Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) IppY


IppY
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Rig-em tervezése/építése kapcsán riser-nél akadtam meg.
Milyet vegyek? Ezek a VER számok 005-008-ig - és még feljebb ha van - mit jelentenek?
Egy riser jó lehet egy kisebb teljesítményigényű 1660S-hez? És ugyanez mondjuk egy nagyobb teljesítményigényű kártyához is? pl RTX3080-hoz is?

Ti konkrétan hol, melyiket ajánlanátok? Köszi.

(#64952) q765 válasza Laraxior (#64944) üzenetére


q765
tag

Nekem mindkét gyári MSi 3080 kártyám törött hátlappal jött. Egyszerűen ketté volt törve. Sok emberhez így jött. (talán direkt? a csomagolása totál biztonságos) Visszaküldöd 1200Eur beszerzési áron, vagy ugrasztod a garit? Aztán majd valaki úgyis belenyugszik aki megveszi? (és kapar boldogan)
Én nem szóltam, kapar azóta is. Igaz 93 Felett nem tud túrni.

Hol gariztatnád, kinek szólnál? Adtam volna rögtön vissza?? Nem lehet kapni..

Szerintem ebbe a hamisításba már neves gyártók is beleléptek.
A feketepiacon nincs se GPU, se nyák, se semmi. Csoda, hogy SMD 10uF kondi még létezik.

Arra próbálok épp rávilágítani, hogy nincs fekete alkatrész a piacon.
Ez nem olyan mint egy Autó. Ott észre lehet venni ha 10 darabbal kevesebb. Ha van is ilyen, azt ujrafényezik, mert leesett a vonatról. De ez benne van a kis betűs részben.
VGA-nál nincs ilyen.

Lopott nincs, hamis nincs a piacon.

Akkor a lopott- hamis darabok is hivatalosan vannak eladva.

[ Szerkesztve ]

(#64953) EQMontoya válasza koxx (#64940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert ennel kevesebbol raktam ossze azt a 155 MH/s-et tolo vizes gepet, amirol itt a topikban irtam korabban. :)

Azota is stabilan ketyeg. Marmint nem ketyeg, mert nem nagyon van hangja. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#64954) Dare2Live válasza IppY (#64951) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

ver7től felfele bármelyik jó. és ver5től lefele kb tilos. fontosabb, hogy ne dzsunka legyen mint hogy ver9 vagy ver7.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64955) Laraxior válasza q765 (#64952) üzenetére


Laraxior
titán

Igen az MSI-s problémáról tudok, talán volt is aki mutatta a 3080 topikban. Én se küldeném vissza.
Félvezető hiány van a piacon, nem véletlenül állnak az autógyárak is. :K

#64953 EQMontoya : Azért nem minden az MH/s... van aki játszani is szeret közben. Ahhoz pedig elég jó áron van a mostani viszonylatban. Vagy ha csak bányászatra kell, akkor a körítés mehet az apróra. Én pl simán vennék 10850k-t meg Z590 alaplapot. :K
Van itthon egy Celeronom, de nincs az az isten, hogy átcseréljem a 9900KS-t :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64956) Dare2Live válasza q765 (#64952) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez nem a műanyagos MSI 3080ak?

És nem csak a törés a műanyag backplates 3080...ak gondja, hanem, hogy a műanyag szar hővezető... sokkal nehezebb hidegen tartani őket, gyorsabban throtlingolnak... és nem mennek 100MH felett....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64957) SzlobiG válasza koxx (#64946) üzenetére


SzlobiG
félisten

A kép alapján FTW3 van benne.

(#64958) Laraxior válasza SzlobiG (#64957) üzenetére


Laraxior
titán

Viszont gondolom nem véletlenül nincsen odaírva a gyártó. Amilyen éppen akad az fog belekerülni. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64959) IppY válasza Dare2Live (#64954) üzenetére


IppY
tag

Köszi Dare2Live! Remek a link.

(#64960) q765 válasza Dare2Live (#64956) üzenetére


q765
tag

Nem throttlingol ez semerre. 90 fokos 104 helyett. Sokan kérdezték tőlem korábban hogyan cseréltem padokat rajta. Volt aki a nyílt forumon is büszkélkedett az eredmény miatt.

Inkább azért írtam a hozzászólást, mert nincs semelyik piacon alkatrész hozzá.

Nincs schematics, nincs nyákterv. Nincs GPU, nincs memo, se semmi.
Nincs darkneten semmi alkatrész- se. Valaki megeszi az az összes alkatrészt.

(#64961) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Tudom hogy nem teljesen témába vágó,és nem is beszélünk róla szívesen,de érdekelnének tapasztalatok,hogy ha akarok kiszedegetni BTC-ből Ft-ot, mi az az összeg,ami nem feltűnő,és milyen időnként.
Egy 3-400k-t akarok kivenni feltűnés nélkül. Szerintetek hogy érdemes?
Privátba is szívesen várok ötletet. Köszi :R

(#64962) koko52 válasza Shkiz0 (#64907) üzenetére


koko52
veterán

A 100-ra vetített incomming dőlt meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#64963) 3800+


3800+
őstag

Zuhano repules!!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64964) Chalez válasza koxx (#64940) üzenetére


Chalez
őstag

Elvileg tesóm megrendeli a gépet...amúgy is akart egy gamer gépet, csak mindig fontosabb volt más, hát most lesz neki egy fasza gamer gépe. Mondjuk a bánya vonzotta a legjobban, de ha megnézem árukeresőn az alkatrészek árait, szerintem még jobban is jön így ki, ha ezt a komplett gépet veszi meg.

Szerk. ki is fizette, csütörtökön érkezik hozzám, lol

(#64965) sittes79


sittes79
addikt

Durva a reward, mondtam asszonynak ház helyett gpu farmot vegyünk de nem6ertette :O

(#64966) ReFleXx


ReFleXx
addikt

3700 alatt vagyunk :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64967) shteer válasza 3800+ (#64963) üzenetére


shteer
titán

Panicselló van

..szerintem jónak tűnik

(#64968) mZoleee válasza ReFleXx (#64966) üzenetére


mZoleee
senior tag

sehol nem volt 3700 alatt.. 3720 volt az alja.. most fog jön a pattanás ;) 4500k incoming

[ Szerkesztve ]

(#64969) koxx válasza ReFleXx (#64966) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elfogyott a kerozin és leálltak a hajtóművek vagy mi van már itt? :D

(#64970) Shkiz0 válasza shteer (#64967) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

3070/3080 kártyákat átveszem 350-be, ha menekülnétek :DDD

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64971) ReFleXx válasza mZoleee (#64968) üzenetére


ReFleXx
addikt

pedig de, binance-n mar 3650 korul volt mikor visszapattant

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64972) mZoleee válasza ReFleXx (#64971) üzenetére


mZoleee
senior tag

jó binance... ahol múltkor azt írta hogy 3800 az eth mikor csak 3400 volt.. :DDD

(#64973) shteer válasza Shkiz0 (#64970) üzenetére


shteer
titán

Hozzád küldöm egyből szerdán :D

..szerintem jónak tűnik

(#64974) RealTedMosby


RealTedMosby
tag

Gondolom, 4000 felett elkezdődött egy jó kis profitrealizálási hullám. Legalább megint be lehet szállni jó áron, aki akar :D .

Szerk.: Elkiabáltam, már majdnem 3900 megint :D .

[ Szerkesztve ]

(#64975) shteer válasza mZoleee (#64972) üzenetére


shteer
titán

A 3800-at nem láttam de ezt a 3650-et igen - meg a Ltc visszaszállómat is 335-ön. De csak néztem :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#64976) 3800+


3800+
őstag

Nalatok is ugral a gyertya mint a p*csa? :DD Rengetegen adnak el de rengetegen is vasarolnak. Az arfolyam azt se rudja merre nezzen. :))

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64977) ReFleXx válasza mZoleee (#64972) üzenetére


ReFleXx
addikt

es mibol gondolod hogy 3400 volt? :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64978) mZoleee válasza ReFleXx (#64977) üzenetére


mZoleee
senior tag

görgess vissza pár oldallal és rájössz.. :)

(#64979) shteer válasza 3800+ (#64976) üzenetére


shteer
titán

Ez nekünk jó

..szerintem jónak tűnik

(#64980) Laja333 válasza mZoleee (#64972) üzenetére


Laja333
őstag

Nem csak ott:

(#64981) Danex


Danex
addikt

20eur-ra állt meg a lefelé szopacs a stoploss triggeremtől. ha jól számoltam 16%-os zuhi volt ATH-tól.

(#64982) ReFleXx válasza mZoleee (#64978) üzenetére


ReFleXx
addikt

hogy a yahoo oldalan rossz volt az adat?
en direktben a binance-rol szedem az adatokat

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64983) Laraxior


Laraxior
titán

Még pár perc, aztán megint 4000 felett lesz :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64984) tlac válasza ReFleXx (#64971) üzenetére


tlac
nagyúr

én még durvábbat látok:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#64985) ReFleXx válasza tlac (#64984) üzenetére


ReFleXx
addikt

mert te usdc parat nezel, en meg usdt-t

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#64986) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok! Napokban raknék össze kis 3 kártyás riget. Helyzet az hogy emeletes házunk van, és a lenti szinten van router. Na most a rig az emeleten lenne és oda kábel nem nagyon ér fel. Vagy kintről kellene vhogy felvezetnem, vagy lehet olyat hogy veszek egy routert fentre, és abból húzom bele az eth. kábelt a rigbe? Mármint kapcsolat stabilitás miatt ezzel így mehetne hogy végülis 2 router között wifi van?

(#64987) Shkiz0 válasza Dyde (#64986) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vezeték olcsóbb, és szerintem stabilabb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#64988) Dare2Live válasza tlac (#64984) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vszeg stoppokért jöttek le.

nem ritka. Ismerik a könyvet, stoppok mennyiségét holt. kb ki van számolva. Borítanak, kiütik a stoppokat majd megveszik a stoppokat. vszeg 4000-4100$on volt a borítás/eladás nagyja és 3700-3900$ közt vették vissza a pakjukat. Tudták hol van sok stop meddig kell lejönni. A kettő közötti marzs az övék.

persze lehet tévedek de így nem szoktak bálnák a piacba beleadni mert az pont azt okozza amit most az meg nem érdekük.
És mostmár többet lefelé ne borítsanak a jelenlegi GAS árral is ki vagyok békülve. :)

szerk: Most néztem 24h alatt 100Mh ~24$ hozott. Reggelig ez még ráadásul emelkedni fog. Ez bizony jobb mint feb 23

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64989) tlac válasza Dare2Live (#64988) üzenetére


tlac
nagyúr

hát nem tudom, szerintem a binance-nek most nagyon jól mehet
piti húzásnak tartanám a részükről
meg ha egy ilyen kiderülne és menne a redditre, nagyon megharagudna rá a tömeg

(#64990) Dare2Live válasza tlac (#64989) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem hinném binance volt, max áttételesen.

legalábbis BUXnál soha nem a keler volt. Vagy nem derült ki. :)

más: pár napja pont krakenről olvastam, hogy ki kell adnia a 20000$ feletti adatokat adóhatóságnak. Eddig nem tették... :C amúgy google. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64991) sittes79


sittes79
addikt

To the moon... :DDD

(#64992) 3800+


3800+
őstag

Vegulis varhato volt egy ilyen korrekcio, csak majd ha vege a nagy tranzakcios oruletnek es beesik a reward a diff meg nott es marad is akkor meg nem kaparunk semmit. :U Amiota kovetem a dolgokat mar tobbszor lezajlott ilyesmi. De remelem maradnak ezek a tranzakciok.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64993) k1raly válasza 3800+ (#64992) üzenetére


k1raly
tag

"nem kaparunk semmit"

Azért ha napi 8-10 dollár / 100mhs megvan annyira nem kell panaszkodnia senkinek.
Most majdnem dupla a reward mint 1-1.5 hete.
Biztos nem marad ez a tranzakciós díj, és annyira nem is kedvezne, ki akar egy olyan hálózatot használni ahol a legolcsóbb utalás 20-25 dollár..

(#64994) Danex válasza tlac (#64989) üzenetére


Danex
addikt

Robinhood az egyik legfelkapottabb tozsdenek ebből van a fő bevételi forrása hogy eladja ezeket az infókat a a nagy hedge fundoknak.

(#64995) #49155328 válasza shteer (#64967) üzenetére


#49155328
törölt tag

Meg nincs itt a vég. ;]

https://www.kriptoworld.hu/bitcoin-varakozas-a-heti-21-ma-ra-aztan-dupla-pumpa/ ;)

BTC/USD
Heti nézet
Mi is történik most? Erről olvashattok ebben a cikkemben bővebben: https://www.kriptoworld.hu/bitcoin-varakozas-a-heti-21-ma-ra-aztan-dupla-pumpa/
Itt a cikk utáni frissítés:

Továbbra is a technikai elemzők a heti 21 ma érintését várják velem együtt. smile Ha megfigyelitek az utóbbi hetekben 2 zöld, 2 piros heti gyertya váltogatták egymást. Ez nyilán nem marad így örökre, de feltételezhető, hogy a kövi héten végre érintjük a heti 21 ma-t. Alakul egy emelkedő háromszög is, aminek az alsó vonala épp egybe esik a heti 21 ma-val. Ez nagyon erős támasz, és az érintésével egy újabb magasabb alj keletkezne az emelkedő háromszögön belül.
Amire még érdemes figyelni: a 2013-as bika menetre nagyon hajaz a mostani menet. 2015-ben a medve piacon volt egy leszúrás pontosan arra a szintre ahol oldalazott a BTC, pont mint most. Tehát joggal feltételezhető, hogy a kövi medve piacin valahova ide (60K) eshet be az ár. Mit jelent ez? Azt hogy aki most vesz BTC-t, annak nagyon nagy az esélye, hogy hosszú távon sem fog bukni vele, max 0-ra ér vele.
Egyben ez azt is jelenti, hogy a bika piac csúcsa még messzire van.

[ Szerkesztve ]

(#64996) 3800+ válasza k1raly (#64993) üzenetére


3800+
őstag

Eddig én úgy tapasztaltam, hogy az ilyen rallyk után mindig kevesebbre esett vissza a reward mint ahonnan indultunk. Sajnos logikus is, a mostani nagy bevételek új hobbibányászokat vonzanak be és ugrásszerűen nő a diff. Aztán rendeződnek a tranzakciós díjak, jönnek a 3 eth alatti blokk rewardok, a diff marad és így kevesebb lesz a reward. Amit ha szerencsénk van kompenzál az árfolyam.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#64997) koko52


koko52
veterán

Valaki látott már ilyet? Etherminera bányászik 4 rig kb 1 hónapja problémamentesen. Hajnal 2-kor az egyiket nem látja. A rigen kliens szépen fut termeli az eth-t. Wallet címet ellenőriztem és minden mást semmi változás. Kliens (phoenix) újraindítva de semmi. Mi lehet a gond?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#64998) szinimini válasza madpapa (#64892) üzenetére


szinimini
senior tag

Elsőkörben reméljük, hogy egy reset segít.
Ha nem akkor marad sajna , amit te is mondasz.
Elég húzos ára van a hasbord-oknak....

(#64999) kzkz válasza koko52 (#64997) üzenetére


kzkz
őstag

Inaktív worker ehetséges okok, amikre kevés az esély, ha nem nyúltál semmihez:
1. Ugyanazon a néven fut két rig, ami korábban két néven futott.
2. A phoenix épp magának bányászik, ekkor kis időre inaktívnak látszik a rig-ed.

(#65000) koko52 válasza kzkz (#64999) üzenetére


koko52
veterán

Ebből egyik sem áll fenn. És 1 hónapig problémamentes volt, majd ma hajnal óta nem látja Ethermine. Amikor devfee van akkor sem tűnik el egyik sem.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.