Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Puffocska válasza Peace (#65148) üzenetére


Puffocska
tag

Ez így kb minden felelősséget áthárít, persze nem is tudna mást tenni, mert gondolom nem tartozik semmilyen pénzügyi felügyelet alá.

ILK-t nem ismerem, de pl egy bikapiac esetén lemondani a haszonról fix 8,8% hozamért, függetlenül, hogy milyen kriptó, első körben nem tűnik jó befektetésnek. Mármint annak, aki be akarna fektetni.
Aki kezeli, annak tuti buli, hiszen 8,8%-os kamaton kap kölcsön pénzt, amit megpörget, persze a felelősség az övé, szó se róla. De ha jól sejtem mivel az ILK a saját pénzük, amit valahogyan megveszel tőlük, és nekik a saját pénzükben kell ezt visszaadni, akkor azért gyakorlatilag mindent megtettek, hogy megszüntessék a saját kockázatukat ebben az ügyletben.

(#65152) , válasza koxx (#65133) üzenetére


,
addikt

Azóta már megvettem Hawaii-t. Meg valami maszk nevű csávó hívogat megállás nélkül, hogy szálljak be a vállalkozásába, de szerintem csak valami bolond lehet, mert egyfolytában valami kutyát emleget, meg a Holdat.

(#65153) rasotamas válasza Puffocska (#65141) üzenetére


rasotamas
veterán

Másrészt jó kérdés miből kell 15%-ot adózni.
Ugyebár bányászhatsz is, ennek vannak költségei, videokártyát/ASIC-et kell venni, áramszámlát fizetni, ezért kapsz egy bizonyos mennyiségű kriptót.
Vagy kereskedhetsz is, tehát árfolyamingadozásból keletkezhet hasznod.
Haszonból vagy bevételből kell adózni? Nagyon nem tiszta nekem.
Hiszen pl szerencsejátéknál bárki aki csinálja úgy tekint a 60% bukóra mint költség, és a 40% nyerőből fejben le is vonja fejben, tehát amit hó végén pluszt realizálsz azt tekinted haszonnak, nem csak a nyertes pozíciók summáját.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65154) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

amúgy ezeknek az agybeteg Gas áraknak most épp mi az oka?

50$+okat fizetnek tranzakciónként. Lehet én vagyok spúr de az k*sok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65155) Peace válasza Puffocska (#65151) üzenetére


Peace
nagyúr

Szemeztem a Binance által kínált fix lekötésekkel, de egyelőre szeretném elérni a 25k ILK tokent. Ott kapni fogok elvileg +5% kamatot, amivel az ETH kamat 9,8% (4,8+5)-ra nő. És igazából ETH-t szeretnék itt tartani, hogy hadd kamatozzon. Biztos jó lehet vadászni Binance-on a lekötési lehetőségeket, de nekem az túl melós, ennyire nem ásnám bele magam a témába. Már így is túl sokszor csekkolom az árfolyamokat és keseredek el, hogy miért nem ebbe vagy abba csoportosítottam át a kis maréknyi pénzem. Meg tényleg kis összegről van szó, nem egész 2 hónapja bányászok......

(#65156) Sondi1986 válasza rasotamas (#65118) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nekem már kezd elég sokk lenni rajta, és bennem van a félelem.
Főleg úgy hogy a 2017-ben ellopott coinaimat se adták még vissza. Igaz a NH azt mondta adjam meg a BTC címemet amivel anno bányásztam, na a Krakenen viszont nem találom! :(
Írtam a krakennek hogy adja meg a BTC címemet amit 2017-ben kreáltam. De több mint 1 hete nem válaszolnak, lehet hogy rossz helyre írtam vagy a google fordító hülyén fordította. :B

(#65157) koko52


koko52
veterán

Ma reggel újra adtam egy esélyt ethermine-nak. NH-nek nyomtam egy pause-t, majd láss csodát ethermine újra hajlandó fogadni a rigemet. Semmit nem változtattam!
Csináltam egy gyors számolást NH 27.8 vs EM 28,1 dollár/100 MH/s
Viszont NH 0,0005 BTC-nél már kiutal.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65158) Sinu


Sinu
senior tag

Kis érdekesseg, bocsánat, ha volt már.

No Future

(#65159) mZoleee válasza aerosmith (#65145) üzenetére


mZoleee
senior tag

konkrétan 39 fokos az 2060-am 40% ventivel :DDD 32,42MHs @ 79W

azért is írtam be, mert sokan használnak itt hiveos rtx kombót.. és ez a fícsőr újdonságnak mondható.. :)

[ Szerkesztve ]

(#65160) Puffocska válasza Peace (#65155) üzenetére


Puffocska
tag

Adózni a haszon után kell, mivel a nyereségből lehet sápot szedni, a buktából nem. Mert ugye bevétel - költség = haszon. Mindegy mit veszel, milyen költséged van, a haszon számít, mert abból lehet leadni a tizedet.


Peace #65155
Kicsi pénznél a fix díjak az alacsony bázis miatt sokat el tudnak vinni. Ott kösd le, ami neked olcsóbb. Meg az is számít, hogy mondjuk ha van 0,3ETH-t, annak az éves szinten vett kamatból származó bruttó hozama mekkora. Mert jelenlegi adatokkal (4300USD/ETH, 9% kamat, adót nem számítva) a növekmény 116 dollár. Ha ez megér neked mondjuk 20 óra befektetést (olvasás, tájékozódás, regisztráció, szerződés átnézése, stb) akkor erre te 1740Ft-ot költesz el az idődből óránként, hogy nullszaldós legyél. Ha munkával többet termelsz, akkor számodra ez csak a pénzügyi végeredményt nézve veszteség, nem is beszélve az időről, ami egyedüli javként véges.
Másik opció, hogy vállalsz egy kis pluszmelót, nem töltöd az időd a fentiekkel tehát nem leszel legfeljebb is csak nullszaldós, a megtermelt fiat bevételen veszel még ETH-t 580 dollár értékben, ami egy kriptó konzervatív becsléssel mondjuk éves szinten 20%os hozammal fog hozni 116 dollár bevételt. De azért reméljük nem csak 20%-ot fog menni az ETH még idén :D

(#65161) Aby_2014 válasza Danex (#65135) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Én coinbase-ről származó revolutos kártyán lévő pénzből vásároltam tegnap eszközt.
A számlán ami kaptam annyi szerepelt, hogy vevő: magánszemély....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#65162) GabeE3e


GabeE3e
tag

Tudom részben volt már, de talán van benne némi új infó valakinek az adózással kapcsolatban.

[link]

(#65163) rasotamas válasza Danex (#65135) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez egy korábbi információ, illetve én végül nem a magyar alzánál hanem más eu webshopból vásároltam PayPallal.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65164) Peace válasza Puffocska (#65160) üzenetére


Peace
nagyúr

Egyelőre szerintem itt hagyom Inlock-on, ha már mindenem itt van és ha 2-3 nap múlva végre elérem a 25k tokent, akkor kiderül, hogy tényleg jóváírják-e ezt a +5% kamatot....

(#65165) aradebil2 válasza Dare2Live (#65154) üzenetére


aradebil2
senior tag

Elvileg a Uniswap V3 elindulása, mindenki rászabadult

(#65166) adm válasza South Velen (#65041) üzenetére


adm
őstag

köszönöm, elvitték...
megjelentek itthon a giga Aorus rev. 2.0-esek, első ránézérésre csak 3×8pin-> magasabb gpu boost látszik. a hűtő fizikailag ugyan az, de a padozásról 0 infó van. találkozott már valaki vele?

16core - 32thread - 64gb

(#65167) #49155328 válasza Peace (#65140) üzenetére


#49155328
törölt tag

TUsd-t kell crypto.com-on. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65168) codip


codip
kezdő

Sziasztok!

Lecseréltem a WIN10/NH rendszert és most HiveOS/NH bányászok!
A fő ok amit a kolléga is említett korábban, hogy RTX kártyáknál van ez az Absolute Core Clock feature.

Nos, Win10 alatt is el lehet hasonló eredményt érni kényelmesen Afterburner-t használva. HiveOS alatt kb 2-3 Watt lett a fogyasztás csökkenés Win10/AB-hez képest.
Jelenleg 109 W helyett a 2070S kártyáim 105-106 W fogyasztással mennek.

Egyelőre még hagyom, mert amúgy nincs semmi más különbség termelés és hőfokok tekintetében... Excavator helyett most a PhoenixMiner megy, de teljesen jól végzi a dolgát.

HiveOS alól ugyanúgy NiceHash-re bányászok, nekem ez kényelmes mert már teljesen kialakult a rutinom benne. Ha valakinek van valami kérdése az átállással kapcsolatosan, akkor szívesen válaszolok.

Amire számítok mint előny, hogy stabilabban fut majd a RIG. Nem mintha a Win10-ben lett volna bármi hiba eddig.

Mielőtt HiveOS felment volna, volt egy Win10 update, utána viszont csak 18Mhs kapartak a 2070S kártyák... óvatosan a frissítéssel!

(#65169) codip válasza codip (#65168) üzenetére


codip
kezdő

Szerk:
Időközben úgy látom, hogy a HiveOS/PhoenixMiner már stale/rejected-et dob nem úgy mint a Win10/Excavator ugyanazon beállítások mellett :F

Lehet valamit elnéztem... teljesen összezavar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65170) koko52 válasza Puffocska (#65160) üzenetére


koko52
veterán

Ez jelenleg nem igaz. Ha tavaly veszteséggel bányásztál mondjuk januárban és kivetted monduk a 100 000 ft-ot akkor azután kell adóznod. Senkit nem érdekel, hogy ezután befizettél 110 000 ft villanyt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65171) rasotamas válasza codip (#65169) üzenetére


rasotamas
veterán

Én azt vettem észre Win10+NiceHash mellett, hogy 114W 750mV 1215MHz core clock mellett bányászni stabil de ha közben böngészek dobálja a hibákat a bánya.
Ha 125W 806mV 1230MHz van akkor úgy is stabil.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65172) aerosmith válasza mZoleee (#65159) üzenetére


aerosmith
őstag

Valószínűleg nem értem hogy kellene ezt jól beállítani, igaz hogy lejjebb ment a fogyasztásom 183W-al de elvesztettem 24MH/s-et is. Az azt jelenti hogy kb spórolok 5000Ftot az áramon de elvesztek 45ezret a hashen. :DDD

(#65173) Puffocska válasza koko52 (#65170) üzenetére


Puffocska
tag

Rosszul mondod. :B :U
Általánosságban minden bevétel esetén le lehet írni a költségeket, legrosszabb esetben átalány formájában közvetlenül a bevételből.
Kriptó kereskedés esetén árfolyamnyereség után kell adót fizetni, költséget nem lehet elszámolni, nem is nagyon van mire. Bányászként elszámolhatod a költségeidet, akár magánember, akár vállalkozásról van szó, mint pl áram, vga vagy hdd ára.

Ráadásul a "ha tavaly veszteséggel bányásztál" már eleve azt feltételezi, hogy nézed a költség oldalát, hisz anélkül nem lehet veszteséggel bányászni. :F

(#65174) kzkz


kzkz
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#65175) rasotamas válasza Puffocska (#65173) üzenetére


rasotamas
veterán

És akkor valami kis excelben vezetni kell külön, hogy mennyit termelt, milyen fogyasztás mellett, miben lettél kifizetve és külön hogy azzal mit kezdtél, pl egyből átváltottad valamibe ami nőtt, stb?
A költség is nehéz dolog, hogy igazolod az áramot? Ha elfelejtetted a power limitet belőni rögtön dupla az áramszámla. Ha apróról vetted 500-ért a VGA-t arról nincs számla, csak az eredeti MSRP számla van fele annyiról amit talán odaadott a scalper. Akár anyukád is lehet a scalper :C

https://tinyurl.com/rasoapro

(#65176) koxx


koxx
MODERÁTOR

Adózással kapcsolatos dolgokat légyszi vigyétek a megfelelő topikba. >>> [link]

(#65177) Puffocska válasza rasotamas (#65175) üzenetére


Puffocska
tag

Nem értelek :F
Kezd nagyon off lenni, de valójában tök lényegtelen mennyit termelt, miben fizettek ki stb stb. Az átváltás a lényeg, amikor fiat lesz belőle. Hogy te 0,03ETH-t túrsz ki egy nap alatt, az senkit nem érdekel, a pénz a lényeg, amit kapsz érte, amikor eladod. És ha nem most adod el, hanem holnap és akkor magasabb az ára, akkor többet adózol. Elvileg.
Áram ára = áramszámla része vagy egésze.
Ha bárhol bármit számla nélkül veszel, az érdekel valakit rajtad kívül, legyen az akár apró, aluljáró vagy parkoló? Nem. Így nyilván nem is növeli a költséged.
"eredeti MSRP számla van fele annyiról amit talán odaadott a scalper" ezt nem tudod elszámolni, mert nem a te nevedre szól, de remélem ez egyértelmű volt eleve.

szerk:
részemről befejeztem

[ Szerkesztve ]

(#65178) Vicë


Vicë
tag

Üdv!

Relatíve új vagyok a bányászatban, hosszabb kihagyás után egy 1080Ti-vel kezdtem újra pár napja.

Kérdésem lenne :)

Először phoenixminert használtam az ethermine poolon, kb. 33 MH/s volt a teljesítményem. Ahogy számoltam kb. kétpercenként talált egy shardot.
Utána néhány napja átálltam a hiveon poolra, és a phoenixminer mellett futtatom az ETHlargementpill-t. Így 44 MH/s most a teljesítmény. Kb. fél percenként találok egy shardot.

Miért van az, hogy négyszeresére nőtt a megtalált shardok mennyisége, de a profit csak kevéssel? Más-más poolokban különböző értéke van a shardoknak?

Mivel tudnám feljebb tornászni a teljesítményt anélkül, hogy komolyabban be kéne fektetnem? Én ezt hobbiszinten csinálnám, de azért kihoznám belőle a maximumot :) Máshol 50 körüli értékeket láttam, de fogalmam sincs hogy tudnék még +6 MH/s-t kifacsarni a kariból :(

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#65179) tupacamaru válasza Vicë (#65178) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én nem tudom hogy hol láttál 50-et, de ennek fényében, nem tűnik rossznak a 44 MH/s.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#65180) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Van egy 700W-os táp a gépemben és jelenleg egy RX580 van a gépemben.
A kérdésem az lenne, hogy ha tennék még jelenlegi VGA mellé egy Nvidia 1060-ast, az még elbírná a táp?
A hőmérséklet is kérdéses, mert M-es alaplap van benne, elég szűkös lesz...

(#65181) codip válasza CoRt3z (#65180) üzenetére


codip
kezdő

Szia!
A táp szerintem tutira bírná, a hőmérséklet inkább ami gondot okozhat... lehet érdemesebb lenne a második kártyát kivinni a házból egy Riser segítségével :)

@rasotamas #65171:
Engem a böngészés része nem izgatna, inkább a fogyasztást akarom 110 alatt tartani és olyan rendszert összerakni amiben nem kell agódni, hogy a Win beleköp a levesembe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65182) Kiskokó válasza Vicë (#65178) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mik azok a shard-ok ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#65183) koxx válasza Kiskokó (#65182) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én share-re tippelek.

(#65184) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Lassan aktuális :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#65185) Zoty4


Zoty4
őstag

Binance kártya napi limitje 870€, hogy lehet vásárolni akkor ezzel a kártyával, ha 1000€ért szeretnék venni valamit?

(#65186) szabeska válasza Shkiz0 (#65184) üzenetére


szabeska
addikt

:DDD :DDD :DDD

F1

(#65187) koxx válasza Shkiz0 (#65184) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ahogy nézem az ssd árakat egyelőre nem érinti.

(#65188) kzkz válasza Zoty4 (#65185) üzenetére


kzkz
őstag

8700 euro a napi limit.

(#65189) Zoty4 válasza kzkz (#65188) üzenetére


Zoty4
őstag

:R ahh, kolléga még csak virtuálist kapta meg, annak 870€ :)
Én HODL

[ Szerkesztve ]

(#65190) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Sziasztok

Jelenleg napelemek miatt van kb évi 4 megawatt túltermelésem, amit a szolgáltató 12 Ft-ért venne át. Azon gondolkoztam, hogy érdemes lenne bányászni ennyi kapacitással, ez óránként nem sok, 450 watt, de akár le is kapcsolhatom egy évben 1-2 hónapra a gépet, ha veszteséges lenne. Éves elszámolásban vagyok az áramszolgáltatóval, így kb mindegy mikor megy.
Mit gondoltok erről, illetve van olyan bányászgép vagy config, ami eredményesen tudna működni? Kimondottan hűvös helyen tárolnám, nyáron sincs 22 foknál több. anyagilag pedig nem megváltani akarom a világot, hanem a többlettermelést jobb áron "eladni".

(#65191) Shkiz0 válasza koxx (#65187) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

SSD-t gyilkolja a sok írás / olvasás miatt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#65192) ooooobi válasza Peace (#65155) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ezt a +5%ot rosszul értelmezed, nem fogsz 9,8at kapni, hanem az alapkamatod fog emelkedni a kamat 5 százalékával. [Itt egyértelmüen le van írva hogy számolnak, példával is bemutatva.]
ETHra sehol nem fizetnek ilyen magas kamatot, minden lending platformon 4-5%közötti, ha a kamatot is ETHban kéred.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#65193) utomi


utomi
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék a 6800xt tulajoktól. Milyen GPU/Mem/Volt szintet érdemes belőni? Jelenleg 57-58 MH/s-t tudok belőle kifacsarni ami nem rossz de szerintem menne az feljebb is mert másnak látom 61-63 is megvan. Előre is köszi :R

(#65194) mZoleee


mZoleee
senior tag

HiveOS

0.6-203@2105122021-05-12
PhoenixMiner v5.6d (fixed problem with displaying GPU temperatures of some Nvidia GPUs; changes vs 5.6b: lower percent of rejected/stale shares when mining on Nicehash; fixed problem with reading GPU temperature with some AMD GPUs/drivers; other small fixes and improvements)

(#65195) Chalez válasza koxx (#64940) üzenetére


Chalez
őstag

Nahh, öcsém sikeresen megvette ezt a gépet, köszi neked a tippért! :R

Szóval Ez az Alza Battlebox egy 3080 FTW 3 ULTRA GAMING videókarit tartalmaz.
Jól érzékelem, hogy nem járt vele rosszul?
Nemsokára itt vannak nálam gépestől, és megpróbáljuk belőni bányára.

Esetleg ha valakinek van ilyen vagy hasonló karija, dobhatna pár tippet, hogy mik lehetnek a működő sarokkövek.
PL limit, core, memory? Core voltage-t kell piszkálnom MSI AB-vel?
Milyen hőmérséklet amin még tarthatóak a ramok?

Köszönöm, ha valaki segít! :R

(#65196) koxx válasza Chalez (#65195) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

wow :) grat. Jól biza, bányában is az egyik legjobb 3080-as, én is ilyet hajtok.

(#65197) Chalez válasza koxx (#65196) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi! Csináltak róla fotót, és bediktálta a kódját, így tutira egy FTW 3 Ultra. :K
Megkérdezhetem, milyen beálltásokkal nyomod a bányát? :B

(#65198) mZoleee


mZoleee
senior tag

ethermine-n van valami?? minden share-re rejectedet dob...

(#65199) kzkz válasza mZoleee (#65194) üzenetére


kzkz
őstag

" fixed problem with reading GPU temperature with some AMD GPUs/drivers"
Áhá, akkor nekem ezért nem volt hajlandó bányászni a HiveOS. Mindegy, azóta Windows-on nyomom, és atomstabil, letiltottam minden felesleges dolgot, és feltettem egy tűzfalat, ami csak pár dolgot enged kommunikálni a Windows saját dolgait nem.

(#65200) Kiskokó válasza Chalez (#65197) üzenetére


Kiskokó
veterán

Fórum kereső és ezren leírták (köztük én is) , hogy hajtjuk.

Képesek voltatok 1.2 Millát kiadni rá?
Respect

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.