Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Laraxior válasza mZoleee (#65950) üzenetére


Laraxior
titán

Ezt játszottam napokig.. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65952) tototos válasza mZoleee (#65950) üzenetére


tototos
őstag

Hát a magas ár nem most van, itt nekem az a kérdés, hogy most esik-e tovább vagy elindul visszafele.

(#65953) mZoleee válasza tototos (#65952) üzenetére


mZoleee
senior tag

erre vár most kb mindenki... esik-e vagy talán elindul? lehet beesik 1200-ig holnap reggelig.. de lehet 4500-ra felmegy.. sajnos senki nem jós

(#65954) thomeef válasza mZoleee (#65953) üzenetére


thomeef
őstag

Szerintem lassan lehet vásárolni, én készülök :D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#65955) Laraxior


Laraxior
titán

Még nem fog az megindulni felfelé. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65956) BeLucZ válasza rasotamas (#65948) üzenetére


BeLucZ
addikt

Coinbase amerikai cég(kaliforniai), NiceHash pedig szlovén :) Egyik sem kínai. A Binance a kínai. Tehát elvileg nem kell félned.

(#65957) viharhozo válasza -Skylake- (#65919) üzenetére


viharhozo
addikt

de Vaulx azert ugrott, mert eltuntek az ertekalapu befektetesek, nem azert mert csodbe ment.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#65958) tototos


tototos
őstag

Mitől lehet hogy egy worker inaktív lesz? A bányász gépen dolgozik szépen de a Binance pool azt írja hogy inaktív.

(#65959) echterion válasza viharhozo (#65957) üzenetére


echterion
nagyúr

Az csak a felszín lesz sztem, nem hiszem, hogy egy 59 éves ember azért lesz öngyilkos, mert nem tud mások pénzével értékalapú befektetéseken keresztül játszani.

**********

(#65960) Zoty4 válasza Zoty4 (#65716) üzenetére


Zoty4
őstag

"ETH-t 2000€-nál BTC-t soha"
meg is történt a vásárlás, mehetünk felfele :P

(#65961) Laraxior


Laraxior
titán

mindfactoryn van 3070-3080 is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65962) echterion válasza Laraxior (#65961) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, tök "jó" áron...

**********

(#65963) EQMontoya válasza echterion (#65962) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat 700k messze olcsobb, mint itthon.

Same rules apply!

(#65964) GabeE3e


GabeE3e
tag

[link]

Akkor Limit nélküli 70-3080-at már nem is fognak gyártani?

[ Szerkesztve ]

(#65965) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

"Ethereum will be completing the transition to Proof-of-Stake in the upcoming months," Carl Beekhuizen, Ethereum Foundation, says in a blog post, "which brings a myriad of improvements that have been theorized for years.

While Ethereum continues to use PoW for now, that won’t be the case for much longer. In the past few weeks, we have seen the emergence of the first testnets for The Merge, the name given to the moment Ethereum switches to from PoW to PoS. Several teams of engineers are working overtime to ensure that The Merge arrives as soon as possible, and without compromising on safety.

[link]

[link]

(#65966) EQMontoya válasza bobalazs (#65965) üzenetére


EQMontoya
veterán

Odebb van az meg szerintem. :)

Same rules apply!

(#65967) F_Balazs válasza echterion (#65962) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

3060 12GB-vel érdemes foglalkozni bányász szempontból?

(#65968) Zoty4 válasza bobalazs (#65965) üzenetére


Zoty4
őstag

hát ez a nap legrosszabb híre számunkra :(

(#65969) Laraxior válasza F_Balazs (#65967) üzenetére


Laraxior
titán

Ha jó árban van, akkor persze. Amennyiben megvannak a kritériumok hozzá.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65970) F_Balazs válasza Laraxior (#65969) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

300k körül lenne mindfactory-ról.

Zoty4

Mi az írás lényege, összefoglalva?

(#65971) Laraxior válasza F_Balazs (#65970) üzenetére


Laraxior
titán

~820EUR, én is a minap vettem egy MSI-t. 48-a kapirgál, de nincs szénné húzva. Azt se tudom hol lenne a vramok vége.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65972) F_Balazs válasza Laraxior (#65971) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Az korrekt teljesen. Csak egy 10-zel tud többet a default 3070.

(#65973) hpé válasza Laraxior (#65971) üzenetére


hpé
tag

Hány fokon megy a memória?

(#65974) kraven54 válasza F_Balazs (#65970) üzenetére


kraven54
aktív tag

Either miners can pack up shop, sell their GPUs for a quick buck second-hand, and move on with their lives. :DDD

Csak ez ragadt meg

[ Szerkesztve ]

(#65975) Frozen válasza sittes79 (#65909) üzenetére


Frozen
őstag

Egy hete irjak jon az 5000 hát eddig inkább az 500 közelít jobban. Na meg arrol is sokat beszelnek majd a korrekció ahoz hogy lassan 1500-2000 eurot emelkedjen az arfolyam valami nagyon nagy csoda kellene. Es mivel minden eseik ezert eth is megy vele.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#65976) tototos válasza bobalazs (#65965) üzenetére


tototos
őstag

Ezek szerint senki ne akarjon rig-be fektetni most? Vagy majd jön egy másik GPU-s crypto amit lehet bányászni?

(#65977) aerosmith válasza Zoty4 (#65968) üzenetére


aerosmith
őstag

max ki lesz belőle forkolva egy bányászható verzió.

Ja és ITT A VÉG el kell adni az összes ETHt szóljatok és jóáron átveszem amíg még ér valamit.

[ Szerkesztve ]

(#65978) aradebil2


aradebil2
senior tag

51.5-es block rewardot valaki? :D

(#65979) tototos válasza aradebil2 (#65978) üzenetére


tototos
őstag

Ez közel 40 millió HUF a mostani árfolyamon :Y

(#65980) Laraxior válasza hpé (#65973) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom, de a GPU-t nem engedem 46°C fölé. :N Csak a GDDR6X-ben van memorysensor

#65972 F_Balazs: Némelyikkel hozható az 50MH/s, 3060Ti meg a 3070 is csak max 62-t tud, de a 60-at kb mindegyik. Csak hát azoknak nem kell semmi extra mókolás.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65981) alázógyík válasza aradebil2 (#65978) üzenetére


alázógyík
őstag

Sokallod vagy kevesled? :DDD

(#65982) zaugheek válasza AeSDé Team (#65873) üzenetére


zaugheek
tag

Szia,

Szintén ezzel szoptam most múlt hétvégén 3 darab 3070-es 1 db alaplapra való beüzemelésével, ahol az eredeti koncepció az volt hogy 1 db Phanteks 16x-os PCI-E flex kábel adapterrel PCI-E Gen 3.0-án megy a PCI-E 16x slotba (hogy tudjak gamingelni ha úgy van),
valamint a másik kettő PCI slotba (1x, 4x) meg USB Riserekkel kivezetve a másik két kártya.

Namost a jelenség egy az egyben ugyanez volt nálam is mint nálad, mégpedig:

- Gigabyte Aorus alaplap logó után elsötétedés HDMI 1, no signal
- Esetleg sokadik restartra be tudtam lépni az OS-be
- Ekkor 3 darab RTX 3070 ugyan fel volt sorolva az eszközkezelőben de abból a 3-ból 2-nél Code 43-as hibaüzenet volt, task managerben sem látszott sem a GPU 1, sem a GPU 2
- Leszedtem egy Nvidia Code 43 fix scriptet ami elvileg újraindítja az eszközdrivereket és eltűnik a felkiáltójel de ettől a taskmanager még ugyanúgy nem látja (sem a miner progi)
- Registry-be beírtam a TdrDelay 60-at (DWORD) azzal is csak annyit értem el hogy max a GPU 0 meg a GPU 1 jelent meg (és minerrel is lehetett használni őket) viszont amint restartoltam a gépet a probléma újra fennállt

Ezen a ponton már kissé be voltam xarva hogy vagy valamelyik VGA-m hibás vagy valamelyik riser, így egyesével külön külön kipróbáltam a VGA-kat (mindegyik jó volt), meg a USB risereket is (szintén), viszont amikor kombináltam az USB risert és a Flex kábel adapteres risert akkor előjött a probléma.

Tehát lényegében a probléma ott van hogy nem mindegyik alaplapp tudja úgy kezelni a VGA-kat hogy az egyik direct-ben be van dugva a slot-ba a többi meg kint USB riser-en.
Ez a videó egy az egyben mutatja hogy mennyire hektikus a probléma: https://www.youtube.com/watch?v=KwfAF5XjXbM

Összefoglalva: kitettem mind a 3 kártyát USB Riserre (VER006C) [BIOS-ban Gen 3.0-on vannak a PCI-ok) és azóta minden gond nélkül bebootol, GPU 0, 1, 2 mind látszanak és tudom is őket vezérelni Afterburner-ből meg használni őket miner progiból.

Remélem tudtam segíteni :)

(#65983) F_Balazs válasza Laraxior (#65980) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Ó, most nézem nincs magyarba' szállítás......

Ezeken már van amúgy gyárilag korlátozás?

[ Szerkesztve ]

(#65984) Dare2Live válasza aradebil2 (#65978) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]
53as. Én győztem :)
Sajnos ez nem lesz sokáig.

Hát amikor azt mondtam kb hete, hogy jövő héten visszamegy a 100MH 7-10$ra nem így gondoltam.

Viszont lassan 50%al több etht tudok megvenni mint amennyit eladtam :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#65985) , válasza Frozen (#65910) üzenetére


,
addikt

Miért lenne várható, hogy pont ugyanoda (vagy annak környékére) esik be az árfolyam? Miből gondolod ezt?
A 2017/2018-as csúcs után sem így volt.

(#65986) Laraxior válasza F_Balazs (#65983) üzenetére


Laraxior
titán

Korláttal csak 24-25MH/s-t tud. Kell hozzá az okosság. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65987) tototos válasza Laraxior (#65980) üzenetére


tototos
őstag

RX570 nálam 60 fokon(GPU) üzemel mindenféle tuning nélkül :F

(#65988) koko52 válasza Zoty4 (#65716) üzenetére


koko52
veterán

ETH -33% BTC -18%, na akkor ki húz kit?

Szerk: mire megírtam -40% :Y
Ekkora zuhanás még 18'-ban sem volt.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65989) Zoty4 válasza aerosmith (#65977) üzenetére


Zoty4
őstag

én most veszegetek :)

koko52:
január ota eth ment egy 10x-t
BTC kb 2x
Nyilván más a korrekciók mértéke is

[ Szerkesztve ]

(#65990) bobalazs válasza tototos (#65976) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jön más, épp van elég bányászató kripto. A kérdés itt a jövedelmezőség.

(#65991) , válasza Frozen (#65975) üzenetére


,
addikt

Miért közelít az 500 jobban? Ahhoz az ötödére kéne esnie az árfolyamnak. Ezzel szemben az 5000-hez elég lenne egy laza duplázás is.
(Csak nem eladtál mindent, és azért próbálod csak a pánikot kelteni, hogy aztán olcsón tudjál majd bevásárolni?)

(#65992) koko52 válasza Zoty4 (#65989) üzenetére


koko52
veterán

Ez már nem korrekció, most a földbe áll mint a xar. 400 alatt veszek ;]
Megnézetem coinbase tárcámat, mennyit érnek a coinok, siralmas látvány :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65993) aradebil2 válasza alázógyík (#65981) üzenetére


aradebil2
senior tag

sokallom, dollárban meg keveslem :D Binance-n majdnem benéztünk $2000 alá közben :Y

(#65994) Laraxior válasza koko52 (#65988) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Elég meredeken esik. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65995) koko52 válasza aradebil2 (#65993) üzenetére


koko52
veterán

wow, 2048 dollárról hirtelen 2230. Na egy ijet ha megtudnék játszani :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65996) aradebil2 válasza Dare2Live (#65984) üzenetére


aradebil2
senior tag

61.9, én nyertem :D
A gas lassan magasabb mint az árfolyam (1500 gwei :D)

koko52: nagyon brutális a volatilitás, percek alatt mozog 10-20%-ot minden altcoin

[ Szerkesztve ]

(#65997) tototos válasza bobalazs (#65990) üzenetére


tototos
őstag

A napokban számolgattam és elvileg most még 10 hónap alatt visszahozza a rig árát az ETH, plusz ugye a rig ára ami kérdés melyik irányba mozdul el 10 hónap alatt.

(#65998) F_Balazs válasza tototos (#65997) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

A jövedelmezőséget lassan újra is számolhatod. :( :D

(#65999) koko52 válasza aradebil2 (#65996) üzenetére


koko52
veterán

Na ehez gyáva vagyok. Kicsiben meg minek.

Milyen érdekes, minden -30-50% bukóban de a steemdollars +50%

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#66000) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Épp csak megérkezett minden alkatrész a 6x3070-es righez. Ejnye egy hónapocskát még várhatott volna az árfolyam :DDD Mindegy asszem kezdem megszervezni a garázsvásárt hétvégére

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.