Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Beraktam az 5 RX470-et, átlállítottam mindegyiket Compute-mórdra. Öröm és bódóttá, egészen addig, amíg ki nem húztam az egészet, hogy átrakjam egy másik polcra...
1. Nincs kép. HDMI ki az IGP-ből, majd végigpróbáltam az összes VGA-t, mindnél ugyanez.
2. HDMI vissza az IGP-be. Kikapcs-bekapcs. Most az első VGA ad képet. Oké, akkor BIOSban majd átállítom. Restart
3. HDMI kábel most az előbb képet adó VGA-ra dugva. Újraindításnál nincs kép. Megint végigpróbálom az összeset és az IGP-t, egyik sem ad képet...

Még csak rendszert sem tudok felfedezni...

(#39052) bobalazs válasza AAntii (#39049) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk se forog, mert digitális. :P

(#39053) Tamás9x válasza KilgoreTrout (#39051) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha minden kártyát kihúzol, és csak igp? majd egyenként ujraindítva adagolod be neki megint?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39054) AAntii válasza bobalazs (#39052) üzenetére


AAntii
őstag

és a tiétek is belassult havi 3 kwh-ra? :)

Ránéztem ma az ETN-re, még ha a jelenlegi árfolyamban benne is van 20% emelkedés, akkor is elég karcsú. Úgy néz ki kb. egy hónap volt benne.

@DigitXT: a lakóparkban élők ellen is emeltek vádat, vagy ők az ügyészség szerint teljesen jóhiszeműek voltak? :)

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#39055) wolfhgb válasza Dictator^ (#39047) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Nekem van infras homerom, eleg pontos, a karim 57 fokos, de nem mindegy mit banyaszol, ha memorias algo megy biztos melegebb a ram, mint gpu s nal, nalam most gpu s jon winminerrel. Egyebkent a kari hatuljan is vannak ramok a 1080ti nok on? Persze a huzas sem mindegy, nalam gpu+129, ram+430mhz

[ Szerkesztve ]

(#39056) Danex válasza bobalazs (#39046) üzenetére


Danex
addikt

Áramköltséget kérdezte nem a bevételt. Szép is lenne ha napi 7500Ft menne el áramra.

(#39057) bobalazs válasza AAntii (#39054) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.
Bocsi nem követtem az előzményeket.

ETN-en már jó ideje túl magas a diff. nekem.

(#39056) Danex
Itt se figyeltem, bocsi, azt hittem a mennyi jött be hsz.-hez vonatkozik a hszed.
Hány w-ot eszik a rig-ed? 37 Ft-al számolsz per kw?

[ Szerkesztve ]

(#39058) KilgoreTrout válasza Tamás9x (#39053) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Csak IGP-vel ment. 1 kártyával már működött, bár ott sem tudom mi oldotta meg a problémát.
5 kártyával is működött addig, amíg ki nem lett húzva a konnektorból. Most kb. 2 vagy 3 újraindításonként van kép az első kártyán, de csak akkor ha indításkor nem abba van dugva a HDMI...

Elégi kihúzni a risert az alaplapi slotból, vagy a tápból is ki kéne húzni a risereket és a kártyákat, ha egyesével adagolnám?

(#39059) Tamás9x válasza KilgoreTrout (#39058) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én csak a risert húztam ki, de ha megnyugtat a powert is kihúzhatod. Win 10? kiherélted az update-t?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39060) Janou válasza DigitXT (#39050) üzenetére


Janou
őstag

Ugye társasház... Óra nem a háznál van hanem utcafronton. Plomba rajta sértetlen. Nem diktálom, hanem leolvassák időnként... Miért ne lehetne lakatlan a ház?
Lajcsi az más téma. Ő ugyanis megbuherálta az áramot...

(#39061) Janou válasza AAntii (#39049) üzenetére


Janou
őstag

Köszi :DDD Csak kihasználtam a természeti adottságokat, mint Norvégia a fjordokat... :U

(#39062) Janou válasza Enter65 (#39039) üzenetére


Janou
őstag

Legelején Nanopool-on bányásztam ETH-t + mellette Dcr majd Lbry-t. Aztán átmentem Nicehash-re Ethash algora + Lbry. Utána MPH 2 napig majd vissza Nanora ETH + Pascal. Jelenleg is ezt nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#39063) KilgoreTrout válasza Tamás9x (#39059) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Igen, és most megint jó lett...

Kikapcsoltam a Fast boot-ot BIOS-ban, lehet, hogy az kavart be, mert egyedül az volt a különbség, hogy ki volt-e húzva a táp. Egyelőre most sima restartokat bír rendesen. Hétfőn szerzek bekapcsológombot, akkor nem kell húzkodni a tápot.

Más: Mi olyan pool-t vagy weboldalt ajánlotok, ahol minimális a kifizetés határa és jó lenne arra, hogy belőjem a megfelelő feszültséget?

(#39064) Danex válasza bobalazs (#39057) üzenetére


Danex
addikt

Most olyan 660W körül, bár kicsit hazudtam, mert csak 1 hete van benne a 6. kártya így kicsit torzul a fogyasztás. Igen annyival.

(#39065) Janou válasza KilgoreTrout (#39063) üzenetére


Janou
őstag

Pl. Nanopool. ETH-nál 3 nap alatt elérheted a legkisebb kifizetési értéket (0,05)

(#39066) warcat


warcat
veterán

Iponon látok egy ASUS PRIME H270-PLUS-t az ára is jó, aki kapja marja :)

Megérkezett amazonról a Corsair HX1200i táp, kedd esti rendelés sima ingyen szállítással kérve, elég impresszív - van,hogy belföldi cégek alig férnek bele az időablakba.

EA: It's in the crate!

(#39067) Dictator^ válasza wolfhgb (#39055) üzenetére


Dictator^
veterán

Equihash, zcash. Szóval memória, főként.
A backplate miatt kevésbé látok rá, bár lehet érdemes lenne leszedni.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39068) AAntii válasza Janou (#39061) üzenetére


AAntii
őstag

Neked nem bányásznod kellene, hanem rigelhelyezést biztosítani :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#39069) Janou válasza AAntii (#39068) üzenetére


Janou
őstag

Jah. :D Csak ahhoz lehet nem ártana valami combosabb kismegszakító is...

(#39070) wolfhgb válasza Dictator^ (#39067) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

A backplatet semmikepp ne vedd le, nem veletlenul teszik ra, a mechanikai vedelem mellett, elosztja a hoterhet es noveli ezaltal a holeado feluletet. Csak rontanal a melegedo alkatresz holeado kepessegen.

(#39071) DigitXT válasza AAntii (#39068) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor tuti a kóterban végezné.:))

(#39072) Dictator^ válasza wolfhgb (#39070) üzenetére


Dictator^
veterán

Okes, kozben talaltam egy magyarazatot, mert elvileg le lehet olvasni a vramjat az 1080ti-nak.

Elvileg a VRAM konstans 83 fok, ha 60 fok a GPU, ha 52, akkor is..... Para?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39073) AAntii


AAntii
őstag

Ha a Wattmanben van egy elmentett beállításom, akkor be tudom valahogy állítani, hogy a driver betöltésekor egyből alkalmazza a mentett profil beállításait? Szimpla órajel állítás miatt nem akarnék biost írni.
Szerk.: mondjuk ha más nem, akkor a claymoreban az órajeleket be tudom állítani, de persze ettől a kérdés még fennáll.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#39074) Janou válasza AAntii (#39073) üzenetére


Janou
őstag

Ezen én is gondolkoztam már és arra jutottam, hogy az újabb Claymore-ban (10.3 fölött) már elvileg működik az órajel és feszültség állítás. Hétvégén fogom kipróbálni.
szerk.: látom, te is erre jutottál...

[ Szerkesztve ]

(#39075) wolfhgb válasza Dictator^ (#39072) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Es mivel olvasod le a vram hofokot? Mennyire van huzva a ram orajeled?

(#39076) Dictator^ válasza wolfhgb (#39075) üzenetére


Dictator^
veterán

Rohadtul benéztem... user fail.

Találtam egy oldalt a Gaming X Trioról ahol azt írták, hogy "There’s also multi-temp monitor sensors on board the PCB which monitor temperatures of various parts such as GPU, Memory, VRM through MSI’s AfterBurner application."

Szóval az Afterburnerbe a memory usage alatt azt hittem, hogy hőfokot is ír, de mivel a tray-es kiíratásnál nem tudta végig kiírni amit szeretett volna, én csak annyit láttam, hogy 83... mint kiderült, hogy 839mb-ot ir a usage-re, nem pedig hőfokot.
Úgyhogy feladtam mára, holnap új research indul. :)

Bocsi.

Amúgy most gyári OC órajelen ment a kártya. 1911/5005.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39077) wolfhgb válasza Dictator^ (#39076) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Ah, hat azert itt nincs 250w+ os tdp, en konkretan 80% os tdp vel tolom. Hol irja konkretan az afterburn? Mert a vram usage az megabyte ot mutat, nem?

[ Szerkesztve ]

(#39078) Dictator^ válasza wolfhgb (#39077) üzenetére


Dictator^
veterán

Lentebb olvashatod a 70% power limites beállításomat amit azért stabilan hozott. Ott 180W körül volt a kártya.
Most azóta gyári OC-n nyomatom 100%-os power limittel.. szóval ja, most kajálgat.

Igen, pont ezt írom, hogy benéztem.
Mert kiraktam a Tray-re, de ott ugye nem fért ki.. csak a 83-at láttam, szóval nem tudom.. most keresem, mert elvileg benne kéne legyen.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39079) wolfhgb válasza Dictator^ (#39076) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Igy a ram nincs is huzva, 5000 az alap nala, legalabb is az en asus oc men annyi. 1950/5450 en ketyeg 80 tdp, 50% ventivel 56 fokon neha 57.

(#39080) Dictator^ válasza wolfhgb (#39079) üzenetére


Dictator^
veterán

Az alap auto fan profil nekem 66 fokon hagyja, 40 es fanspeeddel.. en atirtam picit, igy 45-48os speeden megy 60 fokon. Viszont mivel nincs power limit huzva, igy 720-750 hash megvan.

Tenyleg, ezt nem tudom kerdeztem-e, de ha visszahuzott power limit van, es tolsz 100/100-at core es memory-ra, annak nincs semmilyen side effektje?
Igy hasznaltam egy keves ideig en is, azota most viszont fullon megy. Jelenlegi arfolyamon kb 3-4$ nyernek, ha visszahuzott power limittel menne..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39081) wolfhgb válasza Dictator^ (#39080) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

A tdp minuszolastol csokken a hofok es a huzott kari stabilitasa. Nalam nem erdemes lejjebb hizni a tdp t, mert akkor elkezdi visszabb venni a tuningot es csokken a sebesseg. Nem melegszik a kartya, ezert inkabb hagyom szaladni es nem butitom a tdp visszavetelevel. A ram orajelet szoktam visszavenni akar 4500 ra is, mikor gpu s coint fejt, mert ugy tapasztaltam, nincs tulzott szerepe olyankor. Egyenlore ennyi a tapasztalatom. Az enyem is a 740 h/s t hozza ezekkel a beallitasokkal.

(#39082) wolfhgb válasza Dictator^ (#39080) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

[link]

A hw monitor progi úgy látom a vrm hőfokot mutatja, lehet, h vram ot is lelsz benne. Ha jutsz valamire a témában, oszd meg, engem is érdekelnének a vram hőfokok.

(#39083) Danex válasza Janou (#39074) üzenetére


Danex
addikt

Erre van a registry módosítás, SoftPowerplay table vagy valami ilyesmi a neve, ezt akarom majd kipróbálni.

Ha újraindul a driver, stb az innen olvassa ki az alap orajeleket

[ Szerkesztve ]

(#39084) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Ha coinbase en tartom az eredmenyt mondjuk eurora valtva az van olyan biztonsagos mint mondjuk, ha paypal on pihenne?

(#39085) Tamás9x válasza wolfhgb (#39084) üzenetére


Tamás9x
őstag

Váltón soha ne tartsd csak azta amire nincs szükséged, mert ha bezárják akkor oda mindened, vagy KP vagy... az adott coin pénztárcája.
Paypal-al nem hiszem hogy gond lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#39086) m4rc!


m4rc!
őstag

Az hogy a fenébe lehet hogy a GTX 1060-aim 80!! fokosak? teljesen alapbeállítás semmi tuning, nicehash megy neoscryptel..

We are analog players in a digital world

(#39087) Bossp válasza m4rc! (#39086) üzenetére


Bossp
addikt

Hogy vanna elhelyezve? Mennyin pörögnek a ventin?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#39088) m4rc! válasza Bossp (#39087) üzenetére


m4rc!
őstag

Klasszikus rig elrendezés 6 db egymás mellett, venti 80%-on

We are analog players in a digital world

(#39089) akela91 válasza m4rc! (#39086) üzenetére


akela91
addikt

Nekem 3 centire van egy 1080-tól(gépházban ráadásul) és úgy nem megy 52fok fölé 50% venti mellett. Ott valami nem kóser.
ZEC-et bányászva: 65% tdp limit, +125/+450(hynix) - 290Sol/s

[ Szerkesztve ]

(#39090) koxx válasza m4rc! (#39086) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Huh, ott vmi nagyon nem fasza. Nálam 42-47fokosak a 1070-ek 45% ventin és 80% powerlimiten.

(#39091) Bossp válasza m4rc! (#39088) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem 50 az alsó 55 a felső 1070 PC házban konvektor mellett... Nézz rá HW infoval a fesz értékekr. Lehet csak az alaplapod szar frissíts rajta biost. tedd oda a kezed a 80 fokos karik igencsak na gy meleget nyomnak magukból...

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#39092) wolfhgb válasza Tamás9x (#39085) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Nicehas el dolgozok, na azon inkabb nem tartanam a produktumot, gondoltam coinbase en atvaltom eurora, akkor mar nincs arfolyamriziko, es ott pihentetem euroban, onnan nem is tudom kiutalni paypal ra, szamlara nem szeretnem egyeb okokbol, gondoltam esetleg a coinbase rol levasarolom valahol az eurot, ahova sepa utalassal atutalom, ez mukodo folyamat? Coinbase eleg regi motoros a szakmaban, csak nem lepnek le a penzel. Vagy van jobb es biztonsagosabb modja, ha le akarom vasarolni a produktumot?

(#39093) m4rc! válasza Bossp (#39091) üzenetére


m4rc!
őstag

We are analog players in a digital world

(#39094) wolfhgb válasza m4rc! (#39086) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Raadasul a neoscript memorias algo, ott meg huvosebb a proci.

(#39095) Danex válasza m4rc! (#39093) üzenetére


Danex
addikt

Itt a TDP nagyon nincs letekerve, 120-130W-os fogyasztást ír, biztos, hogy nem a pozitív irányba húztad a csúszkát? :U

(#39096) lafaty80 válasza m4rc! (#39086) üzenetére


lafaty80
őstag

Nem lehet hogy nicehash progiban be van pipálva az auto fan control?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39097) m4rc! válasza Danex (#39095) üzenetére


m4rc!
őstag

Alapbeállításon volt, visszavettem 80-ra így most 70 fokosak..

lafaty80: nincs beállítva

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#39098) tom120514 válasza wolfhgb (#39092) üzenetére


tom120514
őstag

Úgy tudom minden váltó csak a saját számlára utal, nem bankszámla ez hogy mindenfelé utalgathatsz róla.

Never go full retard.

(#39099) akela91 válasza m4rc! (#39097) üzenetére


akela91
addikt

MIt bányászol?

Nálam az 1060 elvan simán 65% tdp -vel is, és szinte semmit nem veszít a hatékonyságából. (tuningolni is lehet bőven mellette)

(#39100) m4rc! válasza akela91 (#39099) üzenetére


m4rc!
őstag

nicehashen neoscrypt fut

We are analog players in a digital world

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.