Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Hack3er


Hack3er
őstag

HASHFLARE-ről van valakinek tapasztalata.
Gondolkozok rajta hogy ETH-t kellene bányásztatnom.

(#38152) szazbolha válasza Plasticbomb (#38150) üzenetére


szazbolha
addikt

Tudom... pont ezért tettem fel neked a kérdést múltkor az ingyenes projektek futtatásával kapcsolatban, hogy a villanyszámlát már te fizeted vagy a szüleid/kolesz, és ha te, akkor nem lenne jobb a meglévő vagy leendő gyermekre fordítani azt a költséget?
Nem bántásiból írtam, csak annyira megváltozik a szemlélet miután családod lesz, hogy néha nem értjük egymást,. Elmúlik az idealizmus és még SEPA utalástól is félsz. Nem magad miatt, hanem mert még van X éved amíg a gyerekeid felnőnek. Előtte utána nem kell annyira óvatosnak lenni.

A bányászatot jellemzően nem milliomosok kezdik el és csinálják évekig, de nem is a szegény réteg, mert kell hozzá valamennyi tőke. Amúgy szórakoztató is, bár néha unom a hardveres pepecselést. Eleinte izgalmas volt, mert lehetett a határokat feszegetni, de alig telt el 2 hónap, már tudom, hogy nem a VGA bűtykölés korlátozz leginkább, viszont nagyobb összeget nem mernék befektetni. Illetve ha lenne befektető (másnál volt erre példa, és az én környezetemben is van aki meggyőzhető lenne) most mit mondhatnék neki?
Hogy annyira rizikós hogy a saját pénzemből is csak óvatosan kockáztatok?
Vagyhogy ne vegye ki a pénzt, gyűjtse a coinokat hátha egyszer az egyik 100-szorosát éri majd?

Na mindegy... a hsz-ekből elég jól levehető ki melyik nemzedékhez tartozik. Nekem úgy tűnt a legtöbben kinőttek már egyetemi éveikből és nem 30 alatt vannak (fészbuk+telós nemzedék). De lehet tévedek.

(#38153) Tian66 válasza szazbolha (#38152) üzenetére


Tian66
senior tag

Hát magam is a 40+ t
erősítem. Meg akit itt ismerek az is. Így nem olyan biztos az a <=30

:)

[ Szerkesztve ]

(#38154) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Na, csak hogy borzoljam a kedélyeket, van egy másik rendszerem.

Asus Prime Z270-P (legújabb, januári bios)
8x rx570 (BC beta driver)

A gép 6 kártyával, csak a pci-e slotokban atom stabil
7 kártyával szintén gond nélkül ment eddig, vagyis az alaplap alján levő m.2 slot volt bővítve.

A 8. kártyával azonban meggyűlik a bajom. Nagy nehezen életre keltettem, windows eszközkezelő lát 8-at, meg GPU-z is.

Szokásos módon DDU, driver, patcher, stb, majd indulás után a claymore csak 1 db gpu-t lát, eszközkezelőben pedig 7 kártya sárga háromszög felkiáltójellel, egy pedig ilyen zöld bigyulával (kép csatolva).

Első indításokra amúgy a claymore egy valag gpu hangs és egyéb hibával széthalt. Meg volt egyszer driver install közben kékhalál (persze utána ddu, reinstall, stb).

Mitől vált ennyire instabillá a rendszer? Hogy tudnám végre a 8 kártyát claymoreban is használni?

Ja, BIOS-ban persze 4G bekapcoslva, minden PCI-e Gen1 -en (próbálkoztam gen2-vel is), valamint az egyik yt videóban bekapcsolja a VT-d -t is, próbáltam azt is ki-be, de nem nagyon volt hatása.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38155) Bossp


Bossp
addikt

Akkor én is kicsit off! De bányászatról szól!
Egy msi 1070 gaming X-et elcseréljek 2 db 1060 dual X 3GB-osra? A 3GB már nem kevés?
Köszi előre is!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#38156) Tian66 válasza Bossp (#38155) üzenetére


Tian66
senior tag

2019 májusig jó a 3gb ETH ra. Etc is csak az március. Más coinoknak meg még évekig elég.

(#38157) Tian66 válasza Mosqu!to (#38154) üzenetére


Tian66
senior tag

Táp mekkora? Duál vagy szimpla?

(#38158) Mosqu!to válasza Tian66 (#38157) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Tápban épp nem erős, de pont ezért rendesen alul van feszelve.

2*650 seasonic gold van alatta.

2*750 segítene a dolgon? Jelentkezhet így a kevés táp?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38159) LógaGéza válasza Bossp (#38155) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy hamarabb éri el a diff azt a magas szintet, amit már nem lesz érdemes VGAval túrni, minthogy kevés lesz a RAM...

szazbolha
26 vagyok... Rosszul kéne éreznem magam? Szerintem ez nagyon nem a kortól függ... :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38160) Tian66 válasza Mosqu!to (#38158) üzenetére


Tian66
senior tag

Az a táp ami viszi az alaplapot wincsit egyebet arra mennyi VGA van kötve?

(#38161) Mosqu!to válasza Tian66 (#38160) üzenetére


Mosqu!to
addikt

2 itx és 2 sima sapphire pulse van rajta, + 1 ssd és 1 dimm ram meg a pentium proci.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38162) Tian66 válasza LógaGéza (#38159) üzenetére


Tian66
senior tag

Mármint ETH ra érted, ugye? Mert akkor még mindig lesz olyan alt amire elég a 3gb még a számítási kapacitás. Szerintem.
És nem, nem kell magad rosszul érezned. :)

(#38163) Tian66 válasza Mosqu!to (#38161) üzenetére


Tian66
senior tag

Csak azért kérdem, mert nálam 90w az alaplap meg SSD meg a ram , ventilátorok, miegyéb. Erre van egy 620w-os Seasonic 3 kártyával. A maradék 5re meg egy Evga 750-es. Ez az elrendezés stabil. Bár ezek Nvidia 1060-asok. Amd többet eszik asszem. Ha tudod próbáld ki így 3/5 felosztásban. Hátha. Bár lehet hogy az 5 meg sok lesz a 750-esnek. Végül is baja nem lesz, max nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#38164) Mosqu!to válasza Tian66 (#38163) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Na de épp ezaz. Azt gondolnám, hogy itt is kifagy/nem indul el/újraindul, ha sok a terhelés, de a gép megy jól, viszont már a felismerésnél gondok vannak.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38165) Tian66 válasza Mosqu!to (#38164) üzenetére


Tian66
senior tag

A sárga jel azt mutatja, hogy a win szerint az eszközzel baj van, nem megbízható a működése, ezért nem oszt ki neki erőforrást. Hogy ez a kevés power miatt van vagy azért mert a winnek sajátos a humora azt sajnos nem tudom. Ha tudod csináld vissza a 7es rendszert éjszakára, reggel meg jönnek az AMDsek és segítenek. Remélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#38166) Yany válasza Mosqu!to (#38158) üzenetére


Yany
addikt

Ha meglett a megoldás, kérlek mindenképp írd meg, érdekel, mert lehet, hogy beruházok egy ilyen lapra én is ha megbízhatóan 8-assá tehető. Előre is thx. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38167) haxiboy válasza NoX (#38047) üzenetére


haxiboy
veterán

tiltsd le az S stateket biosban és nem lesz alvás :P

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38168) Tian66 válasza Mosqu!to (#38164) üzenetére


Tian66
senior tag

Még a BIOS ban lehet esetleg valami elallitva. De gondolom már le ellenőrizted.

(#38169) LógaGéza válasza Tian66 (#38162) üzenetére


LógaGéza
addikt

ETHnál pedig a PoS váltás fog hamarabb eljönni... Ha az első jóslatok bejöttek volna a DAG méret növekedésével kapcsolatban, akkor már rég nem venné a kutya se a 3GBos 1060akat... Na jó ez kicsit erős, de a lényeg benne van...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38170) Tian66 válasza LógaGéza (#38169) üzenetére


Tian66
senior tag

Hát már csak egy év addig. Simán lehet hogy addigra POS lesz.

(#38171) szazbolha válasza Tian66 (#38156) üzenetére


szazbolha
addikt

Ehhez annyit tennék hozzá hogy a GTX1060/3G szépen működik ETH-ra, viszont a szintén 3GB-os 7950 és 7970 nem. Legalábbis nálam hibát dob, hogy nem elég a memo.

Nem tudom mi az oka, de nem olyan gáz, mert winmineren szinte mindig van ami jobban hoz mint az ETH.

Szerk: 7950 még ment tavaly a 161 vagy 162-es DAG-al, a 7970 már akkor sem.

(#38159) LógaGéza : 100x jobban érezném magam ha 26 lennék.

[ Szerkesztve ]

(#38172) Tian66 válasza szazbolha (#38171) üzenetére


Tian66
senior tag

Érdekes. Jól lenne megérteni miért van ez. Én ethash-t már vagy 3 hónapja nem használok. Vannak jobb algok. De azért jó lenne tudni az okát. :)

(#38173) LógaGéza válasza szazbolha (#38171) üzenetére


LógaGéza
addikt

Milyen bányászprogival nézted? Elvileg ha régi az OpenCL implementáció, akkor a megcímezhető memóriaterület nagysága 1Gb-ban van korlátozva. Claymore-ban erre van workaround elvileg.
Amúgy ezeknél a memóriavezérlő a gyenge láncszem, vagyis jobb olyan algón túrni, ahol nem számít annyira a memória.

7870ed volt/van neked? Mennyit lehet belőle kihozni? Áram nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38174) szazbolha válasza LógaGéza (#38173) üzenetére


szazbolha
addikt

ClaymorEthAmd v10.0 és Crimson Beta blockchain aug11 driver, de a legújabb driverrel is ez a helyzet. Open Cl 1.2.

Igen van 7870 , meg 7850 is. 13-14 Mh/s, de mivel nekem PC házban vannak nincsenek széthajtva.
Cryptoval 400 körül mennek. -40W-al, kb ua. a profit.

[ Szerkesztve ]

(#38175) Zoli986 válasza szazbolha (#38174) üzenetére


Zoli986
tag

Spectrocoin-t használ valaki?
Mennyi idő szokott lenni az identity verification?

(#38176) lafaty80 válasza LógaGéza (#38159) üzenetére


lafaty80
őstag

+1
Eddig ha otthon mindent befogtam túrásra, akkor 130mh körüli értéket értem el. Ezzel eth-t ethermine.org pool-ján a min. kifizetést 3-4 nap alatt értem el. Most WinMiner-toltam, csak öcskös 4db 1050ti rig-jét raktam össze és kíváncsi voltam pool-ra túrva mit jelentene. Hát 190mh szumma most 9-10 nap a 0.05 payout limitig. Kicsit elkeseredtem és most próbálnám kideríteni hogy lehet valamilyen adatot szerezni hogy melyik pool-on mire lehet számítani? Amolyan calculator jelleggel (mh/a + pool + payout limit megadása után mutatna egy időt)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#38177) varmi2 válasza CoDWaW07 (#38130) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én 2 riggel+ asztalival tolom az etn-t, nanopoolon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38178) subaruwrc válasza gbela (#38144) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondjuk 50% pwr limit mellett elképzelhető a 80w fogyi 30mhashez
de én inkább 90-95-100-at tartok valósnak 1070 mellé.
pár hsz-szel fentebb leírtam nekem milyen beállításon tartja a 30-at.

58% pwr
+500 mem
-50mhz core
48% fan.

(#38179) koxx válasza subaruwrc (#38178) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A memo sebesség többet hoz mintha a gpu-t húznád? 58% pl-nél még rendesen stabil a kártya?

(#38180) subaruwrc válasza koxx (#38179) üzenetére


subaruwrc
félisten

Etherumnàl memory sebesség a lényeg.
Gpu stabil persze. 1500mhz.
Pwr limit fojtàstól nem lesz instabil a gpu. Kevés feszültségtől maximum.

(#38181) gbela válasza subaruwrc (#38178) üzenetére


gbela
senior tag

Minél többet olvasok annál jobban elképzelhetetlen a 30mh 100W alatt. Amit írsz 58% TDP is jól hangzik, csak valójában szerintem nem annyit eszik (ez ugye 85-90W lenne).
Nekem pl falból mérve a beállítotthoz képest többet szed, szóval a beállított powerlimitnek nem annyira hiszek már. Ahány fórumot olvasok 1070-ről ott mindenki 100W+-t mér 30mh+ -hez.

(#38182) Danex


Danex
addikt

Valaki próbálta már itt a registry-s órajelállítást?

(#38183) subaruwrc válasza gbela (#38181) üzenetére


subaruwrc
félisten

Tápegység veszteségről és hatásokról hallottál e ? :)

(#38184) Dr. Romano válasza varmi2 (#38177) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Eddig nagyon jól hozott, de most a diff jó magas lett, így már nem az igazi...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38185) varmi2 válasza Dr. Romano (#38184) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én még egyenlőre maradok ezen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38186) Danex válasza varmi2 (#38185) üzenetére


Danex
addikt

sajna az árfolyamesést nem követte a dif így szerintem jobban megéri mást bányászni és abból venni ETN-t

(#38187) icecave


icecave
nagyúr

Ismét kérdeznék, mert visszaolvastam, de csak kérdést találtam a dologra, választ nem. Szóval be szeretném állítani, hogy 0.05 ETH után kifizessenek a default 1 helyett a köv. link alapján, amit itt találtam: https://ethermine.org/miners/walletcímed/settings

Itt beírva a dashborad-on szépen látszik, mennyit bányásztam már, meg minden, de a settings oldalon nem tudom beállítani, a payout limitet, mert ezt írja: [link]

Hozzáteszem, reggel óta aktívan bányászik a gépem. Lehet a bat file-omba oda kellene írni valahova az e-mail címet (valahol láttam, hogy beleírják).

Ja, "ethminer-0.9.41-genoil-1.1.6-pre"-vel bányászok.

(#38188) lafaty80 válasza icecave (#38187) üzenetére


lafaty80
őstag

A bányász progiban megadott eth wallet cím megegyezik a webfelületen megadottal? Akkor szokott ilyet csinálni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#38189) icecave válasza lafaty80 (#38188) üzenetére


icecave
nagyúr

Természetesen.

(#38190) lafaty80 válasza icecave (#38189) üzenetére


lafaty80
őstag

dashboard-odról is tudsz képet küldeni?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#38191) icecave válasza lafaty80 (#38190) üzenetére


icecave
nagyúr

(#38192) Dexar007


Dexar007
veterán

Nektek mennyit mennek a gepeitek fagyas nelkul? Mikor szoktatok ujrainditani?

Give me your cum,bull!

(#38193) varmi2 válasza Dexar007 (#38192) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem nem fagy le.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38194) Reggie0 válasza Dexar007 (#38192) üzenetére


Reggie0
félisten

Fel-egy evet illik mennie. Attol fugg milyen surun van aramszunet.

[ Szerkesztve ]

(#38195) Yany válasza Reggie0 (#38194) üzenetére


Yany
addikt

Nekem eddig csak manuális leállításaim voltak (asszem 2x a fél év alatt), annak sem volt semmi köze a bányászathoz. Egyébként 0 hibával. Ha az ember nem hajtja ki a belét (RAM/GPU), visszaveszi a TDP-t (60~70%), megfelelő hűtést biztosít (custom auto profil 60, max. 70 fokos GPU-kig), rendes tápod ad alá (mono railes vagy megfelelően túlméretezett nettó telj. felvétellel, rendes brand) és nem dobálja a vasat ide-oda pakolászáskor, illetve legalább 006c verziós risereket használ 6 pines betáppal, akkor nem lehet gond. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38196) lafaty80 válasza icecave (#38191) üzenetére


lafaty80
őstag

Nem értem itt az értékeket, ha reggel óta megy a 1070. Elég kevés elsőre így szerintem

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#38197) Dexar007 válasza Yany (#38195) üzenetére


Dexar007
veterán

:DDD Akkor nalam az undervolt nem mukodik jol. Igaz,hogy 730W 6 kartyanal,de 24 oranal tobbet nem igen mennek. A legjobb mikor ejszaka fagy le,igy 6-7 ora allas kovetkezik.

Give me your cum,bull!

(#38198) shteer válasza Dexar007 (#38192) üzenetére


shteer
titán

az nV-s nem fagy le :P

..szerintem jónak tűnik

(#38199) subaruwrc válasza Dexar007 (#38197) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezért nem kell kicentizni a tuningot
6-7 óra nagyobb bukó mint 10-20mv.

(#38200) varmi2 válasza shteer (#38198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem amd rigek vannak, de nekem sem fagy le.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.