Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Zlcsi válasza Vigilante (#39600) üzenetére


Zlcsi
senior tag

arra mennyi esély van, hogy két vadi új riser is szar?

kicseréltem és így most egyáltalán nem megy

(#39602) Zlcsi válasza Zlcsi (#39601) üzenetére


Zlcsi
senior tag

és egy harmadikkal sem...
de szeretem az ilyet

(#39603) shteer válasza Zlcsi (#39602) üzenetére


shteer
titán

3-ból 0? arra már elég kicsi

..szerintem jónak tűnik

(#39604) demmer123


demmer123
őstag

Jól le esett a BTC ára.Vajon felfog menni a közel jövőben 10-ezere megint?

(#39605) Dexar007 válasza demmer123 (#39604) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen. Februar elso heteben. Ha megsem akkor eladok mindent,es varom az osszeomlast. Buy high sell low! ;]

Give me your cum,bull!

(#39606) Möhe válasza demmer123 (#39604) üzenetére


Möhe
addikt

kb 13órát volt 10 felett, most megint alatta
a kérdés inkább az lenne: mikor megy megint 12 fölé?

(#39607) fogtunder válasza BandiT85 (#39592) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Mondjál már légyszíves olyan tápot, amin van 12db PCI-E csatlakozó gyárilag.

Bocs, látom mondtak. Viszont ez nagyon nem általános.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39608) czpitti válasza fogtunder (#39607) üzenetére


czpitti
senior tag

Inkább a két kisebb táp mert: joval olcsobb,plusz ha elszáll a táp ha egy nagy megy el akkor áll a bánya,hameg a két kicsibol egy akkormég mindig termel mert egy 750-es simán visz 4 570-est.Ez a magánvéleményem a nagytáprol.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#39609) subaruwrc válasza fogtunder (#39607) üzenetére


subaruwrc
félisten

superflower leadex gold 1600w

[ Szerkesztve ]

(#39610) Dexar007 válasza demmer123 (#39604) üzenetére


Dexar007
veterán

Csengohangnak: [link]

Give me your cum,bull!

(#39611) warcat


warcat
veterán

ASUS PRIME Z270-P 34190

EA: It's in the crate!

(#39612) Avicularia


Avicularia
veterán

NH elvileg ma mond valamit a kártalanításról. Van már esetleg valami fejlemény az ügyben?

(#39613) Tamás9x válasza Zlcsi (#39601) üzenetére


Tamás9x
őstag

Felteszel egy kepet hova van dugva? Riserre valtas utan frussitettel az eszkozkezeloben drivert?

Inkabb legyen 1 nagy tap ami minosegi, mint 2 fos soho .
Leadex szeria. 1600-2000

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39614) Janou válasza Avicularia (#39612) üzenetére


Janou
őstag

Kíváncsi leszek, mit mondanak. Nem vagyok érdekelt, de várom hogy miként kezelik a problémát.

(#39615) warcat válasza Janou (#39614) üzenetére


warcat
veterán

(#39616) shteer válasza warcat (#39611) üzenetére


shteer
titán

Gyorsan elfogyott bsszameg :)

..szerintem jónak tűnik

(#39617) szazbolha válasza X Factor (#39595) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is jártam a drága goldos tápommal. Hiába a 8 pcie csati, de az 4 kábelen van rajta és kevés az a 14-15 cm, legalább 20 kéne.

(#39583) sipu Nincs dokumentumom, és nem fogom neked semmivel sem alátámasztani, hogy a pcie csatin szabvány szerint max 75W -ot vehet fel egy VGA kártya. Vagy fogadd el így, vagy járj utána.
Az hogy neked melegedett az nem mérés. 1 ampertól is tud melegedni egy csatlakozó, attól függ mennyi fesz esik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#39618) Yany válasza warcat (#39615) üzenetére


Yany
addikt

korrekt

@szazbolha: Hamarosan mutatok egy elrendezést, ami nem csak jól szellőzik, de a kábelekkel is nagyon takarékosan bánik és drágának sem mondanám... csak jöjjenek már meg a vga-k...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39619) szazbolha válasza cuko (#39587) üzenetére


szazbolha
addikt

Az átalakítón is van sata táp csatlakozó (ha olyan). Nézz már meg közelebbről egy sata csatit . Tized milliméteres réz késecskéken folyik át az áram. Max. 6A-t kéne elbírnia, kb. annyi is lehet a speckója. Ez a szűk keresztmetszet, és nyilván csak ritkán van belőle baj.

Az átalakítók lehetnek jók is. Pl 3+3 kábeles pcie 6pines Y kábel (elvileg itt is 6-7A a max). De a molex csati is legalább 10 amperra van tervezve. igaz itt csak 1 12V-os kábel van.
(nincs dokumentációm, és nem linkelek wikit sem semmi mást. aki nem hiszi járjon utána)

(#39618) Yany OK, kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

(#39620) szazbolha válasza warcat (#39615) üzenetére


szazbolha
addikt

Ennyit az ígéretről, meg a hiedelmekről.
10%, az is aki kapja marja alapon. A többit meg majd fizetik mert nagyon elkötelezettek... egy újabb ígérvény konkrét határidő nélkül.

Csak egy csontika... amit lehet rágni. De 60-6 = 54 millió dollár valahol fialja a pénzt.

(#39589) Yany Szerintem ez jó csati. Persze a táp vga ágát sem érdemes túlterhelni,.

[ Szerkesztve ]

(#39621) Zlcsi válasza Tamás9x (#39613) üzenetére


Zlcsi
senior tag

most visszaraktam simán a x16-ba így legalább megy, de most is csak 16mhs-esl az eddigi 21 helyett...
nem értem :(

(#39622) Flashback


Flashback
addikt

Rendeltem egy ilyet de nem kaptam hozzá drivert. Van valakinek ilyen? Tudnátok küldeni hozzá programot?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#39623) Yany válasza szazbolha (#39620) üzenetére


Yany
addikt

Szigorúan a Riserekre szánom, a Platimax 1700-ason nem kell túl sok elosztó, mivel eleve van 10 db PCIe csatija.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39624) sipu válasza szazbolha (#39617) üzenetére


sipu
csendes tag

Én pontosan tudom, hogy szabvány szerint 75W-ot vesz fel a PCIe x16-ról. Én azt mondtam, hogy tapasztalataim szerint nem az extra pcie-ről veszi fel a többet, hanem a riser felől, de erre vonatkozó dokumentumot nem találtam. Az én kérdésem az volt, hogy mire alapozod a kijelentésed, hogy "A riseren keresztül nem lesz nagy az áram felvétel", mert az én tapasztalataim azt mutatják, hogy át megy rajtuk a 6+ Amper.

"Az hogy neked melegedett az nem mérés. 1 ampertól is tud melegedni egy csatlakozó, attól függ mennyi fesz esik rajta." Neharagudj, de ez oltári butaság. Ha így lenne, akkor a magasfeszültségű vezetékek forróak lennének. Egy kábel akkor melegedik, ha sok áram megy át rajta. Elég nagy baj lenne, ha ez igaz lenne: "attól függ mennyi fesz esik rajta" hiszen ennek stabilan 12V-nak kell lennie és nem szabad ingadoznia.

Próbáld ki nyugodtan, hogy lemész a kocsihoz és összeérinted valamilyen dróttal az akku pozitív és negatív végét, pillanatok alatt izzani kezd, mert óriási (az én kocsim pl. 780A) indítóáramot tud egy akkumulátor. Pedig az is "csak" 12V. (Igazából inkább nézz meg egy youtube videót, nehogy kipróbáld.)

[ Szerkesztve ]

(#39625) AAntii válasza Zlcsi (#39601) üzenetére


AAntii
őstag

"arra mennyi esély van, hogy két vadi új riser is szar?"
4 risert vettem legutóbb, bontatlan csomagolásút, ebből 1 ment is. Legközelebb ha risert veszek, akkor csakis olyat, amivel már bányásztak, a bosszúság, a teszteléssel elsz***rt idő, plusz 4 áráért lett végül egy működőképes. Szóval az esély bőven megvan.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#39626) mZoleee


mZoleee
senior tag

lehetséges hogy dcr-el van valami? 20 perce megy a miner de nem nagyon szedett ki semmit, és az oldalon is alig akar frissülni a statisztika..

edit: talán végre elindult..

[ Szerkesztve ]

(#39627) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Egy kerdes azokhoz, akik GDAX ot hasznalnak. A trade oldalon az adas vetel lehetosegnel a limit ful alatt azt kell erteni, h beallithatom, h milyen arfolyamon vegyen, vagy adjon el helyettem az oldal kriptovalutat es ha eleri a megadott erteket az arfolyam, akkor ezt automatikusan megteszi?

(#39628) Zlcsi válasza AAntii (#39625) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ez értem, de most akkor sem megy rendesen, ha be van rakva közvetlenül x16-ra

(#39629) mZoleee válasza Zlcsi (#39628) üzenetére


mZoleee
senior tag

nem nagyon számít ha x1 vagy x16 nekem 2 kártya van jelenleg összesen.. egyik x16 a másik x4 és ugyan azt tudják szinte teljesen

(#39630) szazbolha válasza sipu (#39624) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor vagy rossz a tapasztalatod, vagy rossz a szabvány, vagy az adott VGA nem tartja be a szabványt.
A 75W-os korlátot nem hülyeségből találták ki, hanem hogy az alaplap többrétegű nyákját ne károsítsák. Szerintem.

Bocsi.. nem nézek meg 780A-os indítóáramot kocsi akkuknál, sem yt videót. ma nincs ehhez türelmem.
Mondom vagy fogadd el, vagy ne.
Engem csöppet sem zavar, ha a te VGA-id 6A-nél többet vesznek fel a riserből. (gondolom megfelelő mérési metódust alkalmaztál és tápod hatásfokát is beleszámoltad a mérésbe, vagy közvetlenül, a riser 12V-os kábelét átvágva mértél áramot)

(#39631) Zlcsi válasza mZoleee (#39629) üzenetére


Zlcsi
senior tag

riser nélkül volt bent a gépben közvetlenül az x16-os csatolón és úgy 21mhs-t csinált

majd kiszedtem, és riser, úgy nem akart működni, egyszer működött, de akkor is csak 16 mhs, és újraindulás után megint nem.

most vissza raktam közvetlenül a lapra, de csak 16mhs-el megy.

tippem sincs hol keressem a hibát

egyébként egy 580-as, abból is a drágább fajta

(#39632) mZoleee válasza Zlcsi (#39631) üzenetére


mZoleee
senior tag

580 van nekem is, asus strix o8g.. dual miningba 29,5 - 30,2 között hoz ETH-t és mellette 840-850 körül DCR-t

(#39633) Avicularia válasza AAntii (#39625) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 4-ből riser 2 volt kuka. Egyet cserélt az egyik eladó akitől hármat vettem, a másik eladó aki egyet küldött és az rossz volt. Állítólag küld másikat, de úgy nézem paypal reklamáció lesz a dologból, mert semmi hír a csomagról.

(#39634) Zlcsi válasza mZoleee (#39632) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hol kezdjem a finomhangolást?

(#39635) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy ez az alaplap megfelelő választás lehet-e

[link]

az alap koncepció az, hogy számítógép házban kell lennie a gépnek, erre gondoltam:

[link]

ez elég mélynek, és szélesnek tűnik és ha jól látom, akkor egész jól szellőztethető is.

ebbe első körben menne bele két kártya (1060 6Gb v 1050 Ti 4Gb) a két PCIe x16 helyre (ha ez lehet) ekkor simán a helyükre kerülnek a kártyák a házban, ha jól gondolom...

majd később a maradék PCIe x1 helyekre tennék riser-el még egyet vagy kettőt (ha jól látom akkor a 3-at kitakarja az egyik PCIe x16 helyre berakott kártya de ez nem is férne már el szerintem a házban) amennyit el tudok még helyezni valahogyan a házon belül...

fontos, hogy az egész rendszer "számítógépként" legyen megépítve

nem tudom, hogy ez a koncepció járható út-e, ha valakinek van tapasztalat hasonló kialakításban és ad ezzel kapcsolatban tippet/tanácsot, akkor azt megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#39636) mZoleee válasza Zlcsi (#39634) üzenetére


mZoleee
senior tag

hát nekem ráment egy pár napom míg nagyjából mindent végig olvastam és kipróbáltam a fórum leírások alapján (anorak.tech és reddit)
sok féle bios modding és órajelek állításokon vagyok túl, és még mindig úgy érzem, hogy fogyasztás szempontból biztosan lehetne még finom hangolni..
bios modding után jelenleg nekem msi afterburner-be így vannak belőve az értékek:
mv: -100
cc: 1200
mc: 2125
ez nekem még stabil, de ahány kártya annyi variáció.. és EZ a kártyám van Hynix memóriával

[ Szerkesztve ]

(#39637) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Helló!

Volna pár kérdésem:
1. az MSI Afterburner újraindításonként elállítja magát. Van valami lakat, meg profil 1-5 mentés funkció, de nem igazán tudom beállítani.
2. Rx5 580-nál a feszültséget nem engedi változtatni, valamiért az szürke marad, hiába engedélyezem a settings menüben (Afterburner).
3. Flypoolnál Ethert bányászok, 0,05-ös utalással. Mitől függ, hogy ugyanez az összeg néha 41 óra alatt, néha pedig 37 óra alatt utalódik át a walletbe. Elviekben a hashrate-től függ nem? Az meg mindig ugyanannyi. Mégis ingadozik, mint állat.

Köszi: Levi

(#39638) golya87 válasza KerekesLevi (#39637) üzenetére


golya87
őstag

A difficulty-tól függ, hogy mennyi idő alatt éred ez a 0,05-öt.
A Claymore tud feszültséget állítani (GPU és Mem), jobban,mint az AB.

(#39639) tisn válasza tisn (#39588) üzenetére


tisn
addikt

kedvesek, irtak, hogy febr. 15 helyett valoszinuleg 5-8 kozott megerkezik :)

(#39640) sipu válasza szazbolha (#39630) üzenetére


sipu
csendes tag

P = U * I, vagyis 75W = 12V * 6.25A. De arra engedsz következtetni, hogy nem tudod mit jelent a feszültség, áramerősség és a teljesítmény.

Én csupán annyit kértem, hogy támaszd alá a kijelentésed, mert nem egyezik azzal, amit én tapasztaltam. Azért írtam, mert reméltem, hogy kapok egy értelmes választ, esetleg egy kapcsolási rajzot vagy valamit, amiből én is tanulhatok, de sajnos be kell érnem a "Mondom vagy fogadd el, vagy ne." válasszal, ami nem igazán visz előrébb.

(#39641) Zoli986


Zoli986
tag

Átállítottam mindent claymore-ra ethermine poolra.
A kérdésem az lenne,hogy a coinbase-es walletbe mehet a pénz szerintetek,vagy melyik walletre lenne érdemes ethereumot bányászni?

Ha menet közben átírom a wallet címét akkor amit addig bányásztam eltűnik?

[ Szerkesztve ]

(#39642) Tamás9x válasza sipu (#39640) üzenetére


Tamás9x
őstag

Durva tévhit, mert Maximálisan Terhelhető 75W-ig azaz ez folyamatos üzemet jelent, károsodás nélkül, csak ezt a fórumtársak nem akarják elfogadni meg utánnaolvasni...
Akár 2x akkora áram leadására is képes, de ezt feszültségeséssel tolerálja, illetve forglalat degradációval, vagy meghajtóáramkör hibával.
De sokak szerint ez sem létezik, és jó a sata csatlakozó a risernek...

Sokak szerint ha egy LIPO 3,7V akkor az annyi, nem 4,2 feltöltve lemerítve pedig 3,7 ahogy a 12V-os kocsi akkumulátoroknál sem értik, hogy miért 13,8V a plafon (oké 13,4, de van ami 14,4..) Szerintem kár ezen lovagolni..:)

Szval ne evsszetek ezen össze, látom te jobban benne vagy az elektroba, rá kell hagyni.

El ne kezd nekik magyarázni a tápokon fellelhető 18AWG 22AWG jelentését mert boszorkányüldözés lesz :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39643) cuko válasza BandiT85 (#39592) üzenetére


cuko
aktív tag

Hja, de milyen táphoz van gyárilag 3 ág SATA/Molex (a max 2 riser / ágat betartva)?
Vagy kevernéd a különböző típusú risereket?

(#39644) subaruwrc válasza cuko (#39643) üzenetére


subaruwrc
félisten

elég sok 750w+ oshoz annyi van
de talán már 650-eseknél is találni olyat.

pl zalman ebt 650-hez tuti van annyi.
vagy evga gq650

(#39645) sipu válasza Tamás9x (#39642) üzenetére


sipu
csendes tag

Nyilván ezekre már nem akartam kitérni, de igazad van ráhagytam, köszi!

(#39646) shteer válasza Zoli986 (#39641) üzenetére


shteer
titán

Mehet
Igen, ne írd át

..szerintem jónak tűnik

(#39647) Zoli986 válasza shteer (#39646) üzenetére


Zoli986
tag

Köszönöm a választ.

Korábban már kérdeztem egy alaplappal kapcsolatban.
Gigabyte GA-MA770T-UD3P,hogy miért nem megy benne egyszerre 4 kártya.
2db rx 570 és 2db 1050ti-ről lenne szó.
A lapon 1db 16x és 5db 1x pcie slot van.
Riser hiányában az egyik kártya a 16x-os slotba került(a héten remélhetőleg érkezik riser).
A probléma az,hogy ha a maradék 3 vga-t riserrel csatlakoztatom a lapra az egyiket eldobja és nem látszik eszközkezelőben sem.Windows 10 van a gépen.
Próbáltam,hogy sorban dugdosom be a risereket minden egyes kártya csatlakoztatáskor ki be kapcsolva a gépet.
Az eredmény mindig ugyan az. Az utolsó risert is rádugva eldob egy kártyát az addig működők közül és a 4. csatlakoztatott kártya lesz a "harmadik" működő.
Javasolta valaki a 4g decoding bekapcsolását biosban.
Átnyálaztam az egészet de nem találok olyan menőpontot ami hasonlítana rá.
Biosból a legfrissebb van fent ami elérhető a laphoz.

(#39648) Zoli986


Zoli986
tag

Hogy lehetséges,hogy ethermine.org oldalon ha nézem a statomat 92-vel hashelek,holott 3 gépbe széttszórva a kártyáim összesen 120-125MH/s körül túrnak?

(#39649) cuko válasza subaruwrc (#39644) üzenetére


cuko
aktív tag

Ach so, valóban, úgy emlékeztem, hogy az én kezem alatt megfordultak általában külön bontva adtak 2x csak SATA és 2x csak molex ágakat (3-4 / ág). Emiatt azt volt bennem,, hogy ez a sztenderd. :R

@Zoli986: Korábban már volt szó hasonló témáról.
A) A BIOS verzió nem támogat annyi sávot (nem hiszem, hogy ez a probléma, ha a legfrissebb van fent neked);
B) Nincs elég PCIe-sáv, amit ki tud osztani - kipróbálhatod csak riserre kötött kártyákkal, illetve BIOS-ban letiltott LAN/TB/USB/SATA-val felszabadíthatsz.
C) Alapból nem tud a lap egyszerre minden PCIe slotot használni (nem láttam az alaplap oldalán ilyen infót)

Amúgy én alapból 1db 16x és 4db 1x PCIe slotot látok a lapon.
A 770-es chipseten 22 PCIe sáv van összesen - ebből direktbe bedugva és nem átállítva 16-ot megeszik a 16x-os slotban a kártyád. Kettő riseren keresztül működik 1x-esen, a maradék 4-et lehet más használja a lapon.

(#39650) szazbolha válasza Sesy (#39635) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem járható út, az alaplap 4 VGA-t biztos tud kezelni. A ház alkalmas 2 db VGA fogadására, régebben ezektől jelentős nagyobb fogyasztású VGA-t használtunk sli-ben CFben hasonló kaliberű házakban.

A 3. és 4. kártya befogadása is megoldható a CD helyekre, de szerintem ehhez már kicsi a ház, illetve olyan légszállítású ventiket kell alkalmazni amelyek hangja már kényelmetlen egy lakásban.
Nekem PC-be szerelt bányagépeim vannak 3-4-5 VGA-val. Az 5 VGA-s egy régi torony házban van ahol 6 db 5,25" helyek vannak Ide van elhelyezve 3 db VGA, amelyek előtt ventik vannak. Nem szépségdíjas, de működik. A méásik 2 vga az alaplapon van, de az alsó kissé melegszik, pedig kapott egy pót ventit a farába. Nyáron majd ki kell vágni a ház alját, hogy kapjon elég friss levegőt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.