, mindig befoglaljak a kva botok a keszletet 2mperc alatt....
Pedig meg tudnek is rendelni mert nemet ismeroshoz rendelnem, nem mailboxde cimre.
Csak ha arra varok hogy a boltban 50 eurral olcsobban kifogok egyet mimt ebay, akkor azt a kulonbozetet kb 2 het alatt ledolgozza a kartya....

(#64249) Laraxior válasza Kobe (#64248) üzenetére


Laraxior
titán

Caseking. Most is van, Gigabyte. 780-ért.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64250) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma újra lett padozva a 3080 és megoldódott a ram melegedés, sajna nem jó padokat használtam már ami a vastagságot illeti, hiába látszódott, hogy belenyomódott a ram chip a padba még se volt jó a kontakt.

Ma ismét újra lett padozva és szuperül működik. :C
Ram: +1300MHz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.