Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) minimumgame válasza Kobe (#64733) üzenetére


minimumgame
tag

10-20 perc. Amúgy melyik wallet? Vagy esetleg wallet cím nem változott?

(#64752) Kobe válasza Dare2Live (#64747) üzenetére


Kobe
veterán

Persze, futott is mar multkor egy "adagot" csak sok volt a stale ezert lelottem
Most ugyanazzal a bat fileal inditottam, tarca address OK, de meg nem latszik. Lehet a site laggol, majd felrakok vmi monitoring toolt

(#64753) totya1980 válasza Dare2Live (#64750) üzenetére


totya1980
tag

Értem köszi a választ bocsi az elöbb véletlenül rossz embernek válaszoltam :-( Ha jól értem akkor nem kell ezekkel a számokkal foglalkozni legalábbis NiceHash-Ben ha hozza szépen a megsaccolt összegnek megfelelő btc-t. Gondolom ha direktbe bányásznék ott pontosabb értékek lennének. :R

(#64754) prmcsk


prmcsk
addikt

szerk...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#64755) Dare2Live válasza totya1980 (#64753) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez mindenhol fluktuál. Lényeg kb az átlag meglegyen ha nincs akkor kell utánamenni mért nincs stale/reject...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64756) madpapa válasza ReFleXx (#64742) üzenetére


madpapa
senior tag

Néztem ezt a coint. Hát ez rakéta módon lőtt ki. Csak néztem. :Y

(#64757) Zoli-bácsi válasza madpapa (#64756) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Pontosan úgy fog zuhanni is... :D

(#64758) 3800+ válasza #49155328 (#64727) üzenetére


3800+
őstag

Ezt a tozsdei osszeomlast ki tudnad esetleg fejteni kerlek?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64759) Chalez válasza shteer (#64735) üzenetére


Chalez
őstag

Vagy 1 órán belül? :DDD

(#64760) ooooobi válasza szabeska (#64734) üzenetére


ooooobi
senior tag

Akkora krach lesz itt, hogy a 2008as valsag semmi ehhez képest, inkább az 1920as évekbelihez hasonlót jósolnak elég sokan.
[https://www.tradingview.com/chart/M2/xwwpwLaN-M2-vs-M2v-or-Money-Supply-by-Money-Velocity/]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#64761) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az milyen már, hogy $17,3/100MHs :Y 0,00445-öt hoz most majdnem $3900-as árfolyam mellett. Ha jól sejtem ez nem sokáig lesz így.

(#64762) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hát ez a MuskDoge nem jött be. :(

(#64763) Polllen válasza SzlobiG (#64762) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az SNL-ben volt egy külön rész, amiben a doge-t tolta, de úgy tűnik a piacnak ez kevés volt.

Amúgy már akkor beszakadt, amikor elkezdődött a műsor.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#64764) Kobe


Kobe
veterán

Ethermine milyen surun nullazza a shareket valid / stale stb szempontbol?
Minden megtalalt eth utan?

Fut a kliens a gepen (Phoenix), ejjel ledaralt parszaz sharet, kliensben mutat pl 826/0/0-t
Az ethermine dashboard meg mutat 45 sharet, a historyban meg alkalmankent 5-6% stalet, ami fura mert a kliens egyaltalan nem mutatja h lett volna barmi hibas...

(#64765) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok,

Tervezem egy RIG beüzemelését, 4db kártyásat egyenlőre, villanyt kedvezményesen kapom, iparági dolgozóként.

Nem meggazdagodni terveztem vele, de így ki lenne használva a kedvezményem, és a hűvös szuterénben is van neki egy sarok. :)

Mit gondoltok, érdemes még belevágni?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#64766) shteer válasza L4ller (#64765) üzenetére


shteer
titán

A múlt alapján érdemes

..szerintem jónak tűnik

(#64767) Dare2Live válasza ooooobi (#64760) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"into a widespread loss of faith in the money supply and almost overnight devaluation of the currency."

Nincs nagy esélye és ez már most is tart és a fő kérdés a mihez képest? Ami van az nem $ specifikus uez megy az euro/jen/font/forint... vonalon kína... meg bármit megtesz, hogy ne veszítse el a gyenge valuta miatt versenyelőnyét a nyal szemben. Mindenhol fullba tolják a QEt, mindenhol fullon pörög a pénznyomtatás vagy a $hoz rögzítik így-úgy (akár detto pénznyomtatással) magukat.

De tegyük fel elkezd menekülni a pénz a fiat valutákból. Nem eltűnik valahova mennie kell. Hova tud menni ami esetleg hatékonyan ki tudja váltani a pénzt? ETHba L2vel főleg POS után, XRPbe, BNBbe (bár ez erősen necces), ADAba... ha a fenti megtörténne nem 3900$ lesz egy ETH hanem 39.000$....
(meg persze mehet rvbe de már nagyon túlértékelt/rossz P/Ek vannak legtöbb rvnél, ingatlanba, aranyba....)

@koxx: Az a durva, hogy 24h+os időtávban is simán megvan a 18$/100MH. Tiszta február van. Amíg diff nem tudja lekövetni árfolyamemelkedést, meg GW se 20-30 addig akár maradhat is. Aztán persze vissza fog menni a még mindig bazi jó 8-10$ra.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64768) Dare2Live válasza Kobe (#64764) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálam a magas stale volt a fő ok ami miatt phoneixminerről t-rexre váltottam. (MOndjuk egy kis rigem van az is wifivel szóval nem nagy merítés)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64769) sittes79


sittes79
addikt

Jön a lambo emberek mit megyen a bánya :DDD

L4ller: jelenleg mikroval is megeri banyaszni, sosincs késő

[ Szerkesztve ]

(#64770) Laraxior válasza SzlobiG (#64762) üzenetére


Laraxior
titán

Valahogy ereztem hogy nem kell nekem venni belole 0.7-ert. :K
Viszont 4000nel lehet hogy eladom az eth gyujtemenyem szerintem :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64771) SzlobiG válasza Laraxior (#64770) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerencsére nem sokat vettem, így elfér a tárcán, majd ha feljebb megy beváltom, de ez is megerősített abba, hogy maradok én a kis bányász, a tőzsdét meghagyom a spekulánsoknak. :D

Viszont ennek örömére fejlesztem a riget és a táplálást a nyár közeledtével lecserélem 2db 1000W-os FSP-re. A jelenlegi táplálás túl sok toldót takar nem beszélve a sata kábelek használatával, nem bízok benne.

(#64772) Laraxior válasza SzlobiG (#64771) üzenetére


Laraxior
titán

Lehet nekem is meg kellene kísérelnem ezt a 3060-as mókázást, az még viszonylag elérhető árban van (800EUR), a 3070- már pont a duplája. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64773) echterion válasza Laraxior (#64772) üzenetére


echterion
nagyúr

Tesómnál vígan megy egy Gaimward több, mint egy hónapja, telefonos segítségemmel úgy tudta belőni pillanatok alatt, hogy előtte nem sok fogalma volt a bányáról.
Te sztem kifogtál valami szarabb példányt, ha komolyan gondoltad, sztem érdemes lenne még egy esélyt adni neki. Azt a kártyát eladtad már vagy visszaküldted gariba?

**********

(#64774) Laraxior válasza echterion (#64773) üzenetére


Laraxior
titán

Eladtam. 1-2 napi idegeskedés, két win reinstall.. de cserébe amikor ment, akkor azért kapart rendesen, bár a hűtése nem volt valami combos.
Most van MSI gaming x 800ért. Az két tápcsatis, lehet, hogy kicsit masszívabb, még ha esetleg kellene thermalpad is pluszban. Igazából bukó nem volt rajta, huszonpár euro plusz lett rajta, szóval lehet, hogy behúzom a mindfactorytól, aztán lesz ami lesz.
Csak hát ugye nekem senki nem mondta, hogy 16x-os PCI-E-be kell tenni, de csak 8x sebességgel mehet. Én eleve 8x-ba tettem, riserrel. Állítólag ezzel volt a gond. De akkor kiveszem a 3080-at megy az riserrel, és lesz a 3060 bent a gépben az alaplapban. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64775) sittes79


sittes79
addikt

Votma :DDD

[link]

(#64776) echterion válasza Laraxior (#64774) üzenetére


echterion
nagyúr

A 16-osról én se tudtam sajnos, ha tudom, akkor azt is megírom neked is. Tesóm játékra vette, csak két játék között kapar nála is, így alapból 16-osba került ott a kártya.

**********

(#64777) Laraxior válasza echterion (#64776) üzenetére


Laraxior
titán

Megvettem, lesz ami lesz, majd jövő héten kiderül. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64778) BeZol válasza Laraxior (#64774) üzenetére


BeZol
őstag

x16 vagy x8, egykutya, a lényeg h x8 legalább meglegyen...

Sztem jobban eladható lesz egy bányásznak egy 1x8pines 3060-as, én nem vennék MSI Gaming X-et a 6+8pinjével.

Azt aláírom, hogy 12 fokkal hűvösebb az MSI Gaming X mint pl. a Zotac Twin Edge OC, de ami nálam járt MSI Gaming X, az +1300-as memóriával 3 órán belül fagyasztotta a gépet, míg az EVGA 3060-asok +1400 és +1430-on mentek ritkán hibázva, de sosem fagyasztották a gépet.

Szóval nálam járt eddig 2db EVGA, 1 Zotac és 1 MSI (mármint a gépemben), és eddig mindközül az MSI volt a legrosszabb.

A kis Zotac ami van, ez teljesen jól működött +1300-on több napig amíg 3 kártya volt a gépben, de miután bekerült egy 4., utána 30perc-12óra közötti időtáv után újraindult a gép.

Így 4 kártyával végül az lett a megoldás amit korábban írtam, hogy memória +1000, core clock -250, pwrlimit 58%, venti 70%, és így 99W 46.2 MH/s, és most már 1 hete stabil minden, közben pedig még chia coin-t plotol a gép. Buktam 2,3MH/s-t és nyertem 11W-ot, ennyi.

Én még 679 Eurót is sajnáltam kiadni az MSI-re (végül kiadtam), de anno jó dealek voltak az EVGA és Zotac 3060-asok 589 és 599 Eurokért.

Szerintem aki akart 3060-assal csákányolni az már beszerezte magának, ez a 800 euro környéki árazás felejtős kategória, itt én már 6700 XT felé is kacsingatnék akár, ahol nincs ez a mizéria és 84W 46,5-47MH/s elérhető MorePowerTool-al.

(#64779) Kaci84 válasza Laraxior (#64774) üzenetére


Kaci84
őstag

Miért kellene a 3060at padozni? Csak a 3080/90et kell. 3060 fele annyit fogyaszt mint a 3080 kb ugyanakkora hűtésre. Fogalmam sincs miért divat szidni a MSI-ket? Nekem van 3060,3070,6800-ba is. A leghalkabb legstabilabb kártyák. Kivétel mindig lehet. Nekem 3060Trio van. -200, +1350, 70power = 49.5Mhs 119W.
Nálam mindekettő a lapban van így majdnem összeérnek de a fölsőt extra ventitámogatassal 46% fan 67C lehet tartani. Nekem olyan lap van ami tudja a egyszerre a X8 módót. X370 Hero. Riser helyett inkább drágább lapot vennék az bánya után is nagyobb értéket képvisel és a használati értéke is nagyobb.

(#64780) Laraxior válasza Kaci84 (#64779) üzenetére


Laraxior
titán

Ha a GPU 67°C, akkor a vramok legalább 100°C-on mennek... Márpedig az én gépembe nem lesz 100°C-os alkatrész az is biztos. A 3080 is max 84-86°C, többet nem engedek neki. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64781) Kaci84 válasza Laraxior (#64780) üzenetére


Kaci84
őstag

Feneket 100C. Amúgy sem kell 67C tartani csak viszonyításképp írtam. Ügye a venti 47% ment auton még nem állítottam be a segédventi is Silent módban van és igaz levett oldallal de még a gépházban van. Tehát jócskán lesz ez meg hűvősebb. Ez csak a felső kártya ami kevés levegőt kap az alsó miatt. Van olyan lap amibe a 3dik PCI is tudja a X8at. Ha jól értelmezem. Persze ezek elég drága lapok de aki amúgyis drága lapot vesz meg drága házat meg hozzáteszi a riser árát lehet hogy kb ott van.

(#64782) sittes79 válasza Laraxior (#64780) üzenetére


sittes79
addikt

:DDD márpedig nem lesz 100fokos hogy rohadna meg, le hűtjük papa, ha bele döglunk is.

(#64783) Dare2Live válasza Kaci84 (#64779) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mert a giga mellett a legpadproblémásabb.

A pad probléma igazából egy 3060/3070et se érint, legalábbis bányánál. 110-120won nem gond.

más: asus 3080 tuf elkezdett melegedni mem junc temp 98C körül néha 100Cbe is belekostolt. Ventit 65%ról felrakta 70%ra nem segített. Már gondolkoztam rajta lehet padozni kéne... Gondoltam hátha kifújom a port bár még csak 3hónapja megy. Hát vmi elképesztő mennyi finom por volt benne, brutáls. Vissza is állt a világ rendje a 92C. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64784) Laraxior válasza Kaci84 (#64781) üzenetére


Laraxior
titán

Mérd le :))
Nekem a 3080-nak a GPU-ja 39-40-41°C. Vramok: 84-86°C.
Tetszik, nem tetszik, lehet kb a duplájával számolni. Tekintve a legtöbb hűtőnél míg a GPU-szinte közvetlenül érintkezik a hűtővel paszta által, addig a vramok és a hűtő között mindig padok vannak, 1-2mm... ott közel sem olyan jó a hőelvezetés ;)

#64783 Dare2Live : Nem érinti, mert nem méri semmi, kézzel meg senki nem taperálja őket, pedig elég forróak azok is. :K Már a 2070S-re is tettem a hátuljára ventit, hogy egy kicsit hűvösebben tartsa a nyákot

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64785) szinimini


szinimini
senior tag

Szevasztok,

Az E3-as gépet szeretném belőni, hogy ETC-t túrjon.
Tudna valaki segíteni,hogy mit hogyan állítsak be?

Egyszerűen nem akar semmit se tenni.

Köszi

(#64786) sittes79 válasza szinimini (#64785) üzenetére


sittes79
addikt

Szevasz,

Huha ezt a kérdést konkretizalni kellene.. :F

[ Szerkesztve ]

(#64787) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt itt hagyom az utókornak.
Magánszemély bányász adózása
Magánszemély jövedelme kripto banyászat esetén önálló tevékenységnek minősül az szja törvény szerint. Bevételként kell kezelni a kibányászott bitcoin szokásos piaci értékét. Szokásos piaci érték lehet a megszerzés időpontjában érvényes, törvényes fizetőeszközben megállapított átváltási árfolyam (euro, forint). Két lehetőség van költségelszámolásra. 10%-os költséghányad alkalmazása vagy a tételes költségelszámolás. Tételes költségelszámolás esetében a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolható a tevékenység folytatása során az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt költség. Ilyen lehet a tárgyi eszközök beruházási költségének tárgyévi értékcsökkenése vagy a villamos energia díj. Fontos, hogy azokat a költségeket lehet csak elszámolni amelyek a bevételszerző tevékenység folytatása érdekében merülnek fel. Az adóévben ténylegesen kifizetett bizonylaton lévő tétel (névre szóló számla, számviteli bizonylat, adásvételi szerződés) számolható el költségként.
A megállapított jövedelem után a magánszemély 15%-os személyi jövedelemadó (szja) és 2020. július 01-től 15,5%-os szociális hozzájárulási adó (szocho) fizetésére kötelezett. Magánszemély esetében kriptovalutákkal kapcsolatos jövedelem után a szocho adónak nincsen felső határa. A magánszemély bányászok adóterhe a jövedelmük (bevétel – költségek) után összesen 30,5%, ha a 10%-os költség hányadot alkalmazzák. A tételes költségelszámolást alkalmazva az adóteher lényegesen kevesebb lehet.
Az Szja tv. alapján a jövedelem megállapításánál mind a bevételt, mind a költségeket forintban kell meghatározni és nyilvántartást (könyvelést) kell vezetni róluk.
Ha a magánszemély bányász nem váltja át a bányászott kriptovalutát fiatpénzre, hanem megtartja egy későbbi magasabb árfolyamon történő váltás reményében, akkor az ebből származó jövedelmét külön kell kezelnie a bányászattól és egyéb jövedelemként (kriptovaluta kereskedésből származó jövedelem) kell kezelni.

(#64788) Laraxior válasza bobalazs (#64787) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD
Megnézném én azt itt, aki leadózta ezt a millió százalékot :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64789) szinimini válasza sittes79 (#64786) üzenetére


szinimini
senior tag

Erről az oldalról https://etc.ethermine.org/start

Kiválasztottam az eu server címet és a portot. Amit beírtam az E3-ban pool 1 be

URL: eu1-etc.ethermine.org:4444
Worker itt pedig meg adtam a Binancen az ETC címet, amit a deposit menüből másoltam ki
Password, ezt pedig üresen hagytam

[ Szerkesztve ]

(#64790) torma1981 válasza bobalazs (#64787) üzenetére


torma1981
veterán

És ezt ki a franc fogja ellenőrizni? Ha én euróban hagyom valamelyik számlámon akkor hogyan tud arról a NAV? Pl PayPal, stb. Vagy haverral átváltatom stb.

(#64791) 3800+ válasza torma1981 (#64790) üzenetére


3800+
őstag

Csak ha ugy dont a NAV hogy valami miatt leellenoriz... akkor barhonnan bekerhet infokat es meg is fogja kapni. Pl Revolut mar feldobta az ertesitest hogy meg kell adni hol van adoilletoseged illletve adoszamod is be kell potyogni.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64792) Kaci84 válasza Laraxior (#64784) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem is van 3080 és padoztam is ismerem a dörgést. Az hogy a gpu hő dupláját kell számolni a memoriákra egyszerűen nem igaz. Bányánal nem egyenes arányosan csökken vagy nő a ram hő a gpu hőhöz viszonyítva. Meg amúgy is vga függő is. A 3080 külön téma ott nagyon nagy a fogyasztás és nagyon meg van feszítve a kártya is. Megmérni nem tudom de a tapasztalataim azt súgják hogy egészen biztosan 100C alatt a memoria a 3060nál.

(#64793) echterion válasza torma1981 (#64790) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha konkrét ellenőrzést kapsz, akkor bizony mindent is ki fignak rólad tudni deríteni. Paypal, revolut, binance, mindegy, meg figják tudni szerezni. Ha akarják, mert mondjuk valamiért fókuszba kerültél. Pl. egy "kedves" ismerős, akinek elkottyantottad, felnyomott náluk.

Laraxior: Kínáncsian várom, hogy milyen lesz. :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#64794) torma1981 válasza echterion (#64793) üzenetére


torma1981
veterán

Igaz. Sok az ember rosszakarója akár. :D

(#64795) Laraxior válasza torma1981 (#64794) üzenetére


Laraxior
titán

Magyaroknál? Nincs is ilyeeeen. Ha nekem nem jó, nehogy már másnak jó legyen ;]

#64792 Kaci84: Ha nem is a duplája, de sokkal melegebb, mint a GPU. Szóval ha van egy 60°C-os GPU-d akkor attól már hidegebb biztosan nem lesz a vram, és hidd el, nem csak 10-15°C lesz a különbség.
Talán EVGA kártyáknál mintha több szenzor lenne a VGAn, lehet hogy ott a GDDR6 körül is akad valami.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64796) tupacamaru válasza Laraxior (#64795) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem most ilyen:

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#64797) echterion válasza Laraxior (#64795) üzenetére


echterion
nagyúr

A sima GDDR6 cirka 20-25%-kal fogyaszt kevesebbet, mint a 6x, úgyhogy mivel a hűtőbordák nem igazán vannak túlvariálva a 3070-3080-asok között, így gyártón belül jó eséllyel hasonló százalékkal lesznek hűvösebbek a 3070-es vram-ok, mint a 3080-asoké. Így hasonló GPU hőmérsékletek mellett szvsz meg lehet elég jó eséllyel saccolni, hogy mennyi lehet a hőfoka a 3070 vram-jainak.

**********

(#64798) Laraxior válasza tupacamaru (#64796) üzenetére


Laraxior
titán

FTW3 :K Ott azért rendben vannak a padok, de a gagyibb verzióknál biztosan nem így fest a dolog.
Tekintve az én 3060am 80%-os ventivel volt 50°C közelében

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64799) bobalazs válasza torma1981 (#64790) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A legtutibb ha ki se utalod magadnak csak hold valamelyik walletban, na arról legalább nem tudnak.

(#64800) prmcsk válasza bobalazs (#64787) üzenetére


prmcsk
addikt

"Csak ennyi" ??? Akkor megnyugodtam, hogy miért nem értem és nem tudom konkrétan kiszámolni. :DDD

Ha az államnak esze van, eljön azaz idő, amikor azt mondja: Egységesítsünk és egyszerűsítsünk, plusz tegyük kiszámolhatóvá, életszerűvé a dolgokat. Minden kriotopénz forintosításából 10% egységesen az adó. Ezzel legálisan, szabadon költhető.

Lenne pár plusz TESLA az utcákon... :D

Volt már ilyen a külföldi bankokban tárolt "mutyi" betétek legalizálásakor is, ha hazahozták...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.