Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Enter65 válasza icecave (#38189) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ip cimed is rendben van? Ugyan aztvadod meg amirol megy a gep?

(#38202) Enter65 válasza Dexar007 (#38192) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Eddig nekem sem fagyot a gep. Akkor ott valami energia semat kene allitani, vagy megnezni mi okozza a fagyast.

(#38203) bobalazs válasza Dexar007 (#38192) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Takaritáskor, 1-2-3 hetente megáll a gép.

(#38204) Dexar007 válasza shteer (#38198) üzenetére


Dexar007
veterán

NV-s rigeket utalom a legjobban.
1050 ti kulon kulon mindegyik megy 15.6mh/-t. Egyberaktam 6-ot,es... no comment. :DDD Se powerlimitet nem lehet allitani szinte semmit,se tuningolni nem nagyon lehet. Igy tudnak 14.1-et..es az is teljesen instabil. :U
A masik kedvenc szopasom: Asus 1070-bol van 3db. Ebbol 2 hibatlan minden riserben, a 3. hol mukodik,hol nem mukodik. Tobbnyire nem mukodik,es a windoz dobalja a 43-as hibakat eszkozkezeloben. Kulon gepben egyedül 24 orakat elmegy szanaszethuzva,de csoportban banyaszni nem akar. :U

Give me your cum,bull!

(#38205) Bossp válasza gbela (#38181) üzenetére


Bossp
addikt

:R :R parancsolj!
Teljes rendszer fogyasztása 2 1070 el 308w. De itt bányászik egy 16 magos Ryzen is és megy a ts meg a chrome :D

Jelzem mennél ennél többel is simán 33 felett is, csak egy idő után belassul a rendszer (a bány ugyanúgy megy tovább a nagy sebességgel) de mé mindig nem tudom az okát :D

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#38206) fogtunder válasza Dexar007 (#38197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én mióta beállítottam mindent rendesen és hanyagolom a Windowst, annyit mennek, amennyit hagyom őket. Mondjuk ilyen-olyan okokból mindig volt valami restart, de az AMD megy hétfő reggel óta, az nVidia meg csütörtökön lett berakva a végleges helyére. Azóta csak a mining progit indítottam újra, ha poolt váltottam, mert még mindig nem tudom, hogy a Miningpoolhub-on járok jobban Ethash algóval, vagy Nanopoolon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38207) gbela válasza Bossp (#38205) üzenetére


gbela
senior tag

Köszi! Így már világos, az nem volt meg, hogy a ryzen is bányász:)
Így viszont egyszerüen rosszabb a kártyám, ilyen beállításokkal nekem nem megy 33, csak 75% tdp-n, ha leveszem akár 65-re akkor már csak 28at szed kb.
Evvan, még játszom vele azért.

(#38208) Bossp válasza gbela (#38207) üzenetére


Bossp
addikt

Én azon semmit sem állítottam. Sosem szerettem ha nem én uralom fixen a dolgokat egy kártyán. curev-ön lődd be a feszt minimumra és a hozzá illő gpu órajelre és kész. elvileg 50 % tdp alatt marad végig 46 körül. :R és semmit sem lassul!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#38209) Yany válasza Dexar007 (#38197) üzenetére


Yany
addikt

Én ennyire nem centizem ki. Undervoltot nem is csinálok, csak TDP limit 70-re. Így eszik kb. 770W-ot, gyakorlatilag majdnem teljesen függetlenül az algoritmustól. Neoscrypt hasonlóan terheli, mint az ethash, annyi, hogy az ethash kisebbeket ugrál, de átlagban valahol ugyanott vannak. (ugyebár 6db 1070-esről beszélünk egy 1700W-os platinum táppal és ssd-vel).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38210) Yutani


Yutani
nagyúr

Infó annak, aki Nicehash-sel dolgozik: ma megtörtént a (számomra legelső) kifizetés külső walletre (Blockchain.com), 0.01 BTC-t utaltak 0.000563 BTC (~6 USD) díj ellenében. Egyrészt örülök, hogy az eddigi bizonytalan külső wallet kifizetés mégis megtörtént, másrészt a fee is abszolút tolerálható.

#tarcsad

(#38211) NoX válasza Yany (#38195) üzenetére


NoX
senior tag

Mehet is az összefoglalóba! :))

(#38212) koxx válasza Yutani (#38210) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Coinbase walletre nem szamol feet. En is most kuldtem ki ra.

(#38213) Plasticbomb válasza Yutani (#38210) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mennyi ideig kapartak a kártyák ehhez a menyiséghez?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38214) Mosqu!to válasza Tian66 (#38165) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Na most olyan mintha valami más nem lenne jó. Alá tettem a 750-es tápokat, még egy kártyát ki is húztam, de továbbra is sárga háromszögek...

- Minden Gen1 vagy Gen2 az alaplapon (mindkettőt próbáltam)
- 4G encoding bekapcsolva
- m.2 is pci-e re állítva

Gépet indítom, DDU-val legyakom a drivert, restart. BC driver install, amd patch, restart.

Ezután az indulásnál megnyitom az eszközkezelőt. A kártyákat először jól látja, de az egyik valami áltlaános eszközként van csak ott. Várok kicsit tovább, egyszer csak eltűnik az az eszköz, bekerül a listába háromszöggel, aztán az összes kártya háromszögesre vált.

Olyan, mintha a windows elkezdene veszekedni a telepített driverrel, és valami sajáttal akarná pótolni, aztán az egész összecrashel.

Ki lehet valahol kapcsolni, hogy a win ne akarjon egyáltalán drivereket erőltetni?

Ha itt eljutok odáig, hogy lássa a 8 kártyát, akkor SMOS alatt vajon stabilan működne?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38215) haxiboy válasza Mosqu!to (#38214) üzenetére


haxiboy
veterán

Milyen hibakódot kapsz? 12-es vagy 43?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38216) NoX válasza Yutani (#38210) üzenetére


NoX
senior tag

Mióta ingyenes és azonnali az átvezetés Coinbase-re NiceHash-ről, én nem szarakodnék külső wallet-el. Ráadásul már 0.002 BTC-től kiutalhatod (ezt tervezik csökkenteni 0.001 BTC-re). 6 USD nálam egy 1080 napi munkája kb.

Coinbase-en tudsz vásárolni a BTC-dért (pl. 220volt, ATM, stb.), át tudod konvertálni más kriptovalutába, és ki is tudod magadnak utalni SEPA-val bankszámlaszámra.

Ha meggyőzött, és használnád, akkor fontold meg a [moderálva] használatát a regisztrációhoz, amivel 10$-nyi BTC-t kapunk mindketten, ha 100$-nyi kriptovalutát adsz/veszel. Pl. átvezeted EUR wallet-be, hogy majd kiutald magadnak.

[ Módosította: koxx ]

(#38217) Ferdzsoo válasza NoX (#38216) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen ez mindenkinek jó kivéve ha HODLing-olsz.
Mert akkor a külső walletre gyűjteni a legbiztonságosabb...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#38218) Yany válasza Yutani (#38210) üzenetére


Yany
addikt

A bizonytalan alatt azt a lenyúlt 60M dolláros gikszert érted? Csak mert Poloniexre nekem azóta már vagy 3x kiutalt mindenféle gond nélkül.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38219) shteer válasza Dexar007 (#38204) üzenetére


shteer
titán

nV-nek a lelkét kell simogatni és akkor hibátlanul üzemel :D

..szerintem jónak tűnik

(#38220) Mosqu!to válasza haxiboy (#38215) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nem kapok hibakódot. Vagy hol gondolod?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38221) Tian66 válasza Mosqu!to (#38214) üzenetére


Tian66
senior tag

Bízom az AMDs segítő kezekben, mert én nem nagyon vágom az AMD lelektanát. Gen2 a jó szerintem a BIOS-ban. Sajnálom, nincs több ötletem.

(#38222) AAntii válasza NoX (#38216) üzenetére


AAntii
őstag

A referral linkek használata tiltott, pláne akkor, ha más módon is meg lehet közelíteni az adott oldalt. (Lásd referralos meghívók, amiknél a linket nem tudod kikerülni)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38223) gbela válasza Bossp (#38208) üzenetére


gbela
senior tag

Igen, de ahogy írtam is ha így csinálom nekem 75%-ot szív, ennyit mutat AB is ugyanott ahol neked 45-öt:) Ezután próbáltam külön limittel játszani de az már teljesítmény rovására ment..

(#38224) BRIKLY


BRIKLY
veterán

asus rx 460 strix 4gb-hoz tudtok egy jó BIOS-t? Unlock-ot kapott, de időzítés maradt. Eddig nem érdekelt, de most van némi időm foglalkozni vele.

(#38225) Danex válasza BRIKLY (#38224) üzenetére


Danex
addikt

Tippre 1click nem jó ahhoz is?

(#38226) BRIKLY válasza Danex (#38225) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sajnos nem tudom. Azt még egyik kártyámon se mertem kipróbálni. :B

(#38227) Darthforce92


Darthforce92
tag

Mi lehet az oka ,hogy poloniex vertifikációmat személyivel valami 1,5-2 hete nem hagyják jóvá és pendinggel?

(#38228) icecave válasza lafaty80 (#38196) üzenetére


icecave
nagyúr

Főleg, hogy most nézem, ez tegnap 1520-17:00-ig mutatja, és ennyi. Azóta mintha nem is frissült volna. Azt hiszem, valami őrületes szívás van, és másnak bányászok, pedig mindent a leírás szerint csináltam...

Enter65: IP-t eddig nem láttam, hova is kellene írni.

Akkor nézzük:

Leszedtem ugy a bányász progit, látható, milyen fileok vannak benne. Egyikhez sem nyúltam, csak létrehoztam a leírás szerint a "banyasz.bat"-omat, majd elindítottam.
Természetesen a saját wallet címem van benne, bár azohgy nézem ,a Coinbase akárhányszor belépek, és lekérem a wallet címem, mindig másikat generál ugyanahhoz az ETH wallethez, de az elvileg nem baj, mert bármelyiket használhatom (legalábbis ezt írja az oldal).
Legalább már kiderül,hogy valamit biztosan elrontok, ami nem baj, legalább más tanul belőle. Szóval: [link]

A többihez nem nyúltam, csak belenéztem, ott is kellene valamiket átírni? Ethermine-Stratum-CUDA.bat-ban is van pl. wallethez hasonló kód .stratum kiegészítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#38229) NoX válasza AAntii (#38222) üzenetére


NoX
senior tag

Rendben, bocsánat. Reméltem ilyen nem tolakodó formában, a döntés lehetőségét megadva, felhívva a link referral voltát nem lehet gond.

Köszi a közbenjárást!

(#38230) Yutani válasza koxx (#38212) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos Coinbase-en nem vagyok fent.

(#38213) Plasticbomb: A két RX 570 elvileg 20 nap alatt megcsinálja cryptonight algoritmussal.

(#38218) Yany: Az elmúlt hetekben volt mindenféle kiírva a Nicehashen, hogy mikor és mennyit utalnak. Volt olyan, hogy megvárják a 0,1 BTC-t is, és csak akkor utalnak. Erre értettem.

#tarcsad

(#38231) shteer válasza Mosqu!to (#38220) üzenetére


shteer
titán

Fast boot off?

..szerintem jónak tűnik

(#38232) Mosqu!to válasza shteer (#38231) üzenetére


Mosqu!to
addikt

on. nemá hogy ez a gond :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38233) shteer válasza Mosqu!to (#38232) üzenetére


shteer
titán

Minden lehetőséget ki kell próbálni már :)

..szerintem jónak tűnik

(#38234) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Hogy tudom megcsinálni, hogy az overdriventool induljon a windowsal, és betöltse a kártyák beállításait.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38235) tisn válasza LógaGéza (#38139) üzenetére


tisn
addikt

nekem a miningpoolhub folyamatosan monerot teker a cpukkal, szoval valoszinuleg az jobban megeri mint az etn
ha banyasztok is lehet erdemesebb monero->etn valtassal egybekotni

(#38236) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Olyan ETN pool-t keresek ahol viszonylag magas a hash rate, a fee pedig alacsony. Ja és jó lenne ha anonim lenne és nem kellene regelni. Ha valaki tud ajánlani az ne tartsa magában! :)

(#38237) tisn válasza Ideg (#38236) üzenetére


tisn
addikt

esetleg itt nez korul

[link]

a magyar poolt szinte mindenki otthagyta, pedig nem volt rossz

(#38238) varmi2 válasza Ideg (#38236) üzenetére


varmi2
nagyúr

https://etn.nanopool.org

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38239) tisn


tisn
addikt

erkeznek hetfon az 570-ek, valaki linkeljen mar egy szoveges leirast (eng/hun), ahol a driver, bios mod, stb. le van irva, cuccok linkelve

(lattam az osszefoglaloban a bios modos linket, azt megnezem, ha nem jon mas.)

(#38240) varmi2 válasza tisn (#38239) üzenetére


varmi2
nagyúr

Honna érkeznek, és mennyiért?
Itt egy magyar video, bár itt rx480ról van szó, de pont így kell az rx570-él is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38241) AAntii válasza NoX (#38229) üzenetére


AAntii
őstag

Én nem jelentettem senkinek, csak írtam, hogy nem lehet. Önkéntes erkölcscsősz vagyok, de spicli nem!! :N

@(#38236) Ideg: ajánlani tudom én is a nanopoolt, nagy hashrate, nem kell regelni és lehet váltóra is bányászni a segítségével. Ha még a hashrate megjelenítés is normális lenne, akkor n1 lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38242) Enter65 válasza tisn (#38239) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Van az összefoglalóban is egy link (mondjuk EZ), ami segít a bios módolásban. :K

(#38243) Janou válasza tisn (#38239) üzenetére


Janou
őstag

Tényleg honnan sikerült és mennyiért?

(#38244) tisn válasza Janou (#38243) üzenetére


tisn
addikt

mar soxor irtam, amazon.de es 66k-s egysegaron

(#38245) Enter65 válasza NoX (#38229) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Azért ha megnézed az elmúlt 200 hsz-t láthatod, mennyire vagyunk vegyesen jelen! :K

(#38246) tisn válasza varmi2 (#38240) üzenetére


tisn
addikt

koszi, en ven potsch vagyok, utalom a videokat es a videobloggereket, nekem irjak le egy oldalon mit kell csinalni

(etn wallet kiutalasrol is csak videot talaltam, majdnem beallt tole az agyfasz.)

(#38247) Sondi1986 válasza tisn (#38246) üzenetére


Sondi1986
addikt

Én a videót szeretem, Fagyi Zoli videója alapján lőttem be a ismerős RX 570 kariját ami most megy 30,7Mh/s-t.

(#38248) Reggie0 válasza Dexar007 (#38197) üzenetére


Reggie0
félisten

Rakj a konnektorra egy idozito kapcsolot, ami 6 orankent leallitja 1 percre, igy ujra tud bootolni :)

(#38249) fogtunder válasza Reggie0 (#38248) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kár, hogy ez csak tüneti kezelés...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38250) tisn válasza tisn (#38246) üzenetére


tisn
addikt

lassan annyi vidkarim lesz, hogy epithetek egy masik riget
vajon epitsek, vagy inkabb kuldjem vissza/adjam el a hynixes 1060-okat?

nem tudom, nehez ugy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.