Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) m4rc!


m4rc!
őstag

Gigabyte H110-D3A-ba az M2 foglaltba szeretnék még egy kártyát betenni, el fogja vajon bírni a 7db-ot? Nem találok erről sehol infót..

We are analog players in a digital world

(#39402) Dexar007 válasza shteer (#39399) üzenetére


Dexar007
veterán

Volt mar alatta vagy 10 fele riser. Nem ez a gond. Van meg 2 masik ilyen kartyam 1:1-ben egyeznek.Azok viszont nem dobnak 43as hibat.

Give me your cum,bull!

(#39403) shteer válasza m4rc! (#39401) üzenetére


shteer
titán

Nem. SATA az M.2 rajta

Dexar007: akkor hibás. 10k ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#39404) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Az alábbi a problémám, és ebben kérném a segítségeteket.
A következő a konfiguráció:
Gigabyte H110-D3A (F25a bios)
Sapphire RX580 Pulse 8GB OC
XFX RX580 8GB OC+ (Mind két videó kártya DUAL memóriás Samsung/Hynix)

Megcsináltam a bios modot az ati dag patch-et, átraktam a gpu terhelést kiszámításra, és az alábbiakat tapasztaltam:
Ha simán ETH-t bányászok akkor 29 MH/s -hoz, ha dualba akkor ez leesik 16-17-re és másodlagosban pedig 500 Pascal-t hozz.
Beállítottam a dcri értéket is, nem hozott változást. OverdriveNtool-ba akármit állítok nem változik semmi csak ha szimplán eth-t bányászok akkor is csak a fogyasztás esett vissza 130W-ról 85-90 közé, viszont a MH/s nem változott.
Hogyan tudnám feljebb vinni dualban a hash rate-t ?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39405) Dexar007 válasza shteer (#39403) üzenetére


Dexar007
veterán

En is erre gyanakszom. De mikor sikerul mukodesre birni akkor megy napokon keresztul.

Give me your cum,bull!

(#39406) subaruwrc válasza dvd_R+ (#39404) üzenetére


subaruwrc
félisten

dcri értéket kell tovább hangolni

próbáld ki egyesével. nagy különbség lehet.

nálam az 5 szokott jó lenni igaz nem dual mineolok,csak single mining maximum speed-re 5 a legjobb.

de a 24 se rossz több kártyával

[ Szerkesztve ]

(#39407) dvd_R+ válasza subaruwrc (#39406) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az alábbiakat próbáltam ki:
6,25,16 nem igazán volt változás

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39408) subaruwrc válasza m4rc! (#39401) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#39409) Möhe


Möhe
addikt

Valaki tudna adni egy linket vagy nemtom mit,hogy egy kis infót kapjak, hogy mégis melyik (RX v. GF) kártyával mit érdemes kaparni? Ez alapján az 1060-as látom ép (már amennyire) dolognak ETH-t, a fogyasztás alapján (mert itt azt is mutatják) .
Vega-t vagy 1080Ti-t nem vetem el,de a fogyasztásuk és az adott valuta alatti fogyasztása azért fontos, tudom hogy ha a ütöm a lovakat akkor enni is kell nekik. Illetve a memória mérete melyiknél számít?
köszönöm

(#39410) KilgoreTrout válasza subaruwrc (#39391) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ez a furcsa, hogy nem.

HWInfo szerint változnak a beállítások, de a Claymore csak a gép teljes újraindítása után reagál a változásokra.
Kapcsolgatás, Claymore újraindítás nem segít. Ami elég körülményessé teszi a finomhangolást.

Megpróbálkozzak egy régebbi Claymore-ral?

[ Szerkesztve ]

(#39411) Dexar007


Dexar007
veterán

43 -as hiba.

10 oldalakon keresztül ez a szarsag megy..es meg mindig nincs megoldas a problemara. ,,Nvidinal nincsenek driver gondok" :C

Give me your cum,bull!

(#39412) varmi2 válasza Möhe (#39409) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rx 470/480/570/580: ethash alapú coinok jók
rx vega56/64 cryptonigth alapú coinok
gtx 1060/1070/1080:Equihash alapú coinok

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#39413) subaruwrc válasza KilgoreTrout (#39410) üzenetére


subaruwrc
félisten

Vársz eleget a gpu ki be kapcsolàsa közben hogy az órajelek először 300mhzre essenek ? Úgy működnie kell.

(#39414) subaruwrc válasza Dexar007 (#39411) üzenetére


subaruwrc
félisten

Lehet betojtak a kàrtyàid.

(#39415) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

RX570-nél ha moddolom a biost, csak az időzítéshez kell hozzá nyúlnom? Itt csak konkrétan a BIOS mod-ról érdeklődök.

(#39416) hajbel válasza Plasticbomb (#39394) üzenetére


hajbel
addikt

Munkatársam sógora veje:D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#39417) KilgoreTrout válasza subaruwrc (#39413) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kikapcsoltam a többi P-állapotot, csak a legmagasabb aktív.
Így van beállítva:
https://i.imgur.com/RvmpIMR.png

(A memória errorokról tudok, nem az a lényeg most)

HWInfo-ban bányászat közben is egyből változnak az értékek. Azt hittem az a GPU szenzorokból veszi az információt, ergo nem értem, hogyha gyorsul a kártya, akkor a Claymore hogyhogy ugyanolyan sebességgel hash-el.

Illetve az is kérdés, hogy lehet, h nem megy az undervolt? A HWinfo-ban hol kellene a beállított értékeknek látszaniuk? Mert jelenleg nincs sehol 900 vagy 1000 mV.

[ Szerkesztve ]

(#39418) Dexar007 válasza subaruwrc (#39414) üzenetére


Dexar007
veterán

Csak az egyikkel van gond. Amiota kivettem a dobozbol azota ilyen szar. Ha 200. alkalomra sikerul vegre feltelepiteni a drivert ugy,hogy ne dobjon 43-as hibat,akkor napokig elmegy hibatlanul.

3 gepben probaltam mar. Mindegyikben ezt csinalja. Ha egyedul van riser nelkul akkor is.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#39419) subaruwrc válasza Dexar007 (#39418) üzenetére


subaruwrc
félisten

Szóval hibás. Garozd le.

(#39420) akela91 válasza subaruwrc (#39419) üzenetére


akela91
addikt

+1 egyértelmű gar.

(#39421) Fiddlestick válasza subaruwrc (#39355) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ha olvastad volna, kesobb irtam hogy eth-t ugyan ugy banyassza az osszes kartya hibatlanul 24,5/db. ETH meg ETC ugyan az az algo. :U Ugyhogy nem ertem miert ragadtal le annal hogy zec-hez nem kell video memory :) Igy a problem meg nem solved :R

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#39422) tisn válasza DNReNTi (#39398) üzenetére


tisn
addikt

nagyon hektikusan lehet kartyat kapni :(

(#39423) dvd_R+ válasza subaruwrc (#39406) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszi a tippet sikerült finomhangolni 13 lett a megfelelő érték drci-ben így hoz most 29,2 eth-t és 375 pasc-t :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39424) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

1. Whattomine oldalon ha beírom,hogy 4 db gtx 1060, akkor a hashrate,power és társai üresre váltanak?
1060 6GB asus strix oc esetén miket írjak be? Hol találhatok erről infókat?

2. 1060 6GB-al mit érdemes bányászni?

3. riser-t hol érdemes venni, ha itthoni beszerzés a cél a minél gyorsabb kézbesítés reményében.

A tervezett konfig pedig a következő lenne:
gigabyte b250-hd3p
g3900
1x4GB ddr4 kingston fury 2400 mhz
120GB a400 vagy uv400 vagy adata su800
cooler master v850
4 db asus strix gtx 1060 6GB Oc
+ 3 vagy 4 db riser.

Láttok benne hibát?

Köszönöm előre is!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39425) Dexar007 válasza subaruwrc (#39419) üzenetére


Dexar007
veterán

Most sikerült beallitani.

Szerintetek gari?

Nem szoftveres gondnak nez ki az biztos mondjuk..driver fent, 43 as hiba terrmeszetesen. Huszadjara nem volt mar kedvem uninstallalni.Szetszedtem mindent,kidugtam bedugtam nem jo. Kiprobalom riser nelkul 1 kartyaval. Nem jo (bios kep sem jon be,venti porog..szokasos). Ujbul riserrel nem jo. Meg egyszer ki be. Hopp,bejon a bios,bejon a windoz,43-as hiba eltunt,mukodik minden. Banyaszik hibatlanul. Na most?
Gyanus,hogy egy fost sikerült legyartani,mivel a masik ketto ugyanilyennel nincs gond.Masik tappal probaltam mar, es 3 kulonbozo alaplapot,es memoriat is latott mar.

Give me your cum,bull!

(#39426) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Fenomenális a kiskereskedők fantáziája...
Fa +reiser....

Janou : Kérdésedben a válasz az ára, am szuper mindenhova ezt a keretet szorgalmazom.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39427) Janou válasza Tamás9x (#39426) üzenetére


Janou
őstag

Miért, mi a baj vele? Konkrétan 40 fokon mennek jelen pillantban is a kártyáim... A risereim lehet hogy vannak talán 25 fokosak is... 0% esély van rá hogy begyulladjanak.
De a 13e kicsit drága... Főleg hogy 2-3000 Ft-ból kihozható.

[ Szerkesztve ]

(#39428) AAntii válasza Janou (#39427) üzenetére


AAntii
őstag

Nem mondom, hogy életbiztosítás a dolog, de elég kis esély van arra, hogy a fa keret miatt gyulladna fel egy olyan rig, ami alu keretben nem gyulladna fel. A 13 ezres ár az érdekesebb, vagy ad mellé risert is? :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#39429) Janou válasza AAntii (#39428) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem esélytelen hogy begyulladjon. Most 40 fokosak. Max 50-re mennek fel. Riser alján szivacs van alapból gyárilag... Az előbb kezdene el égni. Akkor meg már tökmind1, mert a kártyák így is úgy is elégnének.

(#39430) Dr. Romano válasza Janou (#39429) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nyugi. Amíg a kártyáid nem érik el legalább a 200 C-t addig nem sok esély van rá hogy belobbanjon a keret :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39431) Janou válasza Tamás9x (#39426) üzenetére


Janou
őstag

Így már értem. Én ugyanilyet csináltam magamnak itthon és valóban kihoztam 3000 Ft alatt. És ebben benne van még a gipszkaton lap is amire a tápokat tettem.

(#39432) piny


piny
tag

Sziasztok!

Tápegységhez szeretnék kérni segítséget. Két tápegységgel szeretném járatni a gépet:

DPS-1200GB A tápegység + hozzá való (DPS-1200FB) breakout board + normál PC tápegység (jó minőségű)

Leírások szerint ez kell hozzá (Add2PSU):
https://www.amazon.com/Multiple-Adapter-Connector-Genetek-Electric/dp/B0711WX9MC

Ha jól értem a 4-es molex-re jön a szerver tápegység, ez kapcsolja a második tápot amire az alaplap van kötve.
Viszont így kellene egy Y kábel, amit viszont nem találtam sehol...

Kérdéseim:
a., Csinált már valaki ilyet? (Vagy ilyesmit? :))
b., Nincs valakinek 1db eladó? Akár 'bérelném is', ha beválik rendelek többet belőle (ha vkinek kell, szóljon, postaköltség legalább kisebb lesz).

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#39433) zsolti_20 válasza Janou (#39431) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ezt tudom tanusítani én is, 2000ft-ból vettem 3db 2400mm lécet plussz 500 Ft-ból kijött hozzá az a pár facsavar, és még egy doboz sör is.

(#39434) Enter65 válasza membrandj (#39424) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Azt hogy erted, uresre valtanak? Elmeletileg kiirja mennyit tudsz a 4 kartyaval banyaszni. Az mindegy, hogy oc vagy nem, egy atlagot hoz es azt adja meg reszedre. Majd finomhangolnod kell oket.
Riser teren esetleg HA-n is korbenezhetsz, szoktak lenni realis arakon.

(#39435) cuko válasza membrandj (#39424) üzenetére


cuko
aktív tag

1. Rá kell nyomj az "1060" gombra is, színt vált és kitölti automatikusan a középértékekkel a kalkulátort minden algóra.

2. Attól függ, melyik algó alatt mit tudnak a kártyák és hogyan alakul a difficulty/árfolyam. Ethash / Equihash algó alapú coint érdemes bányászni valószínűleg. Általánosságban az Nvidiák jobbak equihashre, de ETH-val nem nagyon lőhetsz mellé (úgy nézem, pillanatnyilag a whattomine is azt hozza ki legjövedelmezőbbre)

3. Nézz szét itt, aprón, vagy más fórumokon apróhirdetések között. Gyors google kereséssel is találhatsz pár boltot is, ahol kapható. Mindenhonnan kb ugyanazt a kínait fogod kapni, amit Aliexpressről rendelnél $5-ért, ha lenne rá időd (verziószám változhat, találd ki, melyik a szimpatikus neked).

Alaplapból mennyi lenne a legolcsóbb olyan, ami 6 PCIe slotos? Ha nem sokkal drágább és nem zárod ki, hogy bővítsd a gépet a jövőben, én olyat vennék a helyedben inkább.
Ramból elég lehet egyszerűbb/olcsóbb típus is (ha nem sokkal drágább a Fury is jó amúgy, csak fölösleges).
SSD-ből az Adatat venném én.
Táp király.
VGA jó típus, jó hűtéssel, de drágább is - nem tudom, hogy most mi elérhető mennyiért még ezen kívül, van rá esély, hogy találsz jobb ár-érték arányút.
Túlfeszvédős hosszabbítót, fogyasztásmérőt is vegyél, ha nincs fölösleges nálad.

Legyen 4db riser (vagy inkább 5db, legyen egy tartalék) - ha úgyis keretet építesz, akkor rakd ki az összes kártyát már szerintem, ne gyártsa a hőt fölöslegesen az alaplapon a kimaradt kártya.

@piny: lelked rajta, ha a többszázezres gépet rá mered kötni az általad összerakott breakout boardos szervertápra (már ha nem értesz hozzá).
1-2 eladótól általában lehet venni kész, forrasztott szervertápokat is, az is lehet alternatíva (itt is kérdés, hogy hogy ellenőrzöd a minőséget, amennyiben nem értesz hozzá).

Add2psu-ra dob a kereső pár találatot fórumon belül is, de aprón is hirdetnek többen is - de ez ATX tápok összekötésére szolgál. A szervertáphoz vásárolt breakout boardon lesz egy kis kapcsoló, vagy egy külön betáp rész, amit rákötsz az ATX tápra és az indítja.

[ Szerkesztve ]

(#39436) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

2 tápegység használata esetén, megoldható úgy hogy először indítom azt ami nincs az alaplapra kötve, aztán a másodikat? A fő tápról menne az egész rendszer plussz 6 kártya, a kisebbről pedig 2 kártya.

(#39437) Plasticbomb válasza hajbel (#39416) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem sikerült venni a tőzsdén coint, így rá küldtétek a maffiát?XD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39438) Plasticbomb válasza dvd_R+ (#39404) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szerintem ne erőltesd a DUAL miningot, amúgy is csak pár centet hoz, és az adott coinokra amúgy is jönnek az ASIC-ok/váltanak másik algora, amit már nem fog dual csákányozni.

"Mind két videó kártya DUAL memóriás Samsung/Hynix"
És ezt hogy kellene elképzelni? Többféle ram chip van a pcb-n?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39439) Janou válasza Plasticbomb (#39438) üzenetére


Janou
őstag

Jó az a pár cent pár dollárnak is... Nekem pl. a Pascal napi 2-3$-t hozott változatlan ETH sebesség mellett ( dcri-vel beállítva). Azért azt akárhogy számolod 60-90$ közötti összeg havonta. Szerintem nem elhanyagolható.

(#39440) cuko válasza zsolti_20 (#39436) üzenetére


cuko
aktív tag

Elméletileg megoldható, gyakorlatilag inkább vegyél egy add2psu-t, hogy minimalizáld a hibalehetőségeket (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#39441) Tamás9x válasza piny (#39432) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én igen, 1-2 server táp később kapcsol mint az atx és nem idnulnak el időben a kártyál, ne szórakozz vele, sőtt 12v helyett lehet 13,8V-od is attól függ be van e normálisan állítva ha véletlen egyesíted a másik táp 12v-os ágával lehet gixer is...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39442) membrandj válasza cuko (#39435) üzenetére


membrandj
nagyúr

msi b250 gaming m3
g3900
1x4GB ddr4 cruical 2133 mhz cl15
120GB adata su800
Corsair AX860 80+ plantinium 860W
4 db asus strix gtx 1060 6GB
OEM PCI-express X1 - X16 Riser + táp Mining/Rendering Kit - 60cm
Rig lesz, tervezés alatt van még
SOMOGYI AUDIO LINE EM 03 fogyasztásmérő
EWENT EW3951 Túlfeszültségvédő 5x ( stabil az áram ott ahol lesz )

Vga: Ennek egyedi oka van,hogy miért ez lesz, illetve itt nem szeretnék spórolni.

Köszi a tippeket. Változott pár dolog, így is ok? Táp,lap,ram,egyéb kiegészítők.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39443) Plasticbomb válasza Janou (#39439) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Csak azért már durván meghajtod a kártyákat. Teszteltem őket, azok az algoritmusok 250W fogyasztást nyomnak a RXVEGAn pl, az RX480 120W, és ezek csak a szoftveres mérés eredményei, a GPUkról. Nem, köszi, azért a pár dollárért nem éri meg ennyire hajtani. És ha még mellé teszed az ETHASH igényét is, eléggé kimaxolásra hajtod. Az alsó hangon +20-30W a memóriákon.... plusz ugye ETH alá lényeg a memória tempó, viszont pl az RX VEGAn, hogy ne throttlingoljon a HBM, ideális 60 fokon tartani, dual alatt maxra járatva nem fogod, max vizen. Ha meg nem tartod ideális höfokon, akkor egyrészt drasztikusan beeshet az ETH teljesítmény, másrészt hamarabb gyilkolod ki a HBM-et.

És igen, tudom mit tud a VEGA GPU delejt felvenni, 400W+, de azokban az esetekben a HBM általában nincs meghúzva (játékok alatt nagyon ritkán hoz a HBM plusz sávszél FPS-ben, akkor is inkább csak 1-2, mint 10-20)... ETHASH alatt viszont épp az a lényeg, a gpu másodlagos, teljes teljesítményének alig 25%át használod. Úgy, hogy közben egyedül a Volta pro kártyák tudják jelenleg verni teljesítményben, s közben perf/w-hash/w még ott is a VEGA nyer.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39444) cuko válasza membrandj (#39442) üzenetére


cuko
aktív tag

Az alaplap valószínűleg nem lenne jó 6 kártyával. :(
Ahogy itt is írják, lásd: gyártói oldal - Specifications - Detail
"Slots

• 2 x PCIe 3.0 x16 slots (supports x16/x4 mode)*
• 4 x PCIe 3.0 x1 slots
* The PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD module has been installed in the M.2_2 slot.
** The PCI_E2 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E5 slot.
** The PCI_E3 slot will be unavailable when an expansion card has been installed in the PCI_E6 slot.
"

Keress olyat, amire találsz itt, fórumon, vagy Google segítségével konkrét posztot, hogy működik 6 kártyával, pl Z270-esből van jópár, ami jó lehet (Google: "gyártó típus ethereum mining").

Táp szintén jó minőségűnek tűnik, de nem annyival jobb hatásfok ahogy nézem a teszteket (750W-on 90% vs 91.5% kb), szóval veheted a CM-et is, az is nagyon jó kis táp. Illetve nem tudom, hogy hol veszed, de legyen rá sok gari (úgy nézem ipon valamiért 1 évet ír csak a Corsairre? :F alza viszont 7 évet vs. CM 5 év).

Risert ha iponban nézed, jó eséllyel találsz majdnem fele annyiért apróról is.
Többi kiegészítőből szerintem kb mindegy, hogy milyet veszel - fogyasztásmérő legyen, hogy tudd a falból felvett áramot mérni a beállításhoz (tökéletesítsd a fogyasztás / hozam arányt), a túlfeszvédős hosszabbító meg csak azért, nehogy taccsra vágja egy áramszünet a félmilliós gépet (illetve kisebb eséllyel tegye).
Rig tervezéshez még annyit, hogy akár fa, akár fém lesz, tervezd/terveztesd egyből 6 kártyásra, minimális plusz anyagköltség, de a lehetőséget megadod magadnak a további bővítésre (és az 5., 6. kártya fajlagosan már kisebb költség / nagyobb haszon ugye).

(#39445) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Asus 1070 Dual OC-t, mert cserelnem a Gigabyte 970-et.
Elgondolkodtam, mi lenne ha egyut banyasznanak mikor nem hasznalom masra a gepet.
Probaltam utannaolvasni, de nem kaptam konkret valaszt, de ezt talaltam:GTX 1070 + GTX 970
Elvileg mukodik, de gondolom nem SLI-be kotve, vagy igen?
Valaki itt probalt mar valami hasonlot?

[ Szerkesztve ]

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#39446) membrandj válasza cuko (#39444) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi!

Mit javasolsz bányászásra?

A kalkulátorok az etherumot hozzák,de a zencash érdekel.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39447) cuko válasza membrandj (#39446) üzenetére


cuko
aktív tag

Egyszerűség miatt Claymore + ETH kombót, ha ez a kérdés.

Amúgy papíron azt éri meg bányásznod, ami pillanatnyilag legjobban megéri aztán maximum naponta/hetente/havonta átváltani abba, amiben tartani akarod - ha ZEN érdekel, akkor abba.
(Tegyük fel ugyanannyi idő alatt bányászol 1 ZEN-t, vagy 1,1 ZEN-nek megfelelő ETH-t. Kiszeded az ETH-t, átváltod és lesz 1,x ZEN-ed (0<x<1) a váltó fee-től függően.)
Azért nézd majd meg, hogy a te kártyáid konkrétan mennyit tudnak a különböző algoritmusok alatt és az alapján futtass még egy kalkulátort a te konkrét bányászteljesítményed és fogyasztásod alapján.

Más nézőpontból viszont megérheti olyat bányászni szerintem, ami relatív stabil tudja hozni és ha a coint meg is tartanád - így megspórolhatod magadnak a mindennapos fejfájást és aggódást.

@Rollee: nem kell SLI, simán berakod a két kártyát egymás mellé, találsz egy drivert ami felismeri mindkettőt (ez jó eséllyel bármelyik) és bányászol tovább.
Ha sima ATX gépházba akarod berakni, akkor hűtéssel lehet problémáid lesznek (két kártyát még nem horror lehűteni, de ha gagyik a hűtők / rossz a légmozgás a házban / közel vannak egymáshoz a slotok, akkor melegedni (és/vagy a hűtés hangosodni) fog).

[ Szerkesztve ]

(#39448) Rollee válasza cuko (#39447) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszonom szepen az infot!
Akkor majd reggel probalom ki, hogy szemmel tudjam tartani a hofokokat.
Amugy remelem nem lesz gond a homerseklettel, mivel egy Zalman GS1000-as hazban van a cucc 5db 120-as Nocuta ventivel.
Ha meg eleg hot termel es nem lesz tul hangos, berakom a szobaba futesnek. :)

[ Szerkesztve ]

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#39449) hajbel válasza Plasticbomb (#39437) üzenetére


hajbel
addikt

:D Legalább annyi emberség volt bennük, hogy pont akkor mentek amikor a gyerekek nem voltak otthon. Kb. £700k fontnyi bitcoint utaltattak át velük.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#39450) cuko válasza Rollee (#39448) üzenetére


cuko
aktív tag

Akkor szerintem nem lesz gond, ennyi hőt bőven el kell tudjon vezetni az a rendszer.
Jó ötlet a fűtés, de ahhoz is praktikus a számítógépházon kívülre vezetni a meleget. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.